УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Бiлорусь про безвiзовi поїздки громадян
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Республiки Бiлорусь, якi далi iменуються Сторони,
з метою дальшого розвитку дружнiх вiдносин мiж двома державами,
керуючися бажанням упорядкувати режим взаємних поїздок громадян обох держав,
домовилися про таке:
Стаття 1
1. Громадяни держави однiєї Сторони незалежно вiд мiсця проживання в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом i знаходяться на територiї держави iншої Сторони без вiз на пiдставi дiйсних документiв, зазначених у Додатку до цiєї Угоди.
2. Поїздки неповнолiтнiх громадян держав Сторiн здiйснюються вiдповiдно до пункту 1 цiєї статтi або, якщо це передбачено нацiональним законодавством, на пiдставi дiйсних документiв для виїзду за кордон батькiв (законних представникiв), якi їх супроводжують, з унесенням до цих документiв вiдомостей про дiтей.
3. Громадяни держави однiєї Сторони мають право знаходитися на територiї держави iншої Сторони до 90 днiв протягом 180 днiв з дати першого в'їзду.
4. Громадяни держави однiєї Сторони звiльняються вiд реєстрацiї в компетентних органах за мiсцем їхнього перебування на територiї держави iншої Сторони строком до 30 днiв з дати в'їзду на територiю держави цiєї iншої Сторони за наявностi в них мiграцiйної карти з вiдмiткою компетентного органу, проставленої пiд час в'їзду на територiю держави цiєї iншої Сторони.
5. У випадках, якщо перiод перебування громадян держав Сторiн, згаданих у пунктi 1 цiєї статтi, на територiї держави iншої Сторони перевищує 30 днiв, реєстрацiя здiйснюється вiдповiдним компетентним органом з дотриманням чинних у цiй державi правил.
Стаття 2
Громадяни держави однiєї Сторони в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом через територiю держави iншої Сторони через пункти пропуску на державному кордонi.
Стаття 3
1. Громадяни держави однiєї Сторони, якi втратили документи, зазначенi в додатку до цiєї Угоди, на територiї держави iншої Сторони, негайно iнформують про це компетентнi органи держави перебування, якi видають довiдку, що пiдтверджує заяву про втрату документiв.
2. Особам, згаданим у пунктi 1 цiєї статтi, дипломатичнi представництва або консульськi установи держави Сторони, громадянами якої вони є, видають документ, зазначений у додатку до цiєї Угоди, для повернення до держави свого громадянства.
Стаття 4
1. Сторони з метою застосування цiєї Угоди в тридцятиденний строк з дати її пiдписання обмiняються дипломатичними каналами зразками документiв, зазначених у Додатку до цiєї Угоди.
2. Сторони негайно iнформують одна одну дипломатичними каналами про введення нових документiв або внесення змiн до документiв, що використовуються для цiлей цiєї Угоди, та одночасно надсилають одна однiй їхнi зразки.
Стаття 5
Сторони зобов'язуються пропускати до третiх держав у пунктах пропуску, вiдкритих для мiжнародного сполучення, громадян України та Республiки Бiлорусь за наявностi в них дiйсних i належним чином оформлених документiв на право перетинання кордону.
Стаття 6
Громадяни держави однiєї Сторони, якi в'їхали на територiю держави iншої Сторони вiдповiдно до цiєї Угоди, пiд час перебування на її територiї повиннi дотримуватися законодавства держави перебування.
Стаття 7
1. Кожна зi Сторiн зберiгає за собою право зупинити частково або цiлком дiю цiєї Угоди, якщо це необхiдно для забезпечення безпеки держави, пiдтримання громадського порядку або охорони здоров'я населення.
2. Про вжиття або скасування заходiв, передбачених у пунктi 1 цiєї статтi, Сторони завчасно, але не пiзнiше 24 годин з моменту прийняття рiшення про це, iнформуватимуть одна одну дипломатичними каналами.
