МIНIСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 23 листопада 2004 року | N 1026 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї з перевезення
негабаритних i великовагових вантажiв
залiзницями України
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 грудня 2004 р. за N 1640/10239 |
Вiдповiдно до Положення про
Мiнiстерство транспорту та зв'язку України,
затвердженого Указом Президента
України вiд 27.08.2004 N 1009, та з метою
забезпечення безпечного перевезення
негабаритних i великовагових вантажiв
залiзницями України наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України, що додається (далi - Iнструкцiя).
2. Державнiй адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України (Федюшину Ю. М.):
2.1. Зареєструвати цей наказ в Мiнiстерствi юстицiї України згiдно з установленим порядком.
2.2. Органiзувати вивчення Iнструкцiї причетними працiвниками залiзничного транспорту України.
2.3. Довести вимоги цiєї Iнструкцiї до вантажовiдправникiв i вантажоодержувачiв.
3. З уведенням в дiю цiєї Iнструкцiї уважати такою, що не застосовується на територiї України, "Инструкцию по перевозке негабаритных и тяжеловесных грузов на железных дорогах СССР колеи 1520 мм", затверджену Мiнiстерством шляхiв сполучення СРСР 14.12.83 N ЦД/4172.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Першого заступника Мiнiстра - керiвника апарату Корнiєнка В. В.
Мiнiстр | Г. Кiрпа |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Мiнiстерства транспорту та зв'язку України вiд 23 листопада 2004 р. N 1026 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 24 грудня 2004 р. за N 1640/10239 |
IНСТРУКЦIЯ З ПЕРЕВЕЗЕННЯ НЕГАБАРИТНИХ I ВЕЛИКОВАГОВИХ ВАНТАЖIВ ЗАЛIЗНИЦЯМИ УКРАЇНИ
Роздiл 1
Загальнi положення
1.1. Iнструкцiя з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України визначає порядок i умови перевезення негабаритних вантажiв на платформах, у пiввагонах та всiх вантажiв на транспортерах в залежностi вiд їх розмiрiв, маси i способу крiплення.
1.2. Перевезення негабаритних вантажiв i всiх вантажiв на транспортерах здiйснюється тiльки пiсля виконання всiх процедур погодження, передбачених цiєю Iнструкцiєю.
1.3. При перевезеннi негабаритних i великовагових вантажiв у мiжнародному сполученнi, окрiм порядку i умов погодження таких перевезень, передбачених цiєю Iнструкцiєю, повиннi дотримуватися вимог "Инструкции по перевозке негабаритных и тяжеловесных грузов на железных дорогах государств - участников СНГ, Латвийской Республики, Литовской Республики, Эстонской Республики" (далi - Iнструкцiя ДЧ-1835), "Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении (СМГС)", "Служебной Инструкции к Соглашению о международном железнодорожном грузовом сообщении (СИ к СМГС)" та iнших угод про залiзничнi мiжнароднi вантажнi сполучення.
1.4. Вимоги цiєї Iнструкцiї є обов'язковими для виконання причетними працiвниками залiзничного транспорту i вантажовiдправниками (вантажоодержувачами).
1.5. Iнструкцiя розроблена з урахуванням вимог Статуту залiзниць України, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 06.04.98 N 457, Правил технiчної експлуатацiї залiзниць України, затверджених наказом Мiнiстерства транспорту України вiд 20.12.96 N 411, зареєстрованих в Мiнiстерствi юстицiї України 25.02.97 за N 50/1854, "Технических условий погрузки и крепления грузов" вiд 01.01.89 МШС СРСР (далi - ТУ).
Роздiл 2
Габарити навантаження. Негабаритнi вантажi.
Класифiкацiя негабаритних вантажiв
2.1. Вантажi, якi перевозяться в межах залiзниць колiї 1520 мм на загальних умовах, не повиннi перевищувати встановленого габариту навантаження (рис. 1).
2.2. Вантажi, якi розмiщуються в межах довжини пiдлоги унiверсальних платформ з базою не бiльше 9,72 м та чотиривiсних пiввагонiв, допускається навантажувати за пiльговим габаритом навантаження (рис. 2).
Порядок, умови i галузь застосування пiльгового габариту встановлюються ТУ.
2.3. Вантаж, розмiщений у вагонi або зчепi iз двох i бiльше вагонiв, є габаритним, якщо за своїми параметрами (включаючи упаковку i крiплення), вiн не виходить за межi габариту навантаження, а довжина не перевищує значень, зазначених в табл. 5 ТУ.
Перевiрка габаритностi вантажу здiйснюється за умови, коли вагон розташовано на прямiй горизонтальнiй дiлянцi колiї i його поздовжня вiсь збiгається з вiссю залiзничної колiї в однiй вертикальнiй площинi. Для вантажiв, довжина яких перевищує розмiри, приведенi у таблицi 5 ТУ, повиннi виконуватися вимоги, щодо вписування їх ширини в габарит при перевезеннi в кривих.
* 340 мм - для транспортерiв сполучувального типу
Рис. 1. Габарит навантаження
2.4. Вiдстань вiд рiвня головок рейок до нижнiх частин вантажiв не повинна бути меншою 150 мм. Для вантажiв, якi перевозяться у вагонах з базою бiльшою 17 м i пропускаються через сортувальнi гiрки, дотримання цього розмiру (150 мм) додатково перевiряється розрахунком за умови проходження вагоном горба гiрки з вертикальною кривою радiусом 250 м згiдно з дiючими на залiзницях нормативними документами.
Для вантажiв, якi перевозяться на транспортерах сполучувального типу, вказаний на рис. 1 розмiр обрису габариту навантаження на висотi 380 мм, допускається зменшувати до 340 мм, що вiдповiдає мiнiмально допустимiй габаритом 1-Т висотi для нижнiх частин рухомого складу.
2.5. Вантаж є негабаритним, якщо його розмiри (включаючи упаковку i крiплення) перевищують габарит навантаження при розташуваннi вантажу на вагонi (зчепi), який знаходиться на прямiй горизонтальнiй дiлянцi колiї, а поздовжня вертикальна площина цього вагона (зчепу) збiгається з вiссю залiзничної колiї; або якщо геометричнi виноси цього вантажу в кривих, перевищують геометричнi виноси розрахункового вагона у цих кривих.
Розрахунковий вагон - це вагон з довжиною рами 24 м i базою 17 м, максимальний геометричний винос якого складає 105 мм за умови встановлення цього вагона у кривiй радiусом 350 м з колiєю, яка не має пiдвищення зовнiшньої рейки.
Геометричним виносом (f) вантажу (вагона, зчепу) називається вiдхилення його вiд поздовжньої осi колiї у кривiй без пiдвищення зовнiшньої рейки, за умови розташування вагона в кривiй за хордою.
База вагона - вiдстань мiж осями п'ятникiв кузова у вагонах з 4-, 6-, i 8-осями.
База зчепу платформ з турнiкетами - вiдстань мiж вертикальними осями турнiкетних опор, встановлених на кожнiй платформi.
База транспортера колодязного, платформеного, площадкового i сполучувального типiв без водильних пристроїв - вiдстань мiж осями п'ятникiв (шкворнiв) головних (несучих) балок.
База транспортера сполучувального типу з водильними пристроями - вiдстань мiж осями водил.
2.6. В залежностi вiд висоти, на якiй вантаж виходить за межi габариту навантаження, встановлюються три основнi зони негабаритностi вантажу (рис. 3):
зона нижньої негабаритностi - на висотi вiд РГР вiд 480 до 1229 мм при вiдстанi вiд осi колiї 1626 - 1760 мм та на висотi вiд 1230 до 1399 мм - при вiдстанi вiд осi колiї 1626 - 2240 мм;
зона бокової негабаритностi - на висотi вiд 1400 до 4000 мм (включно);
зона верхньої негабаритностi - на висотi вiд 4001 до 5300 мм.
Для бiльш точного визначення умов пропуску вантажiв верхньої негабаритностi на двоколiйних лiнiях додатково введена умовна зона спiльної бокової i верхньої негабаритностi: на висотi вiд рiвня головок рейок вiд 4001 до 4625 мм на вiдстанi вiд осi колiї вiд 1625 мм до границi "зони" негабаритностi (рис. 3).
2.7. В залежностi вiд величини виходу негабаритних вантажiв за габарит навантаження (рис. 1) в основних зонах, зазначених пунктом 2.6 цiєї Iнструкцiї, встановленi наступнi ступенi негабаритностi вантажiв:
в нижнiй зонi негабаритностi - шiсть ступенiв;
боковiй зонi негабаритностi - шiсть ступенiв;
верхнiй зонi негабаритностi - три ступенi.
Обриси ступенiв негабаритностi показанi заштрихованими площинами (рис. 4 - 10).
Координати переломних точок (горизонтальнi вiдстанi x вiд осi колiї i вертикальнi вiдстанi y вiд рiвня головок рейок) граничних обрисiв зазначених вище ступенiв негабаритностi наведенi в табл. 1.1 додатка 1 цiєї Iнструкцiї. Порядок визначення ступеню негабаритностi конкретного вантажу у вагонi викладено в додатку 1 цiєї Iнструкцiї.
2.8. Ступiнь негабаритностi вантажу визначається не тiльки за розмiрами його у навантаженому станi на прямiй дiлянцi колiї, але також з урахуванням проходу вагоном кривих дiлянок колiї. Якщо геометричнi виноси вантажу в кривiй перевищують геометричнi виноси розрахункового вагона, тодi при проходженнi вантажу в кривiй вiн може мати розрахункову негабаритнiсть.
Розрахункова негабаритнiсть визначається вантажовiдправником для вантажiв:
довгомiрних, якщо вiдношення їх довжини до бази рухомого складу складає бiльше 1,41;
якi перевозяться на зчепах платформ;
якi перевозяться на транспортерах з базою 17 м i бiльше.
Методика визначення розрахункової негабаритностi вантажiв наведена у додатку 2 цiєї Iнструкцiї.
2.9. Вантажi, якi за своїми розмiрами виходять за межi зони негабаритностей або за межi габариту навантаження у нижнiй (нижче 480 мм вiд РГР) чи верхнiй (вище 5300 мм вiд РГР) зонах, називається понаднегабаритними.
Вiдповiдно до встановлених зон негабаритностi вантаж може мати нижню, бокову та верхню понаднегабаритнiсть. Понаднегабаритнiсть вантажiв з висотою бiльше 5300 мм вiд РГР називається вертикальною.
Перевезення понаднегабаритних вантажiв, а також вантажiв нижньої i бокової негабаритностi 6-го ступеню здiйснюється з контрольною рамою. Порядок пропуску вантажiв з контрольною рамою зазначений у Роздiлi 4 цiєї Iнструкцiї, а вимоги до її виготовлення та встановлення - у додатку 3 цiєї Iнструкцiї.
Рис. 2. Пiльговий габарит навантаження
Рис. 3. Зони негабаритностi вантажу
Рис. 4. Обриси 1, 2, 3, 4, 5 i 6-го ступенiв
нижньої негабаритностi
(заштриховано) ,
Рис. 5. Обрис 1 ступеню бокової i верхньої
негабаритностi
(заштриховано)
Примiтка: Штриховою лiнiєю показаний габарит навантаження
Рис. 6. Обрис 2 ступеню бокової i верхньої
негабаритностi
(заштриховано)
Рис. 7. Обрис 3 ступеню бокової i верхньої
негабаритностi
(заштриховано)
Рис. 8. Обрис 4 ступеню бокової
негабаритностi
(заштриховано)
Рис. 9. Обрис 5 ступеню бокової
негабаритностi
(заштриховано)
Рис. 10. Обрис 6 ступеню бокової
негабаритностi
(заштриховано)
2.10. З метою внесення до перевiзних i поїзних документiв (у тому числi до документiв, що видаються за допомогою електронно-обчислювальних машин (ЕОМ), даних про зони i ступенi негабаритностi вантажiв, що перевозяться, вводиться поняття iндексу негабаритностi, який складається iз 5 знакiв.
Позначення в iндексi негабаритностi:
1-й знак - буква Н (негабаритнiсть);
2-й знак - ступiнь нижньої негабаритностi, може приймати значення вiд 1 до 6;
3-й знак - ступiнь бокової негабаритностi, може приймати значення вiд 1 до 6;
4-й знак - ступiнь верхньої негабаритностi, може приймати значення вiд 1 до 3;
5-й знак - вертикальна понаднегабаритнiсть у разi її наявностi приймає значення 8.
Понаднегабаритнiсть у будь-якiй зонi позначається цифрою 8. Кожен знак iндексу негабаритностi (окрiм першого) означає ступiнь негабаритностi у вiдповiднiй зонi.
Вiдсутнiсть негабаритностi в конкретнiй зонi, у т. ч. вертикальної понаднегабаритностi позначається цифрою 0 у вiдповiдному знаку iндексу негабаритностi.
Наприклад, iндекс негабаритностi Н8480 показує, що негабаритний вантаж має нижню i верхню понаднегабаритнiсть, бокову негабаритнiсть 4-го ступеню, а вертикальна понаднегабаритнiсть вiдсутня.
При перевезеннi у поїздi негабаритних вантажiв в натурному листi поруч з номером поїзда через дефiс проставляється iндекс негабаритностi поїзда, тобто буква "Н" i коди найбiльших ступенiв нижньої, бокової i верхньої негабаритностi (з урахуванням розрахункової), а також код вертикальної понаднегабаритностi (0 або 8) вантажiв, якi є в складi поїзда.
2.11. До великовагових вiдносяться вантажi, у яких маса i довжина або навантаження на раму (пiдлогу) вагона перевищують допустимi величини, встановленi ТУ для унiверсального рухомого складу. Великоваговi вантажi перевозяться на транспортерах.
Роздiл 3
Порядок погодження i органiзацiя перевезення
негабаритних i великовагових вантажiв
3.1. Загальнi положення
3.1.1. Погодження перевезень негабаритних i великовагових вантажiв провадиться в три етапи:
перший етап - попереднє погодження способу i умов перевезення негабаритних i великовагових вантажiв на пiдставi наданого вантажовiдправником (його повноважним представником) або проектною органiзацiєю листа з прикладенням до нього необхiдних матерiалiв (пiдроздiл 3.2 цiєї Iнструкцiї);
другий етап - погодження залiзницею вiдправлення затвердженої вантажовiдправником (його повноважним представником) технiчної документацiї (креслень i розрахункiв розмiщення i крiплення вантажiв на рухомому складi) (пiдроздiл 3.3 цiєї Iнструкцiї);
третiй етап - остаточне погодження технiчної документацiї на перевезення вантажiв нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го, верхньої 3-го ступенiв негабаритностi та понаднегабаритних на платформах i у пiввагонах та всiх вантажiв на транспортерах:
при перевезеннi у межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною - Державною адмiнiстрацiєю залiзничного транспорту України;
при перевезеннi у мiжнародному сполученнi - вiдповiдно до Iнструкцiї ДЧ-1835.
Зазначена етапнiсть погодження перевезень негабаритних i великовагових вантажiв розповсюджується на вантажi, розмiри яких при розмiщеннi їх на рухомому складi перевищують габарит навантаження (рис. 1).
3.1.2. Для негабаритних i великовагових вантажiв, на якi вперше розроблюється технiчна документацiя, попереднє погодження можливостi, способу та умов перевезення здiйснюється, як правило, на стадiї ескiзного проектування i вибору їх розмiру i маси.
3.2. Перший етап погодження (попереднє погодження перевезень)
3.2.1. Попереднє погодження можливостi та умов перевезення негабаритних (великовагових) вантажiв здiйснюється:
3.2.1.1. Управлiнням залiзницi вiдправлення (вiддiлом спецiальних перевезень - далi ДВ) - вантажiв нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го, верхньої 1 - 2-го ступенiв негабаритностi на платформах i у пiввагонах при перевезеннi їх в межах залiзниць України та у сполученнi iз залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною.
3.2.1.2. Державною адмiнiстрацiєю залiзничного транспорту України - (Головним управлiнням перевезень - далi ЦД Укрзалiзницi) - вантажiв нижньої 3 - 6-го, бокової 4 - 6-го, верхньої 3-го ступенiв негабаритностi i понаднегабаритних на платформах i у пiввагонах та всiх вантажiв на транспортерах при перевезеннi у межах залiзниць України та у сполученнi iз залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною.
3.2.1.3. Погодження вантажiв нижньої 3 - 6-го, бокової 4 - 6-го, верхньої 3-го ступенiв негабаритностi i понаднегабаритних на платформах i у пiввагонах та всiх вантажiв на транспортерах при перевезеннi їх до країн СНД, Латвiйської Республiки, Литовської Республiки та Естонської Республiки (крiм випадкiв, передбачених пунктами 3.2.1.1, 3.2.1.2 цiєї Iнструкцiї) здiйснюється вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.2.2. Для попереднього погодження документацiї вiдправник (його повноважний представник) або проектна органiзацiя надає листа на адреси органiзацiй, зазначених вiдповiдно у пунктах 3.2.1.1, 3.2.1.2 цiєї Iнструкцiї.
До листа додаються данi про розмiрно-ваговi параметри негабаритного (великовагового) вантажу або його ескiз (креслення). У листi вказуються: станцiя вiдправлення i призначення, кiлькiсть вiдправок та орiєнтовнi термiни перевезення.
Ескiз виконується у трьох проекцiях, на яких зазначаються основнi розмiри: маса вантажу, положення центра ваги вантажу, координати найбiльш виступаючих точок, що визначають негабаритнiсть вантажу (на видi збоку або у перерiзi).
Якщо вантаж довгомiрний або перевозиться на вагонi з базою бiльше 17 м, то на головному видi i на видi зверху додатково вказуються вiдстанi уздовж поздовжньої осi вiд центра ваги до виступаючих точок, якi позначаються на всiх проекцiях однаковими буквами або римськими цифрами.
3.2.3. На попереднє погодження може надаватися схема транспортування негабаритного вантажу на вiдкритому рухомому складi iз зазначенням на такiй схемi усiх даних, передбачених у вiдношеннi до вантажу.
3.2.4. Попереднє погодження перевезень негабаритних вантажiв на платформах i пiввагонах нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го, верхньої 1 - 2-го ступенiв негабаритностi проводиться Управлiнням залiзницi вiдправлення вантажiв, без погодження з причетними залiзничними адмiнiстрацiями (залiзницями), за винятком випадкiв, коли вантажi прямують на Грузинську, Вiрменську i Пiвнiчно-Кавказьку залiзницi. Перевезення вантажiв зазначених вище ступенiв негабаритностi, якi прямують на Грузинську, Вiрменську i Пiвнiчно-Кавказьку залiзницю, погоджуються Головним управлiнням перевезень Укрзалiзницi.
3.2.5. В окремих випадках, коли на попереднє погодження перевезення пред'являються вантажi, при навантаженнi яких на рухомий склад розмiрно-ваговi параметри (довжина консолi, осьове та погонне навантаження, висота центра ваги та iнше) перевищують норми, передбаченi цiєю Iнструкцiєю та iншими нормативними документами, можливостi i умови перевезення таких вантажiв встановлюються на пiдставi експертного висновку науково-дослiдної лабораторiї динамiки i мiцностi рухомого складу Днiпропетровського нацiонального унiверситету залiзничного транспорту (далi - ДДТУЖТ) або органiзацiй, установ, навчальних закладiв, пiдприємств, якi мають атестат акредитацiї Нацiонального агентства з акредитацiї України.
3.2.6. Пiсля визначення можливостi перевезення негабаритного i великовагового вантажу Управлiнням залiзницi вiдправлення (служба перевезень) - у випадках, передбачених пунктом 3.2.1.1; ЦД Укрзалiзницi - у випадках, передбачених пунктом 3.2.1.2 цiєї Iнструкцiї, повiдомляють телеграмою заявника про попереднє погодження перевезення, вказують тип рухомого складу, на якому можливе перевезення, погоджену ступiнь негабаритностi (iндекс негабаритностi), а в разi необхiдностi i додатковi умови, при виконаннi яких вантажовiдправником може бути здiйснене перевезення. У випадках, передбачених пунктом 3.2.1.3 цiєї Iнструкцiї, повiдомлення (телеграма) надсилається вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.2.7. Для вантажiв негабаритностi нижньої 3 - 6-го, бокової 4 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних, а також вантажiв меншого ступеню негабаритностi i габаритних, якi перевозяться на транспортерах, що мають 12 i бiльше осей (крiм транспортерiв зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т з однiєю промiжною платформою), вказуються погодженi з причетними залiзничними адмiнiстрацiями (залiзницями) напрямки перевезень.
При цьому для негабаритних вантажiв, що перевозяться на платформах, у пiввагонах i на 4 - 8-вiсних транспортерах, допускається погодження напрямкiв пропуску таких вантажiв без письмового запиту.
Одночасно заявнику повiдомляється, до якої залiзницi слiд направити на розгляд креслення i розрахунки розмiщення i крiплення негабаритного або великовагового вантажу на другому етапi погодження перевезення.
Копiя телеграми ЦД Укрзалiзницi про попереднє погодження перевезення направляється також в Управлiння залiзницi вiдправлення вантажу.
3.2.8. Порядок розгляду i погодження перевезення негабаритних, довгомiрних i великовагових вантажiв у мiжнародному сполученнi викладений у Роздiлi 8 Iнструкцiї ДЧ-1835, за виключенням перевезення вантажiв на експорт через порти з перевалкою їх на морський або рiчковий транспорт, погодження перевезення яких здiйснюється вiдповiдно до вимог цього Роздiлу.
3.2.9. Якщо для перевiрки напрямку та визначення можливостi i умов перевезення понаднегабаритного вантажу необхiдно пропустити контрольну раму (макет вантажу) за напрямком перевезення, то виготовити таку раму (макет) повинен вантажовiдправник (експедитор). Для перевiрки можна залучати також габаритно-вимiрювальне обладнання галузевої науково-дослiдної лабораторiї динамiки мiцностi рухомого складу ДДТУЖТ, або iнших установ, органiзацiй та пiдприємств, якi мають атестат акредитацiї Нацiонального агентства з акредитацiї України.
3.3. Другий етап погодження
3.3.1. На другому етапi Управлiння залiзницi здiйснює розгляд та погодження креслень i розрахункiв розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв на платформах i у пiввагонах та усiх вантажiв на транспортерах. Погодження здiйснюється галузевими службами: перевезення, комерцiйної роботи та маркетингу, колiйного i вагонного господарства, а у разi наявностi вертикальної понаднегабаритностi вантажу i службою електропостачання.
При погодженнi технiчної документацiї для негабаритних вантажiв нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го, верхньої 1 - 3-го ступенiв негабаритностi на платформах, 4 - 6-вiсних транспортерах i у пiввагонах служба колiї, як правило, участi не приймає. Порядок розгляду та погодження технiчної документацiї встановлюється наказом начальника залiзницi.
3.3.2. Для погодження перевезення негабаритних (великовагових) вантажiв вiдправник (експедитор) надсилає на адресу Управлiння залiзницi вiдправлення, розроблене на пiдставi попереднього погодження, та у вiдповiдностi з зазначеними умовами, затверджену ним технiчну документацiю, яка включає:
креслення i розрахунки розмiщення i крiплення негабаритного (великовагового) вантажу, виконанi вiдповiдно до вимог ТУ i цiєї Iнструкцiї;
креслення контрольної рами - для понаднегабаритних i вантажiв нижньої i бокової 6-го ступеню негабаритностi;
креслення (схема) розмiщення i крiплення транспортних обладнань (транспортної оснастки) на транспортерах або спецiально обладнаних платформах у разi необхiдностi повернення їх пiсля вивантаження на станцiю попереднього навантаження вантажу. Якщо крiплення обладнання багаторазового використання згiдно креслення (схеми) на порожньому транспортерi (вагонi) таке саме як при слiдуваннi його з вантажем, то до креслення (схеми) додається лише його описання з перелiком реквiзитiв крiплення без розрахункiв.
3.3.3. Креслення включає 3 проекцiї розмiщення i крiплення вантажу на рухомому складi i виконується у масштабi:
1:25, 1:50 або 1:100 - для головного виду i виду зверху;
1:25, 1:20 або 1:50 - для виду з торця або окремих перерiзiв.
В окремих випадках окремi вузли крiплення, додатковi поперечнi перерiзи вантажiв складної конфiгурацiї можуть бути виконанi у масштабi 1:10.
Креслення контрольної рами виконується у масштабi 1:20 (1:25).
На кресленнi розмiщення i крiплення вантажу (вантажiв) позначаються усi його критичнi (що визначають негабаритнiсть) точки i для кожної з них вказуються координати:
горизонтальна вiдстань X - вiд вертикальної площини, яка проходить через поздовжню вiсь рухомого складу;
вертикальна вiдстань Y - вiд рiвня головок рейок;
вiдстань до найближчого направляючого перерiзу вагона (nв або nз) на кресленнях головного виду або виду зверху для точок вантажу, з розрахунковою негабаритнiстю.
Всi зазначенi координати критичних точок вантажу, а також вiдстанi їх вiд направляючих перерiзiв вагона (nв або nз) i розмiри з врахуванням розрахункової негабаритностi зводяться в таблицi на кресленнi.
Для вантажiв, що мають розрахункову понаднегабаритнiсть, на кресленнях у таблицi необхiдно показати геометричнi виноси критичних точок в кривих радiусом 150, 200, 250, 300, 350, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000 м.
На кресленнях розмiщення i крiплення вантажу (вантажiв) також вказуються:
координати центра ваги вантажу (загального центра ваги вантажiв) на всiх трьох проекцiях;
маса вантажу (вантажiв) без крiплення, маса вантажу (вантажiв) з крiпленням;
тип рухомого складу (для транспортерiв за прийнятою нумерацiєю);
iндекс негабаритностi на прямiй дiлянцi колiї з врахуванням розрахункової негабаритностi (5 знакiв);
навантаження на вiсь i на погонний метр (для транспортерiв, якi мають 8 i бiльше осей);
умови пропуску через сортувальнi гiрки.
3.3.4. При перевезеннi вантажiв на транспортерах сполучувального типу наданi на погодження до Управлiння залiзницi вiдправлення креслення розмiщення i крiплення вантажу повиннi мати тiльки визначення негабаритностi та перевiрку поперечної стiйкостi транспортера з вантажем, якщо застосовуються такi способи (варiанти) транспортування:
вантаж пiдвiшується до транспортера на вушках, якi приварюються безпосередньо до вантажу, а у верхнiй частинi вантаж сприймає сили стиснення вiд упорiв консолей транспортера (трансформатори);
вантаж пiдвiшується до транспортера з використанням спецiальних промчастин, якi крiпляться до вантажу (парогенератори);
вантаж опирається основою на наскрiзнi несучi балки, якi пiдвiшуються до вушок консолей транспортера, а у верхнiй частинi вантаж сприймає сили стиснення вiд упорiв консолей транспортера.
До вищезазначеної технiчної документацiї додається копiя телеграми про попереднє погодження перевезення негабаритних i великовагових вантажiв.
3.3.5. Якщо вантаж крiпиться на спецiальнiй рамi, яка пiдвiшується на транспортер i повнiстю сприймає усi зусилля при транспортуваннi, тодi, крiм розрахункiв негабаритностi i поперечної стiйкостi, надаються також розрахунки мiцностi крiплення вантажу до рами.
3.3.6. Для вантажiв, якi перевозяться на транспортерах сполучувального типу, технiчна документацiя з розрахунками мiцностi вушок, спецiальних промчастин, балок i спецiальних транспортних (вантажонесучих) рам розробляється вантажовiдправником (експедитором) i надається разом з експертною оцiнкою лабораторiї динамiки, мiцностi рухомого складу ДДТУЖТ або iншої органiзацiї, установи, навчального закладу, пiдприємства, якi мають атестат акредитацiї Нацiонального агентства з акредитацiї України.
3.3.7. Затверджена вантажовiдправником (експедитором) або його повноважним представником технiчна документацiя (пункт 3.3.2 цiєї Iнструкцiї) надсилається в Управлiння залiзницi вiдправлення:
в 3-х примiрниках при перевезеннi вантажiв, зазначених пунктом 3.2.1.1 цiєї Iнструкцiї (для вантажовiдправника, ДС, ДВ);
в 4-х примiрниках при перевезеннi вантажiв, зазначених пунктом 3.2.1.2 цiєї Iнструкцiї (для вантажовiдправника, ДС, ДВ, ЦДВ Укрзалiзницi);
в 5-и примiрниках при перевезеннi вантажiв, зазначених пунктом 3.2.1.3 цiєї Iнструкцiї.
3.3.8. По одному примiрнику погоджених Управлiнням залiзницi креслень розмiщення i крiплення вантажiв на транспортерах, а також негабаритних вантажiв негабаритностi нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних на платформах i у пiввагонах надаються для остаточного погодження на адресу:
3.3.8.1. ЦД Укрзалiзницi - при перевезеннi у межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною;
3.3.8.2 При перевезеннi в мiжнародному сполученнi (крiм пункту 3.3.8.1 цiєї Iнструкцiї) - вiдповiдно з вимогами Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.3.9. Погодження залiзницею креслень i розрахункiв розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 1 - 3-го, бокової 1 - 4-го, верхньої 1 - 3-го ступенiв є остаточним.
Якщо перевезення разове, то на кресленнi додатково вказується дозвiл на навантаження вантажiв на конкретну станцiю призначення.
Про погодження креслень розмiщення i крiплення негабаритних вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 3-го, бокової 4-го i верхньої 3-го ступенiв Управлiння залiзницi iнформує ЦД Укрзалiзницi телеграмою або факсом, а в мiжнародному сполученнi - згiдно з вимогами Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.4. Третiй етап погодження
3.4.1. На третьому етапi провадиться остаточне погодження технiчної документацiї на перевезення негабаритних i великовагових вантажiв, яке здiйснюється:
3.4.1.1. ЦД Укрзалiзницi при перевезеннi вантажiв, зазначених пунктом 3.2.7 цiєї Iнструкцiї, в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною.
3.4.1.2. При перевезеннi негабаритних вантажiв негабаритностi нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го, верхньої 3-го ступенiв та понаднегабаритних на платформах i у пiввагонах, а також усiх вантажiв на транспортерах у мiжнародному сполученнi (крiм випадкiв, зазначених пунктом 3.4.1.1 цiєї Iнструкцiї) - вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
Пiдтвердження такого погодження телеграмою надається в Управлiння залiзницi вiдправлення вантажу, станцiї навантаження i вантажовiдправнику (експедитору).
Якщо перевезення разове або вантаж понаднегабаритний, то в телеграмi додатково вказується конкретна станцiя призначення i погоджений маршрут перевезення вантажу (для понаднегабаритного вантажу).
3.4.2. Погодження технiчної документацiї в Державнiй адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України провадиться:
3.4.2.1. Головним управлiнням перевезень (ЦД) - перевiрка визначеної негабаритностi i погодження з причетними Головними управлiннями i управлiннями технiчної документацiї на перевезення негабаритних i великовагових вантажiв, пiдготовка та доведення до начальникiв залiзниць, начальникiв станцiй розпоряджень на навантаження, вiдправлення та пропуск за визначеними напрямками вантажiв, зазначених у пунктi 3.2.7 цiєї Iнструкцiї;
3.4.2.2. Головним комерцiйним управлiнням (ЦМ) - перевiрка креслень i розрахункiв щодо розмiщення, крiплення i стiйкостi вантажу у вагонi, а також стiйкостi вагона з вантажем;
3.4.2.3. Головним управлiнням колiйного господарства (ЦП) - перевiрка можливостей пропуску таких вантажiв за визначеними сумiсно з Головним управлiнням перевезень Укрзалiзницi конкретними напрямками в залежностi вiд стану верхньої будови колiї, земляного полотна, габаритiв наближення споруд та вантажопiдйомностi iнженерних споруд з визначенням умов пропуску рухомого складу металевими та залiзобетонними залiзничними мостами;
3.4.2.4. Головним управлiнням вагонного господарства (ЦВ) - перевiрка вiдповiдностi розрахункових навантажень, допустимих на раму i ходовi частини рухомого складу та можливостi крiплення вантажу до вузлiв рухомого складу;
3.4.2.5. Головним управлiнням електрифiкацiї та електропостачання (ЦЕ) - визначення та погодження напрямкiв прямування понаднегабаритних вантажiв з висотою навантаження бiльше 5300 мм, а також у разi проходження напрямку, де висота пiдвiшування контактного дроту нижче межi допустимих ПТЕ норм.
3.4.3. Технiчна документацiя, яка зазначена у пунктi 3.3.6 цiєї Iнструкцiї, i експертнi висновки вiдповiдної органiзацiї розглядаються Головними управлiннями перевезень i вагонного господарства Укрзалiзницi.
В окремих випадках для остаточного погодження згаданої документацiї може виникнути потреба додаткового експертного висновку проектанта транспортера.
Про результати розгляду цiєї документацiї iнформується вантажовiдправник (експедитор), а також Управлiння залiзницi вiдправлення.
Якщо вiдповiдно до експертного висновку необхiдно провести випробування транспортних обладнань, то така робота повинна виконуватися органiзацiєю, установою, навчальним закладом або пiдприємством, якi мають атестат акредитацiї Нацiонального агентства з акредитацiї України, на договiрних умовах з вантажовiдправником (експедитором) вiдповiдно до погодженої з Укрзалiзницею програмою. Результати випробувань i їх висновки розглядаються Головними управлiннями перевезень i вагонного господарства Укрзалiзницi.
3.4.4. Iнформацiя про остаточне погодження технiчної документацiї та погоджений з причетними залiзничними адмiнiстрацiями (залiзницями) маршрут перевезення негабаритних вантажiв та всiх вантажiв на транспортерах надається в Управлiння залiзницi вiдправлення та вантажовiдправнику.
