ЧОПСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
ЧОПСЬКА МИТНИЦЯ
УЖГОРОДСЬКА ДИРЕКЦIЯ ЗАЛIЗНИЧНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
ЛЬВIВСЬКОЇ ЗАЛIЗНИЦI
НАКАЗ
вiд 25 грудня 2006 року | N 1975/851/133 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв в мiжнародному, вантажному для залiзничного сполучення пунктi пропуску "Саловка"
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 7 лютого 2007 р. за N 014/784 |
Вiдповiдно до Закону
України вiд 04.11.91 року N 1777-XII "Про державний
кордон України", постанови Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203 "Про
затвердження Положення про пункти пропуску
через державний кордон", постанови
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 року N 1989
"Питання пропуску через державний кордон
автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних
транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що
перемiщуються ними" та з метою вдосконалення
ефективностi роботи структурних пiдроздiлiв
Чопського прикордонного загону та Чопської
митницi в пунктi пропуску через державний кордон
для залiзничного сполучення "Саловка" й
забезпечення чiткого, якiсного i своєчасного
прикордонного контролю осiб, транспортних
засобiв та вантажiв, що перетинають державний
кордон України, та митного оформлення речей,
товарiв та iнших предметiв, що перемiщуються через
Державний кордон України, наказуємо:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв у мiжнародному, вантажному для залiзничного сполучення пунктi пропуску "Саловка" (далi - Технологiчна схема), що додається.
2. Вiдповiдальному офiцеру Чопського прикордонного загону та начальнику юридичного сектору Чопської митницi подати наказ на державну реєстрацiю до Закарпатського обласного управлiння юстицiї.
3. Начальнику вiддiлення прикордонного контролю "Саловка", начальнику митного поста "Батьово" та начальнику станцiї "Батьово" довести дану Технологiчну схему до особового складу пiд пiдпис.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Чопського прикордонного загону - начальника штабу загону, першого заступника начальника Чопської митницi та заступника начальника станцiї "Батьово".
Начальник Чопського прикордонного загону полковник | М. В. Хобта |
Начальник Чопської митницi | Й. Й. Штробля |
Начальник станцiї "Батьово" Львiвської залiзницi | В. Ю. Iсак |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Чопського прикордонного загону, Чопської митницi, Ужгородської дирекцiї залiзничних перевезень Львiвської залiзницi вiд 25 грудня 2006 р. N 1975/851/133 |
|
Зареєстровано в Закарпатському обласному управлiннi юстицiї 7 лютого 2007 р. за N 014/784 |
ТЕХНОЛОГIЧНА СХЕМА
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв, товарiв та предметiв у
мiжнародному, вантажному для залiзничного
сполучення пунктi пропуску "Саловка"
Класифiкацiя пункту пропуску
визначений | - Угодою з Угорською Республiкою вiд 26.02.93 року, обмiн нотами N 72/22-4323-4110; |
вiдкритий | - розпорядженням КМУ N 544-р вiд 19.09.2002 року; |
категорiя | - мiжнародний; |
вид сполучення | - залiзничний; |
характер перевезень | - вантажний; |
режим функцiонування | - постiйний; |
час роботи | - цiлодобово; |
проектна пропускна спроможнiсть (за добу) - | |
а) осiб - | до 85 чол.; |
б) вантажних потягiв - | до 36. |
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон України осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв у мiжнародному залiзничному пунктi пропуску "Саловка" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення усiх видiв контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для прискорення прикордонного i митного контролю та оформлення пасажирiв, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, а також направлена на дотримання службовими особами контрольних служб та громадянами, що прямують через державний кордон України, вимог, передбачених законодавством України та вiдповiдними нормативними актами.
1.2. Технологiчну схему розроблено на пiдставi ст. 140 Митного кодексу України вiд 11.07.2002 N 92-IV та вiдповiдно Положення про пункти пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 року N 1203, постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 24.12.2003 року N 1989 "Питання пропуску через державний кордон автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними", Порядку створення зон митного контролю та їх функцiонування i Порядку надання дозволу на розмiщення у зонах митного контролю споруд та об'єктiв iнфраструктури, що належать iншим, нiж митнi, органам державної влади, якi здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України, затверджених постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25.12.2002 N 1947, Технологiї прикордонного та митного контролю у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої наказом Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України вiд 24.11.2003 року N 297/793, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 09.12.2003 року за N 1133/8454, Iнструкцiї з органiзацiї здiйснення попереднього документального контролю товарiв, що ввозяться на митну територiю України, затвердженої наказом Державної митної служби України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства культури i туризму України вiд 31.08.2005 N 819/641/435/441/310/592, а також iнших нормативно-правових актiв.
