ГЛУХIВСЬКА МИТНИЦЯ
СУМСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 30 липня 2007 року | N 466/923 |
---|
Про внесення змiн до спiльного наказу вiд 07.06.2006
N 446/508
Зареєстровано в Сумському обласному управлiннi юстицiї 31 липня 2007 р. за N 35/986 |
З метою приведення
нормативно-правового акта у вiдповiднiсть до
вимог спiльного наказу Адмiнiстрацiї
Державної прикордонної служби України,
Державної митної служби України вiд 27.04.2007
N 291/369 "Про внесення змiн до Технологiї
прикордонного та митного контролю у пунктах
пропуску через державний кордон",
зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України
26.06.2007 за N 734/14001, вiдповiдно до Положення про
Глухiвську митницю, затвердженого наказом
Державної митної служби України вiд 14.05.2005 N 390,
пункту 10 Положення про орган охорони державного
кордону Державної прикордонної служби України,
затвердженого наказом Адмiнiстрацiї
Державної прикордонної служби України вiд 15.02.2005
N 116, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї
України 11.03.2005 за N 294/10574, наказуємо:
1. Внести до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон України осiб, автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, транспортних засобiв та предметiв у мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Бачiвськ", затвердженої спiльним наказом Глухiвської митницi та Сумського прикордонного загону вiд 07.06.2006 N 446/508, зареєстрованим у Сумському обласному управлiннi юстицiї 22.06.2006 за N 21/931 (зi змiнами), наступнi змiни та доповнення:
1.1. Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 глави 5 доповнити абзацом другим наступного змiсту:
"Пiд час перевiрки документiв громадянин подає посадовiй особi органу охорони державного кордону паспортнi документи, передбаченi законодавством України та мiжнародними угодами.".
1.2. Пiдпункт 5.10.3 пункту 5.10 глави 5 викласти в наступнiй редакцiї:
"5.10.3. Транспортний засiб зупиняється один раз на лiнiї паспортного контролю.
Пiсля проведення посадовою особою органу охорони державного кордону перевiрки документiв посадова особа митницi iнформує громадянина-нерезидента, який ввозить на територiю України транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, про необхiднiсть ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобiв на митну територiю України, вiдомостi про що розмiщенi на iнформацiйних стендах, наявнiсть яких перед зоною митного контролю та безпосередньо у цiй зонi передбачена пунктом 9.3 глави 9 цiєї Технологiчної схеми пропуску, а також з вiдомостями на таких стендах, зокрема про:
необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї транспортних засобiв в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 87.01 - 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi);
необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України у порядку, установленому законодавством України;
вiдповiдальнiсть за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, передбачену Митним кодексом України.
Громадянин-нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
Недотримання громадянами-нерезидентами визначених законодавством умов увезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, тягне за собою вiдповiдальнiсть, передбачену Митним кодексом України.
Митний контроль здiйснюється посадовою особою митницi шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв, що пiдтверджують право власностi на транспортний засiб (або користування ним), реєстрацiйних (технiчних) документiв, а також документiв, що пiдтверджують постiйне мiсце проживання особи.
У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, посадова особа митницi виводить транспортний засiб на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, i вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Транспортний засiб, який пройшов передбаченi законодавством види контролю, може бути зупинений i пiдданий контролю у будь-який час у межах територiї пункту пропуску через державний кордон у випадку, якщо виникнуть обставини щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України. У цьому разi за рiшенням керiвника митницi або його заступника транспортний засiб повертається на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або до мiсць, передбачених для здiйснення поглибленого огляду, i пiдлягає огляду спiльною спецiальною оглядовою групою.
Унесення вiдомостей про транспортнi засоби особистого користування, що перетинають державний кордон України, до вiдповiдних баз даних Державної прикордонної служби здiйснюється посадовими особами органу охорони державного кордону у пунктах пропуску пiд час паспортного контролю у порядку, установленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України.
Облiк транспортних засобiв особистого користування, що ввозяться громадянами-нерезидентами та перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, здiйснюється посадовими особами митницi в електронному виглядi на пiдставi окремого Протоколу до Угоди про iнформацiйний обмiн мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
Органи охорони державного кордону та митнi органи України з метою забезпечення виконання законодавства України громадянами, якi ввозять в Україну транспортнi засоби особистого користування, взаємодiють мiж собою.
У разi виявлення факту порушення громадянином митних правил уповноважена посадова особа митницi складає протокол про порушення митних правил та вживає заходiв, передбачених законодавством України. У разi отримання вiд посадової особи органу охорони державного кордону iнформацiї щодо факту невивезення громадянином-нерезидентом ранiше ввезеного на митну територiю України транспортного засобу вповноважена посадова особа митницi вживає заходiв для з'ясування причин i обставин невивезення цього транспортного засобу, а також вивчає питання щодо можливої наявностi ознак порушень митних правил.".
