ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
СХIДНА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
м.Харкiв
13 жовтня 1999 року | N 614 |
---|
Про проведення митного контролю мiжнародних
поштових вiдправлень
З метою пiдвищення ефективностi та якостi митного контролю та оформлення товарiв та предметiв якi перемiщуються через митний кордон України каналами поштового зв'язку i зберiгаються пiд митним контролем в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку
НАКАЗУЮ:
Затвердити та ввести в дiю з 17.10.99 р. тимчасову технологiчну схему "Митного контролю та оформлення товарiв та iнших предметiв якi перемiщуються через митний кордон України в мiжнародних поштових вiдправленнях каналами поштового зв'язку."
- Затвердити та ввести в дiю з 17.10.99 р. "Положення про зону митного контролю на Зональному вузлi обробки пошти Харкiвського поштамту та в примiщеннi Харкiвського обласного вузла Спецзв"язок.
- Начальнику поштового вiддiлу Березному Є.М.: -
Забезпечити своєчасну пiдготовку наказiв про
внесення змiн та доповнень до технологiчної схеми
в зв'язку зi змiнами законодавства та нормативних
документiв ДМСУ i Схiдної РМ;
- Забезпечити вивчення даної технологiчної схеми i ознайомлення з нею пiд розпис особового складу вiддiлу. - Вiдповiдальнiсть за виконання наказу покласти на начальника ПВ Схiдної РМ Березного Є.М.
- Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника Схiдної РМ Даниленко О.Г.
листи (простi, рекомендованi) - з товарами та предметами, що пiдлягають митному контролю;
вiдправлення з оголошеною цiннiстю;
поштовi картки (простi, рекомендованi);
бандеролi i спецiальнi мiшки з позначкою "М" (простi, рекомендованi);
дрiбнi пакети;
поштовi посилки (звичайнi, з оголошеною цiннiстю);
вiдправлення мiжнародної прискореної пошти з позначкою " ЕМS " якi пересилаються через митний кордон України каналами поштового зв'язку.
навантаження, перевантаження, виправлення пошкоджень упаковки, розкриття упаковки, упакування або перепакування товарiв та iнших предметiв, щодо яких митне оформлення не було закiнчено, а також змiна iдентифiкацiйних знакiв або маркiрування, нанесених на цi товари та предмети або їх упаковку, можуть здiйснюватись тiльки з дозволу iнспектора поштового вiддiлу Схiдної РМ.
операцiї з товарами та предметами якi пересилаються в МПВ i знаходяться пiд митним контролем, здiйснюється за рахунок пiдприємства поштового зв'язку.
за свiй рахунок пiдтримувати в належному станi територiю, споруди, обладнання складського примiщення;
виключити можливiсть випуску без проведення митного контролю МПВ якi знаходяться в складському примiщеннi;
не створювати перешкод при здiйсненнi митного контролю.
системою охорони та охоронної сигналiзацiї, огороджена;
системою протипожежної охорони;
системою освiтлення територiї та споруд.
примiщення спiвробiтникiв поштового вiддiлу Схiдної РМ;
складське примiщення пiдприємства поштового зв'язку Зонального вузла обробки пошти де зберiгаються товари та предмети пiд митним контролем;
складське примiщення пiдприємства поштового зв'язку Харкiвського обласного вузла "Спецзв'язок" де зберiгаються товари та предмети пiд митним контролем ;
Начальник Схiдної РМ | П.В.Пашко |
Затверджено
наказом по Схiднiй РМ
N 614 вiд 13/10/1999 р.
ТИМЧАСОВА ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
митного контролю та оформлення товарiв та iнших
предметiв якi перемiщуються через митний
кордон України в мiжнародних поштових
вiдправленнях
каналами поштового зв'язку
Дiйсна технологiчна схема розроблена на пiдставi Митного кодексу України та iнших нормативно-правових актiв про митну справу i визначає порядок митного контролю та оформлення в Схiднiй РМ мiжнародних поштових вiдправлень, якi перемiщуються через митний кордон України каналами поштового зв'язку.
I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ.
