ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
м.Харкiв
10 листопада 1999 року | N 679 |
---|
Про затвердження Тимчасового порядку знищення
не пропущених через митний кордон України
товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд
митним контролем
З метою впорядкування процесу знищення не пропущених через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем, на виконання вимог Митного кодексу України, Постанов КМУ вiд 25.08.98 р. N1340 та вiд 20.05.99 р. N868 , листiв ДМСУ вiд 22.05.97 р. N11/6-4632, вiд 30.07.99 р. N13/1-2344-ЕП ,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок знищення не пропущенних через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем (далi Порядок) i ввести його в дiю в Схiднiй регiональнiй митницi з 08.11.99 р.
2. Начальникам вiдповiдних пiдроздiлiв СРМ до 08.11.99 р. Органiзувати вивчення затвердженного Порядку особовим складом.
3. Начальникам митниць Схiдного регiону розробити вiдповiднi технологiчнi схеми, копiї яких направити до ВОМК СРМ до 25.11.99 р.
4. Встановити, що у випадках, коли вантажi, що пiдлягають знищенню, пiдконтрольнi митницям регiону, - - встановлена Порядком Заява пiдприємства, а також передбаченi п. 2.1. Порядку документи разом з письмовим обгрунтуванням начальника вiдповiдної митницi подаються через загальний вiддiл на розгляд керiвництву СРМ; - за результатами розгляду наданих документiв керiвництвом СРМ начальник вiдповiдної митницi регiону видає наказ про знищення або iнформує власника вантажу про прийняте рiшення.
5. Начальникам митниць регiону та митних пiдроздiлiв СРМ до 25.12.99 р. Надати свої зауваження та пропозицiї щодо Порядку до ВОМК СРМ.
6. Головному iнспектору по зв'язках з громадскiстю Гордєєвiй В.П. довести даний Порядок до суб'єктiв ЗЕД.
7. Вiдповiдальнiсть за виконання даного наказу покласти на начальникiв митниць регiону та на начальникiв пiдроздiлiв СРМ.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступникiв начальника СРМ Даниленка А.Г., Коржика В.I., та Пруднiкова М.I. згiдно розподiлу функцiональних обов'язкiв.
Начальник Схiдної РМ | П.В.Пашко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Схiдної РМ
вiд 10 листопада 1999р.N679
Тимчасовий порядок знищення не пропущених через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем.
1.Загальнi положення.
1.1. Даний Тимчасовий порядок (далi-Порядок) розроблений на виконання вимог ст. 18, п. 1 а) ст.74, ст. 33 Митного кодексу України, постанов КМУ вiд 25.08.98р. N1340 та вiд 20.05.99р. N868 , наказу ДМСУ вiд 09.07.97р. N307 , листiв ДМСУ вiд 22.05.97р. N11/6-4632 , вiд 30.07.99р. N13/1-2344-ЕП та з метою впорядкування процесу знищення не пропущених через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем .
1.2. Термiни, якi вживаються у цьому
Порядку:
"митниця"- регiональна митниця;
"митний пiдроздiл"- митний пост,
пiдроздiл митницi, в якому товари та iншi предмети,
що пiдлягають знищенню, знаходяться на контролi;
"пiдприємство"- українськi
пiдприємства, установи та iншi органiзацiї, спiльнi
пiдприємства, будь-якi iноземнi суб'єкти
господарської дiяльностi, належним чином
зареєстрованi на територiї України, якi є
власниками товарiв та iнших предметiв, увезених на
митну територiю України, та (або) стороною
зовнiшньоекономiчного контракту, яка є
одержувачем таких товарiв та i iнших предметiв
вiдповiдно до товаросупровiдних документiв, а
також власники МЛС;
"контролюючi органи"-органи, за
результатами контролю яких вiдповiдно до ст. 18
Митного кодексу України можливе завершення
митного оформлення товарiв та iнших предметiв, що
перемiщуються через митний кордон України.
"товари та iншi предмети"-не
пропущенi через митний кордон України товари та
iншi предмети, якi знаходяться пiд митним
контролем.
Не пропущенi через митний
кордон України товари та iншi предмети ,якi
знаходяться пiд митним контролем, можуть бути
знищенi тiльки в разi необхiдностi знищення та
неможливостi вивезення таких товарiв за межi
митної територiї України. Знищенню пiдлягає майно
(товари), якiсть якого не вiдповiдає вимогам
стандартiв, небезпечне в санiтарноепiдемiчному
вiдношеннi, або яке не пройшло вiдповiдного
випробування, карантинної обробки чи не придатне
до реалiзацiї. Процедура знищення може
застосовуватись до товарiв та iнших предметiв у
випадках, коли такi товари та iншi предмети:
не переходять у власнiсть держави;
переходять у власнiсть держави.
1.5. Знищення товарiв та iнших предметiв проводиться пiд контролем та з дозволу митницi (рiшення про проведення знищення приймається начальником митницi).
