МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIКИ ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ IНТЕГРАЦIЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
11.09.2002 | N 271 |
---|
Про порядок електронного обмiну iнформацiєю
"SIGL" про виданi лiцензiї на експорт
текстильних виробiв походженням з України до
країн - членiв ЄС
З метою впровадження в Українi системи електронного обмiну iнформацiєю "SIGL" мiж Мiнiстерством економiки та з питань європейської iнтеграцiї України та Європейською комiсiєю про виданi лiцензiї на експорт текстильних виробiв до країн - членiв ЄС НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Iнструкцiю про порядок здiйснення електронного обмiну iнформацiєю мiж Мiнiстерством економiки та з питань європейської iнтеграцiї України та Європейською комiсiєю про виданi лiцензiї на експорт текстильних виробiв до країн - членiв ЄС, що додається.
2. Покласти функцiї щодо електронного обмiну iнформацiєю на управлiння нетарифного регулювання та контрактного облiку.
3. Управлiнню iнформацiйних технологiй надати окреме спецiальне комп'ютерне робоче мiсце в управлiннi нетарифного регулювання та контрактного облiку для забезпечення електронного обмiну iнформацiєю та окрему електронну адресу (e-mail).
4. Покласти обов'язки щодо технiчного супроводження програмного забезпечення системи "SIGL" на управлiння iнформацiйних технологiй.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Стеценка В.О.
Мiнiстр економiки та з питань європейської iнтеграцiї України | О.Шлапак |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства економiки та з питань європейської iнтеграцiї України 11.09.2002 N 271 |
IНСТРУКЦIЯ
про порядок здiйснення електронного обмiну
iнформацiї мiж Мiнiстерством економiки та з питань
європейської iнтеграцiї України та Європейською
комiсiєю про виданi лiцензiї на експорт
текстильних виробiв до країн - членiв ЄС
1. Призначення i склад iнформацiйної системи "Оформлення, реєстрацiя та видача лiцензiй на експорт текстилю в країни ЄС"
Iнформацiйна система "Формування i передача iнформацiї про виданi лiцензiї на текстиль в країни ЄС" (далi - система "Передача iнформацiї в ЄС") призначена для рiшення задач iнформацiйного обмiну про лiцензiї на текстиль з комiсiєю ЄС. Вона функцiонує в складi глобальної iнформацiйної системи "Дозвiльнi документи Мiнiстерства економiки України".
2. Середовище функцiонування системи
Середовищем функцiонування системи "Передача iнформацiї в ЄС" є операцiйне середовище, у якiй працює базова iнформацiйна система. Нею є система керування базами даних MSSQL7, орiєнтована на технологiю "Клiєнт-сервер".
Система працює на мережнiй операцiйнiй системi Windows NT. На робочих станцiях користувачiв установленi клiєнтськi частини MSSQL7, що працюють пiд керуванням операцiйних систем Windows NT4 i Windows 2000.
Як засiб розроблення прикладного програмного забезпечення даної системи використовувалися засоби мови "Delpht 5" i ряд додаткових бiблiотек спецiального призначення.
Робота системи органiзована в iнструментальному середовищi глобальної iнформацiйної системи "Дозвiльнi документи Мiнiстерства економiки України" з iнформацiйними ресурсами виконавчої системи "Лiцензiї Текстиль ЄС".
Для доступу до ресурсiв виконавчої системи "Лiцензiї Текстиль ЄС" через систему "Передача iнформацiї в ЄС" необхiдно спочатку забезпечити вхiд в iнструментальну оболонку глобальної iнформацiйної системи, а потiм уже працювати з документами даної виконавчої системи.
3. Запуск системи
Запуск iнформацiйної системи "Передача iнформацiї в ЄС" здiйснюється за допомогою активiзацiї ярлика програми, виведеного на "робочий стiл" монiтора користувача, подвiйним натисканням оператором лiвої клавiшi "Мишки". Система завантажується в оперативну пам'ять машини й активiзує доступ до сервера баз даних.
