УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Болгарiя про спiвробiтництво з прикордонних питань
Кабiнет Мiнiстрiв України i Уряд Республiки Болгарiя, (далi - Договiрнi Сторони),
керуючись загальновизнаними нормами та принципами мiжнародного права, бажанням розвивати дружнi добросусiдськi вiдносини та сприяти взаємному забезпеченню безпеки державних кордонiв України i Республiки Болгарiя,
прагнучи розвивати двостороннi вiдносини в дусi Договору про дружнi вiдносини i спiвробiтництво мiж Україною i Республiкою Болгарiя вiд 5 жовтня 1992 року,
виходячи iз взаємної заiнтересованостi в установленнi двостороннього спiвробiтництва для забезпечення надiйної охорони державних кордонiв та виключних економiчних зон України i Республiки Болгарiя,
бажаючи ефективно протидiяти транскордоннiй злочинностi та нелегальнiй мiграцiї шляхом активного спiвробiтництва в прикордонних питаннях,
домовилися про таке:
Стаття 1
Договiрнi Сторони здiйснюють та розвивають мiж собою спiвробiтництво, спрямоване на ефективне вирiшення завдань щодо охорони своїх державних кордонiв, враховуючи взаємнi iнтереси та вiдповiдно до свого нацiонального законодавства, у таких сферах:
1. Обмiн iнформацiєю, що становить взаємний iнтерес.
2. Оперативно-розшукова дiяльнiсть в iнтересах охорони державного кордону.
3. Боротьба з незаконною мiграцiєю через державний кордон шляхом використання мiжнародних транспортних зв'язкiв.
4. Боротьба з торгiвлею людьми.
5. Боротьба з контрабандою зброї, боєприпасiв, вибухових, отруйних та радiоактивних матерiалiв.
6. Боротьба з незаконним перевезенням наркотичних речовин через державний кордон.
7. Захист громадян, державної та iншої власностi Договiрних Сторiн вiд злочинних посягань на морських просторах, що перебувають пiд їхньою юрисдикцiєю.
8. Обмiн досвiдом у галузi охорони державного кордону, прикордонного контролю та пiдготовки фахiвцiв, а також у використаннi технiчних засобiв пiд час охорони державного кордону та здiйснення прикордонного контролю у пунктах пропуску.
9. Надання взаємної допомоги при форс-мажорних та аварiйних ситуацiях на морi.
Стаття 2
1. Договiрнi Сторони здiйснюють спiвробiтництво з прикордонних питань через такi компетентнi органи:
вiд Республiки Болгарiя: Мiнiстерство внутрiшнiх справ - Нацiональна служба "Полiцiя" - Головна дирекцiя "Прикордонна полiцiя";
вiд України: Адмiнiстрацiя Державної прикордонної служби України.
2. Договiрнi Сторони своєчасно iнформують дипломатичним шляхом одна одну про змiни у компетентних органах за цiєю Угодою.
Стаття 3
Спiвробiтництво мiж компетентними органами здiйснюється у таких формах:
1. Обмiн iнформацiєю, що становить взаємний iнтерес, про обстановку на державних кордонах України i Республiки Болгарiя.
2. Обмiн iнформацiєю та досвiдом у боротьбi з нелегальною мiграцiєю i транскордонною злочиннiстю.
3. Розроблення та здiйснення у разi необхiдностi узгоджених заходiв боротьби з протиправними дiями на мiжнародних транспортних шляхах.
4. Обмiн законодавчими та iншими чинними нормативними актами з питань охорони державного кордону, функцiонування пунктiв пропуску, науковими публiкацiями та iншими iнформацiйними матерiалами, що становлять взаємний iнтерес.
5. Сприяння у пiдготовцi фахiвцiв прикордонних вiдомств, виходячи з можливостей Договiрних Сторiн.
6. Обмiн методами розкриття протизаконних дiй на державному кордонi та у пунктах пропуску.
Стаття 4
1. Компетентнi органи не пiзнiше, нiж за три мiсяцi з часу набуття чинностi цiєю Угодою, обмiнюються законодавчими та iншими чинними нормативними актами з питань охорони державного кордону України i Республiки Болгарiя.
2. У майбутньому обмiн такими актами здiйснюватиметься у двомiсячний термiн пiсля набуття ними чинностi.
Стаття 5
1. Спосiб обмiну iнформацiєю для цiлей цiєї Угоди визначається окремим протоколом, пiдписаним особами, уповноваженими компетентними органами.
2. Обмiн iнформацiєю згiдно з пунктом 1 цiєї статтi здiйснюється безоплатно.
3. Договiрнi Сторони зобов'язуються не передавати третiй сторонi або особi отриманi одна вiд одної матерiали та iнформацiю без письмової згоди компетентного органу тiєї Договiрної Сторони, вiд якої цi матерiали та iнформацiю було отримано.
4. Обмiн класифiкованою iнформацiєю мiж Договiрними Сторонами здiйснюватиметься вiдповiдно до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Болгарiя про взаємну охорону та принципи обмiну секретною iнформацiєю, пiдписаної 21 травня 2004 року.
Стаття 6
У випадках, коли в рамках цiєї Угоди надаються особистi данi, при дотриманнi дiючого для кожної з Договiрних Сторiн нацiонального законодавства, застосовуються такi положення:
1. Використання даних одержувачем дозволяється тiльки для вказаної ним мети та лише на умовах, указаних органом, що їх надав.