Дiйсна технологiчна схема поширюється на товари та iншi предмети, що перемiщуються в мiжнародних поштових вiдправленнях через митний кордон України каналами поштового зв'язку та проходять митний контроль i оформлення у поштовому вiддiлi Схiдної РМ.
Термiни i поняття, що використовуються у данiй технологiчнiй схеми:
Мiжнароднi поштовi вiдправлення ( далi - МПВ) -
СР 71 - супровiдна адреса де вказується адрес вiдправника, одержувача, N МПВ, i т.д.
СN 23 - митна декларацiя в якiй вказується адреса вiдправника, одержувача, N МПВ , вкладення, митна цiннiсть i т.д.
СN 22 - ярлик "Митниця" - в якому вказується перелiк предметiв, митна вартiсть МПВ.
Ф. 16 - поштова накладна яка мiстить - вiдомостi про МПВ.
Реєстр ф. 4 спс, реєстр ф. 5 спс - товаросупровiднi документи на вiдправлення мiжнародної прискореної пошти " EMS ".
Пiд " предметами " - будь-якi предмети, що перемiщуються через митний кордон України.
Пiд " товарами " - будь-яка перемiщувана через митний кордон України продукцiя, в тому числi продукцiя, на яку поширюється права iнтелектуальної власностi, послуги, роботи, що є об'єктом куплi-продажу або обмiну.
"Документ контролю доставки" (ДКД) - документ контролю за яким здiйснюється перемiщення товарiв та предметiв мiж митницями України - накладна ф.16; реєстр ф.4 спс.
Поштовий вiддiл Схiдної РМ здiйснює митний контроль та оформлення мiжнародних поштових вiдправлень, якi перемiщуються через митний кордон України каналами поштового зв'язку - суб'єктiв ЗЕД розташованих в зонi дiяльностi Схiдної РМ.
Митний контроль та оформлення вантажiв суб'єктiв ЗЕД, розташованих в зонi дiяльностi Схiдної РМ, якi є предметом зовнiшньоекономiчних операцiй з вiйськовою, спецiальною технiкою та продукцiєю вiйськового призначення, гуманiтарною допомогою, iнвестицiями, а також майном, що тимчасово ввозиться (вивозиться) на (за) митну територiю України, за виключенням тимчасового ввезення (вивезення) тари, каналами поштового зв'язку, здiйснюється вантажним вiддiлом N 7 Схiдної РМ.
Митний догляд МПВ здiйснюється оглядовою комiсiєю в складi iнспектора митницi та двох працiвникiв пошти. Розпакування, зважування та пакування МПВ, що пред'явлене для митного контролю, здiйснюється працiвниками поштової служби в присутностi iнспектора митницi.
Митний контроль та оформлення МПВ здiйснюється з використанням технiчних засобiв контролю, з ручним розпакуванням та по можливостi з застосуванням iнспектора кiнолога.
МПВ, що надходять на адресу мiжнародних, iноземних органiзацiй, представництв та осiб, якi користуються на територiї України митними пiльгами, на огляд не подаються, а приписуються до поштових накладних з помiткою "Посольська" i оформлюються у митному вiдношеннi згiдно з чинного законодавства України.
МПВ ( посилки, дрiбнi пакети), що надходять без СР 71, СN23, або з виправленнями в них , з рiзницею в вазi, з порушеною упаковкою, в мокрiй оболонцi, вважаються дефектними i пред'являються на митний огляд разом з актом, складеним працiвниками зв'язку. Пiсля проведення догляду складається акт (Додаток 1).
МПВ якi знаходяться пiд митним контролем i пiдпадають пiд дiю ст.85 Митного кодексу України зберiгаються в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку де встановлена зона митного контролю, пiд забезпеченням пiдприємства поштового зв'язку та митницi.
В разi коли МПВ потребують спецiальних умов зберiгання, якi не можуть бути забезпеченi в складському примiщеннi, вони можуть зберiгатись на територiях пiдприємств на вiдповiдальному зберiганнi у порядку визначеному чинним законодавством України та згiдно затвердженої технологiчної схеми видачi вантажiв на вiдповiдальне зберiгання.
