УГОДА
мiж Урядом України та Урядом Королiвства Данiя про розвиток економiчного, промислового та науково-технiчного спiвробiтництва
Уряд України та Уряд Королiвства Данiя, якi надалi iменуються "Договiрними Сторонами",
бажаючи зробити внесок в розширення комерцiйного, економiчного, промислового та науково-технiчного спiвробiтництва на основi рiвностi та взаємної вигоди,
бажаючи повнiстю використати новi можливостi для подальшого змiцнення спiвробiтництва,
дотримуючись принципiв ринкової економiки,
беручи до уваги мiжнароднi зобов'язання кожної країни,
домовились про наступне:
Стаття 1
Договiрнi Сторони, визнаючи чинне в обох країнах законодавство, робитимуть внесок у розвиток двостороннього комерцiйного, економiчного, промислового, науково-технiчного спiвробiтництва мiж пiдприємствами, органiзацiями, товариствами, установами та iншими закладами обох країн, якi згiдно з законодавством мають право проводити економiчну та комерцiйну дiяльнiсть.
Стаття 2
Договiрнi Сторони погоджуються, що iснують можливостi для спiвробiтництва, наприклад, у формi створення спiльних пiдприємств та iнвестицiй, передачi технологiї та "ноу-хау", реконструкцiї та модернiзацiї, розширення та автоматизацiї iснуючих пiдприємств, включаючи конверсiю воєнної промисловостi, навчання та пiдготовку персоналу та менеджерiв, органiзацiя ярмаркiв, виставок та семiнарiв, обмiн делегацiями, експертами та практикантами, консультацiї, спiльна дiяльнiсть на ринках третiх країн та iншi взаємовигiднi форми спiвробiтництва, особливо в наступних сферах:
- сiльське та лiсове господарство, переробка та зберiгання сiльськогосподарської продукцiї;
- риболовство та переробка риби;
- легка промисловiсть;
- металургiя та обробка металу;
- хiмiчна промисловiсть, виробництво добрив та засобiв захисту рослин;
- гiрнича промисловiсть;
- дослiдження, видобування, обробка, переробка, транспортування та маркетинг енергоносiїв;
- розширення та реконструкцiя електростанцiй та лiнiй електропередач;
- захист навколишнього середовища;
- деревообробка та паперова промисловiсть;
- будiвництво, виробництво будiвельних матерiалiв;
- автомобiльний, залiзничний, повiтряний та водний транспорт;
- зв'язок;
- iнформатика;
- матерiально-технiчне забезпечення;
- охорона здоров'я, медична та фармацевтична промисловiсть;
- фiнанси та банкiвськi послуги;
- туризм;
- розвиток громадського управлiння та громадських послуг.
Договiрними Сторонами можуть бути визначенi iншi галузi взаємного iнтересу.
Стаття 3
Всi платежi та розрахунки мiж Україною та Королiвством Данiя вирiшуються у вiдповiдностi до законодавства, чинного в кожнiй державi.
Стаття 4
Товарообмiн, так само як i економiчне, промислове, науково-технiчне спiвробiтництво, в рамках цiєї Угоди проводитиметься на комерцiйнiй основi.
Стаття 5
1. Договiрнi Сторони домовились щодо створення спiльної українсько-датської Консультативної групи на високому рiвнi, яка складається з представникiв вiдповiдних урядових органiв, так само як i центральних органiзацiй торгiвлi, промисловостi, сiльського господарства, консалтiнга та фiнансiв двох країн.
В межах своїх повноважень Консультативна група:
- робитиме огляд економiчного та дiлового середовища двох країн;
- розглядатиме пропозицiї, наданi будь-якою iз Сторiн;
- визначатиме та вказуватиме потенцiйнi сфери економiчного, промислового та технiчного спiвробiтництва на довгостроковiй основi мiж Україною та Королiвством Данiя;
- докладатиме зусиль для усунення можливих перепон на шляху виконання цiєї Угоди.
2. Консультативна група не обмежуватиметься вказаними питаннями, коли це видається необхiдним.
3. Консультативна група може створювати постiйнi або тимчасовi робочi групи експертiв для розгляду окремих питань.
Консультативна група скликатиметься за взаємною згодою, почергово, в Українi та в Данiї.
На прохання будь-якої Договiрної Сторони для обговорення окремих питань можуть проводитися зустрiчi мiж Спiвголовами Консультацiйної групи.
Кожна з Договiрних Сторiн пiд час прийому представникiв iншої Договiрної Сторони докладає зусиль для полегшення виконання ними своїх обов'язкiв.
4. Кожна Договiрна Сторона призначить Постiйний Секретарiат Консультацiйної Групи.
Стаття 6
Пiсля припинення дiї цiєї Угоди або змiн, зроблених в цiй Угодi, її положення залишаються чинними до всiх контрактiв, укладених мiж пiдприємствами, органiзацiями, товариствами, установами та iншими закладами двох країн i зобов'язань, взятих пiд час її чинностi та повнiстю або частково не виконаних на момент припинення або змiни цiєї Угоди.
Стаття 7
Ця Угода набирає чинностi з моменту її пiдписання та залишатиметься чинною на протязi невизначеного термiну.
Угода може бути припинена кожною Стороною шляхом письмового повiдомлення iншiй Договiрнiй Сторонi щонайменше за 6 мiсяцiв про свiй намiр припинити дiю цiєї Угоди.
З дати пiдписання цiєї Угоди у вiдносинах мiж Україною та Данiєю втрачають силу нижченаведенi угоди:
- Угода вiд 17 липня 1970 року мiж Союзом Радянських Соцiалiстичних Республiк та Королiвством Данiя про економiчне та науково-технiчне спiвробiтництво;
- Угода вiд 28 серпня 1975 року мiж Союзом Радянських Соцiалiстичних Республiк та Королiвством Данiя про розвиток економiчного, промислового та науково-технiчного спiвробiтництва.
Здiйснено в м.Києвi 23 жовтня 1993 року в двох дiйсних примiрниках, кожний українською, датською та англiйською мовами, причому всi три тексти є рiвно автентичними. У випадку розбiжностей, пов'язаних з тлумаченням цих текстiв, текст англiйською мовою матиме переважну силу.
За Уряд України (пiдпис) |
За Уряд Королiвства Данiя (пiдпис) |