РIШЕННЯ
про Мiждержавну програму щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки
Рада глав урядiв держав - учасниць Спiвдружностi Незалежних Держав з метою забезпечення виконання ряду положень Угоди про створення зони вiльної торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 року та Протоколу про внесення змiн i доповнень до неї вiд 2 квiтня 1999 року вирiшила:
1. Затвердити Мiждержавну програму щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки (додається).
2. Просити уряди держав Спiвдружностi вжити заходiв щодо виконання програми.
3. Доручити Мiждержавнiй Радi щодо стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї розробити заходи щодо реалiзацiї зазначеної програми.
4. Це Рiшення набуває чинностi з моменту його пiдписання, а для держав, законодавство яких потребує виконання внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття чинностi, - з дня здачi на зберiгання депозитарiю повiдомлення про виконання згаданих процедур.
Вчинено в мiстi Ялтi 8 жовтня 1999 року в одному дiйсному примiрнику росiйською мовою. Дiйсний примiрник зберiгається у Виконавчому комiтетi Спiвдружностi Незалежних Держав, який направить кожнiй державi, яка пiдписала це Рiшення, його завiрену копiю.
За Уряд Азербайджанської Республiки (Пiдпис)
За Уряд Республiки Молдова (Пiдпис, iз зауваженням)
За Уряд Республiки Арменiя (Пiдпис)
За Уряд Росiйської Федерацiї (Пiдпис)
За Уряд Республiки Бiлорусь (Без пiдпису)
За Уряд Республiки Таджикистан (Пiдпис)
За Уряд Грузiї (Пiдпис)
За Уряд Туркменистану (Без пiдпису)
За Уряд Республiки Казахстан (Пiдпис)
За Уряд Республiки Узбекистан (Пiдпис)
За Уряд Киргизької Республiки (Пiдпис)
За Уряд України (Пiдпис, iз зауваженням)
Застереження України до Рiшення Ради глав урядiв держав - учасниць СНД
"Про Мiждержавну програму щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки"
8 жовтня 1999 року |
За умови ратифiкацiї Верховною Радою України.
Прем'єр-мiнiстр України | Пiдпис |
Особлива думка
Азербайджанської Республiки до Мiждержавної
програми щодо створення та застосування
мiждержавних стандартних зразкiв складу та
властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки
Азербайджанська Республiка бере участь у Програмi виходячи iз своєї економiчної заiнтересованостi та фiнансових можливостей.
Прем'єр-мiнiстр Азербайджанської Республiки | Пiдпис |
ЗАТВЕРДЖЕНО рiшенням Ради глав урядiв Спiвдружностi Незалежних Держав вiд 8 жовтня 1999 року |
МIЖДЕРЖАВНА ПРОГРАМА
щодо створення та застосування мiждержавних
стандартних зразкiв складу та властивостей
речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки
1. Вступ
Мiждержавна програма щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки (далi - Програма) розроблена Державним комiтетом Росiйської Федерацiї щодо стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї i Уральським науково-дослiдним iнститутом метрологiї (УНДIМ) за пропозицiєю Мiждержавної Ради щодо стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї (далi - МДР) i його робочого органу - Науково-технiчної комiсiї з метрологiї (далi - НТКМетр).
Проект Програми розглянуто та схвалено на 14-му засiданнi МДР 12 листопада 1998 р., пiдтримано Мiждержавним комiтетом з науково-технологiчного розвитку. Завдання Програми та обсяги їх фiнансування уточнено на 9-му засiданнi НТКМетр 15 квiтня 1999 р.
Державами - учасницями цiєї Програми є Республiка Казахстан, Республiка Молдова, Росiйська Федерацiя, Республiка Узбекистан, Україна.
Ця Програма складається з 9 роздiлiв (77 завдань) i являє собою комплекс робiт iз розробки, прийняття та застосування як мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв.
