МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ
Н А К А З
вiд 9 лютого 2004 року | N 75 |
---|
Про затвердження Порядку органiзацiї регулярних,
нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв
автомобiльним транспортом у мiжнародному
сполученнi
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 22 червня 2004 р. за N 759/9358 |
З метою приведення у
вiдповiднiсть до Правил надання послуг
пасажирського автомобiльного транспорту,
затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв
України вiд 18 лютого 1997 року N 176 (iз змiнами i
доповненнями), наказую:
1. Затвердити Порядок органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi (далi - Порядок), що додається.
2. Вiдповiдальними за впровадження i виконання зазначеного Порядку призначити директора Державного департаменту автомобiльного транспорту та голову Служби мiжнародних автомобiльних перевезень (СМАП) за посадами вiдповiдно до їх функцiональних обов'язкiв.
3. Державному департаменту автомобiльного транспорту (Закiров Є. О.):
3.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України.
3.2. Пiсля державної реєстрацiї цього наказу довести його до вiдома обласних автоуправлiнь, пiдприємств, установ та органiзацiй, дiяльнiсть яких пов'язана з органiзацiєю мiжнародних перевезень пасажирiв.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Мiнiстра С. С. Кроля.
Мiнiстр | Г. Кiрпа |
ПОГОДЖЕНО: | |
В. о. Голови Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва | К. Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 9 лютого 2004 р. N 75 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 22 червня 2004 р. за N 759/9358 |
Порядок органiзацiї
регулярних, нерегулярних i маятникових
перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у
мiжнародному сполученнi
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi (далi - Порядок) визначає основнi засади органiзацiї мiжнародних регулярних, спецiальних регулярних, маятникових, нерегулярних, транзитних перевезень пасажирiв i є обов'язковим для виконання Державним департаментом автомобiльного транспорту (далi - Укравтотранс), пiдприємствами та органiзацiями, пiдпорядкованими Мiнтрансу України, перевiзниками, автостанцiями, автовокзалами (далi - автостанцiї) всiх форм власностi i замовниками транспортних послуг.
1.2. Порядок розроблений вiдповiдно до статтi 6 Закону України "Про автомобiльний транспорт" (далi - Закон), п. 60 Правил надання послуг пасажирського автомобiльного транспорту, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 18 лютого 1997 року N 176 (у редакцiї постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 сiчня 2003 року N 141) (далi - Правила).
1.3. У цьому Порядку поняття, крiм наведених в Законi та Правилах, вживаються в такому значеннi:
мiжнароднi спецiальнi регулярнi перевезення - перевезення, що здiйснюються з територiї однiєї держави до мiсця тимчасового перебування на територiї iншої держави таких категорiй пасажирiв:
- робочих мiж домiвкою i роботою;
- школярiв i студентiв з/до навчального закладу;
транзитнi мiжнароднi перевезення - перевезення пасажирiв без їх висадки або посадки територiєю певної країни, якi здiйснюються за маршрутом з початковим й кiнцевим пунктами в iнших країнах.
1.4. Укравтотранс веде реєстр пасажирських перевiзникiв, яким надане право здiйснювати мiжнароднi перевезення, та реєстр дiючих мiжнародних маршрутiв.
2. Загальнi засади органiзацiї мiжнародних перевезень пасажирiв
2.1. Вимоги до органiзацiї мiжнародних перевезень:
- виконання законодавства України, мiжнародних угод України, законодавства держав, територiєю яких вони здiйснюються;
- забезпечення безпеки надання транспортних послуг;
- реалiзацiя єдиної технiчної полiтики;
- забезпечення якiсного надання транспортних послуг;
- захист iнтересiв споживачiв транспортних послуг.
2.2. Мiжнароднi перевезення територiєю України, як правило, здiйснюються дорогами, якими прокладенi мiжмiськi мiжобласнi маршрути перевезення пасажирiв.
2.3. Мiжнароднi перевезення пасажирiв мають здiйснюватись з дотриманням режимiв працi та вiдпочинку водiїв згiдно з Європейською угодою в частинi роботи екiпажiв транспортних засобiв, що здiйснюють мiжнароднi автомобiльнi перевезення (ЄУТР) (укладена в Женевi 1 липня 1970 року, з поправками, що дiють з 24.04.92), та протоколом про пiдпис).
2.4. Посадка/висадка пасажирiв з автобуса при мiжнародних регулярних, спецiальних регулярних, маятникових, нерегулярних, перевезеннях пасажирiв здiйснюється на автостанцiях, а в разi їх вiдсутностi - на зупинках, передбачених розкладом руху чи договором перевезень.
2.5. Замовником мiжнародних регулярних перевезень є Укравтотранс. Пiдготовку розгляду питань про намiр вiдкриття, вiдкриття та внесення змiн щодо функцiонування маршруту мiжнародних регулярних перевезень, продовження дiї дозволу на мiжнароднi регулярнi перевезення, органiзацiї спецiальних регулярних мiжнародних перевезень й отримання дозволу на мiжнароднi нерегулярнi чи маятниковi перевезення за дорученням Укравтотрансу здiйснюють спецiалiсти УДП "Укрiнтеравтосервiс" Мiнтрансу України (далi - УДП "Укрiнтеравтосервiс"), ДП "ДержавтотрансНДIпроект", а також Всеукраїнської асоцiацiї автомобiльних перевiзникiв та iнших профiльних пiдприємств, установ i органiзацiй (за згодою їх керiвникiв).
2.6. Для здiйснення перевезень на мiжнародному маршрутi повинне забезпечуватись:
- кiлькiсть водiїв у вiдповiдностi до ЄУТР;
- належнiсть перевiзнику безпосередньо одного i бiльше автобусiв, якi використовуються для надання транспортних послуг на кожному маршрутi мiжнародних регулярних чи спецiальних регулярних перевезень, а також для нерегулярних чи маятникових перевезень;
- наявнiсть одного резервного автобуса для надання транспортних послуг на кожному маршрутi мiжнародних регулярних чи спецiальних регулярних перевезень;
- наявнiсть у перевiзника: для вiдкриття маршруту мiжнародних регулярних перевезень досвiду внутрiшнiх перевезень пасажирiв два i бiльше рокiв або мiжнародних нерегулярних чи маятникових перевезень пасажирiв - один рiк i бiльше, а для вiдкриття маршруту мiжнародних спецiальних регулярних перевезень - досвiду мiжнародних нерегулярних чи маятникових перевезень пасажирiв один рiк i бiльше;
- використання транспортних засобiв вiдповiдного класу.
2.7. Формування маршрутiв мiжнародних регулярних перевезень має вiдповiдати вимогам щодо:
- задоволення попиту населення в мiжнародних перевезеннях;
- визначення початкових i кiнцевих пунктiв в обласних центрах та великих промислових мiстах України;
- паритетного виконання перевезень українськими та iноземними перевiзниками;
- органiзацiї вiдправлень автобусiв з автостанцiй за годинами доби та днями тижня, виходячи з розподiлу попиту на перевезення та умов перетину державного кордону;
- врахування iнтересiв перевiзникiв, що працюють на маршрутах.
