МОГИЛIВ-ПОДIЛЬСЬКИЙ ПРИКОРДОННИЙ ЗАГIН
НАКАЗ
вiд 5 червня 2007 року | N 497 |
---|
Про затвердження Технологiчної схеми пропуску
через державний кордон осiб, транспортних засобiв
та iншого майна в мiсцевому пунктi пропуску
"Крутi - Плоть"
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 13 червня 2007 р. за N 41/711 |
Вiдповiдно до вимог постанов
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.08.2000 N 1203
"Про затвердження Положення про пункти
пропуску через державний кордон", наказу
Адмiнiстрацiї Державної прикордонної служби
України та Державної митної служби України вiд
24.11.2003 N 297/793 "Про затвердження Технологiї
прикордонного та митного контролю у пунктах
пропуску через державний кордон",
зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї
України 09.12.2003 за N 1133/8454, та Угоди
мiж Урядом України та Республiки Молдова про
пункти пропуску через українсько-молдовський
державний кордон i спрощений порядок пропуску
громадян, якi проживають у прикордонних районах
вiд 11 березня 1997 року, з метою запровадження на
постiйнiй основi технологiї прикордонного
контролю в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi -
Плоть", вдосконалення порядку прикордонного
контролю в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi -
Плоть" наказую:
1. Затвердити Технологiчну схему пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв та iншого майна в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть" (додається).
2. Начальнику прикордонної застави "Крутi" старшому лейтенанту Дацкову А. В. забезпечити ознайомлення з технологiчною схемою особового складу пiд розпис i її виконання пiд час служби.
3. Старшому юрисконсульту Могилiв-Подiльського прикордонного загону майору юстицiї Макарову В. В. у встановлений термiн направити наказ та Технологiчну схему до Головного управлiння юстицiї у Вiнницькiй областi на державну реєстрацiю.
4. Наказ набирає чинностi через 10 днiв пiсля державної реєстрацiї в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi.
5. Змiни та доповнення до Технологiчної схеми затверджуються пiсля погодження з контрольними службами та реєструються у Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi у встановленому порядку.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника Могилiв-Подiльського прикордонного загону - начальника штабу полковника Сидоряка В. I.
Начальник Могилiв-Подiльського прикордонного загону пiдполковник | В. С. Василькiвський |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Могилiв-Подiльського прикордонного загону вiд 5 червня 2007 р. N 497 |
|
Зареєстровано в Головному управлiннi юстицiї у Вiнницькiй областi 13 червня 2007 р. за N 41/711 |
Технологiчна схема
пропуску через державний кордон осiб,
транспортних засобiв та iншого майна в мiсцевому
пунктi пропуску "Крутi - Плоть"
Вид сполучення: автомобiльний
Характер руху: пасажирський
Категорiя: мiсцевий
Режим роботи: цiлодобовий
1. Загальнi положення
1.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв та iншого майна в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть" (далi - Технологiчна схема) визначає правовi основи органiзацiї та здiйснення прикордонного контролю, орiєнтована на створення сприятливих умов для здiйснення прикордонного контролю, а також направлена на дотримання службовими особами та громадянами, що прямують через державний кордон України вимог, передбачених нормативно-правовими актами.
1.2. Технологiчна схема визначає:
- види, послiдовнiсть, змiст контрольних операцiй i порядок пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв та iншого майна громадян в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть" (далi - пункт пропуску).
- встановлює єдинi пiдходи до порядку функцiонування пункту пропуску через державний кордон;
- визначає вiдповiднi умови для функцiонування службовими особами прикордонної служби та громадянами, що прямують через державний кордон України вимог, передбачених нормативно-правовими актами.
1.4. Термiни i поняття, що використовуються в цiй технологiчнiй схемi, вживаються у значеннi, наведеному в Митному кодексi України та iнших нормативно-правових актах.
1.5. При надходженнi нових нормативно-правових актiв окремi положення цiєї технологiчної схеми можуть не вiдповiдати їх вимогам. В цьому випадку слiд керуватися, до внесення змiн в дiючу технологiчну схему, вимогами цих законодавчих актiв.
2. Умови функцiонування мiсцевого пункту пропуску "Крутi - Плоть"
2.1. Пункт пропуску розпорядженням Кабiнету Мiнiстрiв України не вiдкритий. Пропуск осiб та майна закордонного прямування здiйснюється в пунктi пропуску через державний кордон України на пiдставi Угоди мiж Урядом України та Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений порядок пропуску громадян, якi проживають у прикордонних районах вiд 11 березня 1997 року та постановою Кабiнету Мiнiстрiв вiд 27 грудня 2006 року N 1831 "Про затвердження Протоколу мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України i Урядом Республiки Молдова про внесення змiн i доповнень до Угоди мiж Урядом України i Урядом Республiки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений пропуск громадян, якi проживають у прикордонних районах".
2.2. Вiдповiдно до статей 1 та 3 Угоди мiж Урядом України i Республiкою Молдова вiд 11.03.97 року про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон i спрощений пропуск громадян, якi проживають в прикордонних районах в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть" перемiщення через державний кордон товарiв, вантажiв та предметiв, що пiдлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню, не передбачено.
