АДМIНIСТРАЦIЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 4 листопада 2004 року | N 798 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї про визначення
порядку дiй посадових осiб Державної
прикордонної служби України пiд час видворення
за межi України iноземцiв та осiб без громадянства,
затриманих у межах контрольованих прикордонних
районiв пiд час спроби або пiсля незаконного
перетинання державного кордону в Україну
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 25 листопада 2004 р. за N 1499/10098 |
Iз змiнами i доповненнями, внесеними
наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної
служби України
вiд 31 серпня 2006 року N 650
З метою визначення порядку дiй
посадових осiб Державної прикордонної служби
України пiд час видворення за межi України
iноземцiв та осiб без громадянства, затриманих у
межах контрольованих прикордонних районiв пiд
час спроби або пiсля незаконного перетинання
державного кордону в Україну вiдповiдно до статтi
19 Закону України "Про Державну
прикордонну службу України", статтi
32 Закону України "Про правовий статус
iноземцiв та осiб без громадянства" та статей 4, 7
Положення про Адмiнiстрацiю Державної
прикордонної служби України, затвердженого Указом Президента України вiд 4 серпня 2003
року N 797, наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про визначення порядку дiй посадових осiб Державної прикордонної служби України пiд час видворення за межi України iноземцiв та осiб без громадянства, затриманих у межах контрольованих прикордонних районiв пiд час спроби або пiсля незаконного перетинання державного кордону в Україну (додається).
2. Керiвництву регiональних управлiнь, органiв охорони державного кордону i Морської охорони, Нацiональної академiї Державної прикордонної служби України спланувати i провести комплекс органiзацiйних i практичних заходiв щодо вивчення та виконання вимог зазначеної Iнструкцiї.
3. Наказ Державного комiтету у справах охорони державного кордону України вiд 21 квiтня 2003 року N 193 "Про затвердження Тимчасової iнструкцiї про порядок видворення з України iноземцiв та осiб без громадянства, затриманих у межах контрольованих прикордонних районiв" скасувати.
4. Наказ оголосити всiм зацiкавленим особам у частинi, що їх стосується.
Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник | М. М. Литвин |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 4 листопада 2004 р. N 798 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 25 листопада 2004 р. за N 1499/10098 |
Iнструкцiя
про визначення порядку дiй посадових осiб
Державної прикордонної служби України пiд час
видворення за межi України iноземцiв та осiб без
громадянства, затриманих у межах контрольованих
прикордонних районiв пiд час спроби або пiсля
незаконного перетинання державного кордону в
Україну
1. Загальнi положення
1.1. Ця Iнструкцiя розроблена вiдповiдно до та з метою реалiзацiї положень Законiв України "Про Державну прикордонну службу України", "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства", "Про бiженцiв", а також Правил в'їзду iноземцiв та осiб без громадянства в Україну, їх виїзду з України i транзитного проїзду через її територiю, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 29 грудня 1995 року N 1074 (iз змiнами).
1.2. Ця Iнструкцiя визначає порядок дiй посадових осiб Державної прикордонної служби України пiд час:
прийняття рiшень про видворення iноземцiв та осiб без громадянства (далi - ОБГ), затриманих органами охорони державного кордону та Морської охорони (далi - органи Державної прикордонної служби України) та iншими правоохоронними органами України в межах контрольованих прикордонних районiв пiд час спроби або пiсля незаконного перетинання державного кордону в Україну (далi - рiшення про видворення) та їх документального оформлення;
видворення з територiї України органами Державної прикордонної служби України iноземцiв або ОБГ, затриманих ними та iншими правоохоронними органами України в межах контрольованих прикордонних районiв пiд час спроби або пiсля незаконного перетинання державного кордону в Україну.
1.3. Дiя цiєї Iнструкцiї поширюється на посадових осiб Державної прикордонної служби України, а також iноземцiв або ОБГ, затриманих органами Державної прикордонної служби України та iншими правоохоронними органами в межах контрольованих прикордонних районiв пiд час спроби або пiсля незаконного перетинання державного кордону в Україну.
1.4. Iноземець або ОБГ, який вчинив злочин або адмiнiстративне правопорушення, пiсля вiдбуття призначеного йому покарання чи виконання адмiнiстративного стягнення може бути видворений за межi України.
