Следующая >>
Стаття 23. Попереднi рiшення
1. За письмовими зверненнями декларантiв або уповноважених ними осiб органи доходiв i зборiв приймають попереднi рiшення щодо застосування окремих положень законодавства України з питань державної митної справи. Такi рiшення виносяться до початку перемiщення товарiв через митний кордон України.
2. Попереднє рiшення є обов'язковим для виконання будь-яким органом доходiв i зборiв.
3. Форма попереднього рiшення та порядок його прийняття визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
4. Попереднi рiшення можуть прийматися з питань:
1) класифiкацiї товарiв (у тому числi комплектних об'єктiв, що постачаються в розiбраному станi декiлькома партiями протягом тривалого перiоду) згiдно з УКТ ЗЕД;
2) визначення країни походження товарiв;
3) надання у випадках, передбачених цим Кодексом, дозволу на помiщення товарiв в окремi митнi режими.
5. Строк прийняття попереднiх рiшень з питань класифiкацiї товарiв згiдно з УКТ ЗЕД та надання дозволу на помiщення товарiв в окремi митнi режими становить 30 днiв з дня отримання органом доходiв i зборiв вiдповiдного звернення. Цей строк може бути продовжений керiвником органу доходiв i зборiв або уповноваженою ним особою, але не бiльше, нiж на 15 днiв, про що повiдомляється особi, яка подала звернення. Попереднє рiшення про визначення країни походження товару приймається в строк, що не перевищує 150 днiв з дня отримання органом доходiв i зборiв вiдповiдного звернення за умови, що декларантом або уповноваженою ним особою повiдомлено всi необхiднi для прийняття такого рiшення данi про товар.
6. Строк дiї попереднього рiшення становить три роки з дати його винесення, якщо факти та умови (у тому числi правила визначення походження товарiв), на основi яких було прийнято це рiшення, залишатимуться незмiнними.
7. Орган доходiв i зборiв, який прийняв попереднє рiшення, може його вiдкликати. Попереднє рiшення пiдлягає вiдкликанню, якщо воно:
1) було прийняте на пiдставi поданих заявником недостовiрних документiв, наданої ним недостовiрної iнформацiї, та/або внаслiдок ненадання пiдприємством всiєї наявної у нього iнформацiї, необхiдної для прийняття зазначеного рiшення, що суттєво вплинуло на характер цього рiшення;
2) вступило в суперечнiсть iз законодавством України з питань державної митної справи внаслiдок змiн в останньому;
3) прийняте з порушенням вимог цього Кодексу.
8. Якщо попереднє рiшення вiдкликано органом доходiв i зборiв з причини, зазначеної у пунктi 1 частини сьомої цiєї статтi, декларант або уповноважена ним особа несе передбачену цим Кодексом та iншими законами України вiдповiдальнiсть за негативнi наслiдки застосування такого рiшення з моменту його прийняття.
9. Якщо попереднє рiшення вiдкликано органом доходiв i зборiв з причин, зазначених у пунктах 2 i 3 частини сьомої цiєї статтi, декларант або уповноважена ним особа не несе вiдповiдальностi за негативнi наслiдки застосування такого рiшення з моменту його прийняття i до моменту його вiдкликання.
10. Попереднє рiшення вважається вiдкликаним з дня прийняття рiшення про його вiдкликання. Письмове повiдомлення про вiдкликання негайно направляється особi, за зверненням якої воно було прийняте.
11. За необхiдностi внесення змiн до попереднього рiшення таке рiшення вiдкликається, а на його замiну приймається нове з обов'язковим посиланням у ньому на вiдкликане рiшення та зазначенням причин його вiдкликання. Нове попереднє рiшення не пiзнiше наступного робочого дня пiсля його прийняття надсилається особi, за зверненням якої було прийнято вiдкликане рiшення.
12. Попереднi рiшення, за винятком iнформацiї, що є конфiденцiйною вiдповiдно до цього Кодексу, є загальнодоступними та оприлюднюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.