КАБIНЕТ МIНIСТРIВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
Київ
вiд 4 лютого 2015 р. | N 82 |
---|
Про внесення змiн до Порядку електронного
адмiнiстрування податку на додану вартiсть
Кабiнет Мiнiстрiв України постановляє:
Внести до Порядку електронного адмiнiстрування податку на додану вартiсть, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 16 жовтня 2014 р. N 569 (Офiцiйний вiсник України, 2014 р., N 87, ст. 2482), змiни, що додаються.
Прем'єр-мiнiстр України | А. ЯЦЕНЮК |
Iнд. 34
ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 4 лютого 2015 р. N 82 |
ЗМIНИ,
що вносяться до Порядку електронного
адмiнiстрування податку на додану вартiсть
1. Пункт 1 доповнити абзацами такого змiсту:
"Система електронного адмiнiстрування податку запроваджується поетапно:
на перехiдний перiод (до 1 липня 2015 р. або iншої дати, визначеної окремим рiшенням Верховної Ради України про скорочення такого перiоду) - у тестовому режимi;
iз зазначеної дати - на постiйнiй основi.".
2. Пункт 9 доповнити абзацом такого змiсту:
"Протягом перехiдного перiоду, зазначеного у пунктi 1 цього Порядку, реєстрацiя податкових накладних та/або розрахункiв коригування здiйснюється без обмеження сумою податку, обчисленою за формулою, що наведена у цьому пунктi.".
3. Доповнити Порядок пунктами 91, 92 i 211 такого змiсту:
"91. Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податковi накладнi та/або розрахунки коригування, визначена вiдповiдно до пункту 9 цього Порядку, за рiшенням платника податку може бути збiльшена на суму непогашених залишкiв сум податку, заявлених ним до бюджетного вiдшкодування за звiтнi (податковi) перiоди до 1 лютого 2015 р., задекларованих до бюджетного вiдшкодування за такi перiоди в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звiтних (податкових) перiодiв, вiд'ємного значення суми, розрахованої згiдно з пунктом 200.1 статтi 200 Податкового кодексу України, та залишку вiд'ємного значення попереднiх звiтних (податкових) перiодiв пiсля бюджетного вiдшкодування, задекларованих платником податку за звiтнi (податковi) перiоди до 1 лютого 2015 року.
Таке рiшення платник податку вiдображає у заявi, що подається у складi податкової декларацiї за звiтний (податковий) перiод пiсля 1 лютого 2015 р., в якому воно прийняте.
ДФС пiсля проведення камеральної перевiрки зазначеної податкової декларацiї автоматично збiльшує суму податку, на яку платник податку має право зареєструвати податковi накладнi та/або розрахунки коригування, на вiдповiдну суму та на запит платника податку iнформує його про суму збiльшення шляхом надсилання електронного повiдомлення.
Сума такого збiльшення вiдображається платником податку у складi податкового кредиту податкової декларацiї за звiтний (податковий) перiод, в якому воно здiйснене.
92. Пiсля закiнчення перехiдного перiоду, зазначеного у пунктi 1 цього Порядку:
1) ДФС автоматично збiльшує розмiр суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податковi накладнi та/або розрахунки коригування, визначеної вiдповiдно до пункту 9 цього Порядку, на суму середньомiсячного розмiру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останнi 12 звiтних (податкових) мiсяцiв/ чотири квартали, та на запит платника податку iнформує його про суму збiльшення шляхом надсилання електронного повiдомлення.
Сума такого збiльшення щокварталу пiдлягає автоматичному перерахунку ДФС шляхом вiднiмання суми попереднього збiльшення та додавання суми збiльшення згiдно з поточним перерахунком з урахуванням середньомiсячного розмiру сум податку, задекларованих платником до сплати до бюджету та погашених за останнi 12 звiтних (податкових) мiсяцiв/чотири квартали, станом на дату перерахунку.
На запит платника податку ДФС iнформує його про результати такого перерахунку шляхом надсилання електронного повiдомлення;
2) сума податку, на яку платник має право зареєструвати податковi накладнi та/або розрахунки коригування, визначена вiдповiдно до пункту 9 цього Порядку, автоматично збiльшується на суми помилково та/або надмiру сплачених грошових зобов'язань з податку.
На суму такого збiльшення:
зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету в звiтному (податковому) перiодi, або збiльшується сума вiд'ємного значення, задекларована в звiтному (податковому) перiодi;
помилково та/або надмiру сплаченi грошовi зобов'язання з податку вважаються погашеними.";
"211. Якщо на дату подання податкової декларацiї з податку сума коштiв на рахунку платника податку у системi електронного адмiнiстрування податку перевищує суму, що пiдлягає перерахуванню до бюджету вiдповiдно до поданої декларацiї, платник податку має право подати до контролюючого органу у складi податкової декларацiї заяву, вiдповiдно до якої такi кошти пiдлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку, реквiзити якого зазначаються в заявi, у сумi залишку коштiв, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку, або до бюджету в рахунок сплати податкових зобов'язань з податку.
Сума податку, визначена вiдповiдно до пункту 9 цього Порядку, зменшується на суму податку, що вiдповiдно до поданої заяви пiдлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника на дату її подання, шляхом зменшення загальної суми поповнення рахунка в системi електронного адмiнiстрування податку з поточного рахунка платника.
Для вiдповiдного перерахування коштiв ДФС надсилає Казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та iндивiдуальний податковий номер, сума податку, що пiдлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквiзити такого рахунка (у разi подання платником податку заяви про повернення коштiв на його поточний рахунок).
Казначейство на пiдставi зазначеного реєстру протягом п'яти робочих днiв пiсля закiнчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостiйної сплати платником податку сум податкових зобов'язань, здiйснює вiдповiдне перерахування.".
4. У текстi Порядку слово "сiчень" у всiх вiдмiнках замiнити словом "лютий" у вiдповiдному вiдмiнку.