ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
30.07.99р. | N 13/1-2344-ЕП |
---|
Начальникам митниць | |
Головним бухгалтерам |
Щодо механiзму лiквiдацiї непридатного до
використання безхазяйного, конфiскованого майна,
оберненого у власнiсть держави
Для використання та керiвництва в роботi надсилаємо механiзм лiквiдацiї непридатного до використання безхазяйного, конфiскованого майна, оберненого у власнiсть держави.
Зазначене питання регулюється такими нормативними актами:
1. Порядком реалiзацiї або знищення конфiскованих алкогольних напоїв та тютюнових виробiв, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.10.96 N 1284.
2. Порядком облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна, що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 N 1340.
3. Порядком розпорядження цiнними паперами, вираженими у валютi України та iноземнiй валютi, що переходять у власнiсть держави, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв, Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, Фонду державного майна та Державної податкової адмiнiстрацiї України вiд 23.03.99 N 76/69/520/146.
4. Порядком розпорядження валютними цiнностями (крiм цiнних паперiв), дорогоцiнними металами i дорогоцiнним камiнням, що переходить у власнiсть держави, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 13.01.99 N 11 та постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 31.03.99 N 153.
5. Порядком розпорядження медикаментами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами та iншими хiмiчними сполуками, що переходять у власнiсть держави, затвердженим наказом Мiнiстерства охорони здоров'я, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки, Державного комiтету з медичної та мiкробiологiчної промисловостi та Державного департаменту ветеринарної медицини України вiд 26.01.99 N 13/24/13/4.
6. Порядком вiдшкодування витрат, пов'язаних з транспортуванням, зберiганням, експертною оцiнкою, сертифiкацiєю, знищенням конфiскованого та iншого майна затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв, Державної податкової адмiнiстрацiї та Державної митної служби вiд 02.04.99 N 96/168/197.
7. Листом Державної митної служби вiд 22.05.97 N 11/6-4632 "Щодо порядку митного оформлення товарiв та iнших предметiв (зi змiнами та доповненнями)."
8. Тимчасовим порядком облiку, оцiнки i використання конфiскованого митними органами України майна, валюти та цiнностей, безхазяйного майна, товарiв та iнших предметiв, за якими не звернувся власник до кiнця строку зберiгання, затвердженим наказом Держмиткому України вiд 15.11.93 N 291 в частинi що не суперечить вимогам постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 N 1340.
9. Тимчасовими правилами митного контролю за перемiщенням через митний кордон України предметiв, валюти та цiнностей, затвердженими наказом Держмиткому України вiд 31.12.91 N 9.
10. Iнструкцiєю про порядок знищення вилучених з незаконного обiгу наркотичних засобiв, психотропних речовин i прекурсорiв, використання яких у законному обiгу визнано недоцiльним, а також обладнання для їх виготовлення, зареєстрованою в Мiнiстерствi юстицiї України за N 210/746.
Знищенню пiдлягає майно, якiсть якого не вiдповiдає вимогам стандартiв, небезпечне в санiтарно-епiдемiчному вiдношеннi, або яке не пройшло вiдповiдного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалiзацiї.
Для проведення знищення майна вiдповiдно до пункту 7 постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.08.98 N 1340 створюється комiсiя.
Знищення здiйснюється на пiдставi обгрунтованих висновкiв представникiв санiтарно-епiдемiологiчної служби, експертiв з числа представникiв регiональних центрiв Фармакологiчного комiтету, Комiтету з контролю за наркотиками, Державної iнспекцiї з контролю якостi лiкарських засобiв Мiнiстерства охорони здоров'я України, органiв Мiнекобезпеки на мiсцях. Для знищення предметiв рослинного та тваринного походження можуть бути залученi представники служб карантину рослин та прикордонних ветеринарних пунктiв.
Представники вищезазначених служб письмово запрошуються iнспектором вiддiлу бухгалтерського облiку, звiтностi, контролю та розрахункiв по митних платежах з Держбюджетом вiдповiдної митницi.
Знищення майна непридатного для реалiзацiї проводиться на пiдставi наказу по митницi.
Факт знищення фiксується актом довiльної форми, в якому необхiдно вказати дату знищення, детальну iнформацiю про майно, причину та метод його знищення.
Акт складається головою комiсiї, пiдписується особами, якi брали участь у знищеннi майна та затверджується у термiн не пiзнiше трьох днiв пiсля його складання керiвниками органiзацiй, представники яких брали участь у знищеннi.
Голова Служби | Ю.П.Соловков |