МIНIСТЕРСТВО ДОХОДIВ I ЗБОРIВ УКРАЇНИ
02.04.2014 | N 7618/7/99-99-24-08-17 |
---|
Митницi Мiндоходiв |
Щодо порядку вiдновлення до товарiв режиму
вiльної торгiвлi в рамках Угоди про вiльну торгiвлю
мiж Україною та країнами ЄАВТ
У зв'язку iз запитами митниць та суб'єктiв зовнiшньоекономiчної дiяльностi повiдомляємо про процедуру вiдновлення до товарiв режиму вiльної торгiвлi в рамках Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та країнами ЄАВТ (далi - Угода).
Вiдповiдно до статтi 2.3 Угоди "Сторони повиннi скасувати всi мита та еквiвалентнi миту податки i збори на iмпорт товарiв, якi походять з держав ЄАВТ або України".
Статтею 2.2 Угоди встановлено, що Протокол про правила визначення походження встановлює правила визначення походження та методи адмiнiстративного спiвробiтництва (далi - Протокол).
Вiдповiдно до вимог статтi 17 Проколу продукти, що походять з держави ЄАВТ пiд час iмпорту до України повиннi отримати переваги вiд цiєї Угоди пiсля надання одного з таких пiдтверджень походження:
сертифiкат з перевезення товару EUR. 1;
декларацiя iнвойс у випадках, встановлених пунктом 1 статтi 23 цього Протоколу.
Статтею 19 Протоколу передбачено випадки видачi сертифiката з перевезення товарiв EUR.1 пiсля експорту товару, якщо:
сертифiкат не був виданий пiд час експорту через помилки, мимовiльний недогляд або особливi обставини; або митним органам переконливо доведено, що сертифiкат з перевезення товарiв EUR.1 був виданий, але не був прийнятий пiд час iмпорту через технiчнi причини.
Строк дiї сертифiката з перевезення товарiв EUR. 1 та декларацiї iнвойс складає чотири мiсяцiв з дати видачi у країнi-експорту, якi повиннi бути наданi в межах зазначеного перiоду митним органам країни-iмпорту (стаття 25 Протоколу).
Декларацiя iнвойс може бути оформлена експортером, коли товари, яких вона стосується, експортуються або пiсля експорту за умови, що вона пред'являється у країнi-iмпорту не пiзнiше двох рокiв пiсля ввезення товарiв, яких вона стосується.
Статтею 301 Митного кодексу України встановлено порядок повернення помилково та/або надмiру сплачених сум митних платежiв здiйснюється вiдповiдно до Бюджетного та Податкового кодексiв України.
Пунктом 5 цiєї статтi визначено, що повернення сум вiдповiдних митних платежiв здiйснюється також у разi вiдновлення режиму вiльної торгiвлi.
Статтею 43 Податкового кодексу України визначено, що обов'язковою умовою для здiйснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податкiв заяви про таке повернення протягом 1095 днiв вiд дня виникнення помилково та/або надмiру сплаченої суми.
Пiдсумовуючи викладене, до товарiв може бути вiдновлено режим вiльної торгiвлi в рамках Угоди про вiльну торгiвлю мiж Україною та країнами ЄАВТ за умови подання митницi:
сертифiката з перевезення товарiв EUR.1 протягом чотирьох мiсяцiв з дати видачi його у країнi-експорту, але не пiзнiше 1095 днiв вiд дня виникнення надмiру сплаченої суми;
декларацiї iнвойс протягом чотирьох мiсяцiв з дати видачi її у країнi-експорту, але не пiзнiше двох рокiв пiсля ввезення товарiв, яких вона стосується (вiд дня виникнення надмiру сплаченої суми).
Достовiрнiсть (автентичнiсть) таких документiв має бути пiдтверджена митними органами країни-експорту, у порядку, встановленому статтею 34 Протоколу.
Порядок повернення платникам податкiв коштiв, що облiковуються на вiдповiдних рахунках митного органу як передоплата, i митних та iнших платежiв, помилково та/або надмiрно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здiйснюється митними органами затверджено наказом Держмитслужби України вiд 20.07.2007 N 618.
Заступник Мiнiстра | В.П. Науменко |