ЛУЦЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 12 вересня 2005 року | N 758 |
---|
Про затвердження Iнструкцiї про встановлення
режиму в пунктi пропуску через державний кордон
"Рiвне"
Зареєстровано у Волинському обласному управлiннi юстицiї 20 вересня 2005 р. за N 60/821 |
У вiдповiдностi до пункту 13 статтi
19 Закону України "Про Державну
прикордонну службу України", на виконання постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд
03.08.2000 року N 1203 "Про затвердження
Положення про пункти пропуску через державний
кодон", з метою пiдтримання належного режиму в
пунктi пропуску через державний кордон для
мiжнародного повiтряного сполучення "Рiвне",
створення сприятливих умов для дiяльностi
контрольних органiв (служб), недопущення
незаконного перетинання державного кордону
України та незаконного перемiщення через
державний кордон вантажiв, товарiв, предметiв,
iншого майна наказую:
1. Затвердити Iнструкцiю про встановлення режиму в пунктi пропуску через державний кордон для мiжнародного повiтряного сполучення "Рiвне" (додається).
2. Начальнику контролерського поста "Рiвне-аеропорт" вжити комплекс органiзацiйних i практичних заходiв для виконання вимог Iнструкцiї.
3. Iнструкцiю про встановлення режиму в пунктi пропуску вивчити iнспекторським складом пiдроздiлу та ознайомити в частинi, що стосується, керiвникiв контрольних органiв, пiдприємств, установ i органiзацiй, як функцiонують в пунктi пропуску, та керiвникiв правоохоронних органiв, i межах вiдповiдальностi яких знаходиться пункт пропуску.
4. Органiзувати висвiтлення порядку та правил дотримання режиму в пунктi пропуску через державний кордон на iнформацiйних стендах.
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника Луцького прикордонного загону - начальника штабу.
6. Наказ довести до заiнтересованих осiб в частинi, що стосується.
Начальник Луцького прикордонного загону | |
Державної прикордонної служби України пiдполковник |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Луцького прикордонного загону вiд 12 вересня 2005 р. N 758 |
|
Зареєстровано у Волинському обласному управлiннi юстицiї 20 вересня 2005 р. за N 60/821 |
IНСТРУКЦIЯ
про встановлення режиму в пунктi пропуску для
мiжнародного повiтряного сполучення "Рiвне"
Iнструкцiя, розроблена на пiдставi Законiв України "Про державний кордон України", "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, постанов Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон", вiд 18.01.99 року N 48 "Про затвердження Порядку здiйснення координацiї дiяльностi органiв виконавчої влади та органiв мiсцевого самоврядування з питань додержання режимiв на державному кордонi", вiд 24.12.2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", вiд 25.12.2002 року N 1947 "Про затвердження Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України", наказiв Голови Держкомкордону вiд 26.05.94 року N 151 "Про введення в дiю Iнструкцiї про взаємодiю та розмежування функцiй щодо здiйснення контролю на державному кордонi", вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК "Про затвердження Iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю", вiд 14.02.2004 року N 154 "Про затвердження загальних вимог Державної прикордонної служби України до облаштування пунктiв пропуску через державний кордон України".
1. Встановлення режиму в пунктi пропуску через державний кордон України
1.1. Режим у пунктi пропуску через державний кордон - це порядок перебування та пересування осiб i транспортних засобiв у межах територiї пункту пропуску "Рiвне", вiдкритого для мiжнародного повiтряного сполучення (далi - пункт пропуску "Рiвне"), а також здiйснення господарської та iнших видiв дiяльностi, пов'язаної з пропуском через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна.
1.2. Режим в пунктi пропуску та iнших мiсцях здiйснення контрольних операцiй встановлюється й пiдтримується для здiйснення оперативно-службової дiяльностi Держприкордонслужби, митних органiв, iнших контрольних служб, безпеки авiаперевезень i повинен виключати доступ стороннiх осiб до мiсць прикордонного, митного та iнших видiв контролю.
1.3. У зонах прикордонного i митного контролю органами охорони кордону та митними органами за взаємним погодженням можуть встановлюватися додатковi режимнi правила, що регламентують порядок пропуску й перебування в цих зонах службових осiб, якi здiйснюють контроль або забезпечують здiйснення контролю пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, вантажiв, товарiв та iншого майна, що перемiщуються через державний кордон України, порядок вiдправлення з цих зон осiб, транспортних засобiв, що вибувають за кордон i прибувають в Україну, а також iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону України.