У виконаннi завдань цiєї Програми передбачається участь провiдних науково-дослiдних органiзацiй та пiдприємств держав - учасниць Програми.
2. Актуальнiсть проблеми
2.1. Стандартнi зразки складу та властивостей речовин i матерiалiв (СЗ) - доступний та ефективний засiб, що дозволяє забезпечити єднiсть та правильнiсть вимiрювань рiзних речовин i матерiалiв у життєво важливих галузях дiяльностi людини.
Розробка i застосування СЗ дозволять забезпечити розвиток ряду положень Угоди про створення зони вiльної торгiвлi вiд 15 квiтня 1994 року i Протоколу про внесення змiн i доповнень до неї вiд 2 квiтня 1999 року, буде сприяти усуненню технiчних бар'єрiв та якiсному виконанню торговельно-розрахункових операцiй у зонi вiльної торгiвлi, забезпечить достовiрний аналiз цiнових та якiсних параметрiв товарiв (сировини, продуктiв харчування, лiкарських препаратiв, сталеливарної i хiмiчної продукцiї тощо), що експортуються та iмпортуються.
Останнiм часом в економiчнiй полiтицi країн СНД вiдбувається помiтне змiщення акцентiв у галузi соцiальної сфери, екологiчної обстановки, пiдвищення якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини, що потребує вiдповiдного розширення фронту метрологiчних робiт iз створення мiждержавних стандартних зразкiв у цих галузях дiяльностi.
При визначеннi складу речовин основна роль вiдводиться використанню їхнiх атестованих значень для побудови градуювальних характеристик чи створення часових шкало-багатофункцiональних засобiв вимiрювань i при реалiзацiї конкретних методик виконання вимiрювань.
Ключове мiсце вiдводиться СЗ i в системi контролю якостi технiчних вимiрювань.
На даний час СЗ є необхiдною умовою для ефективної дiяльностi аналiтичних служб i широко застосовуються в метрологiчнiй практицi як носiї атестованих фiзичних властивостей, що включаються у державнi повiрочнi схеми як вториннi еталони.
Програма розроблена в цiлях координацiї дiяльностi нацiональних органiв по реалiзацiї мiжурядових угод та рiшень МДР, що стосуються питань забезпечення єдностi метрологiчного забезпечення в державах - учасницях Угоди:
Угода про проведення узгодженої полiтики в галузi стандартизацiї, метрологiї i сертифiкацiї вiд 13 березня 1992 р. (далi - Угода);
Угода про спiвробiтництво iз створення та застосування стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв вiд 6 жовтня 1992 р.;
Угода про спiвробiтництво iз створення та використання даних про фiзичнi константи та властивостi речовин i матерiалiв вiд 6 жовтня 1992 р.;
Угода про взаємне визнання результатiв державних випробувань та затвердження типу, метрологiчної атестацiї, повiрки та калiбровки засобiв вимiрювань, а також результатiв акредитацiї лабораторiй, що проводять випробування, повiрку або калiбровку засобiв вимiрювань вiд 6 жовтня 1992 р.;
Рекомендацiї мiжнародних органiзацiй в галузi законодавчої метрологiї.
Актуальнiсть проблеми для країн СНД обумовлена необхiднiстю:
проведення узгодженої полiтики в галузi випробувань сировини i матерiалiв гiрничо-видобувної та металургiйної промисловостi, об'єктiв довкiлля (грунт, повiтря, питна та стiчна вода), харчових продуктiв, сiльськогосподарської сировини тощо;
унiфiкацiї методик виконання вимiрювань складу та властивостей речовин i матерiалiв з урахуванням рекомендацiй мiжнародних органiзацiй в галузi законодавчої метрологiї;
пiдвищення достовiрностi результатiв контролю стандартизованих показникiв якостi та регламентованих показникiв безпеки продукцiї;
встановлення єдиних фiзичних величин, що допускаються до застосування в державах Спiвдружностi, ведення iнформацiйних фондiв засобiв вимiрювань, стандартних зразкiв та стандартних довiдкових даних про фiзичнi константи i властивостi речовин i матерiалiв;
концентрацiї зусиль на ефективному вирiшеннi актуальних завдань при формуваннi пропозицiй щодо розробки програм створення та використання еталонiв та зразкових засобiв вимiрювань, мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв, стандартних довiдкових даних про фiзичнi константи i властивостi речовин i матерiалiв.
