МIНIСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
вiд 29 травня 2006 року | N 296 |
---|
Про внесення змiн до наказу Мiнiстра оборони
України вiд 09.12.97 N 451
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 липня 2006 р. за N 820/12694 |
Вiдповiдно до Положень про
Мiнiстерство оборони України та Генеральний штаб
Збройних Сил України, затверджених Указом
Президента України вiд 21.08.97 N 888, у зв'язку iз
змiнами в структурi Генерального штабу Збройних
Сил України та з метою упорядкування органiзацiї
перевезень вiйськових вантажiв i забезпечення їх
охорони наказую:
1. Унести до наказу Мiнiстра оборони України вiд 9 грудня 1997 року N 451 "Про затвердження Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 10 лютого 1998 року за N 91/2531, такi змiни:
пункт 3 наказу викласти в такiй редакцiї:
"3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Мiнiстра оборони України (згiдно з розподiлом функцiональних повноважень)".
2. Унести змiни до Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом, затвердженого наказом Мiнiстра оборони України вiд 9 грудня 1997 року N 451 "Про затвердження Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом", зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 10 лютого 1998 року за N 91/2531, виклавши його в новiй редакцiї, що додається.
3. Наказ розiслати до окремої вiйськової частини.
Мiнiстр оборони України | А. С. Гриценко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Мiнiстра оборони України вiд 9 грудня 1997 р. N 451 (у редакцiї наказу Мiнiстра оборони України вiд 29 травня 2006 р. N 296) |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 11 липня 2006 р. за N 820/12694 |
ПОЛОЖЕННЯ
про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх
перевезеннi залiзничним та водним транспортом
1. Загальнi положення
1.1. Цим Положенням визначаються повноваження посадових осiб структурних пiдроздiлiв Мiнiстерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, штабiв командувань видiв Збройних Сил України, Командування сил пiдтримки Збройних Сил України, оперативних командувань, територiальних управлiнь, вiйськових частин, вiйськових навчальних закладiв, установ, органiзацiй Збройних Сил України, вантажовiдправникiв i вантажоодержувачiв, а також органiв вiйськових сполучень Збройних Сил України при плануваннi та органiзацiї перевезень вiйськового транспорту з вiйськовими вантажами пiд охороною варт, що вiднаряджуються вiд вiйськових частин (пiдроздiлiв), якi їх перевозять (далi - варти).
1.2. У цьому Положеннi основнi поняття вживаються в такому значеннi:
вiйськовий вантаж - усi види озброєння, вiйськової технiки, боєприпасiв, продовольства, пального та iнших матерiально-технiчних засобiв, що належать вiйськовим формуванням i пiдлягають транспортуванню;
вiйськовий транспорт - прийнятий для перевезення залiзничним (водним) транспортом вiд одного вiдправника за мiсцезнаходженням одного або кiлькох одержувачiв вiйськовий вантаж кiлькiстю не менше одного вагона (100 т та бiльше на водному транспортi);
вантажовiдправник (вантажоодержувач) - вiйськовi частини, вiйськовi навчальнi заклади, установи та органiзацiї Збройних Сил України, якi вiдправляють (отримують) вiйськовi вантажi.
1.3. Якщо для перевезення вiйськового вантажу не потрiбно надавати окремого вагона, то перевезення цього вантажу здiйснюється в установленому порядку в контейнерах, дрiбними вiдправленнями, вантажобагажем або ручним багажем у пасажирських поїздах.
2. Перелiк вiйськових вантажiв, якi охороняються та супроводжуються вартою
2.1. Охоронi та супроводу вартою пiдлягають вiйськовi вантажi, якi перевозяться залiзничним (водним) транспортом:
ракети, боєприпаси та iншi вибуховi матерiали;
легкозаймистi та отруйнi гази, легкозаймистi рiдини та твердi речовини, хiмiчно активнi речовини i нечутливi вибуховi речовини, окисленi, отруйнi, заразливi, їдкi речовини, радiоактивнi матерiали, якi вимагають супроводу спецiалiстами;
стрiлецька зброя, матерiальна частина артилерiї, реактивнi пусковi установки;
танки та самохiдно-артилерiйськi установки;
бойовi машини пiхоти та десанту, бронетранспортери та iншi види вiйськової технiки з установленим на них озброєнням;
вiйськова технiка, озброєння та майно, ракетне пальне, топографiчнi та навiгацiйнi карти, якi мають гриф секретностi.
2.2. За письмовим погодженням Мiнiстра оборони України та його заступникiв, начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України, першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України, командувачiв (начальникiв штабiв) видiв Збройних Сил України, оперативних командувань видiляється варта для охорони та супроводу вiйськових вантажiв, не вказаних у пунктi 2.1 цього Положення, якi перевозяться для потреб Збройних Сил України.
2.3. Не пiдлягають охоронi вартами озброєння, вiйськова технiка та матерiально-технiчнi засоби, включаючи продукцiю виробничо-технiчного призначення, якi перевозяться з одного пiдприємства на iнше. Вiйськовi вантажi, що не пiдлягають охоронi та супроводу вартою, транспортуються в установленому чинним законодавством порядку.
3. Видiлення та озброєння варти
3.1. Видiлення варти для охорони та супроводу вiйськових вантажiв покладається:
у разi перевезення вiйськових вантажiв, що вiдправляються вiйськовими частинами, складами, базами i арсеналами, якi пiдпорядкованi Командуванню Сухопутних вiйськ Збройних Сил України, оперативним командуванням, територiальному управлiнню, Командуванню сил пiдтримки Збройних Сил України, структурним пiдроздiлам Мiнiстерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, а також вантажiв, що вiдправляються з пiдприємств за мiсцезнаходженням вiйськових частин, складiв, баз та арсеналiв Збройних Сил України, - на штаб Командування Сухопутних вiйськ Збройних Сил України та штаби оперативних командувань, на територiї яких розташованi цi вiйськовi частини, склади, бази, арсенали та пiдприємства;
у разi перевезення вiйськових вантажiв, що вiдправляються вiйськовими частинами, складами, базами й арсеналами, якi пiдпорядкованi Командуванню Повiтряних Сил Збройних Сил України та Командуванню Вiйськово-Морських Сил Збройних Сил України, - на штаб Командування Повiтряних Сил Збройних Сил України або штаб Командування Вiйськово-Морських Сил Збройних Сил України.