1.4. Межi зони прикордонного контролю визначаються наказом начальника Луцького прикордонного загону. Межi зони митного контролю визначаються наказом начальника Рiвненської митницi.
2. Здiйснення контролю за дотриманням режиму в пунктi пропуску
2.1. Контроль за дотриманням режиму в пунктi пропуску здiйснюється спецiальними прикордонними нарядами "спостереження за транспортними засобами", "контроль за режимом", "вартовий бiля трапу судна". Iншi прикордоннi наряди беруть участь у забезпеченнi режиму в примiщеннях (мiсцях) здiйснення прикордонного контролю, стоянках повiтряних суден закордонного прямування.
2.2. Режим у зонi митного контролю забезпечується представниками митницi.
2.3. Спостереження в пунктi пропуску здiйснюється всiм складом змiни прикордонних нарядiв вiдповiдно до схеми спостереження, iз залученням працiвникiв контрольних органiв (служб). Схема спостереження вiдпрацьовується начальником контролерського поста.
2.4. Додержання громадського порядку в пунктi пропуску забезпечується пiдроздiлами прикордонного контролю у взаємодiї (у разi необхiдностi) з вiдповiдними органами МВС, СБУ, САБ.
3. Порядок пропуску осiб i транспортних засобiв в режимну зону пунктiв пропуску
3.1. Спiвробiтники контрольних служб (органiв), якi функцiонують у пунктi пропуску "Рiвне", перебувають в ньому за своїми службовими посвiдченнями, вiдповiдно до затверджених начальником Луцького прикордонного загону спискiв i графiкiв роботи та при наявностi представницьких карток, якi носяться на верхньому одязi.
Перебування у пунктi пропуску посадової особи контрольного органу без представницької картки, вважається порушенням режиму в пунктi пропуску.
Керiвники контрольних служб (органiв), якi функцiонують у пунктi пропуску через державний кордон, до 25 числа щомiсяця надають до управлiння прикордонного загону графiки роботи спiвробiтникiв контрольних служб на наступний мiсяць.
3.2. Спiвробiтники транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi функцiонують у пунктi пропуску "Рiвне", перебувають в ньому за своїми службовими посвiдченнями, вiдповiдно до затверджених начальником Луцького прикордонного загону спискiв i графiкiв роботи та перепусток на право тимчасового перебування в пунктi пропуску, що видаються у вiдповiдностi до пунктiв 236 - 240 Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 05.10.2004 року N 711, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 10.12.2004 року за N 1571/10170.
3.3. Керiвники контрольних служб, транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ), якi функцiонують у пунктi пропуску через державний кордон, не менше, нiж один раз на пiвроку подають на iм'я начальника прикордонного загону для затвердження списки працiвникiв, що виконують у ньому службовi обов'язки.
За потребою протягом року до затверджених начальником органу охорони державного кордону спискiв за поданням вiдповiдних керiвникiв можуть вноситися змiни i доповнення, якi обов'язково засвiдчуються пiдписом начальника прикордонного загону та печаткою частини.
Копiї затверджених спискiв направляються штабом прикордонного загону до контролерського поста "Рiвне-аеропорт" для урахування пiд час надання дозволу зазначеним особам на перебування в пунктi пропуску.
Працiвники контрольних служб (органiв), транспортних та iнших пiдприємств (органiзацiй, установ) пропускаються на територiю пункту пропуску тiльки на час виконання ними службових обов'язкiв (обслуговування пасажирiв).
Перебування в пунктi пропуску посадових осiб контрольних служб, транспортних та iнших органiзацiй поза службовим часом дозволяється начальником Луцького прикордонного загону пiсля письмового (усного) звернення до нього керiвника вiдповiдної служби, пiдприємства (органiзацiї, установи). Зазначенi факти облiковуються. В облiках зазначається: причина та пiдстава прибуття, дата, час отримання дозволу на пропуск та вiйськове звання i прiзвище посадової особи прикордонного загону, яка надала дозвiл.
3.4. Дозвiл на право тимчасового перебування у пунктi пропуску для мiжнародного повiтряного сполучення "Рiвне" iншими юридичними та фiзичними особами надається в порядку, визначеному пунктами 236 - 240 Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 05.10.2004 року N 711, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 10.12.2004 року за N 1571/10170.