1.3. Термiни i поняття, що використовуються в Технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України, в Iнструкцiї з органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю вiд 05.10.2004 року N 711 ДСК, зареєстрованiй в Мiнiстерствi юстицiї України 10.12.2004 за N 1571/10170, та iнших нормативно-правових актах.
1.4. При здiйсненнi вiдповiдних видiв контролю службовi особи пункту пропуску "Саловка" керуються:
- Мiжнародними угодами;
- Законом України "Про державний кордон України";
- Законом України "Про Державну прикордонну службу України";
- Законом України "Про Митний тариф";
- Кримiнальним кодексом України;
- Кримiнально-процесуальним кодексом України;
- Кодексом України про адмiнiстративнi правопорушення;
- Цивiльним процесуальним кодексом України;
- Указами Президента України;
- Постановами та розпорядженнями Верховної Ради та Кабiнету Мiнiстрiв України;
- вiдомчими i мiжвiдомчими наказами, розпорядженнями та дорученнями.
2. Умови функцiонування пункту пропуску
2.1. Пропуск осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України "Саловка".
Особи, транспортнi засоби, товари та предмети перемiщуються через державний кордон України в межах пункту пропуску.
2.2. "Зона прикордонного контролю" - певна територiя в пунктi пропуску, на якiй державна прикордонна служба здiйснює прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна згiдно з чинним законодавством України.
Ця зона включає територiю в пунктi пропуску, необхiдну для здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, яка створюється, зокрема, для запобiгання незаконному перетину громадянами державного кордону.
Зона прикордонного контролю в пунктi пропуску "Саловка" встановлюється в межах всiєї територiї пункту пропуску, а також у спецiальних службових примiщеннях пiдроздiлу прикордонного контролю в пунктi пропуску.
2.3. "Зона митного контролю" - мiсце, визначене митними органами в пунктах пропуску через митний кордон України або в iнших мiсцях митної територiї України, в межах якого митнi органи здiйснюють митнi процедури.
Забезпечення безпеки громадян, а також схоронностi товарiв, що перемiщуються через митний кордон України, дотримання режиму, законностi та правопорядку у зонi митного контролю покладається на посадових осiб Чопської митницi.
3. Мiсця проведення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв у мiжнародному, вантажному для залiзничного сполучення пунктi пропуску "Саловка"
3.1. Посадовi особи прикордонної, митної та iнших контрольних служб здiйснюють свої контрольнi функцiї у межах пункту пропуску через державний кордон України "Саловка" та пункту контролю "Батьово" у зонах прикордонного та митного контролю.
3.2. Межi зони прикордонного контролю у мiжнародному, вантажному для залiзничного сполучення пунктi пропуску "Саловка" та пунктi контролю "Батьово" визначаються наказом Чопського прикордонного загону за погодженням iз Чопською митницею. З метою здiйснення прикордонного контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв вони встановлюються в межах всiєї територiї пункту пропуску, а також у спецiальних службових примiщеннях пiдроздiлу прикордонного контролю.
3.3. Межi зони митного контролю в мiжнародному залiзничному пунктi пропуску "Саловка" визначаються наказом Чопської митницi за погодженням з Чопським прикордонним загоном та залiзничною станцiєю "Батьово" з метою забезпечення державними органами, пiдприємствами, органiзацiями та фiзичними особами установленого порядку перемiщення через пункт пропуску транспортних засобiв, товарiв та предметiв.
4. Види контролю, якi здiйснюються в мiжнародному залiзничному пунктi пропуску "Саловка" та пунктi контролю "Батьово". Послiдовнiсть їх здiйснення
4.1. Послiдовнiсть проведення видiв контролю
4.1.1. В'їзд в Україну:
- прикордонний та митний контроль (здiйснюється в пунктi пропуску "Саловка");
- санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарний, екологiчний, фiтосанiтарний контроль (здiйснюється безпосередньо в пунктi контролю " Батьово");
- митний контроль та митне оформлення (здiйснюється безпосередньо в пунктi контролю "Батьово").
Митне оформлення завершується тiльки пiсля закiнчення всiх вище перелiчених видiв контролю у пунктi контролю "Батьово".
4.1.2. Виїзд з України:
- санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарний, екологiчний, фiтосанiтарний контроль (здiйснюється безпосередньо в пунктi контролю "Батьово");
- митний контроль та митне оформлення (здiйснюється безпосередньо в пунктi контролю "Батьово");
- митний та прикордонний контроль (здiйснюється безпосередньо в пунктi пропуску "Саловка").