2.8. Мiжнароднi нерегулярнi перевезення за одним i тим самим маршрутом з перiодичнiстю частiше нiж один раз на тиждень належать до мiжнародних регулярних перевезень.
2.9. У разi виконання маятникових перевезень:
- початковим чи кiнцевим пунктом вважають вiдповiдно мiсце, де поїздка розпочинається, i мiсце, де вона закiнчується, включаючи у кожному разi мiсцевiсть радiусом 50 км;
- посадка або висадка пасажирiв протягом рейсу заборонена;
- перший зворотний рейс i останнiй прямий рейс автобуса мають здiйснюватись без пасажирiв, якщо iнше не передбачене мiжнародними угодами.
2.10. Мiжнародними угодами України про автомобiльнi перевезення стосовно маятникових перевезень можуть визначатись умови, що передбачають можливiсть здiйснювати пасажирам зворотну поїздку з iншою групою або iншим перевiзником.
2.11. Державний контроль мiжнародних перевезень здiйснюється вiдповiдно до Порядку здiйснення державного контролю на автомобiльному транспортi загального користування, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 сiчня 2003 року N 143.
3. Органiзацiя мiжнародних регулярних перевезень
3.1. Розгляд заяв про вiдкриття маршруту
3.1.1. Перелiк необхiдних документiв для вiдкриття маршруту, якi пасажирський перевiзник подає до Укравтотрансу:
- заява про намiр вiдкриття маршруту (зразок у додатку 1), до якої додаються:
- проект схеми мiжнародного маршруту (зразок у додатку 2);
- проект розкладу руху (зразок у додатку 3);
- проект графiка роботи та вiдпочинку водiїв (зразок у додатку 4);
- проект тарифiв на перевезення (зразок у додатку 5);
- список автобусiв, що будуть використовуватись, у т. ч. резервних (зразок у додатку 6);
- пiдтвердження вiдповiдностi автобуса умовам перевезень (на кожний автобус за списком);
- довiдка перевiзника про наявнiсть досвiду у перевiзника щодо здiйснення внутрiшнiх перевезень пасажирiв протягом двох i бiльше рокiв або мiжнародних нерегулярних чи маятникових перевезень пасажирiв - одного i бiльше рокiв;
- копiї свiдоцтв про проходження водiями спецiальних курсiв мiжнародних перевезень;
- копiя лiцензiї на право надання послуг з мiжнародних перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом та лiцензiйних карток на кожний автобус за списком;
- рекомендацiя громадської органiзацiї транспортного профiлю (подається за бажанням перевiзника).
Укравтотранс може запросити iншу iнформацiю, не заборонену чинним законодавством, яка стосується перевiзника чи маршруту, що вiдкривається.
3.1.2. Проект схеми мiжнародного маршруту, розкладу руху, графiка роботи та вiдпочинку водiїв рекомендується виконувати з використанням програмного забезпечення для засобiв обчислювальної технiки, розробленого ДП "ДержавтотрансНДIпроект".
3.1.3. Укравтотранс згiдно з п. 65 Правил приймає рiшення за заявою перевiзника щодо надання права на пiдготовку документiв на вiдкриття маршруту. Заява перевiзника розглядається в термiн, який становить не бiльше двох тижнiв.
3.1.4. Заява про намiр вiдкриття маршруту вiдхиляється у разi:
- якщо вона мiстить недостовiрнi данi або матерiали не в повному обсязi;
- вiдмови у видачi дозволу на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв компетентним органом iноземної держави;
- збiгу схеми маршруту з дiючим, на якому задовольняється попит на перевезення;
- коли час вiдправлення з початкової автостанцiї маршрутiв, що збiгаються за шляхом руху автобусiв цього напрямку, вiдрiзняється менше нiж на 2 години;
- вiдсутностi у перевiзника резервних автобусiв;
- порушення принципу паритетного виконання перевезень;
- порушення вимог до органiзацiї мiжнародних перевезень (п. 2 цього Порядку);
- порушення вимоги використання перелiку дорiг, по яких прокладенi мiжмiськi мiжобласнi маршрути перевезення пасажирiв;
- порушення перевiзником законодавства про автомобiльний транспорт протягом останнього року.
3.1.5. Укравтотранс повiдомляє перевiзника про прийняте рiшення в письмовiй формi. У разi вiдхилення заяви про вiдкриття маршруту перевiзник повiдомляється iз зазначенням пiдстав для такого рiшення.
3.2. Вiдкриття маршруту
3.2.1. У разi надання перевiзнику права на пiдготовку документiв на вiдкриття маршруту Укравтотранс забезпечує iнформування територiальних органiв влади або уповноважених ними органiзацiй про маршрут, що має вiдкриватись, та розклад руху автобусiв, надає методичну допомогу перевiзнику в пiдготовцi необхiдних документiв.
3.2.2. Перевiзник:
- узгоджує з територiальними органами влади та iноземним пасажирським перевiзником розклад руху i схему мiжнародного маршруту (зразки у додатках вiдповiдно 2 й 3);
- складає паспорт маршруту. Для складання паспорта маршруту рекомендується використання програмного забезпечення для засобiв обчислювальної технiки, розробленого ДП "ДержавтотрансНДIпроект";
- укладає угоди про спiльну дiяльнiсть з iноземним перевiзником (додаток 14 до наказу Мiнтрансу вiд 21.01.98 N 21, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї 22.04.98 за N 257/2697) та автостанцiями (додаток 16 до наказу Мiнтрансу вiд 21.01.98 N 21, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї 22.04.98 за N 257/2697);
- подає до Укравтотрансу договори про спiльну дiяльнiсть з автостанцiями, iноземним пасажирським перевiзником.
3.2.3. Укравтотранс:
- приймає рiшення щодо вiдкриття маршруту вiдповiдно до статтi 44 Закону та п. 65 Правил;
- затверджує паспорт маршруту;
- надсилає компетентному органу iноземної держави, де мiститься кiнцевий пункт маршруту, вiдповiдно до вимог мiжнародної угоди про автомобiльнi перевезення заяву про вiдкриття мiжнародного маршруту з проханням про одержання вiд неї вiдповiдного дозволу на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв територiєю iноземної держави;
- у разi отримання такого дозволу надсилає компетентним органам iноземних держав, територiєю яких мають здiйснюватись перевезення, вiдповiдно до вимог мiжнародних угод про автомобiльнi перевезення заяви про одержання вiд них вiдповiдних дозволiв на здiйснення транзитних перевезень пасажирiв територiєю цих iноземних держав;
- передає компетентним органам iноземних держав дозволи на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв iноземними пасажирськими перевiзниками територiєю України (зразок у додатку 8).