1.5. Пiдставами для прийняття рiшення про видворення за межi України є:
а) дiї iноземця або ОБГ, що грубо порушують законодавство про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства;
б) дiї iноземця або ОБГ, що суперечать iнтересам забезпечення нацiональної безпеки України та охорони громадського порядку;
в) дiї iноземця або ОБГ, що створюють загрозу здоров'ю громадян України та iноземних громадян або ОБГ, якi знаходяться на територiї України на законних пiдставах, або порушують їх права та законнi iнтереси.
1.6. Видворення iноземця або ОБГ може здiйснюватись у добровiльному або адмiнiстративному порядку (примусово).
У разi прийняття рiшення про видворення iноземця або ОБГ за межi України в її паспортному документi негайно анулюється вiза i вилучаються документи на право перебування в Українi з подальшим повiдомленням Управлiння консульської служби МЗС України.
1.7. У разi видворення у добровiльному порядку iноземець або ОБГ зобов'язаний покинути територiю України у термiн, визначений органом Державної прикордонної служби України. Термiн не може перевищувати 30 дiб з моменту прийняття рiшення про видворення.
1.8. Iноземцi або ОБГ, якi ухиляються вiд виїзду пiсля прийняття рiшення про видворення або є обґрунтованi пiдстави вважати, що вони будуть ухилятися вiд виїзду, на пiдставi постанови адмiнiстративного суду пiдлягають видворенню у примусовому порядку (далi - адмiнiстративне видворення).
(абзац перший пункту 1.8 у редакцiї наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
Абзац другий пункту 1.8 виключено
(згiдно з наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
1.9. Рiшення органу Державної прикордонної служби України про видворення iноземця або ОБГ з України може бути оскаржено в судi.
Рiшення адмiнiстративного суду про примусове видворення може бути оскаржено в судi в апеляцiйному порядку.
Оскарження зупиняє виконання рiшення про видворення.
(пункт 1.9 у редакцiї наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
1.10. Iноземець або ОБГ має право повiдомити про рiшення щодо його видворення адвоката або iншого фахiвця у галузi права, який за законом має право надавати правову допомогу, а також дипломатичного представника своєї країни чи iншу особу (на свiй розсуд).
1.11. Виконання прийнятого рiшення про видворення може бути вiдстрочено на прохання дипломатичного агента вiдповiдної країни, але не бiльше нiж на 10 днiв, починаючи з моменту його оголошення. При цьому дипломатичнi агенти можуть безпосередньо звертатись з офiцiйними листами до посадових осiб Державної прикордонної служби України.
1.12. Якщо iноземцi або ОБГ, затриманi за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України, виявили намiр набути статус бiженця, вони звiльняються вiд вiдповiдальностi за зазначенi дiї.
Орган охорони державного кордону органiзовує прийняття заяв про надання статусу бiженця вiд осiб, затриманих за незаконне перетинання державного кордону або спробу такого перетинання з намiром набути статус бiженця, та передає такi заяви до органiв мiграцiйної служби, а у разi звернення до нього осiб, якi на законних пiдставах прибули в Україну з намiром набути статус бiженця, роз'яснює їм порядок подання заяви про надання статусу бiженцiв та iнформує про мiсцезнаходження органiв мiграцiйної служби.
2. Порядок дiй посадових осiб Державної прикордонної служби України пiд час прийняття рiшень про видворення iноземцiв або осiб без громадянства за межi України
2.1. Рiшення про видворення iноземця або особи без громадянства за межi України (додаток 1) приймається керiвником органу Державної прикордонної служби України (особою, що виконує його обов'язки) за наявностi пiдстав, зазначених у пунктi 1.5 цiєї Iнструкцiї.
2.2. Пiдготовку пропозицiй керiвниковi органу Державної прикордонної служби України для прийняття рiшення про видворення (додаток 1) або пiдготовку звернення до адмiнiстративного суду щодо примусового видворення здiйснює начальник структурного пiдроздiлу по роботi з iноземцями та адмiнiстративного провадження штабу органу Державної прикордонної служби України.
