УГОДА
мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Азербайджанської Республiки про спiвробiтництво в галузi карантину рослин
Кабiнет Мiнiстрiв України та Уряд Азербайджанської Республiки, далi - Договiрнi Сторони,
визнаючи важливiсть спiвробiтництва в запобiганнi ввезенню i розповсюдженню регульованих шкiдливих органiзмiв,
керуючись бажанням у майбутньому продовжувати i розширювати спiвробiтництво в галузi карантину та захисту рослин i забезпечити координацiю державних фiтосанiтарних заходiв,
керуючись Мiжнародними стандартами з фiтосанiтарних заходiв (МСФЗ), Мiжнародною конвенцiєю про захист рослин (МКЗР) вiд 6 грудня 1951 року, в редакцiї 1997 року,
виходячи з iнтересiв взаємної охорони територiї держав Договiрних Сторiн вiд проникнення i розповсюдження регульованих шкiдливих органiзмiв та розвитку господарських i торговельних зв'язкiв мiж Договiрними Сторонами,
домовилися про таке:
СТАТТЯ 1
У контекстi даної Угоди наведенi термiни вживаються у такому значеннi:
рослини - живi рослини та їх частини, включаючи насiння та генетичний матерiал;
рослиннi продукти - неперероблений матерiал рослинного походження (включаючи зерно), а також переробленi продукти, якi за своїм характером або за способом переробки можуть створювати ризик iнтродукцiї та розповсюдження шкiдливих органiзмiв;
шкiдливий органiзм - будь-який вид, рiзновид або бiотип рослин, тварин або патогенних агентiв, шкiдливий для рослин або рослинних продуктiв;
карантинний шкiдливий органiзм - шкiдливий органiзм, який має потенцiйне економiчне значення для зони, що знаходиться у зв'язку з цим у небезпецi, в якiй вiн поки вiдсутнiй або присутнiй, але обмежено розповсюджений, i є об'єктом офiцiйної боротьби;
регульований шкiдливий органiзм - карантинний шкiдливий органiзм або регульований некарантинний шкiдливий органiзм;
регульований некарантинний шкiдливий органiзм - некарантинний шкiдливий органiзм, присутнiсть якого у насiннєвому та садивному матерiалi здiйснює економiчно неприйнятний вплив на заплановане використання цих рослин i внаслiдок цього регулюється на територiї держави Договiрної Сторони, що iмпортує;
об'єкт регулювання (пiдкарантинний матерiал) - будь-яка рослина, рослинний продукт, мiсце складування, упаковка, транспортний засiб, контейнер, грунт i будь-який iнший органiзм, об'єкт або матерiал, що може бути мiсцем укриття шкiдливих органiзмiв або сприяти їхньому поширенню, i стосовно яких вважається необхiдним застосування фiтосанiтарних заходiв, особливо у разi мiжнародних перевезень.
СТАТТЯ 2
Для реалiзацiї i координацiї положень цiєї Угоди компетентними органами Договiрних Сторiн є:
вiд української сторони - Державна ветеринарна та фiтосанiтарна служба України;
вiд азербайджанської сторони - Державна служба фiтосанiтарного нагляду при Мiнiстерствi сiльського господарства Азербайджанської Республiки.
СТАТТЯ 3
Експорт, iмпорт та транзит об'єктiв регулювання буде здiйснюватись через пункти пропуску на державному кордонi, визначених нацiональним законодавством держав Договiрних Сторiн.
Карантинний догляд об'єктiв регулювання буде проводитись у пунктах з карантину рослин Нацiональної органiзацiї з карантину та захисту рослин (НОКЗР) Договiрних Сторiн. Договiрнi Сторони обмiнюються перелiками карантинних шкiдливих органiзмiв (Додатки 1 та 2), якi є невiд'ємною частиною цiєї Угоди.
Усi витрати, пов'язанi з перевiркою вантажiв з об'єктами регулювання, несе власник вантажу або представник власника згiдно з дiючими тарифами на територiях держав Договiрних Сторiн.
СТАТТЯ 4
Компетентнi органи Договiрних Сторiн будуть здiйснювати iнспектування об'єктiв регулювання в процесi їх виробництва, обробки, перевезення, а також зберiгання з метою визначення наявностi або вiдсутностi регульованих шкiдливих органiзмiв, якi завдають шкоди рослинам та рослинним продуктам.
