ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.11.2014 | N 237 |
---|
Про затвердження Методичних рекомендацiй щодо
застосування фото-, вiдеоапаратури пiд час
проведення огляду та переогляду товарiв,
транспортних засобiв
З метою забезпечення iдентифiкацiї товарiв шляхом виготовлення фотографiй, яке здiйснюється вiдповiдно до статтi 326 Митного кодексу України, визначення єдиного пiдходу до застосування посадовими особами митниць фото-, вiдеоапаратури вiдповiдно до Порядку проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 12.12.2012 N 1316 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.02.2013 за N 318/22850, наказую:
1.Затвердити Методичнi рекомендацiї щодо застосування фото-, вiдеоапаратури пiд час проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв (далi - Методичнi рекомендацiї), що додаються.
2.Керiвникам митниць забезпечити:
2.1. здiйснення визначеними структурними пiдроздiлами митницi:
2.1.1. контролю наявностi вiльного мiсця на серверах (накопичувачах) для зберiгання цифрових фотознiмкiв, вiдеофайлiв, а також забезпечення архiвування фото-, вiдеофайлiв вiдповiдно до положень Методичних рекомендацiй;
2.1.2. щоквартального вибiркового (не менше 5 вiдс. вiд кiлькостi митних декларацiй/перемiщень через кордон, по яких, за результатами застосування системи управлiння ризиками, було визначено проведення огляду/переогляду iз застосуванням фото-, вiдеоапаратури) контролю дотримання посадовими особами митниць Методичних рекомендацiй.
Термiн - постiйно; |
2.2. проведення навчання особового складу митниць, який здiйснює митний контроль та оформлення товарiв та транспортних засобiв, що перемiщуються через митний кордон України, щодо належного здiйснення фото-, вiдеозйомки та фiксацiї результатiв митного огляду.
Термiн - постiйно; |
2.3. доведення вимог Методичних рекомендацiй до посадових осiб, якi здiйснюють митний контроль та оформлення товарiв та транспортних засобiв комерцiйного призначення, що перемiщуються через митний кордон України, пiд особистий пiдпис.
Термiн - тиждень (далi - постiйно); |
2.4.у разi виявлення випадкiв невиконання або неналежного виконання Методичних рекомендацiй, вжиття вiдповiдних заходiв реагування, в тому числi щодо притягнення посадових осiб до вiдповiдальностi.
Термiн - постiйно; |
2.5. iнформування Департаменту аналiзу ризикiв та протидiї митним правопорушенням про виникнення проблемних питань технiчної та/або практичної реалiзацiї вимог цих Методичних рекомендацiй, а також надання пропозицiй щодо їх вирiшення.
Термiн - постiйно. |
3. Координацiйно-монiторинговому департаменту (Мокляк М.В.) внести змiни до Репозиторiя звiтної i статистичної iнформацiї Державної фiскальної служби України, затвердженого наказом Державної фiскальної служби України вiд 07.10.2014 N 168.
4.Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Макаренка А.В.
Голова | I.О. Бiлоус |
ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Державної фiскальної служби України 03.11.2014 N 237 |
Методичнi рекомендацiї щодо застосування фото-, вiдеоапаратури пiд час проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв
I. Загальнi положення
1. Фото-, вiдеоапаратура застосовується посадовою особою митницi вiдповiдно до пiдпункту 3.3 Порядку проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 12.12.2012 N 1316 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 26.02.2013 за N 318/22850, у разi визначення за результатами застосування системи управлiння ризиками необхiдностi здiйснення фото-, вiдеозйомки пiд час проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв, в тому числi пiд час проведення вiзуального огляду (далi - огляд).
