МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
ПОВIДОМЛЕННЯ
Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну половин та четвертин курей свiйських, а також нiжок та їх частин походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя
06.03.2008 вiдповiдно до Закону України "Про захист нацiонального товаровиробника вiд демпiнгового iмпорту" вiд 22.12.98 N 330-XIV (далi - Закон) Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) за результатами розгляду скарги вiдкритого акцiонерного товариства "Миронiвський Хлiбопродукт" (у тому числi, державного пiдприємства "Перемога Нова", закритого акцiонерного товариства "Орель-Лiдер", закритого акцiонерного товариства "Дружба Народiв Нова", Миронiвської птахофабрики), закритого акцiонерного товариства "Птахокомбiнат "Днiпровський", товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Рубi Роз Агрiкол Ко Лтд" (далi - Заявник) "Про порушення та проведення розслiдування з метою встановлення наявностi та впливу демпiнгу курячих стегенець (курячi половинки та четвертинки, нiжки та їх частини), якi поставляються з США та Бразилiї та завдають шкоду нацiональному товаровиробнику" (далi - Скарга) прийняла рiшення N АД-200/2009/4402-40 "Про порушення та проведення антидемпiнгового розслiдування щодо iмпорту в Україну половин та четвертин курей свiйських, а також нiжок та їх частин походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя" (далi - Рiшення Комiсiї).
Об'єктом розслiдування є товар, що має такий опис:
половини та четвертини курей свiйських, а також нiжки та їх частини (далi - Товар), якi можуть класифiкуватися згiдно з УКТЗЕД за кодами 207 14 20 00, 207 14 60 00, походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя.
Рiшення Комiсiї прийнято на пiдставi наступної iнформацiї, що мiстилася у Скарзi.
1. У Скарзi наведено таку iнформацiю щодо наявностi факту демпiнгового iмпорту в Україну Товару походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя:
а) у 2007 роцi цiна Товару на внутрiшньому ринку Сполучених Штатiв Америки становила 0,96 дол. США/кг, а цiна його експорту в Україну - 0,46 дол. США/кг, цiна Товару на внутрiшньому ринку Федеративної Республiки Бразилiя у цей же перiод склала 1,35 дол. США/кг, а цiна експорту в Україну Товару походженням з Федеративної Республiки Бразилiя - 0,46 дол. США/кг;
б) темпи зростання обсягiв iмпорту в Україну Товару походженням iз Сполучених Штатiв Америки у 2007 роцi порiвняно iз 2005 роком становили 75,16 %, а походженням iз Федеративної Республiки Бразилiя - 637,35 % за аналогiчний перiод.
2. У Скарзi мiститься наступна iнформацiя щодо наявностi факту заподiяння шкоди Заявниковi.
У 2007 роцi спостерiгається погiршення показникiв господарської дiяльностi Заявника порiвняно з 2005 роком, зокрема:
а) темпи скорочення рентабельностi виробництва склали 95,29 %;
б) темпи скорочення прибутковостi - 97,69 %;
в) темпи зростання обсягiв залишкiв Товару на складах Заявника становили 44,42 %;
г) при зростаннi частки iмпорту Товару походженням iз Сполучення Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя у споживаннi Товару на внутрiшньому ринку України вiдбулося скорочення частки Заявника у споживаннi.
3. У Скарзi мiститься iнформацiя про те, що погiршення показникiв господарської дiяльностi Заявника вiдбулося внаслiдок демпiнгового iмпорту в Україну Товару походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя. Зокрема, цiни iмпорту в Україну Товару походженням iз Сполучених Штатiв Америки та Федеративної Республiки Бразилiя були нижчими вiд цiн i собiвартостi Товару виробництва Заявника, що перешкоджало можливостi Заявника пiдвищувати цiни на Товар власного виробництва вiдповiдно до темпiв зростання собiвартостi.
Проведення антидемпiнгового розслiдування доручено Мiнекономiки України
У випадку якщо розслiдування певним чином стосується iнтересiв фiзичних або юридичних осiб, такi особи мають право надсилати до департаменту iнструментiв торговельного захисту Мiнекономiки iнформацiю, що може бути корисною для цiлей проведення розслiдування (01008, м. Київ-8, вул. М. Грушевського, 12/2; тел.: 272-55-29; тел./факс: 272-55-57, 226-31-81, e-mail: a-dump@me.gov.ua: довiдки з вхiдної кореспонденцiї за тел: 253-93-94). Така iнформацiя враховується пiд час проведення розслiдування, якщо вона є обгрунтованою i може бути перевiрена департаментом iнструментiв торговельного захисту Мiнекономiки, а також у разi подання її державною мовою України та у строки, встановленi Законом, Комiсiєю чи Мiнекономiки.
Протягом 30 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки здiйснює реєстрацiю заiнтересованих сторiн розслiдування, розглядає вимоги щодо проведення слухань та про надання запитальникiв сторонам, iнтереси яких певним чином зачiпає порушення i проведення зазначеного розслiдування.
Протягом 60 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки розглядає письмово викладенi коментарi та iнформацiю стосовно порушення зазначеного розслiдування.
Рiшення Комiсiї набирає чинностi з дня опублiкування цього повiдомлення.