2.2. Для реалiзацiї зазначених проблем у цiй галузi, розробки та застосування 77 мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв, що вiдображенi у Програмi, кожна держава - учасниця Спiвдружностi окремо потребуватиме коштiв у сумi 4195000 росiйських рублiв (стор. 8 таблицi "Вiдомостi про обсяги фiнансування").
При реалiзацiї щодо завдання програмним методом (п'ять держав - учасниць Програми) держави - учасницi Спiвдружностi одночасно вирiшують вище перелiченi проблеми i зможуть заощадити кошти, що дуже важливо з огляду на складну економiчну ситуацiю; при цьому всi 12 держав - учасниць Спiвдружностi однаково скористаються результатами робiт за цiєю Програмою.
2.3. Вiдповiдно до завдань Програми у 1999 - 2001 роках планується розробити та прийняти як мiждержавнi 77 стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв.
3. Основна мета та механiзм реалiзацiї програми
3.1. Основна мета Програми - пiдвищення метрологiчного рiвня та якостi вимiрювань складу та властивостей при випробуваннях металiв, нафтопродуктiв, харчової продукцiї та сiльськогосподарської сировини, об'єктiв довкiлля (грунт, повiтря, питна та стiчна вода) тощо.
Розвиток та удосконалення iснуючої в країнах СНД нормативно-технiчної та метрологiчної бази в напрямку гармонiзацiї її вимог з вимогами мiжнародних та регiональних стандартiв i рекомендацiй мiжнародних органiзацiй в галузi законодавчої метрологiї забезпечить умови для збереження єдиного нормативно-технiчного i метрологiчного забезпечення та буде сприяти усуненню технiчних бар'єрiв у торгово-економiчному i науково-технiчному спiвробiтництвi.
Реалiзацiя Програми створить сприятливi умови для створення зони вiльної торгiвлi держав - учасниць СНД, у тому числi умови для просування продукцiї країн СНД на ринки третiх країн.
Заходи, що вживаються в рамках Програми, тiсно пов'язанi з вимогами Всесвiтньої торговельної органiзацiї (ВТО).
3.2. Для виконання завдань цiєї Програми вiд кожної держави - учасницi Програми як державний замовник, який керує роботами за Програмою та здiйснює їх фiнансування, виступають нацiональнi органи iз стандартизацiї.
Державними замовниками Програми є:
вiд Республiки Казахстан - Держстандарт Республiки Казахстан;
вiд Республiки Молдова - Молдовастандарт;
вiд Росiйської Федерацiї - Держстандарт Росiї;
вiд Республiки Узбекистан - Уздержстандарт;
вiд України - Держстандарт України.
У реалiзацiї цiєї Програми вiзьмуть участь провiднi нацiональнi органи та найбiльш квалiфiкованi спецiалiсти держав - учасниць Угоди в галузi стандартизацiї та метрологiї.
Реалiзацiя Програми дозволить державам - учасницям Угоди заощадити кошти, необхiднi на проведення аналогiчних робiт по удосконаленню нацiональних нормативно-технiчних баз у цiй галузi. Заiнтересованiсть у розробцi та застосуваннi мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв виявили всi держави - учасницi Угоди.
3.3. Функцiї оперативної координацiї робiт щодо реалiзацiї цiєї Програми, зв'язок з вищестоящими органiзацiями мiждержавного спiвробiтництва та технiко-фiнансову звiтнiсть по виконанню Програми здiйснює технiчний секретарiат МДР.
