УГОДА
мiж Урядом України i Урядом Республiки Бєларусь про пункти пропуску
Уряд України i Уряд Республiки Бєларусь (надалi iменуються Договiрнi Сторони),
керуючись необхiднiстю вдосконалення органiзацiї перетинання кордону особами i транспортними засобами, перемiщення вантажiв,
з метою створення сприятливих умов для розвитку прикордонного сполучення мiж Україною i Республiкою Бєларусь;
домовились про таке:
Стаття 1
1. Перетинання кордону мiж Україною i Республiкою Бєларусь здiйснюватиметься через такi пункти пропуску:
1.1. залiзничнi пункти пропуску:
а) Заболоття-Хотислав, вантажне i пасажирське сполучення;
б) Удрицьк-Горинь, вантажне i пасажирське сполучення;
в) Виступовичi-Словечно, вантажне i пасажирське сполучення;
г) Горностаївка-Терюха, вантажне i пасажирське сполучення;
д) Щорс-Терехiвка, вантажне i пасажирське сполучення;
1.2. автодорожнi пункти пропуску:
а) Пулемець-Томашiвка, вантажне i пасажирське сполучення;
б) Доманове-Мокрани, вантажне i пасажирське сполучення;
в) Славутич-Комарин, вантажне i пасажирське сполучення;
г) Новi Яриловичi-Нова Гута, вантажне i пасажирське сполучення;
д) Сенькiвка-Веселiвка, вантажне i пасажирське сполучення.
2. Пункти пропуску, зазначенi у Статтi 1, будуть вiдкритi цiлодобово для осiб, транспортних засобiв та перемiщення вантажiв незалежно вiд їх громадянства або державної належностi.
3. Через автодорожнi пункти пропуску перетинання кордону особами може здiйснюватися з використанням транспортних засобiв або пiшки.
Стаття 2
Для руху громадян, транспортних засобiв та перемiщення вантажiв України i Республiки Бєларусь будуть вiдкритi автодорожнi пункти пропуску:
а) Пiща-Олтуш;
б) Дольськ-Мохро;
в) Прикладники-Невель;
г) Городище-Верхнiй Теребежiв.
Стаття 3
1. Для руху громадян, транспортних засобiв i перемiщення вантажiв України i Республiки Бєларусь на дiлянках кордону з радiоактивним забрудненням будуть вiдкритi автодорожнi пункти пропуску:
а) Майдан Копищанський-Глушкевичi;
б) Виступовичi-Нова Рудня;
в) Вiльча-Олександрiвка.
2. Порядок руху траспортних засобiв, осiб, перемiщення вантажiв через територiю радiоактивного забруднення на цiй дiлянцi кордону визначається вiдповiдними органами Договiрних Сторiн.
3. Строки вiдкриття пунктiв пропуску, зазначених у статтях 1, 2 i 3 цiєї Угоди, Договiрнi Сторони визначають шляхом обмiну дипломатичними нотами.
Стаття 4
1. Перед вiдкриттям пунктiв пропуску, зазначених у статтях 1, 2 i 3 цiєї Угоди, Договiрнi Сторони готують на своїй територiї вiдповiдну iнфраструктуру.
2. При розробцi i реалiзацiї проектiв для пунктiв пропуску вiдповiднi органи Договiрних Сторiн передбачатимуть можливiсть адаптацiї iнфраструктури з метою створення умов для здiйснення спiльного прикордонного, митного та iнших видiв контролю в одному пунктi пропуску.
Стаття 5
Вiдповiднi органи Договiрних Сторiн приймуть необхiднi рiшення щодо налагодження прикордонного руху та вiдкриття пунктiв пропуску для мiжнародного сполучення. При реалiзацiї цих рiшень вони дотримуватимуться принципiв, зазначених у Статтi 4 цiєї Угоди.
Стаття 6
Вiдкриття, закриття або обмеження руху в пунктах пропуску здiйснюватиметься на основi взаємної домовленостi мiж Договiрними Сторонами шляхом обмiну дипломатичними нотами.
Стаття 7
Припинення або обмеження руху на окремих пунктах пропуску може здiйснюватися при наявностi серйозного погiршення санiтарної обстановки або громадської безпеки або у випадках стихiйного лиха.
Договiрна Сторона, яка має намiр припинити або обмежити рух, повiдомляє про це другу Договiрну Сторону не пiзнiше 5 днiв до запланованого закриття пункту пропуску або обмеження руху.
Стаття 8
1. Ця Угода набуває чинностi з моменту пiдписання.
2. Ця Угода укладена на невизначений строк. Вона може бути денонсована кожною з Договiрних Сторiн шляхом письмового повiдомлення другої Договiрної Сторони. У цьому випадку вона припиняє свою чиннiсть пiсля закiнчення 12 мiсяцiв з дня повiдомлення про денонсацiю.
Вчинено в м. Києвi 17 грудня 1992 року у двох примiрниках, кожний українською i бєларуською мовами, при цьому всi тексти мають однакову силу.
За Уряд України | За Уряд Республiки Бєларусь |
(пiдпис) | (пiдпис) |