МIНIСТЕРСТВО ЕКОНОМIЧНОГО РОЗВИТКУ
I ТОРГIВЛI УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ДЕРЖАВНИХ ЗАКУПIВЕЛЬ ТА ДЕРЖАВНОГО
ЗАМОВЛЕННЯ
IНФОРМАЦIЙНИЙ ЛИСТ
вiд 11.07.2012 р.
Мiнiстерствам, iншим центральним органам виконавчої влади, Радi мiнiстрiв Автономної Республiки Крим, обласним державним адмiнiстрацiям, державним адмiнiстрацiям у мiстах Києвi та Севастополi, органам мiсцевого самоврядування, установам, органiзацiям, пiдприємствам |
Щодо набрання чинностi Угоди про вiльну торгiвлю
мiж Україною та державами ЄАВТ
Мiнекономрозвитку як орган, уповноважений здiйснювати регулювання та координацiю у сферi закупiвель, у межах компетенцiї повiдомляє.
Закон України "Про здiйснення державних закупiвель" (далi - Закон) установлює правовi та економiчнi засади здiйснення закупiвель товарiв, робiт i послуг за державнi кошти.
Вiдповiдно до частини першої статтi 6 Закону, якщо мiжнародним договором України, згоду на обов'язковiсть якого надано Верховною Радою України, передбачено iнший порядок закупiвлi, нiж порядок, визначений цим Законом, застосовуються положення мiжнародного договору України.
Законом України вiд 07.12.2011 N 4091-VI "Про ратифiкацiю Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та державами ЄАВТ, Угоди про сiльське господарство мiж Україною та Королiвством Норвегiя, Угоди про сiльське господарство мiж Україною та Iсландiєю та Угоди про сiльське господарство мiж Україною та Швейцарською Конфедерацiєю" ратифiковано Угоду про вiльну торгiвлю мiж Україною та державами ЄАВТ (далi - Угода).
Довiдково: ЄАВТ - Європейська асоцiацiя вiльної торгiвлi, яка об'єднує Республiку Iсландiя, Князiвство Лiхтенштейн, Королiвство Норвегiя, Швейцарську Конфедерацiю.
Листом МЗС вiд 08.05.2012 N 72/11-612/1-1450 повiдомлено, що Угода, вчинена 24.06.2010 в м. Рейк'явiку, набирає чинностi 01.06.2012.
Ураховуючи викладене, закупiвлi, якi охоплюються положеннями Угоди, з 01.06.2012 повиннi здiйснюватися замовниками вiдповiдно до положень Угоди.
Так, положеннями роздiлу 6 Угоди передбачено, що її сторони забезпечують взаємне та ефективне вiдкриття своїх ринкiв державних закупiвель, з тим щоб максимально збiльшити конкурентнi можливостi для постачальникiв i зробити державнi витрати бiльш ефективними.
Сфера застосування Угоди визначена у статтях 1 i 2 додатка XIV та в додатку XV до роздiлу 6 Угоди.
Перш за все слiд звернути увагу на наступнi положення Угоди.
1. Пороговi межi застосування положень Угоди.
1.1. Органiзацiї на центральному рiвнi, а саме: органи, уповноваженi Верховною Радою України, Президентом України i Кабiнетом Мiнiстрiв України для адмiнiстрування їх дiяльностi; мiнiстерства, iншi центральнi органи виконавчої влади, урядовi органи, утворенi в системi центральних органiв виконавчої влади; Конституцiйний Суд України, Верховний Суд України та вищi спецiалiзованi суди; установи та органiзацiї, якi визначенi Конституцiєю України або є частиною Кабiнету Мiнiстрiв України, а також спецiально уповноваженi органи, що мають право здiйснювати розвiдувальну дiяльнiсть, а також органи, установи й органiзацiї, якi класифiкуються як основнi користувачi бюджетних коштiв держави вiдповiдно до українського законодавства (наприклад, Нацiональний банк, Антимонопольний комiтет, Рахункова палата тощо); Нацiональна академiя наук та галузевi академiї наук - керуються положеннями Угоди пiд час здiйснення закупiвель товарiв та послуг у разi, якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 130000 СПЗ (спецiальнi права запозичення), а у разi закупiвлi будiвельних послуг (у розумiннi Угоди) - якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 5000000 СПЗ.
При цьому Угодою передбачено, що Україна не буде поширювати переваги Угоди, що стосуються рiшень про укладення контрактiв Конституцiйного Суду України, Верховного Суду України та вищих спецiалiзованих судiв, перелiчених у додатку XV, на постачальникiв зi Швейцарiї доти, доки Україна не погодиться, що Швейцарiя надає конкурентний та ефективний доступ до України.