3.2. Для охорони та супроводу вiйськових вантажiв, що вiдправляються з дозволу Мiнiстра оборони України, його заступникiв, начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України, першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України, варта видiляється в першу чергу незалежно вiд термiнiв подання заявок вантажовiдправниками.
3.3. Особовий склад варти має бути озброєний справною, приведеною до нормального бою зброєю (автоматами або карабiнами, багнетами), начальники варт озброюються своєю штатною зброєю.
3.4. Забороняється використовувати особовий склад варти для виконання господарських та iнших робiт, навантаження (розвантаження) та закрiплення технiки та майна.
4. Органiзацiя охорони та супроводу вiйськових вантажiв
4.1. Охорона та супровiд вiйськового транспорту з вiйськовими вантажами пiд час перевезення їх залiзничним (водним) транспортом здiйснюються вiдповiдно до вимог Статуту гарнiзонної та вартової служб Збройних Сил України, затвердженого Законом України вiд 24 березня 1999 року N 550 (далi - Статут).
Склад варти для охорони та супроводу вiйськових вантажiв пiд час перевезення залiзницею визначається з такого розрахунку (без урахування вагона з вартою та вагонiв прикриття):
до 15 вагонiв включно - 4 особи (начальник варти - офiцер, прапорщик, старшина (сержант) вiйськової служби за контрактом) та один тризмiнний пост);
вiд 16 до 30 вагонiв включно - 7 осiб (начальник варти - офiцер, прапорщик, старшина (сержант) вiйськової служби за контрактом) та два тризмiннi пости);
вiд 31 вагона - 8 осiб (начальник варти - офiцер, розвiдний та два тризмiннi пости).
За рiшенням начальникiв штабiв видiв Збройних Сил України, Командування сил пiдтримки Збройних Сил України, оперативних командувань склад варти може бути посилений.
Пiд охороною однiєї варти можуть перебувати двi та бiльше одиниць вiйськового транспорту, якi прямують з однiєї станцiї навантаження на одну й ту саму станцiю призначення.
Пiд час перевезення вiйськових вантажiв водним транспортом на кожне судно (баржу), яке перевозить вантаж, видiляється одна варта в кiлькостi 4 осiб незалежно вiд кiлькостi вантажоодержувачiв.
4.2. Перед виїздом начальник варти повинен одержати у вiйськовiй частинi зброю та боєприпаси до неї, документи, продовольство, грошi та майно згiдно з вимогами статтi 294 Статуту, а в разi необхiдностi - довiдку про допуск до державної таємницi за встановленою формою, металеву печатку для опечатування металевого ящика для перевезення зброї та медичну аптечку. Перелiк та кiлькiсть медичного майна аптечки викладено в додатку 1 до Положення. У разi охорони транспорту з ракетним пальним, джерелами iонiзуючого випромiнення та iншими отруйними речовинами на весь особовий склад варти видаються засоби iндивiдуального захисту.
4.3. Розвiд варти, перевiрка її забезпеченостi та iнструктаж начальника варти проводиться перед вiдбуттям варти вiдповiдно до вимог статтi 295 Статуту. Пiд час розводу варти повиннi бути присутнi командири пiдроздiлiв та начальники служб, якi брали участь у пiдготовцi та забезпеченнi варти. Про проведений iнструктаж робиться запис у постовiй вiдомостi варти з охорони та супроводу вiйськових вантажiв (додаток 2 до Положення).
4.4. Пiд час перевезення варти залiзничним транспортом до мiсця приймання вiйськового вантажу чи пiд час повернення в свою вiйськову частину пiсля здавання вiйськового вантажу зброя повинна зберiгатися в металевому замкненому ящику, запечатаному печаткою начальника варти. Металевий ящик для перевезення зброї укладається в пасажирському вагонi пiд нижньою полицею. Особовий склад варти здiйснює постiйний контроль за збереженням зброї та боєприпасiв до неї.
4.5. Для перевезення варти на залiзничну станцiю (в аеропорт, порт) чи вiд станцiї (аеропорту, порту) до мiсця навантаження вiйськового вантажу видiляється автотранспорт вiйськової частини, вiд якої вiднаряджена варта, чи вантажовiдправника (вантажоодержувача), обладнаний для перевезення особового складу. У населених пунктах пiд час переїздiв варти з одного вокзалу на iнший начальник гарнiзону (командир вiйськової частини) забезпечує видiлення автомобiльного транспорту. Проїзд варти в мiському громадському транспортi забороняється.
4.6. Начальник варти зобов'язаний прибути до вiдправника вантажу разом з вартою не пiзнiше як за 3 години до навантажування i пред'явити йому посвiдчення начальника варти вiйськового транспорту (додаток 3 до Положення) та дiяти згiдно з вимогами статтi 297 Статуту.
4.7. Пiд час перевезення вантажiв, якi потребують нагляду чи спецiальних знань, для вживання особливих заходiв обережностi та контролю за їх станом призначають супровiдникiв-спецiалiстiв. Цi особи призначаються наказом вантажовiдправника. Супровiдники-спецiалiсти їдуть в одному вагонi (суднi) з вартою та записуються до постової вiдомостi. Вони керуються правилами перевезення цих вантажiв вiдповiдно до чинного законодавства та iнструкцiями щодо їх супроводу.