2. При визначеннi необхiдностi здiйснення фото-, вiдеозйомки пiд час проведення огляду за результатами застосування системи управлiння ризиками враховується, що вiдповiдно до пiдпункту 1.12 Порядку здiйснення аналiзу та оцiнки ризикiв, розроблення i реалiзацiї заходiв з управлiння ризиками в митнiй службi України, затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 24.05.2012 N 597 та зареєстрованого в Мiнiстерствi юстицiї України 01.06.2012 за N 882/21194, контроль iз застосуванням системи управлiння ризиками може бути реалiзований автоматизованим, неавтоматизованим та комбiнованим способами iз використанням iнструментiв, визначених у пунктi 1.10 зазначеного Порядку (iндикатори ризику, профiлi ризику, орiєнтування, методичнi рекомендацiї щодо роботи посадових осiб митних органiв з аналiзу, виявлення та оцiнки ризикiв за певними напрямами контролю пiд час митного контролю та оформлення, випадковий вiдбiр).
3. Перед застосуванням фото-, вiдеоапаратури посадова особа, яка проводить огляд, перевiряє її готовнiсть до застосування, в тому числi справнiсть, наявнiсть вiльного мiсця на накопичувачi, виставлення точної дати та часу в налаштуваннях до фото-, вiдеокамери, а також встановлення оптимальних налаштувань якостi зйомки.
II. Рекомендацiї щодо здiйснення фотозйомки товарiв, транспортних засобiв пiд час проведення огляду
4. Фотографiї мають чiтко вiдображати сфотографований об'єкт або його частину (у разi якщо здiйснювалось фотографування лише частини об'єкта).
5. Фотографiї мають вiзуально вiдображати дату та час проведення фотозйомки (крiм випадкiв, коли наявнi технiчнi засоби не мають такої можливостi, що повинно бути зазначено при фiксацiї результатiв у актi про проведення огляду (переогляду) товарiв, транспортних засобiв, ручної поклажi та багажу (далi - акт про проведення огляду) та його електроннiй копiї).
6. Кiлькiсть необхiдних фотознiмкiв при оглядi визначається посадовою особою, яка проводить огляд, самостiйно у кожному конкретному випадку з урахуванням наступних факторiв: обсяг товарної партiї, кiлькiсть i асортимент товарiв, мета та обсяг огляду.
Кiлькiсть фотознiмкiв у ходi одного огляду визначається з урахуванням того, що кожен фотоархiв має мiстити iнформацiю про технiчнi i комерцiйнi характеристики кожного найменування товару, транспортного засобу, що були оглянутi.
7. Фотозйомка товарiв, транспортних засобiв пiд час проведення огляду здiйснюється таким чином:
7.1. фiксацiя типу транспортного засобу, його номера, а також при перемiщеннi транспортного засобу як товару, номерiв окремих вузлiв транспортного засобу (VIN-код, номер двигуна тощо);
7.2. фiксацiя загального плану (зовнiшнього вигляду) закритого вантажного вiдсiку транспортного засобу (контейнера), його номера i цiлiсностi накладеного митного забезпечення та/або iнших засобiв iдентифiкацiї;
7.3. фiксацiя загального плану вiдкритого вантажного (багажного) вiдсiку нерозвантаженого транспортного засобу, що дає можливiсть оцiнити ступiнь (повноту) його завантаженостi, характер вантажних мiсць та упаковки товарiв;
7.4.фiксацiя вивантаженої частини товарiв, яка здiйснюється таким чином, щоб була можливiсть оцiнити кiлькiсть та/або обсяг фактично вивантаженого товару, в тому числi щодо невивантаженого;
7.5. фiксацiя невивантаженої частини товарiв (при частковому вивантаженнi товарiв) або порожнього вiдсiку (при повному вивантаженнi товарiв) транспортного засобу з наявнiстю на фото реєстрацiйного номера транспортного засобу;
7.6. фiксацiя вiдкритих (розiбраних) вантажних мiсць та їх вмiсту.
8. Пiд час проведення фотозйомки фiксуються основнi характеристики товарiв, якi дають змогу однозначно iдентифiкувати товари.