Осiб, якi прибувають для короткотермiнового перебування (на час оформлення повiтряного судна) в приватних чи службових справах до представникiв контрольних органiв (служб) з метою оформлення (дооформлення) вiдповiдних документiв на перемiщення через державний кордон транспортних засобiв, вантажiв чи iншого майна - пропускати за рiшенням начальника контролерського поста "Рiвне-аеропорт", пiсля узгодження цього питання з керiвником вiдповiдної контрольної служби (органу), пiдприємства (органiзацiї, установи). В даному випадку, представнику юридичної або фiзичнiй особi, за умови наявностi документа, що посвiдчує особу, старшим змiни прикордонних нарядiв видається представницька картка загального користування червоного кольору для короткотермiнового тимчасового перебування в пунктi пропуску, яка носиться особами закрiпленою на верхньому одязi.
Представницькi картки зберiгаються в старшого змiни прикордонних нарядiв. Факт видачi представницької картки вiдображається в книзi облiку видачi представницьких карток загального користування.
Пiсля вiдвiдування представником юридичної або фiзичною особою пункту пропуску, представницька картка повертається старшому змiни прикордонних нарядiв.
3.5. Керiвники Рiвненського РВВС Управлiння МВС України у Рiвненськiй областi, Рiвненського РВ УСБ України у Рiвненськiй областi, Рiвненської районної прокуратури, на територiї вiдповiдальностi яких розташований пункт пропуску "Рiвне", один раз на рiк подають на iм'я начальника Луцького прикордонного загону списки працiвникiв, якi мають право в службових справах перебувати в пунктi пропуску. За потреби протягом року до затверджених спискiв вносяться змiни i доповнення. Зазначенi списки (витяги з них) направляються штабом прикордонного загону до контролерського поста "Рiвне-аеропорт".
Спiвробiтники правоохоронних органiв, на територiї вiдповiдальностi яких розташований пункт пропуску "Рiвне", пропускаються на територiю пункту пропуску за службовими посвiдченнями та письмовими приписами (розпорядженнями) вiдповiдних керiвникiв органiв з попереднiм сповiщенням начальника прикордонного загону згiдно iз зазначеними витягами iз спискiв.
3.6. Правом безперешкодного перебування в пунктi пропуску "Рiвне" у службових справах, без попереднього iнформування начальника Луцького прикордонного загону, користуються згiдно iз законодавством за наявностi службового посвiдчення, що пiдтверджує займану посаду:
народнi депутати України, депутати Рiвненської обласної ради народних депутатiв - пiд час вирiшення питань своєї депутатської дiяльностi;
Генеральний прокурор України, його заступники, прокурор Рiвненської областi, його заступники, прокурор Рiвненської районної прокуратури та його заступники;
слiдчi Генеральної прокуратури, прокуратури Рiвненської областi, Рiвненської районної прокуратури - за письмовим розпорядженням прокурора вiдповiдної прокуратури;
спiвробiтники спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю органiв внутрiшнiх справ i Служби безпеки України - за письмовим розпорядженням керiвника вiдповiдного спецiального пiдроздiлу;
спiвробiтники Служби безпеки України - у разi проведення заходiв щодо боротьби з тероризмом i фiнансуванням терористичної дiяльностi за письмовим розпорядженням керiвника органу або оперативного пiдроздiлу Служби безпеки України;
слiдчi Служби безпеки України - пiд час розслiдування злочинiв, вiднесених до їх пiдслiдностi, за письмовим розпорядженням начальника слiдчого пiдроздiлу Служби безпеки України;
спiвробiтники органiв внутрiшнiх справ України з метою припинення злочинiв, переслiдування осiб, пiдозрюваних у вчиненнi злочину, в разi стихiйного лиха та iнших надзвичайних обставин при виконаннi покладених на них обов'язкiв;
Голова Державної митної служби України, начальник Рiвненської митницi, їх заступники;
спiвробiтники Державної митної служби України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв у пунктi пропуску, за письмовим розпорядженням Голови Держмитслужби України, начальника Рiвненської митницi;
спiвробiтники Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, якi не виконують безпосередньо службових обов'язкiв в пунктi пропуску, за письмовим розпорядженням керiвництва Мiнiстерства транспорту та зв'язку України;
керiвники iнших контрольних органiв та служб, якi функцiонують у пунктi пропуску "Рiвне".
