КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 17 серпня 1998 р. | N 1304 |
---|
Про затвердження Тимчасового порядку ввезення,
державного випробування, реєстрацiї та
використання трансгенних сортiв рослин в Українi
З метою створення умов для використання в агропромисловому виробництвi досягнень бiотехнологiй, зокрема трансгенних сортiв рослин, та дотримання заходiв бiобезпеки Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Тимчасовий порядок ввезення, державного випробування, реєстрацiї та використання трансгенних сортiв рослин в Українi (додається).
Прем'єр-мiнiстр України | В. ПУСТОВОЙТЕНКО |
Iнд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО |
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
ввезення, державного випробування, реєстрацiї та
використання трансгенних сортiв рослин в Українi
1. Цей Тимчасовий порядок встановлює механiзми ввезення, державного випробування, реєстрацiї та використання в Українi генетично модифiкованих (трансгенних) сортiв рослин, що вiдповiдають вимогам бiобезпеки.
Тимчасовий порядок не поширюється на сферу наукових дослiджень та використання продукцiї, виробленої з сировини трансгенних сортiв рослин.
2. До ввезення, державного випробування, реєстрацiї та використання в Українi допускаються лише трансгеннi сорти рослин, визнанi бiологiчно безпечними, офiцiйно зареєстрованi та допущенi до використання в будь-якiй країнi, яка є членом Мiжнародного союзу по охоронi нових сортiв рослин.
3. Ввезення в Україну трансгенних сортiв рослин здiйснюється за дозволом Мiнагропрому.
Пiдставою для отримання дозволу на ввезення трансгенних сортiв рослин є позитивний висновок Мiжвiдомчої комiсiї з питань бiобезпеки, яка створюється при Мiннауки, про бiобезпеку генетичної конструкцiї, включеної до геному цих сортiв.
4. Для отримання дозволу на ввезення дослiдних зразкiв трансгенних сортiв рослин для державного випробування заявники - юридичнi та фiзичнi особи подають Державнiй комiсiї по випробуванню та охоронi сортiв рослин Мiнагропрому (далi - Комiсiя) заявку, в якiй мiстяться вiдомостi про походження сорту та його характеристика.
5. Комiсiя з метою проведення експертизи передає заявку Iнституту агроекологiї та бiотехнологiї Української академiї аграрних наук.
6. За наявностi позитивного експертного висновку Комiсiя за погодженням з Мiжвiдомчою радою з питань регламентацiї випробування, реєстрацiї та використання трансгенних сортiв рослин (далi - Рада) подає пропозицiї Мiнагропрому щодо ввезення дослiдних зразкiв трансгенних сортiв рослин для державного випробування.
7. Мiнагропром розглядає заявку та вiдповiднi документи протягом 30 днiв з дня їх одержання.
8. Передача заявником виданого Мiнагропромом дозволу на ввезення трансгенних сортiв рослин iншим юридичним i фiзичним особам забороняється.
9. Ввезення трансгенних сортiв рослин в Україну дозволяється за умови наявностi на тарi (коробках, упаковках, розфасовках) позначки "ТГ!", а на внутрiшнiй етикетцi - вiдомостей про вид рослин, назву сорту, масу, найменування i адресу вiдправника.
Вiдомостi зазначаються українською мовою.
10. Ввезення та митне оформлення трансгенних сортiв рослин, що надходять для державного випробування, здiйснюється вiдповiдно до законодавства.
11. Пiсля одержання дозволу на ввезення трансгенних сортiв рослин Комiсiя включає їх до державного випробування в порядку, встановленому для iнших сортiв рослин.
12. Державне випробування трансгенних сортiв рослин здiйснюється за Методикою державного сортовипробування сiльськогосподарських культур пiд контролем експертiв Комiсiї, а також робочих груп Ради.
13. Iнститут агроекологiї та бiотехнологiї Української академiї аграрних наук розробляє i погоджує з Радою регламент випробування трансгенних сортiв рослин, який затверджується Комiсiєю, та здiйснює методичне забезпечення державного випробування.
14. З метою здiйснення державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи Комiсiя пiд час державного випробування надає Iнституту харчування МОЗ у погодженi термiни та в необхiднiй кiлькостi рослиннi зразки.
15. Умови зберiгання дослiдних зразкiв трансгенних сортiв рослин повиннi виключати будь-який контакт з насiнням та садивним матерiалом iнших культур. У мiсцях зберiгання дослiдних зразкiв трансгенних сортiв рослин i на дослiдних дiлянках встановлюються таблички з позначкою "ТГ!".
16. У разi виявлення пiд час державного випробування не зазначеної в описi вади трансгенного сорту рослин, небезпечної для здоров'я людини або екологiї, такий сорт знiмається з державного випробування, а насiння, бульби, рослиннi рештки (солома, бадилля тощо) цього сорту та сортiв-еталонiв знищуються у порядку, встановленому законодавством.
17. Трансгеннi сорти рослин, що пройшли державне випробування i одержали позитивний висновок державної санiтарно-гiгiєнiчної експертизи, за погодженням з Радою заносяться до спецiального роздiлу Реєстру сортiв рослин України в порядку, встановленому для iнших сортiв рослин.
18. Пiсля занесення трансгенного сорту до Реєстру сортiв рослин України Комiсiя разом з Радою готують пропозицiї Мiнагропрому щодо можливих сфер використання цього сорту та надання заявникам дозволiв на ввезення товарних партiй його насiння для розмноження.
19. Мiнагропром органiзовує контроль за надходженням i використанням дослiдних зразкiв i товарних партiй трансгенних сортiв рослин в польових умовах i в закритому грунтi та веде реєстр їх виробникiв.