ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Київ
26.04.05 | N 339 |
---|
Про затвердження Порядку взаємодiї Державної
митної служби України та Верховної Ради України
у законопроектнiй роботi
На виконання рiшення засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.04.05 (пункт 2 протоколу N 17) наказую:
1. Затвердити Порядок взаємодiї Державної митної служби України та Верховної Ради України у законопроектнiй роботi (надалi - Порядок), що додається.
2. Керiвникам структурних пiдроздiлiв Держмитслужби прийняти до керiвництва зазначений Порядок та забезпечити неухильне його виконання.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Служби Салагора М.М.
Голова Служби | В.В.Скомаровський |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної митної служби України 26.04.05 N 339 |
Порядок взаємодiї Державної митної служби України та Верховної Ради України у законопроектнiй роботi
1. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання рiшення засiдання Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16.04.05 (пункт 2 протоколу N 17).
1.2 При пiдготовцi цього Порядку використано такi нормативно-правовi акти та документи:
Регламент Верховної Ради України;
Закон України "Про комiтети Верховної Ради України";
Указ Президента України вiд 09.02.99 N 145/99 "Про заходи щодо вдосконалення нормотворчої дiяльностi органiв виконавчої влади";
постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 05.06.2000 N 915 "Про затвердження Тимчасового регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України";
постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.08.2001 N 1052 "Про заходи щодо поглиблення спiвробiтництва Кабiнету Мiнiстрiв України i Верховної Ради України";
Положення про Державну митну службу України, затверджене Указом Президента України вiд 24.08.2000 N 1022/2000 (зi змiнами й доповненнями).
1.3. Порядок визначає дiї посадових осiб Держмитслужби України, якi беруть участь у пiдготовцi законопроектiв, їх супроводженнi у комiтетах та на пленарних засiданнях Верховної Ради України.
1.4. Органiзацiйне забезпечення взаємодiї Держмитслужби України з Верховною Радою України здiйснюється вiддiлом забезпечення взаємодiї з органами законодавчої та виконавчої влади (далi - Вiддiл) юридичного департаменту.
1.5. Проект законодавчого акта та пакет документiв до нього готуються згiдно з методичними рекомендацiями Головного юридичного управлiння Верховної Ради України "Правила оформлення проектiв законiв та основнi вимоги законодавчої технiки".
Проекти законодавчих актiв i супровiднi документи забезпечуються їх електронними копiями, пiдготовленими вiдповiдно до Методичних матерiалiв щодо пiдготовки електронних копiй документiв суб'єктами права законодавчої iнiцiативи Управлiння комп'ютеризованих систем Апарату Верховної Ради України.
2. Основнi напрями взаємодiї Держмитслужби України та Верховної Ради України
2.1. Проведення спiльних засiдань колегiї Держмитслужби України i Комiтету Верховної Ради України з питань економiчної полiтики, управлiння народним господарством, власностi та iнвестицiй з вдосконалення законодавства з питань митної справи та розгляд iнших питань.
2.2. Створення з представникiв Держмитслужби i народних депутатiв України (за згодою) робочих груп для якiсної пiдготовки законопроектiв.
2.3. Обов'язковий розгляд законопроектiв, розроблених вiдповiдно до Регламенту Верховної Ради України та Тимчасового регламенту Кабiнету Мiнiстрiв України, на засiданнях Колегiї Держмитслужби України за участю народних депутатiв України як членiв Комiтету з питань економiчної полiтики, управлiння народним господарством, власностi та iнвестицiй, так i iнших комiтетiв Верховної Ради України, причетних до їх опрацювання.
2.4. Погодження щорiчних планiв законопроектної роботи з Комiтетом з питань економiчної полiтики, управлiння народним господарством, власностi та iнвестицiй Верховної Ради України.
2.5. Погодження першочергових законопроектiв для розгляду на пленарних засiданнях Верховної Ради України.
2.6. Участь керiвництва Держмитслужби України у засiданнях комiтетiв та пленарних засiданнях Верховної Ради України пiд час розгляду законопроектiв з питань митної справи.
2.7. Проведення спiльних нарад, "круглих столiв", на яких розглядаються актуальнi питання митної справи.
2.8. Обговорення законопроектiв стосовно дiяльностi в галузi митної справи у депутатських фракцiях Верховної Ради України.
3. Органiзацiя взаємного зв'язку та iнформування щодо супроводження законопроектiв
3.1. Iнформування щодо супроводження законопроектiв здiйснюється Вiддiлом вiдповiдно до графiка засiдань комiтетiв та розкладу пленарних засiдань Верховної Ради України.
3.2. Супроводження та опрацювання законопроекту у Верховнiй Радi України покладаються на заступника Голови Служби, визначеного вiдповiдальним за взаємодiю i спiвробiтництво з Верховною Радою України, та керiвника структурного пiдроздiлу, вiдповiдального за його пiдготовку.
3.3. Вiддiл з метою своєчасного iнформування керiвництва Держмитслужби щодо розгляду законопроектiв у комiтетах Верховної Ради України та на пленарних засiданнях забезпечує отримання порядку денного засiдань, який подає на розгляд Головi Служби або заступнику, вiдповiдальному за взаємодiю з Верховною Радою України.
3.4. За дорученням Голови Служби або його заступника, вiдповiдального за взаємодiю з Верховною Радою України, Вiддiл надає комiтетам Верховної Ради України iнформацiю щодо супроводження законопроектiв Держмитслужбою України.
3.5. Представлення законопроектiв, внесених Президентом України та Кабiнетом Мiнiстрiв України, на пленарних засiданнях Верховної Ради України здiйснюється доповiдачами, визначеними Главою держави та Урядом.
3.6. Посадова особа Держмитслужби України, яка представляє законопроект у Верховнiй Радi України, повинна мати при собi:
примiрник тексту законопроекту та супровiднi документи до нього;
iнформацiйно-аналiтичнi матерiали для виступу;
висновки Головного науково-експертного управлiння Апарату Верховної Ради України;
висновки комiтетiв Верховної Ради України, що розглядали зазначений законопроект, а також зауваження та пропозицiї до законопроекту окремих народних депутатiв України (у разi їх наявностi);
iнформацiю про альтернативнi законопроекти (у разi їх наявностi);
матерiали виступiв у засобах масової iнформацiї з роз'ясненням необхiдностi прийняття законопроекту, його впливу на суспiльно-полiтичну та економiчну ситуацiю в державi.
3.7. Пiд час супроводження законопроекту у другому читаннi на пленарному засiданнi Верховної Ради України посадова особа Держмитслужби України повинна мати при собi порiвняльну таблицю, яка мiстить:
законопроект, прийнятий у першому читаннi;
всi внесенi та не вiдкладенi в установленому порядку пропозицiї, поправки, що мають суцiльну нумерацiю i розмiщуються поряд з вiдповiдними статтями законопроекту в порядку їх голосування iз зазначенням iнiцiаторiв їх внесення;
висновки комiтету Верховної Ради України, вiдповiдального за пiдготовку даного законопроекту, щодо внесення пропозицiй, поправок;
законопроект, запропонований цим комiтетом в остаточнiй редакцiї.
3.8. Прийнятий Верховною Радою України Закон України, що регулює дiяльнiсть в галузi митної справи, за дорученням Уряду у визначений термiн опрацьовується Держмитслужбою i з вiдповiдними пропозицiями надсилається до Кабiнету Мiнiстрiв України для подальшого подання його на пiдпис Президенту України.
Директор юридичного департаменту | I.Ф.Боженко |