На екранi користувача з'являється iнтерфейс, зображений на малюнку 1.
Малюнок 1 (має графiчне зображення)
Для входу в систему необхiдно ввести "Iм'я користувача" i привласнений йому "Пароль". Неправильнi значення хоча б одного з даних параметрiв не дозволять користувачу почати роботу iз системою i користатися обчислювальними ресурсами, наданими з її допомогою.
Правильно введенi значення "Iменi користувача" i "Пароля" забезпечують доступ до режимiв системи. У цьому випадку заставка введення паролiв приймається з екрана користувача i вiн може почати роботу iз системою.
Складовi iнформацiйної системи (виконавчi модулi) вiдображаються клавiшами у лiвiй частинi екрана користувача.
На екранi користувача з'являється основний iнтерфейс iнформацiйної системи "Передача iнформацiї в ЄС" як показано на малюнку 2.
У правiй частинi екрана за замовчуванням вiдображається список усiх файлiв, вiдправлених у Комiсiю ЄС, що має на сьогоднi в iнформацiйних масивах системи "Лiцензiї Текстиль ЄС". Вiдображений на екранi список має такi атрибути:
Назва файла
Назва файла вiдповiдає вимогам, запропонованим приймаючою стороною (Комiсiєю ЄС), до назви переданого файла з iнформацiєю про виданi лiцензiї на текстиль у країни ЄС (абревiатура - TX, порядковий номер файла - 6 знакiв, абревiатура країни - UA - Україна i порядковий номер файла, що посилається в цей день).
Малюнок 2 (має графiчне зображення)
"Назва користувача"
Реквiзит, що привласнюється файлу автоматично, несе в собi данi про користувача, що формував файл-посилку.
"Статус"
Статус документа характеризує його стан у системi i може набувати одне з двох значень: вiдправлений (файл пiдготовлений i уже вiдправлений, при цьому реквiзит "дата вiдправлення" сформовано) i невiдправлений (файл сформований, але не вiдправлений одержувачу).
"Дата файла"
Дата файла - є атрибутом, що фiксує дату створення файла-посилки i формується системою автоматично.
"Дата вiдправлення"
Реквiзит практично всiх дозвiльних документiв - "Дата видачi".
Цей основний iнтерфейс iнформацiйної системи має три клавiшi у лiвiй частинi екрана. Цi клавiшi є функцiональними можливостями даної системи. Перша клавiша вiдповiдає режиму формування вихiдної посилки, iнша iнiцiює режим прийому вiдповiдного файла з Комiсiй ЄС, третя реалiзує режим опитування поштових надходжень у дану систему.
4. Режим формування i вiдправлення файла
При натисканнi маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "Вхiднi файли" на екранi користувача з'являється iнтерфейс, вигляд якого показано на малюнку 2. У лiвiй частинi екрана (пiд клавiшею основного режиму) розташовуються такi клавiшi:
список файлiв;
новий файл;
перегляд/редагування файла;
видалення файла;
вiдiслати файл.
"Список файлiв"
Натискання маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "Список файлiв" iнiцiює команду вибiрки з масиву документiв типу "Лiцензiї Текстиль ЄС", що знаходяться в стадiї оформлення, тобто з статусом "заявки". У цьому випадку в правiй частинi екрана виводиться список ще тiльки оформлюваних лiцензiй на текстиль у країни ЄС. Вiдзначивши маркером манiпулятора "Миша" рядок у виведеному списку документiв, користувач може перейти в режим роботи з наявними в системi заявками.
"Новий файл"
Натисканням маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "Новий файл" спецiалiст iнiцiює початок виконання режиму формування нового файла-посилки. У цьому випадку iнтерфейс користувача набуває вигляд, як показано на малюнку 3 iз заголовком "Формування нового файла". У правiй частинi екрана виводиться iнтерфейс, що забезпечує роботу користувача з формування i наповнення нового файла-посилки. У верхнiй частинi такого iнтерфейсу виводяться базовi характеристики файла, що вiдповiдають реквiзитам списку з попереднього режиму:
назва файла;
дата створення файла;
користувач;
статус файла.