Iнформацiя про прибуття i перебування у пунктi пропуску через державний кордон осiб, визначених у даному пунктi, негайно доповiдається за командою, установчi данi заносяться в журнал облiку iз обов'язковим зазначенням установчих даних, мети, термiну i часу перебування.
3.7. Правом безперешкодного перебування в пунктi пропуску "Рiвне" iз числа вiйськовослужбовцiв та працiвникiв Державної прикордонної служби України, пiд час виконання ними службових обов'язкiв, користуються:
Голова Державної прикордонної служби України та його заступники, заступник директора Департаменту охорони державного кордону - начальник Управлiння прикордонного контролю та реєстрацiї, начальник Пiвнiчного регiонального управлiння та його перший заступник - начальник штабу, начальник Луцького прикордонного загону та його перший заступник - начальник штабу загону, начальник контролерського поста "Рiвне-аеропорт";
вiйськовослужбовцi контролерського поста "Рiвне-аеропорт" пiд час виконання наказу на охорону державного кордону України;
iншi вiйськовослужбовцi та працiвники Державної прикордонної служби України за наявностi службового (iндивiдуального) завдання, затвердженого Головою Державної прикордонної служби України, його першим заступником - директором Департаменту охорони державного кордону, начальником Пiвнiчного регiонального управлiння, його першим заступником - начальником штабу, начальником Луцького прикордонного загону, його першим заступником - начальником штабу прикордонного загону.
3.8. У разi виникнення необхiдностi у проведеннi термiнових заходiв у пунктi пропуску "Рiвне" спiвробiтниками правоохоронних органiв, яких не включено до цих спискiв, начальник Луцького прикордонного загону може прийняти рiшення на пропуск на територiю пункту пропуску спiвробiтникiв за усною iнформацiєю керiвника вiдповiдного правоохоронного органу за службовими посвiдченнями та письмовим приписом вiдповiдних органiв. У пунктi пропуску спiвробiтникiв правоохоронних органiв супроводжує представник оперативно-розшукового вiддiлу Луцького прикордонного загону для надання практичної допомоги в рамках законодавства. Пiсля проведення заходiв, але не пiзнiше нiж через 3 доби керiвник вiдповiдного правоохоронного органу надає начальнику прикордонного загону письмове звернення, яке зберiгається в дiловодствi оперативно-розшукового вiддiлу загону.
3.9. Транспортнi засоби закордонного прямування прибувають та знаходяться у пунктi пропуску у вiдповiдностi до графiка їх руху.
3.10. Особи, якi прямують через державний кордон України, пропускаються в пункт пропуску при наявностi дiйсних для перетинання кордону документiв.
3.11. Посадовi особи в зонах прикордонного i митного контролю пересуваються в межах, необхiдних для виконання своїх службових обов'язкiв.
3.12. Забороняється знаходження на територiї пункту пропуску будь-яких приватних транспортних засобiв.
3.13. Пропуск в пункт пропуску та зони прикордонного контролю у випадках, не передбачених цiєю Iнструкцiєю, здiйснюється в порядку, визначеному у роздiлi 16 Iнструкцiї з органiзацiї i здiйснення прикордонного контролю, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Держприкордонслужби вiд 05.10.2004 року N 711, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 10.12.2004 року за N 1571/10170.
4. Обов'язки та права прикордонних нарядiв i представникiв iнших контрольних органiв щодо пiдтримання режиму в пунктi пропуску
4.1. Прикордоннi наряди зобов'язанi:
здiйснювати у встановленому порядку, за наявностi належним чином оформлених документiв, пропуск в пункт пропуску осiб;
контролювати додержання режиму в пунктi пропуску та забезпечувати його пiдтримання в зонi прикордонного контролю;
контролювати у представникiв контрольних органiв, що виконують свої службовi обов'язки в пунктi пропуску, наявнiсть представницьких карток;
забезпечувати безпеку службових осiб Державної прикордонної служби України у пунктi пропуску та в зонi прикордонного контролю;
вживати заходiв щодо припинення протиправних дiй в пунктi пропуску у взаємодiї з митними та правоохоронними органами;
подавати необхiдну допомогу спецiальним пiдроздiлам у боротьбi з органiзованою злочиннiстю пiд час проведення ними оперативно-розшукових заходiв у пунктi пропуску;
складати документи адмiнiстративного затримання на осiб, якi порушили режим в пунктi пропуску.