9. Щодо товару здiйснюється фотофiксацiя його розташування/ розподiлу у вантажному (багажному) вiдсiку, а також фотографування таких характеристик товару (у разi їх наявностi):
зовнiшнiй вигляд упаковки;
маркування на упаковцi i на самому товарi (надписи, ярлики, в тому числi тi, якi мiстять вiдомостi про вiдправника, отримувача товарiв, номери замовлень, етикетки тощо);
вiдомостi про виробника, дату виробництва, термiн придатностi;
фiзичнi розмiри;
комплектацiя, наявнiсть запчастин i додаткових деталей;
ознаки, що характеризують ступiнь зносу товару, зокрема виявленi дефекти, пошкодження, затертостi тощо;
товарнi та спецiальнi знаки;
розфасування товару;
iншi важливi для подальшого митного контролю та оформлення товарiв, транспортних засобiв факти.
10. Додатково, у разi виявлення пiд час проведення огляду, здiйснюється фотофiксацiя стороннiх вкладень, спецiально виготовлених сховищ (тайникiв).
11. У разi, якщо iнформацiю, яка мiститься на маркуваннi, неможливо зафiксувати на одному фотознiмку, фотозйомка маркування здiйснюється шляхом послiдовного фотографування з метою фiксацiї усiх необхiдних вiдомостей з можливiстю їх подальшої iдентифiкацiї.
12. У разi, якщо специфiка товару потребує визначення i фiксацiї геометричних параметрiв, рекомендується фотозйомка товару на фонi (з вiзуальним спiвставленням) приладiв для вимiрювання (лiнiйка, рулетка), а у випадку їх вiдсутностi - фотографування здiйснюється на фонi еталонних предметiв, тобто тих, розмiри яких є зрозумiлими: людська долоня, коробка сiрникiв, монета тощо; залежно вiд розмiру товару фотографування можливо здiйснювати у порiвняннi з бiльшими об'єктами: людина, автомобiль, контейнер тощо.
13. При здiйсненнi фотофiксацiї транспортних засобiв, що задекларованi до перемiщення без вантажу, фотографується порожнiй вантажний (багажний) вiдсiк з наявнiстю на фото реєстрацiйного номера транспортного засобу.
14. При здiйсненнi фотофiксацiї специфiчних/нестандартних товарiв та/або транспортних засобiв (насипнi, наливнi товари, що перемiщуються у цистернах, вiдкритих залiзничних вагонах тощо), фотографування здiйснюється з урахуванням рекомендацiй, наведених у цьому роздiлi, в обсязi, що можливий до виконання.
15. При проведеннi огляду транспортних засобiв громадян на предмет дотримання ними встановленого порядку перемiщення товарiв через митний кордон України здiйснюється фотофiксацiя транспортного засобу, його багажного вiддiлення, салону, а також iнших мiсць (об'єктiв), якi оглядались.
16. При виконаннi пiд час огляду зважування малогабаритних товарiв здiйснюється фотофiксацiя товару на вагах iз вiдображенням на фото ваги таких товарiв.
У разi зважування великогабаритних товарiв, транспортних засобiв iз використанням спецiальних систем зважування здiйснюється фотофiксацiя акту зважування або iншого документа, у якому зафiксовано результати проведеного зважування, або використовується електронна копiя вiдповiдного документа.
17. Не допускається редагування графiчної частини фотознiмкiв, в тому числi внесення будь-яких змiн до налаштувань файла, за виключенням змiни розмiру графiчної частини фотознiмка.
18.Здiйснення вiдеозйомки пiд час проведення огляду здiйснюється шляхом вiдеофiксацiї об'єктiв (їх частин) вiдповiдно до рекомендацiй, наведених у цьому роздiлi.