3.4.5. Управлiння залiзницi надсилає по одному остаточно погодженому примiрнику креслень розмiщення i розрахункiв крiплення негабаритного або великовагового вантажу начальнику станцiї вiдправлення i вантажовiдправнику.
Номер телеграми про остаточне погодження креслень i розрахункiв (пункт 3.4.1 цiєї Iнструкцiї) вказується на усiх примiрниках погодженого креслення.
3.4.6. Остаточно погоджена технiчна документацiя на перевезення негабаритних i великовагових вантажiв зберiгається за мiсцем її подання до змiни нормативної документацiї, вiдповiдно до якої вона була розроблена.
3.5. Заявка на виконання перевезень
3.5.1. За наявностi остаточно погодженої технiчної документацiї на перевезення негабаритних i великовагових вантажiв вантажовiдправник (експедитор) за 20 днiв до початку мiсяця навантаження надає заявку на подачу транспортерiв на адреси: начальника станцiї навантаження, Управлiння залiзницi вiдправлення i Головного управлiння перевезень Укрзалiзницi.
3.5.2. Про перенесення термiну навантаження на 5 i бiльше дiб або про вiдмiну перевезення вантажовiдправник (експедитор) зобов'язаний своєчасно надiслати повiдомлення на зазначенi вище адреси.
3.5.3. Заявка на перевезення негабаритних вантажiв на платформах i у пiввагонах надається начальнику станцiї вiдправлення за три доби до навантаження вантажу за умови наявностi погодженої технiчної документацiї та плану на перевезення.
Форма заявки наведена у додатку 4 цiєї Iнструкцiї.
3.5.4 Заявка на перевезення негабаритних i великовагових вантажiв у мiжнародному сполученнi надається вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.5.5. Перевезення в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною:
3.5.5.1. Заявка на перевезення вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних надається на адреси: начальника станцiї навантаження (ДС), Управлiння залiзницi вiдправлення i Головного управлiння перевезень Укрзалiзницi (ЦД Укрзалiзницi).
3.5.5.2. Заявка на перевезення вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 3-го, бокової 4-го, верхньої 3-го ступенiв надається на адреси: начальника станцiї навантаження i Управлiння залiзницi вiдправлення.
3.5.5.3. Заявки на перевезення вантажiв менших ступенiв негабаритностi надаються начальнику станцiї навантаження. Про отримання заявки на перевезення таких вантажiв начальник станцiї iнформує Управлiння залiзницi.
3.5.5.4. Пiдсилання справних транспортерiв з iнших залiзничних адмiнiстрацiй, у випадках коли в Укрзалiзницi вiдсутнi транспортери, якi зазначенi у заявцi вiдправника, а також повернення їх у порожньому станi пiсля вивантаження здiйснюється згiдно з "Правилами експлуатацiї i технiчного обслуговування транспортерiв", затверджених 15.07.98 на 21 засiданнi Ради залiзничного транспорту держав - учасниць СНД.
3.6. Дозвiл на навантаження
3.6.1. Дозвiл на навантаження негабаритних та великовагових вантажiв на конкретнi станцiї призначення (за наявностi погоджених креслень та пiдтверджень вантажоотримувача про готовнiсть прийняти i забезпечити вивантаження вантажiв вагою бiльше 60 т, якi надiйдуть на транспортерах) надається телеграмою:
у мiжнародному сполученнi вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835;
при перевезеннi в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною:
3.6.1.1. Головним управлiнням перевезень Укрзалiзницi на адресу Управлiння залiзницi вiдправлення та начальника станцiї навантаження:
для усiх вантажiв (габаритних i негабаритних) на транспортерах, якi мають 12 i бiльше осей (у тому числi на транспортерах зчiпного типу в/п 120 т з двома промiжними платформами);
для негабаритних вантажiв на 4 - 8-вiсних транспортерах, у тому числi на транспортерах зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою, а також на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних.
3.6.1.2. Управлiнням залiзницi (Д) на адресу начальника станцiї навантаження - для вантажiв, що мають негабаритнiсть нижню 1 - 3-го, бокову 1 - 4-го, верхню 1 - 3-го ступенiв i габаритних на 4 - 8-вiсних транспортерах, в тому числi на транспортерах зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою, а також негабаритних вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 3-го, бокової 4-го, верхньої 3-го ступенiв.
3.6.1.3. Начальником станцiї навантаження - для вантажiв на платформах i у пiввагонах негабаритностi нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го, верхньої 1 - 2-го ступенiв. При цьому, якщо перевезення разове, то наступне перевезення цього вантажу здiйснюється тiльки з дозволу Управлiння залiзницi.
3.6.2. При прийманнi до перевезення вантажiв на транспортерах на експорт через порти з перевалкою на морський або рiчковий транспорт начальник станцiї повинен керуватися, крiм дозволу на навантаження, також планом навантаження вантажiв на експорт.
3.7. Обов'язки вантажовiдправника при перевезеннi негабаритних i великовагових вантажiв. Разовi перевезення. Переадресування негабаритних i великовагових вантажiв
3.7.1. Для перевезення негабаритного i великовагового вантажу вантажовiдправник зобов'язаний:
3.7.1.1. Пiдготувати негабаритний i великоваговий вантаж до перевезення вiдповiдно до вимог Глави 1 ТУ i цiєї Iнструкцiї.
3.7.1.2. Пiсля закiнчення навантаження i крiплення негабаритного i великовагового вантажу за погодженими кресленнями нанести на пiдлогу вагона (транспортера) i вантаж яскравою фарбою, яка не змивається, контрольнi смуги, а також надписи на вантажi з обох сторiн про його негабаритнiсть (iндекс негабаритностi з врахуванням розрахункової) i умови пропуску вантажу через станцiї, якi мають сортувальнi гiрки, якщо це вказано на погодженому кресленнi.
3.7.1.3. Виготовити (в разi необхiдностi) контрольну раму та встановити її на вагонi у вiдповiдностi з вимогами, викладеними у додатку 3 цiєї Iнструкцiї.
3.7.1.4. Своєчасно iнформувати начальника станцiї про готовнiсть навантаженого на вагон (транспортер) вантажу для комiсiйної перевiрки.
3.7.1.5. У разi необхiдностi повернення пiсля вивантаження спецiальних транспортних устатковань (транспортної оснастки) додати до перевiзних документiв копiю погодженого креслення (схеми) розмiщення i крiплення цих устатковань на вагонi (транспортерi).
3.7.2. Вантажовiдправник, який пред'являє до одноразового перевезення негабаритний i великоваговий вантаж, може за згодою Управлiння залiзницi використати креслення розмiщення i крiплення вантажу, за якими цей вантаж був перевезений ранiше. В заявцi на перевезення, що направляється у вiдповiдностi до пунктiв 3.5.1 - 3.5.3 цiєї Iнструкцiї, вказується номер креслення, ким i коли воно було погоджене, а в необхiдних випадках (пункт 3.4.1 цiєї Iнструкцiї) також номер документа про остаточне погодження креслення.
3.7.2.1. На адресу станцiї навантаження i Управлiння залiзницi надсилаються креслення i розрахунки, затвердженi новим вантажовiдправником зi штампом про погодження його Управлiнням залiзницi попереднього вiдправлення.
3.7.2.2. Начальник станцiї навантаження про отримання вiд вантажовiдправника креслення розмiщення i крiплення негабаритного i великовагового вантажу, погодженого ранiше для перевезення його з iнших станцiй, повiдомляє телеграмою або факсом Управлiння залiзницi, а в необхiдних випадках ЦД Укрзалiзницi.
Перевезення дозволяється на конкретну станцiю призначення порядком, передбаченим пунктом 3.6 цього роздiлу.
3.7.3. Переадресування вантажiв, якi перевозяться на транспортерах, а також на платформах i у пiввагонах нижньої 4 - 6-го, бокової 5 - 6-го i верхньої 3-го ступенiв негабаритностi, в межах залiзниць України, здiйснюється з дозволу Головного управлiння перевезень Укрзалiзницi (ЦД Укрзалiзницi), а у мiжнародному сполученнi вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.7.4. Переадресування негабаритних вантажiв, що перевозяться на платформах i у пiввагонах меншого ступеню негабаритностi, здiйснюється Управлiнням залiзницi без участi ЦД Укрзалiзницi.
3.8. Порядок перевiрки розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв
3.8.1. Для перевiрки вiдповiдностi фактичного розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв погодженим кресленням (окрiм вантажiв, навантажених на сполучувальнi транспортери) утворюється комiсiя у складi:
3.8.1.1. На станцiях позакласних, I i II класiв - начальник станцiї або його заступник (голова) i представникiв дистанцiї колiї та пункту технiчного обслуговування вагонiв;
3.8.1.2. На всiх iнших станцiях - старший комерцiйний ревiзор або комерцiйний ревiзор чи iнша посадова особа (голова), призначена начальником дирекцiї залiзничних перевезень (начальником залiзницi), начальник станцiї i представник дистанцiї колiї (ПЧ) та пункту технiчного обслуговування вагонiв (ПТО).
3.8.1.3. Якщо на станцiї III-го класу систематично здiйснюється навантаження негабаритних i великовагових вантажiв, то головою комiсiї з перевiрки правильностi їх навантаження наказом начальника дирекцiї залiзничних перевезень (начальника залiзницi) може бути призначений начальник станцiї.
3.8.1.4. Перевiрка розмiщення i крiплення вантажiв на транспортерах сполучувального типу здiйснюється:
на транспортерах, якi постiйно обслуговуються бригадами спецiалiстiв вагонного господарства, - комiсiєю пiд головуванням начальника транспортера, за участю начальника станцiї та представникiв дистанцiї колiї (ПЧ) i пункту технiчного обслуговування вагонiв (ПТО);
на транспортерах, якi не обслуговуються постiйно бригадами, - комiсiєю, яка призначається наказом начальника залiзницi (дирекцiї залiзничних перевезень) з працiвникiв служб перевезень, комерцiйної, вагонного господарства, колiї, а в разi необхiдностi i iнших причетних служб та пiдроздiлiв.
3.8.1.5. При комiсiйнiй перевiрцi правильностi розмiщення i крiплення навантажених габаритних вантажiв на транспортери з кiлькiстю осей не бiльше 8-и представник дистанцiї колiї участi в комiсiї, як правило, не бере.
3.8.2. Комiсiйною перевiркою щодо розмiщення i крiплення негабаритного i великовагового вантажу визначаються:
технiчний стан рухомого складу;
фактична висота пiдлоги вагону (площадки транспортера) у навантаженому станi;
вiдповiднiсть розмiщення i крiплення вантажу та положення його центра ваги погодженому кресленню;
фактичнi координати критичних точок (висота вiд рiвня головок рейок i ширина вiд осi колiї), якi визначають негабаритнiсть вантажу у кожнiй зонi, а для вантажiв з розрахунковою негабаритнiстю (понаднегабаритнiстю), також вiдстань точок вiд направляючих перерiзiв вагона (nв або nз);
наявнiсть контрольних полос i надписiв про його негабаритнiсть (iндекс негабаритностi з врахуванням розрахункової), а також про заборону розпуску або пропуску через сортувальнi гiрки (якщо такi умови передбаченi погодженою документацiєю);
правильнiсть виготовлення та встановлення на вагонi вiдправником контрольної рами.
Данi комiсiйної перевiрки заносяться до акта перевiрки розмiщення i крiплення негабаритного i великовагового вантажу (додаток 5 цiєї Iнструкцiї), а при перевезеннi в мiжнародному сполученнi (додаток 10 Iнструкцiї ДЧ-1835), який складається у двох примiрниках, один з яких додається до перевiзних документiв, а другий зберiгається на станцiї вiдправлення протягом 6-ти мiсяцiв.
3.8.3. Данi пунктiв 1 - 6, 8 - 27, 29 i 30 акта перевiрки розмiщення i крiплення негабаритного i великовагового вантажу, з зазначенням вiдстаней nв, nз (графи 20 i 21) для точок вантажу, що мають розрахункову негабаритнiсть, передаються телеграмою або факсом за пiдписом голови комiсiї на адресу:
3.8.3.1. ЦД Укрзалiзницi - при перевезеннi в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною - для вантажiв, що мають негабаритнiсть нижню 4 - 6-го, бокову 5 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних, а також вантажiв меншого ступеню негабаритностi i габаритних на транспортерах, що мають 16 i бiльше осей, включаючи транспортери зчiпного типу в/п 120 т (код типу 3960, 3961) з двома промiжними платформами за формою, приведеною в додатку 6 цiєї Iнструкцiї.
3.8.3.2. При перевезеннi в мiжнародному сполученнi - вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.8.3.3. Управлiння залiзницi - для негабаритних вантажiв на платформах, у пiввагонах, на 4 - 8-вiсних транспортерах, включаючи транспортери зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою негабаритностi нижньої 3-го, бокової 4-го, верхньої 3-го ступенiв, а також вантажiв менших ступенiв негабаритностi i габаритних на транспортерах, що мають 12 осей (крiм транспортерiв зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою), в копiї ЦД Укрзалiзницi.
3.8.3.4. Про навантаження транспортерiв, якi не вказанi в пунктах 3.8.3.1 i 3.8.3.2 цiєї Iнструкцiї, при перевезеннi у межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною, начальник станцiї (ДС) iнформує ЦД Укрзалiзницi i Управлiння залiзницi (додаток 7 цiєї Iнструкцiї).
3.9. Дозвiл на вiдправлення i пропуск вантажiв
3.9.1. Дозвiл (телеграма) на вiдправлення i пропуск за конкретними напрямками негабаритних i великовагових вантажiв надається:
3.9.1.1. При перевезеннi в мiжнародному сполученнi - вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
При перевезеннi в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльний кордон з Україною:
3.9.1.2. ЦД Укрзалiзницi - для вантажiв, якi мають негабаритнiсть нижню 4 - 6-го, бокову 5 - 6-го ступенiв i понаднегабаритних, а також менших ступенiв негабаритностi i габаритних на транспортерах, якi мають 16 i бiльше осей, включаючи транспортери зчiпного типу в/п 120 т (код 3960, 3961) з двома промiжними платформами на адресу: начальника станцiї навантаження, Управлiння залiзницi вiдправлення (служби перевезень i вiддiлу спецперевезень, а при необхiдностi i службам колiї) та залiзничних адмiнiстрацiй держав, якi мають спiльний кордон з Україною за напрямком прямування вантажу (додаток 8 цiєї Iнструкцiї).
3.9.1.3. Управлiнням залiзницi - для негабаритних вантажiв на платформах, у пiввагонах, 4 - 8-вiсних транспортерах, включаючи транспортери зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою, негабаритностi нижньої 3-го, бокової 4-го, верхньої 3-го ступенiв, а також вантажiв менших ступенiв негабаритностi i габаритних на транспортерах, якi мають 12 осей (окрiм транспортерiв зчiпного типу в/п 120 т з однiєю промiжною платформою) на адресу: начальника станцiї вiдправлення, управлiнь залiзниць (службам перевезень) за напрямком прямування вантажiв, а при необхiдностi також причетним пiдроздiлам своєї залiзницi (додаток 9 цiєї Iнструкцiї) i в копiї ЦД Укрзалiзницi.
3.9.2. Порядок i умови пропуску негабаритних i великовагових вантажiв визначається вiдповiдно начальником залiзницi, начальником дирекцiї залiзничних перевезень i регламентується наказом.
3.9.3. Оформлення перевiзних документiв на вiдправлення негабаритних i великовагових вантажiв здiйснюється тiльки пiсля одержання телеграми-дозволу:
3.9.3.1. При перевезеннi в мiжнародному сполученнi - вiдповiдно до вимог Iнструкцiї ДЧ-1835.
3.9.3.2. При перевезеннi в межах залiзниць України та в сполученнi з залiзничними адмiнiстрацiями держав, якi мають спiльнi кордони з Україною:
ЦД Укрзалiзницi - на вантажi, що визначенi у пунктi 3.9.1.2 цiєї Iнструкцiї;
Управлiння залiзницi - на вантажi, що визначенi у пунктi 3.9.1.3 цiєї Iнструкцiї.
3.9.4. Вiдправлення негабаритних вантажiв на платформах, у пiввагонах, на 4 - 8-вiсних транспортерах негабаритностi нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го, верхньої 1 - 2-го ступенiв i габаритних на 4 - 8-вiсних транспортерах, а також негабаритних вантажiв зазначених вище ступенiв i габаритних на транспортерах зчiпного типу в/п 120 т (код типу 3960 i 3961), у тому числi з однiєю промiжною платформою, здiйснює начальник станцiї пiсля комiсiйної перевiрки вiдповiдностi розмiщення i крiплення вантажу погодженому кресленню i складання актiв (пункт 3.8.2 цiєї Iнструкцiї), копiї яких додаються до перевiзних документiв.
Якщо негабаритнi вантажi зазначених ступенiв мають розрахункову негабаритнiсть i прямують на Схiдно-Сибiрську, Далекосхiдну залiзницi, а також на залiзницi Естонської Республiки начальник станцiї зобов'язаний надати телеграму на адресу цих залiзниць про вiдправлення таких вантажiв (форма телеграми приведена у додатку 10 цiєї Iнструкцiї).
Зазначенi у телеграмi данi про рухомий склад i вантаж використовуються цими залiзницями для визначення мiсцевої розрахункової негабаритностi та умов пропуску цих вантажiв дiлянками, якi мають кривi з малим радiусом.
Методика визначення мiсцевої розрахункової негабаритностi вантажiв на дiлянках з кривими, радiус яких менше 350 м, приведена у додатку 2 цiєї Iнструкцiї.
3.9.5. На шляху прямування на пунктах комерцiйного огляду (ПКО) i на мiждержавних пунктах передання здiйснюється комiсiйна перевiрка розмiщення та крiплення негабаритних вантажiв, а також габаритних на транспортерах комiсiєю за участю працiвникiв пунктiв комерцiйного огляду (ПКО) i пунктiв технiчного обслуговування вагонiв (ПТО).
Конкретний склад комiсiї на мiждержавних пунктах передачi визначається вiдповiдно до двостороннiх залiзничних угод.
У зазначених пунктах перевiряється вiдсутнiсть або наявнiсть зсуву вантажу (за взаємним розмiщенням контрольних смуг на вантажi i рухомому складi), стан крiплення, технiчний стан рухомого складу i наявнiсть написiв на вантажi про його негабаритнiсть.
При справностi крiплення i вiдсутностi зсуву вантажу робиться вiдмiтка в актi i вантаж вiдправляється за призначенням.
Якщо комерцiйний огляд транзитних поїздiв на ПКО виконується без розкриття пакетiв з перевiзними документами, то вiдмiтки про комiсiйний огляд негабаритних i великовагових вантажiв робиться у Книзi реєстрацiї комерцiйних несправностей форми ГУ-98.
У разi виявлення зсуву вантажу або розладу крiплення, що загрожує безпецi руху, вагон (транспортер) з негабаритним (великоваговим) вантажем вiдчiплюється вiд поїзда для подальшої перевiрки комiсiєю у складi, що передбачена пунктом 3.8.1 цiєї Iнструкцiї.
Про затриманий негабаритний вантаж, а також габаритний на транспортерi, начальник станцiї затримки надає телеграму на адресу начальника станцiї навантаження, вiддiлу спецперевезень своєї залiзницi i Управлiння залiзницi вiдправлення та Головного управлiння перевезень Укрзалiзницi, в якiй указуються: причина затримки, величина зсуву вантажу, данi про деформованi реквiзити крiплення, найменування станцiї, на якiй останнiй раз здiйснювалася перевiрка вантажу, а також про вжитi заходи для усунення несправностей.
Пiсля усунення несправностей провадиться повторна комiсiйна перевiрка розмiщення i крiплення вантажу порядком, передбаченим пунктами 3.8.1 i 3.8.2 цiєї Iнструкцiї, з вiдмiткою в актi про виконану роботу i фактичнi реквiзити крiплення та вiдправлення його вiдповiдно до пунктiв 3.9.1, 3.9.4 цiєї Iнструкцiї.
Роздiл 4
Пропуск поїздiв з негабаритними i великоваговими
вантажами на перегонах i станцiях
4.1. Негабаритнi вантажi, якi мають негабаритнiсть нижню 1 - 2-го, бокову i верхню 1 - 3-го, 1 - 2-го ступенiв на платформах, у пiввагонах, на 4 - 8-вiсних транспортерах пропускаються згiдно з дiючим планом направлення вагонопотокiв i планом формування поїздiв.
Вантажi верхньої 3-го ступеню негабаритностi пропускаються також, як правило, згiдно з дiючим планом направлення вагонопотокiв, за винятком дiлянок, де пропуск таких вантажiв заборонений у зв'язку з наявнiстю негабаритних споруд i пристроїв. Перелiк таких дiлянок на залiзницях країн - учасниць СНД, Латвiйської Республiки, Литовської Республiки, Естонської Республiки i Грузiї приведений у додатку 21 Iнструкцiї ДЧ-1835.
4.2. Негабаритнi вантажi, якi мають нижню 3 - 6-го, бокову 4 - 6-го ступенiв негабаритностi, понаднегабаритнi, а також великоваговi на транспортерах, що мають 12 i бiльше осей, якi потребують особливих заходiв безпеки руху при їх пропуску (значне зменшення швидкостi руху, закриття руху на сусiднiй колiї тощо), пропускаються переважно одноколiйними лiнiями або двоколiйними з меншою iнтенсивнiстю руху та вiдсутнiстю негабаритних мiсць. Такi вантажi пропускаються за маршрутами, що зазначенi у телеграмах на пропуск i змiнювати пункти переходу з залiзницi на залiзницю (мiждержавнi пункти передачi) забороняється.
4.3. У межах станцiй поїзди з негабаритними вантажами пропускаються спецiально видiленими для цього колiями, зазначеними у технiчно-розпорядчому актi станцiї (далi - ТРА). Вiдстань мiж осями видiлених i сусiднiх колiй повинна дорiвнювати 4800 мм i бiльше. При цьому бiля цих колiй не повинно бути високих платформ, а всi iншi споруди i пристрої повиннi вiдповiдати габариту наближення споруд С, врахованому при визначеннi максимальних ступенiв негабаритностi (рис. 3). У таких випадках враховується те, що габарит С в кривих розширений в залежностi вiд радiуса кривої з врахуванням геометричних виносiв розрахункового вагона.
В окремих випадках, при зайнятостi колiй, спецiально видiлених для пропуску поїздiв з негабаритними вантажами, або за вiдсутностi приймально-вiдправних колiй з вiдстанню мiж осями сумiжних колiй 4800 мм i бiльше, як виняток, дозволяється пропускати негабаритнi вантажi iншими колiями станцiї з вiдстанню мiж осями сумiжних колiй на прямiй дiлянцi не менше 4500 мм (у кривих додається вiдповiдне розширення) за умови, що розташованi бiля цих колiй споруди i пристрої забезпечують пропуск таких вантажiв. При цьому в разi пропуску негабаритних вантажiв нижньої i бокової 4 - 6-го ступенiв негабаритностi, на сумiжних колiях не повинно бути вагонiв з негабаритними вантажами.
В усiх випадках, якщо вiдстань мiж осями приймально-вiдправних колiй (у тому числi головних) на станцiях менше норми, встановленої ПТЕ, також коли двi сумiжнi колiї спецiалiзованi для пропуску негабаритних вантажiв, порядок пропуску поїздiв з такими вантажами встановлюється наказом начальника дирекцiї залiзничних перевезень i вказується в ТРА станцiї. Цей порядок повинен передбачати особливi заходи безпеки: звiльнення вiд рухомого складу сусiднiх колiй, сповiщення станцiйних працiвникiв i пасажирiв тощо.
4.4. Перед пропуском поїздiв з вантажами бокової i нижньої негабаритностi 4 - 6-го ступенiв рухомий склад на сусiднiх колiях станцiї повинен знаходитися вiд граничних стовпчикiв на вiдстанi не менше 10 м.
4.5. Пропуск на станцiях поїздiв з вантажами бокової i нижньої 4 - 6-го ступенiв негабаритностi i понаднегабаритних повинен здiйснюватися з дотриманням встановлених наказом начальника дирекцiї залiзничних перевезень заходiв щодо забезпечення безпеки пасажирiв i працiвникiв залiзничного транспорту, якi працюють на станцiйних колiях.
4.6. Про наявнiсть на станцiї вагонiв з негабаритними i великоваговими (на транспортерах) вантажами, якi пiдлягають вiдправленню зi станцiї, черговий станцiї (маневровий диспетчер) доповiдає поїзному диспетчеру та надає йому необхiдну iнформацiю: номери вагонiв, iндекс негабаритностi вантажу, вiдомостi про кiлькiсть осей, вантажопiдйомнiсть транспортера та навантаження на вiсь, наявнiсть дозволiв на перевезення, а також про особливi умови пропуску, якщо вони є.
Поїзний диспетчер визначає, до складу якого поїзда повиннi бути включенi вагони (транспортери) з негабаритними (великоваговими) вантажами i за погодженням з диспетчером сусiдньої дирекцiї залiзничних перевезень (залiзницi) намiчає час його вiдправлення зi станцiї.
Погодження часу пiдведення поїздiв з негабаритними i великоваговими вантажами, що прямують на особливих умовах пропуску (з контрольною рамою, iз супроводженням вантажiв працiвниками лiнiйних пiдроздiлiв мостiв, електрифiкованих дiлянок та iн.), на пункти передачi з дирекцiї на дирекцiю (залiзницю) здiйснюється за допомогою реєстрованих диспетчерських наказiв, якими обмiнюються диспетчери сусiднiх дирекцiй залiзничних перевезень.
4.7. У натурному листi (телеграмi - натурному листi) працiвником станцiї проставляється iндекс негабаритностi згiдно пунктом 2.10 цiєї Iнструкцiї.
4.8. Якщо негабаритний i великоваговий вантаж повинен супроводжуватися працiвником дистанцiї колiї, сигналiзацiї i зв'язку або електропостачання, то поїзний диспетчер зобов'язаний завчасно сповiстити про це керiвникiв вiдповiдних пiдроздiлiв.
Порядок i термiни повiдомлення керiвникiв структурних пiдроздiлiв про необхiднiсть видiлення працiвникiв для супроводження визначається наказом начальника дирекцiї залiзничних перевезень з урахуванням мiсцевих умов.
4.9. Перед вiдправленням поїзда з негабаритним i великоваговим вантажем поїзний диспетчер зобов'язаний:
перевiрити готовнiсть станцiй дiлянки до пропуску такого поїзда (за наявностi у складi поїзда вантажiв, що перевозяться за телеграмами);
наказом, який реєструється у журналi, завчасно сповiстити чергових станцiї про час вiдправлення на дiлянку поїзда з негабаритним вантажем (вантажами) та iндекс його негабаритностi, а при наявностi у складi поїзда навантажених транспортерiв - їх вантажопiдйомнiсть i навантаження на вiсь та умови пропуску поїзда дiлянкою;
завчасно (у вiдповiдностi з установленим на дирекцiї залiзничних перевезень (залiзницi) або в диспетчерському центрi порядком) повiдомити керiвництво дистанцiї колiї i дистанцiї електропостачання (при необхiдностi) про час вiдправлення поїздiв з негабаритними вантажами бокової i нижньої 6-го ступенiв негабаритностi та понаднегабаритними.
4.10. Пiд час прямування поїздiв з негабаритними та великоваговими вантажами поїзний диспетчер зобов'язаний:
своєчасно вживати необхiднi заходи щодо забезпечення безперешкодного i безпечного їх прямування, у тому числi через мости i тунелi, де особливо мають виконуватися вимоги щодо безпеки людей, якi там працюють;
надавати черговим станцiй вiдповiднi вказiвки щодо забезпечення безпеки руху при обгонi або схрещеннi зустрiчних поїздiв (на одноколiйних дiлянках);
на графiку виконаного руху проти номерiв поїздiв з негабаритними вантажами проставляти вiдповiднi iндекси негабаритностi та слiдкувати за дотриманням черговими станцiй цiєї iндексацiї при передаваннi повiдомлень про вiдправлення, прибуття i прослiдування таких поїздiв.
4.11. Порядок та конкретнi термiни повiдомлення поїзним диспетчером або черговим дирекцiї працiвникiв сусiдньої дирекцiї (залiзницi) про час надходження у пункт передавання поїздiв з негабаритними або великоваговими вантажами, якi прямують за особливими умовами, а при необхiдностi i iнших вантажiв, зазначених в пунктi 4.2 цiєї Iнструкцiї, встановлюється наказом начальника дирекцiї залiзничних перевезень за погодженням з сусiднiми дирекцiями.
4.12. Умови пропуску поїздiв з негабаритними i великоваговими вантажами конкретними дiлянками визначаються згiдно з вимогами цiєї Iнструкцiї i встановлюються наказом начальника залiзницi.
При визначеннi умов пропуску i встановлення швидкостей руху всiх типiв транспортерiв, що експлуатуються, з осьовим навантаженням до 23,5 т на залiзничних колiях з шириною 1520 мм необхiдно керуватися Нормами допустимих швидкостей руху рухомого складу по залiзничних колiях Державної адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України, затверджених наказом Укрзалiзницi вiд 21.03.2003 N 72-Ц, "Техническими условиями эксплуатации транспортеров сочлененного типа грузоподъемностью 500 т (ТСЧ-500К)", затверджених МШС СРСР 18.08.82, "Техническими условиями эксплуатации транспортеров сочлененного типа грузоподъемностью 400 т (ТУЭ-ТСЧ-400-80)", затверджених МШС СРСР 03.09.80, "Техническими условиями эксплуатации транспортеров сочлененного типа грузоподъемностью 300 т (ТУЭ-ТСЧ-300М)", затверджених МШС СРСР 17.03.88, а на спорудах (мостах) - Iнструкцiєю з визначення умов пропуску рухомого складу по металевих та залiзобетонних залiзничних мостах ЦП-0093, затвердженої наказом Укрзалiзницi вiд 10.06.2002 N 354-Ц.
При осьовому навантаженнi транспортерiв бiльше 23,5 т швидкiсть руху навантажених транспортерiв встановлюється начальником залiзницi в кожному конкретному випадку, в залежностi вiд осьового i погонного навантажень та фактичного стану колiї та споруд.
Методика визначення можливостi та умов пропуску негабаритних вантажiв через споруди i повз пристрої приведена в додатку 11 цiєї Iнструкцiї та визначення умов пропуску негабаритних вантажiв, якi прямують сумiжними лiнiями з двома i бiльше колiями, приведенi в додатку 14 цiєї Iнструкцiї.
Основнi вимоги щодо розробки порядку пропуску негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України приведенi у додатку 13 цiєї Iнструкцiї.
Вiдповiднi витяги з наказiв начальника залiзницi i начальника дирекцiї залiзничних перевезень повиннi знаходитися на кожному диспетчерському колi, у чергових станцiй формування поїздiв i станцiях видачi попереджень.
У разi прямування негабаритних та великовагових вантажiв, для яких телеграмою ЦД Укрзалiзницi, Управлiнням залiзницi наданi додатковi умови пропуску (окрiм встановлених наказами начальника залiзницi i начальника дирекцiї залiзничних перевезень), причетнi працiвники дирекцiй i структурних пiдроздiлiв (станцiй, дистанцiй колiї, електропостачання та iншi) керуються також вимогами цiєї телеграми.
В окремих випадках додатковi особливi умови пропуску негабаритних та великовагових вантажiв на конкретних дiлянках (перегонах) можуть визначатися начальником дистанцiї колiї, електропостачання, сигналiзацiї та зв'язку з поданням заявок на видачу попереджень за встановленим порядком.
4.13. При перевезеннi негабаритного i великовагового вантажу, для якого визначенi особливi умови пропуску, машинiсту поїзда повинне видаватися письмове попередження, в якому у вiдповiдностi до умов пропуску зазначаються кiлометри колiї та штучнi споруди, через якi поїзд повинен прослiдувати з обмеженою швидкiстю або зупинкою, перегони, на яких потребується зменшення швидкостi при зустрiчi з поїздами, що прямують сусiдньою колiєю, та iншi умови пропуску поїзда, якi передбаченi наказом начальника залiзницi (начальника дирекцiї залiзничних перевезень), телеграмами ЦД Укрзалiзницi, Управлiння залiзницi або в додатковiй заявцi начальника дистанцiї колiї.
4.14. Вантаж, який перевозиться з контрольною рамою (пункт 2.9 цiєї Iнструкцiї), повинен супроводжуватись досвiдченим працiвником дистанцiї колiї за квалiфiкацiєю не нижче дорожнього (мостового) майстра. У разi потреби, для супроводження такого вантажу залучаються працiвники iнших пiдроздiлiв дирекцiї залiзничних перевезень (дистанцiї сигналiзацiї i зв'язку, електропостачання тощо).
Працiвник, що супроводжує вантаж, повинен знати мiсцезнаходження та особливостi споруд, проявляти особливу пильнiсть, спостерiгаючи за проходженням контрольної рами i вантажу при перевезеннi їх через цi споруди.
4.15. Контрольна рама складається з двох контурiв - основного i додаткового.
Якщо на шляху прямування виникла необхiднiсть змiнити встановленi контури або встановити нову контрольну раму, то цi роботи виконуються працiвниками дистанцiї колiї. Вартiсть робiт вказується у перевiзних документах з доданням до них розрахункiв, завiрених керiвником дистанцiї колiї, для стягнення з одержувача або експедитора (платника) на станцiї призначення при видачi вантажу.
4.16. Працiвник, який супроводжує вантаж з контрольною рамою, повинен знаходитися в заднiй кабiнi або в кабiнi задньої секцiї локомотива i спостерiгати за проходженням на прямих дiлянках основного контуру контрольної рами, а в кривих - додаткового. При доторкуваннi контрольної рами (на прямих - основного, а в кривих - додаткового) до частин споруд та пристроїв супроводжуючий повинен подавати машинiсту тифоном звуковий сигнал про зупинку поїзда.