Розташована в правому верхньому кутi клавiша "Сформувати файл" буде знаходитися в активному режимi тiльки при натисканнi на неї маркером манiпулятора "Миша". Пiсля цього в заголовку iнтерфейсу будуть
Малюнок 3 (має графiчне зображення)
сформованi атрибути нового файла, ця кнопка перейде в неактивний стан, тобто повторно до закiнчення дiй зi сформованим файлом натиснути її буде неможливо.
Нижче розташовуються чотири iнформацiйних вiкна:
список лiцензiй;
iнформацiя про вiдправленi файли з обраною лiцензiєю;
iнформацiя про прийнятi файли з обраною лiцензiєю;
файл, що формується.
Список лiцензiй
У першому iнформацiйному вiкнi "Список лiцензiй", що розташовується лiворуч у верхнiй частинi основного iнформацiйного поля iнтерфейсу, користувачу виводиться повний список зареєстрованих системою лiцензiй i що знаходяться в архiвнiй частинi системи.
У списку лiцензiї зазначаються такi реквiзити:
N документа;
дата пiдписання документа;
статус документа;
рiк складання документа;
категорiя товару, зазначеного у документi.
N документа
Обов'язковий реквiзит кожної лiцензiї, формований на основi правил, обумовлених наказом про порядок видачi "Лiцензiй на текстиль у країни ЄС".
Дата пiдписання документа
Цей реквiзит визначає дату появи документа, тобто момент його пiдписання.
Статус документа
У системi передбачено кiлька видiв статусу документа: заявка (З), лiцензiя (Л), вiдмова у видачi, анульований документ (А). У даному конкретному випадку цей реквiзит буде мати практично завжди одне i те ж значення - Л, що означає, що вiн уже є лiцензiєю. Це служить винятково для того, щоб користувач мiг переконатися, що в пiдготовлений для вiдправлення файл введено iнформацiю про готовi документи, а не про заявки.
Рiк документа
Цей реквiзит визначає значення "квотового року".
Категорiя товару, описуваного документом
На сьогоднi при формуваннi лiцензiї в нiй зазначаються не коди товарiв по Єдиним європейським класифiкатором, а тiльки номер категорiї. Номер категорiї є класифiкацiйним об'єднанням товарiв, до якого входять групи товарiв зi своїми кодами, визначеними ознаками, розробленими i прийнятими Комiсiями ЄС. Необхiдно зазначити, що один i той же товар може входити до кiлькох категорiй.
Для полегшення орiєнтування оператора в списку, виведеному системою в даному iнформацiйному вiкнi iнтерфейсу, застосовується додаткове позначення рядкiв, якi вiдповiдають наявним документам. Для цього використовується колiр. Прийнято три види розфарбування записiв списку:
бiлий (нерозфарбований);
зелений;
бузковий.
Узагалi не розфарбовується (чи вiдзначаються бiлим кольором) запис про документи, данi яких нiколи не вiдправлялися в складi файлiв з даної системи.
Зеленим кольором видiляють записи про документи, данi яких уже вiдправлялися в складi iнформацiйних файлiв i системою отримано вiдповiдну iнформацiю з Комiсiй ЄС.
Бузковим кольором видiляють рядки, що вiдповiдають документам, iнформацiя про якi вже була вiдправлена в складi файлiв у Комiсiї ЄС, але ще не отримана.
Для збiльшення ефективностi роботи з перелiком документiв, виведеного в даному iнформацiйному вiкнi, системою передбаченi додатковi режими фiльтрацiї списку наявних у системi документiв.
Для переходу до режимiв фiльтрацiї документiв користувачу необхiдно натиснути маркером манiпулятора "Миша" на кнопку з зображенням "лупи", яка розташована над правим верхнiм кутом розглянутого iнформацiйного вiкна. У результатi цiєї дiї iнтерфейс на екранi користувача змiниться i матиме вигляд, як показано на малюнку 4.