2.3. Пропуск через державний кордон України осiб, транспортних засобiв та iншого майна в пунктi пропуску здiйснюється змiною прикордонних нарядiв прикордонної застави "Крутi".
2.4. Громадяни та транспортнi засоби перетинають державний кордон України в установлених межах пункту пропуску.
2.5. Прикордонний контроль осiб здiйснюється в службовому i технологiчному примiщеннях пункту пропуску, якi розташованi в зонi прикордонного контролю, транспортних засобiв та iншого майна на вiдповiдних смугах руху i мiсцях огляду транспортних засобiв. Мiсця для здiйснення контролю осiб, транспортних засобiв та iншого майна - вказанi в графiчнiй частинi цiєї технологiчної схеми (Додаток N 1).
2.6. Для бiльш зручного проведення контролю осiб, транспортних засобiв та iнших предметiв, що перемiщуються через державний кордон, пiдтримання встановленого режиму, при слiдуваннi громадян у пункт пропуску, здiйснюється їх пропуск по визначеному маршруту, який використовуються в обох напрямах (згiдно з Додатком N 1).
2.7. У разi коли, крiм прикордонного контролю, необхiдно здiйснення iнших видiв контролю товарiв та майна, що перемiщуються через державний кордон, такi товари та майно повертаються назад за вiдсутностi будь-яких заборон чи обмежень щодо в'їзду в Україну (виїзду з України) i направляються у пункти пропуску, де на постiйнiй основi функцiонують структурнi пiдроздiли вiдповiдних контролюючих органiв.
3. Цiлi i завдання прикордонного контролю в пунктi пропуску
3.1. Прикордонний контроль
Мета: прикордонний контроль здiйснюється з метою визначення законних пiдстав для перетину державного кордону України громадянами.
Основнi завдання:
1. Перевiрка документiв;
2. Реєстрацiя iноземцiв, осiб без громадянства та їх паспортних документiв;
3. Виконання доручень правоохоронних органiв;
4. Контроль за особами, яким не дозволяється в'їзд в Україну;
5. Огляд транспортних засобiв, вантажiв та iншого майна;
6. Здiйснення адмiнiстративно-правових та кримiнально-процесуальних дiй;
7. Проведення спiвбесiди з iноземцями та особами без громадянства.
4. Загальний порядок пропуску через державний кордон осiб та iнших предметiв
4.1. Пропуск осiб через державний кордон України здiйснюється пiсля проведення прикордонного контролю.
4.2. Контроль осiб та майна, що прямують через державний кордон, при входi в Україну та виходi з України здiйснюється старшим iнспектором (iнспектором) прикордонного контролю пiдроздiлу охорони державного кордону.
4.3. Час на здiйснення прикордонного контролю вiд початку контролю до його закiнчення, не повинен перевищувати:
- для осiб у пiшому порядку - до 1 хвилини.
5. Послiдовнiсть контрольних операцiй, особливостi пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв (легкових автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв) в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть"
5.1. Прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв (легкових автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв), якi перетинають державний кордон в пунктi пропуску на в'їзд в Україну
5.1.1. При прибуттi транспортного засобу з пасажирами або громадян до пункту пропуску, запуск їх на територiю пункту пропуску здiйснює прикордонний наряд "ВШ" по командi старшого змiни прикордонних нарядiв, при цьому перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону України. В разi вiдсутностi в особи документа на право перетинання державного кордону вiн на територiю пункту пропуску не пропускається. При наявностi паспортних документiв в пiшоходiв, у всiх пасажирiв транспортного засобу та водiя, прикордонним нарядом "ВШ" здiйснюється опитування громадян-iноземцiв щодо наявностi iммiграцiйних карток. За результатами опитування прикордонний наряд "ВШ" в разi:
вiдсутностi у iноземних громадян iммiграцiйних карток - здiйснює видачу бланкiв iммiграцiйних карток, направляє на визначене мiсце їх заповнення та вказує мiсце здiйснення контролю.
належностi пасажирiв та водiя до громадянства України - одразу направляє транспортний засiб на визначену смугу руху.
Примiтка: Прикордонним нарядом "ВШ" пропуск в пункт пропуску транспортних засобiв здiйснюється через пристрiй "обмежувач габариту". Вказаний пристрiй знаходиться постiйно опечатаним печаткою начальника штабу прикордонного загону. В разi коли:
- транспортний засiб перевищує визначенi "обмежувачем" габарити та за категорiєю i своїми технiчними характеристиками пiдлягає контролю руху автотранспорту (контролю СМАП) - водiю такого транспортного засобу пропонується повернути транспортний засiб на територiю Республiки Молдова i прослiдувати через пункт пропуску в якому в наявностi служба СМАП;
- транспортний засiб перевищує визначенi "обмежувачем" габарити та за категорiєю i своїми технiчними характеристиками не пiдлягає контролю руху автотранспорту (контролю СМАП) - рiшення щодо пропуску зазначеного транспортного засобу приймається особисто начальником прикордонного загону (начальником штабу).
5.1.2. Особи, якi прибувають в Україну опитуються прикордонним нарядом "ВШ" на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та предметiв, що пiдлягають при ввезеннi в Україну в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю, а також у випадку перемiщення продуктiв харчування в обсягах що перевищують визначенi для власного споживання прикордонний наряд "ВШ" iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв.