Вiн повинен пiдготувати i подати начальнику органу Державної прикордонної служби України або до адмiнiстративного суду справу про видворення iноземця або ОБГ за межi України.
(пункт 2.2 у редакцiї наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
2.3. Справа про видворення iноземця або ОБГ за межi України включає:
а) копiю протоколу про адмiнiстративне затримання iноземця або ОБГ iз санкцiєю прокурора (у разi затримання бiльше нiж на 3 доби);
б) копiю протоколу особистого огляду iноземця або ОБГ;
в) копiю постанови про вiдмову в порушеннi кримiнальної справи (якщо вона виносилась);
г) документи, що свiдчать про проведення заходiв щодо встановлення особи затриманого та повiдомлення вiдповiдних консульських установ про затримання (анкети дiючого зразка, супровiднi до них, вiдповiдi консульських установ тощо);
ґ) паспортний документ iноземця або ОБГ (у разi наявностi);
д) матерiали справи про адмiнiстративне правопорушення (у разi необхiдностi);
е) рiшення про видворення iноземця або ОБГ за межi України (додаток 1);
є) iншi матерiали (кошторис витрат на видворення iноземця або ОБГ, акт про передавання iноземця або ОБГ дипломатичнiй (консульськiй) установi, їх приймання вiд iнших правоохоронних органiв для видворення, копiї або другi екземпляри постанов про видворення тощо).
2.4. Орган Державної прикордонної служби України протягом 24 годин надсилає повiдомлення щодо рiшення про видворення iноземця або особи без громадянства за межi України (додаток 2) на адресу прокурора за територiальнiстю, до органiв внутрiшнiх справ, Служби безпеки України та Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України.
2.5. Рiшення про видворення (додаток 1) оголошується iноземцю або ОБГ у присутностi перекладача та захисника (за вимогою затриманого) пiд пiдпис та облiковується посадовою особою штабу органу Державної прикордонної служби України, що уповноважена складати документи для видворення iноземця або ОБГ за межi України, у журналi облiку прийнятих рiшень про видворення iноземцiв або осiб без громадянства за межi України (додаток 3).
2.6. У разi вiдмови iноземця або ОБГ вiд пiдпису зазначена посадова особа робить запис про це у рiшеннi про видворення (додаток 1), який завiряється пiдписами перекладача та захисника (у разi їх наявностi).
2.7. У разi вiдсутностi в затриманих iноземцiв або ОБГ документiв, що пiдтверджують особу, органи охорони державного кордону України, на дiлянцi вiдповiдальностi яких було затримано iноземцiв або ОБГ, уживають заходiв щодо їх iдентифiкацiї та документування (запити до територiальних органiв внутрiшнiх справ України щодо факту можливостi затримання або притягнення до вiдповiдальностi у минулому, перевiрки за базою даних "Мiгрант" тощо).
(пункт 2.7 у редакцiї наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
2.8. Посадова особа штабу органу Державної прикордонної служби України, що вiдповiдає за роботу з iноземцями, в термiн до трьох дiб з моменту адмiнiстративного затримання надсилає до консульської установи держави громадянської належностi iноземця повiдомлення про його затримання та заповнену анкету встановленого зразка.
Повiдомлення пiдписує начальник штабу органу Державної прикордонної служби України або особа, що його замiщує.
2.9. У разi, якщо консульську установу держави громадянської належностi затриманого в Українi не акредитовано або вона вiдсутня, повiдомлення та анкетнi данi надсилаються органом Державної прикордонної служби України до Департаменту консульської служби МЗС України та представниковi Державної прикордонної служби України в iнших державах (у разi наявностi).
(пункт 2.9 у редакцiї наказу Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України вiд 31.08.2006 р. N 650) |
2.10. З метою скорочення термiнiв здiйснення iдентифiкацiї затриманих осiб анкетнi данi можуть надсилатися до iноземних консульських установ або до Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України факсимiльним зв'язком.
2.11. Забезпечення органiв Державної прикордонної служби України зразками анкет здiйснюється Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби України.
2.12. Пiсля офiцiйного пiдтвердження посольством держави громадянської належностi особи затриманого орган Державної прикордонної служби України видає йому довiдку щодо рiшення про видворення iноземця або особи без громадянства за межi України (додаток 4).