1.3. Доповнити главу 9 пунктами 9.2 i 9.3 наступного змiсту:
"9.2. Глухiвська митниця у випадках i в порядку, передбачених законодавством, користуються iнформацiєю вiдповiдних баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами Державної прикордонної служби України, а Державна прикордонна служба України користується iнформацiєю вiдповiдних баз даних оформлення транспортних засобiв i товарiв Державної митної служби України в установленому порядку.
9.3. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску та ведуться контрольними службами, в обов'язковому порядку повиннi мiстити iнформацiю, потрiбну для перетинання державного кордону України громадянами та особами без громадянства, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого видiв контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути викладенi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
Iнформацiйнi стенди з iнформацiєю про митнi правила, потрiбною громадянам-нерезидентам для тимчасового ввезення транспортних засобiв, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, розмiщуються перед зоною митного контролю та безпосередньо в цiй зонi й повиннi мiстити:
визначення можливостi проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю;
попередження про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України у визначений законодавством України строк або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi).".
Вiдповiдно пункти 9.2 i 9.3 вважати пунктами 9.4 i 9.5.
2. Внести до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон України осiб, автомобiльних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними, транспортних засобiв та предметiв у мiжнародному автомобiльному пунктi пропуску "Катеринiвка", затвердженої спiльним наказом Глухiвської митницi та Сумського прикордонного загону вiд 07.06.2006 N 446/508, зареєстрованим у Сумському обласному управлiннi юстицiї 22.06.2006 за N 21/931 (зi змiнами), наступнi змiни та доповнення:
2.1. Пiдпункт 5.10.1 пункту 5.10 глави 5 доповнити абзацом другим наступного змiсту:
"Пiд час перевiрки документiв громадянин подає посадовiй особi органу охорони державного кордону паспортнi документи, передбаченi законодавством України та мiжнародними угодами.".
2.2. Пiдпункт 5.10.3 пункту 5.10 глави 5 викласти в наступнiй редакцiї:
"5.10.3. Транспортний засiб зупиняється один раз на лiнiї паспортного контролю.
Пiсля проведення посадовою особою органу охорони державного кордону перевiрки документiв посадова особа митницi iнформує громадянина-нерезидента, який ввозить на територiю України транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, про необхiднiсть ознайомлення з умовами тимчасового ввезення транспортних засобiв на митну територiю України вiдомостi про що розмiщенi на iнформацiйних стендах, наявнiсть яких перед зоною митного контролю та безпосередньо у цiй зонi передбачена пунктом 9,3 глави 9 цiєї Технологiчної схеми пропуску, а також з вiдомостями на таких стендах, зокрема про:
необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї транспортних засобiв в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 87.01 - 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi);
необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України в строк, визначений законодавством, або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України у порядку, установленому законодавством України;
вiдповiдальнiсть за порушення визначених законодавством умов тимчасового ввезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, передбачену Митним кодексом України.
Громадянин-нерезидент, який тимчасово ввозить транспортний засiб особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, не надає письмового зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу.
Недотримання громадянами-нерезидентами визначених законодавством умов увезення на митну територiю України транспортних засобiв особистого користування, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, тягне за собою вiдповiдальнiсть, передбачену Митним кодексом України.
Митний контроль здiйснюється посадовою особою митницi шляхом вiзуального огляду транспортного засобу, перевiрки документiв, що пiдтверджують право власностi на транспортний засiб (або користування ним), реєстрацiйних (технiчних) документiв, а також документiв, що пiдтверджують постiйне мiсце проживання особи.
У разi виявлення предметiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню i перемiщуються громадянином, який обрав проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, посадова особа митницi виводить транспортний засiб на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, i вживає передбачених законодавством заходiв у зв'язку з виявленням ознак порушень митних правил.
Транспортний засiб, який пройшов передбаченi законодавством види контролю, може бути зупинений i пiдданий контролю у будь-який час у межах територiї пункту пропуску через державний кордон у випадку, якщо виникнуть обставини щодо можливого порушення громадянином вимог законодавства України. У цьому разi за рiшенням керiвника митницi або його заступника транспортний засiб повертається на смугу руху для товарiв i транспортних засобiв, якi пiдлягають письмовому декларуванню, або до мiсць, передбачених для здiйснення поглибленого огляду, i пiдлягає огляду спiльною спецiальною оглядовою групою.