Договiрнi Сторони зобов'язуються дотримуватися затверджених згiдно iз дiючим законодавством своїх держав фiтосанiтарних правил щодо iмпорту, експорту, реекспорту i транзиту об'єктiв регулювання, якi перевозяться з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони.
СТАТТЯ 5
З метою забезпечення ефективного спiвробiтництва в галузi карантину рослин Договiрнi Сторони вiдповiдно до нацiонального законодавства зобов'язуються:
- вживати необхiдних заходiв щодо запобiгання проникненню шкiдливих органiзмiв з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони при iмпортi, експортi, реекспортi та транзитi;
- обмiнюватися правилами, положеннями, якi регулюють на територiях держав Договiрних Сторiн заходи щодо карантину рослин;
- обмiнюватися iнформацiєю про появу та розповсюдження шкiдливих органiзмiв, якi мають карантинне значення на територiях держав Договiрних Сторiн;
- обмiнюватися iнформацiєю про науково-дослiднi роботи в галузi карантину рослин;
- надавати взаємну наукову, технiчну та iншу допомогу в проведеннi заходiв з карантину рослин, пов'язаних iз виявленням, локалiзацiєю та лiквiдацiєю вогнищ карантинних органiзмiв, знезараження та iнше;
- обмiнюватися фахiвцями шляхом їх вiдрядження з метою здiйснення фiтосанiтарного контролю об'єктiв регулювання у мiсцях виробництва, заготiвлi для оперативного вирiшення питань з карантину рослин, а також для вивчення досягнень науки i практики в галузi карантину рослин;
- обмiнюватись нотифiкацiйними повiдомленнями про невiдповiднiсть фiтосанiтарних заходiв та вiдповiдними документами, що пiдтверджують факти невiдповiдностi.
СТАТТЯ 6
1. Об'єкти регулювання, якi вивозяться з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони або якi перевозяться транзитом територiєю держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони, або об'єкти регулювання походженням з третiх країн, якi пiдлягали перепакуванню, перевантажуванню або роздiленi на частки на територiї держави однiєї iз Договiрних Сторiн, повиннi супроводжуватися фiтосанiтарним сертифiкатом (оригiнал) або реекспортним фiтосанiтарним сертифiкатом та карантинним дозволом на iмпорт вiдповiдно до нацiонального законодавства держави iмпортуючої Договiрної Сторони.
З метою iдентифiкацiї партiй об'єктiв регулювання у фiтосанiтарних сертифiкатах зазначається номер (назва) транспортного засобу, що перевозить цю партiю. Фiтосанiтарнi сертифiкати оформлюються у вiдповiдностi з Мiжнародними стандартами з фiтосанiтарних заходiв (МСФЗ N 12).
2. Наявнiсть фiтосанiтарного сертифiката не позбавляє права компетентних органiв Договiрних Сторiн здiйснювати фiтосанiтарний контроль об'єктiв регулювання вiдповiдно до законодавства своїх держав.
3. У разi виявлення регульованих шкiдливих органiзмiв пiд час проведення фiтосанiтарного контролю або iнших порушень фiтосанiтарних заходiв, компетентнi органи iмпортуючої Договiрної Сторони мають право на знезараження партiї об'єктiв регулювання, її знищення або повернення експортеру, з повiдомленням компетентних органiв iншої Договiрної Сторони стосовно вжитих фiтосанiтарних заходiв iз зазначенням їх причини вiдповiдно до Мiжнародного стандарту з фiтосанiтарних заходiв (МСФЗ N 13).
Якщо знезараження об'єктiв регулювання здiйснювалось на територiї держави однiєї Договiрної Сторони, ввезення зазначеної продукцiї на територiю держави iншої Договiрної Сторони дозволяється пiсля її дегазацiї (штучного видалення газiв з об'єктiв регулювання) або дегазацiї на територiї держави Договiрної Сторони, яка приймає об'єкт регулювання за попередньою домовленiстю з НОКЗР.