Санiтарно-епiдемiологiчний, ветеринарний, екологiчний, фiтосанiтарний контроль (за необхiдностi, при наявностi пiдконтрольного вантажу) здiйснюється в митницi вiдправлення.
4.2. Прикордонний контроль
Проведення прикордонного контролю посадовими особами вiддiлення прикордонного контролю "Саловка" в пунктi пропуску здiйснюється у формах перевiрки правових пiдстав для перетинання державного кордону України особами, транспортними засобами, товарами та предметами.
Прикордонний контроль включає:
перевiрку документiв на право перетинання державного кордону України;
реєстрацiю iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
виконання доручень правоохоронних органiв;
контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
огляд транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
адмiнiстративно-правовi та кримiнально-процесуальнi дiї;
проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства.
4.3. Митний контроль
Митний контроль здiйснюється посадовими особами митного поста "Батьово" Чопської митницi у формах, передбачених Митним кодексом України.
Пiд час перемiщення транспортних засобiв, товарiв та предметiв через митний кордон України уповноваженими посадовими особами митного органу здiйснюються:
перевiрка, аналiз та реєстрацiя у передбачених випадках товаросупровiдних, товаротранспортних та iнших необхiдних документiв;
прийняття рiшення щодо здiйснення митного огляду транспортних засобiв, товарiв та предметiв;
проведення попереднього документального контролю;
у передбачених законодавством випадках проведення митного оформлення товарiв та предметiв;
прийняття рiшення щодо можливостi перемiщення транспортних засобiв, товарiв та предметiв через митний кордон;
надання дозволу на перемiщення транспортних засобiв, товарiв та предметiв через митний кордон;
iншi дiї, якi визначенi нормативно-правовими актами України.
4.4. Фiтосанiтарний контроль
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється згiдно:
ст. 5 Закону України "Про карантин рослин" вiд 30.06.93 року N 3348-XII центральним спецiальним органом у галузi карантину рослин визначено головну державну iнспекцiю з карантину рослин, а безпосередньо у пунктах пропуску на державному кордонi - пункти карантину рослин. Безпосереднє здiйснення державного контролю з карантину рослин ст. 123 Закону покладено на державних iнспекторiв з карантину рослин.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється з метою охорони територiї України вiд занесення або самостiйного проникнення iз-за кордону карантинних об'єктiв.
Фiтосанiтарний контроль здiйснюється шляхом перевiрки вантажiв, якi пiдлягають фiтосанiтарному контролю в пунктi пропуску. При проведеннi митного контролю i виявленнi насiння та iншого товару, який пiдлягає фiтосанiтарному контролю, для його перевiрки запрошується представник фiтосанiтарної служби.
4.5. Ветеринарний контроль
Ветеринарний контроль здiйснюється згiдно:
ст. 17 Закону України "Про ветеринарну медицину" вiд 15.11.2001 року N 2775-III визначено, що державний ветеринарно-санiтарний контроль та нагляд на державному кордонi та транспортi є обов'язковими у разi здiйснення експорту, iмпорту i транзитного перевезення об'єктiв державного ветеринарно-санiтарного контролю та нагляду за усiма видами транспорту. Пропуск через державний кордон вантажiв, пiдконтрольних службi ветеринарної медицини, дозволяється тiльки пiсля проходження обов'язкового ветеринарного контролю. При цьому функцiї забезпечення цього контролю на державному кордонi покладено на регiональнi служби державного ветеринарного контролю з пiдпорядкованими їм пунктами ветеринарного контролю.
Ветеринарно-санiтарний контроль здiйснюється з метою контролю за охороною територiї України вiд занесення з iнших країн iнфекцiйних хвороб тварин, а також перевiрки ветеринарного стану при експортi - iмпортi тварин, сировини, продуктiв тваринного походження, кормiв.
Ветеринарно-санiтарний контроль здiйснюється шляхом перевiрки вантажiв, якi пiдлягають ветеринарному контролю в пунктi пропуску. При проведеннi митного контролю i виявленнi товару, який пiдлягає ветеринарно-санiтарному контролю, для його перевiрки запрошується представник ветеринарно-санiтарної служби.
4.6. Санiтарно-епiдемiологiчний контроль
Санiтарно-епiдемiологiчний контроль здiйснюється згiдно:
Закону України "Про забезпечення санiтарного та епiдемiчного благополуччя населення" вiд 24.02.94 року N 4004-XII, наказу Мiнiстерства охорони здоров'я вiд 09.10.2000 року N 247 "Про затвердження Тимчасового порядку проведення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи", Закону України "Про захист населення вiд iнфекцiйних хвороб" вiд 06.04.2000 року N 1645-III, постанови КМУ вiд 24.04.99 року N 696 "Про затвердження Правил санiтарної охорони територiї України".