4.2. Прикордоннi наряди мають право:
перевiряти правомiрнiсть в'їзду (прибуття), тимчасового перебування, пересування, виїзду (вибуття) з пункту пропуску усiх категорiй осiб, типiв транспортних засобiв, видiв вантажiв та iншого майна;
перевiряти пiдстави для службового перебування та виконання завдань у пунктi пропуску спiвробiтниками правоохоронних, контрольних органiв (служб) та робiтниками адмiнiстративно-господарських пiдприємств, органiзацiй, установ, розташованих у пунктах пропуску або дiяльнiсть яких пов'язана з необхiднiстю перебування цих робiтникiв та виконання ними функцiональних обов'язкiв у пунктi пропуску;
перевiряти порядок здiйснення в пунктi пропуску будь-якого виду господарської та iншої дiяльностi, будiвництва, розвитку комунiкацiй та iнфраструктури, пасажирських i вантажно-транспортних операцiй, iнших дiй (заходiв), якi можуть вплинути на розвиток обстановки в пунктi пропуску;
виконання фiзичними та представниками юридичних осiб встановлених в пунктi пропуску режимних правил з метою виявлення та припинення фактiв їх порушення, усунення передумов до здiйснення будь-яких видiв протиправної дiяльностi в пунктi пропуску;
вимагати вiд службових осiб контрольних органiв (служб) та осiб, якi беруть участь у забезпеченнi контролю (обслуговуваннi) пасажирiв та транспортних засобiв закордонного прямування, додержання правил режиму в пунктi пропуску;
затримувати осiб за порушення режиму в пунктi пропуску.
4.3. Представники контрольних органiв та особи, якi беруть участь у забезпеченнi контролю (обслуговуваннi) пасажирiв i транспортних засобiв закордонного прямування, зобов'язанi дотримуватись режимних правил у пунктi пропуску та вимагати їх дотримання особами, якi перетинають державний кордон, вживати невiдкладних заходiв щодо запобiгання (припинення) правопорушень та iнформувати про це прикордоннi наряди.
5. Додатковi режимнi правила пункту пропуску
5.1. Порядок роботи мiжнародного аеропорту "Рiвне" встановлюється адмiнiстрацiєю аеропорту вiдповiдно до розкладу руху повiтряних суден, з урахуванням пропозицiй штабу Луцького прикордонного загону та узгоджується з iншими контрольними органами.
5.2. Транспортнi засоби закордонного прямування при вiдправленнi за кордон та по прибуттi з-за кордону можуть починати рух або змiнювати мiсце стоянки тiльки з дозволу старших змiн прикордонних нарядiв та митницi. Вiдстiй повiтряних суден на стоянках, видiлених для здiйснення контролю транспортних засобiв, не дозволяється.
5.3. Доступ стороннiх осiб до повiтряних суден закордонного прямування пiд час прикордонного i митного контролю забороняється. При здiйсненнi прикордонного i митного контролю адмiнiстрацiя аеропорту вживає заходи до здiйснення дiєвого контролю всiх входiв i виходiв аеропорту. Особам, якi зустрiчають або проводжають, не дозволяється проходити до примiщень (повiтряних суден), в яких є пасажири, що не пройшли контроль пiсля прибуття з-за кордону.
5.4. Посадка пасажирiв у повiтрянi судна, якi прямують за кордон, та висадка пасажирiв з повiтряних суден, якi прибувають з-за кордону, а також завантаження (вивантаження) багажу, пошти, вантажiв та iншого майна, проводиться тiльки з дозволу старших змiн прикордонних нарядiв та митницi.
5.5. Порядок допуску в контрольованi зони аеропорту визначається адмiнiстрацiєю аеропорту за погодженням з пiдроздiлом прикордонного контролю, митницi та САБ.