4.8. Чатовi розмiщуються та виконують свої обов'язки щодо охорони вiйськових вантажiв згiдно з вимогами статтi 288 Статуту.
4.9. Зброя та боєприпаси до неї видаються вартовому перед виставленням його на пост. Зарядження зброї проводиться бiля обладнаного вагона супроводу на мiжколiї вiдповiдно до вимог Статуту, при цьому ствол автомата (карабiна) направляється уздовж потяга.
4.10. Роз'єднання вагонiв вiйськового транспорту забороняється. У разi несправностi вагона, що унеможливлює подальший рух, увесь транспорт, який перебуває пiд охороною варти, затримується до закiнчення ремонту або перевантаження вантажу в справний вагон. Перевантаження вантажу з несправного вагона проводиться силами та засобами залiзницi. Перевантажування вантажу, що потребує нагляду чи спецiальних знань, проводиться пiд керiвництвом супровiдника-спецiалiста, а за його вiдсутностi - пiд керiвництвом спецiалiста, який видiляється начальником найближчого гарнiзону за заявкою вiйськового коменданта залiзничної (водної) дiльницi, станцiї (порту) або начальника станцiї та в присутностi представника залiзничної станцiї.
У разi перевантажування вантажу в iнший вагон начальник варти зобов'язаний вимагати вiд адмiнiстрацiї залiзницi складання акта у трьох примiрниках i засвiдчити його у вiйськового коменданта залiзничної дiльницi, станцiї або начальника залiзничної дiльницi (станцiї). На пiдставi цього акта начальник варти вносить вiдповiдний запис в опис вагонiв на транспорт, що охороняється. Прибувши до пункту призначення, начальник варти вручає вантажоодержувачевi пiд пiдпис другий примiрник акта на вагон, який було перевантажено.
4.11. Контроль за несенням служби особовим складом варти на територiї залiзничної (водної) дiльницi, станцiї (порту), аеропорту та пiдтриманням вiйськової дисциплiни покладається на вiйськових комендантiв дiльниць, станцiй (портiв), аеропортiв (далi - вiйськовi коменданти). Посадовi особи органiв управлiння та пiдроздiлiв Вiйськової служби правопорядку у Збройних Силах України, посадовi особи штабiв командувань видiв Збройних Сил України, оперативних командувань, об'єднань, з'єднань i вiйськових частин, вiд яких вiднарядженi варти, здiйснюють перевiрку варт на пiдставi разового посвiдчення на право перевiрки варти (додаток 4 до Положення).
Посадовим особам, якi призначенi для перевiрки несення служби особовим складом варти, перемiщення до мiсця перебування варти на залiзничнiй станцiї здiйснювати тiльки в супроводi посадових осiб комендатур вiйськових сполучень залiзничної дiльницi, станцiї.
Допуск осiб, що прибули для перевiрки варти, у вагон для перевезення варти здiйснювати тiльки пiсля перевiрки у них вiдповiдних документiв пiд наглядом вартового.
4.12. У разi хвороби, загибелi, вiдставання чи усунення вiд виконання службових обов'язкiв на шляху перевезення до 30 % особового складу варти особовий склад варти продовжує виконувати поставлене завдання в скороченому складi. У разi великих втрат, а також у разi усунення вiд виконання службових обов'язкiв начальника варти, варта замiнюється повнiстю. Замiну варти проводять за розпорядженням начальника того гарнiзону, на територiї якого виникла в цьому потреба. Тимчасова охорона транспорту до прибуття нової варти покладається на начальника гарнiзону, на територiї якого затримано транспорт.
4.13. У разi виявлення ознак розкривання вагонiв, пошкодження упаковки вантажу, який перевозиться на вiдкритому рухомому складi, порушення вiдтискiв печаток чи пломб начальник варти зобов'язаний термiново повiдомити про це вiйськового коменданта, начальника станцiї, органи Мiнiстерства внутрiшнiх справ України на транспортi та вжити термiнових заходiв для встановлення причин того, що трапилося. Посадовi особи служби вiйськових сполучень доповiдають про це в установленому порядку.
4.14. Про всi нещаснi випадки, подiї i скоєнi злочини начальник варти зобов'язаний термiново доповiсти вiйськовому коменданту.
5. Органiзацiя охорони та супроводу вiйськових вантажiв за межi України
5.1. Пропуск через державний кордон особового складу варт зi штатною зброєю та бойовими набоями до неї здiйснюється за документами, дiйсними для перетинання державного кордону, якi передбаченi чинним законодавством. У посвiдченнi про вiдрядження зазначається перелiк особового складу, виду i номерiв зброї, яка за ними закрiплена, кiлькiсть набоїв до неї, завiрений гербовою печаткою.
5.2. До прикордонного контролю начальник варти подає документи, що посвiдчують особу i дають дозвiл на перетинання державного кордону, посвiдчення про вiдрядження, три примiрники списку особового складу варти. Перевiрка зброї особового складу варти здiйснюється у присутностi начальника варти.
5.3. До митного контролю подаються дозвiльнi документи на зброю оформленi вiдповiдно до законодавства України.
6. Обов'язки вантажовiдправника вiйськових вантажiв
6.1. Порядок замовлення варти вантажовiдправником:
до 25 числа поточного мiсяця подати до штабу командування виду Збройних Сил України, оперативного командування заявку на видiлення необхiдної кiлькостi варт на наступний мiсяць, у якiй вказуються:
пункт направлення варти, найменування вантажу, що вiдправляється, i гриф його секретностi;
кiлькiсть вагонiв у транспортi;
станцiя (порт), залiзниця навантаження i розвантаження вантажу;
номер вiйськового транспорту;
дата та час початку його навантаження;
порядок зв'язку з вантажовiдправником;
посада, прiзвище, iм'я та по батьковi супровiдника-спецiалiста (за потреби).