Довiдка реєструється у журналi облiку видачi довiдок iноземцям або особам без громадянства, щодо яких прийнято рiшення про видворення за межi України (додаток 5).
2.13. Керiвник органу Державної прикордонної служби України, який приймає рiшення про видворення iноземця або особи без громадянства за межi України (додаток 1), забороняє йому в'їзд в Україну та iнформує про це Департамент охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України.
Окремий вiддiл обробки даних центральної пiдсистеми "Гарт-ЦП" Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України вносить до вiдповiдної бази даних Державної прикордонної служби України данi щодо iноземця або ОБГ, заборони йому в'їзду в Україну, а також термiну та визначеного для видворення пункту пропуску через державний кордон України.
2.14. У випадках, коли iноземцi та ОБГ, якi незаконно перебувають в Українi, утримуються до встановлення особи у пунктах тимчасового перебування, адмiнiстрацiя пункту тимчасового перебування сприяє органам Державної прикордонної служби України у питаннях оформлення паспортних документiв, уточнення обставин порушення iноземцями законодавства України, вишукування коштiв для їх адмiнiстративного видворення, супроводження до пунктiв пропуску через державний кордон пiд час здiйснення адмiнiстративного видворення тощо.
3. Порядок дiй посадових осiб Державної прикордонної служби України пiд час видворення iноземцiв та осiб без громадянства за межi України та здiйснення контролю за їх виїздом
3.1. Видворення iноземцiв або ОБГ здiйснюється органом Державної прикордонної служби України, що прийняв вiдповiдне рiшення.
3.2. Для супроводу iноземцiв або ОБГ, якi видворяються в адмiнiстративному порядку (примусово), наказом начальника органу Державної прикордонної служби України призначається варта.
Штаб органу Державної прикордонної служби України розробляє посадовi iнструкцiї складу варти, якi затверджуються керiвником цього органу.
3.3. Кiлькiсть особового складу варти повинна забезпечувати надiйну охорону iноземцiв або ОБГ. Вона повинна складати:
для супроводження групи до 10 осiб - 3 - 4 чол.;
для супроводження групи до 20 осiб - 4 - 6 чол.
Кiлькiсть варти для супроводження груп бiльше 20 осiб та порядок їх супроводження погоджується з Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби України.
3.4. Начальник органу Державної прикордонної служби України може збiльшити кiлькiсть особового складу варти з урахуванням особливостей категорiї осiб, що видворяються, та iнших чинникiв.
3.5. Особовий склад варти озброюється, як правило, засобами активної оборони. З дозволу директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України варта може озброюватися табельною зброєю.
Зброя застосовується у порядку, визначеному законодавством України.
3.6. Iнструктаж варти здiйснює начальник штабу органу Державної прикордонної служби України або особа, яка виконує його обов'язки.
Пiд час iнструктажу вказується склад варти, форма одягу, екiпiровка, вид транспорту, маршрут слiдування, порядок органiзацiї та здiйснення охорони осiб, що супроводжуються, пiдтримання зв'язку, взаємодiї та дiй при виникненнi позаштатних ситуацiй, а також їх фiксацiї, мiри безпеки тощо.
3.7. Безпосередню вiдповiдальнiсть за пiдготовку особового складу варти до супроводження осiб, що видворяються, органiзацiю супроводження та дисциплiну варти несе начальник штабу вiдповiдного органу Державної прикордонної служби України або особа, яка виконує його обов'язки.
3.8. Контроль за ходом пiдготовки варти та супроводженням осiб, що видворяються, здiйснює офiцер структурного пiдроздiлу по роботi з iноземцями штабу регiонального управлiння Державної прикордонної служби України.