- узгоджує з Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби, Держмитслужбою та МВС час i пункт перетину державного кордону та затверджує графiк перетину державного кордону при здiйсненнi мiжнародних регулярних перевезень;
- укладає договори про виконання мiжнародних регулярних перевезень з українськими перевiзниками;
- видає дозволи українським перевiзникам на виконання мiжнародних перевезень територiєю України (зразок у додатку 8) та iноземних держав;
- iнформує обласнi автотранспортнi управлiння про початок руху автобусiв на маршрутi.
3.2.4. Кiлькiсть дозволiв на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв визначається за схемою - на кожний день вiдправлення автобуса по одному дозволу та три дозволи у резервi.
3.2.5. Термiн дiї дозволу на виконання перевезень по територiї України за маршрутом, що вiдкривається, - три роки.
3.2.6. Термiн прийняття рiшення Укравтотрансом щодо вiдкриття маршруту становить не бiльше двох тижнiв вiд дня подання заяви.
3.2.7. Укравтотранс повiдомляє пасажирського перевiзника про прийняте рiшення щодо вiдкриття маршруту в письмовiй формi.
3.3. Внесення змiн щодо функцiонування мiжнародного маршруту
3.3.1. Внесення змiн щодо функцiонування маршруту (змiна схеми маршруту, розкладу руху, тарифiв, перевiзника) здiйснюється у порядку, передбаченому для органiзацiї вiдкриття маршруту (п. 3.1 цього Порядку).
3.3.2. Змiни щодо функцiонування маршруту, в межах термiну дiї дозволу, наданого перевiзнику, затверджуються Укравтотрансом.
3.4. Продовження дiї дозволу на мiжнароднi регулярнi перевезення
3.4.1. Перелiк документiв для продовження дiї дозволу, якi пасажирський перевiзник подає до Укравтотрансу:
- заява про продовження дiї дозволу (зразок у додатку 1), до якої, крiм документiв, передбачених Порядком проведення конкурсу на перевезення пасажирiв на автобусних маршрутах загального користування, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 29 сiчня 2003 р. N 139, додаються:
- копiї угод про спiльну дiяльнiсть з iноземним перевiзником (додаток 14 до наказу Мiнтрансу вiд 21.01.98 N 21, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї 22.04.98 за N 257/2697) та автостанцiями (додаток 16 до наказу Мiнтрансу вiд 21.01.98 N 21, зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї 22.04.98 за N 257/2697) на наступний термiн;
- список автобусiв, що будуть використовуватись, у т. ч. резервних (зразок у додатку 6);
- копiя дiючого дозволу на виконання мiжнародних перевезень;
- копiї лiцензiйних карток на кожний автобус за списком;
- копiї свiдоцтв про проходження водiями спецiальних курсiв мiжнародних перевезень;
- пiдтвердження вiдповiдностi автобуса умовам перевезень (на кожний автобус за списком);
- рекомендацiя громадської органiзацiї транспортного профiлю (подається за бажанням перевiзника).
Документи для продовження дiї дозволу подаються не пiзнiше як за три мiсяцi до закiнчення термiну дiї наявного дозволу.
3.4.2. Пiдставою для продовження дiї дозволу на виконання мiжнародних перевезень територiєю України для iноземного перевiзника є:
- заява компетентного органу iноземної держави вiдповiдно до вимог мiжнародних угод про автомобiльнi перевезення;
- копiя дiючого дозволу на виконання мiжнародних перевезень;
- копiя дiючого розкладу руху.
3.4.3. Укравтотранс:
- приймає рiшення за заявою щодо продовження дiї дозволу на мiжнароднi регулярнi перевезення на конкурсних засадах вiдповiдно до п. 65 Правил;
- повiдомляє пасажирського перевiзника про прийняте рiшення в письмовiй формi, в термiн, який становить не бiльше двох тижнiв вiд дня подання заяви.
3.4.4. Укравтотранс, у разi прийняття рiшення продовжити дiю дозволу:
- надсилає компетентному органу iноземної держави, де мiститься кiнцевий пункт маршруту, вiдповiдно до вимог мiжнародної угоди про автомобiльнi перевезення заяву про продовження дiї дозволу з проханням про одержання вiд неї вiдповiдного дозволу на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв територiєю iноземної держави;
- у разi отримання такого дозволу надсилає компетентним органам iноземних держав, територiєю яких мають здiйснюватись перевезення, вiдповiдно до вимог мiжнародних угод про автомобiльнi перевезення заяви про одержання вiд них вiдповiдних дозволiв на здiйснення транзитних перевезень пасажирiв по територiї цих iноземних держав;
- укладає договiр про виконання мiжнародних регулярних перевезень з українським перевiзником;
- видає дозволи українським перевiзникам на виконання мiжнародних перевезень територiєю України та iноземних держав.
3.4.5. Кiлькiсть дозволiв на здiйснення мiжнародних перевезень пасажирiв визначається за схемою - на кожний день вiдправлення автобуса по одному дозволу та три дозволи у резервi.
3.4.6. Термiн продовження дiї дозволу на виконання перевезень територiєю України становить не менше трьох рокiв.
3.4.7. Дозвiл, термiн дiї якого закiнчився, пiдлягає поверненню в Укравтотранс.
3.4.8. Заява про продовження дiї дозволу вiдхиляється у разi:
порушення вимог до органiзацiї мiжнародних перевезень пасажирiв (п. 2 цього Порядку);
вiдсутностi у перевiзника резервних автобусiв;
систематичного порушення перевiзником законодавства про автомобiльний транспорт.
4. Органiзацiя мiжнародних спецiальних регулярних перевезень
4.1. Перелiк документiв з органiзацiї спецiальних регулярних мiжнародних перевезень, якi пасажирський перевiзник подає до Укравтотрансу:
- заява про намiр вiдкриття маршруту (зразок у додатку 1), до якої додаються, крiм документiв, передбачених п. 3.1.1 цього Порядку:
- iнформацiя про кiлькiсть та дати (за вiдправленням з України) виконання рейсiв;
- довiдка перевiзника про категорiю пасажирiв, яким будуть надаватись транспортнi послуги на мiжнародному спецiальному регулярному маршрутi.
Укравтотранс може запросити iншу iнформацiю, не заборонену чинним законодавством, яка стосується перевiзника чи маршруту, що вiдкривається.
4.2. Заява перевiзника розглядається в термiн, який становить не бiльше семи днiв вiд дня подання заяви.
4.3. Заява про намiр вiдкриття маршруту мiжнародних спецiальних регулярних перевезень вiдхиляється у разi:
- порушення вимог до органiзацiї мiжнародних перевезень пасажирiв (п. 2 цього Порядку);
- порушення вимоги використання перелiку дорiг, якими прокладенi мiжмiськi мiжобласнi маршрути перевезення пасажирiв;
- вiдсутностi у перевiзника резервних автобусiв;
- порушення перевiзником законодавства про автомобiльний транспорт протягом останнього року.
