ПРОТОКОЛ
мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України i Головним Комендантом Прикордонної варти Республiки Польща про напрями взаємодiї оперативних органiв Державної прикордонної служби України i Прикордонної варти Республiки Польща
Адмiнiстрацiя Державної прикордонної служби України та Головний Комендант Прикордонної варти Республiки Польща (далi - Сторони),
на пiдставi пункту 2 статтi 7 Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Польща про спiвробiтництво у сферi боротьби з органiзованою злочиннiстю вiд 03.03.99,
керуючись положеннями Договору мiж Україною i Республiкою Польща про правовий режим українсько-польського державного кордону, спiвробiтництво та взаємну допомогу з прикордонних питань вiд 12.01.93,
прагнучи розвивати i змiцнювати дружнi стосунки України i Республiки Польща,
з метою забезпечення безпеки спiльного кордону, своєчасного запобiгання та припинення злочинних проявiв на україно-польському кордонi, органiзацiї та пiдтримання взаємодiї мiж оперативними органами Державної прикордонної служби України та Прикордонної варти Республiки Польща
домовились про наступне:
Стаття 1
Компетентнi органи
З метою виконання завдань, визначених цим Протоколом, безпосередню взаємодiю в рамках компетенцiї здiйснюють:
a) з української сторони - Департамент оперативної дiяльностi Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України; оперативно-розшуковий вiддiл Захiдного регiонального управлiння Державної прикордонної служби України; оперативно-розшуковi вiддiли Луцького, Львiвського, Мостиського та Чопського прикордонних загонiв Державної прикордонної служби України;
b) з польської сторони - оперативно-слiдче управлiння Головної Комендатури Прикордонної варти Республiки Польща, оперативно-слiдчi вiддiли Надбужанського та Бещадського вiддiлiв Прикордонної варти Республiки Польща.
Далi - Компетентнi органи.
Стаття 2
Органiзацiя взаємодiї
1. Компетентнi органи здiйснюють спiвробiтництво у сферi запобiгання та боротьби зi злочиннiстю на кордонi, у тому числi з її можливими органiзованими формами, що мають мiжнародний характер, зокрема:
а) тероризм;
б) торгiвля людьми та незаконна мiграцiя;
в) контрабанда, в тому числi зброї, боєприпасiв, вибухових, отруйних, радiоактивних речовин, наркотичних засобiв, психотропних речовин, їх аналогiв або прекурсорiв.
2. Вiдповiдальнiсть за виконання цього Протоколу покладається на заступника Голови Державної прикордонної служби України та заступника Головного Коменданта Прикордонної варти Республiки Польща, якi вiдповiдають за оперативно-розшукову (оперативно-слiдчу) дiяльнiсть (далi - заступники).
3. Зустрiчi мiж заступниками вiдбуваються в мiру потреби, але не рiдше одного разу на рiк.
4. З метою пiдтримання взаємодiї керiвники оперативно-розшукових вiддiлiв Луцького, Львiвського, Мостиського та Чопського прикордонних загонiв Державної прикордонної служби України i Надбужанського та Бещадського вiддiлiв Прикордонної варти Республiки Польща проводять зустрiчi в мiру потреби, але не рiдше одного разу на мiсяць.
У ходi зустрiчей здiйснюється обмiн даними оперативної обстановки на державному кордонi; опрацьовуються конкретнi спiльнi заходи щодо їх реалiзацiї, спрямованi на посилення оперативного забезпечення державного кордону; вiдпрацьовуються додатковi заходи з удосконалення оперативної взаємодiї. Також визначається час та порядок зустрiчей керiвникiв пiдпорядкованих їм пiдроздiлiв на поточний мiсяць.
5. Час, мiсце, список учасникiв зустрiчей та порядок їх проведення погоджуються наявними засобами зв'язку.
6. Результати зустрiчей представникiв Компетентних органiв оформляються Протоколом українською та польською мовами.
7. Строки зустрiчей, що згадуються у пунктi 3 цiєї статтi, та Протоколи, зазначенi у пунктi 6 цiєї статтi, пiдлягають затвердженню Головою Державної прикордонної служби України та Головним Комендантом Прикордонної варти Республiки Польща.