У разi виявлення ознак порушень митних правил, спiвробiтник митницi складає протокол про ПМП, а вантаж у разi необхiдностi затримується i розмiщується в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку або передається на склад митницi з зарахуванням на бухгалтерський i складський облiк, згiдно затверджених технологiчних схем.
У вiдповiдностi до вимог ст.33 Митного кодексу України : - пiдприємство поштового зв'язку яке перемiщує МПВ з товарами та предметами через митний кордон України, на вимоги митницi зобов'язанi здiйснювати навантаження, вивантаження, перевантаження, виправлення пошкоджень упаковки, упакування та перепакування товарiв та предметiв, що пiдлягають митному оформленню, а також вiдкривати примiщення, мiсткостi та iншi мiсця, де можуть знаходитися такi товари та iншi предмети;
Пiдприємство поштового зв'язку зобов'язане:
Технологiя проведення митного контролю i iншi заходи, необхiднi для проведення митного контролю МПВ, визначаються митними органами i узгоджуються з пiдприємством поштового зв'язку.
Всi МПВ повиннi перемiщуватись мiж митницями України при наявностi, належним чином оформлених документiв контролю за доставкою та всiх необхiдних товаросупровiдних документiв.
II. IМПОРТ.
Доставлення МПВ з прикордонної митницi в Схiдну регiональну митницю:
При надходженнi МПВ суб'єктiв ЗЕД, якi знаходяться пiд митним контролем, з мiсць мiжнародного поштового обмiну, представник поштового зв'язку надає на митний догляд МПВ, товаросупровiднi документи СР71, поштову митну декларацiю СN23(СN22), ДКД (накладна ф.16; реєстр ф.4 спс), iнспектор поштового вiддiлу Схiдної РМ в електронному виглядi (ПЕОМ, програма "Пошта) фiксує факт доставлення МПВ в митницю призначення, оформлює ДКД проставляє вiдмiтку особистої номерної печатки з написом "Вантаж надiйшов" . Один екземпляр ДКД повертає в митницю вiдправлення (мiсця мiжнародного поштового обмiну) для зняття з контролю. На товаросупровiдних документах накладних ф.16, реєстр ф.5 спс iнспектор митницi проставляє штамп "Пiд митним контролем", один екземпляр накладної ф.16 та реєстру ф.5 спс залишається в справах поштового вiддiлу на контролi
Спiвробiтник поштового зв'язку реєструє МПВ у вiдповiдних справах пiдприємства поштового зв'язку.
МПВ зберiгається пiд митним контролем в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку де встановлена зона митного контролю з моменту надходження МПВ у зону митного контролю i до моменту випуску МПВ у вiльне використання, в термiн визначений чинним законодавством України.
Декларування МПВ здiйснюється безпосередньо власником МПВ або на пiдставi договору його уповноваженою особою.
Всi МПВ, з моменту ввезення у зону митного контролю i до закiнчення митного оформлення зберiгаються пiд митним контролем в спецiальному примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку пiд забезпеченням митницi та пiдприємства поштового зв'язку.
Повiдомлення про надходження МПВ одержувачу здiйснюється спiвробiтниками поштового зв'язку. Поштова служба (з дозволу митницi) в p'g3 необхiдностi може надати товаросупровiднi документи одержувачу МПВ по пiдготовцi всiх необхiдних документiв для проведення митного оформлення МПВ.
При прийняттi рiшення видачi МПВ на вiдповiдальне зберiгання на складi пiдприємства, керiвник поштового вiддiлу або особа яка його замiщує робить запис на гарантiйному зобов'язаннi про видачу МПВ на вiдповiдальне зберiгання "З проведенням митного догляду на територiї пiдприємства", дата, пiдпис.
МПВ надається для митного догляду спiвробiтником поштового зв'язку. Митний догляд та оформлення вантажу проводиться iнспектором поштового вiддiлу ( або iнспектором вантажного вiддiлу N7 - у випадках обумовлених у роздiлi I пункт 4 цiєї технологiї) у присутностi спiвробiтникiв поштового зв'язку, представника пiдприємства декларанта по договору.