4.4. Укравтотранс повiдомляє перевiзника про прийняте рiшення щодо вiдкриття маршруту спецiальних регулярних мiжнародних перевезень у письмовiй формi. У разi вiдхилення заяви перевiзник повiдомляється iз зазначенням пiдстав для такого рiшення.
4.5. Укравтотранс, у разi прийняття рiшення про вiдкриття маршруту мiжнародних спецiальних регулярних перевезень:
- затверджує схему мiжнародного маршруту та розклад руху;
- видає дозвiл на мiжнароднi спецiальнi регулярнi перевезення автомобiльним транспортом (зразок у додатку 8, з написом у п. 10 "Спецiальний") перевiзнику.
До дозволу на спецiальнi регулярнi мiжнароднi перевезення автомобiльним транспортом додаються затвердженi Укравтотрансом:
- схема мiжнародного маршруту;
- розклад руху автобусiв;
- кiлькiсть та дати (за вiдправленням з України) виконання рейсiв.
4.6. Термiн дiї дозволу на спецiальнi регулярнi мiжнароднi перевезення - до трьох рокiв.
4.7. У разi змiни визначеної кiлькостi та дат здiйснення рейсiв перевiзник зобов'язаний повiдомити Укравтотранс.
4.8. Термiн розгляду заяви про намiр вiдкриття маршруту мiжнародних спецiальних регулярних перевезень не повинен перевищувати трьох тижнiв.
5. Закриття маршруту
5.1. Рiшення про закриття маршруту регулярних чи спецiальних регулярних мiжнародних перевезень приймає Укравтотранс у разi:
- вiдповiдного звернення пасажирського перевiзника з обґрунтуванням причини закриття маршруту;
- порушення вимог до органiзацiї мiжнародних перевезень пасажирiв (п. 2 цього Порядку);
- систематичного порушення перевiзником законодавства про автомобiльний транспорт.
5.2. У разi закриття мiжнародного маршруту пасажирський перевiзник повинен:
- звернутися до Укравтотрансу не пiзнiше нiж за 3 мiсяцi до припинення руху на маршрутi;
- повернути в Укравтотранс дозвiл на регулярнi чи спецiальнi регулярнi мiжнароднi перевезення у термiн не пiзнiше двох тижнiв пiсля припинення руху на маршрутi.
5.3. У разi закриття мiжнародного маршруту Укравтотранс:
- iнформує про це компетентний орган iноземної держави або опрацьовує з ним можливий варiант виконання перевезень iншим українським перевiзником;
- надає цю iнформацiю обласним автоуправлiнням не пiзнiше двох тижнiв до встановленого термiну припинення руху автобусiв.
6. Органiзацiя нерегулярних та маятникових мiжнародних перевезень
6.1. Нерегулярнi та маятниковi перевезення, якi здiйснюються з використанням українськими перевiзниками та iноземними перевiзниками шляхових листiв груп пасажирiв (зразок у додатку 9), звiльняються вiд дозволiв, якщо iнше не передбачене мiжнародними угодами.
6.2. З використанням пасажирськими перевiзниками шляхових листiв груп пасажирiв здiйснюються нерегулярнi та маятниковi перевезення у разi:
1) поїздки "з зачиненими дверима", коли той самий автобус здiйснює перевезення тiєї ж самої групи пасажирiв протягом поїздки та для їх доставки назад на мiсце вiдправлення (мiсце вiдправлення є на територiї реєстрацiї транспортного засобу);
2) перевезення, що передбачає пряму поїздку з пасажирами та зворотну поїздку без пасажирiв (мiсце вiдправлення є на територiї реєстрацiї транспортного засобу);
3) перевезення, що передбачає пряму поїздку без пасажирiв i посадку всiх пасажирiв зворотного рейсу в одному й тому ж мiсцi за наявностi однiєї з таких умов:
- пасажири складають групу, що була сформована згiдно з договором перевезень;
- пасажири попередньо були доставленi тим самим перевiзником за умов, визначених у пунктi 2) цього Порядку, на територiю iноземної держави, де вони знову здiйснили посадку i прямують на територiю України;
- пасажири були запрошенi здiйснити поїздку на територiю iншої держави i вартiсть транспортування сплачується особами, що зробили запрошення (такi пасажири повиннi складати групу, яка не була сформована виключно з метою здiйснення саме цiєї поїздки i яку буде доставлено на територiю України);
4) поїздки автобусiв без пасажирiв, що використовуються виключно для повернення пошкодженого автобуса, що здiйснював мiжнароднi нерегулярнi чи маятниковi перевезення або групи пасажирiв, яка перевозилась цим автобусом.
6.3. Журнал реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв (зразок у додатку 9) має мiстити вiдривнi шляховi листи груп пасажирiв (по два примiрники кожен) у кiлькостi 25 одиниць.
6.4. Журнал реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв та його складовi шляховi листи груп пасажирiв повиннi мати номер. Шляховi листи груп пасажирiв також повиннi бути пронумерованi послiдовно вiд 1 до 25.
6.5. За дорученням Укравтотрансу УДП "Укрiнтеравтосервiс" видає журнал реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв перевiзнику з реєстрацiєю у вiдповiдному журналi. Передавання журналу реєстрацiї шляхових листiв iншому перевiзнику забороняється.
6.6. Шляховий лист групи пасажирiв має складатись перевiзником перед початком рейсу у двох примiрниках для кожної поїздки.
6.7. Перший примiрник шляхового листа групи пасажирiв повинен зберiгатись в автобусi протягом поїздки, для якої вiн складений, а другий - у книзi реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв у перевiзника.
6.8. При пiдготовцi шляхового листа групи пасажирiв перевiзник може використовувати попередньо складений список пасажирiв, який додається до шляхового листа групи пасажирiв. У цьому разi на попередньо складеному списку пасажирiв наводиться прiзвище водiя, назва перевiзника та пiдпис перевiзника, який скрiплюється печаткою.
6.9. Для перевезень, що здiйснюються у вiдповiдностi до п. 3) цього Порядку, шляховий лист групи пасажирiв може складатись, як передбачено п. 6.6 цього Порядку, водiєм пiд час посадки пасажирiв.
6.10. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть даних у шляховому листi групи пасажирiв покладається на перевiзника.
6.11. Для одержання журналу реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв на замiну використаного перевiзник повинен повернути використаний журнал в УДП "Укрiнтеравтосервiс".
6.12. Перелiк документiв для отримання дозволу на мiжнароднi нерегулярнi перевезення, що не пiдпадають пiд дiю п. 6.2 цього Порядку, якi український перевiзник подає до Укравтотрансу:
- заява про отримання дозволу (зразок у додатку 1), до якої додаються:
- проект схеми мiжнародного маршруту (зразок у додатку 2);
- проект графiка роботи та вiдпочинку водiїв (зразок у додатку 4);
- копiя договору про виконання мiжнародних нерегулярних чи маятникових автомобiльних перевезень пасажирiв;
- копiї свiдоцтв про проходження водiями спецiальних курсiв мiжнародних перевезень;
- копiя лiцензiї на право надання послуг з мiжнародних перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом та лiцензiйної картки на автобус;
- пiдтвердження вiдповiдностi автобуса умовам перевезень (на кожний автобус за списком);
- рекомендацiя громадської органiзацiї транспортного профiлю (подається за бажанням перевiзника).