Рiшення про подальше перевезення вантажу та швидкiсть руху у небезпечному мiсцi приймає супроводжуючий, надаючи машинiсту локомотива вiдповiднi вказiвки, а при необхiдностi пiсля зупинки поїзда залишає локомотив для вiзуального спостереження за проходженням вантажу з мiнiмальною швидкiстю через перешкоду.
4.17. Локомотивна бригада поїзда, в якому знаходиться вантаж з контрольною рамою, окрiм умов пропуску, зазначених у попередженнi, повинна суворо виконувати вказiвки супроводжуючого щодо порядку проходження вантажу в межах штучних споруд.
У темний час доби контрольна рама повинна освiтлюватись прожектором локомотива.
4.18. Поїзди, у складi яких прямують негабаритнi вантажi або всi вантажi на транспортерах з обмеженням швидкостi, пропускаються за диспетчерським розкладом.
Роздiл 5
Виконання маневрової роботи з транспортерами i
вагонами, навантаженими негабаритними i
великоваговими вантажами i порядок постановки їх
у поїзди
5.1. Забороняється проводити маневри поштовхами i розпускати з гiрки платформи i пiввагони, що навантаженi негабаритними вантажами бокової i нижньої 4-го, 5-го i 6-го ступенiв, верхньої 3-го ступенiв негабаритностi i понаднегабаритними, а також навантаженi транспортери.
5.2. Забороняється пропускати через гiрки навантаженi i порожнi транспортери, що мають 12 осей i бiльше, та навантаженi транспортери зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т (код типу 3960 i 3961) з однiєю або двома промiжними платформами.
5.3. Маневри з вагонами (транспортерами), навантаженими вантажами бокової i нижньої негабаритностi 4-го, 5-го i 6-го ступенiв i понаднегабаритними виконуються iз швидкiстю не бiльше 15 км/год.
5.4. Забороняється ставити вагони з негабаритними вантажами бокової i нижньої негабаритностi, окрiм негабаритних вантажiв 1 - 3-го ступенiв негабаритностi, у довгосоставнi поїзди.
5.5. Для бiльшої видимостi контрольної рами вагон з контрольною рамою вiдокремлюється вiд локомотива однiєю порожньою платформою.
Вагони з негабаритними вантажами бокової i нижньої негабаритностi 6-го ступеню i понаднегабаритними включаються до складу поїзда не ближче 20 вагонiв вiд вагона з контрольною рамою.
При перевезеннi негабаритного вантажу бокової або нижньої негабаритностi 6-го ступеню i понаднегабаритного у спецiальному поїздi з окремим локомотивом, вагон з таким вантажем повинен знаходитися не ближче п'яти вагонiв вiд вагона з контрольною рамою. Такi вагони прикриваються вiд хвоста поїзда не менше нiж одним вагоном з габаритним безпечним вантажем або порожнiм.
5.6. Вагони з негабаритними вантажами бокової i нижньої негабаритностi 4 - 5-го ступенiв негабаритностi прикриваються з голови i хвоста поїзда не менше нiж одним вагоном з габаритним вантажем або порожнiм.
5.7. При перевезеннi у поїздах вантажiв бокової i нижньої негабаритностi 6-го ступеню i понаднегабаритних з контрольною рамою для прикриття вантажу вiд контрольної рами допускається використовувати вагони, навантаженi негабаритними вантажами нижньої 1 - 2-го, бокової 1 - 3-го i верхньої 1 - 2-го ступенiв негабаритностi.
5.8. До складу поїздiв дозволяється включати навантаженi транспортери вантажопiдйомнiстю до 240 т включно. Порядок прямування навантажених транспортерiв бiльшої вантажопiдйомностi встановлюється Технiчними умовами експлуатацiї цих транспортерiв або окремими розпорядженнями.
5.9. Якщо до складу поїзда включаються навантаженi транспортери з числом осей 12 i бiльше (крiм транспортерiв зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т з однiєю або двома промiжними платформами), то поряд з ними з кожного боку ставиться прикриття не менше чим з двох 4-вiсних вагонiв з масою вантажу у кожному не бiльше 40 т або порожнiх вагонiв будь-якого типу. При перевезеннi у одному поїздi двох i бiльше таких транспортерiв мiж ними ставиться прикриття не менше трьох зазначених вище вагонiв прикриття.
5.10. Навантаженi 8-вiснi транспортери дозволяється включати до складу поїздiв без прикриття, за винятком дiлянок, на яких, за станом штучних споруд, забороняється або обмежується перевезення 8-вiсних вагонiв.
5.11. Порожнi транспортери, а також завантаженi 4-вiснi транспортери i транспортери зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т (код типу 3960 i 3961) прямують у складi поїзда без прикриття.
5.12. Забороняється включати навантаженi i порожнi транспортери, що мають 8 i бiльше осей, до складу поїздiв, якi прямують з пiдштовхуванням.
5.13. Порожнi транспортери, що мають 8 i бiльше осей, а також порожнi i навантаженi транспортери зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т (код типу 3960 i 3961) i вантажопiдйомнiстю 240 т (код типу 3974) у разi перевезення їх у поїздах вагою бiльше 3 тис. тонн дозволяється ставити тiльки в останню чверть поїзда.
У поїзди з меншою вагою вказанi транспортери можна ставити в будь-яку частину поїзда.
Роздiл 6
Порядок використання залiзничних транспортерiв
для перевезення негабаритних i великовагових
вантажiв
6.1. Залiзничнi транспортери надаються для перевезення вантажiв тiльки за розпорядженням ЦД Укрзалiзницi у випадках, передбачених пунктами 3.3.1 i 3.3.4 цiєї Iнструкцiї.
6.2. Транспортери застосовуються, як правило, для перевезення вантажiв у таких випадках:
коли маса i довжина вантажiв або навантаження на раму (пiдлогу) вагона перевищують норми допустимi ТУ для платформ i пiввагонiв;
для зменшення негабаритностi вантажiв, якi не можуть бути демонтованi на меншi транспортабельнi блоки.
6.3. Транспортери для навантаження надаються на пiдставi заявок вiдправникiв вантажiв i тiльки за наявностi у нього плану на вагони та погоджених встановленим порядком креслень розмiщення i розрахункiв крiплення вантажiв (Роздiл 2 цiєї Iнструкцiї).
Начальники станцiй своєчасно iнформують вантажовiдправникiв про прибуття порожнiх транспортерiв та забезпечують їх подачу пiд навантаження за заявкою вiдправника та за наявностi вiдповiдних дозволiв.
6.4. Пiдсилання транспортерiв з бригадою, яка їх обслуговує, здiйснюється тiльки пiсля укладання вантажовiдправником (експедитором) договору на технiчне обслуговування транспортерiв бригадою з вагоном супроводження та пiдтвердження телеграмою про це Управлiнням залiзницi (ДВ) або пiдприємством, до якого цi транспортери приписанi.
6.5. Використання транспортерiв, якi є власнiстю вантажовiдправника або взятi в оренду у iншого власника для виконання перевезень мiжнародному сполученнi здiйснюється вiдповiдно до "Правил эксплуатации и пономерного учета собственных грузовых вагонов", затверджених 21.06.2001 на 29 засiданнi Ради залiзничного транспорту держав - учасниць СНД.
6.6. Обладнання транспортерiв, у разi необхiдностi, змiнними пристроями (рамами, балками тощо) для крiплення вантажiв, у тому числi для їх повторного застосування, здiйснюється вантажовiдправником (вантажоодержувачем) за кресленнями, розробленими та погодженими встановленим порядком.
Порядок повернення на транспортерах змiнних пристроїв для крiплення вантажiв (транспортних пристроїв) багаторазового використання викладений у додатку 22 Iнструкцiї ДЧ-1835.
6.7. Забороняється приварювати вантажi та деталi крiплення до транспортерiв, свердлити або пропалювати отвори в рамах (балках) транспортерiв, а також знiмати та псувати обладнання транспортерiв (шпильки на турнiкетах транспортерiв зчiпного типу, поперечнi балки у транспортерiв колодязного типу тощо).
З метою збереження транспортерiв та їх обладнання працiвники структурних пiдроздiлiв вагонного господарства i станцiй повиннi неухильно виконувати вимоги, передбаченi дiючими наказами i вказiвками по контролю щодо забезпечення схоронностi транспортерiв пiд час навантаження та вивантаження.
6.7.1. Перевiрка технiчного стану транспортерiв та обладнання, що є на них, при подачi пiд навантаження або прийманнi їх у порожньому станi пiсля вивантаження здiйснюється комiсiєю у складi керiвникiв станцiї i пункту технiчного обслуговування вагонiв з обов'язковим оформленням актiв загальної форми, копiї яких додаються до перевiзних документiв. При вiдправленi транспортерiв типiв 3960, 3961 в актах зазначається кiлькiсть шпильок на них, а типу 3947, 3948 - кiлькiсть поперечних балок.
6.7.2. Навантаження i вивантаження транспортерiв сполучувального типу вантажопiдйомнiстю 240 - 500 т, якi постiйно супроводжуються бригадами обслуговування, здiйснюється пiд керiвництвом i за участю цих бригад, якi є вiдповiдальними за правильнiсть виконання навантажувально-розвантажувальних операцiй та схороннiсть обладнання транспортерiв.
6.8. Порядок зарахування порожнiх транспортерiв у резерв та запас Укрзалiзницi та вилучення їх з резерву та запасу встановлюється Головним управлiнням перевезень Укрзалiзницi.
6.9. Порядок використання транспортерiв, не передбачений цiєю Iнструкцiєю, викладений в "Правилах эксплуатации, пономерного учета и расчетов за пользование вагонами других государств", затверджених 24.05.96 на 15 засiданнi Ради залiзничного транспорту держав - учасниць СНД.
Роздiл 7
Порядок вiдправлення негабаритних вагонiв
електросекцiй i електропоїздiв (габариту Т), що
прямують в недiючому станi
7.1. Заявка на вiдправлення негабаритних вагонiв електросекцiй i електропоїздiв (габариту Т) в недiючому станi подається на адресу: Управлiння залiзницi (служба перевезень, ДВ) i начальника станцiї вiдправлення за формою, приведеною у додатку 15 цiєї Iнструкцiї.
7.1.1. Заявку подають:
у разi вiдправлення заводом-вiдправником - представник заводу;
у разi вiдправлення з депо або ремонтного заводу - начальник депо або ремонтного заводу i iнспектор-приймальник.
При вiдправленнi в ремонт вагонiв електросекцiй та електропоїздiв пiдприємством, яке не входить до складу Укрзалiзницi, заявку подає представник дирекцiї залiзничних перевезень або залiзничного пiдприємства (фiрми), якi органiзовують роботу моторвагонного рухомого складу, на територiї яких знаходиться пiдприємство - вiдправник вагонiв.
7.1.2. Пiсля одержання заявки начальник станцiї перевiряє наявнiсть у заявника акта форми ТУ-25 про готовнiсть вагонiв до перевезення в недiючому станi, складеного вiдповiдно до вимог Iнструкцiї про порядок пересилки локомотивiв i моторвагонного рухомого складу, затвердженої наказом Укрзалiзницi вiд 03.02.2003 N 32-Ц (далi - Iнструкцiя N ЦТ-0057).
7.1.3. Вiдправлення вагонiв електросекцiй i електропоїздiв (габариту Т), якi перерахованi у табл. 14.2 додатка 14 до цiєї Iнструкцiї, здiйснюється начальником станцiї на пiдставi i за наявностi акта про готовнiсть вагонiв до перевезення у неробочому станi форми ТУ-25 i заявки вiдправника. Про вiдправлення вагонiв електросекцiй i електропоїздiв (габариту Т) начальник станцiї iнформує Управлiння залiзницi вiдправлення.
7.2. Пiдготовка вагонiв електросекцiй i електропоїздiв для прямування у недiючому станi i технiчне обслуговування їх на шляху прямування здiйснюється вiдповiдно до Iнструкцiї N ЦТ-0057.
7.3. Комiсiйна перевiрка розмiрiв вагонiв електросекцiй (електропоїздiв) на станцiї вiдправлення i на шляху прямування не провадиться. За правильнiсть розмiрiв вагонiв вiдповiдно iз зазначеною серiєю несе вiдповiдальнiсть вiдправник, а вагонiв електросекцiй, вiдправлених пiдприємствами, якi не вiдносяться до Укрзалiзницi, - комiсiя, що приймає рухомий склад вiд пiдприємства згiдно з Iнструкцiєю N ЦТ-0057.
7.4. Аналогiчний порядок вiдправлення застосовується i для 8-вiсних пiввагонiв габариту Тпр i цистерн габариту Тц поспiль до виконання на мережi залiзниць робiт з усунення iснуючих обмежень на їх пропуск, а також вiдповiдної реконструкцiї пiд'їзних колiй i пристроїв для навантаження (вивантаження) таких вагонiв. У цьому разi в заявцi на вiдправлення (додаток 15 цiєї Iнструкцiї) замiсть серiї електропоїзда вказується "пiввагон габариту Тпр" або "цистерна габариту Тц ".
Комiсiйна перевiрка розмiрiв таких вагонiв не проводиться.
Роздiл 8
Загальнi вимоги до розмiщення i крiплення
негабаритних i великовагових вантажiв на
вiдкритому рухомому складi
8.1. Розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв на платформах i у пiввагонах та вантажiв на транспортерах, за винятком транспортерiв сполучувального типу, здiйснюється згiдно з вимогами Глави 1 ТУ з урахуванням змiн i доповнень, викладених в цьому Роздiлi, щодо умов перевезень негабаритних вантажiв i всiх вантажiв на транспортерах.
8.2. Вимоги, якi повинна задовольняти технiчна документацiя на перевезення вантажiв на транспортерах, сполучувального типу викладенi у Роздiлi 3 (пункти 3.3.4 - 3.3.6, 3.4.3 цiєї Iнструкцiї).
8.3. Особливi вимоги, якi повиннi виконуватися пiд час навантаження i перевезення вантажiв на транспортерах сполучувального типу з водильними пристроями вантажопiдйомнiстю 300 т (ТСЧ-300М) i 500 т (ТСЧ-500К), встановленi Технiчними умовами експлуатацiї цих транспортерiв (ТУЕ).
8.4. При розрахунках мiцностi крiплення вантажiв на транспортерах, якi мають 6 i бiльше осей, питома величина поздовжньої iнерцiйної сили береться рiвною 1000 КГС на 1 т маси вантажу незалежно вiд типу транспортера i способу крiплення. Питомi величини поперечної i вертикальної iнерцiйних сил приймаються за табл. 8.1 цього Роздiлу.
Таблиця 8.1
Питомi величини iнерцiйних сил, КГС на 1 т маси вантажу для розрахункiв мiцностi крiплення i стiйкостi вантажу на транспортерах
Типи транспортерiв, кiлькiсть осей | вертикальнi | поперечнi |
Пiвколодязнi, колодязнi, площадковi, платформенi 6- i 8-вiснi | 450/600 | 300/500 |
Зчiпнi вантажопiдйомнiстю 120 т з: | ||
двох i трьох секцiй (8- i 12-вiснi); | 500 | 350 |
чотирьох секцiй (16-вiснi) | 600 | 550 |
Площадковi 12- i 16-вiснi | 300/400 | 280/350 |
Зчiпнi вантажопiдйомнiстю 240 т, якi складаються з двох секцiй (16-вiснi), трьох секцiй (20-вiснi) i чотирьох секцiй (24-вiснi) |
350 | 350 |
Зчiпнi вантажопiдйомнiстю 340 т 24-вiснi i вантажопiдйомнiстю 480 т 32-вiснi | 250 | 350 |
Окремi секцiї зчiпних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 340 i 480 т, вiдповiдно 12-вiснi вантажопiдйомнiстю 170 т i 16-вiснi вантажопiдйомнiстю 240 т | 250/300 | 350/450 |
Сполучувального типу 32-, 28-, 20- i 16-вiснi | 350 | 350 |
Примiтка: У чисельнику для перерiзiв, розташованих у площинi поперечної осi симетрiї вантажонесучої балки транспортера, у знаменнику - в опорному перерiзi вантажонесучої балки транспортера (над шкворневою балкою).
8.5. У розрахунках мiцностi крiплення негабаритних вантажiв на платформах i у пiввагонах та всiх вантажiв на транспортерах значення коефiцiєнта запасу n у формулах (50, 51, 52, 53) Глави 1 ТУ слiд приймати 1,25.
8.6. Центр ваги вантажу, навантаженого на транспортер, повинен знаходитися, як правило, над точкою перетину поздовжньої i поперечної осi симетрiї транспортера. У разi необхiдностi допускається поздовжнє або поперечне або одночасно поздовжнє i поперечне змiщення загального центра ваги вантажу вiд вертикальних площин, якi проходять через осi симетрiї транспортера, виходячи з таких умов:
8.6.1. Для 4-вiсних транспортерiв допустимi змiщення спiльного центра ваги вантажiв (вантажу), у тому числi вiдносно обох осей одночасно, приймаються як для 4-вiсних вагонiв вiдповiдно до вимог Глави 1 ТУ.
8.6.2. Для 6 - 8-вiсних транспортерiв (окрiм транспортерiв зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т - код типу 3960 - 3961) допустимi змiщення центра ваги вантажiв (вантажу) вiдносно осей симетрiї транспортерiв, у тому числi вiдносно обох осей одночасно, приймаються за табл. 8.2 i 8.3 цього роздiлу.
Таблиця 8.2
Маса вантажу, т | Допустимi поздовжнi змiщення центра ваги вантажу вiд поперечної осi симетрiї транспортерiв при висотi центра ваги транспортера з вантажем до 2,5 м вiд рiвня головок рейок, м | Маса вантажу, т | Допустимi поздовжнi змiщення центра ваги вантажу вiд поперечної осi симетрiї транспортерiв при висотi центра ваги транспортера з вантажем до 2,5 м вiд рiвня головок рейок, м |
До 50 | 3,0 | 90 | 1,65 |
55 | 2,7 | 95 | 1,58 |
60 | 2,5 | 100 | 1,5 |
65 | 2,3 | 105 | 1,42 |
70 | 2,1 | 110 | 1,3 |
75 | 2,0 | 115 | 1,0 |
80 | 1,8 | 120 | 0,7 |
85 | 1,75 |
Примiтка: Величини змiщення центра ваги вантажу для промiжних значень маси вантажу визначаються лiнiйною iнтерполяцiєю.
Таблиця 8.3
Маса вантажу, т | Висота центра ваги навантаженого транспортера вiд рiвня головок рейок, м | Допустимi поперечнi змiщення центра ваги вантажу вiд поздовжньої осi симетрiї транспортера, м |
До 50 | До 1,9 | 0,26 |
2,3 | 0,21 | |
60 | 1,9 | 0,25 |
2,3 | 0,2 | |
70 | 1,9 | 0,24 |
2,3 | 0,19 | |
80 | 1,9 | 0,23 |
2,3 | 0,18 | |
90 | 1,9 | 0,21 |
2,3 | 0,17 | |
100 | 1,9 | 0,19 |
2,3 | 0,16 | |
100 - 120 | 2,3 | 0,1 |
Примiтки:
1. Величини змiщення центра ваги вантажу для промiжних значень маси вантажу визначаються лiнiйною iнтерполяцiєю.
2. Максимальне статичне навантаження вiд колеса на рейки не повинне перевищувати 12,0 тс.
8.6.3. Для 12-вiсних площадкових транспортерiв i окремих 12-вiсних секцiй зчiпних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 340 т допустимi величини поздовжнього, а також поперечного (бiльше 100 мм) змiщення загального центра ваги вантажiв вiдносно осей симетрiї транспортера в залежностi вiд поєднання параметрiв (висоти загального центра ваги навантаженого транспортера вiд рiвня головки рейок, маси вантажу, конструкцiї транспортера та iн.) встановлюється у кожному окремому випадку тiльки на пiдставi розрахункiв стiйкостi навантаженого транспортера вiд перевертання в кривих. У цьому разi найбiльше навантаження, яке передається вантажем на п'ятник вантажонесучої балки транспортера, не повинне перевищувати половини його вантажопiдйомностi, зазначеної на трафаретi, а максимальне розрахункове статичне навантаження вiд колеса на рейку - 12 ТС.
8.6.4. Для всiх транспортерiв зчiпного типу допустима величина поздовжнього змiщення центра ваги вантажу не повинна перевищувати 0,15 Lт, де Lт - вiдстань мiж поперечними осями турнiкетiв вантажонесучих секцiй (мм), а поперечного змiщення - 100 мм. У цьому разi навантаження на кожний турнiкет не повинне перевищувати половини вантажопiдйомностi транспортера, зазначеної на трафаретi.
8.6.5. Для окремих 16-вiсних секцiй зчiпного транспортера вантажопiдйомнiстю 480 т допустима величина поздовжнього змiщення центра ваги вантажу не повинна перевищувати 0,1 L, де L - база несучої балки (16600 мм), а поперечного змiщення - 50 мм. У цьому разi навантаження на кожний змiнний турнiкет окремої секцiї не повинне перевищувати 120 ТС.
8.6.6. Для 16-вiсних транспортерiв площадкового типу i сполучувальних транспортерiв всiх типiв за винятком ТСЧ-300М i ТСЧ-500К, допустима величина поздовжнього змiщення центра ваги вантажу не повинна перевищувати 0,1 L, де L - база балки, яка несе навантаження (для сполучувальних транспортерiв - вiдстань мiж п'ятниками консолей, якi несуть навантаження), а поперечного змiщення - 100 мм. Навантаження вiд вантажу на п'ятник вантажонесучої балки транспортерiв площадкового типу не повинне перевищувати половини вантажопiдйомностi транспортера, зазначеної на трафаретi.
У разi розмiщення несиметричних вантажiв на транспортерах сполучувального типу, навантаження на одне вушко несучої консолi не повинне перевищувати 25 % номiнальної ваги вантажу.
8.6.7. Для сполучувальних транспортерiв з водильними пристроями ТСЧ-300М i ТСЧ-500К допустимi величини поздовжнього i поперечного змiщення центра ваги вантажу встановлюються Технiчними умовами експлуатацiї цих транспортерiв (ТУЕ).
8.7. Розрахунки поперечної стiйкостi навантажених транспортерiв вiд перекидання в кривих обов'язково провадяться у таких випадках:
для 4-вiсних транспортерiв, коли центр ваги навантаженого транспортера знаходиться на вiдстанi, бiльшiй 2300 мм;
вiд рiвня головок рейок або навiтряна поверхня навантаженого транспортера бiльше 50 м2;
для сполучувальних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 300 - 500 т, зчiпних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 480 т i їх окремих 16-вiсних секцiй вантажопiдйомнiстю 240 т - незалежно вiд висоти центра ваги навантаженого транспортера вiд рiвня головок рейок;
для зчiпних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 120 т, якщо:
висота центра ваги навантаженого транспортера вiд рiвня головок рейок бiльше 2100 мм або центр ваги змiщений вiдносно поздовжньої осi транспортера бiльш нiж на 100 мм;
маса вантажу 30 - 60 т, а його навiтряна поверхня перевищує 80 м2;
навiтряна поверхня вантажу бiльше 100 м2 (незалежно вiд його маси);
маса вантажу менше 30 т, а його навiтряна поверхня бiльше 40 м2;
висота центра прикладання вiтрового навантаження бiльше 3,3 м вiд рiвня головок рейок;
для 6 i 8-вiсних площадкових, колодязних i платформених транспортерiв при висотi центра ваги навантаженого транспортера бiльше 2100 мм або при поперечному змiщеннi центра ваги вантажу вiдносно поздовжньої осi симетрiї транспортера на величину бiльше 100 мм;
для iнших типiв транспортерiв при висотi центра ваги навантаженого транспортера вiд рiвня головок рейок бiльше 2100 мм.
8.8. При проведеннi розрахункiв поперечної стiйкостi вiд перекидання навантажених 4, 6 i 8-вiсних площадкових, колодязних, платформених i зчiпних вантажопiдйомнiстю 120 т (незалежно вiд кiлькостi промiжних секцiй) транспортерiв за методикою, викладеною в Роздiлi 1 ТУ (§ 34), коефiцiєнт p приймається в залежностi вiд типу транспортера i висоти центра ваги вантажу вiд рiвня головок рейок за табл. 8.4 цього Роздiлу.
Таблиця 8.4
Величина коефiцiєнта p, тс/м
Тип транспортера, кiлькiсть осей |
Висота центра ваги вантажу вiд рiвня головок рейок, м |
p |
4 - 6-вiснi площадковi, платформенi i колодязнi | 2100 2500 3000 3500 3600 |
2,25 3,26 4,83 6,78 7,00 |
Площадковi, колодязнi i платформенi 8-вiснi, зчiпнi вантажопiдйомнiстю 120 т незалежно вiд кiлькостi промiжних секцiй | 2100 2500 3000 3500 |
3,53 5,11 7,56 10,58 |
Примiтка: Величини коефiцiєнта p для промiжних значень висоти центра ваги вантажу визначаються лiнiйною iнтерполяцiєю.
8.9. Розрахунки поперечної стiйкостi вiд перекидання навантажених сполучувальних транспортерiв з водильними пристроями ТСЧ-300М i ТСЧ-500К здiйснюються за методикою, викладеною в Технiчних умовах експлуатацiї цих транспортерiв.
8.10. Розрахунки поперечної стiйкостi вiд перекидання навантажених транспортерiв, якi мають 12 i бiльше осей, здiйснюються за методикою визначення поперечної стiйкостi транспортерiв з числом осей 12 i бiльше вiд перекидання в кривих (додаток 16 цiєї Iнструкцiї).
8.11. При розмiщеннi вантажiв на транспортерах зчiпного типу, за винятком транспортерiв вантажопiдйомнiстю 120 т без промiжних платформ, висота додаткових опор на турнiкетах визначається за умови забезпечення зазору мiж вантажем i рамою промiжної платформи, а також мiж вантажем на кiнцях, якi знаходяться за межами транспортера i платформи, прикриття не менше 130 мм, а зазори мiж вантажем i транспортером в iнших точках повиннi бути не менше 100 мм. Всi зазначенi зазори повиннi забезпечуватися з врахуванням прогину вантажу.
8.12. При перевезеннi довгомiрних вантажiв на транспортерах зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т з двома промiжними платформами i вантажопiдйомнiстю 240 т з однiєю або двома промiжними платформами необхiдно дотримуватися таких додаткових умов:
дозволяється використовувати тiльки спецiальнi промiжнi платформи випуску 1974 - 1977 рр. з осьовим навантаженням 10,56 т (код типу 3981);
найбiльше статичне перемiщення середнього перерiзу вантажу з врахуванням статичного прогину ресорного пiдвiшування вiзкiв (табл. 8.5) повинне бути не бiльше 60 мм;
Таблиця 8.5
Статичнi прогини ресорного пiдвiшування вiзкiв зчiпних транспортерiв
ТСЦ-120 | Вага вантажу, тс | 20 | 40 | 60 | 80 | 100 | 120 |
Прогин, мм | 18 | 24 | 30 | 36 | 42 | 49 | |
ТСЦ-240 | Вага вантажу, тс | 140 | 160 | 180 | 200 | 220 | 240 |
Прогин, мм | 16 | 18 | 21 | 21 | 25 | 28 |
максимальна статична напруга у будь-якому перерiзi вантажу в межах бази транспортера не повинна перевищувати 25 % вiд величини межi плинностi матерiалу вантажу.
Розрахунки визначення допустимих довжин консольних частин довгомiрних вантажiв, а також спецiальнi вимоги щодо технiчного стану транспортерiв зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т наведенi у додатку 17 цiєї Iнструкцiї. Довжина консольної частини довгомiрного вантажу на зчiпному транспортерi визначається як вiдстань вiд поперечної осi опорного турнiкета до крайнього перерiзу вантажу, змiряна поздовж осi колiї.
Начальник Управлiння безпеки у галузi | Ю. В. Гержод |
Додаток 1 до пункту 2.7 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Розмiри ступенiв негабаритностi на рiзних висотах i порядок вiднесення до них конкретних вантажiв
1. Негабаритному вантажу присвоюється вiдповiдний ступiнь негабаритностi, якщо:
1.1. Вантаж виходить за габарит навантаження на прямих дiлянках колiї за умови сумiщення поздовжнiх осей рухомого складу i колiї;
1.2. Вантаж на прямих дiлянках колiї має розмiри габариту навантаження, але його геометричнi виноси на кривих дiлянках колiї бiльшi нiж у розрахункового вагона;
1.3. Вантаж, який не повнiстю заповнює габарит навантаження на прямiй дiлянцi колiї, має рiзницю мiж його геометричним виносом i виносом розрахункового вагона бiльшу нiж рiзниця мiж пiвшириною габариту навантаження i пiвшириною цього вантажу.
Для вантажiв, якi зазначенi в пунктах 1.2 i 1.3 цього додатка, повинна бути визначена розрахункова негабаритнiсть, за якою i визначається ступiнь негабаритностi.
2. Координати переломних точок граничних обрисiв ступеня негабаритностi кожної зони наведенi в табл. 1.1 цього додатка, а горизонтальнi вiдстанi вiд осi колiї до точок обрисiв ступенiв негабаритностi через кожнi 10 мм висоти - в табл. 1.2 i 1.3.
Вiдстанi точок вантажу вiд осi колiї до обрисiв бокових ступенiв негабаритностi в зонi спiльної бокової i верхньої негабаритностi (пункт 2.6 роздiлу 2 цiєї Iнструкцiї) наведенi в табл. 1.4 цього додатка.
3. Вантаж вiдповiдає даному ступеню негабаритностi з врахуванням його упакування i крiплення, якi визначенi згiдно з табл. 1.2 i 1.3, при додержаннi таких умов:
для вантажiв, що мають в кривих геометричнi виноси, якi не перевищують виносiв розрахункового вагона, - жодна частина вантажу, що входить в обриси даного ступеня, не виходить за його межi при сумiщеннi на прямiй дiльницi колiї поздовжнiх осей рухомого складу i колiї;
для вантажiв, що мають в кривих геометричнi виноси бiльшi, нiж виноси розрахункового вагона, - пiвширина вантажу, що збiльшена на рiзницю мiж геометричними виносами цього вантажу i розрахункового вагона в умовнiй розрахунковiй кривiй (R = 350 м), знаходиться в межах обрису даного ступеня негабаритностi.
4. Верхнi, боковi 4-го, 5-го, 6-го ступенiв та нижнi негабаритностi треба надавати вантажу виходячи з розмiрiв вантажу та ступенiв негабаритностi згiдно з пунктом 2 цього додатка.
Боковi 1-го, 2-го, 3-го ступенiв негабаритностi повиннi надаватися вантажу таким чином: якщо пiвширина вантажу на висотi 1400 - 4000 мм (в зонi бокової негабаритностi) бiльше пiвширини вантажу на висотi 4001 - 4625 мм (в зонi спiльної бокової i верхньої негабаритностi - рис. 1.1), - звичайним шляхом, тобто за розмiрами вантажу на висотi 1400 - 4000 мм (в зонi бокової негабаритностi);
якщо пiвширина вантажу на висотi 1400 - 4000 мм менше пiвширини вантажу на висотi 4001 - 4625 мм, то за розмiрами вантажу на висотi 4001 - 4625 мм (тобто в зонi спiльної бокової i верхньої негабаритностi).
Приклад 1. Вантаж має такi найбiльшi розмiри: на висотi вiд 1300 до 1400 мм пiвширина 1640 мм; на висотi 1400 - 4000 мм пiвширина 1780 мм; на висотi 4500 мм пiвширина 1690 мм. У кривих геометричнi виноси вантажу менше виносiв розрахункового вагона. Визначити ступенi негабаритностi вантажу.
За табл. 1.2 цього додатка знаходимо: нижня негабаритнiсть, ступiнь - 1 (при Y = 1300 - 1400 мм i X = 1640 мм). За табл. 1.3 цього додатка верхня негабаритнiсть, ступiнь - 3 (при Y = 4500 мм, Х = 1690 мм).
Для визначення ступеня бокової негабаритностi вибираємо бiльший поперечний розмiр вантажу з тих, що є на висотi 1400 - 4000 мм i на висотi бiльше 4000 мм. Iз зазначених у прикладi таким розмiром є пiвширина 1780 мм на висотi 1400 - 4000 мм. Отже, ступiнь бокової негабаритностi повинен визначатися за розмiрами вантажу в зонi бокової негабаритностi. За табл. 1.2 цього додатка знаходимо, що при пiвширинi 1780 мм на висотi 1400 - 4000 мм вантаж має 2-й ступiнь бокової негабаритностi.
Таким чином, цьому вантажу надаються такi ступенi:
нижнiй - 1, боковий - 2, верхнiй - 3 (iндекс негабаритностi Н 1230).
Умови пропуску вантажу в зустрiчному русi на двоколiйних лiнiях повиннi визначатися за 2-м ступенем бокової негабаритностi. Ступiнь верхньої негабаритностi пiдлягає облiку при визначеннi умов пропуску вантажу через споруди.
Приклад 2. Вантаж має такi найбiльшi розмiри: на висотi вiд 1400 до 4050 мм пiвширина 1650 мм; на висотi 4050 - 4250 мм пiвширина 1750 мм (рис. 1.1). У кривих геометричнi виноси вантажу менше виносiв розрахункового вагона. Визначити ступiнь негабаритностi вантажу.
Визначаємо ступiнь верхньої негабаритностi. За табл. 1.3 цього додатка при висотi 4250 мм i пiвширинi 1750 мм знаходимо - 3-й ступiнь.