Пропуск через державний кордон України осiб, серед яких є особи з симптомами iнфекцiйних хвороб, дозволяється пiсля проведення медичного огляду цих осiб.
В'їзд на територiю України транспортних засобiв, ввезення вантажiв, товарiв та iнших предметiв, у тому числi харчових продуктiв та продовольчої сировини, лiкарських засобiв, хiмiчних, бiологiчних i радiоактивних речовин, а також матерiалiв i вiдходiв, що можуть бути факторами передачi iнфекцiї або створити небезпеку для життя i здоров'я людей, дозволяється лише пiсля огляду їх працiвниками санiтарно-карантинного пiдроздiлу. Митне оформлення таких транспортних засобiв, вантажiв та iнших предметiв дозволяється пiсля проходження зазначеного огляду.
У разi вiдмови в пропуску через державний кордон України товарiв та iнших предметiв у зв'язку з непроходженням санiтарно-епiдемiологiчного контролю вiдмову складає санiтарно-епiдемiологiчна служба, про що для вжиття вiдповiдних заходiв обов'язково iнформує контрольнi органи i служби, якими був здiйснений контроль на час вiдмови.
5. Порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв у пунктi пропуску "Саловка"
5.1. В'їзд
З отриманням iнформацiї вiд чергового по станцiї "Саловка" про прибуття iз Угорщини потяга старший змiни прикордонних нарядiв (далi - СЗПН) уточнює кiлькiсть, тип вагонiв на потязi, найменування вантажу, спроможностi залiзницi по вiдправцi потяга на тилову станцiю пiсля завершення прикордонно-митного контролю. Пiсля отримання повної iнформацiї про очiкуваний потяг СЗПН узгоджує з iнспектором митницi i представником залiзницi порядок оформлення потяга i вантажу, шикує прикордонний наряд, уточнює задачi i порядок їх виконання оглядовим групам, нарядам по спостереженню (по проводному або радiозв'язку).
На в'їзд в Україну в пунктi пропуску може знаходитися лише один вантажний потяг.
До прибуття потяга в мiсцi початку роботи оглядових груп виставляється парний наряд по спостереженню. При вiдсутностi необхiдної кiлькостi прикордонникiв спостереження органiзується таким чином, що спостерiгач розмiщується з боку потяга, протилежного боку роботи iнструктора iз службовою собакою. Додаткове спостереження здiйснюється з перекидних мiсткiв прикордонним нарядом спостереження за транспортними засобами.
Запуск потяга i його зовнiшнiй огляд зверху здiйснюється з перекидного мiстка оглядовою групою в складi СЗПН (або помiчника СЗПН) - старший оглядової групи, iнспектора прикордонного контролю (або молодшого iнспектора прикордонного контролю) та посадової особи митного поста "Батьово". При цьому огляд здiйснюється у протилежних напрямках з лiвого i з правого бокiв потяга таким чином, щоб огляду пiддавалися:
у напрямку кордону - зовнiшнi переднiй i лiвий боковий борти, внутрiшнi заднiй i правий боковий борти вагонiв;
у напрямку тилу - зовнiшнi заднiй i правий боковий, внутрiшнi переднiй i лiвий боковий борти вагонiв.
Мiсця зцiплення вагонiв i вантаж (дах) оглядаються одночасно всiм нарядом. Особлива увага при оглядi з мiсткiв звертається на виявлення пошкоджень даху, бокових стiнок, заводської упаковки вантажу або ознак перебування у пiввагонах людини (слiдiв, лежанок, предметiв одягу тощо).
Пiсля зупинки потяга СЗПН дає команду по гучномовцю на початок огляду потяга. Першим огляд здiйснює iнструктор iз службовою собакою, який рухається бiля потяга i спостерiгає за поведiнкою службової собаки, одночасно здiйснює зовнiшнiй огляд бокових та торцевих бортiв вагонiв, мiсця зцiплення i колiсних пар. При спрацюваннi службової собаки iнструктор службової собаки встановленою позначкою помiчає борт вагона, в особистий блокнот вписує його номер i додатково оглядає борт, торцi, колiснi пари, зцiплення та пiдлогу з метою виявлення ознак перебування у вагонi людини i продовжує огляд. По завершеннi огляду iнструктор службової собаки по радiостанцiї або гучномовному зв'язку за встановленою формою доповiдає про завершення огляду. Якщо огляд здiйснювався з хвоста потяга, то IСС залишається в мiсцi зцiплення першого вагона i локомотива до прибуття оглядової групи.