Вiн повинен:
а) уточнити в штабi органу Державної прикордонної служби України, що здiйснює видворення, необхiднi данi стосовно прийнятого рiшення про видворення та заходiв щодо його реалiзацiї;
б) перевiрити повноту та якiсть виконання заходiв, передбачених пунктами 2.2 - 2.9 та 3.2 - 3.6 цiєї Iнструкцiї;
в) не пiзнiше нiж за добу до видворення iноземця або ОБГ доповiсти у вiддiл по роботi з iноземцями Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України:
номер потяга, вагона, маршрут слiдування, час вiдправлення потяга та прибуття до мiсця призначення;
кiлькiсть та нацiональнiсть iноземцiв або ОБГ, що видворяються;
кiлькiсть особового складу варти, хто старший, озброєння;
порядок взаємодiї з прикордонними нарядами iнших органiв охорони державного кордону, нарядiв мiлiцiї на транспортi та iнших правоохоронних органiв;
додатковi заходи, яких вжито для забезпечення супроводження та видворення iноземцiв або ОБГ.
3.9. Супроводження осiб, що видворяються, до мiсця призначення здiйснюється, як правило, у взаємодiї з працiвниками транспортної мiлiцiї.
3.10. Iноземець або ОБГ може бути видворений за межi України за сприянням дипломатичної (консульської) установи країни, громадянином якої вiн є, пiсля узгодження цього питання мiж Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби України та дипломатичною (консульською) установою.
В цьому випадку iноземець або ОБГ може бути переданий для надання йому правової, фiнансової допомоги тощо посадовiй особi дипломатичної (консульської) установи представником органу Державної прикордонної служби України, який приймав рiшення, у присутностi офiцера вiддiлу по роботi з iноземцями Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України за актом приймання-передавання iноземця або особи без громадянства - порушника законодавства України про державний кордон України (додаток 6).
Акт пiдписують посадовi особи, що передавали iноземця або ОБГ до дипломатичної (консульської) установи.
Посадова особа дипломатичної (консульської) установи, яка приймає iноземця або ОБГ, пiдписує акт за особистою згодою.
3.11. Приймання органами Державної прикордонної служби України в пунктах пропуску через державний кордон iноземцiв або ОБГ для видворення вiд iнших органiв охорони державного кордону та правоохоронних органiв здiйснюється на пiдставi рiшення про видворення за актом визначеної форми (додаток 6).
3.12. Акт приймання-передавання iноземця або особи без громадянства - порушника законодавства України про державний кордон України (додаток 6) та рiшення про видворення складаються у двох екземплярах.
Першi екземпляри згаданих у абзацi 1 цього пункту документiв повертаються посадовiй особi правоохоронного органу, що приймав рiшення та органiзував видворення.
Другi екземпляри документiв залишаються в органi Державної прикордонної служби України, через пункт пропуску якого здiйснювалося видворення.
3.13. Контроль за своєчасним виконанням рiшення про видворення iноземця або ОБГ здiйснюється органом Державної прикордонної служби України, що приймав таке рiшення, та органом, через пункт пропуску якого планується видворення, а також Департаментом охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України.
3.14. Штаб органу Державної прикордонної служби України, через пункт пропуску якого здiйснювалося видворення, протягом трьох дiб iнформує Департамент охорони кордону Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України та орган Державної прикордонної служби України, що приймав рiшення, про факт виїзду з України iноземця або ОБГ та зазначає:
а) пункт пропуску через державний кордон, через який здiйснено видворення, та дату фактичного виїзду iноземця або ОБГ за межi України;
б) вiдомостi про особу, що була видворена;
в) вiдомостi про орган, який прийняв рiшення про видворення, та визначений термiн виїзду iноземця або ОБГ.
3.15. У разi виїзду з України iноземця або ОБГ, стосовно якого рiшення про видворення приймалось органом внутрiшнiх справ чи органом Служби безпеки України, штаб органу Державної прикордонної служби України iнформує про факт виїзду iнiцiатора рiшення про видворення за встановленою у пунктi 3.14 формою.
3.16. У разi невиїзду iноземця або ОБГ у встановленi термiни орган Державної прикордонної служби України, що прийняв рiшення, та орган, через пункт пропуску якого планувалося видворення, протягом трьох дiб iнформує про це Департамент охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби України, який повiдомляє про факт невиїзду iншi органи охорони державного кордону та взаємодiючi правоохороннi органи.
3.17. Результати контролю фiксуються у справi про видворення iноземця або ОБГ, яка зберiгається в органi Державної прикордонної служби України, що приймав рiшення, протягом 5 рокiв.