III. Рекомендацiї щодо фiксацiї результатiв здiйснення фото-, вiдеозйомки товарiв, транспортних засобiв пiд час проведення огляду у АСМО "Iнспектор-2006"
19. За результатами проведення огляду товарiв, транспортних засобiв, пiд час яких здiйснювалась фото-, вiдеозйомка, посадова особа митницi забезпечує:
19.1. внесення достовiрних та повних вiдомостей про здiйснення фотографування, вiдеозйомки до актiв про проведення огляду, їх електронних копiй;
19.2. у разi здiйснення фотозйомки - прикрiплення цифрових фотознiмкiв до митних декларацiй (модуль "ВМД") або до iнформацiї про перемiщення товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України (модуль "Журнал пункту пропуску" або модуль "Пасажирський пункт пропуску") за допомогою функцiоналу АСМО "Iнспектор-2006", або, у разi вiдсутностi технiчної можливостi прикрiплення фотознiмкiв, збереження фотознiмкiв на сервер митницi у спецiально створенiй деревоподiбнiй структурi папок (каталогiв) протягом 2-х робочих днiв (протягом 2-х календарних днiв для пiдроздiлiв митного оформлення з цiлодобовим режимом роботи) з моменту проведення огляду;
19.3. у разi здiйснення вiдеозйомки - збереження вiдеофайлiв на сервер митницi у спецiально створенiй деревоподiбнiй структурi папок (каталогiв) протягом 2-х робочих днiв (протягом 2-х календарних днiв для пiдроздiлiв митного оформлення з цiлодобовим режимом роботи) з моменту проведення огляду;
19.4. внесення достовiрних та повних вiдомостей про результати виконання митних формальностей, якi передбачали застосування фото-, вiдеоапаратури, до модуля АСАУР АСМО "Iнспектор-2006".
20. У разi технiчної неможливостi здiйснення фото-, вiдеозйомки пiд час проведення огляду товарiв, транспортних засобiв, посадова особа митницi зазначає вiдповiднi обґрунтування при фiксацiї результатiв проведення огляду у актi про проведення огляду, його електроннiй копiї, а також модулi АСАУР АСМО "Iнспектор-2006".
IV. Рекомендацiї щодо зберiгання iнформацiї
21. Цифровi фотознiмки, вiдеофайли зберiгаються на серверах митниць, посадовi особи яких проводили вiдповiднi огляди.
22. З метою зменшення розмiру фотографiї рекомендується змiнювати її розширення (мiнiмум 800 на 600 точок).
23. Фотографiї рекомендується зберiгати у форматi JPEG.
24. Термiн зберiгання цифрових фотознiмкiв, вiдеофайлiв на серверах митниць становить не менше 180 дiб.
25. Архiвування фотознiмкiв, прикрiплених до митних декларацiй або до iнформацiї про перемiщення товарiв та транспортних засобiв через митний кордон України вiдповiдно до пiдпункту 19.2 цих Методичних рекомендацiй, здiйснюється iз використанням засобiв АСМО "Iнспектор-2006".
26. У разi вiдсутностi технiчної можливостi прикрiплення фотознiмкiв вiдповiдно до пiдпункту 19.2 цих Методичних рекомендацiй або здiйснення вiдеозйомки, зберiгання фото-, вiдеофайлiв органiзовується iз використанням деревоподiбної структури папок (каталогiв).
При цьому кожен архiв називається вiдповiдно до номера митної декларацiї (для випадкiв митного оформлення у митницi призначення - наприклад 100000000_2014_000011) або реєстрацiйного номера транспортного засобу (для випадкiв перетину кордону - наприклад XX0000XX).
Деревоподiбна структура папок (каталогiв) формується таким чином: чотиризначний код року (наприклад "2014") " двозначний код мiсяця (наприклад "09") " двозначний код дня мiсяця (наприклад "14") " номер митної декларацiї (наприклад "100000000_2014_000011") або номер транспортного засобу (наприклад "XX0000XX").
Директор Департаменту аналiзу ризикiв та протидiї митним правопорушенням | О.В. Мухiн |