Пiдставою для проведення знищення є:
для товарiв та iнших предметiв, що не переходять у власнiсть держави,вiдповiдний наказ по митницi про створення комiсiї по проведенню митного оформлення товарiв та iнших предметiв, якi пiдлягають знищенню;
для товарiв та iнших предметiв, що переходять у власнiсть держави,
вiдповiдний наказ по митницi та "акт опису, оцiнки та передачi майна".
Органiзацiя роботи по знищенню здiйснюється:
товарiв та iнших предметiв, що не переходять у власнiсть держави,заступниками начальника митницi, вiдповiдальними за роботу митних пiдроздiлiв згiдно з розподiлом функцiональних обов'язкiв;
товарiв та iнших предметiв, що переходять у власнiсть держави,головою комiсiї, створеної згiдно з наказом СРМ вiд 18.02.99р. N92.
1.8. Операцiї з товарами та iншими предметами, що не переходять у власнiсть держави, здiйснюються за рахунок пiдприємств, якi перемiщують цi товари та iншi предмети через митний кордон України .
1.9. Вiдшкодування витрат, пов'язаних iз знищенням товарiв та iнших предметiв, що переходять у власнiсть держави, здiйснюється згiдно з п. 2 наказу Мiнiстерства фiнансiв України, Державної податкової адмiнiстрацiї України та Державної митної служби України вiд 02.04.99р. N96/168/197
2. Порядок знищення товарiв та iнших предметiв, що не переходять у власнiсть держави.
2.1. В разi, якщо товари та iншi предмети пiдпадають пiд дiю п. 1.3 Порядку, пiдприємство проводить попереднi заходи щодо пiдготовки документiв та надає до загального вiддiлу митницi:
Заяву (додаток 1);
зовнiшньоекономiчний контракт (копiю);
товаросупровiднi документи (копiї);
рахунки-фактури, тощо (копiї);
акт прийому-передачi товарiв та iнших предметiв на зберiгання пiд митним контролем, якщо такi товари знаходяться на вiдповiдальному зберiганнi (копiю);
ВМД типу "IМ-П", якщо така декларацiя оформлювалась (копiю);
ВМД типу "IМ-74", якщо товари та iншi предмети знаходяться на митному лiцензiйному складi (копiю);
ВМД типу "IМ-72", "ЕК-72", якщо товари та iншi предмети розмiщенi в магазинi безмитної торгiвлi (копiю);
ВМД типу "IМ-31", якщо товари та iншi предмети знаходяться в режимi тимчасового ввезення (копiю), а також згоду на знищення їх власника;
обгрунтованi висновки контролюючих органiв, якi визначають можливiсть та необхiднiсть знищення товарiв та iнших предметiв, а також регламент знищення.
При цьому копiї завiряються печаткою пiдприємства та пiдписом вiдповiдальної особи.
Якщо пiдготовка висновкiв контролюючих служб потребує попередньої роботи безпосередньо з товарами та iншими предметами, пiдприємство звертається з письмовою заявою про виклик iнспектора до начальника митного пiдроздiлу, за згодою якого така робота проводиться тiльки в присутностi визначеного ним спiвробiтника пiдроздiлу. Результати роботи вiдображаються останнiм в актi довiльної форми за пiдписами представникiв контролюючих органiв та пiдприємства.
Акт складається в трьох екземплярах. Перший екземпляр з вiзою начальника митного пiдроздiлу про ознайомлення залишається у справах пiдроздiлу, другий-передається пiдприємству, а третiйпредставнику контролюючого органу.
2.3. Загальним вiддiлом заява разом з пакетом документiв в установленому порядку за резолюцiєю начальника митницi надаються для розгляду заступнику начальника митницi, вiдповiдальному за роботу митного пiдроздiлу, а її копiя - до вiддiлу власної безпеки.
2.4. Заступник начальника митницi розглядає представленi документи (iз залученням начальника митного пiдроздiлу) i про результати розгляду доповiдає начальнику митницi. Остаточне рiшення щодо знищення товарiв та iнших предметiв приймає начальник митницi, або особа, яка його замiщує.
На пiдставi такого рiшення начальнику митного пiдроздiлу доручається пiдготовка наказу по митницi про створення комiсiї по проведенню митного оформлення товарiв та iнших предметiв, якi пiдлягають знищенню. До складу комiсiї залучаються представники ТПП та контролюючих органiв. При цьому пiдприємство самостiйно узгоджує та надає до митного пiдроздiлу данi про конкретних посадових осiб таких органiв. Голова комiсiї та задiянi в її роботi посадовi особи митницi визначаються начальником митного пiдроздiлу за погодженням з заступником начальника митницi.
2.5. В дводенний термiн пiсля реєстрацiї у встановленому порядку наказу по митницi начальник митного пiдроздiлу готує повiдомлення пiдприємству про прийняте рiшення. Дата проведення знищення товарiв та iнших предметiв узгоджується начальником митного пiдроздiлу з пiдприємством в робочому порядку.