Готовнiсть вантажу до вiдправки та необхiднiсть видiлення варти пiдтверджуються за 5-6 дiб телеграмою.
На пiдставi заявки та телеграми штаб командування виду Збройних Сил України, оперативного командування визначає склад варти i дає розпорядження на її видiлення.
6.2. Вантажовiдправник зобов'язаний:
забезпечити зустрiч i доставку варти вiд залiзничної станцiї (порту) до мiсця приймання вiйськового транспорту пiд охорону, її розмiщення на час очiкування закiнчення вiдвантаження в житлових примiщеннях, обладнаних мiсцем для зберiгання зброї та боєприпасiв, необхiдним iнвентарем, постiльними речами;
забезпечити одержання особовим складом варти гарячої їжi й необхiдної медичної допомоги, а також органiзувати проведення виховної та культурно-просвiтницької роботи i здiйснювати постiйний контроль за станом вiйськової дисциплiни особового складу варти;
вести облiк особового складу варти в Книзi облiку прибуття i вiдправлення варт вiйськової частини (додаток 5 до Положення). Якщо варта прибула ранiше нiж за 3 години до вiдправлення транспорту, прийняти вiд неї на тимчасове збереження зброю та боєприпаси до неї. Видача їх вартi проводиться пiд пiдпис не ранiше нiж за 2 години до вiдправлення транспорту;
повiдомити в комендатуру вiйськових сполучень про час прибуття варти, її склад, вiйськове звання та прiзвище начальника варти, забезпеченiсть необхiдними документами i майном на весь час перевезення;
прийняти вiд працiвникiв залiзницi критий вантажний вагон для розмiщення варти, який повинен вiдповiдати санiтарним нормам i бути забезпеченим вiйськовим обладнанням, що знiмається;
проiнструктувати варту з питань охорони, супроводження i порядку здавання вiйськового вантажу одержувачу, правил особистої та пожежної безпеки, а в разi перевезення небезпечних вантажiв, крiм того, й про особливостi нагляду за вантажем на шляху перевезення i на зупинках, правил прикриття вагонiв з небезпечними вантажами i дiй при аварiйних ситуацiях. У посвiдченнi начальника варти вiйськового транспорту зробити вiдмiтку про проведення iнструктажу варти. У разi перебування з вартою супровiдника-спецiалiста забезпечити його посвiдченням про вiдрядження, вiдповiдною iнструкцiєю щодо супроводження вантажу, приладами й iнструментами, матерiалами та приладдям для усунення можливих несправностей тари, контейнерiв i вузлiв крiплення;
здати начальнику варти вiйськовий транспорт за описом вiйськового транспорту (додаток 6 до Положення). Опис складається у трьох примiрниках. Один примiрник залишається у вантажовiдправника, два примiрники, один з них у пакетi iз супровiдними документами, вручаються начальнику варти. У разi вiдсутностi супровiдних документiв обидва примiрники опису видавати начальнику варти на руки. У разi перевезення бойової та iншої технiки в описi зробити вiдмiтку, що технiка розмiщена й закрiплена правильно, стопорнi пристрої справнi, приведенi у положення, що виключає розвертання окремих частин технiки, i опломбованi. Цей запис затверджується пiдписом вiдповiдальної особи вантажовiдправника i гербовою печаткою. У разi перевезення вантажiв водними шляхами сполучення здати вартi вантаж, що мiститься у запломбованих трюмах або розмiщений на палубi. У разi перевезення вантажiв на платформах видати вартi необхiдну кiлькiсть закрiплювального матерiалу для усунення пошкоджень на закрiпленому вантажi;
повiдомити в комендатуру вiйськових сполучень про закiнчення вiдвантаження та готовнiсть варти i вiйськового транспорту до вiдправлення;
не допускати випадкiв змiни станцiй призначення запланованого транспорту, а також дострокового виклику варти. У разi вимушеної затримки варти на строк бiльше однiєї доби повiдомити про це штаб, який видiляв варту, i вiйськового коменданта. У разi вiдмови вiд використання варти, яка прибула, або необґрунтованого виклику забезпечити її вiдправку в свою вiйськову частину за свiй рахунок i вiдшкодувати вiйськовiй частинi всi витрати, пов'язанi з перевезенням варти до вантажовiдправника;
у разi вiдправлення великогабаритної та спецiальної технiки, яка прямує в змiшаному залiзнично-водному сполученнi i потребує при перевантаженнi дотримання особливих умов роботи, видавати начальнику варти iнструкцiю щодо перевантаження цього вантажу.
6.3. З метою скорочення чисельностi варти, що видiляється, перевезення малогабаритних вантажiв здiйснювати ручним вантажем i вантажобагажем у пасажирських потягах.