Оглядова група в складi СЗПН (помiчника СЗПН), iнспектора ПК (молодшого iнспектора ПК), iнспектора митницi та представника залiзницi рухається за iнструктором службової собаки на вiдстанi 3 - 4 вагонiв i здiйснює звiрку номерiв вагонiв, пломб, їх вiдповiднiсть до передаточної вiдомостi, зовнiшнiй огляд бокових, торцевих бортiв, колiсних пар, зцiплення вагонiв, контейнерiв та вантажу, розмiщених на платформах. Особлива увага при цьому звертається на виявлення пошкоджень бокових стiнок, пiдлоги, пломбування, а також на позначки, залишенi iнструктором службової собаки. Внутрiшнiй огляд опломбованих вагонiв, контейнерiв здiйснюється оглядовою групою в комiсiйному порядку зi складанням акта.
Пiсля огляду вантажних вагонiв СЗПН (помiчник СЗПН) з iнспектором прикордонного контролю (молодшим iнспектором прикордонного контролю) та iнспектором митницi здiйснюють зовнiшнiй та внутрiшнiй огляд локомотива та перевiрку документiв у поїзної бригади. Внутрiшнiй огляд локомотива проводиться в присутностi машинiста, який представляє локомотив до огляду.
Огляд потягiв з порожнiми пiввагонами проводиться з перекидного мiстка при запуску в пункт пропуску.
По завершеннi оформлення старший наряду знiмає наряд по спостереженню, що нiс службу в мiсцi початку роботи оглядової групи (якщо вiн виставлявся), додатково опитує склад наряду про результати огляду, вiддає iнструктору позначки, зiбранi з бортiв вагонiв. При цьому iнструктор звiряє кiлькiсть позначок iз записами у своєму блокнотi.
По прибуттi наряду на контрольний пост старший оглядової групи шикує наряд i доповiдає СЗПН про результати огляду.
СЗПН уточнює у старшого оглядової групи про кiлькiсть вагонiв, характер вантажу та причини вiдкриття вагонiв, а також впевнюється в тому, що нiхто iз складу оглядової групи i нарядiв по спостереженню не отримав травми.
Пiсля узгодження з iнспектором митницi СЗПН iнформує чергового по станцiї "Саловка" про завершення прикордонного контролю та митного огляду i дає дозвiл на вiдправку потяга, з проставленням вiдповiдних записiв в службовiй документацiї чергового по станцiї "Саловка" та оператора комплексу спецiальних технiчних засобiв.
Остаточне митне оформлення потяга та вантажу проводиться на станцiї Батьово.
Випуск потяга в тил дiлянки проводиться нарядом спостереження за транспортними засобами (тил). Пiсля закiнчення оформлення в пунктi пропуску потяг повинен зразу виїхати за межi оглядового майданчика або пiсля прибуття в пункт пропуску потяга зустрiчного руху.
5.2. Виїзд
При отриманнi iнформацiї про прибуття потяга з станцiї "Батьово" i уточнення даних про кiлькiсть, тип вагонiв i характер вантажу СЗПН узгоджує з працiвником митницi i представником залiзницi (прийомоздавальником) порядок оформлення потяга i вантажу, шикує прикордонний наряд, уточнює задачi i порядок їх виконання оглядовим групам, нарядам по спостереженню (по проводному або радiозв'язку).
Потяг прибуває в пункт пропуску лише з дозволу СЗПН.
На вибуття з України в пунктi пропуску може знаходитися лише один вантажний потяг.
Митне оформлення потяга та вантажу, а також оформлення iншими контрольними службами проводиться на станцiї "Батьово".
До прибуття потяга в мiсцi початку роботи оглядових груп виставляється парний наряд по спостереженню. При вiдсутностi необхiдної кiлькостi прикордонникiв спостереження органiзується таким чином, що спостерiгач розмiщується з боку потяга, протилежного боку роботи iнструктора iз службовою собакою. Додаткове спостереження здiйснюється з перекидних мiсткiв.
Запуск потяга i його зовнiшнiй огляд зверху здiйснюється з перекидного мiстка парним нарядом на чолi з СЗПН (ПСЗПН) та посадовою особою митного поста "Батьово". При цьому огляд здiйснюється у протилежних напрямках з лiвого i з правого бокiв потяга таким чином, щоб огляду пiддавалися:
- у напрямку кордону - зовнiшнi переднiй i лiвий боковий борти, внутрiшнi заднiй i правий боковий борти вагонiв;
- у напрямку тилу - зовнiшнi заднiй i правий боковий, внутрiшнi переднiй i лiвий боковий борти вагонiв.