Документи для отримання дозволу на мiжнароднi нерегулярнi перевезення подаються не пiзнiше нiж за сiм днiв до їх виконання.
Термiн розгляду заяви про отримання дозволу не повинен перевищувати семи днiв.
6.13. Укравтотранс:
- затверджує схему маршруту;
- надсилає компетентним органам iноземних держав вiдповiдно до вимог мiжнародних угод про автомобiльнi перевезення заяви про одержання вiд них вiдповiдних дозволiв на здiйснення нерегулярних мiжнародних перевезень пасажирiв територiєю iноземних держав, в тому числi i на транзитнi перевезення;
- передає компетентним органам iноземних держав дозволи на здiйснення нерегулярних мiжнародних перевезень пасажирiв iноземними пасажирськими перевiзниками територiєю України, в тому числi i на транзитнi перевезення.
За дорученням Укравтотрансу УДП "Укрiнтеравтосервiс":
- видає перевiзнику дозвiл на мiжнароднi нерегулярнi перевезення (зразок у додатку 10), до якого додається схема мiжнародного маршруту, затверджена Укравтотрансом;
- здiйснює реєстрацiю дозволу на мiжнароднi нерегулярнi перевезення.
6.14. Дозвiл на мiжнароднi нерегулярнi перевезення дiйсний на одну поїздку.
6.15. Використанi дозволи на мiжнароднi нерегулярнi перевезення пiдлягають поверненню в УДП "Укрiнтеравтосервiс".
6.16. Транзитнi мiжнароднi перевезення пасажирiв iноземними перевiзниками територiєю України, якi:
- пiдпадають пiд дiю п. 6.2 цього Порядку, - здiйснюються з використанням шляхових листiв груп пасажирiв (зразок у додатку 9) i звiльняються вiд дозволiв, якщо iнше не передбачене мiжнародними угодами;
- не пiдпадають пiд дiю п. 6.2 цього Порядку, - здiйснюються з використанням дозволiв (зразок у додатку 8, з написом у п. 10 "Транзит"), одержаних компетентним органом iноземної держави вiд Укравтотрансу.
Директор | Є. О. Закiров |
Додаток 1 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Директору Укравтотрансу | |
(iнiцiали та прiзвище) | |
03680, м. Київ, вул. Горького, 51 |
ЗАЯВА
щодо мiжнародних перевезень пасажирiв
автомобiльним транспортом
1. | ||
(назва органiзацiї-перевiзника (далi - Заявник), поштовi та фiнансовi реквiзити, код ЄДРПОУ) | ||
в особi | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi та посада) |
просить про | |
(надання права на пiдготовку документiв на вiдкриття чи закриття маршруту, внесення змiн | |
щодо функцiонуючого маршруту, отримання чи продовження дiї дозволу на перевезення чи iнше) | |
2. Заявник зобов'язується виконувати законодавство про автомобiльний транспорт та Правила надання послуг пасажирського автомобiльного транспорту.
3. До заявки додаються:
- проект схеми мiжнародного маршруту;
- проект розкладу руху;
- проект графiка роботи та вiдпочинку водiїв;
- проект тарифiв на перевезення;
- список автобусiв, що будуть використовуватись, у т. ч. резервних;
- пiдтвердження вiдповiдностi автобуса умовам перевезень;
- довiдка перевiзника про наявнiсть досвiду у перевiзника щодо здiйснення внутрiшнiх перевезень пасажирiв протягом двох i бiльше рокiв або мiжнародних нерегулярних чи маятникових перевезень пасажирiв - одного i бiльше рокiв;
- копiї свiдоцтв про проходження водiями спецiальних курсiв мiжнародних перевезень;
- копiя лiцензiї на право надання послуг з мiжнародних перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом та лiцензiйних карток на кожний автобус за списком;
- рекомендацiя громадської органiзацiї транспортного профiлю (подається за бажанням перевiзника).
Керiвник пiдприємства | _______________ (пiдпис) |
_______________________ (iнiцiали, прiзвище) |
"___" ____________ 200_ р. М. П. |
Додаток 2 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Додаток 3 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Розклад руху автобусiв на мiжнародному маршрутi м. Київ (Україна) - м. Казорiя (Iталiя)
У прямому напрямку | Назви зупинок | У зворотному напрямку | |||||||
прибуття, год. хв. |
стоянка, хв. | вiдправ- лення, год. хв. |
вiдстань вiд початкового пункту, км | вiдстань мiж зупинками, км | прибуття, год. хв. |
стоянка, хв. | вiдправ- лення, год. хв. |
||
УКРАЇНА | |||||||||
9:30 | 0:30 | 10:00 | 0 | м. Київ - автовокзал | 0 | 15:33 | 0:20 | - | |
12:00 | 0:30 | 12:30 | 139 | м. Житомир - автовокзал | 139 | 13:03 | 0:30 | 13:33 |
Загальна довжина маршруту - 3285 км.
Час руху автобуса - 48 год. 10 хв.
Середня експлуатацiйна швидкiсть - 68 км/год.
У графiку вiдображено розклад руху за Європейським часом.
Перiодичнiсть роботи маршруту - протягом року.
Регулярнiсть маршруту - два рази на тиждень.
Вiдправлення з Києва | Пн | Вт | Ср | Чт | Пт | Сб | Нд |
Український перевiзник | * | * | |||||
Iталiйський перевiзник | * | * | |||||
Вiдправлення з Казорiї | |||||||
Український перевiзник | * | * | |||||
Iталiйський перевiзник | * | * |
ПЕРЕВIЗНИК _______________________ (пiдпис, iнiцiали та прiзвище) |
Додаток 4 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Додаток 5 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Вартiсть проїзду i перевезення багажу на мiжнародному маршрутi Марiуполь - Марбург
Пункти маршруту | Тернопiль | Хмель- ницький |
Вiнниця | Умань | Кiрово- град |
Олександрiя | Днiпропет- ровськ |
Харкiв | Донецьк | Марiуполь |
Марбург |
160 | 175 | 175 | 175 | 200 | 200 | 200 | 200 | 220 | 230 |
Ветзлар |
175 | 175 | 175 | 175 | 200 | 200 | 200 | 220 | 230 |
Дiти до 4 рокiв перевозяться безкоштовно.
Для дiтей до 12 рокiв надається знижка 50 %.
Молодь вiд 12 до 26 рокiв та люди похилого вiку пiсля 60 рокiв отримують знижку 10 %.
Групи бiльше 6 чоловiк отримують знижку 10 %.
Вартiсть перевезення багажу
Вартiсть перевезення мiсця багажу до 50 кг включно входить у вартiсть квитка.