5.1.3. Старший змiни прикордонних нарядiв пропонує власнику вантажу (товару), повернути вантаж (товар) на територiю Молдови та прослiдувати через пункт пропуску, в якому розмiщенi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби згiдно законодавства України. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу (товару), транспортного засобу та громадян в "Журналi облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" та доповiдає начальнику прикордонної застави.
5.1.3. По прибуттю транспортного засобу в пункт пропуску, вiн зупиняється в зонi прикордонного контролю, де паспортний контроль здiйснюється прикордонним нарядом "ПД" без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу. При цьому прикордонний наряд здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв та водiя за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок (при необхiдностi з використанням технiчних засобiв прикордонного контролю), перевiряє правильнiсть заповнення iммiграцiйної картки iноземцем. Пiсля чого проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО), вносить данi власникiв та данi транспортного засобу в примiщеннi прикордонних нарядiв у вiдповiднi облiки (в книгу облiку громадян, що перетнули кордон в пунктi пропуску, при наявностi комплексу автоматизованого прикордонного контролю "Гарт - 1П (далi - КАПК "Гарт - 1П") облiковує даннi про осiб та транспортнi засоби, що перетнули державний кордон в вказаному комплексi). Пiсля здiйснення перевiрки за облiками доручень правоохоронних органiв та реєстрацiї осiб i транспортних засобiв, в iммiграцiйнiй картцi у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", проставляє дата-штамп (вiдмiтку про реєстрацiю). (Громадяни-жителi Кам'янського району Республiки Молдова пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону, однак, реєстрацiя громадян у вiдповiдних облiках здiйснюється пiд час кожного перетину державного кордону). В iммiграцiйнiй картцi поряд з дата-штампом, прикордонним нарядом "ПД" проставляється вiдмiтка "тз реєстрацiйний N", яка засвiдчує дату ввезення громадянином-нерезидентом транспортного засобу особистого користування, що перебуває на постiйному облiку в реєстрацiйних органах iноземних держав. Пiсля здiйснення реєстрацiї громадян та транспортного засобу, прикордонний наряд, документи з частиною iммiграцiйної картки "Вибуття" надає пасажирам та водiю транспортного засобу. Частина iммiграцiйної картки "Прибуття" залишається для зберiгання в пiдроздiлi. При поверненнi документiв, прикордонний наряд "ПД" iнформує водiя або власника, який ввозить на територiю України транспортний засiб, про обов'язок вивезти цей транспортний засiб за межi України у термiн, встановлений законодавством, або оформити його у вiдповiдний митний режим.
5.1.4. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi в'їзду в Україну, прикордонний наряд "ЦД": при виявленi особи вiдносно, якої є доручення правоохоронних органiв - дiє згiдно характеру завдання (стаття 670 наказу Адмiнiстрацiї ДПС України вiд 05.10.2004 року N 711); в iнших обставинах - при необхiдностi проводить спiвбесiду, яку оформлює довiдкою, пiсля чого занотовує установчi данi особи в "Журнал облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" i виписує два примiрника постанови про вiдмову в пропуску, один iз яких видає особi, вiдносно якої прийнято рiшення щодо не пропуску.
5.1.5. Пiсля перевiрки документiв, прикордонним нарядом "ПД" здiйснюється опитування громадян про наявнiсть предметiв та матерiалiв заборонених для перемiщення через державний кордон у особистих речах та майнi.
5.1.6. У разi ввезення транспортних засобiв громадянами України, якi постiйно проживають за її межами (нерезидентами), прикордонний наряд "ПД" рекомендує власнику транспортного засобу повернутись на територiю Молдови та прослiдувати до найближчого пункту пропуску, де в наявностi митнi органи.
5.1.7. Пiд час здiйснення паспортного контролю, прикордонний наряд "ОТЗ" проводить зовнiшнiй огляд транспортного засобу. Ним проводиться опитування пасажирiв транспортного засобу на предмет наявностi зброї, наркотичних, вибухових, отруйних, небезпечних речовин, наявностi товарiв, предметiв та матерiалiв. За рiшенням прикордонного наряду "ОТЗ" (старшого змiни прикордонних нарядiв), транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений на майданчик огляду.
5.1.8. Пiд час здiйснення огляду основними завданнями є:
пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин;
недопущення ввезення в Україну вантажiв, предметiв та матерiалiв без проходження митного контролю (постанова КМ України вiд 13.12.2001 р. N 1652).
контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв.
5.1.9. Виведення автомобiля, особи iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснює старший змiни прикордонних нарядiв та iншi прикордоннi наряди на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Держприкордонслужби та Держмитслужби, наявнiсть вантажу тощо.
Пiд час виведення транспортного засобу з потоку, прикордонний наряд "ОТЗ" прямує на оглядовий майданчик та здiйснює огляд транспортного засобу.