Для визначення ступеня бокової негабаритностi приймаємо найбiльший поперечний розмiр з тих, що є на висотi 1400 - 4000 мм i на висотi бiльше 4000 мм. Встановлюємо, що найбiльшим є розмiр 1750 мм на висотi 4250 мм.
За табл. 1.4 цього додатка знаходимо, що вантаж попадає в зону спiльної бокової i верхньої негабаритностi i має в нiй 2-й ступiнь бокової негабаритностi, який надається вантажу. Це видно також i iз рис. 1.1 цього додатка. Таким чином, цьому вантажу надаються такi ступенi негабаритностi:
Боковий - 2, верхнiй - 3 (iндекс негабаритностi Н 023)
5. Для вантажiв, геометричнi виноси яких бiльшi за виноси розрахункового вагона, ступенi негабаритностi визначаються за аналогiчним порядком, але за розмiрами вантажу, збiльшеними на рiзницю зазначених геометричних виносiв, тобто за розрахунковою негабаритнiстю.
Рис. 1.1. Схема для визначення ступеню бокової негабаритностi вантажу в зонi сумiсної бокової i верхньої негабаритностi (заштриховано).
Таблиця 1.1
Координати переломних точок граничних обрисiв ступенiв негабаритностi
Найменування ступеню | Номер ступеню | Вiдстань X i Y в мм точок | |||||||
Першої | Другої | Третьої | Четвертої | ||||||
Xст | Yст | Xст | Yст | Xст | Yст | Xст | Yст | ||
Нижнiй | 1 | 1700 | 380 | 1700 | 1399 | - | - | - | - |
2 | 1760 | 380 | 1760 | 1399 | - | - | - | - | |
3 | 1850 | 1230 | 1850 | 1399 | - | - | - | - | |
4 | 2000 | 1230 | 2000 | 1399 | - | - | - | ||
5 | 2080 | 1230 | 2080 | 1399 | - | - | - | - | |
6 | 2240 | 1230 | 2240 | 1399 | - | - | - | - | |
Боковий | 1 | 1700 | 1400 | 1700 | 4000 | - | - | - | - |
2 | 1800 | 1400 | 1800 | 4000 | - | - | - | - | |
3 | 1850 | 1400 | 1850 | 4000 | - | - | - | - | |
4 | 2000 | 1400 | 2000 | 3700 | 1850 | 4000 | - | - | |
5 | 2080 | 1400 | 2080 | 3400 | 2000 | 3700 | - | - | |
6 | 2240 | 1400 | 2240 | 2800 | 2080 | 3400 | - | - | |
Верхнiй | 1 | 1700 | 4000 | 1415 | 4500 | 880 | 5300 | - | - |
2 | 1800 | 4000 | 1700 | 4350 | 1480 | 4700 | 1020 | 5300 | |
3 | 1850 | 4000 | 1700 | 4500 | 1120 | 5300 | - | - |
Примiтки:
1) точка з координатами Xст = 1850 мм, Yст = 4000 мм вiдноситься до бокової негабаритностi 3-го ступеня;
2) точка з координатами Xст = 2000 мм, Yст = 3700 мм вiдноситься до бокової негабаритностї 4-го ступеня;
3) точка з координатами Xст = 2080 мм, Yст = 3400 мм вiдноситься до бокової негабаритностi 5-го ступеня.
Таблиця 1.2
Вiдстань вiд осi колiї до обрисiв габариту навантаження, ступенiв негабаритностi i габариту наближення споруд С на висотi вiд 480 до 4000 мм
Висота вiд рiвня головок рейок, мм, Y | Вiдстань в мм вiд осi колiї до обрису | |||||||
габариту наван- таження |
ступенiв негабаритностi | габариту С | ||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Нижня негабаритнiсть | ||||||||
480 - - 1100 |
1625 | 1700 | 1760 | - | - | - | - | 1920 |
1625 | 1700 | 1760 | - | - | - | - | 1920 | |
1200 | 1625 | 1700 | 1760 | - | - | - | - | 2450 |
1230 | 1625 | 1700 | 1760 | 1850 | 2000 | 2080 | 2240 | 2450 |
1240 | 1625 | 1700 | 1760 | 1850 | 2000 | 2080 | 2240 | 2450 |
1399 | 1625 | 1700 | 1760 | 1850 | 2000 | 2080 | 2240 | 2450 |
Бокова негабаритнiсть | ||||||||
1400 - - 2800 |
1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2240 | 2450 |
1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2240 | 2450 | |
10 | 2237 | |||||||
20 | 2235 | |||||||
30 | 2232 | |||||||
40 | 2229 | |||||||
50 | 2227 | |||||||
60 | 2224 | |||||||
70 | 2221 | |||||||
80 | 2219 | |||||||
90 | 2216 | |||||||
2900 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2213 | 2450 |
10 | 2211 | |||||||
20 | 2208 | |||||||
30 | 2205 | |||||||
40 | 2203 | |||||||
50 | 2200 | |||||||
60 | 2197 | |||||||
70 | 2195 | |||||||
80 | 2192 | |||||||
90 | 2189 | |||||||
3000 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2187 | 2450 |
3010 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2184 | 2450 |
20 | 2181 | |||||||
30 | 2179 | |||||||
40 | 2176 | |||||||
50 | 2173 | |||||||
60 | 2170 | |||||||
70 | 2168 | |||||||
80 | 2165 | |||||||
90 | 2163 | |||||||
3100 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2160 | 2450 |
10 | 2157 | |||||||
20 | 2155 | |||||||
30 | 2152 | |||||||
40 | 2149 | |||||||
50 | 2147 | |||||||
60 | 2144 | |||||||
70 | 2141 | |||||||
80 | 2139 | |||||||
90 | 2136 | |||||||
3200 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2133 | 2450 |
10 | 2131 | |||||||
20 | 2128 | |||||||
30 | 2125 | |||||||
40 | 2123 | |||||||
50 | 2120 | |||||||
60 | 2117 | |||||||
70 | 2115 | |||||||
80 | 2112 | |||||||
90 | 2109 | |||||||
3300 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2107 | 2450 |
10 | 2104 | |||||||
20 | 2101 | |||||||
30 | 2099 | |||||||
40 | 2096 | |||||||
50 | 2093 | |||||||
60 | 2091 | |||||||
70 | 2088 | |||||||
80 | 2085 | |||||||
90 | 2083 | |||||||
3400 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2080 | 2080 | 2450 |
10 | 2077 | - | ||||||
20 | 2075 | - | ||||||
30 | 2072 | - | ||||||
40 | 2069 | - | ||||||
50 | 2067 | - | ||||||
60 | 2064 | - | ||||||
70 | 2061 | - | ||||||
80 | 2059 | - | ||||||
90 | 2056 | - | ||||||
3500 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2053 | - | 2450 |
10 | 2051 | - | ||||||
20 | 2048 | - | ||||||
30 | 2045 | - | ||||||
40 | 2043 | - | ||||||
50 | 2040 | - | ||||||
60 | 2037 | - | ||||||
70 | 2035 | - | ||||||
80 | 2032 | - | ||||||
90 | 2029 | - | ||||||
3600 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2027 | - | 2450 |
10 | 2024 | - | ||||||
20 | 2021 | - | ||||||
30 | 2019 | - | ||||||
40 | 2016 | - | ||||||
50 | 2013 | - | ||||||
60 | 2011 | - | ||||||
70 | 2008 | - | ||||||
80 | 2005 | - | ||||||
90 | 2003 | - | ||||||
3700 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 2000 | 2000 | - | 2450 |
10 | 1995 | - | - | |||||
20 | 1990 | - | - | |||||
30 | 1985 | - | - | |||||
40 | 1980 | - | - | |||||
50 | 1975 | - | - | |||||
60 | 1970 | - | - | |||||
70 | 1965 | - | - | |||||
80 | 1960 | - | - | |||||
90 | 1955 | - | - | |||||
3800 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 1950 | - | - | 2450 |
10 | 1945 | - | - | |||||
20 | 1940 | - | - | |||||
30 | 1935 | - | - | |||||
40 | 1930 | - | - | |||||
50 | 1925 | - | - | |||||
60 | 1920 | - | - | |||||
70 | 1915 | - | - | |||||
80 | 1910 | - | - | |||||
90 | 1905 | - | - | |||||
3900 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 1900 | - | - | 2450 |
10 | 1895 | - | - | |||||
20 | 1890 | - | - | |||||
30 | 1885 | - | - | |||||
40 | 1880 | - | - | |||||
50 | 1875 | - | - | |||||
60 | 1870 | - | - | |||||
70 | 1865 | - | - | |||||
80 | 1860 | - | - | |||||
90 | 1855 | - | - | |||||
4000 | 1625 | 1700 | 1800 | 1850 | 1850 | - | - | 2450 |
Примiтка: пробiл в графi таблицi означає повторення попередньої цифри у графi, а прочерк - вiдсутнiсть цифри у графi.
Таблиця 1.3
Вiдстань вiд осi колiї до обрисiв габариту навантаження, верхнiх ступенiв негабаритностi i габариту наближення споруд С на висотi вiд 4001 до 5300 мм
Висота вiд рiвня головок рейок, мм (Y) | Вiдстань в мм вiд осi колiї до обрисiв | ||||
габариту навантаження | ступенiв негабаритностi | габариту С | |||
1 | 2 | 3 | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
4001 | 1624 | 1700 | 1800 | 1850 | 2450 |
10 | 1617 | 1694 | 1797 | 1848 | |
20 | 1609 | 1688 | 1794 | 1845 | |
30 | 1601 | 1683 | 1791 | 1843 | |
40 | 1593 | 1677 | 1788 | 1840 | |
50 | 1585 | 1672 | 1786 | 1837 | |
60 | 1577 | 1666 | 1783 | 1835 | |
70 | 1569 | 1660 | 1780 | 1832 | |
80 | 1561 | 1654 | 1777 | 1829 | |
90 | 1554 | 1648 | 1774 | 1826 | |
4100 | 1548 | 1643 | 1771 | 1824 | |
10 | 1540 | 1637 | 1768 | 1821 | |
20 | 1532 | 1632 | 1766 | 1818 | 2450 |
30 | 1524 | 1626 | 1763 | 1816 | |
40 | 1516 | 1620 | 1760 | 1813 | |
50 | 1509 | 1614 | 1757 | 1810 | |
60 | 1502 | 1608 | 1754 | 1807 | |
70 | 1495 | 1603 | 1751 | 1805 | |
80 | 1487 | 1597 | 1748 | 1802 | |
90 | 1479 | 1592 | 1746 | 1799 | |
4200 | 1471 | 1586 | 1743 | 1796 | |
10 | 1463 | 1580 | 1740 | 1793 | |
20 | 1455 | 1575 | 1737 | 1790 | |
30 | 1447 | 1569 | 1734 | 1787 | |
40 | 1439 | 1564 | 1731 | 1784 | |
50 | 1431 | 1558 | 1728 | 1780 | |
60 | 1423 | 1552 | 1726 | 1777 | |
70 | 1415 | 1546 | 1723 | 1774 | |
80 | 1407 | 1540 | 1720 | 1771 | |
90 | 1400 | 1535 | 1717 | 1769 | |
4300 | 1392 | 1529 | 1714 | 1766 | |
4310 | 1385 | 1524 | 1711 | 1763 | 2444 |
20 | 1378 | 1518 | 1708 | 1760 | 2438 |
30 | 1371 | 1512 | 1706 | 1757 | 2431 |
40 | 1363 | 1506 | 1703 | 1754 | 2424 |
50 | 1355 | 1500 | 1700 | 1751 | 2417 |
60 | 1347 | 1495 | 1694 | 1748 | 2410 |
70 | 1339 | 1489 | 1687 | 1745 | 2403 |
80 | 1331 | 1484 | 1681 | 1742 | 2396 |
90 | 1323 | 1478 | 1675 | 1740 | 2389 |
4400 | 1316 | 1472 | 1668 | 1736 | 2382 |
10 | 1308 | 1466 | 1662 | 1734 | 2376 |
20 | 1300 | 1461 | 1658 | 1730 | 2370 |
30 | 1292 | 1455 | 1650 | 1728 | 2363 |
40 | 1284 | 1449 | 1643 | 1725 | 2356 |
50 | 1276 | 1443 | 1637 | 1722 | 2349 |
60 | 1268 | 1438 | 1631 | 1718 | 2342 |
70 | 1260 | 1432 | 1624 | 1715 | 2335 |
80 | 1252 | 1426 | 1618 | 1713 | 2328 |
90 | 1245 | 1421 | 1612 | 1710 | 2321 |
4500 | 1238 | 1415 | 1606 | 1706 | 2314 |
10 | 1230 | 1408 | 1599 | 1704 | 2308 |
20 | 1222 | 1402 | 1593 | 1700 | 2302 |
30 | 1214 | 1395 | 1587 | 1695 | 2295 |
40 | 1206 | 1388 | 1580 | 1688 | 2288 |
50 | 1198 | 1382 | 1574 | 1681 | 2281 |
60 | 1190 | 1375 | 1568 | 1673 | 2274 |
70 | 1183 | 1368 | 1562 | 1665 | 2267 |
80 | 1176 | 1362 | 1555 | 1658 | 2260 |
90 | 1169 | 1355 | 1548 | 1650 | 2253 |
4600 | 1162 | 1348 | 1543 | 1643 | 2246 |
10 | 1154 | 1341 | 1536 | 1636 | 2240 |
20 | 1146 | 1335 | 1530 | 1627 | 2234 |
30 | 1138 | 1328 | 1524 | 1619 | 2227 |
40 | 1130 | 1321 | 1518 | 1611 | 2220 |
50 | 1122 | 1315 | 1511 | 1604 | 2213 |
60 | 1114 | 1308 | 1505 | 1597 | 2206 |
70 | 1106 | 1301 | 1499 | 1589 | 2199 |
80 | 1098 | 1295 | 1492 | 1583 | 2192 |
90 | 1091 | 1288 | 1486 | 1576 | 2185 |
4700 | 1084 | 1281 | 1480 | 1569 | 2178 |
10 | 1076 | 1274 | 1472 | 1561 | 2172 |
20 | 1068 | 1268 | 1465 | 1554 | 2166 |
30 | 1060 | 1261 | 1457 | 1547 | 2159 |
40 | 1052 | 1254 | 1449 | 1540 | 2152 |
50 | 1044 | 1248 | 1442 | 1533 | 2145 |
60 | 1036 | 1241 | 1434 | 1526 | 2138 |
70 | 1028 | 1234 | 1426 | 1519 | 2131 |
80 | 1021 | 1228 | 1419 | 1511 | 2124 |
90 | 1014 | 1221 | 1411 | 1504 | 2117 |
4800 | 1007 | 1214 | 1403 | 1497 | 2110 |
10 | 999 | 1208 | 1396 | 1491 | 2104 |
20 | 991 | 1201 | 1388 | 1484 | 2098 |
30 | 983 | 1194 | 1380 | 1477 | 2091 |
40 | 975 | 1188 | 1373 | 1470 | 2084 |
50 | 967 | 1181 | 1365 | 1462 | 2077 |
60 | 959 | 1174 | 1357 | 1456 | 2070 |
70 | 951 | 1167 | 1350 | 1449 | 2063 |
80 | 944 | 1161 | 1342 | 1441 | 2056 |
90 | 937 | 1154 | 1334 | 1434 | 2049 |
4900 | 930 | 1148 | 1327 | 1427 | 2042 |
10 | 922 | 1141 | 1319 | 1421 | 2036 |
20 | 915 | 1134 | 1311 | 1413 | 2030 |
30 | 908 | 1127 | 1304 | 1406 | 2023 |
40 | 901 | 1121 | 1296 | 1399 | 2016 |
50 | 893 | 1114 | 1288 | 1391 | 2009 |
60 | 885 | 1107 | 1281 | 1384 | 2002 |
70 | 877 | 1101 | 1273 | 1377 | 1995 |
80 | 869 | 1094 | 1265 | 1370 | 1988 |
90 | 861 | 1087 | 1258 | 1363 | 1981 |
5000 | 853 | 1081 | 1250 | 1355 | 1974 |
10 | 845 | 1074 | 1242 | 1349 | 1968 |
20 | 837 | 1067 | 1235 | 1341 | 1962 |
30 | 829 | 1060 | 1227 | 1334 | 1955 |
40 | 821 | 1054 | 1219 | 1327 | 1948 |
50 | 813 | 1047 | 1212 | 1319 | 1941 |
60 | 805 | 1040 | 1204 | 1312 | 1934 |
70 | 797 | 1034 | 1196 | 1305 | 1927 |
80 | 789 | 1027 | 1189 | 1298 | 1920 |
90 | 782 | 1020 | 1181 | 1291 | 1913 |
5100 | 775 | 1013 | 1173 | 1283 | 1906 |
10 | 767 | 1007 | 1166 | 1277 | 1900 |
20 | 759 | 1000 | 1158 | 1269 | 1894 |
30 | 751 | 993 | 1150 | 1262 | 1887 |
40 | 743 | 987 | 1143 | 1255 | 1880 |
50 | 735 | 980 | 1135 | 1247 | 1873 |
60 | 727 | 974 | 1127 | 1241 | 1866 |
70 | 719 | 967 | 1120 | 1233 | 1859 |
80 | 711 | 960 | 1112 | 1225 | 1852 |
90 | 704 | 954 | 1104 | 1219 | 1845 |
5200 | 697 | 947 | 1097 | 1211 | 1838 |
10 | 689 | 940 | 1089 | 1205 | 1832 |
20 | 681 | 934 | 1081 | 1198 | 1826 |
30 | 673 | 927 | 1074 | 1190 | 1819 |
40 | 665 | 920 | 1066 | 1183 | 1812 |
50 | 657 | 913 | 1058 | 1177 | 1805 |
60 | 649 | 907 | 1051 | 1170 | 1798 |
70 | 641 | 900 | 1043 | 1162 | 1791 |
80 | 634 | 893 | 1035 | 1155 | 1784 |
90 | 627 | 886 | 1028 | 1148 | 1774 |
5300 | 620 | 880 | 1020 | 1140 | 1770 |
Таблиця 1.4
Вiдстань вiд осi колiї до обрисiв, якi визначають боковий ступiнь негабаритностi в зонi спiльної бокової i верхньої негабаритностi (на висотi вiд 4000 до 4625 мм)
Висота вiд РГР мм, Y | 1-ий ступiнь | Висота вiд РГР мм, Y | 2-ий ступiнь | Висота вiд РГР мм, Y | 3-iй ступiнь |
4000 | 1626 - 1700 | 4000 | 1701 - 1800 | 4000 | 1801 - 1850 |
вiд 4010 | 1626 - 1700 | вiд 4010 | 1701 - 1800 | 4010 | 1801 - 1848 |
до 4520 | 1626 - 1700 | до 4185 | 1701 - 1800 | 4020 | 1801 - 1845 |
4530 | 1626 - 1695 | 4190 | 1701 - 1799 | 4030 | 1801 - 1843 |
4540 | 1626 - 1688 | 4200 | 1701 - 1796 | 4040 | 1801 - 1840 |
4550 | 1626 - 1681 | 4210 | 1701 - 1793 | 4050 | 1801 - 1837 |
4560 | 1626 - 1673 | 4220 | 1701 - 1790 | 4060 | 1801 - 1835 |
4570 | 1626 - 1665 | 4230 | 1701 - 1787 | 4070 | 1801 - 1832 |
4580 | 1626 - 1658 | 4240 | 1701 - 1784 | 4080 | 1801 - 1829 |
4590 | 1626 - 1650 | 4250 | 1701 - 1780 | 4090 | 1801 - 1826 |
4600 | 1626 - 1643 | 4260 | 1701 - 1777 | 4100 | 1801 - 1824 |
4610 | 1626 - 1636 | 4270 | 1701 - 1774 | 4110 | 1801 - 1821 |
4620 | 1626 - 1627 | 4280 | 1701 - 1771 | 4120 | 1801 - 1818 |
4625 | 1625 | 4290 | 1701 - 1769 | 4130 | 1801 - 1816 |
4300 | 1701 - 1766 | 4140 | 1801 - 1813 | ||
4310 | 1701 - 1763 | 4150 | 1801 - 1810 | ||
4320 | 1701 - 1760 | 4160 | 1801 - 1807 | ||
4330 | 1701 - 1757 | 4170 | 1805 | ||
4340 | 1701 - 1754 | 4180 | 1802 | ||
4350 | 1701 - 1751 | 4185 | 1800 | ||
4360 | 1701 - 1748 | ||||
4370 | 1701 - 1745 | ||||
4380 | 1701 - 1742 | ||||
4390 | 1701 - 1740 | ||||
4400 | 1701 - 1736 | ||||
4410 | 1701 - 1734 | ||||
4420 | 1701 - 1730 | ||||
4430 | 1701 - 1728 | ||||
4440 | 1701 - 1725 | ||||
4450 | 1701 - 1722 | ||||
4460 | 1701 - 1718 | ||||
4470 | 1701 - 1715 | ||||
4480 | 1701 - 1713 | ||||
4490 | 1701 - 1710 | ||||
4500 | 1701 - 1706 | ||||
4510 | 1701 - 1704 | ||||
4520 | 1700 |
Додаток 2 до пункту 2.8 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Методика визначення розрахункової негабаритностi вантажiв
1. Основнi положення
1.1. Розрахунковою негабаритнiстю називається негабаритнiсть вантажу, яка визначена з урахуванням геометричних виносiв цього вантажу, умовно розташованого в кривiй радiусом R = 350 м з рейками на одному рiвнi.
У випадках пропуску негабаритних вантажiв на дiлянках, якi мають на головних колiях радiус кривих менше 350 м, додатково визначається розрахункова негабаритнiсть з врахуванням вiдповiдного радiуса кривої iз числа тих, яка вказана в табл. 2.6 (пункту 4.4 цього додатка).
Розрахункова негабаритнiсть визначається окремо для внутрiшнiх i зовнiшнiх перерiзiв вантажу.
1.2. Внутрiшнiми перерiзами вантажу називаються всi поперечнi перерiзи в межах бази рухомого складу l (рис. 2.1 цього додатка) або бази зчепу lзч (рис. 2.2 цього додатка).
Зовнiшнiми або консольними називаються поперечнi перерiзи вантажу, розташованi за межами бази рухомого складу або зчепу.
1.3. Базою рухомого складу є вiдстань мiж вертикальними осями п'ятникiв (шкворнiв) кузова.
Базою зчепу платформ з турнiкетами є вiдстань мiж вертикальними осями турнiкетних опор, встановлених на кожнiй платформi.
Базою транспортера колодязного, платформеного, площадкового i сполучувального типiв без водильних пристроїв є вiдстань мiж осями п'ятникiв (шкворнiв) головних (несучих) балок.
Базою транспортера сполучувального типу з водильними пристроями є вiдстань мiж осями водил. Транспортери сполучувального типу з двома водильними пристроями називаються транспортерами зi змiнною базою: мiж внутрiшнiми водилами база мiнiмальна, мiж зовнiшнiми - максимальна.
Величина бази всiх навантажених сполучувальних транспортерiв залежить вiд довжини вантажу L (вiдстань мiж осями вушок консолей).
1.4. Перерiз, який проходить по вертикальнiй осi п'ятникiв (шкворнiв) кузова рухомого складу або водил транспортера, називається направляючим. Внутрiшнiй перерiз вантажу, розташований на однаковiй вiдстанi вiд направляючих перерiзiв (посерединi бази), називається середнiм.
Рис. 2.1 Схема перерiзiв вантажу, навантаженого на один вагон.
Рис. 2.2 Схема перерiзiв вантажу, навантаженого на зчепi платформ
1 - направляючий перерiз; | 4 - внутрiшнiй середнiй перерiз; |
2 - внутрiшнiй перерiз; | 5 - зовнiшнiй кiнцевий перерiз; |
3 - зовнiшнiй перерiз; | 6 - турнiкет |
Зовнiшнi перерiзи, якi проходять на кiнцях вантажу, називаються кiнцевими.
Вiдстанi nв до внутрiшнiх i nз до зовнiшнiх перерiзiв довжиною вантажу (рис. 2.1 i 2.2 цього додатка) повиннi вiдраховуватися вiд найближчих направляючих перерiзiв.
1.5. Розрахункова негабаритнiсть згiдно з пунктом 1.8 (Роздiл 1 цiєї Iнструкцiї) визначається для вантажiв:
довгомiрних, коли вiдношення їх довжини до бази рухомого складу складає бiльше 1,41;
якi перевозяться на зчепах платформ;
якi перевозяться на транспортерах з базою 17 м i бiльше.
Для таких вантажiв ступiнь негабаритностi встановлюється з урахуванням розрахункової негабаритностi.
1.6. Геометричний винос розрахункового вагона (база 17 м, довжина 24 м) в розрахунковiй кривiй радiусом 350 м приймається 105 мм. Геометричний винос розрахункового вагона у кривих iнших радiусiв, а також виноси рухомого складу iз базою (умовно) 5 - 45 м без врахування виносу вiзкiв наведенi в табл. 2.1 цього додатка (табл. 2.1 та iншi таблицi наведенi в кiнцi додатка 2 цiєї Iнструкцiї).
2. Загальнi формули для визначення розрахункової негабаритностi
2.1. Розрахункова негабаритнiсть визначається шляхом збiльшення вiдстанi вiд осi колiї до точок вантажу на данiй висотi на рiзницю мiж геометричними виносами поперечного перерiзу вантажу, який розглядається, i розрахункового вагона в умовнiй розрахунковiй кривiй за формулами:
для внутрiшнiх перерiзiв вантажу
Хств = Хi + DbRв, мм; | (1) |
для зовнiшнiх перерiзiв вантажу
Хстз = Хi + DbRз, мм, | (2) |
де Хств i Хстз - розрахункова негабаритнiсть в мм частин вантажу, розташованих вiдповiдно у внутрiшнiх i зовнiшнiх перерiзах;
Хi - вiдстань в мм вiд осi колiї до точки вантажу i, яка розглядається на данiй висотi;
DbRв - рiзниця мiж геометричними виносами внутрiшнього поперечного перерiзу вантажу i розрахункового вагона в умовнiй розрахунковiй кривiй, мм;
DbRз - рiзниця мiж геометричними виносами зовнiшнього поперечного перерiзу вантажу, що розглядається, i розрахункового вагона в умовнiй розрахунковiй кривiй, мм.
Величина рiзницi геометричних виносiв DbRв i DbRз залежить вiд типу рухомого складу, на якому перевозиться вантаж, його бази, вiдстанi вiд перерiзiв вантажу, що розглядаються, до направляючих перерiзiв i може визначатися двома способами: за допомогою таблиць та розрахунком. Табличний спосiб бiльш простий та зручний. Розрахунковий спосiб використовується у разi, якщо таблицями користуватися неможливо.
3. Визначення рiзницi геометричних виносiв DbRв i DbRз за допомогою таблиць
3.1. При завантаженнi негабаритного вантажу на платформу або транспортер з кiлькiстю осей не бiльше шести.
Величини рiзницi геометричних виносiв DbRв i DbRз для негабаритного вантажу на платформi або транспортерi з кiлькiстю осей не бiльше шести позначаються вiдповiдно fв i fз, тобто:
DbRв = fв; | (3) | |
DbRз = fз, | (4) |
де fв i fз - числовi значення, наведенi в таблицях, вiдповiдно до табл. 2.2 i 2.3 у кiнцi цього додатка.
У табл. 2.2 величина рiзницi геометричних виносiв fв приведена в залежностi вiд бази вагона l i вiдстанi nв вiд внутрiшнього перерiзу вантажу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу (в межах бази вагона).
У табл. 2.3 величина рiзницi геометричних виносiв fз приведена в залежностi вiд бази вагона l i вiдстанi nз вiд зовнiшнього перерiзу вантажу, що розглядається, до найближчого направляючого розрiзу (в межах бази вагона).
Вiдстанi nв i nз для вантажу з однаковою шириною за всiєю його довжиною приймаються:
nв = 0,5 l, м; | (5) | |
nз = 0,5 (L - l), м, | (6) |
де L - довжина вантажу, м.
Формула (6) застосовується у випадку, якщо вантаж за довжиною вагона розташований симетрично вiдносно його середини. В iнших випадках вiдстань nз необхiдно приймати як вiдстань вiд вiдповiдного направляючого перерiзу до кiнцевого, що розглядається.
3.2. При навантаженнi негабаритного вантажу на транспортер зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т або зчеп платформ величини DbRв i DbRз визначаються за допомогою двох таблиць у виглядi сум:
DRв = fв + fо, мм; | (7) | |
DRз = fз - fо, мм, | (8) |
де fв i fз - залежать вiд бази lзч транспортера зчiпного типу або зчепу платформ i вiдстаней nв i nз;
fо - геометричний винос середини несучих вантаж секцiй транспортера або платформ зчепу, на яких розташованi поворотнi турнiкети, який визначається в залежностi вiд їх бази за допомогою табл. 2.1. Якщо бази платформ для крiплення вантажу рiзнi, то при визначеннi fо для DbRв приймається бiльша база, а для DbRз - менша.
Формула (7) застосовується у випадку, коли значення fв > 0. Якщо fв Ј 0, величина DbRв розраховується за формулою (17) цього додатка.
Величина DbRз, визначена за формулою (8), пiдлягає врахуванню у формулi (2) тiльки в разi її додатнього значення. Якщо величина DbRз є вiд'ємною, вона приймається рiвною нулю.
3.3. При навантаженнi негабаритного вантажу на транспортери з кiлькiстю осей бiльше шести (платформеного, площадкового, зчiпного i колодязного типiв), а також сполучувального типу постiйної бази (без водил) величини DbRв i DbRз визначаються у виглядi сум:
DbRв = fв + fр, мм; | (9) | |
DbRз = fз - fр, мм, | (10) |
де fв i fз - залежать i вiд бази транспортера i вiдстаней nв i nз;
fр - геометричний винос в мм направляючого перерiзу транспортера при знаходженнi у кривiй за хордою його вiзкiв. Визначається в залежностi вiд параметра баз груп вiзкiв р2 за допомогою табл. 2.4.
Параметр баз групи вiзкiв р2 визначається за формулою:
р2 = р02 + р12 + р22 + ... + рn2, м2, | (11) |
де р0 - база ходового вiзка, м;
р1, р2, ... рn - вiдстань мiж опорними точками першої, другої, n-ї з'єднувальних балок, м.
Формула (9) застосовується, якщо знайдена за допомогою табл. 2.2 величина fв > 0. Якщо fв = 0, то величина DbRв визначається розрахунком за формулою (19).
Величина DbRз, яка визначена за формулою (10), враховується тiльки при додатньому її значеннi.
Якщо один i той же транспортер має рiзнi величини баз вiзкiв, тодi при визначеннi fв для DbRв приймається величина бiльшої бази, а при визначеннi fз для DbRз - значення меншої бази.
3.4. При навантаженнi негабаритним вантажем транспортера сполучувального типу з водильними пристроями.
На транспортерi сполучувального типу вантаж завжди розмiщується в межах його бази, тому для нього визначається тiльки величина DbRв, яка розраховується за формулою (9).
Значення fв визначається за допомогою табл. 2.2 в залежностi вiд мiнiмальної бази транспортера lmin, i її збiльшення здiйснюється тiльки в кривих радiусом, який менший за розрахунковий.
З метою визначення значення fр за допомогою табл. 2.4 спочатку визначається параметр баз груп вiзкiв рmin2 при мiнiмальнiй базi за формулою:
рmin2 = ро2 + р12 + р22 ...+ (рп2 - 4аmin2), м2, | (12) |
де аmin - вiдстань вiд середини верхньої з'єднувальної балки до направляючого перерiзу несучої консолi при мiнiмальнiй базi транспортера, м.
Якщо на iнших з'єднувальних балках пiдп'ятники розташованi не посерединi, то для них також враховується зменшення на величину 4а2, де а - вiдстань вiд середини балки до її пiдп'ятника.
Iншi позначення такi ж, як у формулi (11).
4. Визначення рiзницi геометричних виносiв DbRв i DbRз розрахунком
4.1. При навантаженнi негабаритним вантажем платформи або транспортера з кiлькiстю осей не бiльше шести:
DbRв = 1,43 (l - nв) nв - 105, мм; | (13) |
DbRз = 1,43 (l + nз) nз + K - 105, мм; | (14) |
або для вантажiв з однаковим поперечним перерiзом за всiєю довжиною:
DbRв = | l2 | - 105 | , мм; | (13а) | |
8R |
DbRз = | L2 | - | l2 | + K - 105 | , мм; | (14а) | |
8R | 8R |
де nв - вiдстань вiд внутрiшнього поперечного перерiзу вантажу, що розглядається, до направляючого перерiзу, м;
nз - вiдстань вiд зовнiшнього поперечного перерiзу вантажу, що розглядається, до направляючого перерiзу, м;
l - база вагона, м;
K - додаткове змiщення в мм кiнцевих перерiзiв вантажу внаслiдок перекосу вагона в колiї з врахуванням норм утримання колiї i рухомого складу, яке визначається за формулами:
для вагонiв на спецiальних вiзках:
K = 55 ( | L | - 1,41), | (15) | |
l |
де L - довжина вантажу, м;
l - база вагона, м;
для вагонiв на вiзках ЦНИИ-ХЗ
K = 70 ( | L | - 1,41), | (16) | |
l |
Величина K (як у цiй формулi, так i далi) враховується тiльки при додатньому її значеннi. Значення К для окремих типiв рухомого складу наведенi в табл. 2.5 в кiнцi додатка.
Значення DbRв i DbRз не враховуються, якщо вони вiд'ємнi.
