ДЕРЖАВНА ФIСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.01.2015 | N 34 |
---|
Про затвердження Методичних рекомендацiй щодо
здiйснення митних процедур в мiжнародних пунктах
пропуску через державний кордон України для
морського (рiчкового) i поромного сполучення при
перемiщеннi товарiв у контейнерах
Вiдповiдно до Митного кодексу України, з метою реалiзацiї Рамкових стандартiв безпеки й полегшення свiтової торгiвлi, ухвалених Всесвiтньою митною органiзацiєю у червнi 2005 року, забезпечення прискорення митного оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України в пунктах пропуску для морського (рiчкового) i поромного сполучення, наказую:
1. Затвердити Методичнi рекомендацiї щодо здiйснення митних процедур в мiжнародних пунктах пропуску через державний кордон України для морського (рiчкового) i поромного сполучення при перемiщеннi товарiв у контейнерах, що додаються.
2. Координацiйно-монiторинговому департаменту (Мокляк М.В.) внести змiни до Репозиторiя звiтної i статистичної iнформацiї Державної фiскальної служби України, затвердженого наказом Державної фiскальної служби України вiд 07.10.2014 N 168.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на директора Департаменту органiзацiї митного контролю та оформлення Сьомку С.М.
В.о. Голови | А.В. Макаренко |
ЗАТВЕРДЖЕНО наказ Державної фiскальної служби України вiд 27.01.2015 N 34 |
Методичнi рекомендацiї
щодо здiйснення митних процедур в мiжнародних
пунктах пропуску через державний кордон України
для морського (рiчкового) i поромного сполучення
при перемiщеннi товарiв у контейнерах
I. Загальнi положення
1.1. Цi Методичнi рекомендацiї розроблено з метою забезпечення прискорення здiйснення митних процедур щодо товарiв, якi перемiщуються через митний кордон України у контейнерах, у пунктах пропуску для морського (рiчкового) i поромного сполучення.
1.2. Пiд час застосування Методичних рекомендацiй посадовi особи митниць керуються такими нормативно-правовими актами:
постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 21 травня 2012 року N 451 "Питання пропуску через державний кордон осiб, автомобiльних, водних, залiзничних та повiтряних транспортних засобiв перевiзникiв i товарiв, що перемiщуються ними" (зi змiнами);
постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 23 травня 2012 року N 467 "Про затвердження вичерпного перелiку пiдстав, за наявностi яких може проводитись огляд (переогляд) товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення митними органами України";
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 24.05.2012 N 597 "Про затвердження Порядку здiйснення аналiзу та оцiнки ризикiв, розроблення i реалiзацiї заходiв з управлiння ризиками в митнiй службi України", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 01.06.2012 за N 882/21194);
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.05.2012 N 636 "Про затвердження форми Акта про проведення огляду (переогляду) товарiв, транспортних засобiв, ручної поклажi та багажу", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 19.06.2012 за N 1004/21316;
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 30.05.2012 N 651 "Про затвердження Порядку заповнення митних декларацiй на бланку єдиного адмiнiстративного документа", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 14.08.2012 за N 1372/21684;
наказ Мiнiстерства фiнансiв України вiд 12.12.2012 N 1316 "Про затвердження Порядку проведення огляду та переогляду товарiв, транспортних засобiв комерцiйного призначення", зареєстрований у Мiнiстерствi юстицiї України 26.02.2013 за N 318/22850;
наказ Державної фiскальної служби України вiд 05.12.2014 N 351 "Про затвердження Примiрного регламенту митниць ДФС".
1.3. Термiни у цих Методичних рекомендацiях вживаються у значеннi, визначеному Митним кодексом України та iншими нормативно-правовими актами з питань державної митної справи.
II. Визначення форм та обсягiв митного контролю
2.1. Форми та обсяги митного контролю, що застосовуватимуться в пунктах пропуску для морського (рiчкового) i поромного сполучення до товарiв, якi перемiщуються в контейнерах, визначаються за результатами застосування системи управлiння ризиками, що передбачає, крiм iншого, аналiз усiєї наявної в митницi iнформацiї про перемiщення таких товарiв.
