МIНIСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛIТИКИ
УКРАЇНИ
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА IНСПЕКЦIЯ З КАРАНТИНУ РОСЛИН
УКРАЇНИ
01.06.2006 | N 1193-03-9 |
---|
Департамент заходiв торговельної полiтики Державної митної служби України |
На Ваш лист щодо питань
застосування наказу Мiнiстерства
аграрної полiтики України вiд 22.12.2005 N 731
"Про затвердження Фiтосанiтарних правил
ввезення з-за кордону, перевезення в межах
країни, експорту та виробництва дерев'яного
пакувального матерiалу", Головна державна
iнспекцiя з карантину рослин України повiдомляє,
що Фiтосанiтарнi правила визначають загальнi
органiзацiйнi i правовi вимоги щодо ввезення з-за
кордону, перевезення в межах країни, експорту та
виробництва дерев'яного пакувального матерiалу,
якi спрямованi на запобiгання проникнення i
розповсюдження в Українi карантинних та iнших
шкiдливих органiзмiв за допомогою пакувального
матерiалу вiднесеного виключно до групи кодiв УКТ
ЗЕТ 4415.
Наказ Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 22.12.2005 N 731 розроблений вiдповiдно до вимог Директиви Європейського Союзу вiд 5 жовтня 2004 року N 2004/102/ЄС та Мiжнародного стандарту для фiтосанiтарних заходiв "Керiвнi принципи регулювання дерев'яного пакувального матерiалу, що використовується у мiжнароднiй торгiвлi" N 15, березень 2002 рiк.
Вiдповiдно до Мiжнародного стандарту для фiтосанiтарних заходiв N 15 його вимоги поширюються на такий дерев'яний пакувальний матерiал, як палети, пiддони, ящична тара, барабани, коробки, опорнi конструкцiї у тарi тощо.
Дерев'яний пакувальний матерiал, як наприклад серцевина шпонових колод, тирса, деревинна вовна та щепа, а також та необроблена деревина, порiзана на тонкi вiдрiзки (тонкою деревиною вважається деревина, товщина якої становить 6 мм або менше згiдно з системою митного гармонiзованого опису та кодування товарної продукцiї) не може бути каналом ввезення карантинних шкiдникiв i не має пiдлягати регулятивним заходам за винятком тих, що є технiчно обгрунтованими.
Пакувальний матерiал, що вiднесений до групи кодiв УКТ ЗЕТ 4415 експортується за умови виконання власником вантажу вимог країни-iмпортера.
На даний час вимоги Мiжнародного стандарту для фiтосанiтарних заходiв N 15 офiцiйно запроваджено такими країнами як: Австралiя; Аргентина; Бразилiя; Нова Зеландiя; Еквадор; Нiгерiя; Iндiя; Коста Рiка; Пiвденне Африканська Республiка; Панама; Європейський Союз i Швейцарiя; Перу; Чилi; Фiлiппiни; Пiвденна Корея; Венесуела; Болiвiя; Пiвнiчна Америка (США, Канада, Мексика); Колумбiя; Гватемала; Китай; Туреччина.
Поряд з цим, повiдомляємо, що дерев'янi прокладки, розпорки, пiдкладки та iнша дерев'яна сепарацiя не є об'єктом регулювання наказу Мiнiстерства аграрної полiтики України вiд 22.12.2005 N 731, а згiдно вимог країн-iмпортерiв повиннi бути вiльнi вiд кори.
Враховуючи вищевикладене, вимоги пункту 3.8 Фiтосанiтарних правил ввезення з-за кордону, перевезення в межах країни, експорту та виробництва дерев'яного пакувального матерiалу застосовуються до пакувального матерiалу, що класифiкується у товарну позицiю УКТ ЗЕД 4415.
Головний державний iнспектор з карантину рослин України | Я.В. Добрянський |