4.2. При навантаженнi негабаритного вантажу на транспортер зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т або зчеп платформ
DbRв = 1,43 (lзч - nв) nв + 0,36 lо2 - 105, мм; | (17) |
DbRз = 1,43 (lзч + nз) nз - 0,36 lо2 + K - 105, мм, | (18) |
де lо - база несучих вантаж платформ, м;
lзч - база зчепу, м.
Iншi позначення такi ж, як у формулах (13) i (14).
Якщо бази несучих вантаж платформ мають рiзнi значення, то при визначеннi DbRв приймається бiльша база, а DbRз - менша.
4.3. При навантаженнi негабаритного вантажу на багатовiснi транспортери платформеного, площадкового, колодязного, зчiпного типiв, а також сполучувального типу без водил:
DbRв = 1,43 (l - nв) nв + 0,36 p2 - 105, мм; | (19) |
DbRз = 1,43 (l + nз) nз - 0,36 p2 + K - 105, мм, | (20) |
де p2 - параметр баз груп вiзкiв у м2, який визначається за формулою (11).
4.4. Методика визначення мiсцевої розрахункової негабаритностi вантажiв, якi необхiдно пропустити на дiлянках, що мають на головних колiях кривi радiусом менше 350 м.
Для визначення мiсцевої розрахункової негабаритностi рiзницю геометричних виносiв потрiбно визначати за формулами (13), (13а), (14а), (17 - 20) з замiною в них числових коефiцiєнтiв 1,43; 105 i 0,36 на коефiцiєнти, якi приведенi нижче в табл. 2.6 в залежностi вiд радiуса кривої.
Таблиця 2.6
Замiнний коефiцiєнт | 1,43 | 105 | 0,36 | |
Прийнятий коефiцiєнт при мiсцевому розрахунковому радiусi, м | 300 | 1,67 | 120 | 0,42 |
250 | 2,0 | 144 | 0,5 | |
220 | 2,27 | 164 | 0,57 |
5. Приклади визначення розрахункової негабаритностi
Приклад 1. Визначити розрахункову негабаритнiсть вантажу довжиною L = 21,72 м на платформi з базою l = 9,72 м, вiзки ЦНИИ-ХЗ. Вантаж прямокутного перерiзу, ширина вантажу 2Хi = 3600 мм (Хi = 1800 мм) на висотi вiд 1400 до 3950 мм. На прямiй дiлянцi колiї вантаж вiдноситься до бокової негабаритностi 2-го ступеня.
Рiшення за допомогою таблиць. Ширина вантажу за довжиною однакова, тому розрахункова негабаритнiсть визначається для найбiльш несприятливих перерiзiв - середнього i кiнцевого. Вiдстанi до цих перерiзiв вiд направляючих визначаються за формулами (5) i (6) i дорiвнюють:
nв = 0,5 · l = 0,5 · 9,72 = 4,86 м;
nз = 0,5 · (L - l) = 0,5 (21,72 - 9,72) = 6 м,
Рiзниця геометричних виносiв DbRв = fв i DbRз = fз визначається за допомогою таблиць.
За табл. 2.2, якщо l = 9,72 i nв = 4,86 м, то fв = 0;
За табл. 2.3, якщо l = 9,72 i nз = 6 м, то fз = 88 мм,
Тодi розмiри розрахункової негабаритностi за формулами (1) i (2) дорiвнюють:
Хв = Хi + fв = 1800 + 0 = 1800 мм;
Хз = Хi + fз = 1800 + 88 = 1888 мм,
Порiвнюючи значення Хстз = 1888 мм з розмiрами ступенiв негабаритностi, знаходимо, що цей вантаж має 4-у розрахункову бокову негабаритнiсть.
Рiшення розрахунком.
Рiзниця геометричного виносу DbRв = fв виконується за формулою (13)
DbRв = 1,43 (l - nв) nв - 105;
У формулу пiдставляються значення l = 9,72 м i nв = 4,86 м;
DbRв = 1,43 (9,72 - 4,86) 4,86 - 105 = 34 - 105 = - 71 мм,
Значення DbRз вiд'ємне, тому DbRв = 0.
Для визначення геометричного виносу DbRз = fз застосовується формула (14):
DbRз = 1,43 (l + nз) nз + K - 105;
У формулу пiдставляються данi l = 9,72 м i nз = 6 м,
DbRз = 1,43 (9,72 + 6) 6 + K - 105 = 135 + K- 105 = 30 + K.
За формулою (16):
K = 70 ( | L | - 1,41) = 70 ( | 21,72 | - 1,41) = 70 · 0,824 = 58 мм. | |
l | 9,72 |
Таким чином,
DbRз = 30 + 58 = 88 мм;
Хств = 1800 + 0 = 1800 мм;
Хстз = 1800 + 88 = 1888 мм.
Отже, за допомогою таблиць i розрахунковим способом одержано однаковий результат.
Приклад 2. Визначити розрахункову негабаритнiсть колони довжиною L = 43,25 м, дiаметром 3 м, навантаженої симетрично на 16-вiсний транспортер площадкового типу з базою l = 25,17 м, базою груп вiзкiв рn = 6,03 м. Поперечнi розмiри вантажу: на висотi вiд рiвня верху головок рейок 3600 мм вiдстань вiд осi колiї Хi = 1500 мм; на висотi 4500 м Хi = 1230 мм. На прямiй дiлянцi вантаж знаходиться у межах габариту навантаження.
Рiшення. Для визначення розрахункової негабаритностi розглядаються найбiльш несприятливi перерiзи вантажу. Якщо дiаметр колони за довжиною однаковий, то найбiльш несприятливими перерiзами є: для внутрiшнiх перерiзiв - середнiй; для зовнiшнiх - кiнцевий. Положення цих перерiзiв вiдносно направляючих (вiдстанi nв i nз) визначаються за формулами (5) i (6):
nв = 0,5 l = 0,5 · 25,17 = 12,585 м;
nз = 0,5 (L - l) = 0,5 (43,25 - 25,17) = 9,040 м.
Розрахункова негабаритнiсть визначається: для внутрiшнiх перерiзiв вантажу - за формулою (1):
Хств = Хi + DbRв, мм;
для зовнiшнiх перерiзiв - за формулою (2):
Хстз = Хi + DbRз, мм;
Рiзниця геометричних виносiв DbRв i DbRз розраховується згiдно з формулами (9) i (10):
DbRв = fв + fр;
DbRз = f з- fр;
Значення складових рiзниць в цих формулах визначаємо за допомогою таблиць:
fв за табл. 2.2. Через те, що значення бази l = 25,16 м вiдсутнє в таблицi, fв визначається iнтерполяцiєю мiж значеннями l1 = 25 м i l2 = 26 м при
nв = 12,585 м » 12,6 м. При цьому f1 (при l1 = 25 м) = 118 мм, а f2 (при l2 = 26 м) = 135 мм.
Отже, fв = 118 + (135 - 118) · (25,17 - 25) = 118 + 3 = 121 мм.
За табл. 2.3 визначаємо fз також iнтерполяцiєю:
Якщо l1 = 25 м i nз = 9,04 м » 9 м, тодi f1 = 356 мм;
Якщо l2 = 26 м i nз = 9,04 м » 9 м, тодi f2 = 367 мм.
Отже, fз = 356 + (367 - 356) · (25,17 - 25) = 358 мм.
За формулою (11) визначаємо параметр баз груп вiзкiв р2:
р2 = рn2 = 6,032 = 36,36 м2.
За табл. 2.4 при р2 = 36,36 знаходимо fр = 13 мм. Таким чином,
DbRв = 121 + 13 = 134 мм;
DbRз = 358 - 13 = 345 мм.
Отже, розрахункова негабаритнiсть дорiвнює:
на висотi 3600 мм:
Хств = 1500 + 134 = 1634 мм; Хстз = 1500 + 345 = 1845 мм;
на висотi 4500 мм:
Хств = 1230 + 134 = 1364 мм; Хстз = 1230 + 345 = 1575 мм.
Якщо порiвняти одержанi значення Хств i Хстз з вiдповiдними розмiрами ступенiв негабаритностi, можна зробити висновок, що цей вантаж має розрахунковий 3-iй боковий та 2-ий верхнiй ступiнь негабаритностi.
Таблиця 2.1
Геометричнi виноси в кривих вагона з кiлькiстю осей не бiльше шести або вантажу, навантаженому у цей вагон
Довжина вантажу L або база вагону, м | Геометричнi виноси, мм, в кривих радiусом, м | ||||||||||||||||
200 | 250 | 300 | 350 | 400 | 450 | 500 | 550 | 600 | 650 | 700 | 750 | 800 | 850 | 900 | 950 | 1000 | |
5 | 16 | 13 | 10 | 9 | 8 | 7 | 7 | 6 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
6 | 23 | 18 | 15 | 13 | 12 | 10 | 9 | 8 | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 |
7 | 31 | 25 | 20 | 18 | 16 | 14 | 13 | 11 | 10 | 9 | 9 | 8 | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 |
8 | 40 | 32 | 27 | 23 | 20 | 18 | 16 | 15 | 14 | 12 | 12 | 11 | 10 | 9 | 9 | 8 | 8 |
9 | 51 | 41 | 34 | 29 | 26 | 23 | 21 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 12 | 11 | 11 |
10 | 63 | 50 | 42 | 36 | 32 | 28 | 25 | 23 | 21 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 13 |
11 | 76 | 61 | 50 | 43 | 38 | 34 | 31 | 28 | 25 | 23 | 22 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 16 |
12 | 90 | 72 | 60 | 51 | 45 | 40 | 36 | 33 | 30 | 28 | 26 | 24 | 23 | 21 | 20 | 19 | 18 |
13 | 106 | 85 | 70 | 60 | 53 | 47 | 43 | 38 | 35 | 33 | 30 | 28 | 27 | 25 | 24 | 22 | 22 |
14 | 123 | 98 | 82 | 70 | 62 | 54 | 49 | 45 | 41 | 38 | 35 | 33 | 31 | 29 | 27 | 28 | 25 |
15 | 141 | 113 | 94 | 80 | 71 | 63 | 57 | 51 | 47 | 43 | 40 | 38 | 32 | 33 | 32 | 30 | 29 |
16 | 160 | 128 | 107 | 91 | 80 | 71 | 64 | 58 | 54 | 49 | 46 | 43 | 40 | 38 | 36 | 34 | 32 |
17 | 181 | 134 | 120 | 103 | 91 | 80 | 73 | 66 | 60 | 56 | 52 | 48 | 46 | 43 | 40 | 38 | 37 |
18 | 203 | 162 | 135 | 116 | 102 | 90 | 81 | 74 | 68 | 62 | 58 | 54 | 51 | 48 | 45 | 43 | 41 |
19 | 226 | 181 | 150 | 129 | 113 | 100 | 91 | 82 | 75 | 69 | 65 | 60 | 57 | 53 | 50 | 48 | 46 |
20 | 250 | 200 | 167 | 143 | 125 | 111 | 100 | 91 | 84 | 77 | 72 | 67 | 63 | 59 | 56 | 53 | 50 |
21 | 276 | 221 | 184 | 158 | 138 | 123 | 111 | 100 | 92 | 85 | 79 | 74 | 69 | 65 | 62 | 58 | 56 |
22 | 303 | 242 | 202 | 173 | 152 | 134 | 121 | 110 | 101 | 93 | 87 | 81 | 76 | 71 | 67 | 64 | 61 |
23 | 331 | 265 | 220 | 189 | 166 | 147 | 133 | 120 | 110 | 102 | 95 | 88 | 83 | 78 | 74 | 70 | 67 |
24 | 360 | 288 | 240 | 206 | 180 | 160 | 144 | 131 | 120 | 111 | 103 | 96 | 90 | 85 | 80 | 76 | 72 |
25 | 391 | 313 | 260 | 223 | 196 | 174 | 157 | 142 | 130 | 120 | 112 | 104 | 98 | 92 | 87 | 82 | 70 |
26 | 423 | 338 | 282 | 241 | 212 | 188 | 169 | 154 | 141 | 130 | 121 | 113 | 106 | 99 | 94 | 89 | 85 |
27 | 456 | 365 | 304 | 260 | 228 | 203 | 183 | 166 | 152 | 140 | 130 | 122 | 114 | 107 | 102 | 96 | 92 |
28 | 490 | 392 | 327 | 280 | 245 | 218 | 196 | 178 | 164 | 151 | 140 | 131 | 123 | 115 | 109 | 103 | 98 |
29 | 526 | 421 | 350 | 300 | 263 | 234 | 211 | 191 | 175 | 162 | 150 | 140 | 132 | 124 | 117 | 111 | 106 |
30 | 563 | 450 | 375 | 321 | 282 | 250 | 225 | 205 | 188 | 173 | 161 | 150 | 141 | 132 | 125 | 118 | 113 |
31 | 601 | 481 | 400 | 343 | 301 | 267 | 241 | 218 | 200 | 185 | 172 | 160 | 151 | 141 | 124 | 126 | 121 |
32 | 640 | 512 | 427 | 366 | 320 | 284 | 256 | 233 | 214 | 197 | 183 | 171 | 160 | 151 | 142 | 135 | 129 |
33 | 681 | 545 | 454 | 389 | 341 | 303 | 273 | 248 | 227 | 209 | 105 | 182 | 171 | 160 | 152 | 143 | 137 |
34 | 723 | 578 | 482 | 413 | 362 | 321 | 289 | 263 | 241 | 222 | 207 | 193 | 181 | 170 | 161 | 152 | 145 |
35 | 766 | 613 | 510 | 438 | 383 | 340 | 307 | 278 | 255 | 236 | 219 | 204 | 192 | 180 | 170 | 161 | 154 |
36 | 810 | 648 | 540 | 463 | 405 | 360 | 324 | 295 | 270 | 249 | 232 | 216 | 203 | 191 | 180 | 171 | 162 |
37 | 856 | 685 | 570 | 489 | 428 | 380 | 343 | 311 | 285 | 263 | 245 | 228 | 214 | 201 | 190 | 180 | 172 |
38 | 903 | 722 | 601 | 518 | 452 | 401 | 361 | 328 | 301 | 278 | 245 | 241 | 226 | 212 | 201 | 190 | 181 |
39 | 951 | 761 | 634 | 543 | 476 | 423 | 381 | 346 | 317 | 293 | 258 | 254 | 238 | 224 | 212 | 200 | 191 |
40 | 1000 | 800 | 667 | 571 | 500 | 444 | 400 | 364 | 334 | 308 | 272 | 267 | 250 | 235 | 222 | 211 | 200 |
41 | 1051 | 841 | 700 | 600 | 526 | 467 | 421 | 382 | 350 | 323 | 286 | 280 | 263 | 247 | 234 | 221 | 211 |
42 | 1103 | 882 | 735 | 630 | 552 | 490 | 441 | 401 | 368 | 339 | 300 | 294 | 276 | 259 | 245 | 232 | 221 |
43 | 1156 | 925 | 770 | 660 | 578 | 514 | 463 | 420 | 385 | 356 | 330 | 208 | 289 | 272 | 257 | 243 | 232 |
44 | 1210 | 968 | 807 | 691 | 605 | 538 | 484 | 440 | 404 | 372 | 346 | 323 | 303 | 285 | 269 | 255 | 242 |
45 | 1266 | 1013 | 844 | 723 | 633 | 563 | 507 | 460 | 422 | 389 | 362 | 338 | 317 | 298 | 282 | 266 | 254 |
46 | 1323 | 1058 | 882 | 756 | 661 | 588 | 529 | 481 | |||||||||
47 | 1391 | 1105 | 920 | 789 | 600 | 614 | 552 | 502 | |||||||||
48 | 1440 | 1152 | 960 | 823 | 720 | 640 | 576 | 524 | |||||||||
49 | 1501 | 1201 | 1000 | 858 | 750 | 667 | 600 | 546 | |||||||||
50 | 1563 | 1250 | 1042 | 893 | 781 | 694 | 625 | 568 | |||||||||
51 | 1626 | 1301 | 1084 | 929 | 813 | 723 | 650 | 591 | |||||||||
52 | 1690 | 1352 | 1127 | 966 | 845 | 751 | 676 | 615 | |||||||||
53 | 1756 | 1405 | 1170 | 1003 | 878 | 780 | 702 | 638 | |||||||||
54 | 1823 | 1458 | 1215 | 1041 | 911 | 810 | 729 | 663 | |||||||||
55 | 1891 | 1513 | 1260 | 1080 | 945 | 840 | 756 | 688 |
Таблиця 2.2
Рiзниця fв геометричних виносiв у розрахунковiй кривiй
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд внутрiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | ||||||||||||||||
до 2,5 | 3 | 3,1 | 3,2 | 3,3 | 3,4 | 3,5 | 3,6 | 3,7 | 3,8 | 3,9 | 4,0 | 4,1 | 4,2 | 4,3 | 4,4 | 4,5 | |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
2,5 - 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 6 11 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 9 14 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 4 8 12 18 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 11 16 21 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 10 14 19 24 |
0 0 0 0 0 0 0 0 2 7 12 17 22 27 |
0 0 0 0 0 0 0 1 5 10 15 20 25 31 |
0 0 0 0 0 0 0 3 7 12 18 23 28 35 |
0 0 0 0 0 0 0 5 10 15 21 26 32 37 |
0 0 0 0 0 0 1 7 12 18 24 29 35 40 |
0 0 0 0 0 0 4 9 15 21 26 32 38 44 |
0 0 0 0 0 0 6 12 17 23 29 35 41 47 |
0 0 0 0 0 2 8 14 20 26 32 38 44 50 |
0 0 0 0 0 4 10 16 22 28 34 41 47 53 |
0 0 0 0 0 6 12 18 24 31 37 43 50 56 |
0 0 0 0 1 7 14 20 26 33 40 46 52 59 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд внутрiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | ||||||||||||||||
4,6 | 4,7 | 4,8 | 4,9 | 5,0 | 5,1 | 5,2 | 5,3 | 5,4 | 5,5 | 5,6 | 5,7 | 5,8 | 5,9 | 6,0 | 6,1 | 6,2 | |
1 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 |
2,5 - 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
0 0 0 0 3 9 16 24 29 37 42 49 55 62 |
0 0 0 0 4 11 18 25 31 39 44 51 58 65 |
0 0 0 0 6 13 20 27 33 40 47 54 61 68 |
0 0 0 1 7 14 22 29 35 42 49 56 64 72 |
0 0 0 2 9 16 24 31 38 45 52 59 66 74 |
0 0 0 4 11 18 25 33 40 47 54 62 69 74 |
0 0 0 5 12 20 27 35 42 49 57 64 72 79 |
0 0 0 6 14 22 29 37 44 52 60 66 74 82 |
0 0 0 8 16 24 31 39 46 54 62 69 77 85 |
0 0 0 9 17 25 32 40 48 56 64 72 80 87 |
0 0 2 10 19 27 34 42 50 58 66 74 83 90 |
0 0 3 11 20 28 36 44 52 60 68 77 85 93 |
0 0 4 12 21 29 38 46 54 62 70 79 88 96 |
0 0 5 13 22 31 39 47 56 64 73 81 90 98 |
0 0 6 15 24 33 40 49 58 66 75 83 92 100 |
0 0 7 16 25 34 42 51 60 68 77 86 94 103 |
0 0 8 17 26 35 44 53 61 70 79 88 96 106 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд внутрiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
до 6,3 | 6,4 | 6,5 | 6,6 | 6,7 | 6,8 | 6,9 | 7,0 | 7,2 | 7,4 | 7,6 | 7,8 | 8,0 | 8,2 | 8,4 | 8,6 | |
1 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 |
2,5 - 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
0 0 9 18 27 36 45 54 63 72 81 90 99 108 |
0 1 10 19 29 38 47 56 65 74 83 93 102 110 |
0 2 11 20 30 39 48 57 67 76 85 95 104 113 |
0 2 12 21 31 40 50 59 69 78 87 97 106 115 |
0 3 13 22 32 41 51 61 70 80 89 99 108 118 |
0 4 13 23 33 42 53 62 72 82 91 101 110 120 |
0 4 14 24 34 44 54 63 73 83 93 103 113 123 |
0 5 15 26 36 45 55 66 76 86 96 106 116 126 |
0 6 16 27 37 47 57 68 78 88 99 109 119 129 |
0 7 18 29 39 49 59 70 81 92 103 113 123 134 |
0 8 19 30 40 51 62 73 84 95 106 116 127 138 |
0 9 20 31 42 53 64 75 86 98 109 119 131 142 |
0 9 21 32 44 55 66 78 89 101 112 123 135 146 |
0 10 21 33 45 57 68 80 91 104 114 127 138 149 |
0 10 22 34 46 58 70 82 94 106 116 130 142 154 |
0 10 23 35 47 60 72 84 97 109 120 133 146 157 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд внутрiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
8,8 | 9,0 | 9,2 | 9,4 | 9,6 | 9,8 | 10,0 | 10,2 | 10,4 | 10,6 | 10,8 | 11,0 | 11,2 | 11,4 | 11,6 | 11,8 | |
1 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 |
2,5 - 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
11 23 36 48 61 73 86 99 111 124 136 149 161 |
11 24 36 49 62 75 88 101 114 127 139 152 163 |
24 37 50 63 76 89 103 116 129 142 155 168 |
24 37 51 64 78 91 105 118 131 145 158 172 |
24 38 51 65 79 92 106 120 134 147 161 175 |
38 52 66 81 95 109 123 138 152 166 181 |
38 52 66 81 95 109 123 138 152 166 184 |
52 67 82 96 114 125 140 154 168 184 |
52 67 82 97 119 127 142 156 171 186 |
52 67 82 98 116 128 145 158 174 188 |
68 83 99 114 129 145 160 176 191 |
68 83 99 115 130 147 162 178 194 |
84 100 116 132 148 164 180 196 |
84 100 116 133 150 166 182 198 |
84 100 117 134 151 167 185 202 |
101 117 134 151 168 185 202 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд внутрiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
12,0 | 12,2 | 12,4 | 12,6 | 12,8 | 13,0 | 13,2 | 13,4 | 13,6 | 13,8 | 14,0 | 14,2 | 14,4 | 14,6 | 14,8 | 15,0 | |
1 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 |
2,5 - 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
101 118 134 152 169 186 203 |
118 135 153 170 188 205 |
118 135 154 171 189 206 |
118 135 155 171 190 207 |
136 155 172 191 207 |
136 155 173 192 211 |
155 174 193 212 |
155 174 193 213 |
155 175 194 214 |
175 194 214 |
175 195 215 |
195 215 |
195 216 |
195 216 |
216 |
216 |
Примiтки:
1. Значення fв для промiжних значень бази визначаються iнтерполяцiєю за формулою: fв = f1 + (f2 - f1) (lпр - l1), де f1 - значення fв при попередньому значеннi бази; f2 - те ж саме при наступному значеннi бази; l1 - попереднє табличне значення бази; l2 - наступне значення бази; lпр - промiжне задане значення бази. Наприклад, задана база lпр = 25,17 м i nв = 12,585 м (округлено до 12,6 м). Тодi f1 при l1 = 25 м та nв = 12,6 м дорiвнює 118 мм; f2 при l2 = 26 м i nв = 12,6 м дорiвнює 135 мм. Таким чином, fв = 118 + (135 - 118) (25,17 - 25) = 121 мм.
2. Якщо значення nв не збiгається з табличним, воно округляється до десятих; величина fв визначається як середнє мiж сусiднiми значеннями.
Таблиця 2.3
Рiзниця fв геометричних виносiв у розрахунковiй кривiй
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд зовнiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
2,6 | 2,7 | 2,8 | 2,9 | 3,0 | 3,1 | 3,2 | 3,3 | 3,4 | 3,5 | 3,6 | 3,7 | 3,8 | 3,9 | 4,0 | 4,1 | |
8,65 9,0 9,29 9,72 10,0 11,0 12,0 13,0 14,0 14,19 14,62 15,0 16,0 17,0 18,0 19,0 20,0 21,0 22,0 23,0 24,0 25,0 26,0 27,0 28,0 29,0 30,0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 7 10 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5 8 12 16 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10 14 18 22 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 7 11 19 19 23 27 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 9 13 17 24 24 29 33 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 7 10 14 18 23 26 30 34 39 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 7 11 15 19 23 27 31 36 40 44 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4 8 12 15 20 24 27 32 36 41 46 50 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5 8 13 17 20 25 29 33 37 42 46 50 56 |
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 3 6 10 13 17 21 25 29 34 39 43 47 51 57 61 |
0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 3 4 7 1 14 18 22 26 30 35 39 44 46 53 58 65 67 |
0 0 0 0 0 0 0 2 5 7 7 8 11 15 19 23 27 31 35 39 44 49 54 58 63 68 73 |
4 3 3 2 2 3 4 6 8 9 11 12 17 19 23 27 31 35 40 44 49 54 59 64 69 74 79 |
7 7 7 6 6 7 8 10 13 14 15 16 20 24 28 32 36 40 47 49 55 59 64 69 75 80 85 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд зовнiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
4,2 | 4,3 | 4,4 | 4,5 | 4,6 | 4,7 | 4,8 | 4,9 | 5,0 | 5,1 | 5,2 | 5,3 | 5,4 | 5,5 | 5,6 | 5,7 | |
8,65 9,0 9,29 9,72 10,0 11,0 12,0 13,0 14,0 14,19 14,62 15,0 16,0 17,0 18,0 19,0 20,0 21,0 22,0 23,0 24,0 25,0 26,0 27,0 28,0 29,0 30,0 |
11 11 11 10 10 11 12 15 17 18 19 21 24 28 32 36 41 46 52 55 60 70 70 75 80 85 91 |
15 15 15 14 14 15 16 19 22 22 24 25 29 32 37 41 46 50 55 60 65 70 75 80 86 91 97 |
19 19 19 18 18 19 21 23 26 27 28 28 33 37 41 46 50 55 60 65 70 76 80 86 92 97 102 |
24 23 23 22 22 23 25 27 30 31 32 34 37 42 46 50 55 60 65 70 75 82 86 92 98 103 109 |
28 27 27 27 27 27 31 31 34 35 37 38 44 46 52 55 60 65 70 76 81 86 92 98 103 109 114 |
32 30 31 31 33 33 34 35 38 40 41 46 48 50 55 60 65 70 75 80 85 90 97 100 110 115 121 |
36 36 35 35 35 36 37 40 43 44 45 50 51 55 60 65 69 75 80 86 92 97 103 109 115 121 127 |
41 38 40 39 40 40 42 44 46 48 50 52 56 60 64 70 73 80 85 90 96 100 108 112 120 126 133 |
45 44 44 44 43 44 46 49 52 53 54 56 63 65 69 74 80 85 90 97 102 108 114 120 126 133 138 |
49 48 48 48 47 48 50 53 56 57 59 60 65 68 74 79 84 90 96 101 108 113 120 126 133 139 148 |
53 52 52 52 53 54 55 58 60 62 63 65 70 75 80 85 90 95 100 105 111 120 126 132 139 145 150 |
58 57 57 56 56 57 59 62 65 66 68 69 74 79 84 89 95 100 107 113 118 125 131 138 144 149 158 |
62 60 61 61 61 62 65 68 70 71 73 75 80 85 90 95 102 105 111 118 125 130 140 142 148 157 162 |
67 66 66 65 65 63 68 71 74 75 77 79 83 88 94 99 105 111 117 119 130 136 143 149 156 163 171 |
71 70 70 70 69 70 72 75 79 80 82 83 88 93 99 104 110 116 122 129 132 142 149 156 163 171 179 |
75 74 74 74 74 74 74 80 82 85 87 88 94 97 101 107 116 121 125 134 141 146 158 161 167 176 183 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд зовнiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
5,8 | 5,9 | 6,0 | 6,1 | 6,2 | 6,3 | 6,4 | 6,5 | 6,6 | 6,7 | 6,8 | 6,9 | 7,0 | 7,1 | 7,2 | 7,3 | |
8,65 9,0 9,29 9,72 10,0 11,0 12,0 13,0 14,0 14,19 14,62 15,0 16,0 17,0 18,0 19,0 20,0 21,0 22,0 23,0 24,0 25,0 26,0 27,0 28,0 29,0 30,0 |
80 79 79 79 78 79 79 84 88 89 91 92 98 103 108 117 121 126 133 140 147 153 160 168 175 183 193 |
85 84 83 83 82 82 84 90 92 94 96 98 102 105 112 118 124 132 140 145 151 159 165 174 180 188 195 |
89 88 88 88 88 88 91 94 98 99 101 102 107 113 119 125 131 138 144 151 158 166 173 180 188 195 203 |
94 92 92 92 92 92 95 98 102 103 105 107 112 118 124 130 136 143 149 157 164 171 178 186 194 201 209 |
98 97 97 97 97 97 100 103 107 108 110 112 117 123 129 135 142 148 155 163 170 177 185 192 200 208 216 |
103 102 102 101 102 102 105 108 112 113 115 117 122 128 134 140 147 153 161 168 175 183 191 198 206 214 222 |
108 107 106 106 106 107 109 113 117 118 120 122 127 132 139 146 152 159 167 174 181 189 197 205 213 221 229 |
112 112 111 111 111 112 114 118 122 123 125 127 132 137 144 151 157 164 172 179 187 195 203 211 219 227 235 |
117 116 116 115 115 116 119 122 126 128 130 131 137 143 149 156 163 170 178 185 193 201 209 217 225 234 242 |
122 121 121 120 120 121 124 127 131 133 135 136 142 148 154 161 168 176 183 191 199 207 215 223 231 240 248 |
126 125 125 125 125 126 128 132 136 137 140 141 147 153 160 167 174 182 189 197 205 213 221 230 238 247 255 |
131 130 130 130 130 130 133 137 141 142 145 146 152 158 165 172 179 187 195 203 211 219 227 236 244 253 262 |
136 135 135 134 134 135 138 142 146 147 150 152 157 164 171 178 185 193 201 209 217 225 234 242 251 260 269 |
141 140 140 139 138 139 143 146 151 152 155 156 162 169 176 183 190 198 206 214 222 231 240 248 257 266 275 |
146 143 145 144 143 144 147 150 155 158 160 161 167 174 181 188 196 204 212 220 228 237 246 255 264 273 282 |
151 149 150 149 148 149 153 156 160 163 165 166 172 179 186 194 202 210 218 226 234 243 252 261 270 280 289 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nв вiд зовнiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | |||||||||||||||
7,4 | 7,5 | 7,6 | 7,7 | 7,8 | 7,9 | 8,0 | 8,1 | 8,2 | 8,3 | 8,4 | 8,5 | 8,6 | 8,7 | 8,8 | 8,9 | |
8,65 9,0 9,29 9,72 10,0 11,0 12 13 14 14,19 14,62 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 |
156 155 154 154 154 155 158 162 166 168 170 172 178 185 192 200 208 216 224 233 241 250 259 268 277 287 296 |
161 160 159 159 159 160 163 167 171 173 175 177 183 190 197 205 213 221 230 239 247 256 265 274 282 293 303 |
166 165 164 164 164 165 168 172 177 178 180 183 189 196 203 211 219 227 236 245 254 262 272 281 287 300 310 |
171 170 169 169 169 170 173 177 182 183 186 188 194 201 208 216 225 233 242 251 260 268 278 287 295 307 317 |
176 175 174 174 174 175 178 182 187 189 192 193 200 297 214 222 231 239 248 257 266 275 285 294 304 314 324 |
181 180 180 179 179 180 183 187 192 194 196 198 205 212 220 228 236 245 254 263 272 281 291 301 311 321 331 |
186 185 185 184 184 185 188 192 198 199 202 204 210 218 226 234 242 251 260 269 279 288 298 308 318 328 338 |
191 190 190 189 189 190 193 197 203 204 207 209 215 223 231 239 248 257 266 275 285 294 304 314 324 334 345 |
196 195 195 194 194 195 198 203 208 210 212 214 221 229 237 245 254 263 272 282 291 301 311 321 331 341 352 |
202 201 200 200 199 200 203 208 213 215 218 219 226 234 242 251 260 269 278 288 297 307 317 327 338 348 359 |
207 206 205 205 205 206 209 213 219 220 223 225 232 240 248 257 266 275 284 294 304 314 324 334 345 355 366 |
212 211 211 210 210 211 214 218 224 226 229 230 238 245 254 263 272 281 290 300 310 320 331 341 352 362 373 |
218 217 216 215 215 216 220 224 230 231 234 236 244 251 260 269 278 287 297 307 317 327 338 348 359 370 380 |
223 222 221 221 220 221 225 229 235 237 240 241 249 257 266 274 284 294 304 314 324 334 344 354 366 377 387 |
228 227 226 226 226 227 230 235 241 242 245 247 255 263 272 280 290 299 309 319 330 340 351 362 373 384 395 |
234 233 232 231 231 232 235 240 246 248 251 253 260 269 277 286 296 305 315 325 336 346 358 369 380 391 402 |
База рухомого складу або зчепу, м | Значення fв, мм, при вiдстанi nз вiд зовнiшнього поперечного перерiзу, що розглядається, до найближчого направляючого перерiзу, м | ||||||||||
9,0 | 9,1 | 9,2 | 9,3 | 9,4 | 9,5 | 9,6 | 9,7 | 9,8 | 9,9 | 10 | |
8,65 9,0 9,29 9,72 10,0 11,0 12,0 13,0 14,0 14,19 14,62 15,0 16,0 17,0 18,0 19,0 20,0 21,0 22,0 23,0 24,0 25,0 26,0 27,0 28,0 29,0 30,0 |
239 238 237 237 236 238 241 246 252 253 256 259 266 275 283 292 302 312 322 332 343 353 364 376 387 398 410 |
245 243 243 242 241 243 246 251 257 259 262 264 272 280 289 298 308 318 328 338 349 359 370 383 394 405 417 |
250 249 248 248 247 249 252 257 267 265 268 270 278 286 295 305 315 325 335 345 356 367 378 390 401 413 424 |
255 254 254 253 255 254 257 262 268 270 273 276 283 292 301 311 321 331 341 351 362 374 385 397 408 420 431 |
261 260 259 259 258 259 263 268 274 276 279 282 289 298 307 317 327 337 347 358 369 381 392 404 415 427 439 |
267 265 265 264 263 265 268 273 280 282 285 287 295 304 313 323 333 343 354 365 376 387 398 411 422 434 446 |
272 271 270 270 269 271 274 279 286 288 291 293 301 310 319 329 339 350 361 372 383 394 406 418 429 442 454 |
278 277 276 275 275 276 280 285 291 293 296 299 307 316 325 335 345 356 367 378 389 401 413 425 436 449 461 |
283 282 281 281 281 282 286 291 297 299 302 305 313 322 332 342 352 363 374 385 396 408 420 432 444 457 469 |
289 288 287 287 286 287 291 296 302 305 308 311 319 328 338 348 358 369 380 391 403 415 427 439 451 464 476 |
295 294 293 292 292 293 297 302 308 311 314 317 325 334 344 354 364 375 387 398 410 422 434 446 468 471 484 |
Примiтки:
1. Значення fз для промiжних значень бази визначаються iнтерполяцiєю (див. примiтку до табл. 2.2).