7. Обов'язки вантажоодержувача вiйськових вантажiв
7.1. Вантажоодержувач зобов'язаний:
прийняти вiд начальника варти доставлений вантаж за описом, на зворотному боцi його зробити вiдмiтку про його прийняття, завiрити її гербовою печаткою та вручити начальнику варти. У разi пошкодження упаковки чи порушення вiдтискiв печаток та пломб, якими опечатанi вантажi, в описi робиться вiдповiдна вiдмiтка та складається акт загальної форми, один примiрник якого направляється вантажовiдправнику;
вести облiк особового складу варти в Книзi облiку прибуття i вiдправлення варт вiйськової частини (додаток 5 до Положення). Повiдомити про прибуття варти вiйськового коменданта. Узгодити з ним порядок та час її вiдправки до вiйськової частини, вiд якої вiднаряджена варта. Поставити в посвiдченнi про вiдрядження начальника варти номер вiйськової команди, отриманий у вiйськового коменданта;
забезпечити збереження зброї та боєприпасiв, розмiщення та вiдпочинок особового складу варти, а за необхiдностi - миття в лазнi. Повернення вартi зброї та боєприпасiв до неї проводиться безпосередньо перед вибуванням її до вiйськової частини, вiд якої вiднаряджена варта;
замiнити варту не пiзнiш як через 8 годин з часу прибуття вiйськового транспорту. Зробити вiдмiтку в посвiдченнi начальника варти про доставку вiйськового транспорту за призначенням, приймання вiйськового вантажу та супровiдних документiв, указати дату та час прибуття вiйськового транспорту i змiни варти;
забезпечити отримання особовим складом варти проїзних квиткiв, а за потреби забезпечити варту продовольством i грошима на зворотний шлях перевезення. Надати транспорт для доставки особового складу варти на станцiю (в аеропорт, порт) не пiзнiше нiж за 1 - 2 години до вiдправлення поїзда (судна, лiтака). Про вибуття варти на станцiю (в аеропорт) повiдомити вiйськового коменданта;
у разi видiлення спецiального вагона для перевезення варти, прийняти його за описом вiд начальника варти, перевiрити злив води, зачинити дверi, передати вагон представнику станцiї.
7.2. Забороняється використовувати варту, яка змiнилася, для охорони та супроводу вiйськових вантажiв у зворотному напрямку без дозволу штабу, розпорядженням якого була видiлена варта, за винятком випадкiв, коли вантажi вiдправляються до мiсцезнаходження вiйськової частини, вiд якої вiднаряджена варта.
8. Начальники вiйськових сполучень на залiзницях, водних об'єктах, вiйськовi коменданти зобов'язанi:
забезпечити своєчасне вiдправлення варт у пункти навантаження транспорту та повернення у свої вiйськовi частини. Варта повинна вiдправлятися в окремому купе в купейному (якщо такого немає, - у плацкартному) вагонi;
кожнiй вартi, що прямує отримувати вантаж або повертається до своєї вiйськової частини, присвоювати номер вiйськової команди i встановлювати контроль за її перевезенням, передавати попутнi повiдомлення комендантам вiйськових сполучень на шляху слiдування, у пунктах пересадки i призначення;
перевiрити обґрунтованiсть видiлення варти для супроводу вантажу згiдно з пунктом 2.1 цього Положення. Перiодично, у присутностi вантажовiдправника, проводити розкриття критих вагонiв i огляд вантажiв, що перевозяться. У разi, якщо вантаж не потребує охорони вартою, приймати рiшення щодо припинення особовим складом варти виконання поставленого завдання i повернення у свою вiйськову частину за рахунок коштiв вантажовiдправника, про що повiдомляти в штаб командування виду Збройних Сил України або оперативного командування, вiд якого видiлена варта;
погоджувати з командуванням судна порядок розмiщення варти i мiсце несення служби вартовими пiд час перебування судна в порту та на переходi. Проводити iнструктаж особового складу варти щодо правил його поведiнки й засобiв безпеки на борту судна та в порту (на пристанi);
уживати заходiв для своєчасної подачi пiд навантаження вагонiв (платформ) у строки, що вказано в заявцi вантажовiдправника на навантаження вiйськового транспорту, контролювати виконання встановлених вимог безпеки при перевезеннi вiйськових вантажiв;
здiйснювати контроль за пiдготовкою вагонiв, якi видiляються для перевезення особового складу варти, своєчасним забезпеченням їх необхiдним запасом палива, води та свiчок, а також належним знiмним обладнанням та iнвентарем, у тому числi i печами для опалення та приготування їжi, незалежно вiд пори року;
контролювати надання залiзницями справних вагонiв та платформ пiд навантаження вiйськових вантажiв. Спiльно з начальником варти виконувати огляд закрiплення вантажiв i вживати заходiв до усунення виявлених недолiкiв;
уживати необхiдних заходiв (через начальника гарнiзону) для забезпечення охорони вiйськового транспорту у разi стихiйного лиха (повiнь, пожежа, снiговi заноси тощо) або подiй на залiзницях (аварiя потягiв, хвороба, загибель чи усунення осiб варти вiд виконання службових обов'язкiв), а також залучення, у разi потреби, пожежних команд, iнженерної та iншої технiки для лiквiдацiї наслiдкiв подiй;
зустрiчати вiйськовий транспорт з вiйськовим вантажем, що прибуває на станцiї (у порти, аеропорти) та супроводжується вартами, в пунктах дислокацiї комендатур вiйськових сполучень. Перевiряти порядок у вартах, наявнiсть зброї та боєприпасiв до неї, їх матерiально-побутове забезпечення, крiплення технiки й вантажiв, стан пожежної безпеки. Перевiряти знання i дотримання особовим складом правил несення служби, особистої й пожежної безпеки, iнформувати начальника варти про порядок подальшого руху потяга, мiсце поповнення запасiв матерiально-технiчних засобiв та орiєнтовний час вiдправлення транспорту. Органiзувати забезпечення варти продовольством чи продовольчими дорожнiми грошима, вугiллям, свiчками i водою. Про результати перевiрки варти, прийнятi заявки на матерiально-технiчне забезпечення i проведене забезпечення робити запис у постовiй вiдомостi;
у разi виявлення послаблення крiплення технiки й вантажiв забезпечити усунення недолiкiв iз залученням особового складу варти;
органiзувати доставку хворих вiйськовослужбовцiв iз складу варти до лiкувального закладу;
у разi тривалого перебування вiйськового транспорту з вартою на станцiях (портах) органiзувати їх перевiрку не рiдше як двiчi на добу (у денний та нiчний час);
у разi усунення начальника варти вiд виконання службових обов'язкiв зробити вiдмiтку в посвiдченнi начальника варти вiйськового транспорту про причини його усунення i скласти акт у двох примiрниках про збереження вантажу, що перевозиться, i пломб. Транспорт при цьому затримується. Один примiрник акта залишається у вiйськового коменданта, другий - передається новому начальнику варти для вручення вантажоодержувачу;
завчасно сповiщати начальникiв органiв управлiння та пiдроздiлiв Вiйськової служби правопорядку у Збройних Силах України у гарнiзонi (через оперативного чергового) про дату, час та мiсце завантаження (розвантаження) вiйськового вантажу, який охороняється та супроводжується вартою, та про дату, час та мiсце стоянки ешелонiв з вiйськовим вантажем, який охороняється та супроводжується вартою, пiд час їх руху в зонi дiяльностi вiдповiдного органу управлiння Вiйськової служби правопорядку у Збройних Силах України;
у разi виявлення ознак розкривання вагонiв, пошкодження упаковки вантажу, порушення вiдтискiв печаток, пломб пiд час перевезення зброї, боєприпасiв або вибухових речовин негайно сповiщати начальникiв органiв управлiння та пiдроздiлiв Вiйськової служби правопорядку у Збройних Силах України в гарнiзонi (через оперативного чергового), у зонi дiяльностi яких це трапилося.
