МIНIСТЕРСТВО IНФРАСТРУКТУРИ
УКРАЇНИ
МIНIСТЕРСТВО ДОХОДIВ I ЗБОРIВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
м. Київ
10.12.2013 | N 1006/782 |
---|
Про затвердження Порядку використання
електронних накладних УМВС (СМГС), ЦIМ/УМВС
(ЦИМ/СМГС, CIM/SMGS), ЦIМ (СIМ) для декларування товарiв,
що не є пiдакцизними
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 17 грудня 2013 р. за N 2125/24657 |
На виконання пiдпункту 75.1 пункту
75 роздiлу VI Нацiонального плану дiй на 2013 рiк щодо
впровадження Програми економiчних реформ на 2010 -
2014 роки "Заможне суспiльство,
конкурентоспроможна економiка, ефективна
держава", затвердженого Указом Президента
України вiд 12 березня 2013 року N 128, вiдповiдно до
частини третьої статтi 94 Митного
кодексу України та Закону України
"Про електроннi документи та електронний
документообiг" наказуємо:
1. Затвердити Порядок використання електронних накладних УМВС (СМГС), ЦIМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, CIM/SMGS), ЦIМ (СIМ) для декларування товарiв, що не є пiдакцизними (додається).
2. Державнiй адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацiю до Мiнiстерства юстицiї України в установленому законодавством порядку.
3. Державнiй адмiнiстрацiї залiзничного транспорту України i Департаменту розвитку IТ, електронних сервiсiв та облiку платникiв Мiнiстерства доходiв i зборiв України протягом 55 днiв з дня офiцiйного опублiкування цього наказу доопрацювати програмно-iнформацiйнi комплекси Укрзалiзницi та Мiндоходiв України пiд формати передачi даних, що використовуються при електронному декларуваннi.
4. Цей наказ набирає чинностi через 60 днiв з дня його офiцiйного опублiкування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Мiнiстра iнфраструктури України Єфименка К. О. i першого заступника Мiнiстра доходiв i зборiв України Дериволкова С. Д.
Мiнiстр iнфраструктури України | В. В. Козак |
Мiнiстр доходiв i зборiв України | О. В. Клименко |
ПОГОДЖЕНО: | |
Перший заступник Мiнiстра економiчного розвитку i торгiвлi України | А. А. Максюта |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Мiнiстерства iнфраструктури України, Мiнiстерства доходiв i зборiв України 10.12.2013 N 1006/782 |
|
Зареєстровано в Мiнiстерствi юстицiї України 17 грудня 2013 р. за N 2125/24657 |
Порядок використання електронних накладних УМВС (СМГС), ЦIМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, CIM/SMGS), ЦIМ (СIМ) для декларування товарiв, що не є пiдакцизними
I. Загальнi положення
1.1. Цей Порядок регламентує використання накладної УМВС (СМГС) (далi - накладна УМВС), або накладної ЦIМ/УМВС (ЦИМ/СМГС, CIM/SMGS) (далi - накладна ЦIМ/УМВС), або накладної ЦIМ (CIM) (далi - накладна ЦIМ) у виглядi електронних документiв замiсть митної декларацiї для декларування товарiв, крiм товарiв, перемiщення яких здiйснюється за умови обов'язкового надання органу доходiв i зборiв забезпечення сплати митних платежiв (далi - товари) в митному режимi транзиту на залiзничному транспортi України.
1.2. Дiя цього Порядку поширюється на товари, якi:
ввозяться на митну територiю України залiзничним транспортом та перемiщуються територiєю України прохiдним транзитом або в межах одного пункту пропуску (пункту контролю) через державний кордон України та вивозяться за її межi залiзничним транспортом;
ввозяться на митну територiю України залiзничним транспортом та перемiщуються територiєю України прохiдним транзитом з перевантаженням у морських (рiчкових) портах України i подальшим їх вивезенням за межi митної територiї України водним транспортом;
ввозяться на митну територiю України морським (рiчковим) транспортом з перевантаженням у морських (рiчкових) портах України та подальшим їх вивезенням за межi митної територiї України залiзничним транспортом;
ввозяться на митну територiю України залiзничним транспортом та перемiщуються цiєю територiєю внутрiшнiм транзитом з метою подальшого їх помiщення у вiдповiдний митний режим.
Оригiнал накладної УМВС, або накладної ЦIМ/УМВС, або накладної ЦIМ супроводжує вказане перемiщення товарiв протягом усього шляху перевезення залiзничним транспортом територiєю України.
