ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
вiд 30.11.2011 р. | N 7566/7/15-3417-26 |
---|
ДПСУ розглянула лист ТОВ щодо
включення до податкового кредиту сум ПДВ,
сплачених митним органам у зв'язку зi збiльшенням
митної вартостi iмпортних товарiв, i повiдомляє.
Вiдповiдно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України вiд 02.12.2010 р. N 2755-VI (далi - Кодекс) право на вiднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разi здiйснення операцiй з придбання або виготовлення товарiв (у тому числi в разi їх ввезення на митну територiю України) та послуг.
Податковий кредит звiтного перiоду вiдповiдно до п. 198.3 ст. 198 Кодексу визначається виходячи з договiрної (контрактної) вартостi товарiв/послуг, але не вище рiвня звичайних цiн, визначених вiдповiдно до ст. 39 цього Кодексу, та складається з сум податкiв, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 цього Кодексу, протягом такого звiтного перiоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарiв (у тому числi при їх iмпортi) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операцiях у межах господарської дiяльностi платника податку.
Для операцiй з увезення на митну територiю України товарiв датою виникнення права на вiднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згiдно з п. 187.8 ст. 187 цього Кодексу.
При цьому вiдповiдно до п. 201.12 ст. 201 Кодексу у разi ввезення товарiв на митну територiю України документом, що посвiдчує право на вiднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларацiя, оформлена вiдповiдно до вимог законодавства, яка пiдтверджує сплату податку.
Не вiдносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарiв/послуг, якi не пiдтверджено митними декларацiями (п. 198.6 ст. 198 Кодексу).
Отже, платник ПДВ має право включити до складу податкового кредиту суму ПДВ лише за тими ВМД, якi оформленi вiдповiдно до вимог законодавства i пiдтверджують сплату податку.
Що ж до перiоду, в якому платник податку має право вiдобразити суму ПДВ, сплачену митним органам у зв'язку зi збiльшенням митної вартостi iмпортних товарiв, у складi податкового перiоду, то необхiдно враховувати, що вiдповiдно до пункту 2 Порядку вiдображення вiдомостей про доплату (повернення) сум митних платежiв i вiдкоригованих фактичних вiдомостей про товари, якi стали вiдомi пiсля закiнчення митного оформлення, затвердженого наказом ДМСУ вiд 25.09.2008 р. N 1045, оформлення аркуша коригування до ВМД здiйснюється митним органом протягом 5 робочих днiв з дня надходження iнформацiї про доплату платником податкiв коштiв до Державного бюджету України.
А тому в разi коли податковий (звiтний) перiод, в якому платник податку здiйснив доплату коштiв до Державного бюджету України у зв'язку iз збiльшенням митної вартостi iмпортних товарiв, передує податковому (звiтному) перiоду, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД, платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам, до податкового кредиту в тому звiтному перiодi, в якому оформлено аркуш коригування до ВМД.
При цьому звертаємо увагу на вимоги частини третьої п. 188.1 ст. 188 Кодексу щодо визначення бази оподаткування при здiйсненнi операцiй з постачання товарiв, ввезених на митну територiю України (виходячи з договiрної (контрактної) вартостi, але не нижче митної вартостi, з якої були визначенi податки i збори, що справляються пiд час їх митного оформлення, з урахуванням акцизного податку та ввiзного мита, за винятком податку на додану вартiсть, що включаються в цiну товарiв/послуг згiдно iз законом).
Отже, у разi збiльшення митної вартостi iмпортованих товарiв необхiдно вiдповiдно до вимог Кодексу провести перерахунок не лише податкового кредиту, а й податкових зобов'язань за операцiями з постачання на митнiй територiї України таких iмпортованих товарiв, незалежно вiд того, що такi операцiї, можливо, уже вiдбулися в минулих перiодах.
Заступник Голови | С. Лекарь |