Технiчний секретарiат здiйснює контроль за ходом виконання Програми та щорiчно подає звiт до МДР i Виконавчого комiтету СНД.
3.4. Науково-методичну координацiю робiт щодо реалiзацiї Програми здiйснює МДР.
3.5. Виконання завдань Програми з розробки та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв здiйснюється на основi договорiв, якi укладаються мiж органiзацiями-виконавцями та державними замовниками в порядку, встановленому кожною державою - учасницею Програми.
4. Фiнансування програми
Фiнансування завдань цiєї Програми здiйснюється в основному за рахунок коштiв бюджету, що видiляються державними замовниками держав - учасниць Програми.
Кожна держава - учасниця Програми фiнансує свою частину робiт по виконанню завдань Програми.
Для реалiзацiї завдань Програми можуть також залучатися кошти нацiональних органiв з стандартизацiї та iншi позабюджетнi джерела фiнансування.
Вiдомостi щодо обсягiв фiнансування наведенi у таблицi:
Держави - учасницi Програми | Обсяг фiнансування, тис. руб. РФ* | |||
1999 р. | 2000 р. | 2001 р. | за 1999 - 2001 рр. |
|
Республiка Казахстан | - | 50,0 | 50,0 | 100,0 |
Республiка Молдова | 40,0 | 40,0 | - | 80,0 |
Росiйська Федерацiя | 340,0 | 1355,0 | 1175,0 | 2870,0 |
Республiка Узбекистан | 40,0 | 65,0 | 65,0 | 170,0 |
Україна | 105,0 | 435,0 | 435,0 | 975,0 |
Всього: | 525,0 | 1945,0 | 1725,0 | 4195,0 |
____________
* Обсяги фiнансування на кожний
наступний рiк пiдлягають уточненню залежно вiд
фiнансово-економiчного стану в державах -
учасницях Програми.
5. Використання результатiв робiт за Програмою
5.1. Iнформацiя щодо розроблених за Програмою стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв, якi будуть прийнятi як мiждержавнi i зареєстрованi технiчним секретарiатом МДР, направляється до нацiональних органiв з стандартизацiї, метрологiї та сертифiкацiї (iз зазначенням позначень мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв та нацiональних органiв з стандартизацiї, що приєдналися до мiждержавних зразкiв).
5.2. Результатами робiт за цiєю Програмою однаково користуються всi учасники Угоди.
6. Заключнi положення
6.1. У цю Програму можуть бути внесенi змiни та доповнення за загальною згодою нацiональних органiв з стандартизацiї та за поданням МДР.
6.2. Ця Програма вiдкрита для участi iнших держав - учасниць СНД, в тому числi для участi у фiнансуваннi окремих роздiлiв (завдань) Програми.
7. Заходи програми та обсяги їх фiнансування
(в цiнах на 01.01.99 р.)
