ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
вiд 12.10.2006 р. | N 11533/6/12-0116 |
---|
Щодо практичного застосування норм Конвенцiї
про уникнення подвiйного оподаткування з
Австрiйською Республiкою
Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула лист стосовно застосування пiдпункту (iii) пункту 2a) статтi 11 Конвенцiї мiж Урядом України i Урядом Республiки Австрiя про уникнення подвiйного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податкiв на доходи i на майно (далi - Конвенцiя) до процентiв за визначеними видами операцiй, якi сплачуються резидентам Республiки Австрiя, i повiдомляє.
Вiдповiдно до пiдпункту (iii) пункту 2а) статтi 11 Конвенцiї проценти, що виникають в однiй Договiрнiй Державi i сплачуються резиденту другої Договiрної Держави, можуть також оподатковуватись у Договiрнiй Державi, в якiй вони виникають, i вiдповiдно до законодавства цiєї Держави, але якщо одержувач є фактичним власником процентiв, податок, що стягується, не повинен перевищувати 2 вiдсотки вiд валової суми процентiв, що сплачуються за позиками будь-якого виду, що надаються банком або другою фiнансовою установою.
Тобто, право на застосування 2-вiдсоткової ставки податку на проценти мають банки або iншi фiнансовi установи Австрiї, якi є фактичними власниками облiгацiй, емiтованих АКБ "ХФБ Україна", облiгацiй внутрiшньої державної позики та залишкiв коштiв на поточних рахунках в АКБ "ХФБ Україна".
Усi iншi юридичнi та фiзичнi особи - резиденти Австрiї, якi є фактичними власниками процентiв за зазначеними видами операцiй, пiдлягають оподаткуванню вiдповiдно до пiдпункту b) пункту 2 статтi 11 Конвенцiї за ставкою 5 вiдсоткiв.
Механiзм застосування мiжнародних договорiв про уникнення подвiйного оподаткування, у тому числi з Республiкою Австрiя, визначено Порядком звiльнення (зменшення) вiд оподаткування доходiв iз джерелом їх походження з України згiдно з мiжнародними договорами України про уникнення подвiйного оподаткування, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 6 травня 2001 р. N 470.
Заступник Голови | С. I. Лекарь |