ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 29.06.2006 р. | N 010/467-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць | |
Начальникам митниць |
До вiдома та для використання в
роботi надсилаємо лист Митного Управлiння
Центрального Управлiння Митної та Фiнансової
Охорони Угорської Республiки вiд 08.05.2006 N 25415/2006.VPOP1.
щодо правил ввезення товарiв та транспортних
засобiв на митну територiю Угорщини громадянами
iз країн не членiв Європейського Союзу
(додається).
Додаток: на 8 арк.
Директор Департаменту декларування та митних режимiв | В. П. Науменко |
Додаток |
ЦЕНТРАЛЬНЕ УПРАВЛIННЯ МИТНОЇ I
ФIНАНСОВОЇ ОХОРОНИ
МИТНЕ УПРАВЛIННЯ
вiд 08.05.2006 р. | N 25415/2006.VPOP1 |
---|
Запит iнформацiї Української митної служби
стосовно товарiв, що можуть ввозити фiзичнi особи
Я повiдомляю шановнiй Українськiй державнiй митнiй службi, що вiдповiдаючи на викладене в вашому листi, щодо митних розпоряджень, що стосуються громадян не союзу, в'їжджаючих на територiю союзу, даю наступну iнформацiю:
1. Про безмитнiсть "особистого багажу"
Згiдно Постанови Ради 918/83/EGK "Про створення безмитної союзної системи" пасажири з третьої країни (не з країн членiв ЄС) можуть завозити не з комерцiйною метою товари в особистому багажi без мита:
1. Ввезення товару не комерцiйного характеру означає iмпорт, який:
- максимум 175 євро,
- виняткового характеру (не повторюється систематично) i
- складається виключно з товарiв для особистого користування пасажира чи членiв його сiм'ї, або як з метою подарунка. Тобто характер i кiлькiсть товарiв не може бути такою, що вказує на ввезення з комерцiйною метою.
Одночасне здiйснення трьох умов значить те, що лiмiт вартостi означає тiльки верхнє обмеження, в рамках якого опридiляється - при врахуваннi Iнших умов - кiлькiсть, яку можна безмитно завозити.
2. В рiк безмитно можна завозити всього 20 кг цукру на особу, згiдно угорського середнього споживання.
Можна врахувати живучих в одному помешканнi, на основi заяви пасажира, в кiлькiсть, яку можна ввозити без мита.
3. Згiдно вищевказаних умов, особи, яким виповнилося 17 рокiв, можуть ввозити без мита наступнi тютюновi та алкогольнi вироби, наступної кiлькостi:
а) тютюновi вироби:
- 200 шт. цигарок, або
- 100 шт. сiгарiльо /тонких цигарок/ (кожна вагою максимум 3 г), або
- 50 шт. сигар, або
- 250 г тютюну для цигарок чи сигар, або пропорцiйна кiлькiсть зiбрана з рiзних вищевказаних товарiв.
На одну особу, вiд першої митної декларацiї на протязi року, можна завозити безмитно 2000 шт. (10 блокiв) цигарок, що вiдповiдає угорському середньому споживанню, 200 шт. за раз.
Якщо в рiк кiлькiсть ввозу цигарок буде бiльше 2000 шт., то згiдно загальних правил, ввiз може проходити при виплатi мита.
Пасажир має попросити в письмовiй декларацiї митний дозвiл на вiльну торгiвлю, якщо бажає ввезти на територiю Союзу бiльше 2 коробок цигарок (40 шт.).
4. б) алкоголь i алкогольнi напої:
- крiпкi спиртнi напої i дистиляти вище 22 градусiв; не денатурований етиловий спирт 80 % i бiльше об'ємних одиниць: 1 лiтр, або
- дистиляти i алкогольнi напої, вино чи iншi алкогольнi аперитиви, тафiа, саке чи схожi на них напої, з вмiстом алкоголю не бiльше 22 вiдсоткiв; шампанськi вина, лiкернi вина: 1 лiтр, або у випадку кiлькох найменувань пропорцiйно вiдповiдна кiлькiсть i
- нешипучi (тихi) вина: 2 лiтри.
5. У вказаних рамках вартостi, вiдповiдно до обмежень по кiлькостi, можна примiняти безмитнiсть, стосовно наступних товарiв:
- максимум 50 г духiв, 0,25 лiтрiв туалетної води i
- лiки в кiлькостi необхiднiй для вдоволення особистих потреб пасажира.
6. Спiльнi правила
Не потрiбно платити ГIДВ на товари, що ввозяться без мита, за винятком наступних товарiв:
а) вироби iз золота,
б) товари, що перевищують 500 г кави, або 200 г витяжки кави i есенцiї, 100 г чаю. або 40 г витяжки чаю i есенцiї.
7. Можна вивозити харчовий пакет пiдготовлений пасажиром, за винятком молочних продуктiв, сирого м'яса i м'яснi продукти домашнього виробництва. Напiвготовi i готовi харчовi продукти тваринного походження (за винятком їжi в дорогу), можна вивозити тiльки пiсля ветеринарної перевiрки. Це правило стосується також i ввезення.