Примiтка: У випадку виявлення пiд час огляду предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей, та перевищення обсягiв ввезення громадянами на територiю України продуктiв харчування для власного споживання (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), прикордонним нарядом "ОТЗ" iнформується старший змiни прикордонних нарядiв. Власнику вантажу пропонується повернути вантаж на територiю Республiки Молдова та прослiдувати через пункт пропуску, в якому в наявностi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу "Журналi облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" та доповiдає начальнику прикордонної застави. Результати огляду вiдображаються в актi огляду транспортного засобу.
В перiод здiйснення огляду транспортного засобу, прикордонним нарядом "ОТЗ" в обов'язковому порядку проводиться також iдентифiкацiя автотранспорту (порядок дивись п. 5.4) з використанням бази даних. Огляд транспортного засобу проводиться в присутностi водiя згiдно технологiчної картки огляду.
5.1.10. Службовi тварини використовуються згiдно iнструкцiї по використанню службових собак в прикордонних нарядах пiдроздiлiв прикордонного контролю.
5.1.11. Спостереження за особами, якi знаходяться в пунктi пропуску та контроль за режимом в пунктi пропуску здiйснюється складом змiни прикордонних нарядiв.
5.1.12. Результати проведення огляду вiдображаються в актi огляду транспортного засобу. Акт огляду складається в двох примiрниках (перший примiрник надається власнику (особi) транспортного засобу, другий примiрник вiдповiдно залишається у складу прикордонного наряду з подальшим направленням в нетаємне вiддiлення загону. Перед направленням у загiн, реєстрацiя актiв огляду здiйснюється прикордонним нарядом "ЧгЗ" у журналi облiку за встановленою формою пiсля надання його старшим змiни прикордонних нарядiв.
5.1.13. При виявленнi наркотичних засобiв, зброї, набоїв та iнших предметiв, якi заборонено до ввозу в Україну через кордон прикордонний наряд доповiдає по командi.
5.1.14. Пiсля закiнчення прикордонного контролю транспортний засiб випускається з пункту пропуску прикордонним нарядом "ВШ".
5.2 Прикордонний контроль осiб, транспортних засобiв (легкових автомобiлiв, мотоциклiв, моторолерiв, мопедiв, причепiв), якi перетинають державний кордон в пунктi пропуску на вихiд з України
5.2.1. Запуск осiб та транспортного засобу на територiю пункту пропуску здiйснюється прикордонним нарядом "ВШ", при цьому шлагбаум тримається постiйно вiдкритим та застосовується тiльки в разi загострення обстановки в пунктi пропуску. Прикордонним нарядом "ВШ" перевiряється наявнiсть документiв на право перетинання державного кордону у осiб, якi слiдують в транспортних засобах, опитуються на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю.
5.2.2. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та предметiв, що пiдлягають при ввезеннi в Україну в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю, а також у випадку перемiщення продуктiв харчування в обсягах, що перевищують визначенi для власного споживання, прикордонний наряд "ВШ" iнформує старшого змiни прикордонних нарядiв. Старший змiни прикордонних нарядiв пропонує, власнику вантажу, повернути вантаж на територiю України та прослiдувати через пункт пропуску, в якому розмiщенi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби згiдно законодавства України. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу в "Журналi облiку вiдмов у пропуску через державний кордон в пунктi пропуску" та доповiдає начальнику прикордонної застави.
5.2.3. По прибуттю транспортного засобу в пункт пропуску вiн зупиняється на лiнiї паспортного контролю, де паспортний контроль здiйснюється прикордонним нарядом "ПД" без виходу пасажирiв та водiя з транспортного засобу. При цьому прикордонний наряд здiйснює iдентифiкацiю пасажирiв та водiя за паспортними документами, вивчає їх на наявнiсть пiдробок (при необхiдностi з використанням технiчних засобiв прикордонного контролю), у iноземних громадян перевiряє вiдповiднiсть частини "Вибуття" iммiграцiйної картки паспортному документу. Пiсля чого проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО), вносить данi власникiв та данi транспортного засобу в примiщеннi прикордонних нарядiв у вiдповiднi облiки (в книгу облiку громадян, що перетнули кордон в пунктi пропуску, при наявностi КАПК "Гарт - 1П", облiковує даннi про осiб та транспортнi засоби, що перетнули державний кордон у вказаному комплексi). Пiсля здiйснення перевiрки за базою даних доручень правоохоронних органiв, реєстрацiї осiб та транспортних засобiв, в паспортному документi, прикордонний наряд проставляє дата-штамп (вiдмiтку про реєстрацiю). Громадяни-жителi Ком'янського району Республiки Молдова пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону, однак, реєстрацiя громадян у вiдповiдних облiках здiйснюється пiд час кожного перетину державного кордону). При наявностi у паспортному документi або iммiграцiйнiй картцi громадянина-нерезидента, який ввiз на територiю України транспортний засiб, вiдмiтки "тз реєстрацiйний N" - прикордонним нарядом "ПД" при наявностi даного транспортного засобу дана вiдмiтка анулюється шляхом проставлення штампу "Анульовано".
5.2.4. Пiсля здiйснення реєстрацiї громадян та транспортного засобу, прикордонний наряд "ПД", документи надає пасажирам та водiю транспортного засобу. Частина iммiграцiйної картки "Вибуття" залишається для зберiгання в пiдроздiлi.
