Следующая >>
Стаття 299. Авансовi платежi (передоплата)
1. Сплата митних платежiв може здiйснюватися iз застосуванням авансових платежiв (передоплати).
2. Авансовими платежами (передоплатою) є грошовi кошти, внесенi платником податкiв за власним бажанням на рахунки, вiдкритi на iм'я органiв доходiв i зборiв в органах, що здiйснюють казначейське обслуговування бюджетних коштiв, як попереднє грошове забезпечення сплати майбутнiх митних платежiв.
3. Авансовi платежi вносяться у валютi України.
4. Кошти авансових платежiв не вважаються митними платежами, доки особа, яка внесла такi платежi, не зробить розпорядження про це органу доходiв i зборiв та не будуть виконанi вiдповiднi митнi формальностi. З моменту початку виконання таких митних формальностей кошти авансових платежiв у сумi, на яку зроблено розпорядження, не пiдлягають використанню на будь-якi iншi цiлi. Пiсля завершення митних формальностей кошти у сумi, на яку зроблено розпорядження, перераховуються органом доходiв i зборiв до державного бюджету. У разi вiдмови вiд завершення митних формальностей сумi авансових платежiв, на яку зроблено розпорядження, повертається статус авансових платежiв.
5. Повернення коштiв авансових платежiв здiйснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, якщо заяву про повернення подано до органу доходiв i зборiв протягом 1095 днiв з дня внесення таких коштiв на рахунок органу доходiв i зборiв. При цьому вiдсотки на суму коштiв, унесених як авансовi платежi, не нараховуються.
6. Кошти авансових платежiв, що перебувають на рахунку органу доходiв i зборiв без розпорядження про використання протягом 1095 днiв з дня їх внесення, пiдлягають перерахуванню до державного бюджету.
7. На вимогу платника податкiв орган доходiв i зборiв зобов'язаний надати йому письмову iнформацiю про використання коштiв, унесених ним як авансовi платежi, не пiзнiше 30 днiв з дня отримання такої вимоги. У разi незгоди платника податкiв з iнформацiєю органу доходiв i зборiв здiйснюється спiльна звiрка використання зазначених коштiв. Результати такої звiрки оформлюються актом за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику. Один примiрник такого акта пiсля його пiдписання надається платнику податкiв.