Следующая >>
Стаття 357. Операцiї iз взятими пробами (зразками) товарiв
1. Взятi проби (зразки) пiд митним забезпеченням разом з актом про їх взяття доставляються поштою або посадовою особою органу доходiв i зборiв до спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, чи до його вiдокремленого пiдроздiлу або до iншої експертної установи (органiзацiї) для проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз).
2. Дослiдження (аналiзи, експертизи) проводяться експертами спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, чи його вiдокремленого пiдроздiлу або iнших експертних установ (органiзацiй), призначених органом доходiв i зборiв. Зазначенi дослiдження (аналiзи, експертизи) проводяться з метою забезпечення здiйснення митного контролю та митного оформлення i не є судовими експертизами.
3. Призначення дослiдження (аналiзу, експертизи) в iнших установах (органiзацiях) допускається лише у разi неможливостi проведення дослiдження (аналiзу, експертизи) спецiалiзованим органом з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, чи його вiдокремленим пiдроздiлом або за заявою декларанта чи уповноваженої ним особи для пiдтвердження чи спростування результатiв проведеного дослiдження (аналiзу, експертизи).
4. Дослiдження (аналiз, експертиза) проб (зразкiв) проводиться протягом 10 днiв пiсля їх надходження до спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, чи його вiдокремленого пiдроздiлу або iншої експертної установи (органiзацiї). У разi потреби цей строк може бути продовжено за рiшенням керiвника спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, керiвника органу доходiв i зборiв за мiсцем розташування вiдокремленого пiдроздiлу зазначеного спецiалiзованого органу або керiвника вiдповiдної експертної установи (органiзацiї), але не бiльше нiж на 20 днiв.
5. Дослiдження (аналiзи, експертизи) проб (зразкiв) товарiв, якi швидко псуються або мають обмежений строк зберiгання, проводяться невiдкладно.
6. Строк проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз) проб (зразкiв) призупиняється у разi наявностi клопотання експерта перед органом доходiв i зборiв, який призначив дослiдження (аналiз, експертизу), про надання йому додаткових матерiалiв. Додатковi матерiали повиннi бути наданi у строк, що не перевищує 10 днiв з дня отримання такого клопотання. У разi ненадання додаткових матерiалiв у зазначений строк керiвник спецiалiзованого органу з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, керiвник органу доходiв i зборiв за мiсцем розташування вiдокремленого пiдроздiлу зазначеного спецiалiзованого органу або керiвник вiдповiдної експертної установи (органiзацiї) приймає рiшення про проведення часткового дослiдження (аналiзу, експертизи) або про вiдмову у проведеннi дослiдження (аналiзу, експертизи).
7. У разi порушення встановлених цiєю статтею строкiв проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз) чи у разi неможливостi їх проведення орган доходiв i зборiв зобов'язаний повiдомити про це декларанта або уповноважену ним особу. Збитки, завданi декларанту або уповноваженiй ним особi внаслiдок порушення встановлених цiєю статтею строкiв проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз), вiдшкодовуються органами доходiв i зборiв в установленому законом порядку.
8. За результатами проведених дослiджень (аналiзiв, експертиз) експерт готує висновок за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
9. У висновку про результати дослiдження (аналiзу, експертизи) зазначаються:
1) мiсце i дата проведення дослiдження (аналiзу, експертизи);
2) ким i на пiдставi якого документа проводилося дослiдження (аналiз, експертиза);
3) запитання, поставленi перед експертом;
4) об'єкти дослiдження (аналiзу, експертизи);
5) матерiали i документи, наданi експерту;
6) змiст та результати дослiдження (аналiзу, експертизи) iз зазначенням методiв їх проведення;
7) оцiнка результатiв дослiдження (аналiзу, експертизи), висновки та їх обґрунтування.
10. Якщо експерт пiд час проведення дослiдження (аналiзу, експертизи) виявить iстотнi обставини, з приводу яких йому не було поставлено запитань, вiн може включити їх до висновку.
11. У разi недостатньої ясностi та повноти висновку експерта може бути призначено додаткове дослiдження (аналiз, експертиза), яке доручається тому самому або iншому експертовi.
12. У разi необґрунтованостi висновку або виникнення сумнiвiв у його правильностi може бути призначено повторне дослiдження (аналiз, експертиза), проведення якого доручається iншому експерту.
13. Додатковi та повторнi дослiдження (аналiзи, експертизи) призначаються на загальних пiдставах.
14. Контрольнi проби (зразки), а також залишки дослiджених проб та пошкодженi пiд час проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз) зразки зберiгаються у спецiалiзованому органi з питань експертизи та дослiджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, (його вiдокремленому пiдроздiлi) протягом 60 днiв з дня їх надходження. Протягом цього строку декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити рiшення органу доходiв i зборiв, прийняте на пiдставi результатiв проведеного дослiдження (аналiзу, експертизи), в установленому цим Кодексом порядку.
15. Проби (зразки) товарiв, якi швидко псуються або мають обмежений строк зберiгання, зберiгаються протягом строку їх зберiгання.
16. Проби (зразки) товарiв, у складi яких за результатами їх дослiдження (аналiзу, експертизи) виявлено наркотичнi засоби, психотропнi речовини, їх аналоги чи прекурсори, сильнодiючi або отруйнi речовини, а також проби (зразки) товарiв, взятi в одному примiрнику, одразу пiсля проведення їх дослiдження (аналiзу, експертизи) та надання висновку передаються органу доходiв i зборiв, який призначив таке дослiдження (аналiз, експертизу), за актом, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
17. Проби (зразки) товарiв, у тому числi пошкодженi, i технiко-технологiчна документацiя належать їх власникам. Пiсля закiнчення дослiдження (аналiзу, експертизи) проби (зразки) з урахуванням встановленого частиною чотирнадцятою цiєї статтi строку зберiгання повертаються декларанту або уповноваженiй ним особi на їх письмову вимогу з оформленням вiдповiдного акта, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику.
18. Проби (зразки) товарiв, не затребуванi власником або уповноваженою ним особою протягом встановленого частиною чотирнадцятою цiєї статтi строку зберiгання, знищуються з оформленням вiдповiдного акта, форма якого затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику. При цьому вартiсть зазначених проб (зразкiв) власниковi або уповноваженiй ним особi не вiдшкодовується.
19. Технiко-технологiчна документацiя та iншi документи з iнформацiєю про характеристики товару, проби (зразки) якого вiдбиралися для проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз), повертаються власнику товарiв або уповноваженiй ним особi пiсля закiнчення митного оформлення цих товарiв або пiсля надання органу доходiв i зборiв засвiдчених в установленому порядку копiй зазначених документiв, якi залишаються у справах органу доходiв i зборiв.
20. Оплата проведення дослiджень (аналiзiв, експертиз) проб (зразкiв) товарiв здiйснюється за рахунок коштiв державного бюджету.