Стаття 8
Положення цiєї Угоди не обмежують права Сторiн вiдмовити у в'їздi або перебуваннi громадянам держави iншої Сторони на територiї своєї держави, якщо це передбачено внутрiшнiм законодавством, яке регулює питання в'їзду або перебування iноземних громадян.
Стаття 9
1. У мiру необхiдностi Сторони дипломатичними каналами обмiнюватимуться iнформацiєю та консультуватимуться з питань, що стосуються реалiзацiї цiєї Угоди.
2. За взаємною згодою Сторiн до цiєї Угоди можуть уноситися змiни та доповнення, якi набирають чинностi в порядку, передбаченому статтею 11 цiєї Угоди.
Стаття 10
Положення цiєї Угоди не порушують зобов'язань Сторiн, якi виникають з iнших мiжнародних договорiв, сторонами яких є Україна або Республiка Бiлорусь.
Стаття 11
1. Ця Угода укладаєтеся на необмежений строк i набирає чинностi на тридцятий (30) день з дня отримання дипломатичними каналами останнього письмового повiдомлення про виконання Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
2. З дня набрання чинностi цiєю Угодою втрачає чиннiсть Угода про безвiзовий в'їзд громадян України в Республiку Бєларусь i громадян Республiки Бєларусь в Україну вiд 17 грудня 1992 року.
3. Кожна зi Сторiн може припинити дiю цiєї Угоди, повiдомивши про це iншiй Сторонi в письмовiй формi. У цьому рiзi Угода втрачає чиннiсть пiсля закiнчення шести мiсяцiв з дати отримання такого повiдомлення.
Учинено в м. Києвi 12 червня 2009 року у двох оригiнальних примiрниках, кожний українською, бiлоруською та росiйською мовами, причому всi тексти мають однакову силу. У разi розбiжностей у тлумаченнi положень цiєї Угоди перевагу має текст росiйською мовою.
____________
* Розпорядженням Кабiнету
Мiнiстрiв України вiд 6 травня 2009 року N 486-р
уповноважено Надзвичайного i Повноважного Посла
України в Республiцi Бiлорусь Лiхового Iгоря
Дмитровича пiдписати зазначену Угоду
** Затверджено постановою
Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 вересня 2009 року
N 998 (Офiцiйний вiсник України, 2009 р., N 73, ст. 2503)
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Республiки Бiлорусь |
Додаток до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Бiлорусь про безвiзовi поїздки громадян |
Дiйсними документами для в'їзду-виїзду, прямування транзитом i знаходження на територiї держави iншої Сторони вiдповiдно до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Республiки Бiлорусь про безвiзовi поїздки громадян є:
1. Для громадян України:
1.1. Паспорт громадянина України (тiльки для перетинання державного кордону мiж Україною та Республiкою Бiлорусь i знаходження на територiї Республiки Бiлорусь).
1.2. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
1.3. Дипломатичний паспорт.
1.4. Службовий паспорт.
1.5. Проїзний документ дитини.
1.6. Посвiдчення особи моряка (за наявностi суднової ролi або витягу з неї).
1.7. Посвiдчення члена екiпажу повiтряного судна (за наявностi запису в польотному завданнi).
1.8. Посвiдчення особи на повернення до України (для повернення до України або транзитного проїзду через територiю Республiки Бiлорусь з метою повернення до України).
2. Для громадян Республiки Бiлорусь:
2.1. Паспорт громадянина Республiки Бiлорусь.
2.2. Дипломатичний паспорт громадянина Республiки Бiлорусь;
2.3. Службовий паспорт громадянина Республiки Бiлорусь.
2.4. Нацiональне посвiдчення особи моряка Республiки Бiлорусь (за наявностi суднової ролi або витягу з неї).
2.5. Посвiдчення члена екiпажу повiтряного судна (за наявностi запису в польотному завданнi).
2.6. Свiдоцтво на повернення до Республiки Бiлорусь (для повернення до Республiки Бiлорусь або транзитного проїзду через територiю України з метою повернення до Республiки Бiлорусь).