N п/п | Назва розроблених та затверджених державних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв (ДСЗ), реєстрацiйнi номери за нацiональними реєстрами ДСЗ | Обгрунтування доцiльностi проведення робiт | Держава- виконавець |
Вартiсть розробки, тис. руб. РФ | Термiни виконання |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
РОЗРОБЛЮВАНI МIЖДЕРЖАВНI СТАНДАРТНI ЗРАЗКИ СКЛАДУ ТА ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИН I МАТЕРIАЛIВ | |||||
1. | СЗ складу грунтiв, повiтря, води | ||||
1.1 | СЗ складу пестицидiв- (гексахлорциклогексану) |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях у сiльськогосподарськiй галузi | Узбекистан (IУ АН Уз) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
1.2 | СЗ складу грунту сiрого лiсового (ГСЛ) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях у сiльськогосподарськiй галузi (грунти) | Росiя (Броницька ГХЕ) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
1.3 | СЗ складу грунту дерновопiдзолистого (ГДПВ) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях у сiльськогосподарськiй галузi (грунти) | Росiя (Броницька ГХЕ) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
1.4 | СЗ складу грунту чорнозему типового | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях у сiльськогосподарськiй галузi (грунти) | Молдова (НТI АЗСГ) |
40,0 | 1999 - 2000 р. |
1.5 | СЗ складу грунту чорнозему звичайного | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях у сiльськогосподарськiй галузi (грунти) | Молдова (НТI АЗСГ) |
40,0 | 1999 - 2001 р. |
1.6 | СЗ складу об'єктiв бiосфери (воднi розчини, грунти, порошки атмосферних осадiв) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях в сiльськогосподарськiй галузi (об'єкти бiосфери) | Узбекистан (Середньо- азiатський НДI гiдромете- орологiї iм. Бугаєва) |
30,0 | 1999 - 2001 р. |
1.7 | СЗ складу атестованих газових сумiшей: водень у азотi (0,3 - 9,0 %) водень у повiтрi (0,2 - 2,0 %) метан у повiтрi (0,2 - 2,5 %) кисень у азотi (0,5 - 99,0 %) оксид вуглецю в азотi (0 - 400 pm) оксид вуглецю в азотi (0,5 - 10 %) двоокис вуглецю в азотi (0,5 - 95 %) |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях в сiльськогосподарськiй галузi (об'єкти бiосфери) | Узбекистан (УзНВО "Хiмавто- матика" Росiя (ВНДIМ iм. Менделєєва) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
2. | СЗ складу розчинiв iонiв металiв i неметалiв | ||||
2.1 | СЗ СР iонiв магнiю (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.2 | СЗ СР iонiв азоту-нiтратного (0,10 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.3 | СЗ СР iонiв азоту-нiтритного (0,10 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.4 | СЗ СР фосфат-iонiв (0,125 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.5 | СЗ СР солей металiв (Cu, Al, Cd, Na) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.6 | СЗ СР солей металiв (Cd, Mn, Zn, Pb) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.7 | СЗ СР солей металiв (Co, Cu, Fe, Ni) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.8 | СЗ СР солей металiв (Ca, Mg, Ba, Sr) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
2.9 | СЗ СР солей металiв (Y, Mo, Cr, Ti) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
3. | СЗ складу чистих органiчних речовин | ||||
3.1 | СЗ СР формальдегiду (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 1999 - 2000 р. |
3.2 | СЗ СР фенолу (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 1999 - 2000 р. |
3.3 | СЗ СР бензолу (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
3.4 | СЗ СР нiтробензолу (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
3.5 | СЗ СР анiлiну (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
3.6 | СЗ СР етиленглiколю (1,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
3.7 | СЗ СР дiетиламiну (2,00 мг/см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях якостi продуктiв харчування та продовольчої сировини | Україна (СКТБ з ДВ м. Одеса) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
4. | СЗ складу гiрничих порiд та матерiалiв природного походження | ||||
4.1 | СЗ складу руди слюдисто- полевошпатгент-гельвинної |
Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (Броницька ГХЕ) |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
4.2 | СЗ складу руди апатитової АР (2463-82, СТСЭВ 5750-86) | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (Броницька ГХЕ) |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
4.3 | СЗ складу руди апатитового концентрату АК (2462-82) | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (Броницька ГХЕ) |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
4.4 | СЗ складу руди гранiтоiду 2Б (707-75, СТСЭВ 5749-86) | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (Броницька ГХЕ) |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
4.5 | СЗ складу руди фосфориту (4115-87) | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (Броницька ГХЕ) |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
4.6 | СЗ складу пiску кварцевого марки: OBC-025-1 Fe2O3 не бiльше 0,025 %, Al2O3 не бiльше 0,4 %, SiO2 не менше 98,5 % |
Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (АТВТ Державний iнститут скла) |
100,0 | 1999 - 2001 р. |
4.7 | СЗ складу кварцу молотого збагаченого марки OOBC-10-B | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Росiя (АТВТ Державний iнститут скла) |
100,0 | 1999 - 2001 р. |
4.8 | СЗ складу руди золотовмiсної (Комплект CO87, CO88, CO89) | Забезпечення єдностi вимiрювань при виконаннi облiкових та торговельних операцiй при технологiчному контролi | Казахстан (АТ "Центр- геоаналiт") |
100,0 | 2000 - 2001 р. |
5. | СЗ складу промислової сировини та вiдходiв для промислової переробки | ||||
5.1 | СЗ складу феротитану (комплект) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях промислової сировини та її вiдходiв для подальшого використання в промисловостi | Росiя (ВIЛС) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
5.2 | СЗ складу та властивостей нафтового коксу | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях промислової сировини та її вiдходiв для подальшого використання в промисловостi | Росiя (Уральський електродний iнститут, м. Челябiнськ) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
5.3 | СЗ складу та властивостей кам'яновугiльного пеку | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях промислової сировини та її вiдходiв для подальшого використання в промисловостi | Росiя (Уральський електродний iнститут, м. Челябiнськ) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
6. | СЗ складу кольорових металiв та сплавiв | ||||
6.1 | СЗ складу алюмiнiю технiчного (комплект) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях матерiалiв та продукцiї металургiйної промисловостi | Росiя (ВIЛС) |
60,0 | 2000 - 2001 р. |
6.2 | СЗ складу сплавiв алюмiнiєвих харчового призначення для спектрального аналiзу | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях матерiалiв та продукцiї металургiйної промисловостi | Україна (IКМ, м. Донецьк) |
60,0 | 2000 - 2001 р. |
6.3 | СЗ складу сплавiв алюмiнiєвих харчового призначення для хiмiчного аналiзу | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях матерiалiв та продукцiї металургiйної промисловостi | Україна (IКМ, м. Донецьк) |
60,0 | 2000 - 2001 р. |
7. | СЗ властивостей речовин i матерiалiв | ||||
7.1 | СЗ свiтлового виходу детекторiв на основi монокристалiв ортосилiкату гадолiнiю 3-го розряду | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Україна (НДВ ЛГК НТК "Монокристал") |
70,0 | 2000 - 2001 р. |
7.2 | СЗ свiтлового виходу детекторiв на основi монокристалiв цезiю йодистого, активованого карбонатом 2-го розряду | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Україна (НДВ ЛГК НТК "Монокристал" |
70,0 | 1999 - 2001 р. |
7.3 | СЗ свiтлового виходу детекторiв на основi монокристалiв цезiю йодистого, активованого карбонатом 3-го розряду | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Україна (НДВ ЛГК НТК "Монокристал" |
70,0 | 1999 - 2001 р. |
7.4 | СЗ ефективних значень магнiтної проникностi (стовпчики) | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Росiя (СНДIМ, м. Новосибiрськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
7.5 | СЗ температурної залежностi комплексної дiелектричної проникностi у дiапазонi частот 0,2 - 7 ГГц | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Росiя (СНДIМ, м. Новосибiрськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