5.2.5. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi виїзду з України, прикордонний наряд "ПД" проводить спiвбесiду i оформлює довiдкою, пiсля чого занотовує установчi данi особи в книгу (журнал) облiку осiб не пропущених через державний кордон в пунктi пропуску i виносить постанову про вiдмову в пропуску, один iз примiрникiв видає особi, вiдносно якої прийнято рiшення щодо не пропуску. В разi недостатностi своєї компетенцiї для прийняття рiшення доповiдає начальнику прикордонної застави (в разi вiдсутностi заступнику).
5.2.6. У разi вивезення транспортних засобiв громадянами України, якi постiйно проживають за її межами (нерезидентами), прикордонний наряд "ПД" рекомендує власнику транспортного засобу повернутись на територiю України та прослiдувати до найближчого пункту пропуску, де в наявностi митнi органи.
5.2.7. Пiд час здiйснення паспортного контролю, прикордонний наряд "ОТЗ" проводить зовнiшнiй огляд транспортного засобу. Ним проводиться опитування пасажирiв транспортного засобу на предмет наявностi зброї, наркотичних, вибухових, отруйних, небезпечних речовин, наявностi товарiв, предметiв та матерiалiв. За рiшенням прикордонного наряду "ОТЗ" (старшого змiни прикордонних нарядiв), транспортний засiб може бути виведений iз загального потоку руху i направлений на майданчик огляду.
5.2.8. Пiд час здiйснення огляду основними завданнями є:
пошук та затримання осiб, причетних до спроб порушення державного кордону;
виявлення зброї, наркотичних, вибухових, отруйних та небезпечних речовин;
контроль виконання режимних правил пiд час здiйснення огляду транспортних засобiв;
5.2.9. Виведення автомобiля, особи iз загального потоку руху здiйснюється на пiдставi аналiзу та оцiнки ризикiв. Аналiз та оцiнку ризикiв здiйснює старший змiни прикордонних нарядiв та iншi прикордоннi наряди на пiдставi вивчення паспортних та iнших документiв осiб, транспортних документiв, а також виходячи з маршруту та напрямку руху, нацiональної належностi або державної реєстрацiї об'єкта контролю, поведiнки пiдконтрольної особи та iнших зовнiшнiх ознак об'єкта контролю, до яких можуть також належати вiк, стать, манера та психофiзичнi особливостi поведiнки особи; рiк випуску, марка, зовнiшнiй вигляд, конструктивнi особливостi транспортного засобу; наявнiсть орiєнтувань правоохоронних органiв, Держприкордонслужби та Держмитслужби, наявнiсть товарiв, предметiв та матерiалiв тощо.
5.2.10. Пiд час виведення транспортного засобу з потоку, прикордонний наряд "ОТЗ" прямує на оглядовий майданчик та здiйснює огляд транспортного засобу.
Примiтка: У випадку виявлення пiд час огляду предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та вантажiв, що пiдлягають при вивезеннi з територiї України в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю прикордонним нарядом "ОТЗ", iнформується старший змiни прикордонних нарядiв. Власнику вантажу пропонується повернути вантаж на територiю України та прослiдувати через пункт пропуску, в якому в наявностi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу в журналi збору даних обстановки та доповiдає начальнику прикордонної застави. Результати огляду вiдображаються в актi огляду транспортного засобу.
5.2.11. В перiод здiйснення огляду транспортного засобу, прикордонним нарядом "ОТЗ" в обов'язковому порядку проводиться також iдентифiкацiя автотранспорту (порядок дивись п. 5.4) з використанням бази даних, яка ведеться у оперативного чергового загону. Огляд транспортного засобу проводиться в присутностi водiя згiдно технологiчної картки огляду.
5.2.12. Результати проведення огляду вiдображаються в актi огляду транспортного засобу. Акт огляду складається в двох примiрниках (перший примiрник надається власнику (особi) транспортного засобу, другий примiрник вiдповiдно залишається у складу прикордонного наряду з подальшим направлянням в нетаємне вiддiлення загону. Перед направленням у загiн, реєстрацiя актiв огляду здiйснюється прикордонним нарядом "ЧгЗ" у журналi облiку за встановленою формою пiсля надання його прикордонним нарядом "ОТЗ".
5.2.13. Службовi тварини використовуються згiдно iнструкцiї по використанню службових собак в прикордонних нарядах пiдроздiлiв прикордонного контролю.
5.2.14. Спостереження за особами, якi знаходяться в пунктi пропуску та контроль за режимом в пунктi пропуску, здiйснюється складом змiни прикордонних нарядiв.
5.2.15. Пiсля закiнчення прикордонного контролю транспортний засiб випускається з пункту пропуску прикордонним нарядом "ВШ".
Примiтка: Прикордонним нарядом "ВШ" пропуск транспортних засобiв здiйснюється через пристрiй "обмежувач габариту". Вказаний пристрiй знаходиться постiйно опечатаним печаткою начальника штабу прикордонного загону. В разi коли:
- транспортний засiб перевищує визначенi "обмежувачем" габарити та за категорiєю i своїми технiчними характеристиками пiдлягає контролю руху автотранспорту (контролю СМАП) - водiю такого транспортного засобу пропонується повернути транспортний засiб на територiю України i прослiдувати через пункт пропуску, в якому в наявностi служба СМАП;
- транспортний засiб перевищує визначенi "обмежувачем" габарити та за категорiєю i своїми технiчними характеристиками не пiдлягає контролю руху автотранспорту (контролю СМАП) - рiшення щодо пропуску зазначеного транспортного засобу приймається особисто начальником прикордонного загону (начальником штабу).