Митне оформлення товарiв та предметiв якi перемiщуються в МПВ здiйснюється у вiдповiдностi до дiючого законодавства, наказiв Схiдної РМ та наказiв i розпоряджень ДМСУ, затверджених технологiчних схем Схiдної РМ. При проведеннi митного догляду з розпакуванням МПВ, складається акт митного догляду (Додаток 2) , який складається спiвробiтником поштового зв'язку i пiдписується двома працiвниками поштового зв'язку, власником вантажу або уповновноваженого ним особою, iнспектором митницi. При виявленi порушень митних правил складається протокол про ПМП.
Пiсля закiнчення проведення митного оформлення МПВ (оформлення ВМД) - iнспектор поштового вiддiлу Схiдної РМ проставляє на товаросупровiдних документах (накладна ф.16; реєстр ф. 5 спс), вiдтиск особистої номерної печатки на кожному примiрнику товаросупровiдних документiв та на поштовiй митнiй декларацiї СN 23, CN22. Один примiрник товаросупровiдних документiв (накладна ф.16; реєстр ф. 5 спс) залишається в справах ПВ Схiдної РМ, другi в справах пiдприємства поштового зв'язку. Вiдтиски особистої номерної печатки є пiдставою спiвробiтнику поштового зв'язку для видачi МПВ одержувачу.
Термiн зберiгання МПВ в пiдприємствах поштового зв'язку мiсця призначення - один мiсяць з дня їх надходження. За заявою адресата або вiдправника в митнi органи термiн зберiгання може бути продовжено до двох мiсяцiв.
У разi, якщо одержувач МПВ в письмовiй формi вiдмовився вiд отримання МПВ або по закiнченню термiну зберiгання, iнспектор поштового вiддiлу на супровiдних документах СР 71, накладнiй ф.16, реєстру ф. 4 спс; митнiй поштовiй декларацiї СN23, СN22 проставляє вiдмiтку спецiального митного штампу "Пiдлягає поверненню" робить запис "Вiдмова вiд одержання" або "По закiнченню термiну зберiгання", дата, пiдпис та завiряється вiдтиском особистої номерної печатки "Експорт". МПВ направляється за межi митної територiї України.
В справах митницi залишається примiрник товаросупровiдних документiв (накладна ф.16, реєстр ф.5 спс), митної поштової декларацiї декларацiї СN 23.
III. ЕКСПОРТ
Декларування товарiв та iнших предметiв якi пересилаються в МПВ, суб'єктами ЗЕД за межi митної територiї України, проводиться в митницях за мiсцем розташування вiдправника.
Суб'єкт ЗЕД надає для митного контролю та оформлення товари, ВМД та iншi необхiднi документи а також, предмети якi будуть пересилатись в МПВ. Iнспектор поштового вiддiлу на поштовiй митнiй декларацiї СN 23, ВМД проставляє штамп "Пiд митним контролем. Експорт", проводить оформлення ВМД. Пiсля оформлення товарiв, та предметiв, якi будуть пересилатись в МПВ, на поштовiй митнiй декларацiї СN23 та ВМД iнспектор ПВ Схiдної РМ проставляє вiдтиск особистої номерної печатки, який пiдтверджується особистим пiдписом. До супровiдних документiв МПВ додається екземпляр ВМД. При проведеннi митного догляду з розпакуванням МПВ, складається акт митного догляду (Додаток 2).
В графi "Примiтки" поштової митної декларацiї СN23 вказується номер ВМД, проставляються вiдбитки штампу "Пiд митним контролем. Експорт" та особистої номерної печатки. В разi якщо в МПВ пересилаються товари, предмети вартiстю менше 100 $, в графi "Примiтки" СN23 робиться напис "Менш 100$" та проставляється штамп "Пiд митним контролем" i вiдбиток особистої номерної печатки. Наявнiсть вiдмiток митницi на поштовiй митнiй декларацiї СN23 i вантажної митної декларацiї є пiдставою для прийняття МПВ пiдприємствами зв'язку. При виявленi порушень митних правил складається протокол про ПМП.
