ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
14.03.2005 р. | N 14/37-1292-ЕП |
---|
Т.в.о. Заступника Голови Служби -
начальника Київськоїрегiональної митницi Соболю I.М. |
У Департаментi податкiв та
тарифного регулювання Держмитслужби України
розглянуто лист Київської регiональної митницi
вiд 15.02.05 N 25/1.1-26/1749 щодо розгляду в судових
засiданнях питань класифiкацiї товарiв згiдно з
УКТЗЕД для цiлей митного оформлення.
З метою використання при пiдготовцi матерiалiв для оскарження зазначених судових рiшень на користь суб'єкта ЗЕД надаємо наступну iнформацiю.
Класифiкацiя товарiв для цiлей митного оформлення має здiйснюватись згiдно з вимогами УКТЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" вiд 05.04.2001 N 2371-III. А саме з врахуванням Основних правил iнтерпретацiї класифiкацiї товарiв, вiдповiдних примiток до роздiлiв та груп, текстового опису товарних позицiй та тих характеристик товару, якi є визначальними для класифiкацiї.
УКТЗЕД базується на Гармонiзованiй системi опису та кодування товарiв (ГС) Ради митного спiвробiтництва (Всесвiтня Митна Органiзацiя).
До цього повiдомляємо, що Україна є договiрною стороною Мiжнародної конвенцiї про Гармонiзовану систему опису та кодування товарiв (Брюсель, 14 червня 1983 року). Згiдно з Конвенцiєю рекомендацiї та рiшення Комiтету по ГС є обов'язковими для членiв конвенцiї.
Комiтет по ГС працює лише з представниками митних органiв країн членiв Конвенцiї.
Згiдно з статтею 312 Митного кодексу України та Порядком ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (УКТЗЕД), який затверджено постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12.12.02 N 1863 "Про Порядок ведення Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi", iз змiнами i доповненнями, внесеними постановами Кабiнету Мiнiстрiв України, ведення УКТЗЕД здiйснюється Держмитслужбою України.
Ведення УКТЗЕД передбачає, у тому числi, i наступне:
- вiдстежування змiн i доповнень, якi вносяться до мiжнародної основи УКТЗЕД, пояснень та iнших рiшень щодо її тлумачення, якi приймаються на сесiях Комiтету з Гармонiзованої системи опису та кодування товарiв Всесвiтньої митної органiзацiї;
- приведення УКТЗЕД у вiдповiднiсть з її мiжнародною основою;
- деталiзацiю УКТЗЕД на нацiональному рiвнi та запровадження додаткових одиниць вимiру;
- розроблення пояснень та рекомендацiй з метою забезпечення єдиного тлумачення i застосування УКТЗЕД;
- прийняття рiшень щодо класифiкацiї та кодування товарiв в УКТЗЕД.
Згiдно з статтею 313 Митного кодексу України рiшення митних органiв щодо класифiкацiї товарiв для митних цiлей є обов'язковими для пiдприємств та громадян.
3гiдно з чинними нормативно-правовими актами України, якi регламентують митну справу, визначення товарного коду за УКТЗЕД, для цiлей митного оформлення товару, належить до компетенцiї посадових осiб митного органу, якi здiйснюють митне оформлення цього товару.
Код товару, зазначений у товаросупровiдних документах (рахунку-фактурi, CMR тощо), сертифiкатi вiдповiдностi (сертифiкатi УкрСЕПРО), експертному висновку за результатами дослiдження зразка товару або в iншому документi, поданому для митного оформлення товару, не є обов'язковим чи визначальним при класифiкацiї товару для митних цiлей, а носить iнформативний характер.
Директор Департаменту податкiв та тарифного регулювання | О.I.Пашинний |