Малюнок 4 (має графiчне зображення)
Iнформацiйне вiкно "Список лiцензiй" замiнюється вiкном "Пошук документiв".
Вiкно "Пошук документiв" призначене для введення обмежувальних умов, необхiдних для пошуку та виведення перелiку документiв в iнформацiйному вiкнi "Список лiцензiй".
Завдання обмежувальних умов здiйснюється за допомогою оцiнки одного iз семи типiв документiв, що може захотiти побачити користувач в iнформацiйному вiкнi:
усi документи;
не вiдiсланi документи;
документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 99;
документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 03;
документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 04;
документи, прийнятi в Комiсiї ЄС без помилок;
документи, що знаходяться в процесi вiдправлення.
Тип "Усi документи" означає повний список лiцензiй на текстиль у країни ЄС, що є у системi
Тип "Не вiдiсланi документи" - це тi документи, iнформацiї про якi немає у жодному вихiдному файлi.
До типу "Документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 99" вiдносяться такi документи, iнформацiя про якi була вiдiслана адресату, але вiдповiдний файл-пiдтвердження мав код помилки 99. Цей код означає наявнiсть невiдповiдностей у переданих даних щодо лiцензiї.
До типу "Документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 03" вiдносяться такi документи, iнформацiя про якi була вiдiслана адресату, але вiдповiдний файл-пiдтвердження мав код помилки 03. Цей код означає, що була виконана повторна передача iнформацiї про дану лiцензiю.
До типу "Документи, повернутi з позначкою про помилку, що має код 04" вiдносяться документи, iнформацiя про якi була вiдiслана адресату, але вiдповiдний файл-пiдтвердження мав код помилки 04. Цей код означає, що в адресата немає iнформацiї про дану лiцензiю.
"Документи, прийнятi в Комiсiї ЄС без помилок". До цього типу документiв вiдносяться такi, iнформацiя про якi була успiшно передана в масив даних Комiсiї ЄС щодо текстилю.
Коди, що повертаються адресатом щодо переданих лiцензiях, можуть також мати значення 01 i 02.
Код 01 означає нормальне прийняття переданої iнформацiї про документ. Код 02 також означає нормальне прийняття переданої iнформацiї про документ, але в даному випадку мова йде про iнформацiю про скасування (анулювання) даної лiцензiї.
Документи, що знаходяться в процесi вiдправлення - до цiєї категорiї документiв вiдносяться тi, iнформацiя про якi вже була вiдiслана адресату, але ще не отримане пiдтвердження про прийом.
Вибiр необхiдного типу документiв здiйснюється за допомогою натискання маркером манiпулятора "Миша" на "банер", розташований лiворуч вiд напису, що характеризує необхiдний тип документiв.
Нижче списку типiв документiв розташовуються п'ять вiкон, необхiдних для завдання обмежень, зв'язаних тимчасовими характеристиками документiв, що шукаються. Це: "Рiк видачi документа", "Дата формування документа" i "Дата пiдпису (видачi) документа".
Рiк видачi документа можна задати за допомогою натискання маркером манiпулятора "Миша" на кнопку з зображенням стрiлки, яка розташована праворуч вiд вiкна, у результатi чого з'явиться довiдник з перелiком рокiв видачi наявних в архiвному сховищi. Натискання маркером манiпулятора "Миша" на необхiдний рядок списку рокiв, що з'явився, дозволить забезпечити введення в дане вiкно необхiдного (вибраного) значення. Якщо в дане вiкно не вводиться нiяке значення, то пошук здiйснюється без облiку даного обмеження.
Пошукове обмеження "Дата формування документа" формується за допомогою двох вiкон, призначених для завдання необхiдного промiжку часу. У перше вiкно вводиться iнформацiя про дату початку промiжку, що шукається, а в друге вiкно - кiнцева дата тимчасового промiжку. Уведення iнформацiї у вiкна здiйснюється за допомогою довiдника-календаря, виклик якого здiйснюється за допомогою натискання маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "15", який розташований праворуч вiд кожного вiкна.