5.6. Пiд час перебування у пунктi пропуску через державний кордон всiм особам забороняється:
самостiйно, без дозволу обслуговуючого персоналу транспортних засобiв та представника прикордонної служби, залишати транспортнi засоби чи здiйснювати у них посадку;
без дозволу представникiв прикордонної служби залишати зону прикордонного контролю та територiю пункту пропуску, а без дозволу митного органу - залишати зону митного контролю;
пiд час перебування в пунктi пропуску вживати алкогольнi напої i палити в невiдведених для цього мiсцях;
своїми дiями та розмiщенням багажу створювати перешкоди для виконання службових обов'язкiв працiвниками контрольних служб, обслуговуючого персоналу транспортних засобiв, проходження пасажирами визначених видiв контролю;
пошкоджувати чи виводити з ладу елементи огорожi, технiчнi пристрої i обладнання, iнформацiйнi щити (iнформацiйнi матерiали) та iнше майно пункту пропуску;
знаходитися в пунктi пропуску без дiйсних документiв;
пiд час здiйснення прикордонно-митного контролю залишати або змiнювати, без дозволу прикордонних нарядiв чи митницi, мiсця в транспортних засобах, якi визначенi у проїзних документах (квитках);
без дозволу або без супроводу прикордонних нарядiв заходити та знаходитись в спецiальних примiщеннях Державної прикордонної служби України та примiщеннях (вагонах), в яких здiйснюється прикордонно-митний контроль;
вiдправляти транспортнi засоби закордонного прямування без дозволу прикордонних нарядiв та митницi.
5.7. З метою дотримання належного режиму в пунктi пропуску, недопущення незаконного перетинання державного кордону, недопущення перемiщення через державний кордон транспортних засобiв, товарiв, предметiв тощо з порушеннями законодавства України, а також з метою забезпечення належної дiяльностi контрольних органiв (служб) в пунктi пропуску, безпеки авiаперевезень, прикордоннi наряди, пiд час виконання ними поставлених завдань, мають право вимагати дотримання iнших законних вимог, не передбачених даною Iнструкцiєю.
6. Iнженерне забезпечення режиму в пунктi пропуску
6.1. Адмiнiстрацiя ОКП "Мiжнародний аеропорт Рiвне" вживає заходiв для створення i пiдтримання вiдповiдної iнфраструктури пункту пропуску.
6.2. Освiтлення в пунктi пропуску має бути: на стоянках повiтряних суден, у межах аеропорту, у всiх примiщеннях контрольних органiв (мiсцях здiйснення контрольних операцiй). На випадок вимикання електроенергiї у пунктi пропуску має бути передбачена дублююча система автономного електропостачання для освiтлення вищевказаних мiсць, примiщень та територiй.
7. Здiйснення контролю дiяльностi контрольних органiв щодо забезпечення режиму в пунктi пропуску
7.1. З метою здiйснення контролю дiяльностi контрольних органiв щодо забезпечення режиму в пунктi пропуску, за iнiцiативою керiвника пiдроздiлу прикордонного контролю, не менше 1 разу в квартал проводиться комiсiйне обстеження стану режиму в пунктi пропуску, за результатами якого складається вiдповiдний акт.
7.2. Перший примiрник акта зберiгається у пiдроздiлi прикордонного контролю. Примiрники акта вручаються керiвникам контрольних органiв, працiвники яких допустили порушення.
7.3. Рекомендацiї комiсiї щодо усунення виявлених недолiкiв є обов'язковими для виконання керiвниками вiдповiдних органiв, служб, пiдприємств та органiзацiй. Про виявленi в ходi перевiрки недолiки iнформується Рiвненська районна прокуратура та Рiвненський РВ УСБ України у Рiвненськiй областi.
8. Органiзацiя взаємодiї щодо забезпечення режиму в пунктi пропуску
8.1. Взаємодiя щодо забезпечення режиму в пунктi пропуску органiзовується 1 раз на рiк при органiзацiї охорони державного кордону.
8.2. Взаємодiя уточнюється:
на рiвнi начальника контролерського поста, начальника митного поста (вiддiлу, сектору, представника Рiвненської митницi), керiвникiв iнших контрольних органiв, адмiнiстрацiєю аеропорту - щомiсяця;
на рiвнi старших змiн прикордонних нарядiв, митницi, представникiв iнших контрольних органiв - щозмiни.
9. Вiдповiдальнiсть за порушення режиму в пунктi пропуску
9.1. Режимнi правила обов'язковi для виконання всiма особами, якi перебувають у пунктi пропуску.
9.2. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктi пропуску, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством.
Перший заступник начальника Луцького прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | В. С. Аветюк |