Следующая >>
Стаття 529. Порядок оскарження постанов у справах про порушення митних правил
1. Постанова митницi у справi про порушення митних правил може бути оскаржена до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, або до мiсцевого загального суду як адмiнiстративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адмiнiстративного судочинства України.
2. Якщо постанова митницi одночасно оскаржується до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, та до суду i суд приймає адмiнiстративний позов до розгляду, розгляд скарги центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, припиняється.
3. Постанова центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, у справi про порушення митних правил, а також його постанова по скарзi на постанову митницi у такiй справi можуть бути оскарженi до мiсцевого загального суду як адмiнiстративного суду в порядку, передбаченому Кодексом адмiнiстративного судочинства України.
4. Скарга (адмiнiстративний позов) на постанову органу доходiв i зборiв у справi про порушення митних правил подається у строк, встановлений Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення. У разi пропуску цього строку з поважних причин вiн за заявою особи, яка подає скаргу (адмiнiстративний позов), може бути поновлений вiдповiдно митницею, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалiзує державну податкову i митну полiтику, або судом.
5. Постанова суду (суддi) у справi про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходiв i зборiв, який здiйснював провадження у цiй справi. Порядок оскарження постанови суду (суддi) у справi про порушення митних правил визначається Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення та iншими законами України.