Дата пiдпису (видачi) документа - є критерiєм пошуку, схожим на описаний ранiше, який стосується характеристики документа "Дата видачi". Вибiр i завдання даного критерiю цiлком вiдповiдає процедурi, описанiй ранiше.
Пiсля того, як користувач увiв необхiднi обмеження, необхiдно за допомогою натискання маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу з написом "Запит" вiддати команду системi на виконання процесу селекцiї наявних документiв.
У результатi у вiкнi "Список лiцензiй" будуть виведенi записи про документи, що задовольняють вимоги сформованого користувачем запиту про селекцiю.
Iнформацiя про вiдправленi файли з обраною лiцензiєю
Iнформацiя про прийнятi файли з обраною лiцензiєю
Данi iнформацiйнi вiкна використовуються для надання користувачу iнформацiї про файли, якi вiдповiдно вiдiсланi i прийнятi системою i у яких мiститься iнформацiя про документ, що цiкавить користувача.
Для цього необхiдно видiлити за допомогою маркера манiпулятора "Миша" потрiбний запис в iнформацiйному вiкнi "Список лiцензiй" i в обох вiкнах з'явиться iнформацiя про вихiднi i вхiднi файли, що мають iнформацiю про цей документ. Приклад, що iлюструє таку дiю, подано на малюнку 5.
Файл, що формується
Iнформацiйне вiкно даного iнтерфейсу є останнiм i призначене для вiдображення основного процесу, який описується в даному режимi. Процес наповнення нового файла iнформацiєю про наявнi документи виконується в такий спосiб. Користувач iз списку документiв, представленого у вiкнi "Список лiцензiй", вибирає маркером манiпулятора "Миша" необхiдний запис, що характеризує потрiбний документ, i натискає маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу "Додати у файл". У результатi цiєї дiї iнформацiя (бiльш повна, чим у вiкнi "Список лiцензiй") з'явиться у вiкнi "Файл, що формується".
Користувач може, застосувавши режим селекцiї з потрiбними йому обмеженнями (наприклад - невiдправленi документи, 2002 року), сформувати у вiкнi "Список лiцензiй" потрiбний йому запис, натиснути маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу "Додати всi", яка розташована праворуч вiд вже описаної клавiшi "Додати у файл".
Малюнок 5 (має графiчне зображення)
При заповненнi нового файла iнформацiєю iз документiв iнтерфейс екрана користувача набуває вигляду, як показано на малюнку 6.
Слiд зазначити, що в тому випадку, якщо користувач помилково перемiстив до складу нового файла не той документ, то його можна виключити iз складу файла. Для цього потрiбно встановити маркер на потрiбний запис у вiкнi "Файл, що формується", натиснути маркером манiпулятора "Миша" на кнопку з зображенням "смiттєвого кошика", що розташовується над правим верхнiм кутом розглянутого iнформацiйного вiкна.
Перегляд/Редагування файла
Натискання маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "Перегляд/Редагування файла" iнiцiює режим перегляду i змiни сформованого файла. Слiд зазначити, що вiдправленi одержувачу файли редакцiї (змiнi) не пiдлягають.
У цьому режимi на екранi користувача з'являється iнтерфейс, аналогiчний iнтерфейсу в режимi формування нового файла-посилки. Вiдмiннiсть полягає в тому, що в нижньому вiкнi iнтерфейсу iз заголовком "Файл, що формується" подано змiст файла, рядок з назвою якого було вiдзначено в списку вихiдних файлiв перед натисканням маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу даного режиму.
Малюнок 6 (має графiчне зображення)
У цьому вiкнi користувачу представленi всi реквiзити документiв, що вiдправляються даним файлом. Над ним iз правої сторони розташовується клавiша, що має зображення "смiттєвого кошика". Ця клавiша призначена для видалення з файла окремих записiв i буде знаходитися в положеннi, доступному для користувача тiльки в тому разi, коли файл має статус "Формується", тобто вiн ще не вiдправлений.