За багаж, вага якого перевищує 50 кг, сплачується 2 євро за кожний додатковий кiлограм.
ПЕРЕВIЗНИК _______________________ (П. I. Б. пiдпис та печатка) |
Додаток 6 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
Список автобусiв, що будуть використовуватись
N п/п |
Марка ДТЗ | Держ. N | Рiк випуску | Склад (основний чи резервний) | Загальна кiлькiсть мiсць для сидiння | Пiдтверд- ження права володiння ДТЗ або розпоряд- ження ним |
Дата проход- ження техн. огляду |
Наявнiсть свiдоцтва за параметрами комфортностi (серiя, N, коли, ким видане) |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1 | ||||||||
2 |
Перевiзник | ____________________ (пiдпис) |
Додаток 7 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
ПАСПОРТ ____________________________________________ Номери рейсiв _________
Паспорт склав перевiзник: _____________________
|
Зразок
ХАРАКТЕРИСТИКА МАРШРУТУ
1. Найменування перевiзника, який здiйснює перевезення на маршрутi, - українсько-грецьке СП ТОВ "Трансєвролiнiї"
2. Марка i кiлькiсть автобусiв:
Neoplan 116 - 2 од.;
Mersedes-Benz 0704 - 1 од.
3. Показники маршруту
Показники | У прямому напрямку | У зворотному напрямку |
1 | 2 | 3 |
Довжина маршруту, км | 2640 | 2640 |
Тривалiсть рейсу, год. | 54 год. | 54 год. |
Експлуатацiйна швидкiсть, км/год. | 54,57 | 54,57 |
Назви автостанцiй та митниць | УКРАЇНА | НIМЕЧЧИНА |
1. м. Марiуполь - автовокзал. 2. м. Донецьк - автостанцiя. 3. м. Харкiв - автовокзал. 4. м. Днiпропетровськ - автовокзал. 5. м. Олександрiя - автовокзал. 6. м. Кiровоград - автовокзал. 7. м. Умань - автовокзал. |
1. м. Марбург - залiзничний вокзал. 2. м. Ветзлар - залiзничний вокзал. 3. м. Майнц - залiзничний вокзал. 4. м. Бохум - залiзничний вокзал. 5. м. Рейклiнгсхаузен - |
|
Зразок
Продовження п. 3 характеристики маршруту
Небезпечнi дiлянки та мiсця концентрацiї ДТП | |
Донецька область | Автовокзал м. Марiуполь - а/д Р-19 -
автовокзал м. Донецьк - а/д Р-19 - а/д М-03 - межа
Харкiвської областi. Рух по м. Марiуполь: пр. Ленiна - вул. К. Лiбкнехта - вул. Октябрьська - пр. Металургiв - вул. Карпинського. Виїзд на автошлях Донецьк - Слов'янок (а/д Р-19) - а/д Р-19 багатосмугова автодорога з роздiльною смугою - с. Македонiвка - км 185, 184 |
Мости з вузькою проїзною частиною | |
Донецька область | Рух по м. Костянтинiвка: вузький мiст |
4. Найменування вiдповiдального за утримання дороги
Українська державна корпорацiя з будiвництва, ремонту та утриманню автомобiльних дорiг, факс: (044) 227-42-18.
5. Характеристика автостанцiй
Найменування | Мiсткiсть автостанцiї, осiб | Режим роботи | Кiлькiсть кас | Номери телефонiв, факсiв |
Наявнiсть кiмнати вiдпочинку | Власник автостанцiї |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Автовокзал - Марiуполь | 400 | Цiлодобово | 7 | (0629) 33-11-68 34-42-95 |
iснує | ОАС |
Автовокзал - Донецьк | 500 | Цiлодобово | 8 | (0622) 66-41-58 66-41-53 |
немає | ОАС |
|
Зразок
Вартiсть проїзду i перевезення багажу на мiжнародному маршрутi Марiуполь - Марбург
Тариф на проїзд пасажирiв i перевезення багажу визначений згiдно з наказом Мiнiстерства транспорту України за N 380 вiд 22.07.99 р. "Про затвердження тарифiв на проїзд пасажирiв i перевезення багажу в автобусах мiжмiських мiжобласних маршрутiв". Вартiсть проїзду вказана в євро з подальшим перерахуванням у гривнi по курсу НБУ.
Вартiсть проїзду
Пункти маршруту | Тернопiль | Хмель- ницький |
Вiнниця | Умань | Кiрово- град |
Олександрiя | Днiпропет- ровськ |
Харкiв | Донецьк |
Марiуполь |
Марбург | 160 | 175 | 175 | 175 | 200 | 200 | 200 | 200 | 220 | 230 |
Ветзлар | 175 | 175 | 175 | 175 | 200 | 200 | 200 | 220 | 230 |
Дiти до 4 рокiв перевозяться безкоштовно.
Для дiтей до 12 рокiв надається знижка 50 %.
Молодь вiд 12 до 26 рокiв та люди похилого вiку пiсля 60 рокiв отримують знижку 10 %.
Групи бiльше 6 чоловiк отримують знижку 10 %.
Вартiсть перевезення багажу
Вартiсть перевезення мiсця багажу до 50 кг включно входить у вартiсть квитка.
За багаж, вага якого перевищує 50 кг, сплачується 2 євро за кожний додатковий кiлограм.
|
Зразок
МАТЕРIАЛИ
вивчення попиту населення на перевезення
N п/п |
Зупинки на шляху руху в мiстах | Кiлькiсть пасажирiв за рейс | |
зайшло | вийшло | ||
УКРАЇНА | |||
1 | м. Марiуполь | 5 | - |
2 | м. Донецьк | 1 | - |
3 | м. Харкiв | 6 | 2 |
4 | м. Днiпропетровськ | 2 | 1 |
1 | м. Майнц | 6 | 3 |
2 | м. Ветзлар | 5 | 4 |
3 | м. Марбург | 10 | |
Всього по Нiмеччинi | 38 | 46 | |
Всього за рейс | 89 |
Рис. Розподiл пасажиропотоку за рейс на маршрутi Марiуполь - Марбург
|
Зразок
ЗМIНИ НА МАРШРУТI
N п/п |
Дата змiни | Змiна на маршрутi (подовження, скорочення, змiна зупинок тощо) |
Тривалiсть змiни | Примiтка |
Зразок
ПОГОДЖЕНО Державний
департамент "___" ____________ ____ р. |
РОЗКЛАД РУХУ
У прямому напрямку | Назви зупинок | У зворотному напрямку | ||||||
прибуття, год. хв. |
стоянка, хв. |
вiдправлення, год. хв. |
вiдстань вiд почат- кового пункту, км |
вiдстань мiж зупин- ками, км |
прибуття, год. хв. | стоянка, хв. |
вiдправ- лення, год. хв. |
|
УКРАЇНА | ||||||||
- | - | 1:30 | - | м. Марiуполь - автовокзал | 80 | 9:30 | - | - |
2:35 | 0:15 | 2:50 | 80 | м. Донецьк - автовокзал | 250 | 8:20 | 0:10 | 8:30 |
6:50 | 0:10 | 7:05 | 330 | м. Харкiв - автовокзал | 200 | 4:10 | 0:10 | 4:20 |
10:45 | 0:15 | 11:00 | 530 | м. Днiпропетровськ - автовокзал | 150 | 1:00 | 0:10 | 1:10 |
Розклад руху для весняно-лiтнього та осiнньо-зимового перiодiв.