2. Перевiрка умов безмитностi
Законне пристосування безмитностi, згiдно вищевказаного, посиленно перевiряє Вiдомство митної i фiнансової охорони. В рамках цього митнi служби перевiряють випадковий характер безмитного ввозу, або резоннiсть особистих чи сiмейних потреб. Якщо при ввезеннi товару виник сумнiв стосовно законного пристосування безмитностi, митна служба вимагає письмову декларацiю товару (Single Administration Document) - єдиний документ митної адмiнiстрацiї.
Звертаємо Вашу увагу на те, що якщо Ви примiняєте безмитнiсть. при наданнi неправдивих даних/чи неправдивої заяви, або продаєте товари звiльненi вiд мита, то
митне вiдомство може вiдкрити справу правопорушення до правопорушення вартостi до 50.000 форинтiв, а понад вартостi в 50.000 форинтiв - кримiнальну справу.
У випадках, що викликають пiдозру, митнi служби проводять додатковi перевiрки на мiсцях проживання фiзичних осiб, що ввозять товар, щодо резонностi сiмейних чи особистих потреб.
Проти нелегальної торгiвлi товарами, безмитно ввезеними, виступає Управлiння митної i фiнансової охорони разом з Управлiнням податкового i фiнансового контролю.
3. Iнформацiя про можливостi повернення ПДВ
Право на повернення податку дiє в наступних випадках:
- пасажир, чи його довiрена особа везе товар закордон в новому станi, i цей факт митний орган засвiдчує на Бланку прохання повернення ПДВ iноземному пасажиру,
- товар вивозять закордон до останнього дня третього мiсяця з дати придбання,
- перiод часу, що пройшов вiд вивозу i прохання повернення податку не перевищує 183 днi.
Новим товаром - за винятком автомобiля -- є товар, який в момент вивозу закордон знаходиться в оригiнальнiй упаковцi, в якiй його купили, i яким, згiдно признакiв. ще не користувались по назначенню, сюди не вiдноситься випробування товару.
Часто буває недорозумiння, коли iноземцi бажають повернути ПДВ на запчастину, використану при ремонтi легкового автомобiля. Немає такої можливостi, адже вбудовану запчастина знаходилась в користуваннi при роботi автомобiля!
Новим легковим автомобiлем вважається той, для якого ще не вiдбулося перше запущення в рух до дати вивезення закордон, за винятком того, якщо перше розмiщення в транспорт вiдбувається з тiєї мети, щоб iноземний пасажир, чи його довiрена особа повiз легкову машину закордон негайно пiсля її придбання.
При виконаннi iнших умов угорське митне вiдомство вiдмовляється видати оправку пiдтвердження факту виїзду, якщо
- митнi органи заборонили пропуск,
- iноземний пасажир, чи його довiрена особа не виконав зобов'язання представлення товару,
- оригiнальний рахунок пiдтверджуючий факт придбання не вiдповiдає вимогам до так званих рахункiв з ПДВ,
- вивезення вiдбулося пiсля останнього дня третього мiсяця з дати придбання,
- не спiвпадають данi на оригiнальному рахунку, що пiдтверджує факт придбання, i данi Покупця на бланку повернення, i iдентифiкацiйнi данi iноземного пасажира.
Митнi органи можуть пiдтвердити рахунок i бланк повернення ПДВ тiльки по проханню пасажира, пiд час вивезення товару закордон. Тiльки тодi є можливiсть послiдуючого пiдтвердження, якщо не вiдбулося пiдтвердження по винi митного вiдомства.
Умова користування правом повернення податку те, щоб пасажир:
- пiдтверджує, що вiн Iноземець, з позицiї повернення ПДВ тiльки та особа є iноземним пасажиром, постiйне мiсце проживання якої є за межами Європейського Союзу,
- представить оригiнальний рахунок, виставлений на його iм'я, що включає вiдокремлену суму податку i/або розмiр податку,
- прикладає документ прохання повернення ПДВ iз клаузулою митних органiв про вивезення.
Право на повернення ПДВ можна реалiзувати тiльки стосовно таких рахункiв, кiнцева вартiсть яких досягає чи перевищує 175 БIЛЮ, що по фiксованому курсу обмiнну валют дiйсного на момент приєднання Угорщини до Європейського Союзу 45000 Фт.
Бланк прохання повернення ПДВ може включати данi тiльки одного рахунку. Пасажир при виїздi може просити пiдтвердження кiлькох бланкiв прохання повернення податку.
Обов'язковим € використання бланку прохання повернення податку, який виставляє в трьох екземплярах видавник рахунку пiд час придбання товару, i два оригiнальнi екземпляри дає Покупцю.
Про повернення ПДВ цiкавтесь у продавця в момент придбання, а також можете отримати iнформацiю про вiрний спосiб iз вивiшеної iнформацiї на мiстi продажу.
Якщо ви залишаєте Угорщину не в напрямку третьої країни (наприклад їдете в Вiдень, а потiм звiдти повертаєтесь на мiсце проживання за межами Союзу), то пiдтвердження того, що товар вивезли за межi Союзу, потрiбно просити при виїздi iз Європейського Союзу (в нашому прикладi, у вiденському аеропорту).
Будапешт, 8 травня 2006 р.
Пiдполковник начальник митного управлiння | Сабо Жолт |