2.2. До iнформацiї, що пiдлягає аналiзу, зокрема, належить:
iнформацiя, отримана вiд митної служби країни експорту та/або транзиту;
iнформацiя про товари, прийнятi до перевезення у контейнерах у порт призначення на митнiй територiї України, яка надходить вiд агентської органiзацiї (морського агента) до перетину такими товарами митного кордону України (далi - попередня iнформацiя);
iнформацiя, що мiститься в модулях АСМО ПIК "Iнспектор 2006" та єдинiй автоматизованiй iнформацiйнiй системi Державної фiскальної служби України (далi - ЄАIС ДФС);
iнформацiя щодо можливих порушень законодавства України, отримана вiд правоохоронних органiв;
iнформацiя, отримана вiд структурних пiдроздiлiв, територiальних органiв ДФС, iнших пiдроздiлiв митницi, у тому числi пiдроздiлiв, головним завданням яких є боротьба з митними правопорушеннями;
iнформацiя iз загальнодоступних джерел, у тому числi, з мережi INTERNET.
2.3. Як правило, без проведення митного огляду в пунктi пропуску здiйснюються митнi процедури щодо товарiв, якi перемiщуються в контейнерах i направляються у митницю призначення для завершення перемiщення прохiдним або внутрiшнiм транзитом територiєю України.
У випадках, коли на пiдставi проведеного аналiзу зроблено висновок про необхiднiсть проведення митного огляду товарiв, що направляються у пiдроздiли митного оформлення митницi ДФС, в зонi дiяльностi якої знаходяться пункти пропуску для морського (рiчкового) i поромного сполучення, для здiйснення їх митного оформлення вiдповiдно до обраного митного режиму, такий митний огляд проводиться у цих пiдроздiлах. Iнформацiя про зроблений за результатами аналiзу висновок щодо необхiдностi проведення митного огляду передається пiдроздiлу митного оформлення у максимально короткий строк, що забезпечуватиме своєчасне застосування цiєї форми митного контролю.
III. Органiзацiя аналiзу iнформацiї про перемiщуванi товари та використання його результатiв
3.1. З метою забезпечення об'єктивностi i всебiчностi аналiзу iнформацiї, зазначеної у пунктi 2.2, в митницi доцiльно утворення групи аналiзу iнформацiї про перемiщуванi товари та включення до її складу фахiвцiв з питань здiйснення митного контролю та оформлення, протидiї митним правопорушенням, IТ - забезпечення дiяльностi митницi.
3.2. Результатом роботи фахiвцiв групи аналiзу iнформацiї про перемiщуванi товари мають бути висновки щодо необхiдностi застосування форм митного контролю, зокрема, митного огляду, зробленi на пiдставi проведеного аналiзу.
3.3. У разi формування рекомендацiї про застосування форм митного контролю, зокрема, митного огляду, вiдмiтка про це вноситься до модуля "Морськi перевiзники" ПIК "Iнспектор-2006" для врахування пiд час митного контролю.
3.4. Зазначена в пунктi 3.3 вiдмiтка є пiдставою для прийняття рiшення щодо проведення митного огляду.
3.5. За вiдсутностi зазначеної в пунктi 3.3 вiдмiтки посадова особа митницi, яка здiйснює митний контроль, може iнiцiювати прийняття рiшення про проведення митного огляду виключно у разi виявлення нормативно визначених пiдстав за результатами вивчення документiв i вiдомостей, що не аналiзувались фахiвцями групи аналiзу iнформацiї про перемiщуванi товари.
3.6. З урахуванням процедури прийняття рiшення про проведення митного огляду та з огляду на практику застосування цiєї форми митного контролю у пунктах пропуску для морського (рiчкового) i поромного сполучення митниць країн ЄС, проведення митного огляду товарiв, як правило, не повинно перевищувати двi години з моменту пред'явлення товарiв для такого огляду, крiм випадкiв, обумовлених необхiднiстю виконанням вимог законодавства.
3.7. Результати проведення митного огляду контейнера з товарами фiксуються в актi встановленої форми з обов'язковим зазначенням часу, витраченого на його проведення, до якого входить час з моменту належного пред'явлення декларантом або iншою уповноваженою особою товарiв та фактичного доступу до цих товарiв до моменту фактичного встановлення вiдомостей про товари, необхiдних для митного контролю за обсягом визначених завдань.
Директор Департаменту органiзацiї митного контролю та оформлення | С.М. Сьомка |