Мiсця зцiплення вагонiв i вантаж (дах) оглядаються одночасно всiм нарядом. Особлива увага при оглядi з мiсткiв звертається на виявлення пошкоджень даху, бокових стiнок, заводської упаковки вантажу або ознак перебування у пiввагонах людини (слiдiв, лежанок, предметiв одягу тощо).
Пiсля зупинки потяга та отримання iнформацiї вiд чергового по станцiї "Саловка" про готовнiсть потяга до огляду (потяг зупинився, двигун локомотива заглушений), СЗПН дає команду п/н ОТЗ по гучномовцю на початок огляду потяга. Першим огляд здiйснює iнструктор iз службовою собакою, який рухається бiля потяга i спостерiгає за поведiнкою службової собаки, одночасно здiйснює зовнiшнiй огляд бокових та торцевих бортiв вагонiв, мiсця зцiплення i колiсних пар. При спрацюваннi службової собаки iнструктор службової собаки встановленою позначкою помiчає борт вагона, в особистий блокнот вписує його номер i додатково оглядає борт, торцi, колiснi пари, зцiплення та пiдлогу з метою виявлення ознак перебування у вагонi людини i продовжує огляд. По завершеннi огляду iнструктор службової собаки по гучномовному зв'язку за встановленою формою доповiдає старшому наряду.
Якщо огляд здiйснювався з хвоста потяга, то iнструктор службової собаки залишається в мiсцi зцiплення першого вагона i локомотива до прибуття оглядової групи.
Оглядова група рухається за iнструктором iз службовою собакою на вiдстанi 3 - 4 вагонiв i здiйснює звiрку номерiв вагонiв, пломб до вiдповiдностi передаточнiй вiдомостi, зовнiшнiй огляд бокових, торцевих бортiв, колiсних пар, зцiплення вагонiв, контейнерiв та вантажу, розмiщених на платформах. Особлива увага при цьому звертається на виявлення пошкоджень бокових стiнок, пiдлоги, пломбування, а також на позначки, залишенi iнструктором службової собаки. Внутрiшнiй огляд опломбованих вагонiв, контейнерiв здiйснюється у комiсiйному порядку зi складанням акта.
Пiсля огляду вантажних вагонiв, СЗПН (помiчник СЗПН) з iнспектором прикордонного контролю (молодшим iнспектором прикордонного контролю) та iнспектором митницi здiйснюють зовнiшнiй та внутрiшнiй огляд локомотива та перевiрку документiв у поїзної бригади. Внутрiшнiй огляд локомотива проводиться в присутностi машинiста, який представляє локомотив до огляду.
Огляд потягiв з порожнiми пiввагонами проводиться з перекидного мiстка при запуску в пункт пропуску.
По завершеннi оформлення старший наряду знiмає п/н СЗТЗ, що нiс службу в мiсцi початку роботи оглядової групи (якщо вiн виставлявся), додатково опитує склад наряду про результати огляду, вiддає iнструктору позначки, зiбранi з бортiв вагонiв. При цьому iнструктор звiряє кiлькiсть позначок iз записами у своєму блокнотi.
СЗПН уточнює у старшого оглядової групи про кiлькiсть вагонiв, характер вантажу та причини вiдкриття вагонiв, а також впевнюється в тому, що нiхто iз складу оглядової групи i нарядiв по спостереженню не отримав травми.
Пiсля узгодження з iнспектором митницi СЗПН iнформує чергового по станцiї "Саловка" про завершення прикордонного контролю та митного огляду, дає дозвiл на вiдправку потяга.
Випуск потяга за кордон здiйснюється з перекидного мiстка парним прикордонним нарядом на чолi з СЗПН (помiчником СЗПН) та посадовою особою митного поста "Батьово".
Наряди по спостереженню спостерiгають за потягом до вибуття останнього вагона за лiнiю кордону.
5.3. Особливостi здiйснення контролю:
Запуск та оформлення потяга на в'їзд в Україну дозволяється при наявностi оформленого потяга на виїзд iз України тiльки при умовi забезпечення не менше однiєї вiльної колiї мiж потягами.
При виявленнi пiд час огляду потяга порушника державного кордону СЗПН органiзовує його затримання. Пiсля затримання проводить його опитування та органiзує повторний огляд всього залiзничного потяга, огляд територiї пункту пропуску i огорожi iнструктором iз службовою собакою.
В разi неможливостi з технiчних або iнших причин пред'явлення представниками залiзницi вагонiв, контейнерiв, вантажiв до огляду - такi вагони, контейнери, вантажi, по розпорядженню начальника Чопського прикордонного загону i по узгодженню з черговим по станцiї, повертаються на станцiю "Батьово". Огляд здiйснюється на залiзничнiй станцiї "Батьово".
