КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 28 листопада 2012 р. | N 1090 |
---|
Про затвердження Порядку перетинання суднами
державного кордону пiд час здiйснення пошуку i
рятування на морi
З метою пiдвищення ефективностi функцiонування нацiональної системи пошуку i рятування на морi та забезпечення реалiзацiї положень Мiжнародної конвенцiї про пошук i рятування на морi 1979 року Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Затвердити Порядок перетинання суднами державного кордону пiд час здiйснення пошуку i рятування на морi, що додається.
Прем'єр-мiнiстр України | М. АЗАРОВ |
Iнд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 28 листопада 2012 р. N 1090 |
ПОРЯДОК
перетинання суднами державного кордону пiд час
здiйснення пошуку i рятування на морi
1. Цей Порядок визначає процедуру перетинання державного кордону рятувальними морськими суднами, що укомплектованi навченим персоналом i оснащенi обладнанням, придатним для швидкого здiйснення пошуково-рятувальних операцiй (далi - рятувальнi одиницi), з метою забезпечення проведення негайного пошуку i рятування людей, що зазнають лиха на морi у пошуково-рятувальному районi України.
2. Перетинання державного кордону рятувальними одиницями здiйснюється:
у пунктах пропуску через державний кордон протягом часу роботи такого пункту;
у пунктах пропуску через державний кордон у неробочий час - за рiшенням начальника пiдроздiлу охорони державного кордону та за погодженням з керiвником митного органу, у зонi вiдповiдальностi яких перебуває дiлянка державного кордону;
поза пунктами пропуску через державний кордон - у випадках, передбачених законом, за рiшенням начальника органу охорони державного кордону.
3. Для прискорення здiйснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону:
Державний морський рятувально-координацiйний центр подає вiдповiдним пiдроздiлам органiв охорони державного кордону та митним органам iнформацiю про рятувальнi одиницi (назву рятувальної одиницi, прiзвище, iм'я та по батьковi капiтана, список членiв екiпажу, список членiв групи екстреного медико-санiтарного реагування, перелiк обладнання, придатного для швидкого здiйснення пошуково-рятувальних операцiй), а також своєчасно iнформує про змiни в зазначенiй iнформацiї;
оформлення дозволу на вихiд рятувальної одиницi з морського порту здiйснюється в Iнспекцiї державного портового нагляду на строк до трьох мiсяцiв. Рятувальнi одиницi, якi в установленому порядку оформили зазначений дозвiл, мають право на багаторазовий вихiд у море за умови вiдсутностi змiн в судновiй ролi та отримання такого дозволу в Iнспекцiї державного портового нагляду за допомогою засобiв радiозв'язку пiд час кожного виходу.
4. З отриманням сигналу лиха Державний морський рятувально-координацiйний центр:
1) приймає рiшення про необхiднiсть направлення до пошуково-рятувального району рятувальних одиниць та визначає їх кiлькiсть iз зазначенням назви;
2) невiдкладно повiдомляє про прийняте рiшення Мiнiнфраструктури, вiдповiднi пiдроздiл органу охорони державного кордону та митний орган, у зонi вiдповiдальностi яких перебуває дiлянка державного кордону, для здiйснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону, у першочерговому порядку та у максимально стислий час, але не пiзнiше нiж за 30 хвилин з моменту повiдомлення таким органам.
5. Капiтан рятувальної одиницi завчасно подає Державному морському рятувально-координацiйному центру, вiдповiдним пiдроздiлу органу охорони державного кордону та митному органу iнформацiю про мiсце та очiкуваний час приходу рятувальної одиницi в морський порт, попереднi вiдомостi про врятованих осiб та майно, пiдняте на борт судна.
6. Пiд час повернення рятувальної одиницi в морський порт формальностi, пов'язанi з перетинанням державного кордону, здiйснюються в загальному порядку в пунктi пропуску через державний кордон.