7.6 | СЗ дiелектричної проникностi НВЧ пiдкладок у дiапазонi частот 1 - 12 ГГц | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Росiя (СНДIМ, м. Новосибiрськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
7.7 | СЗ бiкомплексної проникностi у дiапазонi частот 0,2 - 7 ГГц | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях i технологiчному контролi | Росiя (СНДIМ, м. Новосибiрськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
7.8 | СЗ дiелектричних властивостей полiмерних матерiалiв у дiапазонi частот 1 - 200 МГц | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях та технологiчному контролi | Росiя (СНДIМ, м. Новосибiрськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
7.9 | СЗ комплексної дiелектричної проникностi у дiапазонi частот 0,001 - 1,0 МГц та 1 - 10 ГГц | Забезпечення єдностi вимiрювань при випробуваннях та технологiчному контролi | Росiя (СС ВНДIФТРВ, м. Iркутськ) |
70,0 | 1999 - 2000 р. |
8. | СЗ складу та властивостей бавовняного волокна | ||||
8.1 | СЗ механiчних властивостей бавовняного
волокна (двох видiв: середньоволокнистого та тонковолокнистого сортiв) |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях волокон i тканин з бавовни | Узбекистан (РеспНДЦ бавовно- очисної промис- ловостi, УзIПК) |
40,0 | 1999 - 2000 р. |
9. | СЗ складу та властивостей нафти та нафтопродуктiв | ||||
9.1 | СЗ молекулярної маси нафтопродуктiв (200 - 500 м. о.) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.2 | СЗ висоти некоптящого полум'я (14 - 15 мм при тиску 1,013 х 100 кПа) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.3 | СЗ люмiнометричного числа (40 - 70 о. л. ч.) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.4 | СЗ вмiсту фосфору у присадках та маслах з присадками (0,03 - 5,0 % мас.) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.5 | СЗ фракцiйного складу нафтопродуктiв шляхом розгонки у вакуумi (при Т вище 200° C) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.6 | СЗ сортностi авiабензинiв (90 - 160 одиниць) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.7 | СЗ октанового числа палива моторним методом (100 - 110 од.) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.8 | СЗ октанового числа палива дослiдним методом (100 - 110 од.) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.9 | СЗ вмiсту хлористих солей у нафтах (25 - 2200 мг/дм3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.10 | СЗ ефективної в'язкостi еластичних мастил (0,1 - 4000 Па. с) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.11 | СЗ вмiсту натрiю, калiю, кальцiю у
газотурбiнному паливi: (Na 0,04 - 100 мг/дм3) (K 0,01 - 100 мг/дм3) (Ca 0,01 - 1000 мг/дм3) |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.12 | СЗ вмiсту в присадках i маслах з присадками (0,01 - 5 %) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.13 | СЗ мастильних властивостей масел та
мастил: Рк - 45 - 160 кгс; Рк - 100 - 500 кгс; Дн - 0,3 - 1 мм; Кз - 20 - 80 кгс |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.14 | СЗ вмiсту парафiну у нафтах та маслах (1 - 10 %) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.15 | СЗ вмiсту свинцю в експортних бензинах (0,02 - 0,2 %) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.16 | СЗ вмiсту барiю, кальцiю, цинку в
присадках та маслах з Ba 0,2 - 10 %, Ca 0,1 - 7 %, Zn 0,2 - 7 % |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.17 | СЗ вмiсту води у нафтопродуктах 0,0002 - 2,0 % | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.18 | СЗ ароматичних вуглеводнiв (5 - 50 %) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.19 | СЗ йодних чисел (0,5 - 15 г/100 см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.20 | СЗ бромних чисел (0,5 - 2 г/100 см3) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.21 | СЗ температури втрати текучостi | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.22 | СЗ меркантанової та сiрководневої сiрки (0,003 - 0,01 %) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
9.23 | СЗ пенетрацiї бiтумiв (50 - 250 мм) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
40,0 | 1999 - 2001 р. |