1.2. Органiзацiї на субцентральному рiвнi, а саме: органи виконавчої влади (у регiонах, районах Автономної Республiки Крим, мiстах Києвi та Севастополi): мiсцевi державнi адмiнiстрацiї i департаменти мiнiстерств та iнших центральних органiв виконавчої влади; суди та iншi, нiж зазначенi в додатку XV, частинi A доповнення 1, - керуються положеннями Угоди пiд час здiйснення закупiвель товарiв та послуг у разi, якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 130000 СПЗ, а у разi закупiвлi будiвельних послуг (у розумiннi Угоди) - якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 5000000 СПЗ.
1.3. Органiзацiї на субцентральному рiвнi, а саме: регiональнi та мiсцевi органи влади (наприклад, область, район, мiсто, район у мiстi, селище, село): органи виконавчої влади та секретарiати мiсцевих рад; органи, якi забезпечують функцiонування Автономної Республiки Крим: Верховна Рада Автономної Республiки Крим, Рада мiнiстрiв Автономної Республiки Крим; мiнiстерства та iншi органи державної влади Автономної Республiки Крим; iншi бюджетнi установи, якi фiнансуються за рахунок державного або мiсцевих бюджетiв; iншi органи, якi утворюються з конкретною метою задоволення потреб у загальних iнтересах, некомерцiйного або промислового характеру, а також мають статус юридичної особи, фiнансуються здебiльшого за рахунок держави регiональними або мiсцевими органами влади, або iншими подiбними органiзацiями, або вони є предметом управлiння та нагляду з боку цих органiв, або мають адмiнiстративну, керiвну чи наглядову раду, бiльше половини членiв якої призначенi державою, регiональними або мiсцевими органами влади, або iншими подiбними органiзацiями, - керуються положеннями Угоди пiд час здiйснення закупiвель товарiв та послуг у разi, якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 200000 СПЗ, а у разi закупiвлi будiвельних послуг (у розумiннi Угоди) - якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 5000000 СПЗ.
1.4. Органiзацiї, якi дiють у комунальному секторi, та iншi органiзацiї, а саме: органiзацiї, якi здiйснюють закупiвлi згiдно з наведеним нижче списком i принаймнi один вид їхньої дiяльностi належить до будь-якого з таких секторiв: надання або експлуатацiя фiксованих мереж, призначених для забезпечення послуг населенню у зв'язку з видобутком, транспортуванням i розподiлом питної води або постачання питної води до таких мереж; функцiонування мереж фiксованого надання послуг населенню у сферi транспорту, трамваїв, тролейбусiв, автобусiв або кабелiв; використання географiчної зони для забезпечення аеропортами або iншими об'єктами, термiналами перевiзникiв по повiтрю; експлуатацiя географiчної зони для забезпечення морським чи внутрiшнiм портом або iншими термiналами перевiзникiв по внутрiшнiх водних шляхах; виробництво електроенергiї, а також державнi пiдприємства, у тому числi урядовi (комунальнi пiдприємства), установи i торговельнi компанiї, у чиїх статутних капiталах державна частка акцiй (частка участi, паї) перевищує 50 вiдсоткiв; дочiрнi, а також пiдприємства i бiзнес-компанiї, у статутних капiталах котрих є 50 i бiльше вiдсоткiв, що належать державним пiдприємствам, у тому числi казенним пiдприємствам i комерцiйним компанiям, у статутних капiталах яких державна частка акцiй (частка участi, паї) перевищує 50 вiдсоткiв; iншi пiдприємства, установи або органiзацiї, утворенi вiдповiдно до встановленої процедури органами державної влади, органами влади Автономної Республiки Крим або органами мiсцевого самоврядування, що уповноваженi отримувати державнi кошти, беруть на себе зобов'язання стосовно них та здiйснюють виплати; органiзацiї, перелiченi в додатках 1 i 2, - керуються положеннями Угоди пiд час здiйснення закупiвель товарiв та послуг у разi, якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 400000 СПЗ, а у разi закупiвлi будiвельних послуг (у розумiннi Угоди) - якщо їх вартiсть дорiвнює або перевищує 5000000 СПЗ.
2. Оприлюднення iнформацiї про закупiвлi здiйснюється в iнформацiйному бюлетенi "Вiсник державних закупiвель", iнформацiйному бюлетенi "Announcer of public procurement" та на веб-порталi з питань державних закупiвель. Оприлюднення заявок на публiчнi роботи (у розумiннi Угоди) здiйснюється в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України".
3. Випадки, у яких роздiл 6 Угоди не застосовується, викладенi в доповненнi 11 у додаток XV до Угоди.
4. Згiдно з доповненням 10 у додаток XV до Угоди сторони розраховують та перераховують розмiр порогiв у свої нацiональнi валюти, використовуючи розрахунковi курси їх вiдповiдних нацiональних банкiв. Розмiри розрахункових курсiв будуть обчислюватись у виглядi СПЗ як середнє спiввiдношення вiдповiдних нацiональних валют протягом останнiх двох рокiв до 1 жовтня або 1 листопада року перед набранням чинностi порогами.
Заступник Мiнiстра економiчного розвитку i торгiвлi України - керiвник апарату | В. П. Павленко |