В усiх випадках здiйснення реекспорту об'єктiв регулювання Договiрнi Сторони здiйснюють фiтосанiтарний контроль i в разi вiдсутностi карантинних шкiдливих органiзмiв оформляють фiтосанiтарний сертифiкат або реекспортний фiтосанiтарний сертифiкат, який супроводжує об'єкти регулювання до мiсця призначення вантажу, разом з фiтосанiтарним сертифiкатом країни-експортера (або його завiреною копiєю).
СТАТТЯ 7
При експортi об'єктiв регулювання з територiї держави однiєї Договiрної Сторони на територiю держави iншої Договiрної Сторони в якостi пакувального матерiалу буде використовуватись дерев'яний пакувальний матерiал, що пройшов спецiальну обробку згiдно з Мiжнародним стандартом з фiтосанiтарних заходiв (МСФЗ N 15). Рослиннi матерiали (сiно, солома, полова, листя), що можуть бути переносниками карантинних шкiдливих органiзмiв, не будуть використовуватись в якостi додаткового пакувального матерiалу без попередньої згоди Договiрних Сторiн. Iншi пакувальнi матерiали повиннi бути вiльними вiд ґрунту.
Компетентнi органи Договiрних Сторiн забороняють iмпорт живих вкорiнених рослин з ґрунтом, якi можуть бути переносниками регульованих шкiдливих органiзмiв.
Транспортнi засоби, якi використовуються однiєю Договiрною Стороною для перевезення об'єктiв регулювання на територiю держави iншої Договiрної Сторони, повиннi бути ретельно очищенi, а за потреби - знезараженi.
СТАТТЯ 8
Для вирiшення практичних питань, пов'язаних з реалiзацiєю положень цiєї Угоди, компетентнi органи Договiрних Сторiн, у разi необхiдностi, органiзовують спiльнi наради, якi проводяться по черзi на територiях держав Договiрних Сторiн.
Органiзацiйнi витрати на проведення нарад несе компетентний орган приймаючої Договiрної Сторони. Порядок оплати витрат щодо направлення делегацiй попередньо узгоджується компетентними органами Договiрних Сторiн.
Мiсце, термiни та порядок денний таких нарад визначаються компетентними органами Договiрних Сторiн.
СТАТТЯ 9
Положення цiєї Угоди поширюються на всi об'єкти регулювання, включаючи тi, якi надходять в якостi дарувань або для наукових цiлей, а також призначенi для дипломатичних, консульських та iнших представництв.
СТАТТЯ 10
Положення цiєї Угоди не впливає на права та обов'язки Договiрних Сторiн, що випливають з iнших мiжнародних договорiв, учасниками яких вони є.
СТАТТЯ 11
За взаємною письмовою згодою Договiрних Сторiн в цю Угоду можуть вноситись змiни та/або доповнення, якi оформляються окремими протоколами, що є її невiд'ємною частиною i набирають чинностi згiдно з порядком, встановленим статтею 13 цiєї Угоди.
СТАТТЯ 12
У разi виникнення розбiжностей при тлумаченнi та застосуваннi положень цiєї Угоди Договiрнi Сторони будуть вирiшувати їх шляхом консультацiй та переговорiв.
СТАТТЯ 13
Ця Угода набирає чинностi з дати отримання останнього письмового повiдомлення дипломатичними каналами про виконання Договiрними Сторонами внутрiшньодержавних процедур, необхiдних для набрання нею чинностi.
Ця Угода укладається на п'ять рокiв. Її дiя автоматично подовжується на наступнi п'ятирiчнi перiоди, якщо жодна з Договiрних Сторiн не повiдомить у письмовiй формi дипломатичними каналами iншу Договiрну Сторону не пiзнiше нiж за шiсть мiсяцiв до закiнчення вiдповiдного перiоду про свiй намiр припинити її дiю.
Припинення дiї цiєї Угоди в жодному разi не зачiпає заходи та проекти, розпочатi в рамках цiєї Угоди.
Учинено в м. Київ 18 листопада 2013 року у двох дiйсних примiрниках, кожний українською, азербайджанською та росiйською мовами, при цьому всi тексти є автентичними.
У випадках рiзного тлумачення окремих положень цiєї Угоди буде використовуватися текст росiйською мовою.