У графiку вiдображено розклад руху за Європейським часом.
Вiдправлення вiдбувається з Марiуполя i Марбурга в середу та недiлю.
|
Зразок
Зразок
АКТ
ВИМIРЮВАННЯ ДОВЖИНИ МАРШРУТУ ТА ПРОБНОГО РЕЙСУ
МIЖНАРОДНОГО МАРШРУТУ МАРIУПОЛЬ - МАРБУРГ
Комiсiя у складi голови | , головного спецiалiста | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | ||
Укравтотрансу та членiв комiсiї: директора українсько-грецького СП ТОВ "Трансєвролiнiї" |
, водiїв українсько-грецького СП ТОВ "Трансєвролiнiї" - | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) |
провели вимiрювання вiдстаней мiж | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi водiїв) | |
автостанцiями i загальної довжини мiжнародного маршруту |
(назва маршруту) |
Шляхом контрольного вимiрювання 12 серпня 2003 р. на автомобiлi марки Mersedes-Benz 0704 держ. N 277-33 КА, дорожнiй лист N 0038976, на стандартних автошинах, а також шляхом порiвняння з паспортом дороги комiсiя встановила:
загальна довжина маршруту згiдно з показаннями лiчильника становить 6700 км;
вiдстань вiд мiсця подання автобусiв на маршрут до початкового пункту маршруту становить 2,5 км, а вiд кiнцевого пункту маршруту до мiсця стоянки автобусiв - 3,5 км.
Вiдстань та час проїзду мiж зупинками
Прямий напрямок | Назва зупинки |
Зворотний напрямок | ||||||
пока- зання спiдо- метра, км |
вiдстань мiж зупинками, км |
час проїзду, год. хв. |
вiдстань вiд початкового пункту, км |
показання спiдометра, км |
вiдстань мiж зупинками, км |
час проїзду, год. хв. |
вiдстань вiд початкового пункту, км |
|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
УКРАЇНА | ||||||||
578962 | - | - | - | м. Марiуполь - автовокзал |
584920 | 80 | 1:00 | 3350 |
579042 | 80 | 1:05 | 80 | м. Донецьк - автовокзал | 584840 | 250 | 4:00 | 3270 |
ВИСНОВОК ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОБНОГО РЕЙСУ
За результатами вимiрювання довжини маршруту та пробного рейсу комiсiя встановила, що маршрут вiдповiдає вимогам безпеки руху щодо перевезення пасажирiв.
N п/п |
Склад Комiсiї | Прiзвище, iм'я та по батьковi | Мiсце роботи | Посада | Пiдпис |
1 | Голова | ||||
2 | Члени: |
Додаток 8 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
УКРАЇНА UKRAINE |
||
Мiнiстерство транспорту України Ministry of transport of Ukraine |
на мiжнароднi регулярнi перевезення пасажирiв
мiж 1. Маршрут |
|||||
2. Пункт переходу державного кордону
України State boundary crossing point of Ukraine |
|||||
3. Дата початку руху Date of traffic beginning |
4. Регулярнiсть руху Traffic regularity |
||||
5. Транспортний засiб Vehicle |
6. Реєстрацiйний номер Registration N |
||||
7. Перевiзник Carrier |
8. Адреса Address |
||||
9. Договiр перевезень Carriages agreement |
|||||
10. Обмеження Restrictions |
|||||
11. Умови перевезень пасажирiв на
територiї України Provisions of the passenger carriages on the territory of the Ukraine Перевiзник зобов'язаний
додержуватися Законiв України, чинних норм i
правил У разi порушення законодавства України та умов
виконання мiжнародних перевезень пасажирiв
дозвiл може бути припинений або анульований |
|||||
12. Дата i мiсце видачi Date and place of issue |
Додаток 9 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
(бланк зеленого кольору DIN A4 + 29,7 х 21 cm) |
(лицьова - перша сторiнка)
Журнал N _________
UA | Мiнiстерство транспорту України |
УДП "Укрiнтеравтосервiс" |
ЖУРНАЛ
РЕЄСТРАЦIЇ ШЛЯХОВИХ ЛИСТIВ ПАСАЖИРIВ
(введений у вiдповiдностi до статей 6 та 10 Угоди IНТЕРБУС про мiжнароднi нерегулярнi автобуснi перевезення пасажирiв)
Iм'я та прiзвище перевiзника |
Адреса перевiзника | |
(печатка та пiдпис одержувача журналу) |
(дата, пiдпис та печатка
компетентного органу чи агентства, яке здiйснює видачу журналу) |
Зразок
IНТЕРБУС | ШЛЯХОВИЙ ЛИСТ ПАСАЖИРА - перша сторiнка | (папiр зеленого кольору: DIN А4 = 29,7 х 21 см) |
|
Журнал N |
||
Шляховий лист N |
1 |
Реєстрацiйний номер транспортного засобу |
Кiлькiсть пасажирських мiсць |
|||||||||||||||||||||||
2 |
Iм'я та прiзвище перевiзника |
_______________________________ _______________________________ _______________________________ |
|||||||||||||||||||||||
3 |
Iм'я та прiзвище водiя (водiїв) |
1. _______________________________ 2. _______________________________ 3. _______________________________ |
|||||||||||||||||||||||
Тип перевезення (позначте хрестиком вiдповiдну графу та зазначте необхiдну додаткову iнформацiю) | |||||||||||||||||||||||||
A |
Перевезення iз зачиненими дверима |
B |
Поїздка туди з пасажирами / Пункт висадки пасажирiв та розпiзнавальний |
||||||||||||||||||||||
4 | C |
|
|||||||||||||||||||||||
C1 |
|
||||||||||||||||||||||||
C2 | Пасажири були, згiдно з
вимогами пункту B, привезенi ранiше тим самим
перевiзником до територiї Договiрної Сторони, в
якiй вони знову здiйснюють посадку та
перевозяться до територiї Договiрної Сторони, в
якiй транспортний засiб зареєстрований. Шляховий лист пасажира на здiйснення попередньої поїздки в напрямку туди з пасажирами та без пасажирiв в напрямку звiдти додається |
||||||||||||||||||||||||
C3 | Пасажири запрошенi
здiйснити поїздку до __________________ (мiсце призначення
та країна) Вартiсть перевезення сплачує
особа, яка видає запрошення, а пасажири утворюють
однорiдну групу, яка не була сформована виключно
з метою здiйснення саме цiєї поїздки.
