КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 12 липня 2005 р. | N 555 |
---|
Про затвердження Порядку включення
суднобудiвних пiдприємств до перелiку
пiдприємств, для яких запроваджуються заходи
державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi
Вiдповiдно до статтi 1 Закону України "Про заходи щодо державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi в Українi" Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
1. Затвердити Порядок включення суднобудiвних пiдприємств до перелiку пiдприємств, для яких запроваджуються заходи державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi, що додається.
2. Мiнiстерству промислової полiтики:
подати у двомiсячний строк Кабiнетовi Мiнiстрiв України перелiк суднобудiвних пiдприємств, для яких запроваджуються заходи державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi;
iнформувати кожного пiврiччя Кабiнет Мiнiстрiв України про результати дiяльностi цих пiдприємств i узагальненi показники роботи суднобудiвної промисловостi.
Прем'єр-мiнiстр України | Ю. ТИМОШЕНКО |
Iнд. 29
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 12 липня 2005 р. N 555 |
ПОРЯДОК
включення суднобудiвних пiдприємств до перелiку
пiдприємств, для яких запроваджуються заходи
державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi
1. Суднобудiвне пiдприємство, що претендує на отримання державної пiдтримки, передбаченої Законом України "Про заходи щодо державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi в Українi" (далi - Закон), подає до Мiнпромполiтики такi документи:
клопотання органу виконавчої влади, до сфери управлiння якого воно належить, або Ради мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласної, Київської, Севастопольської мiської держадмiнiстрацiї за мiсцем державної реєстрацiї пiдприємства, якщо воно не належить до сфери управлiння органу виконавчої влади;
нотарiально завiренi копiї установчих документiв та свiдоцтво про державну реєстрацiю з вiдомостями про основнi види дiяльностi;
зведену iнформацiю про напрями виробничої дiяльностi, номенклатуру продукцiї та обґрунтування необхiдностi її виробництва, структуру, стан i показники ефективностi використання виробничих потужностей та вiдомостi про розподiл площ земельних дiлянок пiдприємства за призначенням;
витяг з документiв фiнансової звiтностi про основнi результати фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємства за останнiй повний рiк та попереднiй квартал i технiко-економiчне обґрунтування доцiльностi його включення до перелiку пiдприємств, для яких запроваджуються заходи державної пiдтримки суднобудiвної промисловостi (далi - перелiк) з вiдповiдними розрахунками;
довiдку про стан проведення розрахункiв з бюджетами усiх рiвнiв;
довiдку про стан виплати заробiтної плати, розрахункiв з Пенсiйним фондом України i фондами загальнообов'язкового державного соцiального страхування, розрахункiв за спожитi енергоносiї та у разi наявностi заборгованостi узгодженi графiки її погашення.
2. Заходи державної пiдтримки, передбаченi Законом, запроваджуються для суднобудiвних пiдприємств з дня набрання чинностi рiшенням Кабiнету Мiнiстрiв України про їх включення до перелiку.
3. Пропозицiї стосовно доцiльностi включення пiдприємства до перелiку готуються Мiнпромполiтики разом з iншими заiнтересованими органами виконавчої влади на пiдставi документiв, передбачених пунктом 1 цього Порядку, за такими критерiями:
1) вiдповiднiсть профiлю (основними видами економiчної дiяльностi є будiвництво суден, iнших плавзасобiв та виконання робiт за кодами згiдно з КВЕД);
2) завантаженiсть пiдприємства (наявнiсть дiючих контрактiв, договорiв, опцiонiв та iнших угод за профiльними видами дiяльностi з показниками їх обсягiв);
3) забезпечення поточних розрахункiв з бюджетами всiх рiвнiв, Пенсiйним фондом України та фондами загальнообов'язкового державного соцiального страхування;
4) освоєння випуску нової конкурентоспроможної на свiтовому ринку суднобудiвної продукцiї та розширення вiдповiдних секторiв внутрiшнього та зовнiшнього ринку;
5) наявнiсть у технiко-економiчному обґрунтуваннi показникiв щодо:
фiнансово-економiчної ефективностi стосовно збiльшення обсягiв власних обiгових коштiв та забезпечення прибутковостi;
пiдвищення ефективностi виробництва, а також зростання обсягiв комплектацiї суден матерiалами, устаткованням i обладнанням вiтчизняного виробництва у загальному обсязi товарiв.
4. Мiнпромполiтики розглядає щокварталу матерiали про включення пiдприємства до перелiку, приймає рiшення про доцiльнiсть такого включення i подає Кабiнету Мiнiстрiв України пропозицiї для прийняття вiдповiдного рiшення.
5. Пiдприємству, яке не включене до перелiку, Мiнпромполiтики надсилає у мiсячний строк обґрунтовану вiдповiдь про вiдмову.
6. Пiдприємства, якi включенi до перелiку, подають щокварталу через п'ятдесят днiв пiсля закiнчення поточного кварталу Мiнпромполiтики за встановленою ним формою, погодженою з Мiнфiном, звiт про виробничу та фiнансово-економiчну дiяльнiсть i обсяги коштiв, що залишились у розпорядженнi пiдприємств у результатi запровадження заходiв державної пiдтримки.
7. Контроль за ефективнiстю роботи пiдприємств, якi включенi до перелiку, здiйснюється Мiнпромполiтики шляхом порiвняння показникiв їх виробничої та фiнансово-економiчної дiяльностi за звiтний перiод з вiдповiдними показниками за аналогiчний перiод минулого року, попереднiй квартал поточного року та з показниками, наданими у технiко-економiчному обґрунтуваннi стосовно доцiльностi включення пiдприємства до перелiку.
8. Рiшення про виключення пiдприємства з перелiку приймається у разi:
несвоєчасної виплати заробiтної плати, невнесення поточних платежiв до бюджетiв усiх рiвнiв та Пенсiйного фонду України i фондiв загальнообов'язкового державного соцiального страхування, а також плати за спожитi енергоносiї та недотримання графiкiв погашення заборгованостi;
недосягнення показникiв технiко-економiчного обґрунтування;
недотримання вимог Закону та цього Порядку, зокрема ненадання звiту, передбаченого пунктом 6 цього Порядку, або надання у звiтi недостовiрної iнформацiї.
9. За вiдсутностi протягом трьох звiтних кварталiв позитивних результатiв фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємства Мiнпромполiтики розглядає питання стосовно доцiльностi його вилучення з перелiку i у разi прийняття такого рiшення подає вiдповiднi пропозицiї Кабiнету Мiнiстрiв України.
10. Прийняття Кабiнетом Мiнiстрiв України рiшення про виключення пiдприємства з перелiку тягне за собою втрату ним права на запровадження заходiв державної пiдтримки, передбачених Законом.