3.18. Дозвiл на допуск осiб до роботи зi справами про видворення iноземця або ОБГ надає керiвник органу Державної прикордонної служби України.
4. Фiнансування видворення iноземцiв або осiб без громадянства за межi України
4.1. Iноземцi або ОБГ, якi пiдлягають адмiнiстративному видворенню, або юридичнi, фiзичнi особи, якi приймають цих iноземцiв або ОБГ, влаштовують їх незаконний в'їзд, проживання, працевлаштування, сприяють в ухиленнi вiд виїзду з України пiсля закiнчення термiну перебування, вiдшкодовують витрати, пов'язанi з адмiнiстративним видворенням i утриманням на перiод адмiнiстративного затримання, як у нацiональнiй валютi України, так i в iноземнiй валютi за курсом Нацiонального банку України на день проведення розрахункiв.
4.2. Якщо пiд час затримання iноземця або ОБГ, який пiдлягає адмiнiстративному видворенню, у нього виявлено готiвку, вона використовується за актом для забезпечення виконання рiшення про видворення згiдно з кошторисом витрат.
У разi вiдсутностi в iноземця або ОБГ коштiв, необхiдних для вiдшкодування витрат, пов'язаних з їх видворенням, та встановлення факту їх в'їзду в Україну без запрошення юридичних та фiзичних осiб, фiнансування витрат здiйснюється за рахунок коштiв, передбачених на цю мету в державному бюджетi.
4.3. Для виконання рiшення про адмiнiстративне видворення iноземця за межi України посадова особа органу Державної прикордонної служби України, що вiдповiдає за роботу з iноземцями, за узгодженням з фiнансовим пiдроздiлом цього органу складає кошторис витрат.
До кошторису витрат включається вартiсть:
а) проїзних документiв для iноземця або ОБГ та осiб, що його супроводжують пiд час видворення;
б) утримання iноземця або ОБГ в мiсцi тимчасового тримання органу Державної прикордонної служби України (харчування, медичне обслуговування, комунальнi послуги, перевезення вiд мiсця затримання до органу охорони державного кордону, послуги телефонного зв'язку тощо);
в) оформлення документiв та проведення iнших дiй, пов'язаних з видворенням.
Облiк витрат здiйснюється фiнансовим пiдроздiлом органу Державної прикордонної служби України, про що у двох примiрниках складається акт про фактично здiйсненi видатки на видворення iноземця або особи без громадянства (додаток 7).
Iноземець або ОБГ сповiщається пiд розписку про загальну суму витрат, обчислену в цiнах на день розрахунку з ним. У разi вiдмови iноземця або ОБГ пiдтвердити пред'явлену йому для вiдшкодування суму витрат в актi про фактично здiйсненi видатки на видворення iноземця або особи без громадянства (додаток 7) робиться вiдповiдна вiдмiтка iз зазначенням причини вiдмови.
4.4. У разi вiдмови iноземця або ОБГ вiдшкодувати витрати, необхiднi для виконання рiшення про його адмiнiстративне видворення за межi України, вiдповiднi кошти можуть бути стягнутi з нього у порядку цивiльного судочинства. Для забезпечення позову суд може накласти арешт на майно цього iноземця або ОБГ.
4.5. У разi вiдмови юридичних чи фiзичних осiб, якi запрошували iноземцiв або ОБГ до України, вiдшкодувати зазначенi у пунктi 4.1 цiєї Iнструкцiї витрати, вiдповiднi кошти можуть бути стягненi у порядку цивiльного судочинства.
4.6. У разi видворення за рахунок коштiв державного бюджету придбання квитка iноземцю або ОБГ здiйснюється органом чи Адмiнiстрацiєю Держприкордонслужби України за мiнiмальними державними тарифами (у разi наявностi прямого залiзничного сполучення з країною, куди видворяється iноземець або ОБГ, та безвiзового порядку прямування цiєї особи через держави можливого транзиту) або, у разi вiдсутностi такого сполучення за мiнiмальними тарифами на iнших видах пасажирського транспорту (автомобiльного, морського або авiацiйного).