Пiсля митного оформлення у справах митницi залишається примiрник поштової митної декларацiї СN23, примiрник ВМД, iншi документи що були наданi до митного оформлення. МПВ оформлене у митному вiдношеннi направляється в прикордонну митницю.
МПВ, оформленi по ВМД i вiдправленi до прикордонної митницi знiмаються з контролю ВКДВ Схiдної РМ пiсля отримання повiдомлення про надходження МПВ до митницi призначення згiдно чинного законодавства.
IV. ПОРЯДОК ЗДIЙСНЕННЯ СКЛАДСЬКИХ ОПЕРАЦIЙ .
Вiдповiдальнiсть за облiк складських операцiй в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку де встановлено зону митного контролю покладається на керiвника пiдприємства поштового зв'язку. Облiк повинен здiйснюватись у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України. Керiвник пiдприємства поштового зв'язку несе повну матерiальну вiдповiдальнiсть перед одержувачем або вiдправником за товари та iншi предмети якi зберiгаються пiд митним контролем, в складському примiщеннi пiдприємства поштового зв'язку.
Митнi збори за зберiгання товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем стягуються у встановленому законодавством порядку.
Розмiщення на складi товарiв та iнших предметiв, що зберiгаються пiд митним контролем, а також їх видача можуть здiйснюватись тiльки з дозволу та пiд контролем митницi.
За дотримання умов зберiгання товарiв та iнших предметiв пiд митним контролем, їх збереження керiвник пiдприємства поштового зв'язку несе повну вiдповiдальнiсть перед Схiдною РМ у вiдповiдностi до вимог чинного законодавства України
V. ЗАКЛЮЧНI ПОЛОЖЕННЯ.
Пiдприємство поштового зв'язку гарантує дотримання вимог митного законодавства щодо режиму в зонах митного контролю та оперативного вирiшення питань, що виникають в ходi спiвробiтництва.
При порушеннi вимог доставки МПВ пiдприємством поштового зв'язку в Схiдну РМ, пiдприємство поштового зв'язку несе вiдповiдальнiсть згiдно чинного законодавства України.
При порушеннi вимог доставки МПВ пiдприємством поштового зв'язку в прикордонну митницю, пiдприємство поштового зв'язку несе вiдповiдальнiсть згiдно чинного законодавства України.
Всю матерiальну вiдповiдальнiсть перед одержувачем та вiдправником за доставку та зберiгання МПВ пiдприємство поштового зв'язку бере на себе.
Схiдна РМ залишає за собою право вносити змiни та доповнення до цiєї технологiчної схеми.
Начальник ПВ Схiдної РМ | Є.М.Березний |
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО ЗОНУ МИТНОГО
КОНТРОЛЮ НА ТЕРИТОРIЇ ЗОНАЛЬНОГО ВУЗЛА
ОБРОБКИ ПОШТИ ХАРКIВСЬКОГО ПОШТАМТУ
ТА ХАРКIВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ВУЗЛА
"СПЕЦЗВ'ЯЗОК"
1. Термiни i поняття.
У цьому положеннi розумiється;
Зона митного контролю - територiя визначена митницею як мiсце тимчасового або постiйного проведення митного контролю та зберiгання товарiв пiд митним контролем.Режим зони митного контролю - порядок доступу та перебування в таких зонах, включаючи службових осiб, якi безпосередньо забезпечують процес митного контролю, осiб-декларантiв, громадян, уповноважених пред'явити для контролю товари та iншi предмети, а також порядок перемiщення товарiв та iнших предметiв за (в) межi зони митного контролю.
Забезпечення режиму зони митного контролю - сукупнiсть органiзацiйних заходiв, iнженерно-технiчних споруд i засобiв, що запобiгають доступу в зону митного контролю стороннiх осiб та самовiльному вилученню з неї товарiв i iнших предметiв.2. Загальнi положення.