9. Матерiально-побутове i медичне забезпечення варти на шляху перевезення
9.1. Матерiально-побутове i медичне забезпечення особового складу варти покладається на командирiв вiйськових частин, вiд яких були вiднарядженi варти, вантажовiдправникiв i вантажоодержувачiв, а на шляху перевезення - на начальникiв гарнiзонiв i вiйськових комендантiв.
9.2. У разi перевезення до мiсця приймання вантажу або у разi повернення пiсля його здавання в вiйськову частину потягами, суднами або лiтаками, особовий склад варт забезпечується продовольством або продовольчими дорожнiми грошима, речовим майном за iснуючими нормами i положеннями.
9.3. У разi затримки варти на шляху перевезення i витрати всiх продуктiв харчування начальник варти доповiдає про це найближчому вiйськовому коменданту, який вживає заходiв для дозабезпечення особового складу продовольчими дорожнiми грошима або продовольством.
9.4. Харчування особового складу варти пiд час переїзду пасажирськими поїздами з метою одержання вантажу i повернення в свою вiйськову частину пiсля здавання вантажу органiзовується з розрахунку встановленої суми продовольчих дорожнiх грошей для однiєї людини на добу або за рахунок натуральних продуктiв харчування, виданих особовому складу варти замiсть продовольчих дорожнiх грошей. Харчування особового складу варти пiд час перевезення водним транспортом органiзовується спiльно з членами екiпажiв суден за встановленими для команди нормами. Оплата витрат у цих випадках на харчування особового складу варти узгоджується напередоднi вантажовiдправником з передоплатою всього шляху прямування.
9.5. Кошти (вiйськовi перевiзнi документи) для проїзду особового складу варти до пункту навантаження вiйськового транспорту i для повернення в свою вiйськову частину пiсля здавання вантажу видаються вiдповiдно до "Руководства по оформлению воинских перевозок в Министерстве обороны и расчетам за них", уведеного в дiю наказом Мiнiстра оборони СРСР 1984 року N 200, на кожну особу варти окремо. Про виданi кошти (вiйськовi перевiзнi документи) робиться вiдмiтка в посвiдченнi про вiдрядження начальника варти.
9.6. Усi питання, якi стосуються забезпечення транспортом, матерiально-побутового забезпечення особового складу варти на шляху перевезення, вирiшуються вiйськовим комендантом залiзничної (водної) дiльницi, станцiї (порту). У разi вiдсутностi вiйськового коменданта начальник варти звертається до начальника залiзничної (водної) дiльницi, станцiї (порту), аеропорту.
9.7. У разi перебування на шляхах перевезення бiльше нiж 7 дiб особовий склад варти миється в лазнi i змiнює натiльну бiлизну. Надалi миття вiйськовослужбовцiв iз змiною натiльної бiлизни здiйснюється не рiдше нiж один раз на 7 дiб. Про необхiднiсть санiтарної обробки особового складу начальник варти доповiдає вiйськовому коменданту залiзничної дiльницi (станцiї) i дiє за його вказiвкою.
9.8. По медичну допомогу особовий склад варти звертається в медичнi пункти залiзничних станцiй (портiв), аеропортiв. Хворий або потерпiлий вiйськовослужбовець, який не може слiдувати далi, за вказiвкою вiйськового коменданта направляється начальником варти в найближчий вiйськовий лiкувальний заклад, а за його вiдсутностi - у лiкарню.
10. Правила безпеки пiд час охорони й супроводу вартою вiйськових вантажiв на залiзницях i водних шляхах
10.1. З метою запобiгання нещасним випадкам особовий склад варти навчається правилам надання потерпiлим першої медичної допомоги i використання засобiв гасiння пожежi, а також сигналам, якi застосовуються на залiзницях.
10.2. Рух змiн на пости та з постiв здiйснюється на мiжколiйї або узбiччi земельного полотна колоною по одному. Перехiд залiзничної колiї змiною, яка прямує на пости та з постiв, здiйснюється швидко й тiльки пiд прямим кутом, попередньо подивившись в обидва боки i переконавшись у вiдсутностi небезпеки. Забороняється переходити колiї на стрiлкових переводах, ходити мiж колiями, пролiзати пiд вагонами.
10.3. На стоянках поїзда чатовий несе службу на мiжколiйї або узбiччi земляного полотна бiля вагонiв, що охороняються. Пiд час проїзду сусiдньою колiєю поїзда чатовий пiднiмається на гальмовi площадки (тамбури) вагонiв. При вiдсутностi гальмових площадок (тамбурiв) чатовий повинен уважно спостерiгати за потягом, що рухається, i стежити, чи не з'явиться в ньому вантажiв (предметiв), якi виступають за край габариту.
