ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 03.03.2009 р. | N 29/5-11.2/1032-ЕП |
---|
Про класифiкацiю товару згiдно з УКТЗЕД
У Центральному митному управлiннi лабораторних дослiджень та експертної роботи розглянуто лист <...> щодо класифiкацiї згiдно з УКТЗЕД товарiв "Перець в млинках" ТОВ "Фуд Про Сервiс". На пiдставi розгляду наданих до Управлiння документiв та зразкiв товару повiдомляємо наступне.
Товари, про якi йдеться, призначенi для роздрiбної торгiвлi, являють собою млинки рiзних розмiрiв з деревини або пластмаси, заповненi цiлими зернами перцю. Млинки складаються зi знiмної кришки, частини корпусу, яка заповнюється зернами перцю, та вмонтованого ручного механiзму для подрiбнення зерен, який приводиться в рух шляхом повороту кришки млинка. Виходячи з конструктивних особливостей млинкiв, вони можуть повторно заповнюватись спецiями або прянощами та використовуватись неодноразово пiд час приготування їжi.
Таким чином, товар може розглядатись як комбiнований вирiб (набiр), складений з двох компонентiв: зерен перцю та млинка.
Вiдповiдно до правила 3(b) Основних правил iнтерпретацiї УКТЗЕД класифiкацiя за УКТЗЕД сумiшей, багатокомпонентних товарiв, якi складаються з рiзних матерiалiв або виробленi з рiзних компонентiв, товарiв, що надходять у продаж у наборах для роздрiбної торгiвлi, здiйснюється за тим матерiалом чи компонентом, якi визначають основнi властивостi цих товарiв за умови, що цей критерiй можна застосувати.
У даному випадку кожний з компонентiв має рiзнi функцiї: зерна перцю використовуються як прянощi з метою надання смаку та аромату стравам, млинок використовується не тiльки як ємнiсть для зберiгання перчинок, але i як механiчний пристрiй для подрiбнення перчинок та їх додавання до страв. Млинок може повторно заповнюватись зернами перцю. Тобто товар не представлений як набiр, що складається з компонентiв, якi утворюють практично нерозривне цiле та зiбранi разом з метою задовольнити конкретну потребу чи виконати певну роботу.
З урахуванням вищевикладеного пропонуємо товар "Перець в млинках" розглядати як комбiнацiю двох окремих товарiв й класифiкувати їх згiдно з УКТЗЕД наступним чином:
· зерна перцю - у товарнiй позицiї 0904;
· млинки з урахуванням механiчних характеристик - у товарнiй пiдкатегорiї 8210 00 00 00.
Т. в. о. першого заступника начальника Управлiння | В. Г. Вечер |