2.6. У визначений день пiдприємство зобов'язане забезпечити належнi умови для проведення знищення, а також присутнiсть представникiв ТПП та контролюючих органiв. Присутнiсть задiяних в процедурi знищення спiвробiтникiв митницi забезпечують вiдповiднi начальники митних пiдроздiлiв.
2.7. Знищення проводиться згiдно з заявою пiдприємства в присутностi його повноважного представника.
2.8. Пiсля знищення товарiв та iнших предметiв комiсiєю складається Акт (додаток 2), який вiзується всiма присутнiми особами. Кiлькiсть примiрникiв Акту залежить вiд кiлькостi задiяних в процедурi знищення служб. Разом з зазначеним в п. 2.1 Порядку пакетом документiв завiзований Акт головою комiсiї надається начальнику митницi для затвердження.
2.9.Пiсля затвердження Акту всi його примiрники разом з зазначеним в п. 2.1. Порядку пакетом документiв загальним вiддiлом митницi надсилаються до митного пiдроздiлу для розподiлу наступним чином: -один примiрник Акту разом з зазначеним в п. 2.1. Порядку пакетом документiв залишається в справах митного пiдроздiлу та додається до документiв ,на пiдставi яких знищенi товари та iншi предмети знаходились в цьому пiдроздiлi на контролi; -iншi примiрники Акту пiдлягають врученню повноважному представнику пiдприємства пiд розпис останнього на примiрнику, який залишається у справах митного пiдроздiлу, для подальшої передачi задiяним в процедурi знищення органам. Якщо знищенi товари та iншi предмети перебували на зберiганнi пiд митним контролем, вiдомостi про Акт заносяться в митному пiдроздiлi до програми "Вантаж", як пiдстава для зняття таких товарiв та iнших предметiв з контролю. Копiя Акту службовою запискою передається митним пiдроздiлом до вiддiлу власної безпеки.
2.10. У випадку прийняття начальником митницi рiшення про вiдмову в знищеннi товарiв та iнших предметiв заява пiдприємства разом з зазначеним в п. 2.1. Порядку пакетом документiв направляється загальним вiддiлом до митного пiдроздiлу для пiдготовки в п'ятиденний термiн листа-вiдповiдi пiдприємству з обгрунтуванням причин неможливостi знищення товарiв та iнших предметiв та визначенням подальших дiй з ними.
3. Порядок знищення товарiв та iнших предметiв, що переходять у власнiсть держави
3.1. Дiя цього пункту поширюється на товари та iншi предмети, оприбуткованi ВБОЗ та Р митницi, в установленому законодавством порядку, та якi зазначенi в п. 1 Порядку облiку, зберiгання, оцiнки конфiскованого та iншого майна , що переходить у власнiсть держави, i розпорядження ним, затвердженого постановою КМУ вiд 25.08.98р. N1340.
3.2. Порядок i процедура знищення товарiв та iнших предметiв, зазначених в попередньому пунктi, якi вiдповiдають вимогам п. 1.3 даного Порядку, визначаються головою комiсiї, створеної наказом СРМ вiд 18.02.99р. N92, на пiдставi вимог чинних законодавчих та нормативних документiв, а також окремою технологiчною схемою.
Начальник вiддiлу органiзацiї митного контролю | В.Б.Лад |
Додаток 1 до Тимчасового порядку знищення не пропущених через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем |
Начальнику________________________ (назва митного органу) ЗАЯВА Пiдприємство__________________________________________________ адреса:________________________________________________________ тел.__________________________________________________________ Банкiвськi вiдомостi: Банк__________________________________________________________ в/р_______________________________________МФО_______________ Акредитацiйний N_______________ вiд "______"_____________199__р. просить Вашого дозволу на знищення
вантажу______________________ документом контролю доставки__________________________________ контрактом____________________________________________________ товаросупровiдними документами________________________________ та знаходиться пiд митним контролем на складi (МЛС) пiдприємства ______________________________________________________________ у зв'язку з_____________________________________________________ ______________________________________________________________ Мiсце проведення знищення ______________________________________________________________ ______________________________________________________________ Зобов'язуємось забезпечити належнi умови для знищення вантажу. Додаток:*_______ Керiвник пiдприємства_________________ Головний бухгалтер____________________ М.П.
* Зазначаються реквiзити документiв та кiлькiсть аркушiв. |
Додаток 2 до Тимчасового порядку знищення не пропущених через митний кордон України товарiв та iнших предметiв, якi знаходяться пiд митним контролем. |
АКТ ЗНИЩЕННЯ
На виконання наказу по митницi вiд "___"______199__ р. N_____ по проведенню знищення вантажу__________________________________ _____________________________________________________________ та у вiдповiдностi до вимог листа ДМСУ вiд 22.05.97р. N11/6-4632 комiсiєю у складi: - голова
комiсiї:________________________________________________ проведено знищення вантажу -
_________________________, в кiлькостi Знищення та утилiзацiя проводилась шляхом________________________ _____________________________________________________________ - голова
комiсiї:________________________________________________ |