10.4. На електрифiкованих дiлянках залiзниць забороняється:
пiднiматися на дахи вагонiв та контейнерiв, ставати на башти танкiв, дахи будок спецiальних автомобiлiв;
доторкатися до металевих опор i пристроїв заземлення, до обiрваних дротiв контактної мережi й наближатися до них ближче нiж на 2 метри;
вiдчиняти люки (кришки) цистерн, вагонiв або вести будь-якi роботи на них.
10.5. Пiд час руху поїзда особовому складу варти забороняється:
сидiти на борту платформи, на краю та схiдцях гальмiвного майданчика;
висовуватись з вiкон, люкiв i дверей критих вагонiв, сидiти на пiдлозi в дверному прорiзi критого вагона, спиратися на закладку дверей;
викидати будь-якi предмети з вагонiв. Вiдчиненi дверi у вагонi для перевезення варти повиннi бути постiйно закрiпленi для запобiгання несподiваному зачиненню при рiзкому гальмуваннi потяга або удару iнших вагонiв. Забороняється виходити з вагона з боку потяга, що проходить;
застосовувати у вагонах невстановленi види освiтлення та опалювання.
10.6. У вагонi для перевезення варти на боковiй стiнi з внутрiшнього боку наноситься крейдою застережний напис: "Стережись контактного проводу", а на схiдцях, що ведуть на дах вагона, закрiплюється табличка з написом: "Не залiзати - уб'є".
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор | У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 1 до пункту 4.2 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
Перелiк та кiлькiсть медичного майна аптечки
N з/п |
Найменування майна | Одиниця вимiру | Кiлькiсть |
Лiкарськi засоби загальнi | |||
1 | Амiак (10 % водний розчин, 1 мл) в ампулах з обплетенням | амп. | 10 |
2 | Валiдол 0,06 таблетки N 10 | упак. | 1 |
3 | Йод (5 % розчин, 1 мл) в ампулах з обплетенням | амп. | 10 |
4 | Калiю перманганат | г | 3 |
Перев'язувальнi засоби | |||
1 | Бинт марлевий медичний стерильний, розмiр 5 м х 10 см | шт. | 2 |
2 | Бинт марлевий медичний нестерильний, розмiр 5 м х 10 см | шт. | 2 |
3 | Бинт еластичний трубчастий медичний типу "Ретеласт" в iндивiдуальнiй упаковцi N 1 (для кистi) | упак. | 2 |
4 | Бинт еластичний трубчастий медичний типу "Ретеласт" в iндивiдуальнiй упаковцi N 2 (для стопи) | упак. | 2 |
5 | Бинт еластичний трубчастий медичний типу "Ретеласт" в iндивiдуальнiй упаковцi N 3 (для гомiлки) | упак. | 2 |
6 | Вата медична гiгроскопiчна в пачцi по 100 г стерильна | упак. | 3 |
7 | Косинка медична (перев'язувальна) | шт. | 2 |
8 | Лейкопластир бактерицидний 6 х 10 см | шт. | 3 |
9 | Пакет перев'язувальний iндивiдуальний | шт. | один на кожного вiйськовослужбовця |
10 | Пов'язка медична мала стерильна | шт. | 2 |
Медичнi речi видатковi | |||
1 | Булавка безпечна | шт. | 10 |
Лiкарськi речi | |||
1 | Джгут кровоспинний гумовий | шт. | 1 |
2 | Шина | шт. | 2 |
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор |
У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 2 до пункту 4.3 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
(1-ша сторiнка постової вiдомостi)
Склад варти затверджую Командир вiйськової частини
|
Варту проiнструктовано i попереджено про
кримiнальну вiдповiдальнiсть за втрату зброї та
боєприпасiв, крадiжку особистого i державного
майна, про заборону вживання спиртних напоїв, а
також про заходи безпеки при несеннi служби пiд
час перебування в дорозi. Начальник штабу в/ч
|
ПОСТОВА ВIДОМIСТЬ N
варти з охорони та супроводу вiйськових вантажiв
ВIДМIТКА ПРО ДОПУСК У ВАРТОВЕ ПРИМIЩЕННЯ
N з/п |
Пункт зупинки (станцiя) | Дата, час | Вiйськове звання, прiзвище, iнiцiали, займана посада | Пiдпис начальника варти |
Примiтка. Начальник варти заповнює графу 4 пiсля пред'явлення посвiдчення посадової особи, яка прибула.
ГРАФIК ОХОРОНИ ЗБРОЇ ПIД ЧАС СЛIДУВАННЯ ПАСАЖИРСЬКИМИ ПОЇЗДАМИ
Дата | 1 змiна | 2 змiна | 3 змiна | |||
час | пiдпис | час | пiдпис | час | пiдпис | |
Примiтка. Час охорони стрiлецької зброї та боєприпасiв до неї пiдтверджується пiдписом вартових.
(2-га сторiнка постової вiдомостi)
Варта N ________ вiд | |
(пiдроздiл, умовне найменування вiйськової частини) |
Начальник варти | |
(вiйськове звання, прiзвище, iм'я, по батьковi, N зброї) |
РОЗКЛАД ПОСТIВ
Номери постiв |
Вiйськовi звання, прiзвища та iнiцiали вартових, N зброї | |||||
1-ша змiна | 2-га змiна | 3-тя змiна | ||||
1 | ||||||
2 | ||||||
Дата | Час заступання вартових на пости | |||||
Примiтка. Номер варти надається згiдно з номером телеграми штабiв командування видiв Збройних Сил України, оперативних командувань про видiлення варти.