9.24 | СЗ цетанового числа дизельних палив | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.25 | СЗ випаровування за НОАК (DIN 51581) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.26 | СЗ уявної в'язкостi моторних масел при низькiй температурi | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 2000 - 2001 р. |
9.27 | Металоорганiчнi стандарти, масовi частки
барiю, кальцiю, магнiю, цинку, ванадiю, свинцю,
натрiю, калiю: Ba 0,005 - 1,0 %, Ca, Mg, Zn 0,002 - 0,3 %, V, Pb, Na, K 5000 ppm (дiапазони за заявками заводiв) |
Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
50,0 | 1999 - 2001 р. |
9.28 | СЗ складу водних розчинiв iонiв мiдi та кальцiю (Cu - 1 мг/см3, Ca - 1 мг/см3 (дiапазони за заявками заводiв) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
35,0 | 2000 - 2001 р. |
9.29 | СЗ складу 2,4,5-триметилпиридину (Y-колидин) | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
9.30 | СЗ складу метанiтрофенолу | Забезпечення єдностi вимiрювань при сертифiкацiйних випробуваннях нафти та нафтопродуктiв | Росiя (ВНДI НП) |
40,0 | 2000 - 2001 р. |
Паспорт Мiждержавної програми щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки
Назва Програми | Мiждержавна програма щодо створення та застосування мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв на 1999 - 2001 роки |
Номер i дата прийняття рiшення про розробку Програми | Проект Програми розглянутий i схвалений рiшенням 14-го засiдання Мiждержавної Ради iз стандартизацiї, метрологiї i сертифiкацiї (далi - МДР) вiд 12 листопада 1998 р. |
Державнi замовники Програми | вiд Республiки Казахстан - Держстандарт Республiки Казахстан; вiд Республiки Молдова - Молдовастандарт; вiд Росiйської Федерацiї - Держстандарт Росiї; вiд Республiки Узбекистан - Уздержстандарт; вiд України - Держстандарт України |
Заiнтересованi сторони | Заiнтересованiсть у розробцi та застосуваннi мiждержавних стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв Програми виявили всi держави - учасницi Угоди про проведення узгодженої полiтики в галузi стандартизацiї, метрологiї i сертифiкацiї вiд 13 березня 1992 р. |
Цiлi та завдання Програми | Розробка i застосування СЗ дозволить
забезпечити розвиток ряду положень Угоди про
створення зони вiльної торгiвлi вiд 15 квiтня 1994
року i Протоколу про внесення змiн i доповнень до
неї вiд 2 квiтня 1999 року, а також сприятиме
усуненню технiчних бар'єрiв та якiсному виконанню
торговельно-розрахункових операцiй у зонi вiльної
торгiвлi, забезпечить достовiрний аналiз цiнових
та якiсних параметрiв товарiв (сировини, продуктiв
харчування, лiкарських препаратiв, сталеливарної,
хiмiчної продукцiї тощо), що експортуються та
iмпортуються Розвиток та вдосконалення iснуючої в країнах СНД нормативно-технiчної та метрологiчної бази в напрямку гармонiзацiї її вимог з вимогами мiжнародних та регiональних стандартiв i рекомендацiй мiжнародних органiзацiй в галузi законодавчої метрологiї забезпечить умови для збереження єдиного нормативно-технiчного i метрологiчного забезпечення |
Термiн реалiзацiї Програми | 1999 - 2001 роки |
Виконавцi основних заходiв Програми | У реалiзацiї Програми передбачається участь провiдних науково-дослiдних органiзацiй та пiдприємств держав - учасниць Програми |
Обсяги та джерела фiнансування Програми | Фiнансування завдань цiєї Програми здiйснюється в основному за рахунок коштiв бюджету, що видiляються державними замовниками держав - учасниць Програми. Кожна держава - учасниця Програми фiнансує свою частину робiт по виконанню завдань Програми. Для виконання завдань Програми можуть також залучатися кошти нацiональних органiв з стандартизацiї та iншi позабюджетнi джерела фiнансування |
Система контролю | Технiчний секретарiат МДР здiйснює контроль за ходом виконання Програми та щорiчно подає звiт до МДР i Виконавчого комiтету СНД |
Очiкуванi кiнцевi результати реалiзацiї Програми | Вiдповiдно до завдань Програми планується розробити та прийняти як мiждержавнi 77 стандартних зразкiв складу та властивостей речовин i матерiалiв |
Реалiзацiя Програми забезпечить сприятливi передумови для створення зони вiльної торгiвлi держав - учасниць СНД, у тому числi умови для просування продукцiї країн СНД на ринки третiх країн |