Цей режим призначений для подiлу в часi процесу формування файла. Таким чином, користувач може неодноразово спiлкуватися з ним до процесу формування файла, що вiдправляється.
В iнших випадках, режим забезпечує можливiсть переглядати в повному обсязi iнформацiю у вiдправлених файлах.
Видалити файл
Необхiдно зазначити, що вiдправленi одержувачу файли вилученню не пiдлягають. Вилучити можна тiльки тi файли, що мають статус "Формується".
Для вилучення необхiдно видiлити маркером потрiбний рядок iз списку вихiдних файлiв i натиснути маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "вилучити файл". На екранi з'явиться форма повторного запиту на вилучення, зображення якої подано на малюнку 7. При позитивнiй вiдповiдi користувача файл вилучається iз списку.
Малюнок 7 (має графiчне зображення)
Вiдiслати файл
Для виконання процедури вiдсилання файлу необхiдно видiлити маркером потрiбний рядок iз списку пiдготовлених вихiдних файлiв i натиснути маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "надiслати файл". Пiсля цiєї команди система автоматично здiйснить налагодження необхiдних реквiзитiв електронного зв'язку, використовуючи як обговоренi з одержувачем налагодження, так i необхiднi системнi установки. Буде виконане пiдключення до поштового сервера, iнформацiю про успiшне виконання якого користувач одержить через iнтерфейс, поданий на малюнку 8.
Малюнок 8 (має графiчне зображення)
5. Режим прийому файла вiд кореспондента
У режим прийому вхiдних файлiв про кореспондента (за попереднiм режимом - адресата) користувач переходить за допомогою натискання маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу з написом "Вхiднi файли". Пiсля цiєї дiї система переходить у режим прийому файлiв даного файлового обмiну, що надiйшли вiд кореспондента.
Слiд зазначити, що файли вiд Комiсiї ЄС по текстилю вiдповiдно до вимог, висунутих представниками адресата з Комiсiй ЄС, мають недоступнi для користувача системнi налагодження.
Завдяки цим налагодженням система "знає", за якою електронною адресою вiдсилати новi файли. Вона так само знає, iз якої електронної адреси приймати вiдповiднi файли, що стосуються цього електронного обмiну й адреса шляху в локальнiй мережi Мiнiстерства, куди цi файли потрiбно направляти.
Тому, якщо надiйшли вiдповiднi вiдомостi-файли (вхiднi) вiд адресата, то вони потраплять у потрiбний каталог i будуть доступнi при роботi системи з робочого мiсця користувача, вiдповiдального за даний електронний обмiн.
На екранi користувача, пiсля виконання операцiй по входу в режим обробки вхiдних файлiв, з'явиться iнтерфейс, вигляд якого подано на малюнку 9. У лiвiй частинi розташовуються клавiшi з написами назв функцiй, що користувач може використовувати при роботi з вхiдними файлами: "Список файлiв", "Перегляд файлiв", "Прийом нового файла", "Вилучення файла".
Малюнок 9 (має графiчне зображення)
У правiй частинi iнтерфейсу представляється список файлiв, прийнятих системою. Кожний запис вiдповiдає визначеному вхiдному файлу i має три види реквiзитiв:
назва файла;
назва користувача;
дата прийому файла.
Перегляд файла
Для перегляду прийнятого файла користувачу необхiдно установити маркер на потрiбному рядку списку i натиснути маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу з назвою "Перегляд файла". Слiд зазначити, що на сьогоднi, адресат направляє в систему файли тiльки двох типiв. Один (назва починається iз символiв TXT, далi йде порядковий номер i розширення - ЄС*) використовується для передачi iнформацiї про пiдтвердження прийому iнформацiйних вихiдних файлiв, iншої (назва починається iз символiв "imp", далi випливає порядковий номер i розширення - "txt") використовується для передачi iнформацiї про iмпортнi лiцензiї, виданi Комiсiєю ЄС на пiдставi iнформацiї, отриманої адресатом у процесi електронного iнформацiйного обмiну.
