ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМIНIСТРАЦIЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
вiд 06.10.99 р. N 366/2/18-0303
Головi Комiтету Верховної Ради України В. Б. Альошину |
Щодо оподаткування товарiв, якi тимчасово ввозяться на митну територiю України
Державна податкова адмiнiстрацiя України розглянула ваш запит вiд 6 вересня 1999 року N 06-10/571 щодо роз'яснення деяких питань оподаткування, сплати митних зборiв i обов'язкових платежiв пiдприємством при виконаннi iмпортно-експортних операцiй по ремонту електричних машин рухомого складу залiзничних дорiг вiдповiдно до дiючого законодавства i в межах наданих повноважень повiдомляє.
Згiдно зi статтею 8 Митного кодексу України спецiально уповноваженим органом державного управлiння в галузi митної справи є Державний митний комiтет України, який приймає нормативнi акти тiльки вiдповiдно до цього Кодексу й iнших законiв України.
Митне оформлення у режимi тимчасового ввезення або тимчасового вивезення регулюється статтею 71 Митного кодексу України, в якiй зазначається, що товари та iншi предмети тимчасово ввозяться на митну територiю України чи тимчасово вивозяться за межi цiєї територiї на строк, що не перевищує одного року з дня пропуску через митний кордон України. Згiдно з заявою пiдприємств чи громадян цей строк може бути продовжено Держмитслужбою України з урахуванням тривалостi господарської, наукової, гуманiтарної та iнших видiв дiяльностi, що здiйснюється з використанням таких товарiв та iнших предметiв.
Тимчасове ввезення чи тимчасове вивезення товарiв та iнших предметiв здiйснюється пiд зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення). Якщо iнше не передбачено законодавством України, товари та iншi предмети, що пропускаються через митний кордон України у таких випадках, має бути повернуто на митну територiю України або вивезено за її межi без будь-яких змiн, крiм природного зношення.
Як визначається у пiдпунктi 3.1.2 пункту 3 наказу Держмитслужби України вiд 16 грудня 1998 року N 784 "Про затвердження Тимчасового порядку застосування митного режиму тимчасового ввезення" до товарiв, що передаються замовниками-нерезидентами як комплектуючi елементи, крiм витратних матерiалiв, виконавцям-резидентам для виконання замовлення за договорами (контрактами), що не пiдпадають пiд дiю Закону України "Про операцiї з давальницькою сировиною", належать завершенi вузли та агрегати i тому подiбне обладнання, яке самостiйно виконує окрему функцiю складного механiзму чи споруди (наприклад, радiостанцiя на суднi i т. п.) та зворотне вивезення якого митниця може проконтролювати при вивезеннi зiбраного обладнання чи споруди.
Враховуючи зазначене, митне оформлення у режимi тимчасового ввезення i вивезення товарiв та iнших предметiв не розповсюджується на органiзацiю виробництва на тепловозоремонтних заводах, оскiльки ремонт електричних машин здiйснюється агрегатним методом, основною умовою якого є взаємозамiннiсть агрегатiв, що призводить до змiни номерiв на електричних машинах, визначених при ввезеннi таких електричних машин на митну територiю.
Вiдповiдно до статтi 5 Закону України вiд 5 лютого 1992 року N 2097-XII "Про єдиний митний тариф" на Митно-тарифну раду, яка дiє при Кабiнетi Мiнiстрiв України, покладається розроблення заходiв, спрямованих на захист українського ринку при ввезеннi на митну територiю України i вивезеннi за межi цiєї територiї товарiв та iнших предметiв, а також розроблення пропозицiй щодо основних напрямiв митно-тарифної полiтики України.
Таким чином, проекти актiв законодавства з питання митного оформлення електричних машин iноземного походження для здiйснення ремонту агрегатним методом, за допомогою оборотного фонду агрегатiв електричних машин ВАТ НВП "Смiлянський електромеханiчний завод", у режимi тимчасового ввезення i вивезення товарiв та iнших предметiв, доцiльно подати на попереднiй розгляд Митно-тарифної ради України.
Голова ДПА України |
М. Азаров |
"Налоговый, банковский, таможенный КОНСУЛЬТАНТ", N 47, 23-11-1999 р.