ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
29.01.10 | N 11/9-10.35/774-ЕП |
---|
Начальникам регiональних митниць, митниць |
Про надання роз'яснень стосовно порядку
заповнення 37 графи ВМД
У зв'язку iз набуттям чинностi наказом Держмитслужби України вiд 27.02.09 N 159 "Про внесення змiн до наказу Держмитслужби вiд 12.12.07 N 1048", яким, в тому числi внесенi доповнення до глави "К" Класифiкатора особливостей перемiщення товарiв через митний кордон України, затвердженого наказом Держмитслужби України вiд 12.12.07 N 1048, повiдомляємо наступне.
Зазначений класифiкатор доповнений двома особливостями перемiщення, а саме "КС" - "перемiщення монетарного золота" та "КD" - "перемiщення банкнот, цiнних паперiв i монет, якi знаходяться в обiгу".
Згiдно з методикою ведення митної статистики зовнiшньої торгiвлi обсяги експортно-iмпортних операцiй з монетарним золотом та банкнотами, цiнними паперами i монетами, якi знаходяться в обiгу не включаються в офiцiйну статистику зовнiшньої торгiвлi товарами.
Враховуючи зазначене та, з метою пiдвищення достовiрностi офiцiйних статистичних даних, якi формуються Держмитслужбою України, наголошуємо на обов'язковому зазначеннi у перших двох знаках другого пiдроздiлу графи 37 ВМД "Процедура", при митному оформленнi валютних цiнностей, виключно одного з кодiв графи "К" Класифiкатора особливостей перемiщення товарiв через митний кордон України. Зазначення у другому пiдроздiлi графи 37 ВМД коду особливостi перемiщення "ZZ" при митному оформленнi валютних цiнностей не допускається.
Також надсилаємо методичнi рекомендацiї стосовно критерiїв визначення понять "монетарне золото", "немонетарне золото", а також банкнот, цiнних паперiв й монет, що перебувають та не перебувають в обiгу.
Основнi принципи складання митної статистики зовнiшньої торгiвлi визначенi Методикою ведення митної статистики зовнiшньої торгiвлi України, яка затверджена наказом Держмитслужби України вiд 07.05.09 N 418. Положення цiєї методики базуються на мiжнародних принципах ведення статистики зовнiшньої торгiвлi, викладених у таких документах, як "Статистика мiжнародної торгiвлi товарами: концепцiї i визначення" та "Статистика мiжнародної торгiвлi товарами: керiвництво для укладачiв", пiдготовлених Статистичним вiддiлом Органiзацiї Об'єднаних Нацiй.
У вiдповiдностi до зазначених вище документiв, немонетарне золото включається до статистики зовнiшньої торгiвлi.
Поняття "немонетарне золото" включає, наприклад, золотий порошок i золото в iншiй необробленiй або напiвобробленiй формi, золотi монети й злитки. Таке золото може використовуватись в промислових цiлях, наприклад при виготовленнi ювелiрних виробiв або в зубопротезнiй практицi, або зберiгатися як цiннiсть; воно включає все золото, що не визначається як монетарне.
Монетарне золото не включається в статистику мiжнародної торгiвлi товарами.
Визначення поняття "монетарного золота", прийняте в статистицi мiжнародної торгiвлi товарами, мiститься в Пояснювальних примiтках до Гармонiзованої системи опису й кодування товарiв. Вiдповiдно до цього визначення, монетарне золото - це золото, яким обмiнюються нацiональнi або мiжнароднi грошово-кредитнi установи або вповноваженi банки. Оскiльки монетарне золото розглядається як фiнансовий актив, а не як товар, операцiї з ним не повиннi враховуватися в статистику мiжнародної торгiвлi товарами.
Банкноти, цiннi папери й монети, що не перебувають в обiгу, уважаються товарами, а не фiнансовими iнструментами, i повиннi включатися в число iмпортованих або експортованих товарiв полiграфiчної промисловостi й монетного двору.
Банкноти, цiннi папери й монети, випущенi в обiг, уважаються фiнансовими iнструментами i не включаються в статистику мiжнародної торгiвлi товарами.
Заступник Голови Служби | О.В.Мухiн |