Лист-запрошення (або його фотокопiя) додається. |
||||||||||||||||||||||||
(Пункт 6, при необхiдностi, може заповнюватися на окремому аркушi, який прикрiплюється до цього документа).
Зразок
5 | Маршрут | Денний вiдрiзок поїздки | |||||||||
Дати | вiд пункт / країна |
до пункт / країна |
км з пасажирами |
км без пасажирiв |
пункт перетину кордону |
||||||
6 | Список пасажирiв | ||||||||||
1 | 22 | 43 | |||||||||
2 | 23 | 44 | |||||||||
3 | 24 | 45 | |||||||||
4 | 25 | 46 | |||||||||
5 | 26 | 47 | |||||||||
6 | 27 | 48 | |||||||||
7 | 28 | 49 | |||||||||
8 | 29 | 50 | |||||||||
9 | 30 | 51 | |||||||||
10 | 31 | 52 | |||||||||
11 | 32 | 53 | |||||||||
12 | 33 | 54 | |||||||||
13 | 34 | 55 | |||||||||
14 | 35 | 56 | |||||||||
15 | 36 | 57 | |||||||||
16 | 37 | 58 | |||||||||
17 | 38 | 59 | |||||||||
18 | 29 | 60 | |||||||||
19 | 40 | 61 | |||||||||
20 | 41 | 62 | |||||||||
21 | 42 | 63 | |||||||||
7 | Дата заповнення шляхового листа | Пiдпис перевiзника _________ | |||||||||
8 | Непередбаченi змiнi _______________________________________________ | ||||||||||
9 | Пункт виїзду | Пункт в'їзду | Пункт виїзду | Пункт в'їзду | Пункт виїзду | Пункт в'їзду | |||||
У разi наявностi, контрольнi печатки | |||||||||||
(Пункт 6, при необхiдностi, може заповнюватися на окремому аркушi, який прикрiплюється до цього документа).
ПАМ'ЯТКА ПЕРЕВIЗНИКА!
1. Нерегулярнi та маятниковi перевезення, якi здiйснюються з використанням українськими перевiзниками та iноземними перевiзниками шляхових листiв груп пасажирiв, не потребують дозволу, якщо iнше не передбачене мiжнародними угодами.
2. З використанням пасажирськими перевiзниками шляхових листiв груп пасажирiв здiйснюються нерегулярнi та маятниковi перевезення у разi:
1) поїздки "з зачиненими дверима", коли той самий автобус здiйснює перевезення тiєї ж самої групи пасажирiв протягом поїздки та для їх доставки назад на мiсце вiдправлення (мiсце вiдправлення є на територiї реєстрацiї транспортного засобу);
2) перевезення, що передбачає пряму поїздку з пасажирами та зворотну поїздку без пасажирiв (мiсце вiдправлення є на територiї реєстрацiї транспортного засобу);
3) перевезення, що передбачає пряму поїздку без пасажирiв i посадку всiх пасажирiв зворотного рейсу в одному й тому ж мiсцi за наявностi однiєї з таких умов:
- пасажири складають групу, що була сформована згiдно з договором перевезень;
- пасажири попередньо були доставленi тим самим перевiзником за умов, визначених у пунктi 2) на територiю iноземної держави, де вони знову здiйснили посадку i прямують на територiю України;
- пасажири були запрошенi здiйснити поїздку на територiю iншої держави i вартiсть транспортування сплачується особами, що зробили запрошення (такi пасажири повиннi складати групу, яка не була сформована виключно з метою здiйснення саме цiєї поїздки i яку буде доставлено на територiю України);
4) поїздки автобусiв без пасажирiв, що використовуються виключно для повернення пошкодженого автобуса, що здiйснював мiжнароднi нерегулярнi чи маятниковi перевезення або групи пасажирiв, яка перевозилась цим автобусом.
3. Передавання журналу реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв iншому перевiзнику забороняється.
4. Шляховий лист групи пасажирiв повинен складатись перевiзником перед початком рейсу у двох примiрниках для кожної поїздки.
5. Перший примiрник шляхового листа групи пасажирiв повинен зберiгатись в автобусi протягом поїздки, для якої вiн складений, а другий - у журналi реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв у перевiзника.
6. При пiдготовцi шляхового листа групи пасажирiв перевiзник може використовувати попередньо складений список пасажирiв, який додається до шляхового листа групи пасажирiв. У цьому разi на попередньо складеному списку пасажирiв наводиться прiзвище водiя, назва перевiзника та пiдпис перевiзника, який скрiплюється печаткою.
7. Для перевезень, що здiйснюються у вiдповiдностi до п. 3), шляховий лист групи пасажирiв може складатись, як передбачено п. 6.6, водiєм пiд час посадки пасажирiв.
8. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть даних у шляховому листi групи пасажирiв покладається на перевiзника.
9. Транзитнi мiжнароднi перевезення пасажирiв iноземними перевiзниками територiєю України, якi пiдпадають пiд дiю п. 6.2, здiйснюються з використанням шляхових листiв груп пасажирiв i не потребують дозволiв, якщо iнше не передбачене мiжнародними угодами.
10. Книгу реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв перевiзнику видає УДП "Укрiнтеравтосервiс" з реєстрацiєю у вiдповiдному журналi.
11. Для одержання книги реєстрацiї шляхових листiв груп пасажирiв перевiзник повинен повернути використану книгу в УДП "Укрiнтеравтосервiс".
Додаток 10 до Порядку органiзацiї регулярних, нерегулярних i маятникових перевезень пасажирiв автомобiльним транспортом у мiжнародному сполученнi |
Зразок
УКРАЇНА UKRAINE |
||
МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ MINISTRY OF TRANSPORT OF UKRAINE |
ДОЗВIЛ N _______ Authorization на виконання
мiжнародних нерегулярних перевезень пасажирiв 1. Країна реєстрацiї автобуса |
|||||||||
|
|||||||||
3. Перевезення (двостороннi
або транзитом через Україну) |
|||||||||
|
|||||||||
5. Перевiзник Transporter |
6. Адреса Address |
||||||||
6. Пункт призначення Destination |
7. Кiлькiсть пасажирiв: туди звiдти Number of passengers incomming / outcomming |
||||||||
8. Автобус Bus |
9. Реєстрацiйний номер Registration number |
||||||||
10. Обмеження Limitations |
|||||||||
11. Виконання внутрiшнiх перевезень
iноземними автотранспортними засобами
забороняється Internal transportation by foreign vehicles is prohibited |
|||||||||
12. Передача дозволу iншому перевiзнику
забороняється Transfer of permission to another transporter is prohibited |
|||||||||
13. Печатка органу, що видав
дозвiл Stump of the issuing out authority |
14. Печатка органу
країни-перевiзника Authority stump of the transporter land of origin |
||||||||
15. Вiдмiтки прикордонних i митних
органiв України Stump notes of border and customs of Ukraine |
|||||||||