Командир роти (батареї) | |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище) |
(3-тя сторiнка постової вiдомостi)
На цiй сторiнцi робляться записи:
1. Про результати перевiрки та подiї, якi сталися пiд час несення варти.
2. Про всi виявленi несправностi в транспортi, що охороняється, i їх усунення пiд час перебування в дорозi.
3. Про доповiдi вiйськовому коменданту пiд час перебування в дорозi i дозабезпечення варти.
Пункт зупинки | Дата, час | Результати перевiрки |
1 | 2 | 3 |
(4-та сторiнка постової вiдомостi)
N з/п |
Найменування заходiв | Дата | Час | Пiдпис |
1 | Вибуття з частини | |||
2 | Прибуття до вантажовiдправника | |||
3 | Вибуття з вiйськовим транспортом | |||
4 | Прибуття до вантажоодержувача | |||
5 | Здача вiйськового транспорту | |||
6 | Вибуття до вiйськової частини | |||
7 | Прибуття до вiйськової частини |
Розбiр несення служби вартою, ужитi заходи: |
Розбiр провiв: | |
Рiшення командира: |
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор |
У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 3 до пункту 4.6 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
(лицевий бiк)
Штамп вiйськової частини
ПОСВIДЧЕННЯ
начальника варти вiйськового транспорту
Пред'явник цього | ||
(вiйськове звання, прiзвище, iм'я, по батьковi | ||
вiйськовослужбовця i умовне найменування вiйськової частини) | ||
є начальником варти вiйськового транспорту N ________________ | ||
Список особового складу варти - на зворотi цього посвiдчення. |
Командир (начальник) | |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище) |
Мiсце для печатки
(зворотний бiк посвiдчення)
СПИСОК
особового складу варти для охорони i
супроводу вiйськового транспорту N ______ у складi
_______ вагонiв N __________
N з/п |
Вiйськове звання | Прiзвище, iм'я та по батьковi | Серiя, номер посвiдчення особи або вiйськового квитка | Вид i номер зброї | Кiлькiсть бойових патронiв |
Начальник штабу вiйськової частини __________ |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище) |
Вiдмiтка про дату та час прибуття варти до вантажовiдправника |
Iнструктаж з правил особистої та пожежної безпеки провiв |
(дата, час, вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище) |
Вiдмiтка про здачу транспорту i про вибуття варти до мiсця служби: |
Начальник варти: | |
(вiйськове звання, прiзвище, iм'я, по батьковi) |
транспорт N _______________________ за призначенням доставив, супровiднi документи здав i "___" ____________ 20__ р. з особовим складом варти вибув до мiсця служби. |
Вантажоодержувач | |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище) |
Мiсце для печатки
"___" ____________ 20__ р.
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор | У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 4 до пункту 4.11 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
Штамп вiйськової частини
РАЗОВЕ ПОСВIДЧЕННЯ НА ПРАВО ПЕРЕВIРКИ ВАРТИ
Видане | |
(вiйськове звання, прiзвище й iнiцiали) |
для перевiрки | |
(назва варти) |
Дiйсне тiльки з посвiдченням особи
Гербова печатка вiйськової
частини (установи) "___" ____________ 20__ р. |
Начальник гарнiзону (заступник начальника гарнiзону, командир вiйськової частини) |
(вiйськове звання, пiдпис, прiзвище, iнiцiали) |
Примiтки:
1. Пiсля перевiрки разове посвiдчення залишається у начальника варти, i вiн здає його разом iз постовою вiдомiстю до штабу вiйськової частини.
2. Командировi роти (батареї), вiд якої споряджена варта, його заступникам та всiм прямим начальникам командира роти (батареї), а також вiйськовому коменданту залiзничної (водної) дiльницi, станцiї (порту), його заступнику, старшим помiчникам i помiчникам разове посвiдчення на право перевiрки варти не видається.
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор | У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 5 до пунктiв 6.2, 7.1 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
КНИГА
облiку прибуття i вiдправлення варт вiйськової
частини _____________
N з/п | Дата, час прибуття варти | Вiйськове звання, прiзвище, iм'я, по батьковi начальника варти i вартових | З якої вiйськової частини вiднаряджено варту | Вид i номери зброї, кiлькiсть i партiя боєприпасiв, якi зберiгаються в особового складу | Дата, час вибуття варти | Номер вiйськового транспорту (команди) | Кому повiдомлено в комендатурi вiйськових сполучень про прибуття та вибуття варти |
Примiтка. Книга ведеться черговим вiйськової частини.
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор | У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |
Додаток 6 до пункту 6.2 Положення про охорону та супровiд вiйськових вантажiв при їх перевезеннi залiзничним i водним транспортом |
ОПИС
вiйськового транспорту
Начальнику варти | , | |
(вiйськове звання, прiзвище, iм'я та по батьковi) |
призначеному вiд | |
(вiйськова частина, установа) |
Номери вагонiв (найменування або номери суден, барж чи номери трюмiв) | Номери транспорту | Контрольнi знаки пломб на вагонах i вiйськовiй технiцi | Найменування документiв, що додаються, i зауваження |
Транспорт здав у справному станi: |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище вантажовiдправника) |
Транспорт прийняв у справному станi: |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище начальника варти) |
"___" ____________ 20__ р. "___" год. "___" хв. |
(зворотний бiк опису)
Вiйськовий транспорт згiдно з описом прийняв: |
(вiйськове звання, пiдпис, iнiцiали, прiзвище вантажоодержувача) |
Гербова печатка вiйськової частини |
"___" ____________ 20__ р. "___" год. "___" хв. |
Начальник Управлiння служби вiйськ Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор |
У. Ю. Уразов |
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника Центрального управлiння вiйськових сполучень Збройних Сил України пiдполковник | В. Л. Задворний |