ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
22.07.2004р. | N 25/9-18/9113-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
Про надання iнформацiї
Для можливого використання в роботi надсилаємо матерiали, наданi Торговельно-економiчною мiсiєю у складi Посольства України в Республiцi Польща.
Додаток: на 4 арк. (неофiцiйний переклад українською мовою)
Директор Департаменту органiзацiї митного контролю | С.М.Сьомка |
Неофiцiйний переклад
Перелiк документiв, що мають бути залученi до митної декларацiї
1. Документи, що стосуються обмежень на перевезення товарiв, що пiдлягають ветеринарному та фiтосанiтарному контролю.
Ветеринарний контроль
Вiдповiдно до закону вiд 27.08.2003 р. "Про прикордонний ветеринарний контроль", польськi митнi органи здiйснюють митний огляд товарiв, що пiдлягають прикордонному ветеринарному контролю, на пiдставi посвiдчення виданого прикордонним ветеринаром. Митний орган не допускає до перевезення вантажiв з тваринами та харчовими продуктами, що не пройшли огляду здiйсненого прикордонними ветеринарними службами, або не вiдповiдають вимогам вищезгаданого контролю.
Згiдно iз законом вiд 23.08.2001 р. "Про засоби годування тварин", прикордонному ветеринарному контролю пiдлягають також засоби годiвлi та вiтамiннi додатки для тварин. Результати товарного контролю посвiдчуються документом, що пiдтверджує здiйснення контролю вантажу.
Необхiднi документи, що пред'являються прикордонному ветеринару, у випадку перевезення на територiю Польщi вищезгаданих товарiв, а також дiї пов'язанi з контролем вантажу, що здiйснюється прикордонними ветеринарами, повиннi бути врегульованi ветеринарними iнструкцiями i не належать до компетенцiї органiв митного контролю.
Фiтосанiтарний контроль
Вiдповiдно до закону вiд 18.12.2003 р. "Про охорону рослин", ввезення на територiю Польщi товарiв, що пiдлягають прикордонному фiтосанiтарному контролю, здiйснюється пiсля пред'явлення фiтосанiтарного сертифiкату, що мiстить iнформацiю про перевезений вантаж. Розпорядження Мiнiстра сiльського господарства та розвитку села РП вiд 26.03.2004 p., щодо заходiв запобiгання заведенню та розповсюдженню карантинних органiзмiв, мiстить основний перелiк товарiв, що пiдлягають прикордонному фiтосанiтарному контролю. Митний огляд товарiв здiйснюється польськими митниками на пiдставi сертифiкату, виданого прикордонним iнспектором охорони рослин та насiнних культур, що пiдтверджує проведення прикордонного фiтосанiтарного контролю".
Ветеринарний та фiтосанiтарний контроль гатункiв, що знаходяться пiд охороною
Перевiз на територiю Польщi товарiв, що пiдлягають прикордонному ветеринарному або фiтосанiтарному контролю та одночасно належать до гатункiв, що знаходяться пiд загрозою вимирання, вiдбувається на пiдставi вiдповiдних документiв (CIES), окреслених у правовiй базi Європейської спiльноти:
- розпорядження Європейської ради N 338/97 вiд 09.12.1996 p., щодо охорони диких видiв флори та фауни, шляхом регуляцiї, пов'язаного з ними товарообiгу;
- розпорядження Європейської комiсiї N 1808/2001 вiд 30.09.2001 p., що окреслює виконавчi норми до розпорядження Європейської ради N 338/97 вiд 09.12.1996 p., щодо охорони диких видiв флори та фауни, шляхом регуляцiї пов'язаного з ними товарообiгу;
- розпорядження Європейської комiсiї N 349/2003 вiд 25.02.2003 p., щодо тимчасового припинення дiяльностi, пов'язаної з ввезенням до Європейської спiльноти деяких диких видiв флори та фауни;
- розпорядження Європейської комiсiї N 1497/2003 вiд 18.08.2003 p., про змiну розпорядження Європейської комiсiї N 338/97, щодо охорони диких видiв флори та фауни, шляхом регуляцiї, пов'язаного з ними товарообiгу.
Головним документом у цiй сферi є "дозвiл на ввезення", що видається одним з органiв адмiнiстрацiї країн-учасниць Вашингтонської конвенцiї, а також "дозвiл на вивезення", "свiдоцтво реекспорту" та "свiдоцтво походження", що видаються органами адмiнiстрацiї Вашингтонської конвенцiї в Українi.
Вiдповiдно до польських законiв, ввезення гатункiв флори та фауни, що пiдлягають охоронi в РП, вiдбувається на пiдставi дозволу, виданого Мiнiстром навколишнього середовища.
II. Документи, що пред'являються пiдчас митного огляду
Вiдповiдно до ст. 6 пар. 2 Цивiльного Кодексу Європейської спiльноти, до митної заяви повиннi бути залученi документи, визначенi правилами митного контролю. Вищезгаданi загальнi засади поширюються на ст. 218-221 Виконавчого розпорядження до Цивiльного кодексу Європейської спiльноти, а також державними правовими приписами - роздiл III розпорядження Мiнiстра фiнансiв вiд 22.04.2004 p., про детальнi вимоги, яким повинна вiдповiдати митна заява.
Для перевезення товарiв, що пiдлягають процедурi митного контролю, залучаються наступнi документи:
1) Фактура - згiдно з правилами встановленими ст.181 пар.1 i 2 Виконавчого розпорядження.
2) Декларацiя митної вартостi - у випадках окреслених ст.178 Виконавчого розрядження.
3) Документи, якi необхiднi для застосування тарифних пiльг або iнших заходiв, спрямованих на ухилення положень, що стосуються вищезгаданих товарiв.
4) Товарна накладна, або перелiк товарiв, якщо фактура не вiдповiдає вимогам товарносупроводжуючого документу.
5) Дозвiл або iншi документи, що вимагаються у зв'язку з перевезенням товарiв.
6) Довiренiсть на проходження митного контролю, у випадках його здiйснення представником або на пiдставi посвiдченої копiї документу.
7) Свiдоцтво про призначення податкового iдентифiкацiйного коду NIP - для ознайомлення, за умов заповнення митної заяви платником податкiв.