КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 29 березня 2002 р. | N 394 |
---|
Про затвердження Положення про карантинний
ветеринарно-мiлiцейський пост
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
постановою Кабiнету Мiнiстрiв України
вiд 10 серпня 2011 року N 853
Вiдповiдно до статтi 28 Закону України "Про ветеринарну медицину" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Положення про карантинний ветеринарномiлiцейський пост (додається).
Прем'єр-мiнiстр України | А.КIНАХ |
Iнд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 березня 2002 р. N 394 |
ПОЛОЖЕННЯ
про карантинний ветеринарно-мiлiцейський пост
1. Це Положення визначає правовi та органiзацiйнi засади функцiонування карантинного ветеринарно-мiлiцейського поста, обов'язки осiб чергового наряду пiдроздiлу ветеринарної мiлiцiї з проведення карантинних ветеринарних заходiв (далi - пiдроздiл ветеринарної мiлiцiї) та/або територiального органу внутрiшнiх справ, а також iнших осiб, якi несуть чергування на посту.
2. Карантинний ветеринарно-мiлiцейський пост - тимчасовий пункт пропуску i контролю, що створюється на кордонi карантинної зони або зони попереднiх карантинних обмежень вiдповiдно до рiшення про встановлення карантину чи рiшення про введення попереднiх карантинних обмежень на певнiй територiї.
3. Рiшення про виставлення та зняття ветеринарно-мiлiцейських постiв приймається Радою мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, мiсцевою держадмiнiстрацiєю на вiдповiдних територiях та органами мiсцевого самоврядування мiст обласного значення, у тому числi на територiї окремих господарств за поданням вiдповiдного органу державної ветеринарної медицини, а в межах одного або кiлькох регiонiв - за рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв України за поданням Держветфiтослужби разом iз прийняттям рiшення про встановлення та скасування карантину.
(абзац перший пункту 3 iз змiнами, внесеними згiдно з постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 10.08.2011р. N 853) |
До прийняття рiшення щодо встановлення карантину як попереднi карантиннi обмеження карантиннi ветеринарномiлiцейськi пости можуть виставлятися згiдно з приписом головного державного iнспектора ветеринарної медицини України, областi, району, мiста або його заступника.
4. Карантиннi ветеринарно-мiлiцейськi пости виставляються протягом доби з моменту прийняття рiшення про встановлення карантину та затвердження плану заходiв щодо локалiзацiї, лiквiдацiї та профiлактики iнфекцiйного захворювання тварин на фермах, пiдприємствах iз забою та переробки тварин, продуктiв i сировини тваринного походження, в населених пунктах, на дорогах, iнших об'єктах або прийняття рiшення про введення попереднiх карантинних обмежень i функцiонують цiлодобово.
5. Завданням карантинних ветеринарно-мiлiцейських постiв є безумовне забезпечення проведення спецiальних заходiв карантинного режиму, зокрема щодо повної або часткової заборони:
перевезення або перегону тварин через карантинну зону, ввезення в цю зону, вивезення /виведення/ з неї тварин;
вивезення з карантинної зони продукцiї тваринного i рослинного походження та iнших вантажiв, у тому числi кормiв всiма видами транспортних засобiв, її винесення та пересилання посилками;
доступу стороннiх осiб, тварин та транспортних засобiв на територiю ферм, iнших тваринницьких примiщень, пiдприємств 3g забою та переробки тварин, продукцiї тваринного походження, де встановлено карантин або введено попереднi карантиннi обмеження (крiм обслуговуючого персоналу за умови додержання ним спецiального пропускного режиму);
руху транспортних засобiв у карантиннiй або загрозливiй зонi.
6. На дорогах у карантиннiй та загрозливiй зонi контролюється перевезення тварин, продукцiї тваринного та рослинного походження, кормiв. У разi вiдсутностi супровiдних ветеринарних документiв транспортнi засоби затримуються i спецiалiст державної установи ветеринарної медицини приймає вiдповiдне рiшення.
Особи, якi несуть службу та/або чергування на карантинному ветеринарно-мiлiцейському посту, крiм технiчних працiвникiв, проводять також огляд ручного вантажу громадян, який виноситься /вивозиться/ з карантинної зони, про що спецiалiстом державної установи ветеринарної медицини приймається вiдповiдне рiшення.
7. Для несення служби на карантинному ветеринарномiлiцейському посту видiляється наряд у складi одного чи кiлькох працiвникiв пiдроздiлу ветеринарної мiлiцiї та/або працiвникiв територiальних органiв внутрiшнiх справ. На посту також несуть чергування спецiалiст установи державної ветеринарної медицини та технiчний працiвник.
8. Особи чергового наряду та iншi особи, якi несуть чергування на карантинному ветеринарно-мiлiцейському посту, пiдпорядковуються спецiалiстовi державної установи ветеринарної медицини i дiють згiдно iз законодавством.