Стаття 3
Спiльнi оперативнi заходи
1. З метою забезпечення надiйної охорони україно-польського державного кордону Компетентнi органи зосереджують зусилля на протидiї тероризму, оперативному прикриттi напрямкiв незаконної мiграцiї, iмовiрного руху осiб, якi мають намiр незаконно перетнути державний кордон, здiйснити контрабанднi чи вчинити iншi протиправнi дiї на державному кордонi.
2. Компетентнi органи у рамках своїх повноважень, з урахуванням взаємних iнтересiв i вiдповiдно до нацiонального законодавства держав Сторiн, здiйснюють обмiн iнформацiєю про:
a) осiб, мешканцiв прикордонних населених пунктiв, можливо причетних до дiяльностi терористичних органiзацiй чи переправлення через державний кордон вибухiвки, зброї, боєприпасiв та iнших небезпечних засобiв;
b) спiвучасникiв злочину, причетних до незаконного переправлення через спiльний державний кордон груп незаконних мiгрантiв, окремих осiб чи контрабанди, та їх можливi зв'язки;
c) пiдготовку або вчинення злочину на державному кордонi чи територiї держави однiєї iз Сторiн; обмiн iнформацiєю стосується також осiб причетних до злочину;
d) виявлення нових каналiв (спроб їх створення) здiйснення протиправної дiяльностi на спiльному державному кордонi, форми та методи їх функцiонування;
e) зразки документiв, що використовуються органiзованими злочинними угрупованнями для здiйснення протиправної дiяльностi на спiльному державному кордонi;
f) результати пояснень та проведенi попереднi перевiрки стосовно затриманих осiб, що незаконно перетнули державний кордон;
g) iншi данi, що належать до їх компетенцiї та пов'язанi з оперативним забезпеченням охорони державного кордону.
3. Компетентнi органи до складу груп, що працюють iз порушниками законодавства про державний кордон, можуть залучати представникiв Компетентних органiв другої сторони.
4. У разi потреби вiдповiдно до компетенцiї та вiдпрацьованих планiв заходiв Компетентнi органи проводять спiльнi оперативно-розшуковi заходи з метою запобiгання або припинення вчинення злочину на спiльному державному кордонi за попереднiм їх узгодженням iз вiдповiдними заступниками.
5. На пiдставi iменних спискiв Прикордоннi Уповноваженi України i Республiки Польща забезпечують перехiд державного кордону представниками Компетентних органiв, якi залучаються до проведення спiльних оперативно-розшукових заходiв у встановлених пунктах пропуску через державний кордон, у присутностi представника Компетентного органу другої Сторони згiдно з правилами перетинання, зазначеними в Договорi мiж Україною i Республiкою Польща про правовий режим українсько-польського державного кордону, спiвробiтництво та взаємну допомогу з прикордонних питань вiд 12 сiчня 1993 року.
6. Обмiн iнформацiєю здiйснюється в усному чи письмовому виглядi. У разi оперативного реагування на змiни обстановки - по телефону, через визначенi канали зв'язку, з подальшим письмовим пiдтвердженням повiдомлення.
7. Захист iнформацiї, що передається в процесi взаємодiї, здiйснюється вiдповiдно до норм мiжнародного права та нацiональних законодавств держав Сторiн.
8. Iнформацiя, отримана вiд однiєї Сторони другою, може бути передана правоохоронним органам третiх країн лише за згодою Сторони, яка надає iнформацiю.
Стаття 4
Прикiнцевi положення
Цей Протокол набирає чинностi з дати його пiдписання i дiятиме протягом 5 рокiв, пiсля чого його дiя автоматично продовжується на однорiчний перiод, якщо жодна iз Сторiн не пiзнiше нiж за три мiсяцi до закiнчення вiдповiдного перiоду не повiдомить iншу Сторону про свiй намiр припинити дiю цього Протоколу.
За взаємною згодою Сторiн до цього Протоколу можуть вноситися змiни i доповнення, що оформляються додатковим Протоколом, який є невiд'ємною частиною цього Протоколу.
Вчинено в м. Гданськ 22 вересня 2004 року в двох примiрниках, кожний українською та польською мовами, причому обидва тексти автентичнi.
За Адмiнiстрацiю Державної Головний Комендант прикордонної служби України Прикордонної Варти
генерал-полковник генерал дивiзiї М. Литвин Юзеф Климович