НАЦIОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент платiжних систем
вiд 24.03.2004 р. | N 25-118/464-2835 |
---|
Управлiнням Нацiонального банку України, банкам та їх фiлiям, Асоцiацiї українських банкiв, Державному казначейству України |
Про вiдкриття окремих поточних рахункiв для
розрахункiв з ПДВ
Повiдомляємо, що Кабiнет Мiнiстрiв України i Нацiональний банк України прийняли постанову вiд 23.03.2004 N 359 "Деякi питання, пов'язанi iз справлянням податку на додану вартiсть" (далi - Постанова), згiдно з якою затверджено Порядок справляння до державного бюджету податку на додану вартiсть та обороту коштiв податку через окремi поточнi та/або реєстрацiйнi рахунки платникiв цього податку iз спецiальним режимом їх використання (далi - Порядок), текст яких додається.
Пунктом 2 Постанови передбачено, що з 1 квiтня 2004 року розрахунки з податку на додану вартiсть мають здiйснюватися виключно з використанням окремих поточних рахункiв для справляння податку на додану вартiсть (далi - окремi поточнi рахунки). Платники податкiв вiдкривають такi рахунки до здiйснення ними операцiй з податку на додану вартiсть.
Окремi поточнi рахунки вiдкриваються платникам податку на додану вартiсть на балансовому рахунку 2606 "Рахунки платникiв податкiв на додану вартiсть" на пiдставi заяви про вiдкриття поточного рахунку згiдно з додатком 1 або 3 до Iнструкцiї про порядок вiдкриття, використання i закриття рахункiв у нацiональнiй та iноземних валютах (затверджена постановою Правлiння Нацiонального банку України вiд 12.11.2003 N 492 i зареєстрована в Мiнiстерствi юстицiї України 17.12.2003 за N 1172/8493). Надання iнших документiв не вимагається.
Звертаємо вашу увагу на те, що пунктом 4 Постанови установам банкiв рекомендовано вiдкривати окремi поточнi рахунки на безоплатнiй основi.
Про вiдкриття окремих поточних рахункiв платники податку повiдомляють вiдповiднi органи державної податкової служби у встановленому порядку.
Пiд час вiдкриття окремих поточних рахункiв банкам рекомендується зберегти порядковий номер клiєнта (код контрагента), присвоєний поточному рахунку цього клiєнта.
Кошти, якi облiковуються на окремих поточних рахунках, вiдповiдно до пункту 3.2 статтi 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платникiв податкiв перед бюджетами та державними цiльовими фондами" використовуються виключно на цiлi, визначенi пунктом 6 Порядку.
Банки - платники податку на додану вартiсть ведуть облiк власних розрахункiв з податку на додану вартiсть за окремими аналiтичними рахунками балансових рахункiв 3522 "Дебiторська заборгованiсть за податками та обов'язковими платежами, крiм податку на прибуток" та 3622 "Кредиторська заборгованiсть за податками та обов'язковими платежами, крiм податку на прибуток".
Для виконання вимог Постанови установам банкiв:
довести до вiдома своїх клiєнтiв текст Постанови та Порядку;
проiнформувати клiєнтiв про необхiднiсть зазначати в договорах з контрагентами номер окремого поточного рахунку;
органiзувати роботу щодо оперативного вiдкриття клiєнтам окремих поточних рахункiв;
забезпечити вивчення працiвниками банку, якi працюють з клiєнтами, тексту Постанови та Порядку;
здiйснити органiзацiйнi заходи щодо недопущення залишкiв коштiв за транзитними технiчними рахунками банкiв у СЕП на кiнець банкiвського дня 31 березня 2004 року.
Рекомендуємо:
пiд час укладення угод на розрахункове обслуговування окремих поточних рахункiв врегулювати питання нарахування та сплати вiдсоткiв за залишками коштiв на цих рахунках та оплати клiєнтом послуг банку щодо здiйснення операцiй за ними;
запропонувати клiєнтам для спрощення внутрiшнього облiку нумерувати платiжнi доручення для оплати товарiв (послуг тощо) та податку на додану вартiсть одним номером, зазначаючи на платiжцi з податку пiсля номера документа через дрiб "ПДВ" або ознаку.