МIЖВIДОМЧА КОМIСIЯ З МIЖНАРОДНОЇ ТОРГIВЛI
ПОВIДОМЛЕННЯ
Про порушення та проведення спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну феросплавiв незалежно вiд країни походження та експорту
Вiдповiдно до Закону України "Про застосування спецiальних заходiв щодо iмпорту в Україну" вiд 22.12.98 N 332-XIV (далi - Закон) Мiжвiдомча комiсiя з мiжнародної торгiвлi (далi - Комiсiя) розглянула заяву Української асоцiацiї виробникiв феросплавiв та iншої електрометалургiйної продукцiї, подану вiд iменi ВАТ "Нiкопольський завод феросплавiв", ВАТ "Запорiзький завод феросплавiв", ВАТ "Стахановський завод феросплавiв" (далi - Заявник) "Про порушення та проведення спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну феросплавiв незалежно вiд країни походження та експорту" (далi - Заява).
За результатами розгляду Комiсiя встановила, що у Заявi мiститься достатньо доказiв, на пiдставi яких можна зробити висновок, що iмпорт в Україну феросплавiв вiдбувався в таких розмiрах та на таких умовах, що мiг заподiювати значної шкоди нацiональному товаровиробниковi.
Ураховуючи викладене та вiдповiдно до статтi 9 Закону, Комiсiя прийняла рiшення N СП-228/2010/4402-29 "Про порушення та проведення спецiального розслiдування щодо iмпорту в Україну феросплавiв незалежно вiд країни походження та експорту" (далi - Рiшення Комiсiї).
Об'єктом розслiдування є товар, що має такий опис: феромарганець з масовою часткою вуглецю понад 2 % (крiм феромарганцю у гранулах розмiром не бiльш як 5 мм та з масовою часткою марганцю понад 65 %) та феросилiкомарганець, який класифiкується згiдно з Українською класифiкацiєю товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (УКТ ЗЕД) за кодами 7202 11 80 00, 7202 30 00 00 (далi - Товар).
Рiшення Комiсiї було прийнято на пiдставi наступної iнформацiї, що мiститься у Заявi за перiод III квартал 2008 року - III квартал 2009 року, а саме:
1. Наявнiсть зростання iмпорту в Україну Товару, зокрема, темпи росту якого у вказаний перiод склали:
- в абсолютних показниках - 219 вiдсоткiв;
- вiдносно виробництва Товару Заявника - 277 вiдсоткiв;
- вiдносно споживання Товару на внутрiшньому ринку України - 681 вiдсоток.
2. Наявнiсть заподiяння значної шкоди Заявниковi:
- обсяги виробництва Товару скоротилися на 15 вiдсоткiв,
- обсяги використання виробничих потужностей скоротилися на 16 вiдсоткiв,
- обсяги продажу Товару на внутрiшньому ринку України зменшилися на 67 вiдсоткiв,
- частка у споживаннi Товару на внутрiшньому ринку скоротилася на 19 вiдсоткiв;
- залишки готової продукцiї на складах пiдприємств зросли на 45 вiдсоткiв,
- коефiцiєнт загальної лiквiдностi пiдприємств знизився на 36 вiдсоткiв,
- середньооблiкова зайнятiсть скоротилася на 12 вiдсоткiв.
3. Наявнiсть причинно-наслiдкового зв'язку мiж фактом зростання обсягiв iмпорту в Україну Товару, що є об'єктом розгляду та заподiянням значної шкоди нацiональному товаровиробниковi.
Протягом III кварталу 2008 року - III кварталу 2009 року на фонi скорочення обсягiв споживання Товару в Українi на 59 вiдсоткiв вiдбулося зростання обсягiв iмпорту в Україну Товару на 219 вiдсоткiв, при цьому цiна такого iмпорту знизилися за вказаний перiод на 38 вiдсоткiв та була нижчою вiд цiни реалiзацiї Товару виробництва пiдприємств, вiд iменi яких подано Заяву. У зв'язку iз цим Заявник був змушений знижувати цiну реалiзацiї Товару власного виробництва до рiвня нульової рентабельностi та у III кварталi 2009 року реалiзовувати Товар нижче собiвартостi.
На пiдставi зазначеного Комiсiя дiйшла висновку, що в Заявi мiститься достатньо доказiв стосовно зростання iмпорту в Україну Товару, що є об'єктом розгляду внаслiдок чого могло мати мiсце заподiяння значної шкоди нацiональному товаровиробниковi.
Проведення спецiального розслiдування доручено Мiнiстерству економiки України.
У випадку, якщо розслiдування певним чином стосується iнтересiв фiзичних або юридичних осiб, такi особи мають право надсилати до Мiнекономiки iнформацiю, що може бути корисною для цiлей проведення розслiдування.
Iнформацiя, яка подається Мiнекономiки, повинна базуватися на фактах, а не на голослiвних твердженнях чи припущеннях. Разом iз цим iнформацiя враховується Мiнекономiки, в разi подання її державною мовою України та в строки, встановленi Законом або Комiсiєю чи Мiнекономiки.
Адреса Мiнекономiки:
01008, м. Київ-8, вул. М.
Грушевського, буд. 12/2.
Контактнi телефони: 272-55-29; т/ф:
272-55-57;
e-mail: a-dump@me.gov.ua.
Протягом 30 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки здiйснює реєстрацiю заiнтересованих сторiн розслiдування та розглядає вимоги щодо проведення слухань.
Протягом 60 днiв з дати опублiкування цього повiдомлення Мiнекономiки розглядає письмово викладенi коментарi та iнформацiю стосовно порушення зазначеного розслiдування.
Рiшення Комiсiї набирає чинностi з дня опублiкування цього повiдомлення.