9. На карантинному ветеринарно-мiлiцейському посту повинна знаходитися така документацiя:
рiшення органу виконавчої влади або органу мiсцевого самоврядування про встановлення карантину чи припис вiдповiдного головного державного iнспектора ветеринарної медицини або його заступника про введення попереднiх карантинних обмежень та витяг з рiшення державної надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї з повним перелiком заходiв, якi проводяться в карантиннiй зонi;
зразки ветеринарних документiв;
графiк несення служби особами, якi входять до складу чергового наряду, та чергування спецiалiста державної установи ветеринарної медицини i технiчного працiвника;
робочий журнал, у якому зазначаються прiзвища осiб чергового наряду та iнших осiб, якi несуть чергування на посту, час несення служби та чергування, вiдомостi про перевiрку транспортних засобiв, огляд ручного вантажу громадян, виявленi порушення та заходи щодо їх усунення;
список осiб обслуговуючого персоналу, що працює в карантиннiй зонi, та перелiк транспортних засобiв, що в нiй використовуються.
10. Працiвник пiдроздiлу ветеринарної мiлiцiї та/або територiального органу внутрiшнiх справ, який несе службу на карантинному ветеринарно-мiлiцейському посту, зобов'язаний:
зупиняти транспортнi засоби та перевiряти у водiїв супровiднi документи на вантажi, що перевозяться, передавати їх спецiалiсту державної установи ветеринарної медицини для прийняття рiшення щодо пропуску або повернення вантажу;
здiйснювати контроль за висадкою пасажирiв з транспортних засобiв для дезiнфекцiї взуття та перевiрки ручного вантажу спецiалiстом державної установи ветеринарної медицини з метою недопущення вивезення забороненої продукцiї з карантинної зони;
забезпечувати безпеку громадян i громадський порядок у зонi дiяльностi поста.
11. Спецiалiст державної установи ветеринарної медицини зобов'язаний:
вести журнал облiку роботи карантинного ветеринарномiлiцейського поста, приймання та здавання служби i чергування;
перевiряти наявнiсть ветеринарних документiв на тварин, продукцiю тваринного та рослинного походження, корми, iншi вантажi, якi пiдлягають ветеринарному контролю та вивозяться (виносяться, виводяться) з карантинної зони i приймати вiдповiднi рiшення;
готувати розчини дезiнфекцiйних засобiв для заправлення дезбар'єрiв, дезкилимкiв;
органiзовувати проведення дезiнфекцiї транспортних засобiв та проводити огляд ручного вантажу пасажирiв.
12. Технiчний працiвник на карантинному ветеринарномiлiцейському посту зобов'язаний:
пiдтримувати в робочому станi дезбар'єр, дезкилимки; слiдкувати за чистотою на територiї карантинного ветеринарномiлiцейського поста та в його спорудах, опалювати їх у зимовий перiод;
за вказiвкою спецiалiста державної установи ветеринарної медицини здiйснювати пропуск транспортних засобiв та громадян.
13. Час несення служби працiвниками мiлiцiї та чергування спецiалiстами державної установи ветеринарної медицини i технiчними працiвниками визначається начальником пiдроздiлу ветеринарної мiлiцiї та/або територiального органу внутрiшнiх справ, керiвниками державної установи ветеринарної медицини та пiдприємства, установи, органiзацiї, якi їх вiдрядили для чергування на посту, згiдно iз законодавством.
14. Забезпечення функцiонування карантинних ветеринарномiлiцейських постiв, у тому числi укомплектування технiчними працiвниками, оснащення майном, забезпечення освiтленням, засобами зв'язку, опаленням, дезiнфекцiйними засобами, продуктами харчування i житлом для чергового наряду, здiйснюється в установленому законодавством порядку мiсцевими органами виконавчої влади або органами мiсцевого самоврядування, на територiї яких дислокованi пости.
15. Територiальнi органи внутрiшнiх справ забезпечують працiвникiв пiдроздiлiв ветеринарної мiлiцiї та територiальних органiв внутрiшнiх справ на перiод несення служби на карантинних ветеринарно-мiлiцейських постах табельною зброєю, а в зимовий перiод i форменим теплим одягом.
16. Працiвники мiлiцiї та спецiалiсти державної установи ветеринарної медицини вiдряджаються для несення служби та чергування на ветеринарно-мiлiцейському посту начальниками вiдповiдних пiдроздiлiв ветеринарної мiлiцiї та/або територiальних органiв внутрiшнiх справ i керiвниками державних установ ветеринарної медицини.
17. Контроль за функцiонуванням карантинних ветеринарномiлiцейських постiв покладається на територiальнi органи внутрiшнiх справ.
18. Пiсля закiнчення термiну функцiонування карантинного ветеринарно-мiлiцейського поста вся документацiя, яка знаходилася на посту, передається пiдроздiлам ветеринарної мiлiцiї головних управлiнь МВС в Автономнiй Республiцi Крим, Київськiй областi, м. Києвi, управлiнь МВС в областях та м. Севастополi, мiських, районних вiддiлiв (управлiнь) внутрiшнiх справ.