Звiтними документами у цьому випадку є:
а) копiя рiшення начальника органу Державної прикордонної служби України про видворення iноземця або ОБГ з вiдмiткою (донесенням) пiдроздiлу прикордонного контролю про фактичний виїзд iноземця або ОБГ за межi держави;
б) акт про фактично здiйсненi видатки на видворення iноземця або особи без громадянства (додаток 7);
в) ксерокопiї квиткiв для проїзду всiма видами транспорту пiд час видворення та проїзних (паспортних) документiв з установчими даними iноземця або ОБГ.
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор | Б. М. Марченко |
Додаток 1 до пункту 2.1 Iнструкцiї |
|||||||||||
"Санкцiоную"
|
Рiшення
про видворення iноземця або особи без
громадянства за межi України
(громадянство, прiзвище, iм'я, дата народження) |
"___" ____________ 200_ | |
(мiсце розташування органу Державної прикордонної служби України) |
Розглянувши матерiали, якi надiйшли на громадянина(ку), |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) |
ВСТАНОВИВ |
---|
Враховуючи вищевикладене та з метою забезпечення нацiональної безпеки на державному кордонi України, на пiдставi положень статтi 32 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" |
ВИРIШИВ: |
видворити за межi України громадянина(ку) | |
(громадянство, прiзвище, iм'я, дата народження) |
та зобов'язати його (її) покинути територiю України у термiн до |
Начальник | |
(назва органу Державної прикордонної служби України) | |
(дата, пiдпис, печатка) |
Мене, громадянина(ку) | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi, дата народження, мiсце проживання) |
повiдомлено, що за порушення законодавства України з прикордонних питань та про правовий статус iноземцiв (пiдставу пiдкреслити) прийнято рiшення про моє видворення за межi України. |
Я зобов'язуюсь не пiзнiше | залишити територiю України. |
З вимогами статтi 32 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" щодо видворення у примусовому порядку у разi ухилення вiд виїзду за межi України у визначений термiн ознайомлений. |
(дата) | (пiдпис) | |
перекладач | ||
(пiдпис) | ||
Вiд пiдпису вiдмовився: начальник органу Державної прикордонної служби України |
||
(пiдпис) | ||
перекладач | ||
(дата) | (пiдпис) |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 2 до пункту 2.4 Iнструкцiї |
|||||||||||
|
Повiдомлення
щодо рiшення про видворення iноземця або особи
без громадянства за межi України
Повiдомляю, що на пiдставi статтi 32 Закону України "Про правовий статус iноземцiв та осiб без громадянства" мною прийнято рiшення про видворення за межi України |
(громадянство, прiзвище, iм'я, по батьковi, дата народження, мiсце проживання) |
Зазначена особа зобов'язана залишити територiю України до "___" ____________ 200_ року |
Начальник | |
(назва органу Державної прикордонної служби України) | |
(дата, пiдпис, печатка) |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 3 до пункту 2.5 Iнструкцiї |
iнв. N ____;
форма N __;
строк зберiгання: __ рокiв
Журнал
облiку прийнятих рiшень про видворення iноземцiв
або осiб без громадянства за межi України
(назва органу Державної прикордонної служби України) |
том N ____;
розпочато: "___" ____________ 200_ року;
закiнчено: "___" ____________ 200_ року;
на ___ аркушах
N з/п |
Громадянство, серiя та номер паспортного (тимчасового) документа iноземця, щодо якого прийнято рiшення про видворення з України | Прiзвище, iм'я, по батьковi, дата народження | Дата, мiсце затримання | Дата, хто прийняв рiшення про видворення (дата отримання санкцiї прокурора) | Дата, вихiдний N повiдомлення (до Адмiнiстрацiї ДПС України та iнших органiв) |
Вiдмiтки про заборону в'їзду (номери штампа та печатки) |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 4 до пункту 2.12 Iнструкцiї |
Довiдка
щодо рiшення про видворення iноземця або особи
без громадянства за межi України
Фото власника. |
про те, що на пiдставi статтi 32 Закону
України "Про правовий статус iноземцiв та осiб