2. При перевезеннi вантажiв у вагонах на спецiальних вiзках значення fз, наведенi в таблицi, при необхiдностi, можуть бути зменшенi на величину 15(L/l-1,41), де L - довжина вантажу в м.
Таблиця 2.4
Геометричний винос груп вiзкiв fр направляючого перерiзу транспортерiв
Параметр баз груп вiзкiв, р2, м2 |
Значення fр, мм |
Параметр баз груп вiзкiв, р2, м2 |
Значення fр, мм |
Параметр баз груп вiзкiв, р2, м2 |
Значення fр, мм |
3 - 4 | 1 | 69 - 70 | 25 | 136 - 137 | 49 |
5 - 6 | 2 | 71 - 73 | 26 | 138 - 140 | 50 |
7 - 9 | 3 | 74 - 76 | 27 | 141 - 143 | 51 |
10 - 12 | 4 | 77 - 79 | 28 | 144 - 145 | 52 |
13 - 15 | 5 | 80 - 81 | 29 | 146 - 148 | 53 |
16 - 18 | 6 | 82 - 84 | 30 | 149 - 151 | 54 |
19 - 20 | 7 | 85 - 87 | 31 | 152 - 154 | 55 |
21 - 23 | 8 | 88 - 90 | 32 | 155 - 156 | 56 |
24 - 26 | 9 | 91 - 93 | 33 | 157 - 159 | 57 |
27 - 29 | 10 | 94 - 95 | 34 | 160 - 162 | 58 |
30 - 31 | 11 | 96 - 98 | 35 | 163 - 165 | 59 |
32 - 34 | 12 | 99 - 101 | 36 | 166 - 168 | 60 |
35 - 37 | 13 | 102 - 104 | 37 | 169 - 170 | 61 |
38 - 40 | 14 | 105 - 106 | 38 | 171 - 173 | 62 |
41 - 43 | 15 | 107 - 109 | 39 | 174 - 176 | 63 |
44 - 45 | 16 | 110 - 112 | 40 | 177 - 179 | 64 |
46 - 48 | 17 | 113 - 115 | 41 | 180 - 181 | 65 |
49 - 51 | 18 | 116 - 118 | 42 | 182 - 184 | 66 |
52 - 54 | 19 | 119 - 120 | 43 | 185 - 187 | 67 |
55 - 57 | 20 | 121 - 123 | 44 | 188 - 190 | 68 |
58 - 59 | 21 | 124 - 126 | 45 | 191 - 193 | 69 |
60 - 62 | 22 | 127 - 129 | 46 | 194 - 195 | 70 |
63 - 65 | 23 | 130 - 131 | 47 | 196 - 198 | 71 |
66 - 68 | 24 | 132 - 135 | 48 | 199 - 200 | 72 |
Таблиця 2.5
Додаткове змiщення K кiнцевих перерiзiв вантажу
Довжина вантажу, м | Значення K, мм, при навантаженнi на | |||
чотиривiсну платформу з базою 9,294 м на вiзках | чотиривiсну платформу з базою 9,72 м на вiзках | зчепi iз двох однакових платформ, обидвi платформи чотиривiснi (база платформи 9,294 м, база зчепу 14,19 м) на вiзках | зчепi iз двох чотиривiсних платформ (база платформи 9,72 м, база зчепу 14,62 м) на вiзках | |
ЦНИИ-ХЗ | ЦНИИ-ХЗ | ЦНИИ-ХЗ | ЦНИИ-ХЗ | |
14 | 7 | 2 | - | - |
15 | 14 | 9 | - | - |
16 | 22 | 17 | - | - |
17 | 29 | 24 | - | - |
18 | 37 | 31 | - | - |
19 | 44 | 38 | - | - |
20 | 52 | 46 | - | - |
21 | 60 | 53 | 5 | 2 |
22 | 67 | 60 | 10 | 6 |
23 | 74 | 67 | 15 | 11 |
24 | 82 | 74 | 20 | 16 |
25 | 90 | 81 | 25 | 21 |
26 | 97 | 88 | 29 | 26 |
27 | 105 | 96 | 34 | 31 |
28 | 112 | 103 | 39 | 36 |
29 | 120 | 110 | 44 | 40 |
30 | 127 | 118 | 49 | 45 |
Примiтка. Ця таблиця передбачає симетричне розташування вантажу на рухомому складi. Якщо вантаж розташований несиметрично або точка, що розглядається, є промiжною, то за розрахункову довжину вантажу приймається подвоєна вiдстань вiд точки, що розглядається, до середини бази окремо завантаженого вагона або середини бази зчепу.
Додаток 3 до пункту 2.9 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Виготовлення та встановлення на вагонi контрольної рами
1. Контрольна рама встановлюється при перевезеннi вантажiв, що мають нижню i бокову негабаритнiсть 6-го ступеня, а також понаднегабаритних вантажiв в будь-якiй зонi негабаритностi.
Крiплення контрольної рами здiйснюється до порожнього критого вагона або пiввагона. Для вантажiв верхньої i вертикальної понаднегабаритностi контрольна рама встановлюється в пiввагонi.
Контрольна рама встановлюється з боку локомотива в поперечнiй вертикальнiй площинi, в якiй знаходиться вiсь шкворня вагона. Якщо напрямок перевезення вантажу невiдомий або вiн буде змiнюватися в дорозi, контрольна рама повинна встановлюватися з двох бокiв вагона.
2. Контрольна рама складається з двох контурiв: основного - для перевiрки наявностi перешкод на прямих дiлянках колiї i додаткового - для кривих дiлянок колiї.
Розмiри основного контуру повиннi точно вiдповiдати поперечним фактичним розмiрам вантажу. Розмiри додаткового контуру повиннi бути бiльшi за розмiри основного на величину геометричних виносiв вiдповiдних найбiльш несприятливих (критичних) в габаритному вiдношеннi точок вантажу в мiсцях рiзних перерiзiв у розрахунковiй кривiй радiусом 350 м. Геометричнi виноси критичних точок враховуються для всiх вантажiв, в т. ч. з вiдсутньою розрахунковою негабаритнiстю.
Якщо на дiлянцi розташованi споруди на кривих менших радiусiв, розмiри додаткового контуру збiльшуються на величину з урахуванням цих радiусiв. Таке збiльшення контуру контрольної рами провадиться працiвниками дистанцiї колiї з урахуванням конкретних умов. Пiсля проходження дiлянки з кривими радiусом, меншим 350 м, вихiдний контур повинен вiдновлюватися.
3. Для груп однакових вантажiв, якi перевозяться на одну станцiю призначення, в одному поїздi передбачається одна контрольна рама. Якщо в даному випадку розмiри вантажiв рiзнi, контрольна рама встановлюється для вантажiв з найбiльшими розмiрами, з урахуванням розмiрiв негабаритних точок iнших вантажiв.
4. Контрольна рама виготовляється, як правило, таким чином: до стiнок кузова цвяхами або болтами (забороняється свердлiння деталей i кузова вагона) прикрiплюють бруски розрiзом приблизно 7,5 х 10 см. Такими ж брусками контур замикається (для вантажiв з верхньою i вертикальною понаднегабаритнiстю). До рами з брускiв прикрiплюють цвяхами дерев'янi планки перерiзом приблизно 2 х 7,5 см, пофарбованi яскравою фарбою.
Вiльнi кiнцi планок обрiзують точно за основним контуром контрольної рами, який вiдповiдає фактичним розмiрам вантажу. Додатковий контур утворюється за допомогою гнучких пластин з штабового залiза перерiзом приблизно 1,5 х 30 мм, або з пластмаси, якi крiпляться шурупами до дерев'яних планок. Пластини повиннi мати запас довжини приблизно 150 мм з метою їх перестановки при необхiдностi пропуску вантажу через споруди в кривих радiусом, меншим 350 м.
Пластини фарбують яскравою однотонною фарбою або у сполученнi бiлих i чорних смуг.
Додаток 4 до пункту 3.5 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма заявки на подачу транспортерiв (вагонiв)
|
Направляється в: 1. Головне управлiння перевезень УЗ 2. Управлiння залiзницi (ДВ) 3. начальнику станцiї |
ЗАЯВКА
на подачу залiзничних транспортерiв (вагонiв)
в _________________ 200_ р.
(мiсяць)
N з/п |
Найме- нування вантажу |
Iндекс негаба- ритностi |
Вага вантажу в т | N погодження креслення розмiщення i крiплення вантажу |
N документа i дата погодження креслення |
Станцiя i залiзниця призна- чення |
Вантажо- одержувач |
Наявнiсть згоди вантажо- одержувача |
Тип i вантажо- пiдйомнiсть транс- портера (вагона) |
Кiлькiсть | Дата подачi транс- портера пiд наван- таження |
При- мiтки |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
Заст. керiвника пiдприємства (фiрми) | (пiдпис) |
Додаток 5 до пункту 3.8.2 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Акт
перевiрки розмiщення i крiплення негабаритного i
великовагового вантажу
Складений "___" ____________ 200_ р. комiсiєю у складi |
МКРС | ДС |
представника ПЧ | ПТО | залiзницi |
навантаження дозволено Головним управлiнням перевезень Укрзалiзницi (ЦД), службою перевезень залiзницi (Д) ____________________ телеграмою N _____ вiд _______________ 200_ р. |
1. Станцiя i залiзниця вiдправлення |
2. Тип рухомого складу1) i його номер |
3. Вантажопiдйомнiсть |
4. Промiжна секцiя N | |
(для транспортерiв зчiпного типу в/п 120 i 240 т) |
5. Платформа прикриття N | |
(для зчепiв) |
6. Станцiя i залiзниця призначення |
7. Пункти переходу з залiзницi на залiзницю |
8. Вага вантажу з крiпленням | т |
9. Тара вагона (транспортера)2) | т |
10. Осьове навантаження | т | |
(для транспортерiв, що мають 8 i бiльше осей) |
11. Погонне навантаження | т/м | |
(для транспортерiв, що мають 8 i бiльше осей) |
12. База вагона (транспортера)3) або зчепу платформ | мм |
13. База транспортера макс. | мм | |
(для сполучувальних транспортерiв з перемiнною базою) |
14. База вантажонесучої секцiї або платформи4) | мм |
15. База вiзкiв i з'єднувальних балок5) | мм |
16. Довжина вантажу6) | мм |
17. Довжина транспортера або зчепу платформ за осями автозчепу | мм |
Критичнi точки вантажу7)
Точки | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Вiдстань вiд поздовжньої осi вагона (пiвширина вантажу), мм | Висота вiд рiвня головки рейки, мм | Вiдстань вiд направляючого перерiзу до точки, розташованої: | Рiзниця геометричних
виносiв, DbRв, DbRз |
||
усерединi бази, nв, мм | за межами бази, nз, мм | ||||
А | |||||
Б | |||||
В | |||||
Г | |||||
Д | |||||
i т. д. |
23. Негабаритнiсть нижня
_______________ бокова ________________________________ Голова комiсiї ______________________________ Члени комiсiї ______________________________ Штемпель станцiї Вiдмiтки комiсiй пунктiв комерцiйного
огляду (ПКО), якi перевiряли на маршрутi розмiщення
i крiплення вантажiв та технiчний стан вагонiв
(транспортерiв), iз зазначенням прiзвища i посади
кожного члена комiсiї
__________________________________________________________________ Правильнiсть розмiщення i стан
крiплення вантажу перевiренi |
||||
Станцiя | Голова комiсiї (ст. прийомоздавач) |
Члени комiсiї |
||
_______________________________________________________ | ||||
Станцiя | Голова комiсiї (ст. прийомоздавач) |
Члени комiсiї |
||
Штемпель |
(непотрiбне закреслити) |
Пояснення щодо заповнення окремих пунктiв "Акта"
1) Необхiдно зазначити найменування рухомого складу, дотримуючись таких термiнiв: платформа, пiввагон, транспортер (якщо вiн має не бiльше 6 осей), транспортер зчiпного типу в/п 120 т, зчеп платформ з обпиранням вантажу на двi платформи або одну з прикриттям; транспортер __________ вiсний ______________ типу (площадкового, платформеного, зчiпного, колодязного, сполучувального типу без водил); транспортер сполучувального типу з водилами.
2) Для транспортерiв зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 i 240 т при наявностi промiжних (не несучих вантаж) секцiй (платформ) необхiдно зазначити загальну тару i окремо (в дужках або через тире) тару вантажонесучих секцiй.
3) Для транспортерiв сполучувального типу з водилами у пунктi 12 необхiдно вказати мiнiмальну базу (внутрiшнє ведення), у пунктi 13 - максимальну.
4) Вказується тiльки для транспортерiв зчiпного типу i зчепу платформ.
5) База вiзка i вiдстань мiж опорними точками з'єднувальних балок вказується тiльки для транспортерiв, якi мають бiльше 6 осей. Спочатку необхiдно вказати базу ходового вiзка, потiм першої, другої i т. д. з'єднувальних балок (наприклад: ходової - 1850 мм; першої - 3010 мм; другої - 5800 мм; третьої - 11600 мм).
6) Якщо вантаж перевозиться на транспортерi сполучувального типу, то необхiдно вказати довжину вантажу за осями пiдвiшування.
7) Для кожної критичної точки у телеграфному повiдомленнi або факсом данi граф 18 - 22 указуються пiдряд одним рядком. Спочатку необхiдно вказати лiтерне позначення точки, потiм у дужках номер графи i потiм вiдповiдний параметр. Наприклад:
А | (18) | 1850 | (19) | 3650 | (20) | 9500 | (22) | 128 |
Б | (18) | 2000 | (19) | 4010 | (20) | 7000 | (22) | 102 |
В | (18) | 1300 | (19) | вiд 4010 до 5000 | (20) | 7000 | (22) | 102 |
Г | (18) | 1700 | (19) | 2800 | (20) | 3900 | (22) | 56 |
Д | (18) | 1650 | (19) | 3700 | (20) | 3900 | (22) | 56 |
i т. д. |
Якщо при передачi телеграфного повiдомлення номер графи неможливо взяти в дужки, то необхiдно застосувати знак "тире" наступним чином:
А | 18 - 1850 | 19 - 3650 | 20 - 9500 | 22 - 128 | |
Б | 18 - 2000 | 19 - 4010 | 20 - 7000 | 22 - 102 | |
В | 18 - 1300 | 19 - вiд 4010 до 5000 | 20 - 7000 | 22 - 102 | i т. д. |
8) Для вантажiв понаднегабаритних у вiдповiднiй зонi замiсть номера ступеня негабаритностi необхiдно вказувати цифру "8".
Примiтки:
1. При передаваннi даних "Акта" телеграмою найменування пунктiв повторювати не слiд. Необхiдно вказати тiльки їх номери.
2. Якщо критичнi точки розташованi в одному внутрiшньому або в одному зовнiшньому перерiзi, то в графах 20, 21 i 22 заповнюються тiльки для однiєї точки кожного з цих перерiзiв, данi для графи 22 беруться з креслення.
Додаток 6 до пункту 3.8.3.1 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма телеграми (факсу) про результати комiсiйної перевiрки розмiщення i крiплення негабаритних i великовагових вантажiв, якi перевозяться в межах залiзниць України
Комiсiєю пiд
головуванням МКРС (ДС)
__________________________________________________ Результати перевiрки (Наводяться вiдповiдi згiдно з Актом перевiрки, наведеним у додатку 5 в пунктах 1 - 6, 8 - 27 i 30). Найменування цих пунктiв у телеграмi не повторюються, указуються тiльки їх номери. У телеграмi указуються тiльки тi пункти, якi необхiдно заповнювати для даного перевезення). |
Додаток 7 до пункту 3.8.3.4 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма телеграми (факсу) про навантаження транспортера (при перевезеннi в межах залiзниць України)
1. Кому
__________________________________________________________________ |
|
Начальник станцiї | (прiзвище) |
Примiтка: при передаваннi телеграми найменування пунктiв не повторюються, а указуються їх номери по порядку.
Додаток 8 до пункту 3.9.1.2 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма телеграми-дозволу Головного
управлiння перевезень Укрзалiзницi на
вiдправлення i пропуск за конкретними маршрутами
негабаритного i великовагового вантажу
(при перевезеннi у межах залiзниць України)
1. Кому: ДС
_________________________________________________________________________ Вiдправте комiсiйно перевiрений негабаритний i великоваговий вантаж, навантажений на 2. Тип рухомого складу1) i його
номер _____________________________________________________ |
Критичнi точки вантажу7)
Точки | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Вiдстань вiд поздовжньої осi вагона (пiвширина вантажу), мм | Висота вiд рiвня головки рейки, мм | Вiдстань вiд направляючого перерiзу до точки, розташованої: | Рiзниця геометричних
виносiв, DbRв, DbRз |
||
усерединi бази, nв, мм | за межами бази, nз, мм | ||||
А | |||||
Б | |||||
В | |||||
Г | |||||
Д | |||||
i т. д. |
23. Негабаритнiсть на прямiй дiлянцi
_____________________________________________________ Попереду вантажу повинна прямувати контрольна рама, що виготовлена у вiдповiдностi з додатком 3 до цiєї Iнструкцiї, i супроводжуватися у встановленому порядку. (Заповнюється тiльки для вантажiв, якi прямують з контрольною рамою.) Умови
пропуску встановлюються згiдно з цiєю Iнструкцiєю
та порядком пропуску негабаритних i
великовагових вантажiв, встановленим залiзницями
_____________________________________ Посади та прiзвища осiб, якi пiдписали телеграму _____________________________________ |
Пояснення заповнення пунктiв телеграми:
*) Для вантажiв, якi слiдують з контрольною рамою, i всiх вантажiв на транспортерах в/п 300 - 500 т.
1) - 7) - див. пояснення заповнення пунктiв "Акта..." (додаток 5).
8) Для транспортерiв спецiальної конструкцiї сполучувального типу з водилами (в/п 300, 400, 500 т) додатково вказується ... i вiдповiдно до "Технiчних умов експлуатацiї транспортерiв вантажопiдйомнiстю".
Примiтка: При передачi телеграми (факсу) найменування пунктiв 2 - 23 не повторюються, а вказуються тiльки їх номери по порядку.
Додаток 9 до пункту 3.9.1.3 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма телеграми-дозволу Управлiння залiзницi (Служба перевезень) на вiдправлення i пропуск за конкретними маршрутами негабаритного i великовагового вантажу при перевезеннi в межах залiзниць України
1. Кому: ДС
___________________________________________________________________________ Вiдправте комiсiйно перевiрений негабаритний (великоваговий) вантаж, навантажений на 2. Тип рухомого складу1) i його
номер _____________________________________________________ |
Критичнi точки вантажу7)
Точки | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Вiдстань вiд поздовжньої осi вагона (пiвширина вантажу), мм | Висота вiд рiвня головки рейки, мм | Вiдстань вiд направляючого перерiзу до точки, розташованої: | Рiзниця геометричних
виносiв, DbRв, DbRз |
||
усерединi бази, nв, мм | за межами бази, nз, мм | ||||
А | |||||
Б | |||||
В | |||||
Г | |||||
Д | |||||
i т. д. |
23. Негабаритнiсть на прямiй дiлянцi
_____________________________________________________ Умови пропуску встановлюються згiдно з
цiєю Iнструкцiєю та порядком пропуску
негабаритних i великовагових вантажiв,
встановленим залiзницями України
________________________________ |
Посада та прiзвище осiб, якi пiдписали телеграму.
Примiтка: При передаваннi телеграми (факсу) найменування пунктiв 2 - 24 не повторюються, вказуються тiльки їх номери по порядку. Пункти 18, 19, 20, 21, передаються без таблиць.
Додаток 10 до пункту 3.9.4 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма телеграми, яку згiдно з Роздiлом 2 надає начальник станцiї при вiдправленнi негабаритних вантажiв з розрахунковою негабаритнiстю
З
____________________________________________________________________________________ Вiдправлений комiсiйно перевiрений
негабаритний вантаж 2. Тип рухомого складу i його номер
______________________________________________________ |
Критичнi точки вантажу, якi визначають розрахункову негабаритнiсть
Точки | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
Вiдстань вiд поздовжньої осi вагона (пiвширина вантажу), мм | Висота вiд рiвня головок рейок, мм | Вiдстань вiд направляючого перерiзу до точки, розташованої: | Рiзниця геометричних
виносiв, DbRв, DbRз |
||
усерединi бази, nв, мм | за межами бази, nз, мм |
23. Iндекс негабаритностi на прямiй
дiлянцi _______________________________________________ |
Начальник станцiї | (прiзвище) |
Примiтка: При передаваннi телеграми найменування пунктiв 2 - 24 не повторюються, а вказуються їх порядковi номери.
Додаток 11 до пункту 4.12 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Методика визначення можливостi та умов пропуску негабаритних вантажiв через споруди i повз пристрої
1. Загальнi положення
1.1. Пропуск негабаритних вантажiв будь-якого ступеня нижньої, бокової i верхньої негабаритностi через споруди i повз пристрої, якi повнiстю вiдповiдають габариту наближення споруд С, може здiйснюватися (за габаритними умовами) зi швидкiстю, встановленою для вантажних поїздiв на цiй дiлянцi.
1.2. Можливiсть та умови пропуску вантажiв нижньої, бокової i верхньої негабаритностей через мости, шляхопроводи, тунелi та iншi споруди i повз пристрої, якi не вiдповiдають габариту наближення споруд С, а понаднегабаритних вантажiв через будь-якi споруди та пристрої (у тому числi й такi, що вiдповiдають габариту С) визначаються розрахунком або графiчно згiдно з нормами мiнiмально допустимих зазорiв мiж вантажем i внутрiшнiм обрисом споруд (пристроїв), наведених у додатку 12 цiєї Iнструкцiї.
Можливiсть пропуску понаднегабаритних вантажiв може визначатися шляхом пропуску спецiального пристрою (макета, контрольної рами тощо) для натурної перевiрки.
1.3. Визначення можливостi та умов пропуску негабаритних i понаднегабаритних вантажiв через споруди i повз пристрої, а також сумiжними колiями виконуються за завданням служби колiї залiзниць габаритообстежувальнi станцiї або дистанцiї колiї на пiдставi даних про фактичнi габарити споруд i пристроїв.
1.4. Для визначення можливостi та умов пропуску негабаритного вантажу розраховують розмiри споруди або пристрою, якi можуть забезпечити пропуск даного негабаритного вантажу при рiзних швидкостях, i порiвнюють їх з фактичними розмiрами споруди або пристрою.
1.5. Можливiсть пропуску негабаритного вантажу визначається двома способами: за ступенем негабаритностi вантажу i за його фактичними розмiрами.
Перший спосiб застосовується з метою встановлення схем - напрямкiв перевезення негабаритних вантажiв на залiзницях. Для кожної дiлянки встановлюється найбiльший ступiнь нижньої, бокової i верхньої негабаритностi, який може пропускатися нею. Цi схеми використовуються для прийняття оперативних рiшень щодо найбiльш доцiльних напрямкiв перевезення негабаритного вантажу.
Другий спосiб - визначення можливостi пропуску негабаритного вантажу за його фактичними розмiрами, який є бiльш точний. Застосовується для додаткової перевiрки ступеня негабаритностi у тих випадках, коли вантаж в незначнiй мiрi заходить в зону цього ступеня, а пропуск його через споруду за цим ступенем негабаритностi не забезпечується. Цей спосiб застосовується також при перевiрцi можливостi пропуску понаднегабаритних вантажiв.
Нижче наводиться метод розрахунку за двома способами, складений з урахуванням норм мiнiмальних зазорiв, наведених у додатку 12 цiєї Iнструкцiї для п'яти режимiв руху:
перший | - | рух iз швидкiстю | до 90 км/год.; |
другий | - | - " - | до 40 км/год.; |
третiй | - | - " - | до 10 км/год.; |
четвертий | - | - " - | до 5 км/год.; з готовнiстю зупинитися; |
п'ятий - рух iз швидкiстю до 3 км/год., в результатi якого проводиться попередня (перед пропуском) контрольна перевiрка фактичних розмiрiв споруд i вантажу, стану та розмiрiв (ширини, рiвня) колiї i усунення її недолiкiв з наглядом супроводжуючими за маршрутом прямування вантажу в мiсцях з мiнiмальними зазорами.
2. Визначення розмiрiв споруд i пристроїв, мiнiмально необхiдних для забезпечення пропуску негабаритних вантажiв за їх ступенями негабаритностi
2.1. Розмiри споруд i пристроїв, мiнiмально необхiднi для пропуску вантажу даного ступеня негабаритностi, визначаються за формулами:
горизонтальнi:
X = Xст + dх; мм; | (1) | |
Xв = Xст + dх + Dхв; мм; | (2) | |
Xз = Xст + dх + Dхз; мм; | (3) |
вертикальнi:
а) для частин споруд i пристроїв, розташованих нижче вiдповiдних частин вантажу:
Y = Yст - dу; мм; | (4) | |
Yв = Yст - dу - Dув; мм; | (5) | |
Yз = Yст - dу + Dуз; мм; | (6) |
б) для частин споруд i пристроїв, розташованих вище вiдповiдних частин вантажу:
Y = Yст + dу; мм; | (7) | |
Yв = Yст + dу - Dув; мм; | (8) | |
Yз = Yст + dу + Dуз; мм, | (9) |
де Xст - пiвширина вiдповiдного ступеня негабаритностi на висотi, що розглядається, мм;
Yст - висота точки вiдповiдного ступеня негабаритностi вiд рiвня верху головок рейок, мм;
X, Xв, Xз - горизонтальнi вiдстанi вiд вертикальної лiнiї, що проходить через середину колiї, до споруди або пристрою, розташованого в прямiй i в кривiй вiдповiдно з внутрiшнього та зовнiшнього бокiв, мм;
Y, Yв, Yз - вертикальнi вiдстанi вiд рiвня верху головок рейок (у кривiй - внутрiшньої рейки) до точок обрису споруди або пристрою, розташованого в прямiй i в кривiй вiдповiдно з внутрiшнього i зовнiшнього бокiв, мм;
dх i dу - горизонтальнi i вертикальнi мiнiмально допустимi зазори мiж обрисом ступеня негабаритностi i спорудою або пристроєм, мм (наведенi в табл. 12.1 i 12.3 додатка 12 цiєї Iнструкцiї);
Dхв i Dхз - горизонтальнi змiщення вантажу, вiдповiдно, у внутрiшнiй та зовнiшнiй бiк кривої, додатковi до змiщень в прямих, мм;
Dув i Dуз - вертикальнi змiщення рухомого складу або вантажу, вiдповiдно, з внутрiшнього та зовнiшнього боку кривої, додатковi до змiщень в прямих, мм.
При розрахунках для кривих горизонтальнi зазори dх приймаються: для внутрiшнього боку - зазначенi в таблицi для внутрiшнiх перерiзiв; для зовнiшнього боку - зазначенi в таблицi для зовнiшнiх перерiзiв. Для прямих, коли невiдомо, в межах яких перерiзiв розташований вантаж, приймаються зазори, вказанi для зовнiшнiх перерiзiв.
2.2. Величини додаткових горизонтальних змiщень вантажiв у кривих розраховуються за формулами:
Dкв = bR + Yст | h | , мм; | (10) | |
1600 |
Dкз = bR - Yст | h | , мм; | (11) | |
1600 |
де h - пiдвищення зовнiшньої рейки у кривiй, мм;
bR - геометричний винос розрахункового вагона у данiй кривiй, мм.
bR = | 36000 | , мм; | (12) | |
R |
де R - радiус кривої, на якiй розташована споруда або пристрiй, м.
2.3. Величини додаткових вертикальних змiщень вантажу (пониження Dув i пiдвищення Dуз) визначаються за формулами:
Dyв = (Xст - 800) | h | , мм; | (13) | |
1600 |
Dyз = (Xст + 800) | h | , мм; | (14) | |
1600 |
3. Визначення мiнiмально необхiдних розмiрiв споруд та пристроїв для забезпечення пропуску негабаритних вантажiв за їх фактичними розмiрами
3.1. Для розрахункiв застосовуються формули (1) - (14) цього додатка з внесенням до них таких змiн:
замiсть пiвширини ступеня негабаритностi Хст i висоти точки, що розглядається Yст в усiх формулах приймаються вiдповiдно горизонтальна вiдстань вiд осi колiї Хi до даної точки вантажу i вертикальна вiдстань Yi вiд рiвня верху головок рейок до цiєї точки;
замiсть геометричного виносу розрахункового вагона bR у формулах (10) i (11) приймається геометричний винос у цiй кривiй перерiзу вантажу, що розглядається.
3.2. При перевезеннi негабаритного вантажу на платформi або транспортерi з кiлькiстю осей не бiльше шести зазначений геометричний винос визначається:
для внутрiшнiх перерiзiв вантажу
bRв = | 500 | (l - nв) nв | , мм; | (15) | |
R |
для зовнiшнiх перерiзiв вантажу
bRз = | 500 | (l + nз) nз | , мм; | (16) | |
R |
де l - база рухомого складу, м;
nв - вiдстань вiд внутрiшнього перерiзу вантажу, що розглядається, до направляючого перерiзу вагону, м;
nз - вiдстань вiд зовнiшнього перерiзу вантажу, що розглядається, до направляючого перерiзу вагона, м;
3.3. При перевезеннi негабаритного вантажу на транспортерi зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т або зчепi платформ геометричний винос визначається:
для внутрiшнiх перерiзiв вантажу
bRв = | 500 | [(lзч - nв) nв + (lо - nво) nво], мм; | (17) | |
R |
для зовнiшнiх перерiзiв вантажу
bRз = | 500 | [(lзч + nз) nз - (lо - nво) nво], мм, | (18) | |
R |
де lзч - база зчепу, м;
lо - база платформ, на якi опирається вантаж, м (при рiзних базах для формули (17) приймається бiльша величина бази, а для формули (18) - менша);
nво - вiдстань вiд осi турнiкетної опори до найближчого направляючого перерiзу платформи, на якiй вона встановлена, м.
3.4. При перевезеннi негабаритного вантажу на багатовiсному (бiльше 6 осей) транспортерi платформеного, площадкового, колодязного, зчiпного та сполучувального (з постiйною базою) типiв геометричний винос визначається:
для внутрiшнiх перерiзiв вантажу
bRв = | 500 | (l - nв) nв + | 125p2 | , мм; | (19) | |
R | R |
для зовнiшнiх перерiзiв вантажу
bRз = | 500 | (l + nз) nз - | 125p2 | , мм; | (19) | |
R | R |
де l - база транспортера, м;
р2 - параметр баз груп вiзкiв:
р2 = ро2 + р12 + р22 + ... + рn2, м2, |
(21) |
де ро - база ходового вiзка, м;
р1, р2, ... рn - вiдстань мiж опорними точками першої, другої та n-ї з'єднувальних балок, м;
nв i nз - див. позначення до формул (15) i (16).
Якщо вантаж за його довжиною однакового поперечного перерiзу або з найбiльшою шириною в середньому i кiнцевому розрiзi, геометричнi виноси bRв i bRз визначаються за допомогою табл. 2.1 додатка 2 цiєї Iнструкцiї за такими бiльш простими формулами:
при перевезеннi негабаритного вантажу на платформi або транспортерi з кiлькiстю осей не бiльше шести:
bRв = | l2 | ; | bRз = | L2 | - | l2 | ; | (22) | ||
8R | 8R | 8R |
при перевезеннi негабаритного вантажу на транспортерi зчiпного типу вантажопiдйомнiстю 120 т або на зчепi платформ:
; | ; | (23) |
при перевезеннi негабаритного вантажу на багатовiсному транспортерi платформеного, площадкового, колодязного, зчiпного та сполучувального (з постiйною базою) типiв, а також сполучувального типу без водил:
|
; | ; | (24) |
де L - довжина вантажу, м.
4. Приклад розрахункiв
4.1. Визначити можливiсть та умови пропуску негабаритного вантажу 6-го ступеня бокової негабаритностi повз негабаритнi опори шляхопроводу, розташованого у кривiй радiуса R = 400 м з пiдвищенням зовнiшньої рейки h = 60 мм. Найменшi горизонтальнi вiдстанi до опор шляхопроводу складають: з внутрiшнього боку - 2500 мм, з зовнiшнього боку - 2300 мм.
Вантаж розмiщений на чотиривiснiй платформi з базою l = 9,72 м. Найбiльшi розмiри (якi визначають ступiнь негабаритностi) вантаж має у зовнiшньому перерiзi, розташованому на вiдстанi nз = 2 м вiд найближчого направляючого перерiзу Хi = 2180 мм, Yi = 2500 мм. У внутрiшнiх перерiзах найбiльшi розмiри дорiвнюють: Хi = 2100 мм, Yi = 2500 мм, а nв = 0,5 l = 4,86 м.