1.3. У цьому Порядку термiн вживається у такому значеннi:
електронна залiзнична накладна (далi - ЕЗН) - електронний перевiзний документ, який оформлюється залежно вiд виду сполучення вiдповiдно до вимог Угоди про мiжнародне залiзничне вантажне сполучення (УМВС) або Конвенцiї про мiжнароднi залiзничнi перевезення (КОТIФ) та використовується як документ для контролю за перемiщенням товарiв.
Iншi термiни вживаються у значеннях, наведених у Митному кодексi України, Угодi про мiжнародне залiзничне вантажне сполучення (УМВС), Конвенцiї про мiжнароднi залiзничнi перевезення (КОТIФ), iнших мiжнародних угодах та нормативно-правових актах щодо перевезень вантажiв залiзничним транспортом та з питань доходiв i зборiв.
1.4. ЕЗН мiстить такi додатковi вiдомостi, необхiднi для виконання митних формальностей:
код країни, з якої вiдправленi товари, вiдповiдно до Класифiкацiї країн свiту;
дев'ятизначний код пункту пропуску, через який передбачається вивезення товарiв за межi митної територiї України, або органу доходiв i зборiв, у якому закiнчується перемiщення товарiв;
код країни, в яку направляються товари, вiдповiдно до Класифiкацiї країн свiту;
код товару згiдно з Українською класифiкацiєю товарiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi (УКТЗЕД) (зазначаються першi чотири цифри без пропускiв i роздiлових знакiв).
Додатковi вiдомостi зазначаються в накладних:
УМВС - у графi 6 "Отметки, не обязательные для железной дороги";
ЦIМ/УМВС - у графi 15 "Отметки, не обязательные для перевозчика/ железной дороги";
ЦIМ - у графi 15 "Информация для грузополучателя".
1.5. ЕЗН використовується перевiзниками (залiзницями, пiдприємствами i органiзацiями залiзничного транспорту) та органом доходiв i зборiв.
1.6. ЕЗН може бути створена, передана, збережена та перетворена електронними засобами у вiзуальну форму. Вiзуальною формою подання ЕЗН є вiдображення даних, якi вона мiстить, електронними засобами або на паперi у формi, придатнiй для сприймання її змiсту людиною.
1.7. Графи ЕЗН заповнюються однiєю з мов, визначених Угодою про мiжнародне залiзничне вантажне сполучення (УМВС) або Конвенцiєю про мiжнароднi залiзничнi перевезення (КОТIФ): росiйською, англiйською.
1.8. Iнформацiйна взаємодiя мiж автоматизованими системами залiзничного транспорту та органу доходiв i зборiв здiйснюється за допомогою засобiв електронного зв'язку шляхом надсилання у формалiзованому виглядi ЕЗН та авторизованих повiдомлень в електроннiй формi, засвiдчених електронним цифровим пiдписом (далi - ЕЦП) декларанта або уповноваженої ним особи (далi - декларант) та посадової особи органу доходiв i зборiв. Передача вiдбувається засобами електронного зв'язку iз застосуванням погодженого сторонами формату повiдомлень.
1.9. Створення та обробка ЕЗН автоматизованими системами залiзничного транспорту i органу доходiв i зборiв супроводжується накладанням ЕЦП iз застосуванням надiйних засобiв електронного цифрового пiдпису.
Перевiрка цiлiсностi ЕЗН та iдентифiкацiя особи, що наклала ЕЦП, здiйснюється iз застосуванням посилених сертифiкатiв вiдкритих ключiв ЕЦП.
ЕЗН повиннi оброблятися в автоматизованих системах з побудованими комплексними системами захисту iнформацiї вiдповiдно до вимог чинного законодавства.
II. Створення, подання та оформлення ЕЗН
2.1. ЕЗН формується автоматизованою системою залiзничного транспорту пiсля отримання вiд залiзничної адмiнiстрацiї країни, з якою Україна має спiльний кордон, електронного перевiзного документа при ввезеннi товарiв на митну територiю України на кожну накладну УМВС, або накладну ЦIМ/УМВС, або накладну ЦIМ.
Митне оформлення товарiв, що перевозяться за декiлькома накладними УМВС, ЦIМ/УМВС або ЦIМ i прямують вiд одного вiдправника на адресу одного одержувача, проводиться згiдно з Порядком виконання митних формальностей при здiйсненнi транзитних перемiщень, затвердженим наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 09 жовтня 2012 року N 1066, зареєстрованим у Мiнiстерствi юстицiї України 19 грудня 2012 року за N 2120/22432 (далi - Порядок виконання митних формальностей).