без громадянства" вiдносно нього прийняте
рiшення про видворення за межi України. |
||||
М. П. Печатка органу Державної |
|||||
Разом з ним слiдують дiти: |
N з/п |
Прiзвище | Iм'я | Стать | Дата народження |
"___" ____________ 200_ року |
Начальник | |
(назва органу Державної прикордонної служби України) | |
(дата, пiдпис, печатка) |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 5 до пункту 2.12 Iнструкцiї |
iнв. N ____;
форма N __;
строк зберiгання: __ рокiв
Журнал
облiку видачi довiдок iноземцям або особам без
громадянства, щодо яких прийнято рiшення про
видворення за межi України
(назва органу Державної прикордонної служби України) |
том N ____;
розпочато: "___" ____________ 200_ року;
закiнчено: "___" ____________ 200_ року;
на ___ аркушах
N з/п | Громадянство, прiзвище, iм'я, по батьковi, дата народження | Дата прийняття рiшення про видворення | Дата видачi довiдки | Дата звiльнення з-пiд варти | Розписка особи, що видала довiдку (перекладача) | Розписка особи, що отримала довiдку |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 6 до пункту 3.10 Iнструкцiї |
Акт
приймання-передавання iноземця або особи без
громадянства - порушника законодавства України
про державний кордон України
"___" ____________ 200_ року
Вiдомостi про особу, яка передається (приймається): |
; | |
(прiзвище, iм'я, по батьковi) | |
Стать ________ (чол., жiн.); |
Дата народження (число, мiсяць, рiк) | ; |
Мiсце народження (країна, область, район, мiсто, село) |
; |
Громадянство | ; | |
(країна та адреса останнього постiйного мiсця проживання) |
Сiмейний стан | ; |
Документи, що засвiдчують особу |
; | |
(вид документа, дата видачi, назва органу, що видав документ) | |
Неповнолiтнi дiти, якi затриманi разом з особою: |
Прiзвище та iм'я | Дата, мiсце народження | Ким доводяться |
Обставини прибуття в Україну: дата i мiсце перетину кордону | ; |
Обставини затримання: | ; |
Дата, час, мiсце затримання | ; |
Ким здiйснено затримання | ; |
Причина затримання | ; |
Вiдмiтка про подання запиту щодо пiдтвердження особи | ; | |
(номер, дата, кому подано, результати) |
Передав: | Прийняв: |
(назва органу Державної прикордонної служби України) | (назва органу, що приймає правопорушника) |
(звання, пiдпис, прiзвище) | (звання, пiдпис, прiзвище) |
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор |
Б. М. Марченко |
Додаток 7 до пункту 4.3 Iнструкцiї |
Акт
про фактично здiйсненi видатки на видворення
iноземця або особи без громадянства
Комiсiя у складi: голови (посада, звання, П. I. Б.), членiв (посада, звання, П. I. Б.), що створено вiдповiдно до наказу начальника ______________ прикордонного загону вiд _________ N __, пiдтверджує витрати на адмiнiстративне видворення за межi України iноземця або особи без громадянства, затриманого в межах контрольованого прикордонного району при спробi або пiсля незаконного перетинання державного кордону в Україну, на загальну суму _____________ грн. ___ коп. (сума прописом): |
N з/п |
Країна | П. I. Б. | Сума | Примiтка | ||
Загальна | З неї: | |||||
за рахунок власних коштiв особи | за рахунок бюджетних коштiв органу охорони | |||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
Всього: |
За рахунок власних коштiв особи: ______________ грн. ___ коп. (сума прописом). |
(Примiтка: |
у разi вiдмови iноземця або особи без громадянства пiдтвердити пред'явлену для вiдшкодування суму витрат в актi вказується причина вiдмови.) |
Комiсiя вважає за доцiльне списати на витрати державного бюджету суму у розмiрi _______ грн. ________ коп. (сума прописом) як фактично здiйсненi видатки. |
Додаток: | 1. Рiшення начальника органу охорони про
видворення з вiдмiтками про фактичне перетинання
кордону; 2. Ксерокопiї квиткiв на проїзд. |
Голова комiсiї: | ; |
Члени комiсiї: | 1. | ; | |
2. | ; | ||
3. | . |
"___" ____________ 200_ року
Заступник директора Департаменту охорони державного кордону Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України генерал-майор | Б. М. Марченко |