За Кабiнет Мiнiстрiв України | За Уряд Азербайджанської Республiки |
Додаток N 1 до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Азербайджанської Республiки про спiвробiтництво в галузi карантину рослин |
ПЕРЕЛIК
регульованих шкiдливих органiзмiв
A-1
Карантиннi органiзми, вiдсутнi в Українi
Клiщi
1. Aculops fuchsiae Keifer
2. Oligonychus perditus Pritchard & Baker
Комахи
1. Acleris gloverana Wals.
2. Acleris variana Fern.
3. Aeolesthes sarta Sols.
4. Aleurocanthus spiniferus Quaint.
5. Aleurocanthus woglumi Ashby
6. Amauromyza maculosa Mall.
7. Anoplophora chinensis Forst.
8. Anoplophora glabripennis Motsh.
9. Anthonomus bisignifer Schen.
10. Anthonomus signatus Say
11. Bactrocera dorsalis Hend.
12. Bactrocera zonata Saund.
13. Bemisia tabaci Gen.
14. Cacoecimorpha pronubana Hubn.
15. Callosobruchus chinensis Linn.
16. Callosobruchus maculatus Fabr.
17. Carposina niponensis Wals.
18. Caryedon gonagra Fabr.
19. Ceratitis capitata Wied.
20. Ceratitis cosyra Walk.
21. Ceratitis rosa Karch.
22. Choristoneura conflictana Walk.
23. Choristoneura fumiferana Clem.
24. Choristoneura occidentalis Freem.
25. Choristoneura rosaceana Har.
26. Conotrachelus nenuphar Herb.
27. Cydia packardi Zell.
28. Cydia prunivora Wals.
29. Dendrolimus sibiricus Tschetv.
30. Diabrotica barberi Smith & Lawr.
31. Diabrotica speciosa Germ.
32. Diabrotica undecimpunctata Man.
33. Dinoderus bifoveolatus Woll.
34. Dryocosmus kuriphilus Yas.
35. Epitrix cucumeris Har.
36. Epitrix tuberis Gent.
37. Ips hauseri Reit.
38. Ips subelongatus Motsch.
39. Lepidosaphes ussuriensis Bork.
40. Liriomyza huidobrensis Blanc.
41. Liriomyza sativae Blanc.
42. Liriomyza trifolii Burg.
43. Maconellicoccus hirsutus Green
44. Malacosoma americanum Fabr.
45. Malacosoma disstria Hub.
46. Malacosoma parallella Staud.
47. Margarodes vitis Philippi
48. Melanotus communis Gyll.
49. Monochamus alternatus Hope
50. Monochamus carolinensis Oliv.
51. Monochamus marmorator Kirb.
52. Monochamus mutator Le Cont.
53. Monochamus nitens Bat.
54. Monochamus notatus Drury
55. Monochamus obtusus Cas.
56. Monochamus scutellatus Say
57. Monochamus titillator Fabr.
58. Naupactus leucoloma Boh.
59. Numonia pyrivorella Mats.
60. Opogona sacchari Boj.
61. Pissodes nemorensis Germ.
62. Pissodes strobi Peck.
63. Pissodes terminalis Hop.
64. Popillia japonica Newm.
65. Premnotrypes latithorax Pier.
66. Premnotrypes suturicallus Kusch.
67. Premnotrypes vorax Hust.
68. Rhagoletis pomonella Walsh.
69. Rhagoletis cingulata Loew.
70. Rhagoletis indifferens Cur.
71. Rhizoecus hibisci Kaw. & Tak.
72. Scirtothrips aurantii Faure.
73. Scirtothrips citri Moul.
74. Scirtothrips dorsalis Hood.
75. Scolytus morawitzi Sem.
76. Sinoxylon conigerum Gers.
77. Sirex ermak Sem
78. Spodoptera eridania Cram.
79. Spodoptera frugiperda Smith
80. Spodoptera littoralis Boisd.
81. Spodoptera litura Fabr.
82. Tecia solanivora Pov.
83. Tetropium gracilicorne Reit.
84. Thrips palmi Karn.
85. Toxoptera citricida Kirk.
86. Trogoderma granarium Ev.
87. Tuta absoluta Meyr.
88. Unaspis citri Comst.
89. Xylotrechus altaicus Geb.
90. Xylotrechus namanganensis Heyd.
91. Zabrotes subfasciatus Boh.