5.3. Прикордонний контроль осiб, якi слiдують в пiшому порядку
5.3.1. Особи, якi прибувають в пiшому порядку в пункт пропуску на вхiд в Україну опитуються прикордонним нарядом "ВШ" на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), та предметiв, що пiдлягають при ввезеннi в Україну в обов'язковому порядку митному та iншим видам контролю, а також у випадку перемiщення продуктiв харчування в обсягах, що перевищують визначенi для власного споживання прикордонним "ВШ", iнформується старший змiни прикордонних нарядiв. Власнику вантажу пропонується повернути вантаж на територiю Молдови та прослiдувати через пункт пропуску, в якому в наявностi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу в журналi збору даних обстановки та доповiдає начальнику прикордонної застави. В подальшому громадяни проходять до лiнiї паспортного контролю, де їх зустрiчає прикордонний наряд "ПД" пропонує пред'явити документи та заповнену iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється на смузi руху (пiшохiднiй дорiжцi) пiшоходiв. Громадяни-жителi Кам'янського району Республiки Молдова пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону.
5.3.2. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, iнспектор проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО). Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, пiсля перевiрки паспортного документа та iммiграцiйної картки, прикордонний наряд "ПД" проставляє вiдповiднi вiдмiтки у паспортному документi та у правому верхньому кутi частин iммiграцiйної картки "Прибуття" та "Вибуття", вiдриває частину iммiграцiйної картки "Прибуття" для подальшого зберiгання в пiдроздiлi, а частину iммiграцiйної картки "Вибуття" повертає iноземцю разом з паспортним документом. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi в'їзду в Україну, старший змiни прикордонних нарядiв занотовує установчi данi особи i доповiдає начальнику прикордонної застави.
5.3.3. Пiсля проходження прикордонного контролю, громадяни слiдують по пiшохiднiй дорiжцi на територiю України.
5.3.4. Особи, якi прибувають в пiшому порядку в пункт пропуску на вихiд з України, опитуються прикордонним нарядом "ВШ" на предмет наявностi предметiв та матерiалiв, якi пiдлягають в обов'язковому порядку митному контролю. У випадку перемiщення предметiв, що не можуть бути вiднесенi до особистих речей (вимоги постанови КМУ вiд 13.12.2001 р. N 1652), прикордонним "ВШ" iнформується старший змiни прикордонних нарядiв. Власнику вантажу пропонується повернути вантаж на територiю України та прослiдувати через пункт пропуску, в якому в наявностi митнi органи та вiдповiднi державнi контрольнi служби. Старший змiни прикордонних нарядiв облiковує факт повернення вантажу в журналi збору даних обстановки та доповiдає начальнику прикордонної застави. В подальшому громадяни слiдують на лiнiю паспортного контролю, де прикордонний наряд "ПД" пропонує пред'явити паспортнi документи та для iноземних громадян - iммiграцiйну картку. Перевiрка документiв здiйснюється на смузi руху (пiшохiднiй дорiжцi) пiшоходiв.
5.3.5. Пiд час здiйснення паспортного контролю громадян, контролер проводить перевiрку осiб на предмет наявностi їх в облiках доручень правоохоронних органiв (ДПО). Пiд час здiйснення прикордонного контролю iноземцiв, прикордонний наряд "ПД", частину iммiграцiйної картки "Вибуття" залишає для подальшого зберiгання в пiдроздiлi, окрiм громадян - жителiв Кам'янського району Республiки Молдова, якi пропускаються через кордон за наявностi паспортного документа й iммiграцiйної картки протягом 90 дiб без додаткового проставлення дата-штампiв у їхнiх документах пiд час кожного перетинання державного кордону. Пiсля перевiрки документiв у громадян, прикордонний наряд "ПД" вносить установчi данi у вiдповiднi облiки. У разi виявлення пiд час паспортного контролю фiзичних осiб, стосовно яких iснують пiдстави для обмеження їх у правi виїзду в Україну, старший змiни прикордонних нарядiв, занотовує установчi данi особи i доповiдає начальнику прикордонної застави.
5.3.6. Пiсля проходження прикордонного контролю, громадяни проходять по пiшохiднiй дорiжцi в напрямку територiї Республiки Молдова.
Примiтка:
1. При виявленнi несправностей в документах, сумнiвiв щодо їх дiйсностi або належностi, прикордонний наряд "ПД" негайно доповiдає начальнику прикордонної застави. Такi документи пiдлягають поглибленiй перевiрцi iз застосуванням спецiальних технiчних засобiв, звiряються iз зразками та описами, перевiряються по облiкам документiв оголошених недiйсними.
2. В пунктi пропуску здiйснюється пропуск тiльки громадян та транспортних засобiв прикордонних районiв зi сторони України - Кодимського району зi сторони Республiка Молдова - Кам'янського району.