На екранi користувача при переглядi файлiв першого типу (TXT??????.ECI) з'явиться iнтерфейс, вид якого подано на малюнку 10.
Малюнок 10 (має графiчне зображення)
Змiст файлiв такого типу є стандартним (за домовленiстю з Комiсiями ЄС) видом iнформацiї, що мiстить такi реквiзити: "Рiк лiцензiї", "Номер лiцензiї" i "Код результату прийому iнформацiї з лiцензiї". При переглядi другого типу файлiв, iнформацiя мiстить такi реквiзити: "Рiк лiцензiї", "Номер лiцензiї, виданої Мiнiстерством", "Статус лiцензiї", "Номер iмпортної лiцензiї, виданою Комiсiєю ЄС на пiдставi української лiцензiї", "Абревiатура країни, куди направляється товар", "Номер категорiї товару" i "Кiлькiсть товару в мiнiмальних одиницях вимiру для даного товару, прийнятих у ЄС" (Малюнок 11).
Малюнок 11 (має графiчне зображення)
Прийом нового файла
За внутрiшнiми системними налагодженнями файли, якi поступають вiд адресата складаються системою у визначений каталог користувача, що займається даним електронним обмiном. При введеннi нового файла на екранi користувача з'явиться iнтерфейс, вигляд якого подано на малюнку 12. У верхнiй частинi iнтерфейсу розташованi клавiшi "Вiдкрити файл" i "Увести файл у систему". Друга клавiша спочатку знаходиться в неактивному станi. При натисканнi на клавiшу "Вiдкрити файл" маркером манiпулятора "Миша" на екранi користувача з'являється вiкно, що дозволяє побачити усi файли, що прийшли вiд комiсiї ЄС, у конкретно визначений каталог. Користувач повинен установити маркер на потрiбному файлi i вiдкрити (подвiйне натискання лiвої клавiшi манiпулятора "Миша") його. Вигляд файла перетвориться системою до вигляду вхiдних файлiв, описаних вище в цiй Iнструкцiї
Для уведення вхiдного файла в систему користувач повинен видiлити потрiбний файл маркером, натиснувши маркером манiпулятора "Миша" на клавiшу "Увести файл у систему". Якщо система знайде, що це повторне введення того самого файла, то в користувача на екранi з'явиться вiдповiдне попередження i повторна операцiя введення не буде здiйснена. Якщо уведення файла здiйснюється вперше, то система опрацює змiст файла, тобто на згаданих у файлi документах будуть проставленi вiдповiднi позначки, що дадуть користувачу нову iнформацiю.
Малюнок 12 (має графiчне зображення)
Вилучити файл
Слiд зазначити, що прийнятi вiд адресата файли вилучити можливо, але система здiйснює неодноразове дублювання i вилучення це буде зроблено тiльки в папцi конкретного користувача.
Для вилучення необхiдно вiдзначити маркером потрiбний рядок iз списку вхiдних файлiв, натиснувши маркером манiпулятора "Миша" на значок з написом "Вилучити файл". На екранi з'являється форма повторного запиту на вилучення, зображення якої подано на малюнку 7. При позитивнiй вiдповiдi користувача файл вилучається iз списку.
Перевiрка пошти
Цей режим передбачений для перегляду всiх файлiв, якi надiйшли вiд адресата. У першу чергу вiн орiєнтований на прийом файлiв (вiд системного адмiнiстратора SIGL), якi пiдтверджують одержання вiдiсланих системою файлiв. Таке пiдтвердження необхiдне для змiни статусу файла з "Вiдправлений" на "Отриманий".
Заступник керiвника департаменту - начальник управлiння нетарифного регулювання та контрактного облiку | В.Богданов |