2. Одержувач iнформує орган, що надав на його прохання данi, про використання наданих даних та про досягнутi шляхом їх використання результати.
3. Особистi данi можуть надаватися лише компетентним органам. Подальша передача iншим органам можлива лише за попереднiм погодженням з органом, що їх надав.
4. Орган, що надає данi, повинен вiдстежувати як достовiрнiсть даних, що передаються, так i необхiднiсть та спiввiдноснiсть такого надання у контекстi поставленої мети.
При цьому повиннi дотримуватися обмежень щодо надання даних згiдно з вiдповiдним нацiональним законодавством. Якщо виявиться, що було надано невiрнi данi або такi, надавати якi було неприпустимо, слiд негайно поiнформувати про це одержувача. Вiн повинен виправити або знищити цi данi.
5. Органи, що надають та отримують данi, повиннi документувати надання та отримання особистих даних.
6. Органи, що надають та отримують данi, повиннi ефективно захищати наданi особистi данi вiд неправомiрного доступу, неправомiрної змiни та неправомiрного розголошення.
Стаття 7
1. Компетентнi органи Договiрних Сторiн здiйснюють спiвробiтництво у галузi оперативно-розшукової дiяльностi для забезпечення охорони державного кордону України та державного кордону Республiки Болгарiя вiдповiдно до своїх нацiональних законодавств.
2. Форми спiвробiтництва та взаємодiї при здiйсненнi оперативно-розшукової дiяльностi визначаються компетентними органами Договiрних Сторiн окремим протоколом.
Стаття 8
Договiрнi Сторони вживають необхiдних заходiв для здiйснення спiвробiтництва у боротьбi з тероризмом, незаконним перевезенням через державний кордон зброї, боєприпасiв, наркотичних речовин, радiоактивних матерiалiв та iнших предметiв контрабандної дiяльностi, торгiвлею людьми, незаконною мiграцiєю та для запобiгання iншим злочинам транскордонного характеру.
Стаття 9
Договiрнi Сторони взаємодiють у сферi забезпечення, розробки, запровадження та ремонту технiчних засобiв охорони кордону.
Стаття 10
1. Для координацiї спiвробiтництва з прикордонних питань Договiрнi Сторони перiодично проводять зустрiчi керiвникiв компетентних органiв або уповноважених ними осiб почергово на територiї Республiки Болгарiя та на територiї України.
2. Склад делегацiй, час проведення зустрiчей, питання, що обговорюватимуться, погоджуються у робочому порядку за взаємною домовленiстю.
3. Для забезпечення виконання цiлей цiєї Угоди та для вирiшення питань, що виникають у процесi спiвробiтництва та взаємодiї, Договiрнi Сторони у разi необхiдностi можуть проводити консультацiї або органiзовувати змiшанi робочi групи.
4. Витрати, пов'язанi з перебуванням делегацiй, крiм витрат на дорогу, вiдповiдно, до Республiки Болгарiя або до України та у зворотному напрямку, здiйснюються за рахунок приймаючої Договiрної Сторони.
Стаття 11
Для виконання цiєї Угоди керiвники компетентних органiв або уповноваженi ними представники можуть за взаємною згодою пiдписувати протоколи з метою конкретизацiї розвитку вказаних у цiй Угодi сферах та формах спiвробiтництва.
Стаття 12
1. Положення цiєї Угоди не стосуються прав та зобов'язань Договiрних Сторiн, взятих на себе згiдно з iншими мiжнародними договорами, сторонами яких вони є.
2. Ця Угода не стосується порядку в'їзду та перебування осiб на територiї держав Договiрних Сторiн.
Стаття 13
За взаємною письмовою згодою Договiрних Сторiн до цiєї Угоди може бути внесено змiни та доповнення, що оформлюються окремими протоколами, якi набувають чинностi вiдповiдно до положень статтi 15 цiєї Угоди.
Стаття 14
Кожна Договiрна Сторона може тимчасово припинити повнiстю або частково дiю цiєї Угоди, якщо, за її оцiнкою, йтиметься про загрозу її нацiональнiй безпецi або iншим важливим громадським iнтересам, або якщо це суперечить її нацiональному законодавству. Iнша Договiрна Сторона своєчасно iнформується про це в письмовiй формi, коротко вказуючи мотиви, що зумовлюють вiдмову.
Стаття 15
1. Ця Угода набуває чинностi вiд дати отримання другої з нот, якими Договiрнi Сторони взаємно повiдомляють одна одну про виконання внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набуття нею чинностi.
2. Ця Угода укладається на п'ять рокiв. Її дiя автоматично продовжується на наступний п'ятирiчний перiод, якщо жодна з Договiрних Сторiн не заявить про своє бажання припинити дiю Угоди, про що вона повинна письмово повiдомити iншу Договiрну Сторону не пiзнiше нiж за шiсть мiсяцiв до дня закiнчення вiдповiдного перiоду.
Вчинено у м. Софiя, 25 вересня 2006 року в двох однакових примiрниках, кожен з яких українською та болгарською мовами, причому два тексти мають однакову силу.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Республiки Болгарiя |