5.4. Порядок проведення iдентифiкацiї транспортних засобiв та перевiрка їх за базою даних викрадених транспортних засобiв в пiдроздiлах МВС України (спiльний наказ ДКК та МВС вiд 07.08.2000 р. N 520/390)
5.4.1. Пiд час огляду транспортного засобу прикордонним нарядом "ОТЗ" проводиться загальна iдентифiкацiя транспортного засобу, пiд час якої iнспектор ПК повинен:
перевiрити наявнiсть посвiдчення водiя та доручення на право керування автомобiлем, вiдповiднiсть марки, моделi, реєстрацiйного номеру, кольору, даних власника транспортного засобу, зазначених у реєстрацiйних документах, та їх порiвняння з фактичними даними транспортного засобу.
5.4.2. У разi отримання iнформацiї про можливе перетинання державного кордону України викраденим автотранспортом, або виявлення ознак, якi вказують на те, що транспортний засiб викрадено, або при вiдсутностi всiх необхiдних документiв у власника транспортного засобу та за iнших обставин, старшим змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду) може бути прийнято рiшення про проведення повної iдентифiкацiї транспортного засобу. Транспортний засiб виводиться iз загального потоку руху (така iдентифiкацiя може проводитися на площадцi поглибленого огляду спiльно з представниками митницi або працiвниками ДАI МВС вiдповiдно з законодавчими та нормативно-правовими документами України), водiєвi вказується мiсце проведення iдентифiкацiї транспорту i запропоновується пред'явити всi реєстрацiйнi документи на нього.
5.4.3. Пiд час повної iдентифiкацiї iнспектор ПК повинен:
перевiрити номер кузова, шасi, двигуна, реєстрацiйний номер, данi власника транспортного засобу, зазначених у реєстрацiйних документах, та звiрити їх з фактичними номерами агрегатiв транспортного засобу.
5.4.4. У разi обґрунтованого сумнiву щодо достовiрностi даних, зазначених у реєстрацiйних документах, виявлення ознак пiдроблення цих документiв або змiни номера кузова, шасi або двигуна старший прикордонних нарядiв (прикордонного наряду) доповiдає про це начальнику (заступнику) пiдроздiлу, який виходить на вiдповiдних посадових осiб пiдроздiлiв МВС i даний транспортний засiб перевiряється за базою даних викраденого автотранспорту ДАI МВС (ОЧ прикз), а при необхiдностi викликаються їх фахiвцi для проведення експертизи.
5.4.5. У разi виявлення вiдсутностi на право його керуванням (користуванням), а також при наявностi перевiряємого транспортного засобу в банку даних викраденого транспорту ДАI МВС при проведенi загальної, або повної iдентифiкацiї, контролер доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду), який в свою чергу повинен:
доповiсти про даний факт по командi та через "ЧгЗ" по лiнiї ОЧС;
якщо транспортний засiб не виведений iз загального потоку, то провести даний захiд;
вилучити у власника (водiя) документи, що посвiдчують особу, реєстрацiйнi документи та ключi до транспортного засобу, органiзувати його охорону;
оформити протокол адмiнiстративного затримання власника (водiя) транспортного засобу;
пiсля прибуття працiвникiв ДАI МВС передати їм по протоколу - власника (водiя), по акту передачi - транспортний засiб, документи та ключi;
зробити запис в журнал облiку викраденого транспортного засобу виявленого прикордонними нарядами в пунктi пропуску через державний кордон. По закiнченню несення служби, старший змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду) про дане затримання повинен донести по командi рапортом.
5.4.6. У разi виявлення не вiдповiдностi даних реєстрацiйних документiв фактичним, а також їх пiдробки (технiчної пiдробки номерiв агрегатiв та кузова) i при вiдсутностi перевiряємого транспортного засобу в банку даних викраденого транспорту ДАI МВС при проведенi загальної, або повної iдентифiкацiї, контролер доповiдає старшому змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду), який в свою чергу повинен:
• доповiсти про даний факт по командi та через "ЧгЗ" по лiнiї ОЧС;
• передати даний автомобiль митним органам по акту передачi;
• якщо транспортний засiб перевiрявся спiльно з митницею, акт передачi не складати;
• зробити запис в журнали: облiку контрабанди, затриманої в пунктах пропуску прикордонними нарядами, та облiку викраденого транспортного засобу, виявленого прикордонними нарядами в пунктi пропуску через державний кордон.
• по закiнченню несення служби, старший змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду) про дане затримання повинен донести по командi рапортом.
5.4.7. При отриманнi термiнової iнформацiї вiд чергової служби прикордонного загону, а також пiдроздiлiв МВС iнформацiї про викрадення транспортного засобу i наявностi його в пунктi пропуску старший змiни прикордонних нарядiв (прикордонного наряду) може прийняти рiшення про повторну iдентифiкацiю транспортного засобу. На повторну iдентифiкацiю транспортного засобу пiсля проходження всiх видiв контролю при виїздi iз пункту пропуску, може прийняти рiшення i старший начальник, якому прикордоннi наряди пiдпорядковуються.