4.2. Рiшення
Спочатку визначається можливiсть та умови пропуску даного вантажу за розмiрами ступеню його негабаритностi, тобто 6-го ступеня з найбiльшою пiвшириною Хст = 2240 мм на висотi Yст = 2800 мм.
4.2.1. Горизонтальнi вiдстанi вiд осi колiї до частин споруд, мiнiмально необхiдних для пропуску повз них вантажу, визначаються за формулами (2) i (3) цього додатка:
Хв = Хст + dх + Dхв; | Хз = Хст + dх + Dхз. |
4.2.2. Значення горизонтального зазору dх мiж обрисом ступеню негабаритностi та спорудою на висотi Yст = 2800 мм визначається за табл. 12.1 додатка 12 цiєї Iнструкцiї.
Перевiряються споруди, розташованi з двох бокiв кривої, тому для внутрiшнього боку кривої приймаються зазори, вказанi для внутрiшнiх перерiзiв, а для зовнiшнього боку кривої - для зовнiшнiх перерiзiв.
Цi горизонтальнi зазори для п'яти режимiв руху дорiвнюють:
Мiнiмально допустимi зазори, мм |
Швидкiсть руху або режим руху, км/год. | ||||
90 | 40 | 10 | Режим 4 | Режим 5 | |
dх для внутрiшнiх перерiзiв | 150 | 140 | 135 | 125 | 95 |
dх для зовнiшнiх перерiзiв | 170 | 150 | 145 | 135 | 105 |
4.2.3. Додатковi змiщення Dхв i Dхз визначаються за формулами (10) i (11):
; |
. |
4.2.4. Значення Хв i Хз для швидкостi 90 км/год. обчислюються за наведеними вище формулами i дорiвнюють:
Хв = 2240 + 150 + 195 = 2585 мм;
Хз = 2240 + 170 - 15 = 2395 мм.
Порiвнюючи одержанi значення з вiдстанню до опор, знаходимо, що вони недостатнi для руху iз швидкiстю 90 км/год.
Аналогiчнi розрахунки провадяться для iнших режимiв руху i в результатi одержуємо такi значення:
Горизонтальнi вiдстанi | Швидкiсть руху або режим руху, км/год. | |||
40 | 10 | Режим 4 | Режим 5 | |
Хв, мм | 2575 | 2570 | 2560 | 2530 |
Хз, мм | 2375 | 2370 | 2360 | 2330 |
Iз порiвняння вiдстаней, одержаних розрахунком, i фактичних вiдстаней вiд осi колiї до опор шляхопроводу випливає, що пропуск цього вантажу за розмiрами його ступеня негабаритностi повз опори шляхопроводу не може бути дозволеним нi при одному режимi руху.
4.2.5. У зв'язку з тим, що фактична ширина вантажу менша ширини обрису 6-го ступеня негабаритностi, розглянемо можливiсть та умови пропуску цього вантажу виходячи iз фактичних його розмiрiв i параметрiв вагона, в якому вiн знаходиться.
4.2.5.1. Мiнiмально допустимi зазори dх мiж спорудою i вантажем для внутрiшнiх його перерiзiв визначаються за табл. 12.2 додатка 12 цiєї Iнструкцiї для висоти Yi = 2500 мм i дорiвнюють:
Мiнiмально допустимi
зазори, мм |
Швидкiсть руху або режим руху, км/год. | ||||
90 | 40 | 10 | Режим 4 | Режим 5 | |
dх для внутрiшнiх перерiзiв | 140 | 130 | 130 | 125 | 70 |
Мiнiмально допустимi зазори dх мiж спорудою i вантажем для зовнiшнiх його перерiзiв визначаються за табл. 12.2 додатка 12 цiєї Iнструкцiї як сума зазору для внутрiшнiх перерiзiв, наведених у цiй таблицi, i додаткового виносу консольного перерiзу, який визначається за формулами, наведеними у примiтках до цiєї таблицi, а саме:
; |
; |
. |
; |
. |
4.2.5.2. Додатковi змiщення Dхв i Dхз визначаються за формулами (10) i (11) з такими змiнами в них (пункт 3 цього додатка): замiсть Yст = 2800 мм приймається Yi = 2500 мм; значення bR замiсть формули (12) визначається за формулами (15) - (21) i в даному випадку розраховується за формулами (15) - (16), враховуючи те, що вантаж навантажений на платформу:
; |
. |
Тодi:
; |
. |
4.2.5.3. Визначаємо значення Хв i Хз для максимальної швидкостi 90 км/год.:
Хв = Хi + dх + Dхв = 2180 + 140 + 124 = 2444 мм;
Хз = Хi + dх + Dхз = 2100 + 160 - 65 = 2195 мм.
Отже, негабаритний вантаж, що розглядається, може перевозитися пiд шляхопроводом iз графiковою швидкiстю.
Додаток 12 до пункту 4.12 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Таблицi мiнiмально допустимих зазорiв мiж спорудами або пристроями i габаритом навантаження, обрисами ступенiв негабаритностi, а також рухомим складом або вантажем для рiзних швидкостей руху поїздiв
Таблиця 12.1
Мiнiмально допустимi горизонтальнi зазори dх мiж спорудами або пристроями i габаритом навантаження або обрисом ступеня негабаритностi
На висотi вiд рiвня головок рейок, мм | Горизонтальний зазор dх, мм | |||||||||
для швидкостi (режиму) руху, км/год., не бiльше | ||||||||||
90 | 40 | 10 | Режим 4 | Режим 5 | ||||||
В перерiзах | ||||||||||
внут- рiшнiх |
зовнiш- нiх |
внут- рiшнiх |
зовнiш- нiх |
внут- рiшнiх |
зовнiш- нiх |
внут- рiшнiх |
зовнiш- нiх |
внут- рiшнiх |
зовнiш- нiх |
|
5550 - 5201 | 210 | 230 | 190 | 205 | 180 | 190 | 165 | 175 | 120 | 130 |
5200 - 4901 | 200 | 225 | 185 | 200 | 175 | 185 | 160 | 170 | 115 | 125 |
4900 - 4601 | 195 | 215 | 180 | 195 | 170 | 180 | 155 | 165 | 115 | 125 |
4600 - 4301 | 190 | 210 | 170 | 185 | 165 | 175 | 150 | 160 | 110 | 120 |
4300 - 4201 | 180 | 205 | 165 | 180 | 160 | 170 | 145 | 155 | 110 | 120 |
4200 - 4001 | 180 | 200 | 165 | 175 | 160 | 170 | 145 | 155 | 110 | 120 |
4000 - 3701 | 175 | 195 | 160 | 175 | 155 | 165 | 140 | 150 | 105 | 115 |
3700 - 3401 | 170 | 190 | 155 | 170 | 150 | 160 | 135 | 145 | 105 | 115 |
3400 - 3101 | 160 | 185 | 150 | 165 | 145 | 155 | 135 | 145 | 100 | 110 |
3100 - 2801 | 155 | 175 | 145 | 160 | 140 | 150 | 130 | 140 | 100 | 110 |
2800 - 2501 | 150 | 170 | 140 | 150 | 135 | 145 | 125 | 135 | 95 | 105 |
2500 - 2201 | 140 | 160 | 130 | 145 | 130 | 140 | 125 | 135 | 95 | 105 |
2200 - 2001 | 135 | 155 | 125 | 140 | 125 | 135 | 120 | 130 | 95 | 105 |
2000 - 1801 | 130 | 150 | 120 | 135 | 120 | 130 | 115 | 125 | 90 | 100 |
1800 - 1601 | 125 | 145 | 120 | 130 | 115 | 125 | 110 | 120 | 90 | 100 |
1600 - 1401 | 120 | 140 | 115 | 130 | 110 | 120 | 110 | 120 | 90 | 100 |
1400 - 1201 | 90 | 110 | 85 | 100 | 85 | 95 | 75 | 75 | 60 | 70 |
1200 - 1001 | 90 | 100 | 80 | 95 | 80 | 90 | 75 | 75 | 60 | 70 |
1000 - 801 | 85 | 100 | 80 | 90 | 80 | 90 | 75 | 75 | 60 | 70 |
800 i менше | 80 | 100 | 75 | 85 | 75 | 85 | 75 | 75 | 55 | 65 |
Таблиця 12.2
Мiнiмально допустимi горизонтальнi зазори dх, мм, мiж спорудами або пристроями i частинами рухомого складу або вантажу
Висота вiд рiвня головок рейок, мм | Горизонтальний зазор dх, мм, у внутрiшнiх перерiзах | ||||||||
для швидкостей (режимiв) руху, км/год., не бiльше | |||||||||
90 | 40 | 10 | Режим 4 | Режим 5 | |||||
для вантажного рухомого складу | для вантажу | для вантажного рухомого складу | для вантажу | для вантажного рухомого складу | для вантажу | для вантажного рухомого складу | для вантажу | для вантажного рухомого складу | |
5500 - 5201 | 185 | 210 | 165 | 190 | 155 | 180 | 140 | 165 | 95 |
5200 - 4901 | 175 | 200 | 160 | 185 | 150 | 175 | 135 | 160 | 90 |
4900 - 4601 | 170 | 195 | 155 | 180 | 145 | 170 | 130 | 155 | 90 |
4600 - 4301 | 165 | 190 | 145 | 170 | 140 | 165 | 125 | 150 | 85 |
4300 - 4001 | 155 | 180 | 140 | 165 | 135 | 160 | 120 | 145 | 85 |
4000 - 3701 | 150 | 175 | 135 | 160 | 130 | 155 | 115 | 140 | 80 |
3700 - 3401 | 145 | 170 | 130 | 155 | 125 | 150 | 110 | 135 | 80 |
3400 - 3101 | 135 | 160 | 125 | 150 | 120 | 145 | 110 | 135 | 75 |
3100 - 2801 | 130 | 155 | 120 | 145 | 115 | 140 | 105 | 130 | 75 |
2800 - 2501 | 125 | 150 | 115 | 140 | 110 | 135 | 100 | 125 | 70 |
2500 - 2201 | 115 | 140 | 105 | 130 | 105 | 130 | 100 | 125 | 70 |
2200 - 2001 | 110 | 135 | 100 | 125 | 100 | 125 | 95 | 120 | 70 |
2000 - 1801 | 105 | 130 | 95 | 120 | 95 | 120 | 90 | 115 | 65 |
1800 - 1601 | 100 | 125 | 95 | 120 | 90 | 115 | 85 | 110 | 65 |
1600 - 1401 | 95 | 120 | 90 | 115 | 85 | 110 | 85 | 110 | 65 |
1400 - 1201 | 90 | 90 | 85 | 85 | 85 | 85 | 75 | 75 | 60 |
1200 - 1001 | 90 | 90 | 80 | 80 | 80 | 80 | 75 | 75 | 60 |
1000 - 801 | 85 | 85 | 80 | 80 | 80 | 80 | 75 | 75 | 60 |
800 i менше | 80 | 80 | 75 | 75 | 75 | 75 | 75 | 75 | 55 |
Примiтка: Мiнiмально допустимi зазори для зовнiшнiх перерiзiв отримуються додаванням до вiдповiдних значень зазорiв у внутрiшнiх перерiзах таких величин:
50 · 2nз | ||
Режим 1 (швидкiсть 90 км/год.) - |
-------- | ; |
l |
45 · 1,5nз | ||
Режим 2 (швидкiсть 40 км/год.) - |
---------- | ; |
l |
45 · 1,2nз | ||
Режим 3 (швидкiсть 10 км/год.) - |
---------- | ; |
l |
45 · 1,2nз | ||
Для режимiв 4 i 5 - | ---------- | . |
l |
Таблиця 12.3
Мiнiмально допустимi вертикальнi зазори у мiж спорудами або пристроями i габаритом навантаження, обрисами ступенiв негабаритностi, а також конкретним рухомим складом або вантажем
Вiдстань вiд осi колiї по горизонталi, мм | Мiнiмально допустимi вертикальнi зазори dу, мм, мiж спорудами або пристроями та | ||||||||
конкретним рухомим складом | габаритом навантаження, ступенями негабаритностi i конкретним вантажем не бiльше | ||||||||
при швидкостях (режимах) руху, км/год. | |||||||||
120 | 90 | 40 | 10 та режими 4 i 5 | 90 | 40 | 10 та режим 4 | Режим 5 | ||
2300 - 2101 2100 - 1901 1900 - 1701 1700 - 1501 1500 - 1301 1300 - 1101 1100 - 901 900 - 701 700 i менше |
- - 80/95 70/85 65/80 50/75 45/70 40/65 40/55 |
- - 70/85 65/80 60/75 45/70 40/65 40/60 40/55 |
- - 65/80 60/75 55/70 40/65 40/60 40/55 40/50 |
- - 60/75 55/70 50/65 40/60 40/60 40/55 40/50 |
100/115 95/110 90/105 85/100 80/95 65/90 60/85 60/80 60/75 |
95/110 90/105 85/100 80/95 75/90 60/85 60/80 60/75 60/70 |
90/105 85/100 80/95 75/90 70/85 60/80 60/80 60/75 60/70 |
85 80 75 70 65 60 60 50 50 |
Додаток 13 до пункту 4.12 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Основнi вимоги щодо розробки порядку пропуску негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України
1. Загальна частина, яка регламентує наступне:
перелiк нормативних документiв, якi знаходяться у вiдповiдних службах та якими необхiдно керуватись при органiзацiї перевезень негабаритних i великовагових вантажiв;
розподiл обов'язкiв i завдань мiж службами Управлiння залiзницi щодо погодження технiчної документацiї, а також розробки i корегування наказу по залiзницi i оперативних вказiвок по умовах пропуску в межах залiзницi негабаритних i великовагових вантажiв вiдповiдно до Iнструкцiї ДЧ-1835, цiєї Iнструкцiї, Технiчних умов експлуатацiї транспортерiв вантажопiдйомнiстю 300 - 500 т i окремих вказiвок Укрзалiзницi з забезпечення перевезень зазначених вантажiв;
обов'язки причетних вiддiлiв служб, дирекцiй залiзничних перевезень i лiнiйних пiдроздiлiв з контролю за обiгом спецiального рухомого складу (транспортерiв), у тому числi технiчним обслуговуванням i ремонтом їх вiдповiдно до нормативних документiв;
завдання службам, дирекцiям залiзниць i лiнiйним пiдроздiлам залiзницi щодо усунення негабаритностей, у першу чергу на маршрутах з найбiльшими обсягами перевезень негабаритних вантажiв, посилення та замiни мостiв, пiдготовки, збору, облiку i корегування iнформацiї про габаритнi характеристики споруд i пристроїв дiлянок колiї та класи мостiв. Визначення посадових осiб, вiдповiдальних за реалiзацiю завдань.
2. Органiзацiя перевезень
В цьому роздiлi надаються вказiвки про порядок i органiзацiю перевезень негабаритних i великовагових вантажiв з урахуванням мiсцевих умов, у яких повинне бути вiдображене таке:
обов'язки служб, дирекцiй залiзничних перевезень i лiнiйних пiдроздiлiв щодо розробки умов пропуску залiзницею негабаритних i великовагових (на транспортерах) вантажiв та забезпечення контролю за їх виконанням;
перелiк пiдроздiлiв, яким адресуються телеграми про умови пропуску негабаритних i великовагових вантажiв у залежностi вiд умов пропуску i порядок надання їх дирекцiям залiзничних перевезень i причетним пiдроздiлам;
перелiк станцiй (крiм станцiй навантаження), на яких проводиться перевiрка негабаритних i великовагових (на транспортерах) вантажiв, склад комiсiй;
порядок пропуску в межах залiзницi негабаритних i великовагових вантажiв в залежностi вiд зон i ступеня негабаритностi, а також вантажопiдйомнiстю транспортерiв (вказати, яким документом регламентується пропуск вiдповiдно до наказу Управлiння залiзницi або за окремими телеграфними вказiвками Укрзалiзницi (служб залiзницi);
перелiк дiлянок, на яких вантажi, що прямують на транспортерах вантажопiдйомнiстю 300 - 500 т, повиннi обов'язково супроводжуватися працiвниками дистанцiї колiї;
вказiвка начальникам дирекцiй залiзничних перевезень на розробку наказiв про порядок пропуску негабаритних i великовагових вантажiв з перелiком нормативних документiв, якими повиннi керуватись при розробцi такого наказу, а також при розробцi умов пропуску згiдно з оперативними розпорядженнями (телеграмами) Укрзалiзницi.
При цьому в наказах начальникiв дирекцiй залiзничних перевезень необхiдно визначити таке:
перелiк iнструкцiй, наказiв i вказiвок, якими повиннi керуватися працiвники апарату дирекцiї залiзничних перевезень i причетних пiдроздiлiв при прийняттi рiшень щодо можливого вiдправлення на дiлянку i умовах прямування поїздiв з негабаритними i великоваговими вантажами (положення iнструкцiй, витяги з наказiв начальника залiзницi i начальника дирекцiї залiзничних перевезень, телеграми на пропуск, додатковi умови, встановленi дистанцiями колiї, i т. д.) в залежностi вiд зони i ступеня негабаритностi вантажiв, вантажопiдйомностi i осьового навантаження транспортерiв i з урахуванням фактичних габаритiв споруд i пристроїв, вантажопiдйомностi i стану мостiв на дiлянках;
порядок i умови включення в поїзди негабаритних i великовагових (на транспортерах) вантажiв, маючи на увазi необхiднiсть погодження диспетчерським апаратом з сусiднiми дирекцiями залiзничних перевезень i залiзницями, для попередження вiдчеплення їх вiд прямих (наскрiзних) поїздiв на шляху прямування;
перелiк станцiй видачi попереджень, порядок надання дистанцiєю колiї заявок на видачу попереджень, у тому числi на дiлянках сусiднiх дирекцiй, межi видачi попереджень на наскрiзнi поїзди, що прямують без переробки на декiлькох дирекцiях залiзничних перевезень i залiзницях;
порядок оповiщення диспетчерським апаратом дирекцiї залiзничних перевезень начальникiв дистанцiй колiї i iнших причетних пiдроздiлiв про планове вiдправлення на дiлянку поїздiв з негабаритними i великоваговими (на транспортерах) вантажами i виклику супроводжуючих, у тому числi iз сусiднiх ДН i залiзниць; обов'язки супровiдного;
порядок i умови прийому iмпортних (для прикордонних залiзниць i дирекцiй залiзничних перевезень) негабаритних, великовагових i довгомiрних вантажiв, у тому числi на транспортерах залiзниць третiх країн, контролю за своєчасним вивантаженням i поверненням цих транспортерiв в порожньому станi залiзницям третiх країн, органiзацiя роботи технологiчних груп i причетних вiддiлiв дирекцiй залiзничних перевезень (для припортових i прикордонних дирекцiй) з розробки i погодження технiчної документацiї.
3. Додатки
У Додатках, визначаються умови пропуску негабаритних вантажiв i навантажених транспортерiв конкретними дiлянками в залежностi вiд наявностi негабаритних споруд i пристроїв, вiдстаней мiж осями колiї i вантажопiдйомнiстю мостiв.
Додаток 14 до пункту 4.12 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Визначення умов пропуску негабаритних вантажiв, якi прямують сумiжними лiнiями з двома i бiльше колiями
1. Загальнi положення
1.1. Умови пропуску негабаритних вантажiв сумiжними лiнiями з двома i бiльше колiями визначаються в залежностi вiд вiдстанi мiж осями колiй, ступеню негабаритностi (бокової i нижньої) або фактичної ширини даного вантажу i габаритiв рухомого складу, який прямує назустрiч сумiжною колiєю.
1.2. Пропуск поїзда з негабаритним вантажем (вантажами) на двоколiйнiй лiнiї допускається без закриття зустрiчного руху, якщо зазор мiж негабаритним вантажем i рухомим складом (вантажем) на сумiжнiй колiї дорiвнює або перевищує суму мiнiмально допустимих зазорiв, якi визначаються з боку кожної колiї згiдно табл. 12.1, 12.2 додатка 12 цiєї Iнструкцiї за умови, що зазор з боку поїзда з негабаритним вантажем вiдповiдає швидкостi руху не менше 40 км/год., а з боку зустрiчного поїзда, в якому вiдсутнi негабаритнi вантажi, - для швидкостi, не меншої 90 км/год.
1.3. Якщо забороняється на перегонах зустрiчний рух поїздiв з негабаритними вантажами сумiжними колiями, то забороняється i паралельний рух цими колiями таких вантажiв.
1.4. У разi примикання пiд'їзної колiї до однiєї iз головних на лiнiях з двома колiями в мiсцi, де вiдстань мiж осями колiй 4100 мм i менша, пропускати негабаритнi довгомiрнi вантажi (з вiдношенням довжини вантажу L до бази вагона l бiльшим 1,41) на колiю примикання i в зворотному напрямку дозволяється тiльки за умови, якщо на сусiднiй головнiй колiї вiдсутнiй рухомий склад.
1.5. Встановлено два способи визначення можливостi та умов пропуску негабаритного вантажу сумiжними колiями на лiнiях з двома i бiльше колiями:
перший - за боковим i нижнiм ступенями негабаритностi вантажу (вплив на умови пропуску верхнього ступеня враховано при присвоєннi вантажу бокового ступеню негабаритностi);
другий - за фактичною шириною негабаритного вантажу.
Перший спосiб є бiльш простим, вiн застосовується у випадках, коли встановленi ним умови пропуску не мiстять суттєвих обмежень (закриття зустрiчного руху тощо) i можуть бути прийнятi.
Другий спосiб вимагає проведення розрахункiв, що дозволяє уточнити умови пропуску, визначенi першим способом, з урахуванням фактичних розмiрiв вантажу.
2. Визначення умов пропуску негабаритних вантажiв за нижнiм i боковим ступенями негабаритностi
2.1. Умови пропуску негабаритних вантажiв сумiжними колiями двоколiйних лiнiй з вiдстанню мiж осями колiй 4100 - 3750 мм на прямих дiлянках колiї в залежностi вiд ступеню бокової i нижньої негабаритностi приймаються за табл. 14.1 цього додатка.
Згiдно з табл. 14.1 у зустрiчному напрямку на лiнiях з вiдстанню мiж осями колiй в прямих 4100 мм допускається перевозити негабаритнi вантажi сума номерiв бокового (нижнього) ступенiв негабаритностi яких не перевищує 5, а також третiй з третiм ступенем бокової (нижньої) негабаритностi.
2.2. Умови пропуску негабаритних вантажiв сумiжними колiями на кривих дiлянках за ступенями бокової i нижньої негабаритностi (в тому числi розрахункової) визначаються за табл. 14.1 в залежностi вiд величин вiдстаней мiж осями колiй в кривих "приведених" (до прямих), що визначаються за формулою:
Sкрпр = Sкрф - dм (або d'м); | (1) |
де, Sкрпр - приведена вiдстань мiж осями колiй, мм,
Sкрф - фактична вiдстань мiж осями колiй у данiй кривiй, мм;
dм (або d'м) - експлуатацiйна норма збiльшення у кривих вiдстанi мiж осями колiй, визначається за табл. 3.18 додатка 3 "Инструкции по применению габаритов приближения строений", затвердженої 18.11.86 МШС СРСР.
Приведенi вiдстанi мiж осями колiй розраховуються за формулою (1) для кожної кривої.
2.3. Пропуск вантажiв 6-го ступеня бокової i нижньої негабаритностi, понаднегабаритних у цих зонах та зустрiчних поїздiв сумiжними колiями на прямих дiлянках вiдстанню мiж осями колiй 4100 мм i менше забороняється. Якщо вiдстань мiж осями колiй бiльше 4100 мм, можливiсть пропуску зазначених вантажiв без закриття руху на сумiжнiй колiї перевiряється розрахунком згiдно з пунктом 3 цього додатка. Умови пропуску вантажiв з верхньою понаднегабаритнiстю встановлюються також згiдно з цим додатком.
На кривих дiлянках повиннi враховуватися приведенi до прямих вiдстанi мiж осями колiй.
2.4. При визначеннi за табл. 14.1 умов пропуску сумiжними колiями двоколiйних лiнiй негабаритних вантажiв з розрахунковою негабаритнiстю враховується бiльший ступiнь бокової (нижньої) негабаритностi, який встановлений за розрахунковою негабаритнiстю.
2.5. Умови пропуску сумiжними колiями рухомого складу габариту Т (вагони електросекцiй та електропоїздiв), габаритiв Тпр i Тц, якi перевозяться як негабаритнi вантажi на своїх осях, приймаються в залежностi вiд їх ступенiв бокової негабаритностi, зазначених у табл. 14.2.
Таблиця 14.1
Умови пропуску зустрiчних поїздiв з вантажами бокового i нижнього ступенiв негабаритностi сумiжними колiями з вiдстанню мiж осями на прямих дiльницях колiї 4100 - 3750 мм
Найменування ступеня бокової i нижньої негабаритностi та габаритiв рухомого складу зустрiчних поїздiв | Умови пропуску при ширинi мiж колiями на прямих дiлянках, мм | |||||||
4100 i бiльше | 4099 - 4050 | 4049 - 4000 | 3999 - 3950 | 3949 - 3900 | 3899 - 3850 | 3849 - 3800 | 3799 - 3750 | |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
1-Т i 1-Т або 1 ст. | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + + |
1-Т i 2 | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + | - - |
1-Т i 3 | + + | + + | + + | + + | + + | + | - - | - - |
1-Т i 4 | + + | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - |
1-Т i 5 | + + | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
1-Т i 6 | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
1 i 1-Т | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + + |
1 i 1 | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + | + |
1 i 2 | + + | + + | + + | + + | + + | - - | - - | - - |
1 i 3 | + + | + + | + + | + + | - - | - - | - - | - - |
1 i 4 | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
1 i 5, 6 | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
2 i 1-Т | + + | + + | + + | + + | + + | + + | + | - - |
2 i 1 | + + | + + | + + | + + | + + | - - | - - | - - |
2 i 2 | + + | + + | + + | - - | - - | - - | - - | - - |
2 i 3 | + + | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - |
2 i 4, 5, 6 | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
3 i 1-Т | + + | + + | + + | + + | + + | + | - - | - - |
3 i 1 | + + | + + | + + | + + | + | - - | - - | - - |
3 i 2 | + + | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - |
3 i 3 | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
3 i 4, 5, 6 | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
4 i 1-Т | + + | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - |
4 i 1 | + + | + | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
4 i 2, 3, 4, 5, 6 | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
5 i 1-Т | + + | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
5 i 1 або будь-який iнший ступiнь | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
6 i 1-Т або будь-який iнший ступiнь | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - | - - |
Примiтки: У таблицi позначено:
+ + рух з графiковою швидкiстю (для поїздiв з негабаритним вантажем - не бiльше 90 км/год.), (зазор 390 мм i бiльший);
+ рух з обмеженою швидкiстю до 40 км/год., (зазор менший нiж 390, але рiвний або бiльший нiж 350 мм);
- - пропуск без закриття руху на сумiжнiй колiї забороняється, (зазор менший 350 мм).
Таблиця 14.2
Найменування рухомого складу | Ступенi негабаритностi | ||
нижнiй | боковий | верхнiй | |
Вагони електросекцiй та електропоїздiв: | |||
Ср3 | 2 | 2 | 1 |
Сд, Ср | 2 | 2 | 1 |
ЕР1 | 2 | 2 | 1 |
ЕР2, ЕР-2М | 2 | 2 | 1 |
ЕР9, ЕР9П | 2 | 2 | 1 |
ЕР11 | 2 | 2 | 1 |
ЕР22 | 2 | 2 | 1 |
ЕТ-2, ЕТ-2А | 2 | 2 | 1 |
ЕД-2, ЕД-2Т, ЕД-9Т | 2 | 2 | 1 |
ЕД-4, ЕД-4М, ЕД-4МК | 2 | 2 | 1 |
ЕД-2Р-Т, ЕР-9П, ЕР-9М | 2 | 2 | 1 |
ЕМ1-К, ЕМ2-К | 2 | 2 | 1 |
ЕПЛ-2т | 2 | 2 | 1 |
ЕПЛ-9Т | 2 | 2 | 1 |
Пiввагони габариту Тпр | 1 | 1 | 2 |
Вагони, що повнiстю використовують габарит Тпр | 2 | 2 | 3 |
Цистерни габариту Тц | - | 2 | 1 |
3. Визначення умов пропуску на двоколiйних лiнiях негабаритних вантажiв з урахуванням їх фактичних розмiрiв
3.1. Для визначення умов пропуску на двоколiйних лiнiях негабаритних вантажiв за їх фактичними розмiрами спочатку розраховується величина вiдстанi мiж осями колiй, за якою може бути допущений на сумiжних колiях зустрiчний рух даного негабаритного вантажу i поїзда з габаритним або негабаритним вантажем, або з рухомим складом вiдповiдного габариту (1-Т, Тпр, Т).
Визначена величина вiдстанi мiж осями колiй порiвнюється з фактичною на перегонi, що розглядається.
Зустрiчний рух на сумiжних колiях допускається, якщо фактична вiдстань мiж осями колiй бiльша або дорiвнює визначенiй розрахунком.
3.2. Мiнiмальна вiдстань мiж осями сумiжних колiй на перегонах, яка необхiдна для пропуску негабаритного вантажу за умови збереження руху на сумiжнiй колiї, визначається за формулами:
на прямих дiлянках колiї
Sпрр = (Хi + dх) + (А + dАх), мм; |
(2) |
на кривих дiлянках колiї
Sкрр = (Хi + dх + bR + Dbh) + (А + dАх + 0,5dм), мм, | (3) |
де Хi - пiвширина вантажу на висотi, що розглядається, мм;
А - пiвширина рухомого складу або вантажу зустрiчного поїзда (приймається для рухомого складу габариту 1-Т та габариту навантаження рiвною 1625 мм; габариту Тпр - 1700 мм; габариту Т - 1800 мм);
dх - мiнiмально допустимий горизонтальний зазор, мм, мiж негабаритним вантажем i перешкодою, який приймається за табл. 12.2 додатка 12 цiєї Iнструкцiї;
dАх - горизонтальний зазор, мм, що враховує можливi змiщення рухомого складу або вантажу зустрiчного поїзда.
Якщо в розрахунках враховуються зазначенi вище значення А = 1625, 1700 та 1800 мм, тодi величини dАх приймаються рiвними dх за табл. 12.1 додатка 12 цiєї Iнструкцiї для зовнiшнiх перерiзiв. При швидкостi руху бiльше 90 км/год. величина dАх приймається за табл. 14.3 цього додатка;
bR - геометричний винос вантажу bRв або bRз, мм, в данiй кривiй, який визначається за формулами (15) - (24) додатка 11 цiєї Iнструкцiї;
dм - експлуатацiйна норма розширення мiж колiями в кривих, мм, яка приймається за табл. 3.18 (графи 2 -17) "Инструкции по применению габаритов приближения строений";
dbh - змiщення зустрiчного рухомого складу назустрiч один одному, якщо пiдвищення зовнiшньої рейки зовнiшньої колiї hзов бiльше, нiж пiдвищення зовнiшньої рейки hвн внутрiшньої колiї hв:
Dbh = Yi | hзов - hвн | , мм, | (4) | |
1600 |
де Yi - вiдстань вiд рiвня головок рейок до точки вантажу, що розглядається, мм.
зустрiчний пропуск допускається, якщо
Sпрф i Sпрр i Sкрф i Sкрр, | (5) |
де Sпрф i Sкрф - фактичнi вiдстанi мiж осями колiй вiдповiдно у прямiй та кривiй.
Таблиця 14.3
Висота вiд рiвня головок рейок, мм | Горизонтальний зазор dАх, мм | Висота вiд рiвня головок рейок, мм | Горизонтальний зазор dАх, мм |
4300 - 4001 | 230 | 2500 - 2201 | 185 |
4000 - 3701 | 225 | 2200 - 2001 | 175 |
3700 - 3401 | 215 | 2000 - 1801 | 170 |
3400 - 3101 | 210 | 1800 - 1601 | 165 |
3100 - 2801 | 200 | 1600 - 1401 | 150 |
2800 - 2501 | 190 | 1400 - 1201 | 130 |
4. Приклади
Приклад 1. Вiдстань Sкрф мiж осями колiй у кривiй радiусом 250 м дорiвнює 4350 мм. Пiдвищення зовнiшньої рейки зовнiшньої колiї hзов = 120 мм, внутрiшньої hвн = 120 мм. Визначити приведену до прямої вiдстань мiж осями колiй Sкрпр для зазначеної кривої.
Рiшення. За табл. 3.18 "Инструкции по применению габаритов приближения строений" знаходиться експлуатацiйна норма збiльшення в данiй кривiй вiдстанi мiж осями колiй. Якщо hзов = hвн, то визначається величина dм. При hзов = 120 мм i R = 250 мм dм = 305 мм.
Sкрпр визначається за формулою (1) цього додатка i дорiвнює:
Sкрпр = Sкрф - dм = 4350 - 305 = 4045 мм.
Приклад 2. Умови аналогiчнi зазначеним у прикладi 1, за винятком пiдвищення зовнiшньої рейки внутрiшньої колiї (hвн), яке дорiвнює 80 мм.
Рiшення. Якщо hзов > hвн, то замiсть dм в розрахунках приймати величину d'м.
За табл. 3.18 "Инструкции по применению габаритов приближения строений" при hзов - hвн = 120 - 80 = 40 мм знаходимо:
d'м = dм + 100 = 305 + 100 = 405 мм.
За формулою (1) цього додатка
Sкрпр = Sкрф - dм = 4350 - 405 = 3945 мм.