Унесення вiдомостей про транспортнi засоби особистого користування, що перетинають державний кордон України, до вiдповiдних баз даних Державної прикордонної служби здiйснюється посадовими особами органу охорони державного кордону у пунктах пропуску пiд час паспортного контролю у порядку, установленому Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України.
Облiк транспортних засобiв особистого користування, що ввозяться громадянами-нерезидентами та перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, здiйснюється посадовими особами митницi в електронному виглядi на пiдставi окремого Протоколу до Угоди про iнформацiйний обмiн мiж Адмiнiстрацiєю Державної прикордонної служби України та Державною митною службою України.
Органи охорони державного кордону та митнi органи України з метою забезпечення виконання законодавства України громадянами, якi ввозять в Україну транспортнi засоби особистого користування, взаємодiють мiж собою.
У разi виявлення факту порушення громадянином митних правил уповноважена посадова особа митницi складає протокол про порушення митних правил та вживає заходiв, передбачених законодавством України. У разi отримання вiд посадової особи органу охорони державного кордону iнформацiї щодо факту невивезення громадянином-нерезидентом ранiше ввезеного на митну територiю України транспортного засобу вповноважена посадова особа митницi вживає заходiв для з'ясування причин i обставин невивезення цього транспортного засобу, а також вивчає питання щодо можливої наявностi ознак порушень митних правил.".
2.3. Доповнити главу 9 пунктами 9.2 i 9.3 наступного змiсту:
"9.2. Глухiвська митниця у випадках i в порядку, передбачених законодавством, користуються iнформацiєю вiдповiдних баз даних перетинання державного кордону транспортними засобами Державної прикордонної служби України, а Державна прикордонна служба України користується iнформацiєю вiдповiдних баз даних оформлення транспортних засобiв i товарiв Державної митної служби України в установленому порядку.
9.3. Iнформацiйнi матерiали, що розмiщуються у пунктi пропуску та ведуться контрольними службами, в обов'язковому порядку повиннi мiстити iнформацiю, потрiбну для перетинання державного кордону України громадянами та особами без громадянства, зокрема щодо їх прав та обов'язкiв пiд час перебування у пунктi пропуску та проходження того чи iншого видiв контролю. Iнформацiйнi стенди щодо порядку перетинання державного кордону України в спрощеному порядку мають бути викладенi державною мовою, мовою сумiжної держави та англiйською мовою.
Iнформацiйнi стенди з iнформацiєю про митнi правила, потрiбною громадянам-нерезидентам для тимчасового ввезення транспортних засобiв, що перебувають на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав, розмiщуються перед зоною митного контролю та безпосередньо в цiй зонi й повиннi мiстити:
визначення можливостi проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю;
попередження про вiдповiдальнiсть за порушення митних правил;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкового вивезення транспортного засобу за межi України у визначений законодавством України строк або оформлення цього транспортного засобу з метою вiльного обiгу на митнiй територiї України;
вимоги законодавства України про необхiднiсть обов'язкової реєстрацiї в органах Державної автомобiльної iнспекцiї Мiнiстерства внутрiшнiх справ України (для транспортних засобiв за кодами 87.01, 87.02, 87.03, 87.04, 87.05 Української класифiкацiї товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi, якщо строк їх тимчасового ввезення для власного користування перевищуватиме два мiсяцi).".
Вiдповiдно пункти 9.2 i 9.3 вважати пунктами 9.4 i 9.5.
3. Начальнику юридичного вiддiлу Глухiвської митницi Коваленко Н. В., начальнику вiддiлу органiзацiї митного контролю Глухiвської митницi Голубу В. М. забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Головного управлiння юстицiї в Сумськiй областi.
4. Головному iнспектору зв'язкiв з громадськiстю Глухiвської митницi Богуцi I. I., головному бухгалтеру - начальнику служби фiнансiв, бухгалтерського облiку та звiтностi Стьопкiнiй Т. М. довести цей наказ до вiдома фiзичних та юридичних осiб шляхом офiцiйного опублiкування в засобах масової iнформацiї.
5. Встановити, що цей наказ набуває чиннiсть через 10 днiв пiсля його опублiкування.
6. Начальнику загального вiддiлу Глухiвської митницi Гулець О. В. пiсля набуття чинностi цим наказом розiслати його згiдно розрахунку розсилки.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на в. о. заступника начальника Глухiвської митницi Станицького С. М., першого заступника начальника Сумського прикордонного загону - начальника штабу пiдполковника Половникова В. В.
Виконуючий обов'язки начальника Глухiвської митницi | В. В. Сєров |
Начальник Сумського прикордонного загону | О. Г. Птиця |