УГОДА
мiж Урядом України та Великою Соцiалiстичною Народною Лiвiйською Арабською Джамахiрiєю про торговельно-економiчне спiвробiтництво
Уряд України та Велика Соцiалiстична Народна Лiвiйська Арабська Джамахiрiя, якi надалi iменуються "Договiрнi Сторони",
бажаючи розвивати торговельно-економiчне спiвробiтництво мiж обома країнами на принципах рiвностi та взаємної вигоди,
домовились про нижчевикладене:
Стаття 1
Договiрнi Сторони сприятимуть розвитку торговельно-економiчного спiвробiтництва мiж обома країнами вiдповiдно до чинного в кожнiй з країн законодавства та положень цiєї Угоди.
Стаття 2
Згадане в Статтi 1 цiєї Угоди спiвробiтництво здiйснюватиметься в наступних галузях:
- енергетика;
- видобуток нафти та газу;
- машинобудування;
- використання водних ресурсiв та мелiорацiя;
- охорона здоров'я;
- транспорт та зв'язок;
- торгiвля;
- наука i технiка;
- сiльське господарство;
- цивiльне будiвництво;
- туризм;
- пiдготовка технiчних i наукових кадрiв;
- охорона навколишнього середовища;
- опрiснення морської води з використанням енергетичних установок;
- металургiя;
- iншi галузi, якi становлять взаємний iнтерес.
Стаття 3
Договiрнi Сторони нададуть одна однiй режим найбiльш сприятливої нацiї з усiх питань, пов'язаних з торгiвлею мiж обома країнами.
Стаття 4
Положення Статтi 3, однак, не застосовуватимуться до привiлеїв та пiльг:
а) якi надаються ними кожнiй iз Договiрних Сторiн сусiднiм країнам в цiлях полегшення прикордонної торгiвлi;
б) що випливають з митного союзу або зони вiльної торгiвлi, учасником яких є або може стати одна з країн Договiрних Сторiн;
в) наданих або якi можуть бути наданi в майбутньому Великою Соцiалiстичною Народною Лiвiйською Арабською Джамахiрiєю країнам Союзу Арабського Магрiбу.
Стаття 5
Договiрнi Сторони сприятимуть обмiну делегацiями та представниками комерцiйних органiзацiй обох країн з метою збiльшення товарообiгу та розвитку торговельно-економiчного спiвробiтництва.
Стаття 6
Договiрнi Сторони заохочуватимуть участь в торговельно-промислових виставках, мiжнародних ярмарках, конгресах, симпозiумах, що проводитимуться на територiї iншої Договiрної Сторони, дозволятимуть проведення тимчасових виставок на територiї своєї країни вiдповiдно до чинного законодавства.
Стаття 7
Договiрнi Сторони не перешкоджатимуть ввезенню та вивезенню нижчеперелiчених товарiв та предметiв iз звiльненням вiд сплати мита та iнших зборiв, що мають еквiвалентну дiю, з дотримуванням законiв та правил, чинних в кожнiй з країн:
а) зразкiв та рекламних матерiалiв, що не мають комерцiйної вартостi та не призначених до продажу;
б) товарiв, тимчасово ввезених для випробувань, за умови їх зворотного вивезення;
в) iнструментiв та iншого обладнання, що тимчасово ввозяться для монтажу та/або ремонту, за умови їх зворотного вивезення;
г) товарiв та предметiв, що тимчасово ввезенi для проведення ярмарок та торговельних виставок, за умови їх зворотного вивезення;
д) маркованої тари, що тимчасово ввезена з метою наповнення, за умови її зворотного вивезення.
Стаття 8
Платежi за товари та послуги, що поставляються та надаються вiдповiдно до положень цiєї Угоди, здiйснюватимуться у вiльно конвертованiй валютi у вiдповiдностi з правилами, чинними в кожнiй iз країн, якщо мiж Договiрними Сторонами не буде досягнуто iншої спецiальної домовленостi.
Стаття 9
Договiрнi Сторони погодились з тим, що реекспорт товарiв, що поставляються вiдповiдно з положеннями цiєї Угоди до третiх країн здiйснюватиметься тiльки з письмової згоди компетентних органiв країни-експортера.
Стаття 10
Iмпорт та експорт товарiв та послуг здiйснюватиметься на основi контрактiв, що їх укладатимуть мiж собою фiзичнi та юридичнi особи обох країн вiдповiдно до чинного законодавства цих країн та мiжнародної торговельної практики.
Стаття 11
Договiрнi Сторони заохочуватимуть iнвестицiйне та технологiчне спiвробiтництво мiж мiж собою, зокрема, шляхом створення спiльних пiдприємств на їх територiях як для своїх внутрiшнiх ринкiв, так i для ринкiв iнших країн.
Стаття 12
Договiрнi Сторони, на запит однiєї з Сторiн проводитимуть консультацiї з метою полегшення будь-яких спорiв щодо тлумачення та реалiзацiї Угоди.
Стаття 13
Ця Угода буде дiяти протягом п'яти рокiв.
Строк дiї цiєї Угоди буде кожний раз автоматично подовжуватись на наступнi рiчнi перiоди, якщо жодна з Договiрних Сторiн не повiдомить письмово iншу Сторону про свiй намiр внести змiни до цiєї Угоди або припинити її дiю щонайменше за шiсть мiсяцiв до закiнчення строку її дiї. Пiсля такого закiнчення строки та умови цiєї Угоди продовжуватимуть застосовуватись до всiх контрактiв, укладених в перiод чинностi Угоди i не повнiстю виконаних до моменту закiнчення строку дiї цiєї Угоди.
Стаття 14
Ця Угода пiдлягає схваленню вiдповiдно до чинного в кожнiй з країн законодавства i набирає чинностi вiд дати обмiну документами про її схвалення.
Вчинено в м.Києвi 18 сiчня 1995 року, що вiдповiдає 17 дню мiсяця шаабана 1404 року, у двох дiйсних примiрниках, кожний українською та арабською мовами, причому обидва тексти є рiвно автентичними.
За Уряд України | За Велику Соцiалiстичну Народну Лiвiйську Арабську Джамахiрiю |
Мiнiстр енергетики та електрифiкацiї України | Секретар Народного комiтету енергетики |
Вiлен Миронович Семенюк | Абдула Аль-Бадрi |
Пояснювальна записка
щодо Угоди мiж Урядом України та Великою
Соцiалiстичною Народною Лiвiйською Арабською
Джамахiрiєю про торговельно-економiчне
спiвробiтництво
18 сiчня 1995 року укладено Угоду з Лiвiйською Джамахiрiєю про торговельно-економiчне спiвробiтництво.
Укладена Угода сприятиме активiзацiї зовнiшньо-торговельного обороту та економiчному спiвробiтництву мiж Україною та Лiвiйською Джамахiрiєю.
Головна мета цiєї Угоди - розвиток торговельно-економiчного спiвробiтництва мiж обома країнами на принципах рiвностi та взаємної вигоди.
Угода передбачає надання Сторонами одна однiй режиму найбiльш сприятливої нацiї з усiх питань, пов'язаних з торгiвлею мiж обома країнами.
Виконання цiєї Угоди має забезпечувати Мiнiстерство зовнiшнiх економiчних зв'язкiв України.
Вважаємо, що Угода, вiдповiдно до пункту 2 статтi 7 Закону України "Про мiжнароднi договори України", пiдлягає ратифiкацiї.
Доповiдачєм на засiданнi Верховної Ради України буде Перший заступник мiнiстра зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України I.В.Подолєв.