5.4.8. Якщо при повторнiй iдентифiкацiї транспортного засобу виявлено викрадений транспортний засiб, вiн передається працiвникам ДАI МВС.
Примiтка: iдентифiкацiя може проводитися подвiйно, прикордонним нарядом вiдповiдно до повноважень та одночасно працiвником митницi шляхом iдентифiкацiї даних зазначених в митнiй декларацiї з фактичними.
5.5. Прикордонний контроль аварiйно-рятувальних та аварiйно-вiдновних формувань для локалiзацiї та лiквiдацiї надзвичайних ситуацiй, зумовлених стихiйним лихом, аварiями i катастрофами
5.5.1. Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється при наявностi документiв, що посвiдчують особу, спискiв, засвiдчених Мiнiстерством надзвичайних ситуацiй на пiдставi розпорядження Уряду та Адмiнiстрацiї ДПС України.
5.5.2. Пропуск рятувальних та аварiйних команд здiйснюється поза чергою, у максимально стислi строки i включає перевiрку паспортних документiв (документiв, що їх замiнюють) особового складу формувань та вiдповiдностi вантажу i технiки супровiдним документам.
5.5.3. Пропуск через державний кордон осiб, якi входять до складу формувань, здiйснюється прикордонним нарядом "ПД" за паспортними документами на пiдставi спискiв, пiдписаних уповноваженими МНС особами, а вiйськовослужбовцiв строкової служби за пред'явленням документiв, що посвiдчують їх особу, за списками, якi додаються до паспортних документiв керiвникiв формувань, пiдписаних командирами вiйськових частин i скрiпленi гербовими печатками.
6. Порядок установлення та пiдтримання режиму
6.1. Режим у пунктi пропуску через державний кордон встановлюється наказом начальника прикордонного загону.
6.2. Особи пересуваються територiєю пункту пропуску через державний кордон за визначеними напрямами i вибувають з територiї пункту пропуску пiсля проходження прикордонного контролю.
6.3. Контроль за додержанням режиму в пунктi пропуску через державний кордон покладається на начальника прикордонної застави та старших змiн прикордонних нарядiв пiд час несення служби.
6.4. У режимнiй зонi пункту пропуску наказом начальника органу охорони державного кордону встановлюються та затверджуються режимнi та додатковi режимнi правила, що регламентують порядок допуску в зазначену зону осiб, у тому числi тих, якi беруть участь у здiйсненнi контролю та обслуговуваннi осiб i катера, вiдправлення з пункту пропуску катера, а також визначають iншi обмеження для запобiгання незаконному перетинанню державного кордону.
6.5. Особи, якi допустили порушення режиму в пунктi пропуску або встановленi режимнi правила в зонi прикордонного контролю, в незаконному перемiщеннi товарiв та iнших предметiв, несуть кримiнальну, адмiнiстративну або iншу вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством України.
7. Взаємодiя в пунктi пропуску мiж змiною прикордонних нарядiв, прикордонною заставою та перевiзником
7.1. Взаємодiя змiни прикордонних нарядiв пiдтримується з прикордонною заставою "Крутi" шляхом взаємоiнформування по обстановцi в пунктi пропуску, та прилягаючої мiсцевостi до пункту пропуску у порядку, визначеному плановою таблицею взаємодiї.
7.2. При виникненнi в пунктi пропуску ситуацiй, якi ускладнюють або унеможливлюють пропуск через державний кордон чи функцiонування пункту пропуску прикордонна застава "Крутi" вживає скоординованих заходiв щодо їх локалiзацiї в межах своєї компетенцiї.
8. Прикiнцевi положення
8.1. Технологiчна схема пропуску через державний кордон та її вiдповiднiсть вимогам нормативно-правових актiв та мiжнародних договорiв України не менш як один раз на рiк перевiряється штабом прикордонного загону. Вiдповiднi вiдмiтки про результати перевiрки робляться в технологiчнiй схемi i засвiдчуються пiдписом зазначеної посадової особи. У разi змiн щодо порядку здiйснення контролю осiб та майна, начальник прикордонної застави завчасно надає iнформацiю в штаб прикордонного загону.
8.2. Пiд час служби в пунктi пропуску посадовим особам Державної прикордонної служби не дозволяється мати при собi:
- кошти в розмiрi понад три неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян;
- телефони мобiльного зв'язку та пейджери.
8.3. У випадках, не передбачених цiєю Технологiчною схемою, прикордонний контроль здiйснюється в порядку i у вiдповiдностi до вимог нормативно-правових актiв України.
8.4. Порушення фiзичними i юридичними особами порядку i правил, якi встановленi технологiчною схемою тягне за собою вiдповiдальнiсть згiдно з законодавством України.
8.5. Контроль за виконанням положень схеми пропуску покладається на начальника прикордонної застави "Крутi".
Начальник штабу Могилiв-Подiльського прикордонного загону полковник | В. I. Сидоряк |
Додаток N 1 до Технологiчної схеми пропуску через державний кордон осiб, транспортних засобiв та iншого майна в мiсцевому пунктi пропуску "Крутi - Плоть" |
Графiчна схема
перемiщення громадян та транспортних засобiв в
пунктi пропуску "Крутi - Плоть"
Зображення має графiчний характер. Не наводиться.