ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
02.02.2005 р. | N 25/4-14-37/1065-ЕП |
---|
Київська регiональна митниця | |
Рава-Руська митниця |
У Держмитслужбi України
розглянуто звернення Мiнiстерства охорони
здоров'я України (далi - МОЗ) вiд 20.01.05 N 19.01/170 щодо
класифiкацiї для цiлей митного оформлення
автомобiлiв на базi шасi Рено FG4 L2H2 P3G4, що
закуповуються за рахунок бюджетних коштiв в
межах вiдповiдної Державної програми.
Повiдомляємо, що згiдно з поясненнями до товарної позицiї 8703 згiдно з УКТЗЕД до неї, зокрема, включаються автомобiлi швидкої допомоги.
Що стосується товарної позицiї 8705 УКТЗЕД, до згiдно з поясненнями до цiєї товарної позицiї до неї включаються, зокрема, пересувнi клiнiки (медичнi або стоматологiчнi) з операцiйною, устаткуванням для анестезування та iншою хiрургiчною апаратурою апаратурою. Тобто такi транспортнi засоби мають бути спецiально сконструйованими або пристосованими для розмiщення рiзних пристроїв, якi дають їм можливiсть виконувати специфiчнi нетранспортнi функцiї.
За додатковою iнформацiєю МОЗ (лист вiд 01.02.05 N 1.06-18) вищезазначенi автомобiлi принципово вiдрiзняються вiд звичайних автомобiлiв швидкої медичної допомоги (якi призначенi лише для транспортування хворого до лiкувальної установи). Вони спецiально сконструйованi та пристосованi для розмiщення спецiального обладнання, яке дає можливiсть виконувати певнi нетранспортнi функцiї, тобто основною метою використання даних санiтарних автомобiлiв не є перевезення людей або вантажiв, а є надання медичної допомоги, здiйснення медичних процедур i операцiй, спрямованих на рятування життя хворого або постраждалого.
З метою рацiонального використання бюджетних коштiв комплектування автомобiлiв спецiалiзованим медичним обладнанням передбачено в Українi, з числа виробiв медичного призначення, що зареєстрованi в установленому порядку. Зокрема всi автомобiлi, що будуть переданi МОЗ будуть стацiонарно оснащенi:
1. Електрокардiографом (12-ти канальний синхронний, iз 3-х канальним термопринтером та 3-х канальним рiдкокристалiчним дисплеєм, з пам'яттю на 30 ЕКГ, з аналiзом ЕКГ, з аналiзом аритмiй, з аналiзом варiабельностi серцевого ритму. Електрокардiограф забезпечує реєстрацiю електрокардiограми у дванадцяти стандартних вiдведеннях (l - ll - lll - AVR - AVL - AVF - V1 - V2 - V3 - V4 - V5 - V6), обчислення частоти серцевих скорочень, реєстрацiю кривої ЕКГ на паперовому носiї та вiдображення на дисплеї електрокардiографа, має програмне забезпечення, що дозволяє пiдключати електрокардiограф до ПК. Має можливiсть вибору в меню для перегляду на дисплеї та для роздрукування на термопаперi спецiальної групи вiдведень (3 вiдведення за вибором).
2. Дефiбрилятор-монiтором (має властивостi дiагностичного приладу - монiторинг ЕКГ, ЧСС, пульсоксиметрiя - та приладу iнтенсивної терапiї для вiдновлення або нормалiзацiї ритму серця (дефiбриляцiя). Багатофункцiональнiсть такого апарату надає можливiсть спецiалiстам швидко, зручно й достовiрно виковувати монiторинг життєво-важливих показникiв пацiєнта та проводити iнтенсивну терапiю. Апарат швидко, зручно та ефективно надає допомогу при порушеннi ритму серця не травмуючи пацiєнта, що можливо тiльки за умов бiфазної дефiбриляцiї).
3. Апаратом штучної вентиляцiї легенiв для дiтей та дорослих, який дає можливiсть проведення загального знеболювання, проведення iнгаляцiйного наркозу.
4. Ларингоскопами для дiтей та для дорослих.
5. Iммобiлiзацiйним комплектом шин.
Конструкцiя (спецiальнi автоносилки, ременi безпеки для автоносилок, пристрiй для двох балонiв з киснем, регулятор тиску кисневого балону, анатомiчний матрац для носилок, пристрiй для проведення внутришньовенних процедур (вмонтованi кронштейни для 2 крапельниць i т.iнш.) i вищевказане оснащення таких автомобiлiв, передбачає можливiсть лiкування кардiогенного шоку, надання пологодопомоги, реанiмацiї пацiєнтiв в станi клiнiчної смертi, проведення загального знеболювання та анестезування, первинної хiрургiчної обробки ран, ушивання ран, репозицiї та мобiлiзацiя частин кiсток, венесекцiя та венепункцiя периферiйних та магiстральних вен, встановлення трансартерiальних електродiв в серце, проведення внутрисерцевої кардiостимуляцiї, трахеотомiї та iнтубацiї трахеї, проведення внутрисерцевих вливань.
Таким чином, спецiальнi автомобiлi, що постачаються, можна вважати транспортними засобами, спецiально сконструйованими для розмiщення медичних пристроїв, якi дають можливiсть виконувати спецiальнi функцiї (надання невiдкладної медичної допомоги - проведення анестезiї, певного виду хiрургiчних операцiй), можуть застосовуватись як пересувна клiнiка в разi стихiйного лиха, катастроф, масового враження людей тощо в службi медицини катастроф.
З огляду на вищезазначену iнформацiю МОЗ вважаємо за можливе класифiкувати зазначенi транспортнi засоби у товарнiй позицiї 8705 за УКЗЕД, як автомобiлi, спецiально обладнанi та пристосованi для розмiщення медичних пристроїв, що можуть виконувати специфiчнi нетранспортнi функцiї (надання невiдкладної медичної допомоги - проведення анестезiї, певного виду хiрургiчних операцiй).
З метою уникнення невиправданих простоїв прошу прискорити процес митного оформлення зазначених транспортних засобiв.
Заступник Голови Служби | А.Д.Войцещук |