ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ДНIПРОВСЬКА РЕГIОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
КIРОВОГРАДСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
вiд 11 липня 2000 року | N 218 |
---|
Щодо знищення неякiсної гуманiтарної допомоги
Зареєстровано в Кiровоградському обласному управлiннi юстицiї 18 липня 2000 р. за N 112 |
На виконання постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України N 728 вiд 28.04.2000 р.
"Про затвердження Порядку вивезення за межi
України або знищення неякiсних та непридатних до
споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної
допомоги" наказую:
1. Затвердити та ввести в дiю Тимчасову технологiчну схему щодо знищення або вивезення за межi України неякiсних та непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги, що додається (далi схема).
2. Головному юрисконсульту Хiлько Л. I. зареєструвати даний наказ в Управлiннi юстицiї згiдно встановленого порядку.
3. Начальникам пiдроздiлiв (вантажному вiддiлу, митним постам та пунктам митного оформлення);
3.1. довести наказ до особового складу пiдроздiлiв;
3.2. пiсля реєстрацiї в Управлiннi юстицiї довести цей наказ до отримувачiв гуманiтарної допомоги, якi знаходяться в зонi дiяльностi пiдроздiлу.
4. Канцелярiї (Хмеленко О. М.) довести цей наказ до пiдроздiлiв митницi.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальникiв оперативних пiдроздiлiв та на заступника начальника митницi Бардiяна О. А.
Т. в. о. начальника митницi | О. А. Бардiян |
Додаток до наказу Кiровоградської митницi вiд 11 липня 2000 р. N 218 |
Тимчасова технологiчна схема
щодо знищення або вивезення за межi України
неякiсних та непридатних до споживання товарiв
(предметiв) гуманiтарної допомоги
1. Знищення або вивезення за межi України непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги здiйснюється у Порядку, визначеному постановою КМУ N 728 вiд 28.04.2000 р.
2. При зверненнi з метою оформлення гуманiтарної допомоги до митного органу насамперед подається лист отримувача такої допомоги з визначенням, що вiн ознайомлений з вимогами постанови КМУ вiд 28.04.2000 р. N 728 "Про затвердження Порядку вивезення за межi України або знищення неякiсних товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги" та виконає вимоги вказаної постанови у встановленi цiєю постановою та митним законодавством строки.
3. Для визначення якостi та придатностi до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги, що надiйшла, отримувач допомоги звертається письмово до митного органу (до вантажного вiддiлу, митних постiв або пунктiв митного оформлення) з проханням надання дозволу на видачу зразкiв проб для проведення аналiзу.
4. В разi отримання висновку, що гуманiтарна допомога неякiсна та непридатна до споживання, до прийняття рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при КМУ, оперативний пiдроздiл передає такi товари (предмети) на вiдповiдальне зберiгання пiд митним контролем згiдно встановленого порядку, в спецiально обладнане окреме примiщення або залишає такi товари (предмети) для зберiгання у транспортному засобi у разi вiдсутностi примiщень.
5. У випадку рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при КМУ щодо знищення неякiсної гуманiтарної допомоги впровадяться наступнi дiї:
5.1. донор або отримувач гуманiтарної допомоги органiзує виклик членiв комiсiї по знищенню неякiсної гуманiтарної допомоги, визначає пiдприємство де буде знищуватись така допомога та яке має вiдповiдний дозвiл на такi дiї, взаємодiє з комiсiєю з питань гуманiтарної допомоги облдержадмiнiстрацiї у перемiщенi до мiсця знищення неякiсної гуманiтарної допомоги, несе витрати по органiзацiї знищення;
5.2. для здiйснення знищення гуманiтарної допомоги отримувач повинен подати комiсiї по знищенню слiдуючi документи:
- супровiднi документи;
- рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при КМУ про знищення;
- дозвiл територiального органу Мiнiстерства екологiї та природних ресурсiв України;
5.3. в комiсiї по знищенню неякiсної гуманiтарної допомоги приймає участь iнспектор того контролюючого пiдроздiлу де знаходиться на контролi така допомога;
5.4. за фактом знищення неякiсних або непридатних до споживання товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги складається акт встановленої форми, який пiдписується керiвником пiдприємства, на якому були знищенi товари (предмети), представниками митницi, податкової iнспекцiї, територiального органу Мiнiстерства екологiї та природних ресурсiв, УМВС, державної ветеринарної медицини, карантинної служби, мiсцевих органiв виконавчої влади та затверджується керiвництвом митницi i засвiдчується печаткою митницi. Кiлькiсть актiв повинна вiдповiдати кiлькостi органiв, якi засвiдчили акт знищення.
Даний акт є пiдставою митницi для зняття вантажу з митного контролю.
Обов'язки щодо проставлення печатки митницi на актi, а також доведення його до всiх членiв комiсiї покладаються на iнспектора митницi, який приймав участь у роботi комiсiї.
6. Вивезення за межi України неякiсного або непридатного до вживання вантажу повинно вiдбуватися в мiсячний строк з дня отримання рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при КМУ.
Знищення вищеозначеного вантажу повинно здiйснюватися в найкоротшi строки з моменту виявлення його неякiсностi чи непридатностi до вживання але не бiльше строкiв зберiгання пiд митним контролем встановлених митним законодавством.
Вiдразу пiсля надходження рiшення Комiсiї з питань гуманiтарної допомоги при КМУ про вивезення за межi України або знищення товарiв (предметiв) гуманiтарної допомоги, оперативнi пiдроздiли письмово iнформують отримувачiв про необхiднiсть проведення вiдповiдних дiй.
7. Неякiснi товари (предмети) гуманiтарної допомоги або такi, що непридатнi до споживання на склад митницi не приймаються, нi в якостi переданих митницi на зберiгання, нi в якостi переданих на користь держави.
8. В разi не додержання отримувачем гуманiтарної допомоги строкiв вказаних у п. 3 цiєї технологiчної схеми вiн притягується до вiдповiдальностi згiдно митного законодавства, а в деяких випадках аж до виключення з реєстру отримувачiв гуманiтарної допомоги.
Заступник начальника митницi | О. А. Бардiян |