Хвороби рослин
Грибковi хвороби
1. Apiosporina morbosa (Schweinitz) von Arx.
2. Ceratocystis fagacearum (Bretz) Hunt
3. Ceratocystis fimbriata Ellis & Halsted f.sp. platani Walter
4. Chrysomyxa arctostaphyli Dietel
5. Cronartium coleosporioides J.C. Arthur
6. Cronartium comandrae Peck
7. Cronartium comptoniae J.C. Arthur
8. Cronartium fusiforme Hed. & Hunt ex Cum.
9. Cronartium himalayense Bagchee
10. Cronartium kamtschaticum Jorstad
11. Cronartium quercuum (Berkeley) Miyabe ex Shirai
12. Didymella ligulicola (K.F. Baker, Dimock & L.H. Davis) von Arx.
13. Endocronartium harknessii (J.P. Moore) Y. Hiratsuka
14. Gymnosporangium asiaticum Miyabe ex Yamada
15. Gymnosporangium clavipes (Cooke & Peck) Cooke & Peck
16. Gymnosporangium globosum (Farlow) Farlow
17. Gymnosporangium juniperi-virginianae Schwein
18. Gymnosporangium yamadae Miyabe ex Yamada
19. Melampsora farlowii (J.C. Arthur) J.J. Davis
20. Melampsora medusae Thumen
21. Monilinia fructicola (Winter) Honey
22. Mycosphaerella dearnessii M.E. Barr
23. Mycosphaerella gibsonii H.C. Evans
24. Mycosphaerella laricis-leptolepidis K. Ito, K. Sato & M. Ota
25. Mycosphaerella populorum G.E. Thompson
26. Ophiostoma wageneri (Goheen & Cobb) Harrington
27. Phialophora cinerescens (Wollenweber) van Beyma
28. Phellinus weirii (Murrill) R.L. Gilbertson
29. Phoma andigena Turkensteen
30. Phyllosticta solitaria Ellis & Everhart
31. Phymatotrichopsis omnivora (Duggar) Hennebert
32. Phytophthora fragariae Hickman
33. Puccinia horiana P. Hennings
34. Stenocarpella macrospora (Earle) Sutton
35. Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton
36. Thecaphora solani (Thirumulachar & O'Brien) Mordue
37. Tilletia indica Mitra
Бактерiальнi хвороби
1. Burkholderia caryophylli (Burkholder) Yabuuchi et al.
2. Erwinia stewartii (Smith) Dye., Pantoea stewartii, Xanthomonas stewartii Dowson
3. Ralstonia solanacearum (Smith) Yabuuchi
4. Xanthomonas campestris pv. hyacinthi (Wakker) Dovson.
5. Xanthomonas oryzae pv. oryzae (Ishyama) Swings et al.
6. Xanthomonas oryzae pv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al
7. Xylella fastidiosa Wells et al.
8. Xylophilus ampelinus (Panagopoulos) Willems et al.
Вiруснi хвороби
1. Cherry little cherry closterovirus (non-European)
2. Cherry rasp leaf nepovirus
3. Chrysanthemum stem necrosis tospovirus
4. Chrysanthemum stunt pospoviroid
5. Impatiens necrotic spot tospovirus
6. Peach rosette mosaic nepovirus
7. Potato Andean mottle comovirus
8. Potato black ringspot nepovirus
9. Potato yellow dwarf nucleorhabdovirus
10. Potato yellow vein crinivirus
11. Raspberry ringspot nepovirus
12. Strawberry latent C virus
13. Tobacco ringspot nepovirus
14. Tomato ringspot nepovirus
Нематоди
1. Aphelenchoides besseyi Christie
2. Bursaphelenchus xylophilus (Steiner and Buhrer) Nickle
3. Globodera pallida (Stone) Behrens
4. Heterodera glycines Ichinohe
5. Meloidogyne chitwoodi Golden, O'Bannon, Santo & Finley
6. Meloidogyne fallax Karssen
7. Nacobbus aberrans (Thome) Thome & Allen
8. Radopholus similis (Cobb) Thome
Бур'яни
1. Ambrosia psilostachya D.C.
2. Ambrosia trifida L.
3. Bidens pilosa L.