Особи, якi прибули для виїзду з України з несправними документами, з поїзда знiмаються, i питання їх пропуску чи непропуску вирiшується пiсля доповiдi СЗПН вiдповiдальному по пропуску Чопського прикордонного загону. Особи, якi тимчасово затриманi нарядом, утримуються пiд охороною в службовому примiщеннi контрольного поста.
Про осiб, якi по тих чи iнших причинах не були пропущенi через кордон на виїзд iз України СЗПН iнформує прикордонну заставу "Саловка".
В разi прибуття на вантажних потягах українських або iноземних громадян, якi не мають вiдношення до вантажного сполучення, пропуск через державний кордон дозволяється по розпорядженню начальника Чопського прикордонного загону (посадової особи, яка його замiщує), по узгодженню з митницею.
У випадку вiдсутностi освiтлення оглядового майданчика (в темний час доби) огляд транспортних засобiв в пунктi пропуску припиняється до усунення несправностей.
5.4. Здiйснення поглибленого огляду
Для бiльш ретельного огляду окремих транспортних засобiв (вагонiв) може призначатися спецiальна оглядова група на чолi iз старшим змiни прикордонних нарядiв або його помiчником.
Поглиблений огляд здiйснюється по узгодженню i спiльно з митницею та залiзницею. При цьому за транспортним засобом (вагоном), що пiдлягає поглибленому огляду, встановлюється додаткове спостереження. Поглиблений огляд проводиться комiсiйним шляхом (представниками вiддiлення прикордонного контролю, митного поста та залiзницi) пiсля перевiрки представником митницi необхiдних документiв та перевiрки прикордонним нарядом документiв на право перетинання кордону в осiб, що слiдують у даному транспортному засобi.
За результатами поглибленого огляду складається акт форми IНУ-48 у 3-х примiрниках, який пiдписується i отримується представниками вiддiлення прикордонного контролю, митного поста та залiзницi.
При виявленнi пiд час огляду у транспортних засобах порушникiв державного кордону СЗПН проводить його опитування i спiльно з митницею органiзовує повторний ретельний огляд транспортного засобу, а при необхiдностi - огляд територiї пункту пропуску.
6. Тривалiсть здiйснення контрольних операцiй
6.1. Час здiйснення контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв у пунктi пропуску "Саловка", повинен вiдповiдати Часовим нормативам виконання контрольних операцiй посадовими особами, якi здiйснюють контроль осiб, товарiв i транспортних засобiв у пунктах пропуску через державний кордон України, затверджених спiльним наказом Державної митної служби України, Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби України, Мiнiстерства транспорту та зв'язку України, Мiнiстерства охорони здоров'я України, Мiнiстерства аграрної полiтики України, Мiнiстерства охорони навколишнього природного середовища України, Мiнiстерства культури i туризму України, Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авiацiї вiд 28.11.2005 N 1167/886/824/643/655/424/858/900, зареєстрованим в Мiнiстерствi юстицiї України 26.12.2005 за N 1557/11837, та не повинен перевищувати часу стоянки транспортного засобу, визначеного розкладом руху поїздiв та технологiчними процесами роботи прикордонних передавальних станцiй.
6.2. Контроль осiб, транспортних засобiв, товарiв та iнших предметiв вважається закiнченим, якщо в документах на право перетину державного кордону особи проставленi вiдповiднi вiдмiтки пiдроздiлу прикордонного контролю, а в супровiдних документах на транспортний засiб, товари та iншi предмети - вiдповiднi вiдмiтки митних органiв.
7. Режим в пунктi пропуску
Режим в пунктi пропуску визначається наказом начальника Чопського прикордонного загону за погодженням з начальником Чопської митницi.
8. Взаємодiя мiж контрольними органами та iншими органiзацiями
8.1. На початку роботи кожної змiни проводиться нарада за участю старшого змiни прикордонних нарядiв, старшого змiни митницi та представникiв залiзницi, а саме:
пiдводяться пiдсумки роботи попередньої змiни та розв'язуються проблемнi питання, що виникли в попереднiй змiнi пiд час здiйснення оформлення осiб, транспортних засобiв та вантажiв;
здiйснюється обмiн iнформацiєю щодо змiн у правилах перетинання державного кордону особами, транспортними засобами та вантажами, якi надiйшли по лiнiї контрольних служб;
визначаються можливi об'єкти контролю, що будуть пiдданi посиленому контролю пiд час роботи змiни;
уточнюється механiзм взаємодiї мiж контрольними службами;
доводяться вимоги щодо особливостей режимних заходiв у пунктi пропуску;
визначається склад спiльних оглядових груп i режим їх роботи.