Приклад 3. Вантаж вiдноситься до 1-го нижнього, 2-го бокового i 2-го верхнього ступенiв негабаритностi. На перегонi двоколiйної лiнiї ширина мiж колiями негабаритна i дорiвнює 3875 мм. Визначити можливiсть та умови пропуску цього вантажу, якщо сумiжною колiєю прямує состав габариту 1-Т.
Рiшення. Умови пропуску негабаритного вантажу на двоколiйнiй лiнiї визначаються за одним iз бiльших ступенiв бокової або нижньої негабаритностей. У даному разi приймається 2-ий ступiнь бокової негабаритностi.
У табл. 14.1 цього додатка у графi 7 (вiдстань 3899 - 3850 мм) у рядку для 2-го ступеню негабаритностi i габариту 1-Т зазначенi два хрестики. Отже, даний вантаж може пропускатися перегоном з графiковою швидкiстю.
Приклад 4. Вантаж вiдноситься до негабаритностi 4-го нижнього, 2-го бокового i 3-го верхнього ступенiв. Найменша "приведена" вiдстань мiж осями колiй на перегонi у кривiй дорiвнює 4020 мм. Визначити можливiсть та умови пропуску цього вантажу, якщо сумiжною колiєю перевозиться негабаритний вантаж бокової негабаритностi 2-го ступеня.
Рiшення. Аналогiчно прикладу 3 для визначення умов пропуску вантажу приймається нижня негабаритнiсть 4-го ступеню, яка є бiльшою за бокову 2-го ступеня.
За табл. 14.1 в графi 4 (вiдстань 4049 - 4000 мм) в рядку проти 4-го i 2-го ступенiв негабаритностi зазначенi прочерки. Отже такий вантаж не може пропускатися, якщо на сусiднiй колiї перевозиться негабаритний вантаж 2-го ступеня бокової негабаритностi.
Приклад 5. Визначити можливiсть та умови зустрiчного пропуску понаднегабаритного вантажу на платформi, з рухомим складом габариту 1-Т на двоколiйнiй лiнiї з вiдстанню мiж осями колiй у прямих Sпрф = 4100 мм. Найбiльша пiвширина вантажу Хi = 2000 мм на висотi Yi = 4000 мм у внутрiшнiх перерiзах.
Рiшення.
Вiдстань мiж осями колiй, необхiдна для пропуску цього вантажу без закриття зустрiчного руху, визначається за формулою (2):
Sпрр = (Хi + dх) + (А + dАх) мм,
де - Хi = 2000 мм; А = 1625 мм.
За табл. 12.2 додатка 12 цiєї Iнструкцiї знаходимо зазор dх для цього вантажу:
при Yi = 4000 мм dх = 175 мм i V = 90 км/год.,
при Yi = 4000 мм dх = 160 мм i V = 40 км/год.
Зазор dхА для зустрiчного поїзда габариту 1-Т визначається за табл. 14.3 цього додатка: при Yi = 4000 мм, dхА = 225 мм i V = 120 км/год.
Sпрр = (2000 + 175) + (1625 + 225) = 4025 мм.
Якщо 4025 < 4100 мм, то зустрiчний рух у прямiй допускається за графiковими швидкостями.
Додаток 15 до пункту 7.1 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Форма заявки
на вiдправлення електросекцiй i електропоїздiв
габариту Т i недiючому станi в межах залiзниць
України
ТЕЛЕГРАМА
ДС
__________________________________________________________________________________ Прошу (просимо) дозволу на вiдправлення за
станцiї ________________________________________ |
Посади i пiдписи осiб, якi оформили заявку | __________________ |
____________
х) непотрiбне закреслити
Додаток 16 до пункту 8.10 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Методика визначення поперечної стiйкостi транспортерiв з числом осей 12 i бiльше вiд перекидання в кривих
У цьому додатку розглядається два види транспортерiв з числом осей 12 i бiльше.
Не обладнанi водильними пристроями
сполучувальнi:
вантажопiдйомнiстю 300 т, ТСЧ-300, 20-вiснi, тип 3993;
вантажопiдйомнiстю 240 т, ТСЧ-240, 16-вiснi, тип 3992;
вантажопiдйомнiстю 220 т, ТСЧ-220, 16-вiснi, тип 3991;
зчiпнi:
вантажопiдйомнiстю 340 т, ТСЦ-340, 24-вiснi, тип 3976 - 3977;
окрема секцiя ТСЦ-340, вантажопiдйомнiстю 170 т, (3976 або 3977);
вантажопiдйомнiстю 240 т, ТСЦ-240, 16-вiснi, тип 3974;
площадковi:
вантажопiдйомнiстю 130 - 150 т, 12-вiснi, типiв 3915, 3916, 3917, 3918;
вантажопiдйомнiстю 180 - 220 т, на вiзках ВТЗ, 16-вiснi, типiв 3923, 3922, 3926;
вантажопiдйомнiстю 220 т, на вiзках ВТЗ, 16-оснi, тип 3925;
вантажопiдйомнiстю 200 - 225 т, на вiзках ЦНИИ-ХЗ, 16-вiснi, типiв 3927, 3928, 3929.
Обладнанi водильними пристроями:
сполучувальнi:
вантажопiдйомнiстю 500 т, 32-вiснi, ТСЧ-500К, тип 3998;
вантажопiдйомнiстю 400 т, 28-вiснi, ТСЧ-400, тип 3996;
вантажопiдйомнiстю 300 т, 20-вiснi, ТСЧ-300 М, тип 3994;
а) з внутрiшнiм веденням;
б) з зовнiшнiм веденням;
зчiпнi:
вантажопiдйомнiстю 480 т, 32-вiснi, ТСЦ-480, тип 3978 - 3979;
16-вiснi окремi секцiї, ТСЦ-480, вантажопiдйомнiстю 240 т, тип 3978 i 3979.
1. Методика розрахунку коефiцiєнтiв запасу поперечної стiйкостi вiд перекидання в кривих базується на обчисленнi сумарних перекидаючих i вiдновлювальних моментiв i їх вiдношень за формулами:
1.1. Для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями:
h1 = | Мn(1) | , | h2 = | Мn(2) | , | h3 = | Мn(3) | , | (1) | |||
Мвiд(1) | Мвiд(2) | Мвiд(3) |
де - h1 - коефiцiєнт запасу стiйкостi вiдносно головки рейок;
h2 - коефiцiєнт запасу стiйкостi вiдносно ковзунiв надресорних балок;
h3 - коефiцiєнт запасу стiйкостi вiдносно головки рейки при зупинцi в кривiй з максимальним пiдвищенням зовнiшньої рейки;
Мп(1), Мп(2) - сумарнi перекидаючi моменти вiдносно головки рейки i ковзунiв надресорних балок, тсм;
Мвiд(1), Мвiд(2) - сумарнi вiдновлювальнi моменти вiдносно головки рейки i ковзунiв надресорних балок, тсм;
Мп(3), Мвiд(3) - вiдповiдно перекидаючi i вiдновлювальнi моменти при зупинцi в кривiй з максимальним пiдвищенням зовнiшньої рейки, тсм.
Стiйкiсть вiд перекидання в кривих навантажених транспортерiв без каткових опор забезпечується за умов:
h1 Ј 0,67; | h2 Ј 0,67; | h3 Ј 0,67; | (2) |
1.2. Для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями
h1 = | Мn(1) | , | h2 = | Мn(2) | , | (3) | ||
Мвiд(1) | Мвiд(2) |
Стiйкiсть вiд перекидання в кривих навантажених транспортерiв, обладнаних катковими опорами, забезпечується за умови:
При V = 5 км/год. | h1 Ј 2 0,83 | (4) |
При V > 5 км/год. | h1 Ј 2 0,67 |
2. Для розрахункiв стiйкостi транспортерiв вiд перекидання в кривих застосовуються параметри, позначення яких наведенi у табл. 16.1 цього додатка.
3. Сумарний перекидаючий момент вiдносно головки рейки визначається за формулою:
Мп(1) = М1 + М2 + М3 + М4 + М5 + М6 + М7 + М8 + М9 + М10, | (5) |
Доданки сумарного перекидаючого моменту М1 - М10 визначаються через числовi значення констант, наведених у табл. 16.2 цього додатка для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями, i в табл.16.3 цього додатка для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями.
М1 - момент, обумовлений визначенням зазору в колiї з врахуванням максимального зношення гребенiв колiс;
М1 = 0,03Qван + А1, | (6) |
М2 - момент, обумовлений визначенням зазорiв в ковзунах вантажонесучих i промiжних балок транспортера.
М2 = В1Qванhцв - В2Qван + В3. | (7) |
Таблиця 16.1
Найменування параметра | Позначення | Розмiрнiсть |
Вага тари транспортера | Qт | тс |
Вага вантажонесучих балок транспортера з навiсним устаткованням1) | Qнб | тс |
Вага вантажу загальна | Qван | тс |
Сумарна вертикальна жорсткiсть ресорного пiдвiшування транспортера | ЖS | тсм |
Поперечна вiдстань мiж осями комплектiв ресорного пiдвiшування вiзкiв транспортера | bр | м |
Вiдстань мiж кругами катання колеса | 2S | м |
Поперечна вiдстань мiж осями вушок (упорiв) несучих консолей транспортерiв сполучувального типу | В | м |
Висота точки прикладання рiвнодiючих сил вiтру тари транспортера над рiвнем головки рейок (РГР) | hт | м |
Висота центра ваги вантажу над рiвнем головки рейок (РГР) | hцв | м |
Висота точки прикладання рiвнодiючої сили вiтру, яка дiє на вантаж, загальна | h | м |
Висота центра ваги тари транспортера над рiвнем головки рейки (РГР) | Hцвв | м |
Площа навiтряної поверхнi тари транспортера | Sпт | м2 |
Площа навiтряної поверхнi вантажу, загальна | Sп | м2 |
Довжина вантажу | L | м |
Число колiс транспортера | nк | - |
Поздовжнє змiщення центра ваги вантажiв, загальне, вiдносно вертикальної площi, в якiй знаходиться поперечна вiсь симетрiї транспортера | Iзм | м |
Поперечне змiщення центра ваги вантажу, загальне, вiдносно вертикальної площi, в якiй знаходиться поздовжня вiсь симетрiї транспортера | b | м |
Коефiцiєнт запасу поперечної стiйкостi вiд перекидання в кривiй: | ||
вiдносно головки рейок | h1 | - |
вiдносно ковзунiв надресорних балок | h2 | - |
при зупинцi в кривiй з максимальним пiдвищенням зовнiшньої рейки | h3 | - |
Статичне осьове навантаження | Рст | тс |
Радiус кривої | R | м |
Критичний радiус кривої | Rкр | м |
Пiдвищення зовнiшньої рейки в кривiй | Dh | м |
Швидкiсть руху транспортера | V | км/г |
Поперечний хiд каткових опор несучих консолей кривiй | qR | мм |
Поперечний хiд каткових опор несучих консолей в кривiй критичного радiуса | dRmax | мм |
Примiтка: 1) для зчiпних транспортерiв з турнiкетами.
М3 - момент, обумовлений крутiнням промiжних балок транспортера вiдповiдно його поздовжньої осi:
для транспортерiв без каткових опор
М3 = C1Qванhцв + Chцв - C2Qван + C3; | (8) |
для транспортерiв з катковими опорами
М3 = C1Qванhцв C2 Qван + C3; | (9) |
М4 - момент вiд дiї центробiжної сили в кривiй:
|
; |
|
М5 - момент вiд дiї вiтрового навантаження
M5 = 0,05 · Snh + D2; | (11) |
М6 - момент, обумовлений поперечним зсувом несучих консолей з вантажем на каткових опорах:
для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями, М6 = 0;
для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями, за винятком сполучувального транспортера ТСЧ-500К (тип 3998):
М6 = | E1 + E2L | (Qван + E3); | (12) | |
R |
в) для транспортерiв ТСЧ-500К (тип 3998) в залежностi вiд радiуса кривої приймається така послiдовнiсть обчислень:
в1) проводиться вибiр величини максимального поперечного зсуву каткових опор qRmax у залежностi вiд параметрiв вантажу вiдповiдно до ТУ ТУЭ-ТСЧ-500К;
в11) обчислення критичного радiуса кривої Rкр, тобто такого значення радiуса, починаючи з якого повнiстю реалiзується поперечний хiд каткових опор несучих консолей qRmax:
1 | |||
Rкр = |
-------- | 0,125[(24,66 + L)2 - (14,66 + L)2 + 108,16]; | (13) |
qRmax |
при |
R Ј Rкр; | М6 = (Qван + 45) qRmax; | (14) |
R > Rкр; | М6 = (Qван + 45)qR, |
1 | |||
де - qR = |
----- | 0,125 [ (24,66 + L)2 - (14,66 + L)2 + 108,16]; | (15) |
R |
М7 - момент, обумовлений поперечним перемiщенням надресорних балок на ресорах центрального пiдвiшування:
M7 = G1Qван + G2, | (16) |
М8 - момент вiд поперечної горизонтальної складової поздовжньої сили в кривих:
для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями, M8 = 0;
для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями, за винятком сполучувальних транспортерiв ТСЧ-500К (тип 3998):
G4 + G5 L | ||
M8 = G3 |
-------------; | (17) |
R |
для транспортерiв ТСЧ-500К:
при |
R Ј Rкр; | М8 = 76,5 qRmax; | (18) |
при |
R > Rкр; | М8 = 76,5 qR |
М9 - момент, обумовлений поперечним зсувом центра ваги обресорених частин транспортера i вантажу, внаслiдок бокового нахилу на ресорному пiдвiшуваннi (з врахуванням динамiки):
для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями:
; | (19) |
для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями:
; | (20) |
М10 - момент, обумовлений поперечним змiщенням центра ваги вантажу вiдносно поздовжньої осi симетрiї транспортера:
М10 = Qванb; | (21) |
Сумарний вiдновлювальний момент визначається виразом:
; | (22) |
Сумарний перекидаючий момент вiдносно ковзунiв надресорних балок Mn(2) обчислюється такою формулою:
для транспортерiв, не обладнаних водильними пристроями:
; | (23) |
для транспортерiв, обладнаних водильними пристроями:
; | (24) |
Сумарний вiдновлювальний момент визначається за формулою:
; | (25) |
Сумарний перекидаючий момент Мn(2) визначається такою формулою:
; | (26) |
де - | ; | (27) |
Сумарний вiдновлювальний момент визначається за формулою:
; | (28) |
де - L - база вантажонесучої балки площадкових, платформених i колодязних транспортерiв.
Розрахунок коефiцiєнту запасу стiйкостi вiд перекидання проводиться для критичних режимiв руху транспортерiв:
не обладнаних водильними пристроями, критичнi режими руху приведенi в табл. 16.4 цього додатка;
обладнаних водильними пристроями, критичнi режими руху приведенi в табл. 16.5 цього додатка.
Таблиця 16.2
Коефiцiєнти в розрахункових формулах для визначення перекидаючих i вiдновлювальних моментiв транспортерiв, якi не обладнанi водильними пристроями
Найменування коефiцiєнтiв | Сполучувальнi транспортери, умовнi позначення (тип) | Зчiпнi транспортери, умовнi позначення (тип) | Площадковi транспортери, вантажопiдйомнiсть (тип) | ||||||||
ТСЧ-300 (3993) |
ТСЧ-240 (3992) |
ТСЧ-220 (3991) |
ТСЦ-340 (3976 - 3977) |
ТСЦ-170 (секцiя) (3976 або 3977) |
ТСЦ-240 (3974) |
в/п 130-150 т (3915 - 3918) |
в/п 180, 200, 220 т (3922, 3926, 3923) |
в/п 200, 220, 225 т (3927, 3929, 3928) |
в/п 220 т (3925) |
||
з несучою балкою | без несучої балки | ||||||||||
A1 | 4,419 | 3,294 | 3,55 | 3,2517 | 4,98 | 2,49 | 3,048 | 3,33 | 4,92 | 3,579 | 3,807 |
B1 | 0,085 | 0,075 | 0,075 | 0,075 | 0,068 | 0,068 | 0,033 | 0,05 | 0,05 | 0,045 | 0,0186 |
B2 | 0,1121 | 0,081 | 0,1033 | 0,1033 | 0,0716 | 0,0716 | 0,0334 | 0,058 | 0,0563 | 0,0503 | 0,021 |
B3 | 7,3831 | 3,3744 | 3,036 | 3,5575 | -0,0961 | -0,481 | -0,2703 | -0,126 | -0,6643 | 0,3135 | -0,1794 |
C1 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,02 | 0,01 | 0,043 | 0,043 | 0,043 | 0,043 |
C | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3,141 | 4,116 | 2,9581 | 3,206 |
C2 | 0,0126 | 0,0119 | 0,0119 | 0,0119 | 0,0199 | 0,0199 | 0,008 | 0,0451 | 0,0444 | 0,0474 | 0,0424 |
C3 | 0,7546 | 0,3747 | 0,4129 | 0,4635 | 0,0882 | 0,0441 | 0,0124 | -3,291 | -4,26 | -3,2456 | -3,161 |
D1 | 1,8422 | 1,072 | 1,2676 | 1,2106 | 1,0315 | 0,5157 | 0,5354 | 0,7858 | 1,0707 | 0,8445 | 0,7785 |
D2 | 9,657 | 5,46 | 3,5 | 3,525 | 1,8 | 0,9 | 1,48 | 1,92 | 3,618 | 3,4375 | 1,763 |
G1 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 | 0,02 |
G2 | 2,106 | 1,556 | 1,698 | 1,4958 | 2,272 | 1,136 | 1,3334 | 1,74 | 2,58 | 1,746 | 1,834 |
Q1 | 1,3 | 1,2544 | 1,3 | 1,3 | 1,2544 | 1,2544 | 1,2544 | 1,2544 | 1,2544 | 1,2544 | 1,2544 |
Q2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Q3 | -0,55 | -0,51 | -0,51 | -0,51 | -0,61 | -0,61 | -0,61 | -0,61 | -0,61 | -0,51 | -0,61 |
Q4 | 156,897 | 83,635 | 101,88 | 99,4707 | 43,168 | 21,584 | 10,0005 | 28,71 | 41,28 | 48,015 | 26,593 |
Q5 | 8186,96 | 6400 | 6632,474 | 6632,474 | 21630 | 10815 | 14400 | 6400 | 14400 | 6400 | 14416 |
Q6 | 0,55 | 0,51 | 0,51 | 0,51 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,51 | 0,61 |
Q7 | 153,192 | 80,154 | 100,725 | 98,6349 | 29,88 | 14,94 | 6,096 | 32,19 | 36,08 | 46,527 | 21,573 |
Q8 | 234,207 | 136,152 | 161,16 | 153,914 | 131,14 | 65,57 | 68,072 | 99,9 | 136,12 | 107,37 | 98,982 |
Q9 | 152,44 | 82,68 | 44,5 | 46,53 | 8,55 | 4,275 | 7,03 | 18,88 | 39,42 | 40,7 | 9,03 |
Q10 | 193,14 | 109,2 | 70 | 70,5 | 36 | 18 | 29,6 | 38,4 | 72,36 | 68,75 | 35,26 |
W1 | 0,79 | 0,79* 0,747** |
0,79* 0,747** |
0,79* 0,747** |
0,79* 0,747** |
0,79* 0,747** |
0,79* | 0,79 | 0,79 | 0,79* 0,747** |
0,79 |
W2 | 147,3 | 109,8 | 118,5 | 108,39 | 166,0 | 83,0 | 101,6 | 111,0 | 164,0 | 119,3 | 126,9 |
W3 | 1,55 | 1,55* 1,46** |
1,55* 1,46** |
1,55* 1,46** |
1,55* 1,46** |
1,55* 1,46** |
1,55* | 1,55 | 1,55 | 1,55* 1,46** |
1,55 |
W4 | 234,207 | 136,152 | 161,16 | 153,914 | 131,14 | 65,57 | 68,072 | 99,9 | 136,12 | 107,37 | 98,982 |
R1 | 0,88 | 0,85 | 0,85 | 0,85 | 1,05 | 1,05 | 1,05 | 0,92 | 0,85 | 0,85 | 0,993 |
R2 | 104,583 | 42,822 | 60,435 | 61,7823 | -43,16 | -21,58 | -38,608 | -2,22 | -3,28 | 5,965 | -27,0297 |
R3 | 234,207 | 136,152 | 161,16 | 153,914 | 131,14 | 65,57 | 68,072 | 99,9 | 136,12 | 107,37 | 98,982 |
R4 | 128,02 | 65,0 | 27,5 | 30,55 | -11,25 | -5,625 | -9,25 | 8,96 | 26,46 | 22,0 | -7,439 |
R5 | 193,14 | 109,2 | 70,0 | 70,5 | 36,0 | 18,0 | 29,6 | 38,4 | 72,36 | 68,75 | 35,26 |
W5 | 105,3 | 77,8 | 84,9 | 74,79 | 113,6 | 56,8 | 66,67 | 87,0 | 129,0 | 87,3 | 91,7 |
W6 | 0,762 | 0,76 | 0,76 | 0,76 | 0,635 | 0,635 | 0,635 | 0,76 | 0,635 | 0,76 | 0,637 |
W8 | 0,88 | 0,85 | 0,85 | 0,85 | 1,05 | 1,05 | 1,05 | 0,92 | 0,85 | 0,85 | 0,993 |
W9 | 122,148 | 57,183 | 73,014 | 74,0421 | -6,816 | -3,408 | -19,3343 | 1,74 | 10,32 | 18,333 | -8,528 |
T1 | 0,55 | 0,51 | 0,51 | 0,51 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,61 | 0,51 | 0,61 |
T2 | 156,897 | 83,635 | 101,88 | 99,4707 | 43,168 | 21,584 | 10,0005 | 28,71 | 41,28 | 48,015 | 26,593 |
T3 | 8186,96 | 6632,474 | 6632,474 | 6632,474 | 22415,69 | 11207,84 | 14923,07 | 6632,474 | 14923,066 | 6632,474 | 14939,65 |
T4 | 152,44 | 82,68 | 44,5 | 100,8202 | 8,55 | 4,275 | 7,03 | 18,88 | 18,88 | 40,7 | 9,03 |
T5 | 193,14 | 109,2 | 70,0 | 128,0256 | 36,0 | 18,0 | 29,6 | 38,4 | 38,4 | 68,75 | 35,26 |
Примiтки: * при ширинi колiї - 1520 мм; ** при ширинi колiї - 1435 мм
Таблиця 16.3
Коефiцiєнти в розрахункових формулах для визначення перекидаючих i вiдновлювальних моментiв транспортерiв, якi обладнанi водильними пристроями
Найменування коефiцiєнту | Сполучувальнi транспортери | Зчiпнi транспортери | ||||
ТСЧ-500К (3998) | ТСЧ-400 (3996) | ТСЧ-300М (3994) | ТСЦ-480 (3978 - 3979) | Окрема секцiя (3978, 3979) | ||
Вантаж самонесучий | Вантаж на балцi- площадцi |
|||||
A1 | 6,792 | 5,88 | 4,8 | 6,09 | 6,3324 | 3,1662 |
B1 | 0,042 | 0,03 | 0,039 | 0,039 | 0,068 | 0,068 |
B2 | 0,048 | 0,0346 | 0,048 | 0,048 | 0,0813 | 0,0813 |
B3 | 6,6184 | 2,417 | 4,6873 | 5,0485 | 0,1371 | 0,0686 |
C1 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,02 |
C2 | 0,0079 | 0,0152 | 0,0187 | 0,0187 | 0,0205 | 0,0205 |
C3 | 2,1407 | 0,6438 | 0,5762 | 0,3936 | 0,3293 | 0,1647 |
D1 | 2,9271 | 2,3278 | 2,4049 | 2,901 | 1,4610 | 0,7305 |
D2 | 16,7674 | 13,975 | 7,785 | 9,169 | 3,99 | 1,995 |
E1 | - | 38,3 | 35,8 | 35,8 | 25,3 | 25,3 |
E2 | - | 2,5 | 2,4 | 2,4 | 0 | 0 |
E3 | - | 58,0 | 55,4 | 98,4 | 83,8 | 41,9 |
G1 | 0,012 | 0,012 | 0,012 | 0,012 | 0,02 | 0,02 |
G2 | 1,944 | 1,66 | 1,416 | 1,932 | 2,868 | 1,434 |
G3 | - | 51,6 | 62,83 | 62,83 | 1265,0 | 1265,0 |
G4 | - | 38,3 | 35,8 | 35,8 | 1 | 1 |
G5 | - | 2,5 | 2,4 | 2,4 | 0 | 0 |
Q1 | 1,277 | 1 | 1,277 | 1,277 | 1,3 | 1,3 |
Q2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Q3 | -0,58 | 0 | -0,5 | -0,5 | -0,61 | - 0,61 |
Q4 | 247,215 | 274,5 | 194,374 | 235,028 | 67,398 | 33,699 |
Q5 | 22497,8 | 20313,0 | 14061,125 | 14061,125 | 29877,2 | 14938,6 |
Q6 | 0,58 | 0,595 | 0,518 | 0,518 | 0,61 | 0,61 |
Q7 | 240,453 | 179,34 | 222,56 | 263,291 | 56,9912 | 28,496 |
Q8 | 371,765 | 295,96 | 305,44 | 368,445 | 185,75 | 92,8752 |
Q9 | 236,515 | 202,5 | 109,08 | 128,472 | 28,56 | 14,28 |
Q10 | 335,347 | 279,5 | 155,7 | 183,38 | 79,8 | 39,9 |
Q11 | 0,777 | 0,654 | 0,741 | 0,741 | 0,479 | 0,479 |
Q12 | 0 | 0 | 118,0 | 161,0 | 0 | 0 |
Q13 | 0 | 0 | 111,1 | 154,1 | 0 | 0 |
W1 | 0,79* 0,748** |
0,79 | 0,79* 0,748 ** |
0,79* 0,748** |
0,79 | 0,79 |
W2 | 226,4 | 196,0 | 160,0 | 203,0 | 211,08 | 105,54 |
W3 | 1,55* 1,46** |
1,55 | 1,55* 1,46** |
1,55* 1,46** |
1,55 | 1,55 |
W4 | 371,765 | 295,96 | 305,44 | 368,445 | 185,75 | 92,8752 |
R1 | 0,79 | 0,99 | 0,75 | 0,75 | 1,04 | 1,04 |
R2 | 192,909 | 101,92 | 185,44 | 216,196 | -33,773 | -16,8864 |
R3 | 371,765 | 295,96 | 305,44 | 368,445 | 185,75 | 92,8752 |
R4 | 200,731 | 150,8 | 88,2 | 103,88 | -7,56 | - 3,78 |
R5 | 335,347 | 279,5 | 155,7 | 183,38 | 79,8 | 39,9 |
R6 | 0,696 | 0,424 | 0,625 | 0,625 | 0,111 | 0,111 |
W5 | 157,0 | 113,7975 | 111,1 | 154,1 | 113,4 | 56,7 |
W6 | 0,725 | 0,632 | 0,725 | 0,725 | 0,637 | 0,637 |
W8 | 0,79 | 0,99 | 0,75 | 0,75 | 1,04 | 1,04 |
W9 | 214,07 | 103,92 | 166,599 | 196,503 | 18,936 | 9,468 |
Примiтка: | * при ширинi колiї 1520 мм; ** при ширинi колiї 1435 мм. |
Таблиця 16.4
Критичнi режими руху
Радiус кривої, R, м | Швидкiсть,V, км/год. | Пiдвищення зовнiшньої рейки, Dh, м |
150 250 350 500 700 |
20 50 65 80 90 |
0 0,01 0,04 0,04 0,03 |
Таблиця 16.5
Критичнi режими руху
Умовнi позначення транспортера | Тип за єдиною нумерацiєю | Критичнi режими руху | ||
R, м | V, км/год. | h, м | ||
ТСЧ-500К | 3998 | 150 150 300 300 500 500 |
10 10 40 60 70 80 |
0 0,03 0,06 0,12 0,06 0,15 |
ТСЧ-400 | 3996 | 150 200 300 300 500 500 |
5 10 15 40 50 70 |
0 0,03 0 0,06 0,09 0,12 |
ТСЧ-300М | 3994 | 200 200 350 500 800 |
5 20 65 80 100 |
0 0,03 0,15 0,15 0,15 |
ТСЦ-480 i його окрема 16-вiсна секцiя | 3978 - 3979 | 700 500 350 250 150 |
90 80 65 50 20 |
0,03 0,04 0,04 0,01 0 |
Додаток 17 до пункту 8.12 Iнструкцiї з перевезення негабаритних i великовагових вантажiв залiзницями України |
Спецiальнi вимоги, якi повиннi задовольняти розмiрно-ваговi параметри вантажiв i технiчний стан рухомого складу при перевезеннi вантажiв на зчiпних транспортерах
1. Можливiсть перевезення довгомiрних вантажiв на зчiпних транспортерах вантажопiдйомнiстю 120 i 240 т в залежностi вiд вiдстанi мiж осями турнiкетiв, на якi спирається вантаж, та довжин консольних частин, коли Iк > 0,31зч визначаються за умови, що fвиг i fп мають значення вiд 0,6 до 1,4,
де - fвиг i fп вiдповiдно частоти вигинальних коливань вантажу (перший оберт симетричних коливань) i коливань пiдскакування обресорених мас навантаженого транспортера, Гц.
Частоти fвиг i fп визначаються формулами:
i
де Qван - вага вантажу, тс;
I - момент iнерцiї поперечного перерiзу вантажу, м (для вантажiв, що мають перемiнну за довжиною конфiгурацiю, визначається для перетинiв, розташованих у консольних частинах вантажу);
Е - модуль пружностi матерiалу вантажу, тс/м2 (для сталi Е = 2 · 10-7 тс/м2);
L - довжина вантажу, м;
a - коефiцiєнт форми, табл. 17.1 цього додатка;
П - сумарний статичний прогин ресорного пiдвiшування навантаженого транспортера (з урахуванням власної пружностi вантажонесучих балок транспортера), м.
Результати розрахункiв обґрунтування розмiрiв довжин консольних частин вантажiв при Iк > 0,31зч прикладаються вiдправником вантажу до технiчної документацiї, що пiдлягає погодженню порядком, передбаченим цiєю Iнструкцiєю.
Таблиця 17.1
Вiдношення довжини консольної частини вантажу до бази транспортера осями опорних турнiкетiв | 0,3 | 0,4 | 0,5 | 0,6 | 0,7 | 0,8 | 0,9 | 1,0 | 1,1 | 1,2 |
Коефiцiєнти форми a | 2,30 | 2,35 | 2,31 | 2,26 | 2,22 | 2,18 | 2,14 | 2,10 | 2,08 | 2,06 |
2. Нижче перерахованi спецiальнi вимоги, якi пред'являються до технiчного стану зчiпних транспортерiв вантажопiдйомнiстю 120 т перед навантаженням i пiсля вивантаження вантажiв.
2.1. До подачi транспортера пiд навантаження вiдповiдальнi представники ПТО вагонiв чи ВЧД i станцiї навантаження комiсiйною перевiркою встановлюють:
наявнiсть гребiнчатих ковзунiв (тумб) турнiкетiв, скрiплених сергами для їхньої фiксацiї з опорами турнiкетiв;
стан обмежникiв ковзунiв, включаючи зваренi шви (зовнiшнi i внутрiшнi) i зазори мiж обмежниками i гребiнчатими ковзунами, вiдповiдно до схеми рис. 17.1, величини яких повиннi бути в межах, зазначених табл. 17.2;
Схема вимiру зазорiв мiж обмежниками i гребiнчатими ковзунами (тумбами)
1 - гребiнчатий ковзун (тумба) | 4 - лист |
2 - обмежник | 5 - середня опора |
3 - опорна плита |
Рис. 17.1
наявнiсть пiдтурнiкетних ковзунiв i ковзунiв надресорних балок, а також величини зазорiв у ковзунах, якi повиннi знаходитися в межах, зазначених табл. 17.2 цього додатка;
Таблиця 17.2
Розташування зазорiв | Допустимi величини зазорiв, мм |
Сумарний поперечний мiж обмежником i гребiнчатим ковзуном турнiкета (b1 + b2) | 7 - 12 |
Вертикальний мiж обмежником i гребiнчатим ковзуном (а) | 2 - 4 |
Сумарнi вертикальнi мiж пiдтурнiкетними ковзунами i ковзунами несучих балок: | |
при наявностi промiжних платформ | 16 - 24 |
без промiжних платформ | 8 - 12 |
наявнiсть шворнiв турнiкетiв, кiлець i втулок, якi запобiгають виходу шворнiв зi сферичних пiдп'ятникiв турнiкетiв;
справнiсть системи подачi змащення (якщо вона є) на рухливому турнiкетi i можливiсть установки рухливого турнiкета в нейтральне (середнє) положення.
2.2. При незадовiльному станi хоча б одного з перерахованих у пунктi 2.1 цього додатка конструктивних вузлiв чи при вiдхиленнi величин зазорiв, якi не пiдлягають регулюванню на станцiї навантаження, подача транспортера пiд навантаження не допускається, а транспортер направляється в ремонт у найближче вагонне депо (ВЧД), спецiалiзоване для ремонту транспортерiв.
Пiсля вивантаження транспортерiв перед вiдправленням їх порожнiми рухливi турнiкети повиннi бути приведенi в транспортне положення. При цьому на транспортерах побудови 1965 - 1967 (код типа 3960), якi не мають кронштейнiв з гнiздами для шпильок, верхня частина рухливого турнiкету повинна бути закрiплена до нижньої частини чотирма болтами в середньому положеннi. На транспортерах побудови 1974 - 1981 (код типа 3961) шпильки в кронштейнах повиннi бути затягнутi за допомогою наявних на них гайок.