4. Bidens bipinnata L.
5. Helianthus californicus D.C.
6. Helianthus ciliaris D.C.
7. Ipomea hederaseae L.
8. Ipomea lacunosa L.
9. Iva axillaris Pursh.
10. Polygonum pensylvanicum L.
11. Raimania laciniata Hill.
12. Solanum carolinense L.
13. Solanum elaeagnifolium Cav.
14. Solanum triflorum Nutt.
15. Striga lutea Lour.
16. Striga euphrasioides Benth.
17. Striga hermontica Benth.
A-2
Карантиннi органiзми, обмежено поширенi в Українi
Комахи
1. Diabrotica virgifera virgifera Le Conte
2. Frankliniella occidentalis Perg.
3. Hyphantria cunea Drury
4. Phthorimaea operculella Zell.
Хвороби рослин
Грибковi хвороби
1. Mycosphaerella linicola Naumov
2. Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival
Бактерiальнi хвороби
1. Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.
Вiруснi хвороби
1. Beet necrotic yellow vein furovirus
2. Plum pox potyvirus
Нематоди
1. Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens
Бур'яни
1. Acroptilon repens L.
2. Ambrosia artemisiifolia L.
3. Cenchrus longispinus Fernald.
4. Cuscuta alba J. Presl et C. Presl
5. Cuscuta approximata Bab.
6. Cuscuta australis R. Br.
7. Cuscuta basarabica Buia
8. Cuscuta campestris Yunck.
9. Cuscuta epilinum Weihe
10. Cuscuta epithymum L.
11. Cuscuta europaea L.
12. Cuscuta gronovii Willd.
13. Cuscuta lupuliformis Krock.
14. Cuscuta monogyna Vahl.
15. Cuscuta suaveolens Ser.
16. Cuscuta trifolii Bab.
17. Cuscuta viciae Schultz
18. Cuscuta Lehmanniana Bge.
19. Sorghum halepense (L.) Pers.
20. Solanum rostratum Dunal.
Регульованi некарантиннi шкiдливi органiзми
Комахи
1. Lopholeucaspis japonica Cock.
2. Quadraspidiotus perniciosus Comst.
3. Viteus vitifolii Fitch.
Хвороби рослин
Бактерiальнi хвороби
1. Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicum (Spieckermann & Kotthoff)
2. Xanthomonas arboricola pv. pruni (Smith) Vauterin et al.
3. Xanthomonas vesicatoria (ex Doidge) Vauterin et al.
Вiруснi хвороби
1. Potato spindle tuber pospiviroid
2. Tomato spotted wilt tospovirus
Нематоди
1. Ditylenchus destructor Thorne
2. Ditylenchus dipsaci Filipjev
Бур'яни
1. Ailanthus altissima (Mill.) Swingle
Додаток N 2 до Угоди мiж Кабiнетом Мiнiстрiв України та Урядом Азербайджанської Республiки про спiвробiтництво в галузi карантину рослин |
ПЕРЕЛIК
не виявлених, обмежено розповсюджених в
Азербайджанськiй Республiцi та становлять
потенцiйну небезпеку для країни карантинних
шкiдливих органiзмiв
Карантинi шкiдливi органiзми не виявленi на територiї Азербайджанської Республiки (група A1)
Комахи (A)
Graphognathus (Pantomorus) leucoloma Boheman
Agrilus mali Matsumura
Rhagoletis pomonella (Walsh)
Liriomyza trifolii (Burgess)
Ceratitis capitata (Wiedemann)
Numonia pyrivorella (Matsumura)
Spodoptera litura (Fabricius)
Tetradacus citri (Chen)
Zabrotes subfasciatus (Boheman)
Anguina tritici (Steinbuch) Chitwood
Aphelenchoides besseyi Christie
Callosobruchus chinensis Linnaeus
Lymantria dispar Linnaeus (asian race)
Caulophilus latinasus (Say)
Pectinophora malvella Hb.
Ceroplastes rusci Linnaeus
Ditylenchus dipsaci (Kuhn) Filipjev
Trogoderma granarium Everts
Ditylenchus destructor Thorne
Meloidogyne chitwoodi Golden et al.