2.2. Пiсля звiрки правильностi заповнення граф з оригiналами накладних та товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв ЕЗН передається декларантом засобами електронного зв'язку до автоматизованої системи органу доходiв i зборiв.
2.3. Перед наданням ЕЗН посадовiй особi митницi декларант має право коригувати ЕЗН - вносити додатковi вiдомостi вiдповiдно до товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв.
2.4. Разом з ЕЗН органу доходiв i зборiв подається комплект товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв.
2.5. Отримавши ЕЗН, автоматизована система органу доходiв i зборiв автоматично iдентифiкує автора. У разi негативного результату перевiрки авторства документа ЕЗН пiдлягає вiдхиленню з наданням вiдповiдного авторизованого повiдомлення.
У разi виявлення в ЕЗН помилок автоматизована система органу доходiв i зборiв формує їх перелiк та направляє його декларанту в складi авторизованого повiдомлення для їх усунення.
2.6. Пiдтвердженням iдентифiкацiї автора та прийняття ЕЗН митницею вiдправлення є отримання декларантом авторизованого повiдомлення вiд автоматизованої системи органу доходiв i зборiв iз зазначенням реєстрацiйного номера ЕЗН.
2.7. Пiсля прийняття ЕЗН посадова особа органу доходiв i зборiв виконує митнi формальностi вiдповiдно до Порядку виконання митних формальностей i Порядку виконання митних формальностей при здiйсненнi митного оформлення товарiв iз застосуванням митної декларацiї на бланку єдиного адмiнiстративного документа, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30 травня 2012 року N 631, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 10 серпня 2012 року за N 1360/21672.
2.8. Пiсля завершення митного оформлення товарiв за ЕЗН посадова особа органу доходiв i зборiв засвiдчує її ЕЦП з вiдображенням у графi "Отметки таможни" або "Таможенное оформление" вiдмiтки
"ЕЗН N ___ | _____________". |
(дата оформлення) |
2.9. ЕЗН з реєстрацiйним номером, засвiдчена ЕЦП посадової особи органу доходiв i зборiв, передається декларанту.
2.10. Оформлена ЕЗН автоматично ставиться на контроль за перемiщенням товарiв у автоматизованiй системi органу доходiв i зборiв.
2.11. У разi неможливостi створення ЕЗН з використанням автоматизованих систем пропуск товарiв у пунктi пропуску (пунктi контролю) здiйснюється вiдповiдно до положень Порядку виконання митних формальностей.
2.12. У разi прийняття посадовою особою органу доходiв i зборiв рiшення про вiдмову в пропуску товарiв на митну територiю України оформлюється картка вiдмови, яка засвiдчується ЕЦП посадової особи органу доходiв i зборiв та передається декларанту у виглядi авторизованого повiдомлення.
2.13. Пiдставою для вiдправлення перевiзником товарiв у митницю призначення є отримана ним вiд декларанта ЕЗН з вiдмiтками, зазначеними в пунктi 2.8 цього роздiлу.
2.14. Виконання митних формальностей за ЕЗН пiд час перемiщення товарiв, що перебувають пiд митним контролем, митною територiєю України регламентується Порядком виконання митних формальностей.
2.15. У разi надходження до митницi призначення товарiв посадова особа цiєї митницi пiсля надання перевiзником комплекту товаросупровiдних (товаротранспортних) документiв отримує ЕЗН iз автоматизованої системи органу доходiв i зборiв та виконує вiдповiднi митнi формальностi залежно вiд подальшого перемiщення.
III. Зберiгання та знищення ЕЗН
3.1. ЕЗН зберiгаються в архiвi електронних документiв органу доходiв i зборiв та залiзничного транспорту з дотриманням вимог законодавства щодо захисту iнформацiї.
3.2. ЕЗН пiдлягають знищенню пiсля закiнчення строку їх зберiгання вiдповiдно до Порядку зберiгання електронних документiв в архiвних установах, затвердженого наказом Державного комiтету архiвiв України вiд 25 квiтня 2005 року N 49, зареєстрованого у Мiнiстерствi юстицiї України 07 червня 2005 року за N 627/10907, та iнших нормативно-правових актiв з питань архiвної справи.
Директор Департаменту державної полiтики у галузi залiзничного транспорту Мiнiстерства iнфраструктури України | С. О. Сєроштан |
Директор Департаменту митної справи Мiнiстерства доходiв i зборiв України | О. М. Дороховський |