У вiдповiдностi до вимог п.3 ст.23 Митного кодексу України на територiї пiдприємства поштового зв'язку - Зонального вузла обробки пошти (ЗВОП) Харкiвського поштамту та в примiщенi Харкiвського обласного вузла Спецзв"язок на територiї 52-го вiддiленнi поштового зв'язку Харкiвського поштамту - встановлюється зона митного контролю в примiщеннях згiдно схеми (Додаток 1)
Зона митного контролю складського примiщення поштового зв'язку являється собою огороджену та охороняєму територiю яка недоступна для самовiльного проникнення до неї та самовiльного вилучення з неї товарiв та iнших предметiв.
Зона митного контролю обладнана:
Перемiщення товарiв та iнших предметiв на територiю зони митного контролю або за її межi контролюється Схiдною РМ i здiйснюється виключно за її дозволом.
3. Технологiя оформлення в зонi митного контролю.
При митному оформленi та iнших, передбачених законодавством операцiях з товарами в зонi митного контролю застосовуються технологiчнi схеми, затвердженi Схiдною РМ. Контроль за виконанням технологiї покладається на начальника поштового вiддiлу, особовий склад якого безпосередньо здiйснює митний контроль.
Вимоги щодо забезпечення технологiчного процесу та iнших заходiв органiзацiї митного контролю Схiдна РМ доводить до вiдома керiвникiв пiдприємства поштового зв'язку. Цi вимоги є обов'язковими для виконання всiма спiвробiтниками пiдприємства поштового зв'язку.
Керiвник поштового зв'язку має права та обов'язки в межах, визначених чинним законодавством України та цим положенням.
4. Межi зон митного контролю.
Схiдною регiональною митницею зони митного контролю (план Додаток 1) визначено:
Межi зон митного контролю за вказiвкою митницi позначаються на територiї та примiщеннях пiдприємства поштового зв'язку його власником шляхом вiдповiдних позначок та встановлення табличок з написом: <<Зона митного контролю. Стороннiм вхiд заборонено.>> Режим зони митного контролю доводиться до осiб, якi безпосередньо присутнi пiд час проведення контролю.
5. Право доступу у зону митного контролю.
Право доступу у зону митного контролю мають спiвробiтники поштового вiддiлу, якi безпосередньо здiйснюють митний контроль. Доступ в разi службової необхiдностi в зону митного контролю iнших спiвробiтникiв митницi здiйснюються тiльки з дозволу начальника поштового вiддiлу.
Керiвництво та спiвробiтники пiдприємств поштового зв'язку (список яких затверджується начальником поштового вiддiлу), власник вантажу або його представник мають право знаходитись у зонi митного контролю складському примiщеннi поштового зв'язку тiльки у присутностi iнспектора митницi.
У випадку виробничої або iншої необхiдностi у зонi митного контролю можуть перебувати iншi особи за умови обов'язкового узгодження з начальником поштового вiддiлу Схiдної РМ, який здiйснює контроль.
При необхiдностi начальником поштового вiддiлу Схiдної РМ, який здiйснює контроль, до зони митного контролю можуть бути допущенi представники iнших державних контролюючих служб.
Доступ у зону митного контролю спiвробiтникiв спецiалiзованих пiдроздiлiв правоохоронних та податкових органiв здiйснюється тiльки з дозволу керiвництва Схiдної РМ в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Спiвробiтники поштового зв'язку ( список яких затверджується керiвником поштового зв'язку) мають право знаходитись в зонi митного контролю складському примiщеннi де зберiгаються товари та iншi предмети якi пересилаються в МПВ тiльки з дозволу начальника поштового вiддiлу.
Технiчне обслуговування примiщень: прибирання, плановi ремонтнi роботи та iнше здiйснюється тiльки за дозволом начальника поштового вiддiлу та в присутностi iнспектора митницi.
В iнших непередбачених випадках, режим зони митного контролю визначає керiвник поштового вiддiлу Схiдної РМ.
6. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму зони митного контролю.
Особи, виннi в порушеннi режиму зон митного контролю несуть адмiнiстративну, кримiнальну або iншу вiдповiдальнiсть у вiдповiдностi до чинного законодавства України.
Начальник ПВ Схiдної РМ | Є.М.Березний |
Директор Харкiвського обласного вузла "Спецзв'язок" | Ф.Ф.Завада |