8.2. Взаємодiя органiзується з таких питань:
8.2.1. З митними органами:
органiзацiя проведення додаткових режимних заходiв з метою посилення режиму в пунктi пропуску та спiльного огляду;
взаємодiя при оформленнi небезпечних вантажiв;
порядок дiй при виникненнi конфлiктних та iнших нестандартних ситуацiй, у випадках затримання осiб, транспортних засобiв за порушення чинного законодавства;
упорядкування руху через кордон транспортних засобiв;
дiї при виявленнi зброї, вибухiвки, наркотичних речовин, контрабанди i спецiально обладнаних у транспортних засобах схованок;
проведення невiдкладних заходiв при загрозi занесення на територiю України iнфекцiйних захворювань людей i тварин.
8.2.2. З черговим по станцiї:
час готовностi до виходу зi станцiї формування потяга;
кiлькiсть, тип вагонiв;
характер вантажу;
спроможнiсть залiзницi по вiдправцi потяга пiсля закiнчення прикордонного та митного оформлення;
порядок дiй при несправностi електромережi;
порядок запуску та випуску потягiв з оглядового майданчика.
8.2.3. З прийомоздавальником вагонiв:
кiлькiсть вагонiв, їх типи та номерний облiк;
характер та особливостi вантажу;
наявнiсть супровiдних документiв;
порядок вiдкриття опломбованих вагонiв.
8.3. При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску, контрольнi органи i представники залiзницi вживають спiльних скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
9. Дiї по елементах обстановки
9.1. При виявленнi пiд час спiльного огляду потяга порушника державного кордону України:
старший змiни прикордонних нарядiв органiзовує затримання порушника державного кордону України;
пiсля затримання порушника державного кордону України старший змiни прикордонних нарядiв проводить його опитування та органiзовує повторний огляд всього залiзничного потяга, огляд територiї пункту пропуску та огорожi iнструктором iз службовим собакою;
старший змiни прикордонних нарядiв доповiдає по командi про виявлення та затримання порушника державного кордону України по лiнiї оперативно-чергової служби та iнформує прикордонну заставу "Саловка";
СЗПН оформляє документи на порушника державного кордону України.
9.2. При виявленнi пiд час спiльного огляду предметiв контрабанди, бойової та газової зброї, набоїв до неї та наркотичних речовин:
старший змiни прикордонних нарядiв доповiдає за командою та по лiнiї оперативно-чергової служби про виявлення предметiв контрабанди, бойової та газової зброї, набоїв до неї та наркотичних речовин;
складається акт митного огляду у 3-х примiрниках, який пiдписується представниками вiддiлення прикордонного контролю, митницi та залiзницi.
9.3. При неможливостi з технiчних або iнших причин пред'явлення представниками залiзницi вагонiв, контейнерiв, вантажiв до огляду:
старший змiни прикордонних нарядiв доповiдає за командою та по лiнiї оперативно-чергової служби про неможливiсть з технiчних або iнших причин пред'явлення представниками залiзницi вагонiв, контейнерiв, вантажiв до огляду;
за розпорядженням начальника Чопського прикордонного загону (посадової особи, яка виконує його обов'язки) та погодженням з представником митницi й черговим по станцiї вагони, контейнери, вантажi, якi не можуть бути представленi до огляду, повертаються на станцiю "Батьово".
9.4. При вiдсутностi освiтлення оглядового майданчика (в темний час доби), несправностi електромережi:
СЗПН доповiдає за командою та по лiнiї оперативно-чергової служби про вiдсутнiсть освiтлення оглядового майданчика, несправнiсть електромережi;
огляд транспортних засобiв в пунктi пропуску припиняється до усунення несправностей.
10. Заключнi положення
Координацiю дiяльностi вiйськових формувань та вiдповiдних правоохоронних органiв, пов'язаної iз захистом державного кордону України, а також дiяльностi державних органiв, що здiйснюють рiзнi види контролю при перетинаннi державного кордону України або беруть участь у забезпеченнi режиму державного кордону, прикордонного режиму i режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, здiйснює Державна прикордонна служба України.
У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв, товарiв та предметiв, до даної Технологiчної схеми вносяться вiдповiднi змiни та доповнення пiсля їх узгодження.
Контроль за виконанням положень Технологiчної схеми пропуску покладається на начальника вiддiлення прикордонного контролю "Саловка", начальника митного поста "Батьово" та начальника залiзничної станцiї "Батьово".
Перший заступник начальника Чопського прикордонного загону - начальник штабу пiдполковник | С. А. Гаркуша |
Заступник начальника Чопської митницi | В. В. Нечипуренко |
Заступник начальника залiзничної станцiї "Батьово" | I. Я. Бертовтi |