Dacus ciliatus Loew
Aleurocanthus woglumi Ashby
Parasaissetia nigra (Nietner)
Diabrotica virgifera Leconte
Cacoecimorpha pronubana (Hubner)
Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens
Conotrachelus nenuphar (Herbst)
Spodoptera littoralis Boisduval
Thrips palmi Karny
Bemisia tabaci (Gennadius)
Pectinophora gossypiella (Saunders)
Unaspis citri (Comstock)
Carposina niponensis Walsigham
Bursaphelenchus xylophilus (Steiner et Buhrer) Nickle
Anthonomus grandis Boheman
Unaspis yanonensis (Kuwaнa)
Pseudococcus citriculus Green
Bactrocera cucurbitae (Coguillett)
Pseudococcus gahani Green
Globodera pallida (Stone) Behrens
Earias insulana Boisduval
Aleurothrixus floccocus Maskell
Popillia japonica Newmann
Saissetia oleae (Olivier)
Anarsia lineatella Zeller
Бактерiї (B)
Xanthomonasoryzaepv. oryzae (Ishiyama) Swings et al.
Xanthomonasoryzaepv. oryzicola (Fang et al.) Swings et al.
Xanthomonascampectrispv. corylina (Miller et al.) Dye
Clavibactermichiganensissubspsepedonicus (Spieckermann etKotthoff) Davis et al.
Ralstoniasolanacearumracel (Smith) Yabuuchi et al.
Erwinia stewartii (Smith) Dye
Pseudomonas caryophylli (Burkholder) Star et Burkholder
Xanthomonascampectrispv. Phaseoli (Smith) Dye
Erwiniaamylovora (Burrill) Winslow et al.
Xanthomonas campestris pv. Vesicatoria Dye
Xanthomonas campestris pv. citri (Hasse) Dye
Гриби (F)
TilletiaindicaMitra
Tilletiacontroversa Kuhn
PhomopsishelianthiMuntanola - Cvetkovic et al.
Phomaexiguavar. foveata (Foister) Boerema
Synchytriumendobioticum (Schilbersky) Percival
Thecaphora solani (Thirumulachar et O"Brien) Mordue
Cochliobolusheterostrophus (Drechsler) Drechsler (Race T) (Helminthosporium maydis Nisikado et Miyake)
Stenocarpella macrospora Earle Sutton (Stenocarpella maydis Berkeley Sutton)
Cochliobolus carbonum R.R. Nelson
Phialophoracinerescens (Wollenweber) van Beyma
Uromycestransversalis (Von Thumen) Winter
Deuterophomatracheiphila Petri
Glomerellaqossypii Edgerton
Didymellachrysanthemi (Tassi) Garibaldi et. Jullino
Pucciniahoriana P. Hennings
Elsinoefawcettii Bitancourt et A.E.Jenkins
Cryphonectriaparasitica (Murrill) Barr
Phymatotrichopsisomnivora (Duggar) Hennebert
Вiруси, мiкоплазми та вiроїди (V)
Tristeza virus
Бур'яни та паразитнi рослини (W)
Cenchrus payciflorusBenthaм
Ambrosia psilostachya De Candolle
Solanumcarolinense Linnaeus
Striga sp.
Iva axillarisPursh
Ambrosia trifida Linnaeus
SolanumtriflorumNuttall
SolanumelaeagnifoliumCavara
Карантиннi шкiдливi органiзми обмежено розповсюдженi на територiї Азербайджанської Республiки (група A 2)
Комахи (A)
Hyphantriacunea Drury
Icerya purchase Maskell
Callosobruchus maculates Fabrijius
Viteusvitifoliae (Fitch)
Quadraspidiotusperniciosus (Comstock)
Leptinotarsadecemlineata Say
PseudococcuscomstockiKuwana
PhyllocnistiscitrellaStainton
Dialeurodescitri(Ashmead)
Grapholitamolesta(Busck)
Pseudoulacaspispentagona (Targioni- Tozzeti)
Lopholeucaspis japonica (Cockerell)
Ceroplastes japonicas Green
Бур'яни та паразитнi рослини (W)
Cuscutasp.
Acroptilonrepens (Linnaeus) De Candolle
SolanumcornutumDunal
Ambrosia artemisiifolia Linnaeus
Шкiдники, якi становлять потенцiйний ризик для Азербайджанської Республiки (група B1)
Комахи (A)
Phthorimaeaoperculella (Zeller)