ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
09.06.2003 | N 9118/7/15-1117 |
---|
Щодо питань оподаткування
У зв'язку з численними запитами органiв державної податкової служби та платникiв податкiв щодо облiку вартостi iноземної валюти Державна податкова адмiнiстрацiя України повiдомляє.
Питання формування iнформацiї про операцiї пiдприємства в iноземних валютах та вiдображення показникiв статей фiнансової звiтностi господарських одиниць пiдприємства за межами України в грошовiй одиницi України в бухгалтерському облiку визначається згiдно з Положенням (стандартом) бухгалтерського облiку 21 "Вплив змiн валютних курсiв" (далi - П(С)БО 21).
Так, п. 6 П(С)БО 21 визначено, що сума авансу (попередньої оплати) в iноземнiй валютi, одержана вiд iнших осiб у рахунок платежiв для поставлення готової продукцiї, iнших активiв, виконання робiт i послуг, при включеннi до складу доходу звiтного перiоду перераховується у валюту звiтностi iз застосуванням валютного курсу на дату одержання авансу. У разi одержання вiд покупця авансових платежiв в iноземнiй валютi частинами та вiдвантаження частинами покупцевi немонетарних активiв (робiт, послуг) дохiд вiд реалiзацiї активiв (робiт, послуг) визнається за сумою авансових платежiв iз застосуванням валютних курсiв, виходячи з послiдовностi одержання авансових платежiв.
З метою оподаткування облiк балансової вартостi iноземної валюти вiдповiдно до пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" здiйснюється за оцiнкою її середньозваженої вартостi вiдповiдно до правил Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 9 "Запаси".
Державним податковим адмiнiстрацiям в АР Крим, областях, мiстах Києвi та Севастополi довести зазначене податкове роз'яснення до пiдпорядкованих органiв державної податкової служби та забезпечити ознайомлення платникiв податку на прибуток iз наданим роз'ясненням.
Заступник Голови | Ю.В.Гриб |
"Вiсник податкової служби України", N 22, червень, 2003 р.